• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
ivanka: říká se, že břísko a jeho růst je genetická záležitos, tak se poptej, jak to bylo u tvé maminky :slight_smile:...já musím říct, že u nás to tedy souhlasí - moje mamka při každém těhu (4) už ve 3.měsíci nedopla žádné oblečení a už musela do těhotenského a moje sestry (každá má už 2 děti) taktéž - oboum vylezlo bříško hrozně brzo - asi tak jako mě a pak rostlo pomaleji - né, že by bylo o to větší :grinning: Uvidíš, jak na tom budeš - jsou i modelky, na kterých horko těžko hledáš bříško těsně před porodem a to jsou hubené a tak by člověk řek, že to na nich bude vidět o to dřív...každá jsme holt jiná....

každopádně já se musím pochlubit, že už jsem zvládla své nevolnosti a už sním vše - čili jsem po dlouhé době opět najela na svou zdravou a pestrou stravu :slight_smile: Teď si právě pošmakuji na bílé activii, kterou bych ještě před 2 týdnama jen viděla a už bych měla žaludek vzhůru nohama :grinning:DD
23. zář 2009 v 15:53  • Odpověz
janinka: moc tě vítám a gratuluji!!!:grinning: tak se s námi poděl o zážitky - jak to vše probíhá? jak se cítíš? apod. :grinning:
23. zář 2009 v 15:55  • Odpověz
crawler: tak to je fajn,že zvládáš nevolnosti.. a už ti jako vymizely? Tak to já se právě cpu tvarohovou activií s borůvkama :grinning: no když mě je spíš zle až později odpoledne a večer no..včera jsem ani nevečeřela,při přestavě na jídlo se mi zvedal kufr..
23. zář 2009 v 15:59  • Odpověz
zrovna jsem na to téma psala na nové diskuzi :slight_smile: Joo, už mě nevolnosti opustily -díky Bohu za to...ale ještě jsou věci, co mi více či méně vadí - třeba manželův hydratační krém, vůně, co máme právě na záchodě, apod...co je zvláštní je, že mi nejvíc vadí vůně a ne smrady - nechápu to, ale je to tak :slight_smile:
23. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
no jo, v těhu je všechno vzhůru nohama že :grinning: Ty jsi Evča že jo? Tě znám z beremka :wink: Je tu víc holčin které odtam znám..jak se to odtam sem postupně přebíhá :grinning:
23. zář 2009 v 16:07  • Odpověz
no já si hned říkala, že podle nicku jsi to ty, ale neseděla mi ta fotka - myslela jsem, že máš vlasy do červena - ani nevím proč :grinning: .... tak to gratuluju dvojnásob (plánovaně?:grinning:) jojo, jsem Evča :wink: ...
a ano - všechno je vzhůru nohama - co ty hormony dokážou...sleduju Dr.Quinnovou (jako v dětství:grinning:) a u každého dílu brečím...už začínám natahovat i u televizních novin...jsem teď hrozně plačtivá... :confounded: :rolling_eyes: :grinning:
23. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
ano ano plánovaně a šlo to docela rychle! :slight_smile: děkuji a tobě samozřejmě taky gratuluju :wink: no já jsem taky zvědavá jak se mi změní chování a tak.. :grinning:
23. zář 2009 v 16:15  • Odpověz
No mne uz tie nevolnosti tiez prechadzaju,este vcera rano mi bolo blbo ale dnes je to zatial OK a to som uz zjedla pohar nutely a tu som posledne dva tyzdne nemohla ani citit.janinka: no mne tiez byvalo zle az poobede alebo vecer aj som to tu niekde pisala....
No a s tymi smradmi je to tak,my tu mame kusok papierne a vzdy mi to pachlo a ked sme isli v sobotu okolo tak som sa v tom smrade az tak vyzivala,ale na jarmoku som myslela,ze tie smrady z tych klobas asi nezvladnem...
Inak s tym bruskom to u mojej mamny bolo tak,ze ked cakala mna tak sa jej to rozlialo do bokov a ked cakala braska tak zas mala velke brusko ako keby mala mat dvojicky...Tak mi teraz hovori,ze asi to bude dievcatko....
23. zář 2009 v 16:16  • Odpověz
i´vanka: ono je fakt, že každá žena prožívá svá těhotenství různě - setra měla prvně kluka a druhé těhu říkala, že se cítila mnohem víc fit, že vše bylo jiné, apod. a tak zadoufala, že to bude holčička, když je to tak jiné, ale utz odhalil dalšího frajera :slight_smile:...těžko říct - uvidíš sama, jak na tom budeš - každopádně na vánoce snad aspoň pidi minňi bříšánko mít budeš...snad :grinning: :wink:
23. zář 2009 v 16:24  • Odpověz
no a ked nie tak si tam dam vankus!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
Co mam robit aby mi to rychlejsie ubiehalo????
23. zář 2009 v 16:38  • Odpověz
ivanka: prohlížet alba tady na koníkovi (to mě čas utíká ani nemrknu) a ďoubat se v nose? :grinning: jojo, bříško si přinejhorším vycpeš, ale musíš pěkně těhotensky, aby to nedopadlo tak, že tě drahá hned na letišti zdrbne, že ti vyrostl špek a budeš mít po překvápku :grinning:
23. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dneska neodolala a koupila ponozecky a troje dupacky :zipper_mouth: :slight_smile: prej se to nema kupovat predem, treba kamoska cekala az na vysledky genetiky...
23. zář 2009 v 17:08  •  1 dítě  • Odpověz
veri: já na nějakou genetiku kašlu - taky jsem si udělala radost na aukru a koupila 2 overálky (30kč), 2 bodýčka(15kč) a 1 kabátek (1kč) + 45 poštovné....no ale co to je - takový směšný ceny - no nekupte to :grinning:

já jsem totálně nepoučená, co se týče nějakých testů a tak...7.10. jdu ke své dr. na odběry krve a mám sebou přinést moč a jinak nic nevím...a ted jsem na jedné diskuzi četla kolik se platí za screening...to mě fakt překvapilo, páč jsem myslela, že je to normoš zadarmo, že je to prostě jen takový delší ultrazvuk...nevíte tedy o co jde přesně, proč se to platí a co to obnáší??? díky moc za poučení nepoučené :grinning:
23. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
Ved hej nerobim nic ine,spisujem si co vsetko kupit,porovnavam ceny kde sa to da kupit a tak ale aj tak mam pocit,ze sa mi to vlecie a uz ma aj oci z toho bolia no a v telke je stale to iste dookola,ale aspon to mam v robote,nie ako ked musis byt niekdy za pasom ani net ani telka...a kde si citala o tom screeningu???
23. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
uprimne se moc v tech dalsich testech nevyznam,co a kdy se presne dela.. jen vim, ze na dalsi kontrolu mam prinest moc a zvazit se a udela mi zase ultrazvuk..
23. zář 2009 v 17:45  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky, vy jste se teda dnes rozepsaly.
janinka gratuluji k budoucímu miminku.
craw: naskenovala jsem ti ten soupis vyšetření , které nás čekají, ale přes IP mi to nejde poslat, tak jestli chceš, tak mi do IP pošli svou e-mailovou adresu a já tí to pošlu tam.
Jinak u nás stojí screening 600 Kč a není to povinné vyšetření, takže to není hrazené pojišťovnou. ty ceny jsou ale různé, četla jsem tu v jiných diskuzích, že se pohybují od 500 Kč až po 1500 Kč.
23. zář 2009 v 17:49  • Odpověz
ja ked som to totiz pozerala u nas tak som nikde nenasla,ze by sa to platilo,viem ze ten triple test sa robi normalne a az potom ak je to nutne tak sa robia dalsie vysetrenia ako odber plodovej vody
23. zář 2009 v 17:53  • Odpověz
ivanka: je tu diskuze, která se jmenuje Screening v I.trimestru a tam se baví o těch cenách a opravdu tam některé píšou i 1500kč...to já jako studentka...ehm...no pokud to bude nutné, tak ano...ale zdá se mi sprosté takhle na tom rejžovat... :rolling_eyes: :angry:
23. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
holky ty testy doporučuji jsou mnohem přesnější než ty triply :wink: ty peníze za to stojí a některé pojištovny to proplácí :slight_smile:
23. zář 2009 v 19:07  • Odpověz
takže tenhle placený screening je test na genetické vady, apod.? a tripple testy se dělají automaticky a jsou proplácené, že? Já se v tom fakt neorientuju...ale co se týče mě, tak pokud by zjistili mému děťátku třeba Downa, tak jediné, co by se pro mě a muže změnilo je, že bysme byli smutní, ale mimi bysme milovali stejně...kdybych si mohla vybrat, tak se to raději dozvím až po porodu, že má mimi nějaké postižení a ne se stresovat předem...mno nevím,,, :unamused:
23. zář 2009 v 19:14  • Odpověz
cra tak vy možná ale já bych si postižené mimi nenechala.....tem sreening není poviný nemusíš na něj jít ty triply můžeš také odmítnout :wink:

jde o to že triply vychází často pozitivněa falešně a ženou tě na plodovou vodu :unamused:
23. zář 2009 v 19:16  • Odpověz
no právě - už jsem slyšela mockrát, že vyšly falešně a i ten screening - už jen proto bych si dítě nechala vždy, protože bych si v životě neodpustila, kdybych si ho nechala vzít a ono bylo zdravé...asi bych to psychicky neunesla...uvidím, co mi o tom třeba řekne moje dr. a taky podle té ceny tady u nás...když to bude přehnané, tak zůstanu jen u triplů
23. zář 2009 v 19:20  • Odpověz
avojte holky,
vys te ale sikulky.. clovek tu 1 den nie je a uz ste daleko:slight_smile:vitam tu vsetky buduce maminky:slight_smile:, aj tie stare aj tie nove:slight_smile:
craw, tiez sa mi nejak viac-menej dari bojovat s nevolnostami.mozne sme uz prekonali to najhorsie. teda tie strasne unavove stavy,tie ranajsie nevolnosti... mne sa to sem-tam este vrati, ale nie je to take zle, ako pred 2 tyzdnami.:slight_smile:
ja mam v tych roznych testoch gulas. :frowning2: craw, my sme asi rovnako stare, prosim, nevies co nas teraz caka? viem, ze u mne1.10. to bude genetika, ale co bude dalej?
24. zář 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahoj Terezka, včera jsem craw posílala seznam vyšetření, který mi dal dr. Jestli chceš, tak mi taky do IP pošli e-mailovou adresu a já ti to taky pošlu.
24. zář 2009 v 08:00  • Odpověz
dobré ránko, těhulinky!

zuzi: moc děkuju za email - už jsem si ho tak zhruba přečetla, ale je toho tolik, že teď už zase nic nevím:grinning:

terezka: mě řekla jen sestřička, že mi vezme krev a mám přinést moč...to mám přijít brzy ráno a pak budu čekat ještě na paní dr. a půjdu normoš do poradny, kde bude utz a vystavení průkajdy...jinak nic nevím a jsem taky moc zvědavá - já měla jít taky 1.10.,ale paní dr.má nakonec dovolenou a tak jdu 7.10., takže to budeš mít za sebou dřív, tak to sem určo písni, co ti vše dělali a říkali a tak :wink:
24. zář 2009 v 08:19  • Odpověz
Hezké dopoledne všem :slight_smile: tak to jsem zvědavá kdy čeká nějaké první vyšetření mě,až vás asik doženu :grinning: Já se teda taky přiznám,že kdybysme měli mít postižené miminko tak nevím jestli bych ho vůbec chtěla...je to asi drsný,ale ta představa,že místo toho abysme si výchovu a starání se o dítě užívali,tak se uvázat starostmi na celý život a vědět že dítko nebude jako ostatní zdravé děti...nedokážu si to vůbec představit! :fearful: ale na takové věci teď radši nemyslím,myslím jen na ty dobré a tím pádem bude určitě vše ok :sunglasses: zabývat se tím budu až by se něco dělo
24. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
janinka: no, kdo by chtěl postižené mimi...to je jasné, že každá chceme zdravé...a taky je rozdíl, jak postižené, zda mentálně, fyzicky nebo obojí....každopádně i postižené dítě přináší rodičům spoustu radosti - postižení se začne projevovat až později - ze začátku jsou to normální miminka, batolata, apod. Jen potřebují mnohem více lásky a péče...dnes to je vše usnadněné tím, že existují školky pro postižené, školy...mít postižené dítě neznamená jen sedět s ním na zadku a mučit tím sebe i jeho...Já jsem měla docela dost do činění s postiženými a řeknu vám, že když se něco povede (a když je trpělivost, tak to jde vždy) je to radost a pýcha o to větší...Jediné, co by mě tísnilo je, že bych o takové své dítko měla větší strach, protože vím, že společnost je spíše dravá a takovéhle lidičky někdy nevnímá nejlépe...ale když rodiče na tuto situaci své dítě dostatečně připraví, tak se není čeho bát...Ne, opravdu si myslím, že mít dítě je obrovský dar a možná potrat z tohoto důvodu by té ženě-matce a i tatínkovi dítěte připravil do budoucna velké výčitky svědomí a psychickou bolest - protože to dítě ve vás roste a už teď k němu máte vztah - vždyť si vemte, že je nazýváme naše bublinky, sněhuláčkové, apod., těšíme se na ně, pořád si čteme, jak se právě teď vyvíjí, těšíme se na další utz, abysme je zase uviděly no a najednou po třeba 20 týdnech nebo i více se dozvíte tu špatnou zprávu a najednou všechny ty krásné city zmizí? nee...budete ho mít pořád rádi ať je zdravé či postižené...a proto si myslím, že takové rozhodnutí k potratu může mít potom dalekosáhlé následky...a to už ani nepomýšlím na to, když se o takové dítě pár snaží i několik let...

juj...jsem se rozepsala ;-D...no, každá jsem jiná...tohle je jen mé cítění a sama vím, že já bych na to sílu ani přesvědčení neměla a můj manžel také ne - o tom už jsme spolu mluvili...ale lehké to není pro nikoho o tom žádná...

ale už radši něco pozitivnějšího :grinning: Jak se dnes babulky máte? Mě včera nějak křuplo v zádech a asi to znáte - při sebemenším pohybu mi vystřelovala ze zad taková prudká pichlavá bolest a tak jsem si říkala tě prsk...jestli jsou křížové kontrakce něco podobného, tak se máme na co těšit...:grinning: teď jsem si uvědomila, že tohle moc pozitivnější není...sorry...už radši mlčim :grinning: :sweat_smile: :zipper_mouth:
24. zář 2009 ve 12:06  • Odpověz
Ahojte,no treba mysliet pozitivne a nie hned na najhorsie,uz som v práci a taaak sa mi nic nechce,este som len otvorila a uz tu boli ludia inokedy sem pride prvy clovek az o stvrtej,ale tak chvalabohu teraz traba poriadne zarobit,vcera som bola s kamaratom jeho zena ma termin 10.10. tak sa stazoval,ze to je hroza kolko ho to stalo uz teraz penazi,lebo este prerabali byt aby bolo vsetko hotove tak sa smial,ze to dieta je investicia skoro ako novy byt...Ja som to tiez uz pomaly zacala pocitat,len najhorsie je,ze clovek by chcel kupit vsetko co maju len kolko toho v skutocnosti vyuzijeme to neviem,kedze je to prve babo a u nas asi uz aj posledne...
24. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
tak jsem doma z ultrazvuku a je to tam!!!! teda zatim jen vnitrnim ultrazvukem jsme videt, ale pan doktor rikal, ze ukazkovy gestacni pytlik :grinning: Takze stesti nebere konce, uz jsem objednana na genetiku, tak z toho mamtrosku bobky, ale nadhera :slight_smile: jo a kdyz se tu bavite o obleckach, tak www.laclik.cz ... bomba veci, bomba ceny!
24. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz
clair tak to je super gratulujem tak uz si urcite kludnejsia vsak??? ktory tyzden ti vychadza????
24. zář 2009 ve 14:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.