• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
holky, ja som to asko s cvicenim neprehanala. zo zaciatku som mala zaludok na vode, bola som stale nejak unavena, takze som to nehrotila. ale moja kolegynka, teraz konci 4.mesiac a viem, ze kazdy den nejak cvici a je aktivna..ale to bola aj predtym...
29. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
hezký večer všem :slight_smile:

claire: gratuluji k úspěšnému překonání běhavky a dalších problémů :wink:

mandragora: já bych taky spala a spala a spala :slight_smile: jako ty - jinak sova codící spát klidně ve 2 ráno a teď v osm zívám a často to zalomím i před devátou ...ale prostě poslouchám tělo a když chce odpočívat, tak si říkám, že to není pro nic za nic...

co se týče cvičení, tak já jsem nikdy nebyla kdovíjaká sportovkyně, takže ve spojení s únavou v těhu je to ještě horší - když už pominuly ty větší nevolnosti, kdy jsem odmítala se hejbat, tak jsem si párkrát zacvičila pilates, ale bohužel - nedělalo mi to dobře na záda a ani na břicho (neposilovala jsem ho, ale i když jsem cvičila nohy, tak se břicho samozřejmě napínalo a pobolívalo)- další den jsem to zkusila znovu na 30 minut, ale fakt ne - necítím se na to, tak to nebudu pokoušet - holt přiberu o to víc kilo, ale nedá se nic dělat... :confounded:
29. zář 2009 v 18:52  • Odpověz
avojte holky,
craw, ja sa pridam k tvojmu nazoru. mala som sice predsavzatie, ze budem pomalicky cvicit, atd.. ale ta unava, bolesti v podbrusku.. to nie je to prave orechove. takze tiez som sa rozhodla, ze to necham tak snazim sa zdravo jest:slight_smile: a namyslat si, ze to pomoze :wink: pani, teraz som si vsimla.. my sme uz v 12 tt... :slight_smile:
30. zář 2009 v 07:56  • Odpověz
ahoj holky,tak to já bych chtěla začít cvičit hned jak mi nebude špatně .. ale uvidíme jak do dopadne :sweat_smile: a taky jaký typ cvičení mi bude vyhovovat..kamarádka mi půjčila pilates pro těhotné,tak to zkusím,třeba to bude dobrý a pak bych taky chtěla chodit plavat..
30. zář 2009 v 08:29  • Odpověz
hmm. to plavanie urcite. citalala som a aj kamoska mi vravela, ze plavanie je super na krize. takze dufam, ze to nejak bude fakt pomahat.inak, ako sa mi dnes citite ? ;)
30. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu úplně nová, může mi prosím někdo poradit? V kolikatým týdnu má cenu jít vůbec na gyndu. Dnes jsem měla na testu //. Těhotná můžu být tak 2 - 3 týdny.
30. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
ahojky, ja jsem byla az v 9 tt a to uz videt bylo krasne na ultrazvuku
30. zář 2009 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz
mercedesse: mě když vynechala menses,tak jsem týden čekala,pak si udělala test a byl pozitivní,hned jsem se objednala na gyndu,ale objednali mě až za 10 dní asi,no a to jsem byla v 6tt (a dr. mi říkala,že těhotná budu tak 4 týdny) a už mi dala první obrázek :wink: každopádně se hned na gyndu objednej :wink:
30. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
Tak díky za rady. Jsem ještě nějaká zmatená, zkušenosti žádný, jen to co člověk někde vyčte. Ke všemu příznaky žádný, kromě toho, že mě trochu bolí břicho a jsem nějak podrážděná.
30. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
marcedesse, vitaj medzi nami!!!!!!! neboj, to vsetko este len zacne. ja som tiez bola na gynde az tak z 7 tt. vtedy nebolo vidiet nic, len taky ten prazdny gestacny vacek -dutinku.. a uz potom, cca o 2 tyzdne sa to ukazalo.taky nas maly snehuliacik...
ozaj, holky..zajtra idem na kontrolu a nejake krvne testy.. prosim, drzte mi palceky..mam z toho trolinku strach...
30. zář 2009 v 11:53  • Odpověz
Teri,držím Ti palečky,všechno bude určitě ok,uvidíš :wink:

mercedesse: já měla příznaky až od toho 6tt že se mi začlo dělat nevolno..a navíc každý tělo na to reaguje jinak :wink:
30. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
No ani mi to moc nevadí, že mi je zatím dobře. Jsem strašně nedočkavá. Nejradši bych měla všechno černý na bílým a fotku z ultrazvuku k tomu. No, to si ještě počkám. Moc jsem si mimi přála, je plánovaný. Akorát to bylo hrozně rychlý, vlastně na první pokus. Původně jsem se chtěla přihlásit na snažilky, ale prostě jsem to nestihla.

Terezka: Držím pěsti, určitě to bude OK.
30. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz
mercedess: moc tě vítám - já taky byla hrozně nedočkavá a hned 5.den po vynechané MS jsem si dělala TT a byl před limitem pozitivní - čárka byla jako ta kontrolní a tak hned hurá na gyndu a pak jsem byla děsně zklamaná, protože mi nemohlo být těhu potvrzeno - byl tam vidět jen ten prázdný gestační váček, takže být na tvé místě, tak buď trpělivá a vydrž tak do 6.tt, protože v 6.tt-7.tt už začíná i srdeční akce - budeš nadšená a odneseš si i fotečku mimíska...Vážně - já a Terezka jsme zažily to čekání 2 týdny na potvrzení a není to nic příjemného, páč nás obě vyděsily, že to může být i mimoděložní....:wink: jinak gratuluju k tomu, že jsi ještě bez příznaků- to si užívej, páč s největší pravděpodobností to přijde a není to nic k závidění ;-DDD
30. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
mercedesse: no tak to je přece dobrá zpráva,že jsi se ani nestihla přihlásit na "snažilky" ne :slight_smile: my to taky měli plánovaný a povedlo se nám zhruba po dvou měsících,taky jsme byli překvapení že docela rychle,ale mocinky rádi :dizzy_face: teď jen aby všechno probíhalo v pohodě a vše bylo v pořádku,nejradši bych už byla tak ve 4 měsíci aspoň :sunglasses:
30. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
Terezka: mě to čeká za týden - taky odběry a tak a taky jsem nervózní ;-D no, kdo by nebyl, že? Já jdu na kontrolu celkem po 5ti týdnech, tak budu mít hroznej strach, zda je s mimískem vše ok...

No, já prostě pořád nechápu, jak to tadyten modrej koník měří...páč jsem v 9.tt - dle poslední MS jsem tedy v 11.tt a tady mi to hází přesně o týden víc - dneska přesně začínám 11.tt a ode dneška se mi tu zobrazuje 12.tt...a přepočítávala jsem si to dle diáře několikrát...no má těhotenskej týden taky 7 dní, ne? :sweat_smile: :grinning:

Dneska mi holky přišla zásilka z aukra - prostě jsem neodolala a začala se koukat po oblečkách a našla jsem tam takový neodolatelný 2 bodýčka a 2 overálky a kabátek - vše dohromady za 55kč :grinning:DD a dneska jsme to s manžou rozbalili a nemohli se vynadívat na ty maličký rukávky a tak a přitom to není na novorozeně, ale už na tak 2měsíční mimčo...no je to sladký...ale musím se hlídat, abych nenakupovala moc - jsou to sice směšný ceny, ale doma už těch věcí máme hrozně moc po mých 4 synovcích, takže je zbytečné utrácet...no ale nemůžu si pomoci :grinning:DD
30. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz
Teda, teď jsem si vyplnila svůj profi a s těma tt si taky nejsem moc jistá. No to se všechno ještě uvidí. Jen taky doufám, že bude všechno v pořádku. Je to ještě dlouhá cesta k tomu drobečkovi. Neskutečně se těším.
30. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz
mercedesse: ale jo,to by ti mohlo odpovídat,že jsi v 5tt tzn. že těhotná můžeš být tak 3 týdny :wink:
30. zář 2009 ve 14:36  • Odpověz
Ahoj mercedesse:
Tak to můžeme být asi tak ve stejném týdnu těhotenství. :wink:
Já jsem teď taky v 5tt, byla jsem u doktorka, a jak píšou tady holky, v takovém začátku je to ještě zbytečné. Z béžné prohlídky nic nepoznal a ze sona vyšetření jen nepatrný náznak "něčeho", a tak mi řekl, at přijdu min. až za týden. Takže příští týden ve čtvrtek budu vědět víc. :slight_smile:
30. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
To znamená, že já tak nejdřív za 2 týdny. Já to asi nevydržííííím. To čekání mě zabije. Proč ještě nevymysleli něco, aby to šlo poznat hned, případně i jestli je zdravý a pak už jsme si to mohly jen užívat, že jo. Sice s hlavou v záchodě, ale s jistotou, že je to OK :slight_smile:
30. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz
jj, souhlasím, to čekání na potvrzení je k nevydržení, ale radši se tím moc nestesuj, ptž psychika dokáže udělat hodně. Raduj se z // a hlavně se nepřemáhej.
30. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz
Ahojte tak vitam nove tehulky a prajem vela stastia,mne to teda pocita dobre lebo aj podla kalendara som v polovicke 8tt tak neviem,inak s tym cvicenim ja mam mamu a ja ,to som si kupovala uz pred rokom tak mam celu seriu a prave tam su tehotenske cviky mesiac po mesiaci na lopte a na podlozke a je to fajn,teda,kym mi neni zle lebo uz to neni pravidelne ale tak kazdy druhy den,s tym plavanim je to super ale nechce sa mi riskovat,ze tam nieco chytim nase bazeny na tom s hygienou nie su najlepsia,takze si to radsej odpustim,nemam chut behat po dalsich vysetreniach a estetak aby to ublizilo malickemu...
Inak mna to podbrusko stale pobolieva tak som z toho nervozna ale hadam je to ok
30. zář 2009 v 15:06  • Odpověz
No, já až mi to skutečně dojde, že tam ty dvě / byly, tak budu úplně v pohodě.Teď jsem z toho ještě nějak vyplašená. A přemáhat se určitě nebudu, tolik jsem si to přála a riskovat nechci. Jen ať se teď ten můj stará. Ne, že bych si chtěla hrát na nemohoucí, ale něco mu ráda přenechám.
30. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
Ivanka612: a těhotenství už máš potvrzené od doktora? a srdíčko už si viděla?
30. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
jinak uvidíš, jak těch 14dní přeběhne, celé to totiž prospíš... já přijdu z práce, lehnu si, večer se probudím a kolem 9hod už mi zase hlava padá do postele. jsem strašně unavená.
30. zář 2009 v 15:19  • Odpověz
Tak to nevím, já byla vždycky hroznej spáč a teď od 5 hod ráno koukám do stropu a už neusnu. Večer, to toho mám plný kecky, ale stejně nemůžu usnout. Jestli já se za ty léta nenaspala do foroty :slight_smile:
30. zář 2009 v 15:27  • Odpověz
Ahoj,

vitam Mercedesse mezi nami :slight_smile: S tim spanim jsem na tom byla uplne stejne. Nejdriv jsem si rikala, ze jsou to asi nervy, sla jsem kolem 5.rano na zachod a pak uz jsem premyslela o mimi, ale ted uz mam vse potvrzene a rano moc teda nespim ani ted - rekord do 7, jinak dnes treba do 4:30...des :( Ale vecer naopak byvam hodne unavena, i kdyz tento tyden se poprve citim uz nejak vic v pohode, i zaludek uz se sklidnuje. Tak snad uz to bude jen a jen lepsi!

Crawler: ty nakupy uplne chapu....ja nemam po kom dedit, takze me cekaji nakupy ve velkem. Ted o vikendu jsem stravila v kojeneckych odevech v ruznych obchodech asi 3 hodiny, nemam zatim nic....neutralnich veci moc nemaji, tak asi pockam, az budu vedte, jestli budeme mit holcicku nebo chlapecka :slight_smile:

Tereka25: drzim palecky pri odberech.
30. zář 2009 v 16:09  • Odpověz
mandragora: jé, no tak to si užiješ nákupů!!! oni toho mimča potřebují hrozně moc, páč každou chvilku si to ublinkne a tak ;-D ale kupovat v normoš obchodech - to je hrozně drahé...jedno bodýčko třeba za 150-200kč i víc a když si vezmeš kolik jich bude potřebovat, apod... já doporučuju dětské bazárky a dražení na mimibazaru, aukru nebo tady - však nevadí, že už je něco nošené, protože mimi tak rychle rostou, že si to vemou na sebe 2x a za týden už je jim to malé ;-D Teda já mít dost peněz, tak se taky rozšoupnu, ale to nelze...My si pohlaví nenecháme říct a tak právě volíme takové neutrálnější barvy, ale co si budeme povídat - koupila jsem třeba bodýnko, které je takové modro fialkové a myslím, že v tom bude sladká i holčička...nebudem to hrotit a kočárek taky koupíme prostě nějakou obojakou barvu, abysme ho mohli použít i na další děti, které už budou třeba jiného pohlaví....

najednu stranu bych ráda věděla, co mi tam rostě v bříšku za divocha, ale na druhou stranu chci být překvapená a u manžela převažuje to překvapení, tak to budu muset vydržet...Na utz to určo nepoznám - někdy se dívám tady na nějaká alba a tam pod fotkou z utz je třeba nápis "důkaz, že jsem kluk" ...no upřímně neumím číst v mapách a už vůbec ne ve fotkách z utz - já tam nikdy žádný důkaz nevidím, takže i kdyby byl přes celý snímek třeba pindík, tak já to budu považovat klidně za hlavičku ;-DDD
30. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
jo a těhule k tomu plavání - taky bych ráda, ale moc o tom nevím...Může těhule plavat v normoš bazénu nebo by to mělo být někde s teplejší vodou? A existují nějaké spešl hodiny vyhrazené těhulím? u nás třeba vím, že jsou tam někdy takový blbouni, co se klidně nevyhejbaj a kopnou vás do břicha, což za normálních okolností si řeknu "blbec", ale v těhotenství bych to nechtěla riskovat...asi se zeptám až budu na gyndě, ale co si o tom myslíte vy?
30. zář 2009 v 18:34  • Odpověz
ja jsem se ptala na plavani sve doktorky a rekla mi, ze v Brne neni jediny bazen ktery by vyhovoval tehotnym, tekze doporucuji jit nekam kde maji hodiny plavani pro tehotne se svym bazenem, ta voda musi byt studenejsi nez v klasickem bazenu a ty specialni tampony pry taky nic moc..
30. zář 2009 v 18:41  •  1 dítě  • Odpověz
ahojte, som asi v druhom tyzdni a stale fajcim.. skodi to velmi ?? ze vraj to az take zle nieje, ale nevedel by mi niekto povedat svoj nazor?? dakujem :slight_smile:
30. zář 2009 v 18:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.