• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
jejda..no tak, když není nic kloudného v Brně, tak u nás už tuplem ne...jej - studenější voda? :sweat_smile: já myslela, že naopak teplejší jako abych se vyhla nějakému zánětu moč.cest nebo tak...no, tak to asi z plavání nic nebude, páč riskovat nechci teda nic ani náhodou... :unamused:
30. zář 2009 v 18:48  • Odpověz
nikola: podle mě to je špatné a tím spíš na začátku, kdy se vyvíjejí všechny orgány, apod. někomu to neublíží a někomu ano, ale každopádně se doporučuje přestat kouřit aspoň 3 měsíce PŘED otěhotněním, aby se tělo trochu pročistilo a to hovoří za vše...takže ve svém a miminkovu zájmu, co nejdříve přestaň - hoď cíga do koše a zapomeň na ně...však by ses přece nechtela potom něco vyčítat...? :confounded:
30. zář 2009 v 18:51  • Odpověz
sennorita: hej ja mam tehu potvrdene a mam aj tehu knizku,co sa vsetci dost cudovali ale mne ju doktorka dala hned,srdiecko som este nevidela tak dufam,ze je vsetko ok a ze o dva tyzdne bude bit ako dive
30. zář 2009 v 19:25  • Odpověz
nikola88:Já přestala asi týden před otěhotněním, ale moc mi pomohly Nicorette žvejky, aspoň pro překonání absťáku, kouřila jsem 20 denně. Ale teď je to v pohodě. Přestala jsem sice pozdě, ale přece. Přece nebudu svýho drobečka trávit dehtem. Na to, že jsem kouřila asi dvanáct let, tak jsem si myslela, že přestat bude horší, ale když máš důvod, jde to líp. A ten ty teď máš. Jo jinak je mi 26, takže ano - kouřila jsem od 14 let. No a od 16 pravidelně. Ale neboj, opravdu to není taková hrůza.
1. říj 2009 v 07:44  • Odpověz
holky,tak to jste mě zarazily trošku s tím plaváním :sweat_smile: jsem doufala,že bych chodila někde v Brně,ale podle toho co píšete...a ta studenější voda?? :astonished: to mi taky moc teda "nevoní" :grinning: tak z plavání že by nic nebylo...chjo,tak to budu muset aspoň doma cvičit pilates nebo na baloně...

Ivi,jůů ty už jsi dostala i průkajdu? Pro tu já si jdu až 13.10. ...no tak aspoň se na něco těším :grinning:

nikola: já jsem teda nekuřák,ale určitě nejpozději když bych zjistila že jsem těhotná,tak bych se určitě snažila okamžitě přestat...v tu chvíli si totiž musíš uvědomit že neubližuješ už jen svému tělu,ale taky malýmu tvorečkovi,který nemá na výběr.. :unamused:
1. říj 2009 v 07:52  • Odpověz
Dobré ránko, dlouho jsem se tu neukázala. Měla jsem na návštěvě rodiče, :sweat_smile: tak nějak nebyl čas. Za tu dobu tu přibylo hodně nových těhulek, tak všem moc gratuluji a nebojte vše dopadne dobře a brzy budete mít těhu potvrzené. :wink:
Jsem nekuřák, ale píše se, že u kuřaček je větší riziko potratu, takže bych okamžitě přestala. I po narození mimíska to není úplně ideální. U dětí kuřáků se více vyskytuje syndrom náhlého úmrtí, kdy mimi přestane jentak dýchat. :frowning2:
Přemýšlela jsem, že bych tak od čtvrtého měsíce začala chodit na aqua arobic. Předcvičuje moje kolegyně a říkala, že tam občas těhulky chodí a i v nějakém časopise psali, že to je dobré cvičení pro těhulky.
My taky chteme mít překvapení, takže si pohlaví říct nenecháme a věcičky kupujeme neutrální nebo lehce do modra. Modrou, myslím, snese i holčička. Zatím nakupuji hlavně v Tescu, když je něco ve výprodeji. Minulý týden mi tam mamka koupila pět bodyček za 75 Kč dohromady. Takže se dá narazit na fakt dobré ceny a přitom jsou krásné. :sweat_smile:
1. říj 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahoj všichni, tak mám asi menší problém. V práci mají všichni angínu a mně začíná bej pěkně blbě, takže jsem to vzdala a jsem doma v teplíčku. Snad se toho do pondělka zbavím. Nemáte někdo osvědčený recepty jak se toho zbavit bez léků? Jo a bacha prej jsou toho plný čekárny u doktorů, tak ať nedopadnete jako já. I když to by člověk nesměl vůbec vyjít před barák.
1. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
mercedesse: já jsem taky nachlazená,už od víkendu,do práce chodíma a rozháním to akorát čajem s medem a cumlám Anticol...nic si netroufám vzít,ale k dr. mi přišlo zbytečný jít..no dneska už to vypadá dobře,tak snad jsem to podchytila včas..
1. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
nápodobně. Taky jsme se dneska probudila s bolavým krkem. Takže v práci též popijím horké čajíčky. Je toho asi nějak moc. Ale nemám z toho dobrý pocit, že jsem v tak ranném těhotenství a nachlazená. Četla jsem, že dokud nejsou horečky pres 38°c, tak že je to ok.
1. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
Janinka:Já k dr. taky nepůjdu, když to nebude nutný. Spíš mám strch z tý angíny, jsem na to docela chytlavá. V práci bych možná ještě vydržela, ale všichni tam tak prskaj, že to nemám za potřebí riskovat. To se radši vyležim.
1. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
sennorita: tak já teda teplotu naštěstí nemám,jinak dobrý pocit jsem z toho taky moc neměla...ale když je to jen nachlazení,nebo lehká forma chřipky,tak to asi nic neudělá,ale lepší je to asik vyležet no...jako kdyby se mi to zhoršilo,tak určitě zůstanu doma,ale opravdu jsem to asi zahnala,takže v pohodě
1. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj sennorita, tak to doufám, že tu angínu nemám. Já mívám obvykle horečku tak 40-41. To bych ho asi uvařila. Ale zatím dobrý. Vysvětlit teda v práci, že je mi blbě a jdu domů, to byl oříšek. Šéf se nějak cukal. No a vyprávět mu, že jsem těhotná, to teda ještě nechci, protože mě pak asi zastřelí.
1. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
mercedesse: a proč tě zastřelí proboha? Tak je to snad normální věc,že ženská otěhotní ne? Kde jako co pracuješ? No já teda jsem taky zvědavá na reakci až to oznámím v práci...ale je mi to docela jedno,prostě se s tím budou muset smířit :slight_smile:
A jasně že je lepší se vyležet :wink:
1. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz
No jo no, taky se mi ještě nechce nikomu nic říkat o mém těhotenství, než budu tak v 9tt až vše bude jisté. Jenže ty výmluvy..... v práci, že mi třeba není dobře, nebo mezi přáteli, že za něma opravdu nemůžu přijít do zakouřené místnosti a před rodinou vypadám, že se vyhýbám práci, ptž se přeci teď nebudu namáhat.
Na druhou stranu, už aby to moje okolí vědělo, abych už se nemusela tak trapně vykrucovat.
1. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
No jsem účetní a dělám to ve firmě sama, teprve v srpnu mi skončila zkušebka. Na druhou stranu je mi to taky tak nějak ukradený, jen se bojím, že bude hrozně řvát, on je strašnej cholerik. Už jsem i uvažovala, že bych šla brzo na rizikový, protože mě ten debil pořád nervuje.

Sennorita: S tím, že vypadám jako lempl mi to ani nepřipomínej. Přítel je zemědělec, pěstuje brambory a já teď řekal, že už mu s nima už pomáhat nebudu. Jenže to je takovej rodinnej podnik. Tchýně, tchán, teta, děda a tak. Takže si všichni budou teď myslet, že se mi prostě nechce. Jó a to jsem ještě původně holka z města, tak si to dovedete představit.
1. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
mercedess: No tak to si dokážu živě představit. Prostě na 3.týdny zatnout zuby a vymlouvat se a vymlouvat se...
Jinak už ses rozhodla kdy půjdeš k doktorovi na prohlídku?
1. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
Ahojte. No já to zatím řekla jen našim a je to dobře. Děláme na chalupě, kterou jsme s manželem koupili a tak aspoň chápou, proč nejsem tak aktivní jako dřív.
1. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
No půjdu asi až za 14 dnů, původně jsem chtěla jít hned příští týden, ale to fakt nemá smysl. Bůh ví jestli to bude k něčemu za ty dva. Snad jo.
Našim jsem to taky včera řekla, protože máma věděla jak moc si to přeju a pořád se ptala. Ale u tchýně to chci ještě oddálit. I když v sobotu slaví Michal (přítel) svátek a ta určitě nepochopí, že si nedám skleničku oblíbeného bílého vínečka. Už tak je jí divný, že jsem přestala kouřit.
1. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz
sennorita: tak já to v práci řeknu až tak něco mezi 3. a 4. měsícem,páč do té doby člověk nikdy neví...a nerada bych naše štěstí zakřikla! Jinak rodině už to postupně říkáme,to jo,od dr. to mám potvrzený tak je to v poho...ale moc to zatím roztrubovat nechceme..

mercedesse: aháá,tak to je blbý ale že tě nervuje,to být tebou tak radši na to rizikový jdu,je to na tvém uvážení,sama musíš umět zhodnotit situaci :wink:
Jinak já byla u dr. v 6tt a vidět už něco bylo,dostala jsem i první obrázek :wink:
1. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojte,tak ja som dnes k.o.,asi som to zakrikla.ze mi nevolnosti presli a dnes od rana som sa rozpravala s wc,tak jem len po troska a po leziacky lebo inak to v sebe neudrzim.
Inak s tou anginou je toho teraz fakt vela,no a ja som v oboch pracach stale s ludmi ale nastastie zatial nic tak dufam,ze ma to nechyti,davam si pravidelnu davku cucoriedok s medom a to je na imunitu super....
Ja som to mamine povedala hned ako som to vedela a aj priatelovi,predsa je to lepsie,ak by sa nahodou nieco stalo,tak nezostanu v soku...
zuzi82: aj ja som v tescu kupila tieto bodinka a su biele a na nich je macko PU,vlastne my budeme mat vsetko macko PU,uz aj zavesy do detskej take mame...
1. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
Janinka: Jako v 6tt od poslední mrchy nebo od početí, já se v tom pořád nevyznám. Vždy jsem si mylsela, že se to prostě počítá od početí. Jak jsem stará tak jsem blbá no.
1. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
mercedesse: já tomu taky nerozumněla,ale pořádně doteď nechápu proč jsou dva termíny :grinning: ale teď mám na mysli 6tt od poslední MS,tak jak to tu počítá modrykonik :wink:
1. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
No tak že bych to přece jen ten příští týden zkusila. Uvidíme
1. říj 2009 v 15:10  • Odpověz
ivanka: ja jsem koupila žluté s medvídkem PÚ, a taky ho miluji. Asi nejraději mám prasátko. V OBI jsme se už dívali s manžou na tapety s medvídkem, tak myslím, že to naše mimi ho bude mít taky všude.
1. říj 2009 v 16:12  • Odpověz
merci: Já byla poprvé u dr v 5tt a byl vidět jen váček s malinkatým zárodečkem ještě bez srdíčka. Doktor začal, že to může být mimoděložní, nebo se to nemusí vůbec ujmout a na další kontrolu mě pozval až za měsíc. To byla šílená doba. Byla jsem hrozně nervózní, jestli tam bude vůbec srdíčko a jestli je vše o.k. Dnes bych určitě šla o týden až dva později a byla bych v pohodě.
1. říj 2009 v 16:17  • Odpověz
Ahojky - vy jste se teda pěkně rozepsaly :grinning:

mercedess - doporučuju jít, jak budeš 5 týdnů od početí = 6.-7-tt od MS - to už by mělo být srdíčko a je to jasné :wink: dřív vážně nemá smysl chodit - akorát tě to vystresuje na další týdny :wink:

janinka: říct to v práci v 3.-4. měsíci? Téda já nevím, jak ty, ale jestli se ti vyloupne během pár dní břicho jako mě, tak to rozhodně tak dlouho neutajíš :grinning: Ale možná jsi ten typ, kterému začne růst až později - to je možné...

Já to řekla našim hned, protože jsem měla strach ohledně mimoděložního a chtěla jsem podporu. (manžel to samozřejmě věděl první - ví, jaký mám cyklus, takže to věděl stejně jako já:grinning:) a rodině jsme to řekli až po potvrzení...Já nevím - tím, že to řeknu tak cítím jakousi podporu z jejich strany - prostě bych nedokázala vydržet až do konce 3.měsíce čili to nejrizikovější období...:slight_smile:
1. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
Tak děkuju za rady. Snad se ještě chvíli udržím, abych nebyla pak zklamaná.
S tím utajením mám možná trochu výhodu, nejsem zrovna hubenďour, takže se nějaký to bříško ztratí.
Ale několik lidí už to ví. Taky v tom nechci být nějak sama a abych řekla pravdu, Michal moc doma není.
1. říj 2009 v 18:30  • Odpověz
ahoj holky!

Evi, já chci počkat co se týče říct to v práci a přehoupnout se přes to nejrizikovější období..a pak jim to řeknu. Dřív to stejně nemá smysl..ale kdybych náhodou dopadla jak píšeš-že by se mi udělalo bříško,tak to už bych asi říct musela,páč jinak žádný břicho nemám a každej mě tu tak zná,že :sweat_smile: ale uvidíme no,zatím je to v pohodě..
2. říj 2009 v 08:05  • Odpověz
ahoj holky,

ja to v praci rekla kolem 8.-9. tydne a udelala jsem dobre. V praci je ted kvuli krizi docela neprijemna atmosfera, propusti se a me konkretne chystali propustit taky. Ted, kdyz jsem jim to oznamila, me propustit ze zakona nemuzou. Tlacili na me, at aspon pristoupim na zkraceny uvazek, ale ani na to nemaji pravo a ja na to nepristoupila. Nemam zadne velke obtize krome nevolnosti, penizky se nam budou hodit, tak proc byt uz od zacatku na neschopence nebo chodit jen na 20 hodin tydne.
Takze kdy to rict zalezi hodne na situaci v praci: nekdy se vyplati to rict celkem brzy, nekdy az v dobe, kdy uz to na vas zacina byt videt.
2. říj 2009 v 08:29  • Odpověz
mandragora: jo to je taky fakt,teď když je krize,tak je to těžký hodnotit...v tom případě u tebe to určitě bylo rozumný říct brzy.. no a kdyby tě chtěli propustit a až pak jsi jim řekla "ale já jsem těhotná" tak jak by to bylo? To by tě taky nemohli propustit,nebo mohli,protože jsi jim to předtím neoznámila???
2. říj 2009 v 08:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.