• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
janinka22: Podle informaci, ktere mam od pravnicky a mzdove ucetni je v podstate jedno, jestli jsi to oznamila pred tim nebo az ve chvili, kdy ti davaji vypoved. Samozrejme ti treba zamestnavatel v tu chvili nemusi verit, ale kdyz prineses potvrzeni od doktora nebo ukazes tehotenskou prukazku, tak ma smulu. Kazdopadne pusobi asi verohodneji, kdyz to oznamis uz drive.
Nicmene si nemyslim, ze takto "krizova" situace je nejaka casta. Vetsinou je zamestnavatel rozumny a zadne triky se zkracenim uvazku ci vypovedi dohodou ani nezkousi. proste tve tehotenstvi vezme jako fakt a treba ti jeste pogratuluje :slight_smile: Cehoz se ja nedockala, ale co, vrasky si z toho delat nebudu :slight_smile:
2. říj 2009 v 09:58  • Odpověz
janinka: tak to závidím nerostooucí bříško - to já budu asi jako mašina ;-DDD

asi neporadím, ale kdybych to vzala, tak nějak logicky, tak si myslím, že to musíš předem zaměstnavateli říct, ale pokud by byl seriózní, tak si myslím, že by mu stačilo těhu průkazkou dokázat, jak dlouho jsi již těhu a měl by to uznat...nevím...v zákoníku práce by se to snad dalo najít...:slight_smile:
2. říj 2009 v 09:58  • Odpověz
madragora: asi by to tak mělo být jak píšeš,byl by nesmysl aby tu co to řekne hned vyhodit nemohli a tu co jim to zatím neřekla,ale oznámila to až ji chtěli dát výpověď vyhodili..to by byly odlišný práva..tak by to asi nešlo. Já teda doufám,že se mě ani nechystají vyhodit :sweat_smile: ale zajímalo mě to-kdyby náhodou,no,však to znáš..

Evi,a kdy se ti bříško začlo nafukovat? Já se akorát teď cítím "plnější",prostě ne tak hubeně jako dřív,ale zatím vypadám docela stejně :grinning: tak uvidíme kdy to začne..no je fakt,že u každýho je to jinak...ale prsa už mám takový pevný a plnější :slight_smile: to mi vůbec nevadí ba naopak :grinning:
2. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
janinka: mě se prsa zvětšily už před těhu testem, ale já je mívala nateklý i při MS, tak jsem tomu ještě nepřikládala význam...Myslím, že se mi zvětšily aspoň o číslo, což mi vůbec nevadí, páč jsem měla 80B ::D
Co se týče bříška, tak nejvíc asi kolem 7.-8.tt...já na břicho vždycky trpěla - třeba při MS jsem měla problém někdy dopnout kalhoty...ráno ho mám menší a večer větší...u každýho je to opravdu jinak - my to máme evidentně v rodině - mamka mi říkala, že měla totéž...ale prostě jí potom rostlo pomaleji - říkám si, že by to mohla být výhoda,co se týče strií ;-DDD
2. říj 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak se dnes máte? Ohledně tématu výpověď, taK tu Vám nemůže dát nikdo ať jste to řekli nebo ne, v zákoníku se píše, když je zaměstnankyně těhotná, ne pokud oznámila, že je těhotná. A to i po dobu mateřské a rodičovské. To víte přaštěná účetní, teď mám ten zákoník před sebou.
2. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
Evi, tak to máš úplně jinak než já..mě se prsa před MS nezvětšovaly a ani jsem neměla nafouklý břicho,tak to bude tím... :slight_smile:

mercedesse: ahojky,jo tak to je fááájn,to mi pad kámen ze srdce,že to nemusím jít hned vyzvonit :grinning:
2. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj holky muzu se pridat??? :slight_smile:) Vcera jsem si delala testik a pozitivni :slight_smile: takze radost... sice jsem unavena jak kote, mam krece, ale nevadi..
2. říj 2009 v 15:19  • Odpověz
Ahoj petullek. Vzhledem k tomu, že jsme asi tak ve stejným týdnu, tak tě tu ráda vidím. Jsem tu teprve asi potřetí, ale začínám na tom být trošku závislá. Holky jsou super. A gratuluju. Tu radost si dovedu představit úplně živě :grinning: .
2. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
Ahojky,
blahopřeji nové těhulce. Mám obrovskou radost, že se to tady tak krásně rozrůstá. Tak na sebe všechny dávejte pozor a užívejte toho štěstí. Já už jsem se trochu uklidnila, ale tak tři týdny potom, co jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem měla pocit, že jsem nejšťastnější člověk na světě a naprosto nic mě nemohlo rozhodit. :grinning:
2. říj 2009 v 16:13  • Odpověz
Ahoj holky, tak já bych se k vám asi teda taky už mohla přidat, jestli můžu?! :wink:
merci: Koukám, že nám to ukazuje stejný den narození mimi! :slight_smile: ale jiný týden tt a jsem z toho nějaká zmatená... :confused: Ale myslím že doktor bude mít tt asi správně, ikdyž taky mi to vychází jinak... :slight_smile: A je hezké, jak jsme všechny šťastné! :slight_smile: Teď už jen aby se ta radost zakončila krásným mimi a bude to parádička... :slight_smile:
2. říj 2009 v 17:16  • Odpověz
Jee se omlouvám, stejný termín narození mimi byl pro janinku22 :wink:
2. říj 2009 v 17:18  • Odpověz
No hned mi to bylo divný. Ale jinak vítej. Teď mi někdo vysvětlete, proč pořád někdo tvrdí, že populace stárne, když je nás tu tolik. :slight_smile:
2. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
Jo a ještě bych se chtěla zeptat, nevíte jestli se může v těhu hlíva ústřičná v kapslích? Chtěla bych něco na posílení imunity a kámoška mi včera doporučila právě hlívu že je dobrá, ale nevěděla jak v těhu?
2. říj 2009 v 17:45  • Odpověz
A ještě mám 1 otázku :slight_smile: Jaké pijete čaje? Já myslela, že se nemůžou jen léky, ale četla jsem že není v těhu vhodný černý čaj a ani moc zelený... :frowning2: a já jsem strašně čajová, mám ráda i bylinkový, prostě čaje všechny ale plno bylinek se v těhu taky prý nesmí, tak teda nevím! :frowning2: Chtěla jsem si koupit čaj pro těhotné a ten se může taky jen asi 2 měsíce...
2. říj 2009 v 18:01  • Odpověz
Super :slight_smile:) holky taky jste tak strašně unavený?
2. říj 2009 v 18:11  • Odpověz
katule: tak si pekne kup v lekarni tehu cajik je strasne faj a robi aj dobre na zaludom,ja som zasa neni moc na bylinkove caje ale tento mi fakt chuti a neviem o tom,ze by sa mohol pit len dva mesiace ved su aj rozne druhy a znacky tak to treba prestriedat... Hlavne si daj pozor na salviu ta moze vyvolat potrat....
2. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
ivanka: jo, chystám se si ho koupit... No já na netu našla že se může 2 měsíce a pak dát pauzu... Ale nevim, přijde mi to divný... a přesně, kdyžtak střídat značky! Už se na něj těším, čajíky mám fakt ráda a denně jich vypiju několik... :slight_smile: S žaludkem ani s ničím jiným problémy naštěstí nemám, tak to doufám zůstane...
2. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz
petullek: unava tak za 3 tydny prejde, mozna i driv, neboj, ja byla na zacatku uplne vyrizena :slight_smile:
2. říj 2009 ve 20:42  •  1 dítě  • Odpověz
verisek: super :slight_smile:) uz se nemuzu dockat :slight_smile:) jsem uplne KO, ale pres den neusnu, vecer se mi spatne usina a k ranu se porad budim....
2. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz
ja tomu neverila, ze to prestana a ze dne na den to preslo, i nevolnostni, akorat plet se mmi trochu zhorsila :frowning2:
2. říj 2009 ve 21:55  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak je dneska???
3. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahojky těhulinky:slight_smile: Moc vítám vás nové!!! hodně štěstí a bezproblémové těhu :grinning:

my dnes byli s manžou na nádherné vycházce spojené s lovem kešek (znáte někdo hru geocaching?). Už se mi blíží poradna a odběry (tuhle středu), takže nervozita sílí, ale doufám, že bude vše ok...

k těm čajům - nejnebezpečnější jsou bylinkové - tedy resp.některé bylinky, které mají různé nežádoucí účinky, ale na každé krabičce byste se dozvěděly, kdyby tam bylo "nevhodné pro těhotné a kojící", takže bych to nijak nedramatizovala a černé čaje i zelené bych si dopřávala - prostě všeho s mírou a na ty bylinky bacha...já si koupila čaj pro těhotné a mě bohužel nejede - nejradši mám totiž černé a tohle je nějaká zvláštní chuť bylinek (zn.APOTHEKE) - no zatím jsem vypila myslím 2 šálky:grinning:DD

petulle: já jsem KO občas i teď - někdy to na mě dolehne a spím třeas 10hod.tahem :wink:, ale začátek byl rozhodně nejhorší :slight_smile:

a vy holky, co už jste někde dál - pociťujete občas jako by vás mimi štípalo do břišní stěny? :grinning: pociťuju to tak poslední týden - vždy alespoň 2x denně - něco trochu jako píchání různě v bříšku pokaždé jinde...
Jinak moc a moc se těším na první pohyby - už se k nim blížíme :grinning:
3. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
no dneska je to mnohem lepsi s tou unavou :slight_smile:
Ale zjistila jsem,ze jsem strasne podrazdena, lezou mi hrozne na nervy lidi, jsem ted v londyne a
bydli nas tu 6 v jednom byte. a ja chci klid..Navic se tu porad motaj naky cizi lidi a me to strasne rozciluje.. Jsem vztekla a neskutecne protivna.. jesteze ten muj se tomu smeje, ja bejt na jeho miste tak bych me nakopla :D
3. říj 2009 v 17:10  • Odpověz
ahojky maminky...ted jsem zjistila,že jsem taky těhotná tedy doufám.vyšly mi 3 testy..a ve středu jdu k doktorovi na potvrzení...Jsme s manželem moc štastní protože se snažíme již přes rok..Tak budu ráda když vše bude O.k..a všem ostatním taky přeji vše..v pořádku...pa katka z přerova. :wink:
4. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
Katko, gratuluju :slight_smile: super zprava, preji aby bylo vsechno ok s tebou i prckem :slight_smile:))
4. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
děkuji jste hodní...víš co je zajímavé...my se celou dobo snažíme...a jen mi segra řekla po roce jestli jsme si počítaly poldné dny...a já nevěděla ani co to je..pak jsme to vypočítaly.a bylo to...to je zajímavé... :grinning: ale jsem moc a moc ráda...že se nám to povedlo...
4. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
Tak to je super hlavne ze to je :D
4. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahojky, gratuluju. Mě je dneska pod psa. Včera byla oslavička,celej den jsem chystala papaní, všichni se ožrali, já poslouchala ty keci, chtělo se mi strašně spát. Dnes se mi snad prvně stalo, že bych po obědě usnula.

Petullek: Já jsem podrážděná pořád, minulý týden jsem seřvala vlastní rodiče, včera Michalovu tetu a to jen proto, že ona je čerstvou babičkou a pořád do mě šije, kdy mi se do toho dáme. Copak se mi chce se jí svěřovat, že už jsem těhu. Jo je jí 40 abyste si nemyslely, že křičím na stařenky. Nejradši bych s Michalem někam odjela a vrátila se, až se prcek narodí.
4. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
Mercedesse: koukam,ze jsme na tom dost podobne :grinning: My vcera šli nekam do baru, samo, že se mi nechtělo, jenže vysvětli lidem, že najednou nikam nechceš, taky všichni chlastali a já tam stála a usánala ve stoje.. (bydlime u známýho v londýně) a nechtěli jsme mu to ještě říkat.. jenže když jsme se dozvěděli, že domu se jede až kolem 3ti rano, tak se mi normálně chtělo brečet... no hnus :D tak to nakonec přítel ozámil.. a nakonec vsechno v pohode.. tak se nam ulevilo..
Hele aspon se ti ulevilo... ja bych taky nejradsi nekoho servala, ale kaslu na to, nebudu se namahat, muzou mi vsichni p....! :D jinak 21letim konecne domu a nemuzu se dockat..
4. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz
Já měla takovou chuť to říct, ale pak jsem si říkala, že bych to mohla zakřiknout. Takže jedinej kdo to chápal, byla moje máma, která to ví. Jinak na mě všichni koukali jak na cvoka. A ještě si myslím, že to tuší tchýně, jednak nekouřím, včera jsem nepila, na brambory s nima taky nechodím, tak to by byla asi blbá, kdyby jí to nedošlo. Ještě že zatím nezvracím. I když nevím jak mi to dlouho vydrží. Mám pocit, že mi v břiše vypukla revoluce a pořád se tam něco stěhuje, a ještě jsem nafouklá jak balon. Nevím co budu dělat v pokročilejším stádiu.
4. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.