• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ano holky, čekání nás bude provázet až do porodu :grinning:
Kostičko a ty jsi si to počítala, tak jak jsem to psala já nebo jinak?
8. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
no, mně TP doktor řekl hned..ale jinak, jak psala evus tu stránku, tak tam ti to samo spočítá..holky, je to čekání, ale krásný...pak už nám to jen bude rychle utíkat..a čekat se bude dál.na první zoubky, krůčky, slovíčko..pořád se na něco čeká, ale dokud je to takhle mooc příjemný, tak si i ráda počkám..i ty skoro další dva měsíce na další utz, kde už nám i řeknoul, co to bude..
8. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
Já si to našla taky na netu, kdy bych měla porodit, pokud vše teda dobře dopadne...
Teď mě napadá, že už mám za ty poslední asi 3 týdny, co se mi ukázala na testu 2.čárka, už tak "omlácený" zuby, jak furt s manželem ťukáme, aby se nic nezakřiklo :grinning:
8. říj 2009 v 10:12  • Odpověz
Holky vy teda jedete, my měli poradu a už to nestíhám ani číst. Vítám nově příchozí a gratuluju ke krásným zážitkům z utz. Já se zatím těším, že tam aspoň bude vidět :slight_smile: Na takový krásný zážitečky si ještě počkám.
8. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahojky,
vítám nové těhulky a moc gratuluji.
eriska: opravdu nádhera, asi se toho příštího týdne nedočkám.
evejka: ty první stránky jsou fakt krásný
Já termín spočítala na nějaké kalkulačce na netu. Dr mi termín řekl až na minulém utz v 10 tt a on to stanovil na 24.4., takže o dva dny později, tak uvidíme. Moje mamka doufá, že to bude až 3.5., to má narozky moje ségra, tak by jim to oběma asi udělalo radost.
8. říj 2009 v 10:16  • Odpověz
Já si k nicku ještě nepíšu tt, protože nevím přesně v kolikátem jsem, tak to dopišu asi až po utz.
Erisko, ty už jsi v kolikátém tt? Přeji, aby bylo hlavně všechno v pořádku.
8. říj 2009 v 10:16  • Odpověz
avojkte holky,
januli, uplne ta chpame, ja mam ist na svoj prvy UTZ buduci tyzden.. a tiez sa uz neviem dockat..
Craw, ty si v takom istom tyzdni ako ja.. to fakt je mimisek uz taky veliky??ja ked som ho naposledy videla, to bolo tou sondou zo spodu, tak to fakt bolo nieco malicke, rozmaznane.. a co ma celkm vystrasilo..tak sa to teda velmi nehybalo...:(
8. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
děkuju za přivítání... je docela fajn slyšet, v tomhle případě tady-vidět, jak je na tom tolik ženských podobně...se vším myslím.
8. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
jeany,ale když si v nastavení zadáš datum začátku poslední MS tak i tu ti to spočítá termín :wink:
8. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Janinko, tak já to tu udělala a vyšlo mi 8 tt, ale to se mi nezdá, když mi moje dr řekla, že asi to může být 5-6tt, já si myslím, že tak 7 tt a tady na MK mi vyšlo 8 tt. Tak tedy nevím.
8. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
jeany,mě taky řekla dva datumy - jeden,ten co ti to počítá i tu je tt počítaný dle MS a ten druhý co jsi těhotná..já tomu doteď nechápu proč to tak je.. :sweat_smile: já když byla u dr. tak mi říkala,že jsem v 6tt - to mi vyšlo i tu na koníkovi a že můžu být těhotná asi tak 4 týdny..tak pak to chápej no :grinning:
8. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
Ono to tady zřejmě zaokrouhluje, já bych podle těch webovek měla být v 6+5 a tady mi to taky píše 7tt. A co jsme stihla někde vyčíst, určení týdnu může být dvojím způsobem, podle menstruace a podle velikosti embrya...tak třeba ti doktorka určila, že mimisek vypadá na 5-6tt.. ale nejsem si tím jistá...uvidíš!!
8. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
t.kosticka-ano přesně takhle to nějak je :slight_smile: a tady to píše jen tt,takže kdy máš jak ty píšeš třeba 6+5 tak to sedmý týden je logicky...pak další den budeš 6+6 a ten další už 7+0 páč týden má sedm dní :grinning:
8. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
:dizzy_face: to to letí...
8. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
Jo, teď to teprve chápu, proč si někdo píše 6+5. Já to doteď nevěděla. Holky já se od vás ještě lecčemu přiučím. Ještě bych se chtěla zaměřit na výživu v těhu. Včera jsem se dozvěděla, že by se měla častěji jíst čočka a ryby, prý to zamezuje demenci u dítěte. Takže já v sobotu už vařím čočkovou polévku. :slight_smile:
Co byste mohli poradit vy ostatní?
8. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
jeany,já to taky všechno zjistila až tady :slight_smile: ale na stravu teda žádný tipy nemám,jím prostě všechno a na nic se nespecializuju,zatím to ani moc nejde,páč jen tak něco nesnesu,bývá mi zle..ale snad se to brzy obrátí,bude mi dobře a budu mít ty zajímavý chutě :grinning:
8. říj 2009 v 11:10  • Odpověz
tak to je téma!!!! :grinning:
Sama nevím! Držím se toho, na co mám chuť a hlad! Podle mě jsou tahle určení někdy blbost. Někde čteš, že máš jíst ryby víc, hned na to se dočtěš, že mořský ryby vysloveně nesmíš, že obsahují rtuť... :unamused:
POdle mě, když budeš jíst všechno, od všeho trochu, necpat se jedním druhem potravin, tak tím nic nezkazíš..To je teda spoň můj názor.
8. říj 2009 v 11:12  • Odpověz
No zrovna v tuňáku je nejvíc rtuti. Jo kosticko asi je lepší jíst všechno a na co je zrovna chuť. Já akorát jím kyselinu listovou, to proti rozštěpům. U manži v rodině již problém s tímto měli dvakrát.
8. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
přesně,od všeho trochu,taky to tak dělám...jen jím vitamínky a listovku,což mi dala moje dr. ..
8. říj 2009 v 11:20  • Odpověz
Holky,určitě nic nezkazíme zeleninou,ovocem,oříškama,masíkem...jooo čočka,tu jsem taky dala a myslela jsem,že prasknu...takže bych radši doporučila červenou,ta nenadýmá :grinning: jinak hodně listovky (špenát,brokolice,slunečnicový semínka,vícezrnné pečivo), jódu, železe a vápníku, ale jasně,že podle chuti...žádný přehnaný jídelní lístky,že :grinning:
8. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
Já jsem taky hned po všem nafouklá... :frowning2: mám pocit, že je to můj permanentní stav.
ale takovou čočku s vejcem na kyselo...hmmm, to bych si dala...
8. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
Holky já jím všechno, jen se právě snažím vyhnou věcem který nadýmaj. Jinak tělo potřebuje všechno, v přiměřeném množství, tak se moc neomezuju. Játra nejím a hermelínek nějak oželím.
8. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
Nedávno jsem si uložila v pc tenhle článek, kde je docela hezky stručně všechno vypsáno...http://rodina-deti.doktorka.cz/delat-nedelat-obdobi-tehotenstvi/
8. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
no tak co mě štve tak je vynechání plísňových sýrů...já totiž ráda hermelín a nivu :frowning2: no ale tak to budu muset nějak vydržet...nebo myslíte menší množství nevadí??
Evi,určitě souhlasím s ovocem a zeleninou apod. ...ale mě ti např. zelenina v tomto období vůůůbec nejede...ovoce ale jo..stejně potřebné vitamíny beru v těch tabletkách od dr.,tak si myslím že na tu stravu až tak dbát nemusím :sweat_smile:
8. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
Janinko, prý se nesmí ty plísňové sýry kvůli možné listerii, ale teplem se to zničí, takže třeba já jsme minulou sobotu k obědu měla smažený hermelín :wink: a jak jsem si pošmákla...
8. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
t.kosticka-opravdu? Tak aspoň tak bych si ten hermoš mohla dopřát..tak to je fajn :slight_smile: i když teda musím říct že ho mám ráda i na syrovo,ale tak to musím oželet..zdraví mě a mimíska je přednější :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
No aspoň jsme to takhle četla...ptala jsem se i mamky...a její reakce: A to si slyšela kde?! :unamused:

Si myslím, že v dnešní době je každý až přehnaně opatrný v době internetu, kde si najdeš úplně všechno a pak je člověk zbytečně vystrašený

http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24471
8. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
Holky,prý některý věci jsou ale přehnaný,pan doktor psal,že jeho žena jedla i tatarák a bylo to v pohodě :grinning: hermelín jsem měla,ještě když jsem nevěděla,že jsem těhu a nakládaný a 2 piva :grinning: takže drobek je řádně propláchnutej....takže dobrou chuť, jestli jdete na obídek :wink:
8. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
:grinning: evejko: to teda!!!
Důkaz toho, že je to přehnaný je- kde jsi se dozvěděla, že to nesmíš? Jestli je odpověď na netu nebo od kamarádky, pak je to jasný...
POkud si to četla v nějaké knize nebo od doktora, pak je to jiná...
Já jdu na oběd.
Děkuju za přání dobré chuti, určitě mi chutnat bude, mám hlad jako vlk :grinning:
Všem ostatním taky přeju dobrou chuť!
8. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
no jasně,že na netu..od drocha hysterických matek :grinning: takže klid a dobrou chuť
8. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.