• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
A šel by s Tebou i dovnitř, nebo by zůstal v čekárně?
9. říj 2009 v 09:16  • Odpověz
No, to by mě taky zajímalo, kdy se dává... každý ji dostane jinak...někdo ji má u už v 5 týdnu, někdo ji dostane až ve 12tt?! Já ji nemám.
9. říj 2009 v 09:17  • Odpověz
Tery, tak to netuším. A ani nevím jestli by ho tam pustili. To by se vidělo podle situace. No a teď je to už jedno. Vedení přijede jednou za půl roku a zrovna teď.
9. říj 2009 v 09:19  • Odpověz
jo přesně,taky už bych radši na sobě viděla růst bříško :slight_smile: ale po NT testech budu každopádně klidnější...chci vzít i manžu,tak doufám,že to vyjde a půjde aby taky viděl co ve mě roste :slight_smile: tam si partnera vzít můžete. Jinak s tou průkajdou je to opravdu všude jinde..pravidlo na to asi není,já si pro ni jdu v úterý,tak se těším :slight_smile:
9. říj 2009 v 09:26  • Odpověz
Meri,bude to krásný a v pohodě...uvidíš bublinku a možná iuž i srdéčko :grinning: já už se nemůžu dočkat za 3 týdny...to jdem i s manžou a asi budem na měkko...jinak mám pořád žaludek na vodě, i když jím,takže mám pocit,že mimi o sobě dává vědět a je všechno v pořádku, i když bříško neroste...
jani,můj manža pracuje v Praze a dojíždí tam na 24...takže jsem slaměnná docela často,ale o to víc si užíváme společnej čas...teď nás čeká PÁ-PO...jupííí.Půjdem k našim oznámit,že jsme těhu,tak myslim,že se to tam pořádně zapije...no já vodou a džusem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2009 v 09:30  • Odpověz
To jako že bych ještě 4 týdny čekala na průkajdu, jo. Mě z toho čekání asi drbne. Vždyť já si to těhu ani neužiju. Mě čekat vždycky štvalo. Je fakt, že miláček mě už trochu zklidnil, když řekne, že příjde v 5 a už v 7 je doma jak na koni. No snad si na to urychleně zvyknu.
9. říj 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahojky, vy jste se teda rozepsaly. Průkajda se obvykle dává po 10 tt, já ji dostala, když jsem byla na kontrole v 10 tt, ale jsou i případy, že ji holky dostnou hned při potvrzení, ale už jsem tu i četla, že jedna těhulka ji dostala až po ukončení prvního trimestru :frowning2:
Krev na potvrzení těhu se ve většině případů asi nebere a zjišťuje se podle utz. Pak berou krev zhruba ve 12 tt a tam pak zjišťují krevní skupinu, RH faktor apod. a taky můžou už brát krev na ten NT screening, takže berou 3 až 4 ampule.
9. říj 2009 v 09:33  • Odpověz
Co jsou NT testy?

merci: To si to vedení teda vybralo nejvhodnější okamžik... :rolling_eyes:

Janinko: Doktor ti řekl, že Ti teď dá průkazku? No jo, ty jsi ale vlastně trochu "napřed"...

Evejko: my to "zapíjeli" u našich minulý víkend, já si koupila Bohemku nealko a měla jsem z ní tak překyselenej žaludek :unamused:
9. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Kámoška ji dostala hned někdy při první prohlídce, řekli jí, že je těhu a dostala průkajdu. Já chci takýýýýýý. Ale i ona říkala, že je výjimka.
9. říj 2009 v 09:38  • Odpověz
evejka: o víkendu si to moc užijte. Já asi nikdy nezapomenu, jak jsme to našim řekli. Naši bydlí v Praze a já na severní Moravě. Jednoho dne už jsem měla dost toho lhaní a vymýšlení si a chtěla jsem to svoje mimčo s mamkou po telefonu řešit, tak jsem řekla manžovi, ať si veme dovolenou, že jedeme na otočku do Prahy. Našim jsem samozřejmě nic neřekla, jen ráno po telefonu vyzvěděla jaký mají na večer plány. A když se dozvěděla, že budou doma, protože mamka má dost práce (večer dělá účto), tak bylo rozhodnuto. Mirek mě vyzvedl v pět v práci a už jsme fičeli. Do Prahy jsme dorazili v půl osmé večer a úplně náhodou byla u našich i ségra s manželem. Všichni byli strašně v šoku, co tam děláme, tak jsme jim řekli, že jim jedeme něco říct a jestli nás nechají jednu noc přespat. Pak už se jen veselilo a slavilo až do půlnoci. Chudáci ráno museli vstávat do práce. Dovču jsem měla jen já s Mirou. Byl to krásný večer a nikdy na to nezapomenu.
9. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
to je hezký zuzi.. :dizzy_face:
9. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
NT screening je dobrovolný a většinou placený vyšetření na zjištění vrozených vývojových vad jako je Down a roštěpy, který se dělá už v 1. trimestru. Berou ti krev a na ultrazvuku prosvěcují miminko a měří různé kostičky. To vyšetření stojí tak od 500 Kč do 2000 Kč, jak kde. Podobné pak dělají ještě ve 2. trimestru a to už je hrazené pojišťovnou.
9. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
Holky, my to zatím nikomu neřekli, pořád čekáme. Řekneme to až po utz. No v práci to řeknu ještě daleko později. Jsme zvědavá jak bude naše rodina reagovat, no po 2 nevydařených pokusech IVF tomu asi taky hned neuvěří. O tom IVF ví jen nejbližší, ostatní v rodině to ani neví, nechtěli jsme to rozšiřovat.
Vy ostatní jste to už rodičům a v rodině oznámili?
9. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
:grinning: no taky čekám velký mejdlo a překvapení....jinak holky doktoři doporučuji kombinaci NT testu a Tripple testu na vývojové vady...v případě negativních výsledků, vše ok, v případě,že se jim něco nezdá jde se na tzv. amniocintézu-odběr plodové vody...ufff...snad bude vše ok
9. říj 2009 v 09:47  • Odpověz
Evejko, tak pak napiš jak to rodina vzala, určitě budete dlouho a hodně slavit, co.
Já jsem zvědavá na to, jak to řeknem rodičům a sourozencům. To budou koukat. :slight_smile:
9. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
A to je vše dobrovolné, jo?! Takže si to nemusíš nechat dělat?! Doufám, že mi o tom doktor něco povypráví...už se těch informací valí nějak moc, mozek stávkuje.
A ty tripple testy se dělají kdy?!
Holky, na to nechci ani myslet, kdyby bylo něco v nepořádku :frowning2:
9. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
Tery- http://www.prenatal.cz/faq.htm něco o těch testech..tam půjdu já,stojí to teda 1450,- ale radši si to zaplatím,jistota testů je 95% a triple testů co se navíc dělají později je jen 60%-ty hradí pojišťovna,ale často vychází špatně a musíš jít na odběr plodové vody..já si tu jistotu zaplatím a navíc to budu vědět dřív.. :wink:

My to rodičům řekli,jak jsem to měla potvrzené od dr.
9. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
Taky jsme zvědavá, co u evejky bude za veselí.... je to sranda!!
9. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
Mě doktor Tripple testy dělat nebude, protože vycházejí často falešně pozitivní. Říkal, že NT screening je přesnější, tak je zbytečné dělat Tripply.
9. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
Když já nic neutajím. Máma s tátou to vědí snad druhej den po testíku, ségra taky. Spíš to neví Michalova rodina, těm nemám potřebu se zatím svěřovat a tchýně s tchánem to možná jen tuší. Ale našim jsem to prostě říct musela. Já v tom nedokážu být sama.
9. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
počkej janinko, já to nechápu, takže Nt a tripple testy jsou v podstatě to samé?! Jen ty NT testy se dělají dřív a hradíš si je?! Je to tak?
9. říj 2009 v 09:56  • Odpověz
9. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
Tery,když půjdeš na NT tak už ti nebudou dělat triple testy. NT si platíš sama,a dělají se ve 12tt-13tt, triple hradí pojišťovna dělají se v 16tt. NT ti zavolají výsledek ještě ten den!
9. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
Jé, Jani, to jsem taky nevěděla o těch testech. Tak to si to raději taky zaplatím, abych to věděla dřív a když píšeš, že je tam i daleko vyšší procento jistoty.
9. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
Jo jo, díky za info...
9. říj 2009 v 10:21  • Odpověz
není zač,já se o tom všem taky dověděla až díky holkám odsud...dr. mi nic neřekla,protože je to dost penez a musím si to platit,tak dělají automaticky ty předepsaný testy hrazený pojišťovnou...no ještě že sem chodím,tak to vím a půjdu na NT...
9. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
Tak to o víkend taky s manželem zvážíme.
9. říj 2009 v 10:31  • Odpověz
Tery,musíš si zjistit kde to nejblíž u tebe dělají..páč jsem četla že to dělá asi 38 doktorů v ČR musí na to mít specializované pracoviště víš a taky to v různých krajích stojí jinak...holky tu psaly,že to u nich stojí třeba 600,500..no a já za to v Brně dám 1450,- což je sakra rozdíl :angry: ale tak obětuju ty penízky no
9. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
Navím, jak je to s tím specializovaným pracovištěm, ale mě to bude dělat můj dr. přímo ve svojí ordinaci, možná proto to mám tak levné, že to není kdoví jaká klinika
9. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
A nenajdu někde na netu seznam těch pracovišť? Nebo se prostě zeptám doktora, ten to určitě bude vědět. Tak v Praze to je jistota a Kladno je taky docela velký město, tak snad to tam někde půjde.
9. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.