• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
a nejeste syrový maso jako já :confounded:
13. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
fuj: nejezte
13. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
Teri,pan doktor Koucký říkal,že si s jeho těhotnou ženou pošmákli na tataráku.Říkal,že je větší pravděpodobnost chytit toxu ze špatně umyté zeleniny,než syrového masa...no :slight_smile:
13. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
Tady je to "něco veselejšího...":

"MUŽSKÁ SOLIDARITA"

Manželka přijde domů až ráno v 9 hodin, odpotácí se do koupelny a mezi zuby procedí, že spala u nejlepší kamarádky... Manžel okamžitě obvolá 10 jejich
nejlepších kamarádek a samozřejmě zjistí, že ani u jedné z nich
nespala! O týden později se role otočí. Ráno přinesou manžela a ten se taky vymluví na to,že
spal u nejlepšího kamaráda. Manželka volá jeho 10 nejlepším kamarádům.
Výsledek? U 8 z nich spal, u 2 dokonce ještě spí...
13. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
Evi, díky za lehké uklidnění... :wink:
13. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
supéééér :grinning:
13. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
Tak ten je super.
Holky hlavně nebuďte jak já a nestresujte se blbostma. Prostě to všechno bude dobrý. :slight_smile: :wink: Musí být. Tak si to naše těhu pěkně užijeme nebo budeme mít doma malý nerváčky. :grinning:
13. říj 2009 v 10:41  • Odpověz
Včera jsem dostala radu, o kterou se s vámi chci podělit. Předem hlásím, že to je asi fakt věc názoru, ale proč to nepřihodit do placu...

Jak jsme byli na večeři s těma kamarády, mají ročního chlapečka. Nějak jsme zabrousili na kočárky a já jí říkám: že chci čtyřkolku, trojkolka mi přijde nestabilní a ona mi říká, že co má vyzkoušené, tak mi vřele doporučuje čtyřkolku ale ne tu klasiku(stejná vzdálenost 2kol vepředu jako vzadu) ,ale jak jsou 2kola vepředu blíž u sebe a jsou rotační... Prý u tý klasiky se kočárek musí nadzvedávat, když zatáčíč, vjíždíš na chodník atd, u těch rotačních to jde skoro samo....takže čtyřkolka, ale s dvěma malýma kolečkama vepředu...
13. říj 2009 v 10:45  • Odpověz
Máš pravdu merci!!!!!!!!!!!!
13. říj 2009 v 10:45  • Odpověz
já chci taky čtyřkolku..aha,tak to by mě nenapadlo,takové rady se hodí :wink:
jasně holky,musíme být v psychické i fyzické pohodě a pak to bude ok! :slight_smile:
13. říj 2009 v 11:09  • Odpověz
Dobré ránko těhulky:slight_smile:,

zase už píšete jako ďasi - dneska jsem se vážila a mám už skoro 63kg - no to je otřes - ukládá se mi asi i čistá voda nebo co :grinning: :angry:

Poprvé za celou dobu těhotenství jsem nebyla v noci čůrat - náš bivojek si asi hrál na druhé straně břicha a tak mě nešťouchal do močáku, ale obvykle už se kolem 2.hod.ranní budím s šílenou potřebou ;)

Mercedess: hodně trpělivosti přeju - máš aspoň trénink do budoucna, páč na kontroly se bohužel chodí jen jednou za měsíc (tedy na začátku) a přitom člověk tolik touží vidět toho svýho bobana, ale nedá se nic dělat - pořád musíme na něco čekat :(

Jinak holky vím, že nejde malovat čerty na zeď - člověk nikdy neví, ale když začnu přemýšlet nad tím, co všechno se může stát... :unamused: Je to hrozný, že nemáme nikdy jistotu - člověk se přenese přes rizikový 1.trimestr a ani si neuvědomuje, že ty další dva nejsou zaručený, že bude vše v pořádku...No, mě tuhle náladu vyprovokovalo to, že jsem se včera koukala odpoledne na DR.Quinnovou a tam byl porod mladých manželů - vše vypadalo dobře, ale nakonec se miminku omotala pup. šňůra kolem krku a ono zemřelo a ještě měli co dělat aby zachránili matku, která hodně krvácela...Tak jsem si chtěla večer spravit chuť a že se podívám na mého oblíbence Dr.House a samozřejmě opět komplikace u těhotné ženy, které se začalo odlučovat placenta, takže stále silně krvácela a museli jí dávat konzervy krve a do toho její dítě nemělo správně vyvinuté plíce, takže nebylo jisté, zda by při předčasném porodu nezemřelo...ale kdyby se čekalo, tak by zase hrozilo, že zemře matka...Dokážete si představit to šílený rozhodování? Buď ohrozit svůj život a nebo život dítěte?....No, to není veselý příběh evejko, ale na závěr nutno dodat,že zachránili matku i dítě a to už je veselejší, že? :sweat_smile:
13. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
Tak jak je po obědě. Já už začínám uvažovat, že si začnu nosit jídlo z domova. To co u nás v jídelně předváděj, to je hrůza. A to že na kolegině prostě už potřetí oběd nezbyl, to ani nekomentuju. Než jsem byla těhotná tak mi to bylo jedno, ale teď se bojím, že by to mimískovi mohlo ublížit.
13. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
merci, já už taky dneska měla z domova. To je asi fakt nej...aspoň víš, co jíš...(povčerejším zážitku, už to neudělám jinak :wink: )

craw, nestraš!!! :frowning2:

holky, tohle je teda skoro až nemožné, jak tady holčině narostlo bříško už v 8tt!!!!
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3151518&vReferer=
13. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
kostička: nechci strašit - já jen, že někdo těhotenství bere jako normálku, ale on je to opravdu jiný stav a my jako ženy-těhulky bysme to měly vnímat odpovědně a mnohým věcem sice nejde zabránit, ale tohle období bysme se opravdu měly nechat hýčkat, vykašlat se na to jestli přibírám moc nebo málo, apod. ale pečovat o své zdraví tak, abychom šly k porodu s čistým štítem...

jinak každému to bříško roste jinak - já na tom teď nejsem o moc hůř, ale jsem teda už v tom 13.tt - mě se to líbí, páč se cítím opravdu těhotně a vnímá to tak i manža a blízké okolí....A všimni si, že v 18.tt ho nemá o moc větší - takže já se taky nijak neděsím, že bych byla jako velryba - myslím, že se to zpomalí a doufám, že o to budu mít míň strií, protože je fakt, že nejvíc na ně má vliv (mimo pružnost kůže, apod.) rychlost růstu břicha a některé těhulky jsou v 5.měsíci a člověk to sotva pozná, ale pak jim během chvíle to břicho stejně vylítne a o to je to pro tu kůži náročnější....

Jinak dneska jsem si objednala EPI-NO - ještě mám spoustu času na epinování, ale přes jednu ženu ho mám za 1 600kč, což je o 1000kč levnější než přes internet...taky se chystáte, že budete epinovat? Mě to pomůže hlavně psychicky, tak do toho ráda investuju :wink:
13. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
Craw, to s Tebou naprosto souhlasím. je důležité si určit, co je a není důležité a chovat se zodpovědně a opatrně!!!

co to je?! Epinace? Další pro mě úplně nové slovo.... :unamused:
13. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
páni vy ste toho zas přes oběd napsaly.. :slight_smile: já taky nevím co je to "epinovat" :sweat_smile:
já dnes měla docela dobrej oběd,gratinovanou brokolici s holandskou omáčkou a vařeným bramborem..a navíc to bylo zdravý :grinning:
holky,už dost s těma smutnýma příběhama..já už nechci slyšet ani číst co se všechno děje a už vůbec ne to,že by se to mohlo stát i mě :frowning2: mě to strašně deprimuje fakt..
jinak s tím růstem bříška-já se právě bojím že se mi vyrazí rychle najednou z ničeho nic a kůže mi popraská..doufám,že se tak nestane,navíc se mažu teď 2x denně tak ta kůže snad je i pružná,tak uvidíme no
13. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
holky, já bych se vůbec nestresovala, to podle mě nejvíc mimču ublíží..špatná psychika..a navíc, většina nemocí je psychických..aspoň jejich vyvolání..já se snažím nenervovat..užívat si ty nevolnosti, ty bolesti hlavy..je to mnohem lepší než po probdělí noci někde v baru..hlavně, že mi dr. řekl, že miminko je zdraví a to je pro mě důležitější než barva obkladů v koupelně, nebo umytý nádobí..holky, musíme být rády a vděčný za to, že mímo můžeme mít a hlavně, že ho čekáme..co se má stát se stejně stane, ať si tím člověk láme hlavu nebo ne

teri: máme skoro půl ročního výmarskýho ohaře, takže mě skvěle připravuje na miminko a to především trpělivostí, ale je to zlatí naše..kdyžtak koukni na vok-barry.webnode.cz, to je to naše psí mímo
craw: jsem na tom stejně jako terka, co to je epinace?
13. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
kostičko: název je ze zkratky - NE - epizotomii čili nástřih hráze a následné šití - jde o cvičební pomůcku, kterou vymysleli gynekologové tuším v USA - je to takový balónek, který se zavede do pochvy, tam si ho nafukuješ pomocí pumpičky a následně ho vytlačuješ - je to taková simulace porodu, která hlavně procvičuje hráz a její pružnost a tím se dá předejít nástřihu. Jinak tady na MK je diskuze EPI-NO, tak se tam jukni - holky tam o tom hodně píšou...Samozřejmě i tak budu počítat s případným nástřihem, ale psychicky mi tato příprava jistě pomůže - stejně tak se chstám chodit s manžou na předporodní kurzy..no a epinovat budu doma...Jsem zvědavá, co na to říkáte vy? :wink:
13. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
13. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
Tery já to tu taky slyšela poprvé, ale podívej se na diskuzi. Je na to téma. Já na to mám teda opravdu ještě hafo času. Budu to řešit až později.

Jsem zvědavá jak mi bude bříško růst. Já jsem teda špekatá normálně, tak si asi počkám, ale už se na něj těším. Chtěla bych, aby to bylo vidět hned na první pohled, že jsem těhule. Teď člověk pořád vysvětluje proč si nedá skleničku a tak. Pak to bude všem jasný. A vůbec ten pocit.
13. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
jani, kamarádka, co čeká v listopadu dvojčátka, tak mi říkala, že se od začátku maže elasti-q a když ji najednou ve 4. měsíci vyskočilo bříško a začala růst, tak stále 2x denně mazala a fakt na bříšku nic nemá..tak snad se nám to taky podaří..já taky mažu..jen občas ráno zapomenu :angry:
13. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
Jani, ty už se mažeš?! Já právě přemýšlím, že taky začnu...aspoň teda asi prsa, protože mám pocit, že mi narostly aspoň o 2 velikosti :frowning2:

eri, fakt?! To je můj vysněný pejsek!!! my si ho chtěli pořizovt na jaře 2010, ale mimčo ho předběhlo, tak si asi pořídíme až bude malej větší...Mrknu na odkaz!

Craw, to je pro mě úúúplně nová informace...musím to nejdřív vstřbat a něco o tom počíst, než si na to udělám názor...To jsme fakt ani netušila, že něco takovýho existuje a nějakej nástřih jsme ještě taky ani v duchu neřešila...To je to opravdu takovej strašák, že se kvůli tomu vyrábí takové pomůcky?!
13. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz
eriska: já taky mažu - teda zatím jen jednou denně, tak doufám, že to bude mít efekt... :grinning: I když...co jsou blbý strie oproti radosti z miminka? A chlapi nás snad kvůli tomu nezavrhnou :grinning:

jani: moc se omlouvám - nechci ti působit stresy - napsala jsem to, protože jsem z toho byla sama vyvedená z míry...Napsala bych ti nějakej vtip, ale nějak mě žádnej nenapadá :sweat_smile:

mercedess: Jojo, je spousta času na epinování i pro mě - já jen využila šanci mít ho levně - teď mi bude nějakou dobu ležet ve skříni - i když určo neodolám a vyzkouším , jak mi přijde poštou ;-DDD
13. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz
eri, ten je úúúžasnej!!!! se tady rozplývám nad monitorem jako malý dítě :grinning:
13. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
Tery,jasně mažu,ale ne ničím spešl, to jsou podle mě vyhozený peníze, pokud ta kůže je málo elastická tak popraská tak i tak :frowning2: já se večer mažu dětským olejíčkem a ráno Enja balzámem a to na problémových místech-bříško,prsa,zadek a boky...podle mě je nejlepší mazat a mazat a začít s tím co nejdřív

Páni,tak s tímto na mě nechoďte s tou epinací :grinning: já nevím no,ale něčím takovým se asi zabývat nebudu..porod prostě nějak dopadne..navíc ani na ty předporodní kurzy chodit nehodlám,švagrová mi říkala,že tam dokážou lidi i dost zblbnout a říkají informace který vůbec znát nemusíme,pak člověku akorát motají zbytečně hlavu,ale to věc názoru :wink:
13. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
kostička: víš co...nevím proč, ale osobně se nástřihu děsně bojím - mnoho žen píše, že to spolu se šitím bylo horší než porod...některé zase píšou, že o něm ani nevěděly díky euforii z dítěte...Obecně si myslím, že to rozhodně neublíží a mě konkrétně to děsně pomůže proti strachu z porodu. Vem si, že běžně jdou ženy k porodu s tím, že její pochva je zvyklá jen na manžela ehm...nechci vaše muže podceňovat co se týče velikostí, ale určitě nemá žádný z nich obvod dětské hlavičky - čili cca 30cm - čili bolest při porodu a velký tlak na hráz je jistý - no a díky epinování si během těhotenství pochvu a hráz průběžně procvičuješ, že se pomalinku polehounku na těch 30cm dostaneš a některé i víc (aktuálně žena s nickem davlu dala tuším 32cm) - samozřejmě jsou miminka, která mají skoro 4kg a hlavičku třeba 36cm a stejně ženu nastřihnou, ale rozhodně méně, než kdyby jí pochvou do té doby neprošlo nic většího než manžel ;-D toť můj názor - prostuduj diskuzi a písni, co si myslíš :slight_smile:
13. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
jani - já se taky mažu, ale odjakživa jen niveou po koupání, tak asi teď začnu něčím mastnějším :wink:

craw - no mrknu na to a udělám si názor :wink:
13. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
jani: no my se s manžou zase na ten kurz těšíme a myslím, že se tam můžeme naučit i dost podstatných věcí, jako třeba jak správně dýchat a tlačit, apod. Už jsem četla tady na MK i dost případů, kdy žena nevěděla jak tlačit a tlačila jako by do hlavy a ten tlak jí popraskal hodně žilky v očích a doktoři na ni řvali, co blbne a jak to blbě tlačí...Nevím, chci být prostě připravená...Jasně, že to ženský zvládnou i bez toho, ale je otázka JAK to zvládnou a když tady ta možnost je, tak ji využiju, ale je to jen můj názor...

Jinak máš pravdu s tím mazáním - pokud jsme nepodědily pružnou kůži, tak to ani mazání nezachrání, ale můžeme se aspoň snažit tomu předejít a trochu tomu pomoct. Mě proplácí OZP nějaký věcičky v hodnotě 750kč, tak jsem si koupila na mazání Bonelu a i ten Elasti-Q, obojí stálo něco málo přes 100kč, ale až mi dojdou, tak budu mazat i obyčejnýma hydratačníma krémama a normoš děstkýma olejíčkama a službu to taky udělá...
13. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz
craw,máš pravdu na těch kurzech se určitě dozvíš i opravdu dobré věci,jak píšeš-dýchání a tlačení..to zase jo,souhlas..jako uvidím no,tyhle věci se snad dovím i někde jinde než jen na drahým kurzu..budu se informovat i u doktorky

Jinak s tou epinací je to opravdu zajímavé..no nástřihu bych se taky bála,ale to jsou věci najednou co se člověk dovídá o kterých nikdy neslyšel,plno toho novýho a nejednou to i všechno zkusit.. :sweat_smile:
13. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz
craw: epinovat se taky chystame, teda nas to prekvapilo, kdyz jsme to videli v pomuckach pro tehotne, protoze velice podobnou pomucku jsme doma uz meli...vim mohla bych se cervenat, ale nejak mi to nejde:slight_smile: byla z takoveho toho lechtiveho obchudku a v tehotenstvi jsme mysleli ze pujde stranou, ale jak vidno muze byt spojeno prijemne s uzitecnym :slight_smile:
13. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.