• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
janinka: já ti nevím, jak je to s cenama kurzů, ale tuším, že jsou porodnice, které je pro své maminky dělají zadarmo nebo za symbolickou cenu...tedy aspoň jsem to tak pochopila...pokud by byly drahé, tak bych mohla chtít jít sebevíc a stejně bych si to nemohla dovolit...možná záleží jak kde - bude to asi podobné jako s tím screeningem v 1.trimestru, který některá těhule platí hodně draze a jiná to má zdarma...ve zdravotnictví je bordel, jak je vidno :confounded:
13. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz
tak to souhlasím,je v tom bordel...kdyby mi nějaký kurz u nás v porodnici nabídli taky zdarma nebo za málo tak to taky určitě podstoupím :slight_smile:
13. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem vam sem hodila tu fotku :grinning: ... jinak ja si mylsim,ze to bricho mam takovy, protoze jsem byla hubenour a ted proste bastim a uzivam si to :grinning: No ale ta slecna v odkazu v 8tt to je docela masakr... podle nakejch vypoctu, bych mela pribrat 12,5-18kg.. tak jsem na to zvedava :grinning:
13. říj 2009 v 15:20  • Odpověz
páni petull ty se nám teda hezky tvaruješ :wink: však tak to má být, máš si to užívat :slight_smile:
13. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
teri: no, je to naše zlatíčko..jen to strašně uteklo a už to není to malinkatý miminko, ale psisko, co má 20 kg a55 cm v kouhoutku..zatím..ale pořád je roztomilý..nejvíc, když ráno přítel odejde a on si může skočit ke mně do postele..a to pak krásně hřeje zádička, než musím vstávat:slight_smile:

craw: já si to s tím epinováním prostuduju, slyšela jsem o tom poprvé od tebe..ale myslím si, že to asi nevyužiju..tolik ženských mělo nastřiženou hráz a přežilo to..co jsem já slyšela, tak je horší, když se hojíš po císaři..ale i tak, prý ta bolest je maličkost ve srovnání s tím, že máš vedle sebe živýho zdravího človíčka:wink: a na to už se těším...pořád si říkám,jak bude asi vypadat..jestli modrooký blonďátko po mamince, nebo hnědooký bruňátko :-d po tatínkovi..

peti: krásný bíbo..takový to roztomilý, těhotenský..to moje je pořád špekatý, tak bych asi měla jít do maminek-baculek, ale mně se u vás líbí, ikdyž jsem špekatá:frowning2:až mi přijde přítel domů, tak ho poprosím, ať mě vyfotí..včera jsem na to zapomněla..
13. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
holky, tak jsem přidala fotečky pupenda..takže můžete být klidné, nejste v tom samotné a když kouknete na mě, tak budete mít určo hned lepší náladu..přes ten můj špečík se zatím bublinka neprodrala..ale přítel říkal, že je jiné, než dřív..takové pevnější..což i cítím, už to není tak klepavý :grinning:
13. říj 2009 v 19:08  • Odpověz
petullek: krásné bříško a ano, užívej si to jsi na můj vkus až dost štíhlá (tedy chápu, vím, jak vypadají modelky) a myslím, že budeš ten typ, který bude přibírat bříško a zbytek zůstane štíhlý, což u mě nehrozí - tloustnu od pasu dolů celá :unamused:
eriska: heč heč - já už mám bříško větší :grinning:DD...epvnější ho mám až k večeru - ráno je sice menší, ale zase rozklepanější :confounded: Co se týče hojení po císaři, tak je to indivindy - slyšela jsem o ženských, který měly děsný problémy, bolesti a k tomu ještě migrény od narkózy, ale taky vím o ženách, které byly stejně brzy fit jako ty, co rodily přirozeně...
No, ono je nástřih a nástřih - určo je rozdíl, když je někdo nastřižen 1cm a jizva je pak malá a někdo je až ke konečníku a ještě mu to blbě sešijou, což je na denním pořádku a některé potom bolí milování s manželem ještě třeba rok po šití, což je děs...Třeba se nástřihu taky nevyhnu, ale zkusím se mu vyhnout nebo ho aspoň zmírnit...A jasně, že mimi vše vynahradí o tom žádná, ale jisté vymoženosti tu jsou, jak porod zpříjemnit - já tedy epidural nechci (jedině v nutnosti),ale mnoho mamin do ní jde automaticky a přitom je to chemie, kterou do sebe nechaj napíchat (což miminku určo nejde k duhu) a ještě jsou i jistá rizika i komplikace (v mezním případě až ochrnutí, protože se to píchá k páteři) - takže radši epino - neškodný balonek než potom u porodu nějaký chemický svinstva. Rozhodně nikoho za to rozhodnutí neodsuzuju a možná taky ještě nakonec budu ráda, že existuje, ale prostě chci tím říct, že dřív ženy rodily bez jakýchkoli vymožeností a zvládly to (většinou), ale dnes jsou jiné možnosti, které lze využít, ale já třeba ještě k tomu rozlišuju ty více či méně vhodné...

a erisko: nějak jsem nemohla najít ten tvůj špek - kde ho sím tě máš???špeky vypadají jinak - ty bych ti mohla ukázat já :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. říj 2009 v 19:29  • Odpověz
Ahojky holky, tak já už jsem o krůček dál. Hurá do 7 tt. Chtěla jsem se zeptat, včera večer mi bylo příšerně zle. Břicho mě bolelo až k pupíku a měla jsem průjem, bylo mi na zvracení, ale nemohla jsem. Byl to takový tlak jak když mi na tom břiše někdo sedí. Máte někdo zkušenosti? Pak už jsem měla i strach abych nezačala krvácet. A ráno vůbec nic, je mi zase dobře. (to mám pochopitelně radost)
14. říj 2009 v 07:21  • Odpověz
ahoj holky. merci,tak já myslím,že takový příznaky jsou v pohodě..pokud ta bolest není nějak veliká...jinak návaly na zvracení mám taky běžně a průjem si myslím že taky neznačí nic zlého..
14. říj 2009 v 08:09  • Odpověz
Ahoj holky!!!! Včera jsme musela po dlouhé době zase pečlivě makat, tak jsme se tu odpoledne už neukázala :wink:

Petull - ty už máš pěkné bříško! To je jeasný, že když jsi štíhlá jako lunt, že se mimi nemá přes co prodírat a bude vidět hned :wink:

eri - oni ti pejsánci rostou rychle jako z vody, co si ani člověk nestihne užít,co?! Fakt je nádhernej a koukám na Tvé fotce s bříškem ( která mi taky teda "nešpekatá", jak tvrdíš!!!), je pěkně taky zvědavej,co?! :grinning:

craw - já si včera ve volný chvilce spíš hledala věci o tom nástřihu, protože jsem, jak jsem už psala, o tom ještě vůbec nepřemýšlela a docela mě to všechno vyplašilo :grinning: co musí ty ženský podstoupit, aby mrně přišlo na svět...Ale vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude...přežili to bez větších úhon miliardy před náma, tak co?!

Merci - Bolení břicha je normální, pokud to nejsou vyslověně křeče, kdy hledáš polohu, aby tě to nebolelo...aspoň takhle mi to řekl doktor...děloha se zvětšuje a jestli si měla i průjem, tak mohla jen něco blbýho sníst...Důležitý je, že dnes ráno už je to v pohodě...Sleduj se a kdyby se to opakovalo a bylo třeba hůř, radši pro klid duše zajdi k doktorovi...

Jak jsem tady už někde za začátku psala, já v prvních týdnech krvácela a břicho bolelo dost, ale pak to nějak ustálo a je to v pohodě...
14. říj 2009 v 08:17  • Odpověz
Tery,ty jsi krvácela?? :astonished: a co na to doktor? Bylo to v pohodě?
14. říj 2009 v 08:27  • Odpověz
Ahoj holky...no vy jste pisatelky a krásný břušalky..moc chválím fotečky...Meri,mě včera bylo moc zle,tak jsem zůstala doma...průjem,zvracečky,pocity na omdlení.Večer to se mnou dokonce seklo,instinktivně jsem si klekla na kolena,protože do postele jsem to nestihla...no je to trochu masakr.Dneska už mi je dobře...teda kromě mírného tlaku na bříšku a pocitu žaludku na vodě.Radši ale zavolám doktorce....nekrvácím,snažím se být 1000 m nad věcí,ale jde to ztuha...no :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2009 v 08:27  • Odpověz
jani, jo...ale spíš jen když jsem zatlačila, na wc, nebo když jsme se rychle zvedla...spíš to byla růžová krev, což mě děsilo, doktor mě prohlédl a řekl, že vše je v pořádku, že neví od čeho by to mohlo být...asi se tam mimčo nějak hnízdilo a pralo s dělohou :grinning: trvalo to asi 2 týdny tak po různu-jeden den jo, pak třeba 2 dny nic, pak zase 2 dny jo...
Ale mamka mi říkala, že když byla v prvním měsící, což ještě nevěděla, měla to taky a mnohem víc ( jakože i krvavá louže na posteli), takže si myslela, že to dostala....a krvácela týden, jako menzes...

Evej...to něco řádí ve vzduchu či co?! Těhotenství asi:slight_smile:))

Holky, mě včera psala moje kadeřnice, že mě ruší, že je jí dost zle, že je těhotná!!!! :grinning:
14. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
aha,Tery,tak hlavně že doktor naznal že je to v pořádku :slight_smile: máš těhotnou kadeřnici,jo,tak to je dobrý teda :grinning: no teď to těhotní jedna radost mi přijde :slight_smile: aspoň bude plno dětí
14. říj 2009 v 08:38  • Odpověz
Snad jo! Už si asi tělo zvyklo, že tam dole je něco navíc :wink: :grinning:

Jo...což mě trápí, protože nevím, kam budu chodit..ona je úplně nejlepší za celej můj život :frowning2: to asi i brzy skončí, jelikož to je vlastně "stojací" zaměstnání a postávat někde s pupíkem...to asi není ono,co?!
14. říj 2009 v 08:41  • Odpověz
tak to bych taky řekla,že jako kadeřnice moc dlouho česat nebude,páč jestli ji bude i zle-tak to bude doma už hnedka a navíc je to docela namáhavá práce fyzicky-takže určitě půjde na rizikový-řekla bych já teda..budeš muset hledat jinou,Tery
14. říj 2009 v 08:44  • Odpověz
Tak to asi včera nějak blbnul tlak. Když se to nebude dnes opakovat tak jsem v klidu. Mě je vždycky večer trochu hůř než přes den, ale včera to bylo dost, tak jsem se lekla.
Holky já se minulej tejden dozvěděla, že žena mýho bejvalýho čeká další mímo, nejdřív jí volali, že jsou tam dvě a pak znovu, že jsou miminka tři. Na to že jedno už maj, tak by mě asi kleplo.
14. říj 2009 v 08:49  • Odpověz
vím...ale co, stejně až bude dítě, nebude čas na salóny :grinning:

včera mi manžel oznámil, že si mám vzít v pátek dovču, že někam vyrazíme na prodloužený víkend :dizzy_face:

nemáte nějaký tip na místo? Na procházky, romantiku, večeře? Kde je spousta věcí k vidění.... :slight_smile:
14. říj 2009 v 08:49  • Odpověz
merci, trojčata???? Tak to je úroda teda!!!! :grinning: Téměř 4 děti najednou, to aby si pořídila nějakou chůvu...
14. říj 2009 v 08:50  • Odpověz
Jéé Teri,to je krása a jelikož jsem patriot a jihočech doporučuju www.krauspension.cz, je to pohádka a můžete do Krumlova,Zlaté Koruny,na Hlubokou...prostě romantika na druhou....Výborně tam vaří a majitelé jsou báječní...
Jinak jsem volala doktorce,byla moc hodná,řekla,že to bude asi nízkej tlak,ale bude lepší,pro můj klid,abych k nim zašla na UTZ, tak tam letím na 11.00...držte palce :wink:
14. říj 2009 v 08:53  • Odpověz
člověče, na jižní Čechy jsem myslela si nejvíc, jelikož v Budějovicích bydlí ještě zbytek manželovi rodiny, kterým bysme chtěli oznámit novinu o mimču a po tel. to asi nebude ono...mrknu na to. Díky za tip!!! :wink:

Tak to máš pěkně zařízený...dej pak vědět...
14. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
No chůvu si vezme asi těžko, nemaj ani na pořádnej kočárek, já když to viděla, tak jsem byla ráda, že jsem ho vyhodila. Ono to tenkrát bylo docela zajímavý, už tehdy měl plnou prd.. dluhů. Tak to holce ani nezávidím.
14. říj 2009 v 09:04  • Odpověz
ajajaj...no, to se s tím budou muset poprat...
14. říj 2009 v 09:08  • Odpověz
Kosti: My jsme letos byli v Sporthotelu Zátoň a taky super, to je asi 10 km od Krumlova. Mám nato krásný vzpomínky, tam jsme začali pracovat na mimískovi. Maj vyhřejvanej venkovní a vnitřní bazén, posilovnu atd., sice trochu dražší, ale úžasný.
14. říj 2009 v 09:33  • Odpověz
díky díky!!!
bazének by byl moc fajn...
14. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Holčinky,tak já mizím k doktorce...moc Vás prosím,držte palce,ať je vše dobré :wink:
14. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
evi,držím palečky :wink: pak napiš co a jak
14. říj 2009 v 10:07  • Odpověz
držím pěsti i chodidla...
14. říj 2009 v 10:10  • Odpověz
dobré ranko, kočky,
tak ptát se, jak se vede nemusím, už jsem si to tu přečetla..holky, řekla bych, že něco včera bylo ve vzduchu..večer mi bylo strašně špatně, ale já to přikládala segedínu..Zdenda měl na něj strašnou chuť, tak jsem ho udělala, dokonce mi to ani nevadilo, ty vůně a dostala jsem na něj hroznou chuť, tak jsem si jednu naběračku s patkou chlebíku dala a po pár soustech jsem ho začala nenávidět..a celou noc, jak mi bylo těžko..takže segeďák na delší dobu vynechám...
teri: je to náš zvědavec..jak mě včera přítel fotil, tak jsem zrovna říkala, že si dám asi piškotek, protože mi začíná kručet v bříšku a on přilítnul, sednul si a čekal, co bude..a zdendovi se to zrovna podařilo vyfotit:slight_smile: jinak, on jak kdyby to cítil..pořád si mi dává hlavu na bříško a krásně ho tím hřeje..když byste se pro výmaráčka rozhodli, tak dej vědět..není to určo nejlevnější koupě, ale zase to za to stojí..známej ho má, ale nepapírovýho a to je fakt strašněj parchant..jo, jinak jsem tam přidala špekatou fotku,a ta už špekatá je..pod tou podprdou mi špek leze,ale víš co, já si z toho hlavu nedělám..zdenda si na mě takovou zvyknul, má mě takovou rád, takže když se mi pak podaří shodit na tu moji původní váhu, tak budu ráda..teď se ale bříškem netrápím, aspoň vím, že bubu roste a to je pro mě důležitý..no, taky to epinování asi vynechám..včera jsme se o tom bavili a shodli jsme se, že ty penízky investuje do něčeho jinýho..spousta ženských to zvládla i bez toho, tak my určo taky, ale každý věc, jak se na to připravuje..
merci: trojčata? tak to jim nazávidím..teta má dvojčata a je to teda masakr..všichni jsme jí pomáhali a i tak toho měla plný brejle..jsem ráda, že nám se tam ukázalo jen jedno mímo..i to je záhul..ale krásnej:wink:
craw: to já se na epi těším..jsem ten typ, co nesnáší bolesti a třeba menses jsem měla vždycky strašně bolestivou, takže já si nechám píchnout všechno pro to, aby to nebolelo..nepotřebuju si porod vychutnat v bolestech..je to sice přirozená věc, ale já chci mít sílu se pak s mímem pomazlit a užít si ty první společný chvilky..ale jak píšeš, člověk se stejně na 100% rozhodne, až to přijde..nikdy neříkej nikdy, že?
14. říj 2009 v 10:26  • Odpověz
jo, evi, držím pěstičky..ono to dobře dopadne..a aspoň uvidíš mímo:slight_smile: to ti budu závidět..já ho uvidím až na konci listopadu..můj dr. nemá utz, takže na něj musím chodit do nemocnice
14. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.