• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
jo, holky, nevíte co je na tom pravdy, že těhule se nesmí nechat masírovat??? Vím, že to tady řešíme furt dokola....jak se uklidnit a nestresovat s tím co můžu nebo ne, ale nedá mi to... :wink:
15. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
holky, já mám opak..berany znám dva a je to mazec, blíženců znám mnohem víc a jsou to super lidičky..já ale na znamení moc nevěřím..podle mě, je to o výchově a je jedno, co to je za znamení..
masírovat? já mám tetu, co dělá masérku a říkala, že masírovat se může.ať přijdeme se zdendou, že ho to naučí..jen se nemají prý masírovat chodidla a na rukou ta část, jak přechází dlaň v ruku..nevím, jak to napsat..já na masáži byla a bylo to super..
jani: cukroví..to mě nehrozí..přítel to nejí a ani nevím, jestli bude hotová kuchyň..ale každoročně pečeme všichni u babičky..a to si vždycky krabici dovezu..takže já se na to mooooc těším..u těch teploučkých kamínek.to bude super..a má to pro mě atmosféru..příští rok už budu muset péct doma, aby nám to tam po cukroví vonělo
15. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz
ahoj holky,

dlouho jsem tu nebyla, ale ted koukam, ze kosticka ma dotaz, ktery jsem taky resila, tak napisu svoji zkusenost.
Ja zatim na masaze zad chodim pravidelne jendou za 14 dnu, urcite nejsou dobry masaze lymfaticky, akupresurni, chodidel atd., ale rucni nebo lejove ano. Muj maser vi, ze jsem tehotna, vse jsem s nim konzultovala. Rekl mi, ze dokud muzu lezet na brichu...zatim ho jeste nemam.....tak me bude masirovat normalne, jen v oblasti beder to bere jemneji. Az budu mit brisko, budu pry lezet na boku a siji, krk i hruidni pater mi bude masirovat v sede. Od 7. mesice uz pak jen vrchni partie v sede.
Jinak ale vim, ze nektere salony nabizi i specialni tehotenske masaze, ale ty obvykle byvaji docela drahe.
15. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jo,ony ty lázně vypadaj trochu komunisticky,ale ten bazén vevnitř je úžasnej :sunglasses: fakt si to užijete...a s těma masážkama...já chodím na thajské reflexní masáže a teď jsem masérce řekla,že jsem těhotná,tak některé věci vynechává...jinak normální studia maj masážní stoly s vyříznutým břichem...myslím,že to šolíchání rádoby masérek ničemu nepomůže ani neuškodí :grinning: ale je lepší to říct,aby se nerozproudily nějaký dráhy...jinak můj oblíbený pan doktor Koucký říká, že nevadí ani masáže,ani bazén,ani sauna,ani těhotenství...no chlap :grinning:
15. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
eri .... co to znamená "mazec?!" :angry: se asi urazím!!!! :grinning:

já to taky četla, že se nemají jen stimulovat ty reflexní body....

Ahoj mandragoro! :wink:

děkuju za vysvětlení....takže za krkem by měla být masáž v pohodě,že?!
15. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz
Nevadí,ale určitě jim to řekni,že jsi těhu :grinning: a v třeboni zajděte k Hubertovi, nebo do Šupiny na zvěřinu,nebo rybku...mňam.. :wink:
15. říj 2009 v 15:04  • Odpověz
píšu si.... :grinning:
15. říj 2009 v 15:05  • Odpověz
to je jedno kde budete bydlet,hlavně abyste si užili pohodičku a odpočinuli si :slight_smile: Bude rok tygra jo? Páni :grinning: já tyhle věci moc nesleduju,takže nevím ani co to znamená :sunglasses: holky mě už se chce domůůů
15. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
Holčinky,já dneska končím..hurá...jdu dom a do peřin :grinning: zahřát se...mějte pěknej zbytek dne a zítra se na vás zase moc těším :wink: páááá
15. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
mě už se chce taky domů!!!!
15. říj 2009 v 15:32  • Odpověz
holky,s těma masážema nevím,ale radši bych se poradila s dr. protože každý těhu je jiný...ale kvalitní masér by taky měl vědět co a jak..

eri-tak já peču ráda a mám ráda tu atmosféru vánoční když to cukroví provoní byt :slight_smile: nepeču nějak moc,ale každý rok pár druhů udělám..ten můj na sladký taky není,ale dobrýho cukroví si trochu zobne,víc toho teda sním já-a letos můžu za dva :grinning: no a pak taky dám trošku po rodině,aby ochutnali..

jéé Evi ty se máš,už bych taky šla...ch jo, ještě víc než hodinu tu musím trčet :angry:
15. říj 2009 v 15:38  • Odpověz
já bych pekla, ale zase ještě zatím nemám kde...a strašně se na to těším!!! O vánoce u nás v baráku určitě ještě asi nebudem...aspoň ne za takových podmínek, abych tam už mohla péct a zdobit vánoční výzdobu :frowning2:
ale o to si to pak užiju i s dětma :grinning:
Já se na to tááák těším!!! Až budeme sedět v kuchyni, já si udělám svářo, protože pak už ho budu moct...a budeme vyrábět papítový retězy na stromeček a hvězdičky na okna atakdále atakdále....
15. říj 2009 v 15:43  • Odpověz
Jéé Tery to je hezká představa :slight_smile: taky se těším na vánoce s děťátkem :slight_smile: aspoň už nebudeme sami..dřív sme to střídali,buď sme byli na vánoce u našich,nebo u manželových rodičů,ale myslím poslení troje vánoce sme byli doma..už nás ani nikdo nezve,tak se nechcem vnucovat..no a až budem tři tak to bude o něco příjemnější :slight_smile:
15. říj 2009 v 15:58  • Odpověz
jj..vánoce jsou prostě pro děti..ta atmosféra..my máme už odmalička vánoce u babičky (táta se od nás brzo odstěhoval, tak jsme byli tam) a já se nějak nedokážu představit, že příští rok budou jiný..sice s mímem, ale jiný..já mám babi s dědou za rodiče, takže jsem tak spokojená..i s tím pečením cukroví u babičky a v houpacím křesle s čajíkem u kamen..jeee..holky..už aby to bylo..:slight_smile:já taky strašně ráda peču, ale zdenda sní dva kousky a zbytek je na mě
15. říj 2009 v 15:59  • Odpověz
jak jsme se bavily o těch rozbouřených hormonech, tak mám zase na krajíčku :grinning:

my máme celou rodinu v jedný vesnici, takže každé vánoce trávíme v 15 lidech :grinning: , což já teda osobně miluju, ale Tomáš na to není zvyklí a začíná mu to vadit, čím je starší, chce víc mít ten svůj klid, asi bych to tak vysvětlila...takže asi fakt čeká na to dítě, že pak se od nich distancujem a budeme sami...ale já už to mám vymyšlený...ještě jsme to doma neřekla....když tak moc chce být u nás na baráku, tak prostě všechny začnem zvát k nám, no?!... :grinning: :grinning:
15. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
fuj: zvyklý!!!!
15. říj 2009 v 16:04  • Odpověz
tak vy máte lepší pohodičku o vánocích jak tak čtu holky...Tery,tak to zas ten můj chlap má rád když je víc lidí z rodiny pohromadě,ale mě nevadí když jsme doma sami dva,protože se mi nechce nikomu vnucovat..pokud nám sami nenabídnou abysme u nich byli..no jo,všude je to jinak..ale my se o to víc těšíme až budeme trojka :grinning:
15. říj 2009 v 16:11  • Odpověz
a pak čtyřka nebo pětka......viď?!

všechno má svoje kouzlo.... když si sám, vychutnáváš si to kouzlo a atmosféru...když je vás 20lidí, tak je to spíš o chaosu, překřikování, haldě balicího papíru a šílenýho jídla....

:grinning:

Kolik chcete mít vlastně dětí?!

Jani, jsme se ti drze mrkla na svatební album... Ty jsi čerstvě vdaná,viď?! A šli jste hned do miminka, co?! To je hezký... Strašně Ti to slušelo a moc vám to sluší. Fakt moc!
15. říj 2009 v 16:15  • Odpověz
Tery,tak my bysme chtěli děti dvě,nejradši samozřejmě holčičku a chlapečka :slight_smile: tak uvidíme no..ale víc určitě ne! Dvě bohatě stačí..mě by stačilo teda i jedno,ale uvidíme..

jasně máš recht,čím víc lidí,tím větší chaos a zmatky...a musí se moc navařit a napíct :grinning:

hele,to vůbec nevadí že ses mi koukala na svatební album,proč by mělo :slight_smile: jo čerstvě vdaná,od července :slight_smile: ano hned i mimi,my ho chtěli už dřív,ale prvně sme se chtěli vzít v klidu víš..no ale jinak jsme tento měsíc oslavili 11 let spolu,takže svatbou se až tak moc nezměnilo :grinning:
15. říj 2009 v 16:25  • Odpověz
joo a děkuji za pochvalu :dizzy_face:
15. říj 2009 v 16:26  • Odpověz
my cheme taky dvě...teda já na to manžela přemluvila, on je jedináček a myslel si, že jedno stačí :unamused:
mě teda ne :grinning:

páni...11 let, to jste mazáci!!! my se brali po šesti letech...

no už musím letět!!!!

Jdu balit!!! Zítra na chvilku ještě budu v práci, musím něco dodělat, pak pro mě přijede Tom a vyrááážíme!!! Už se fakt těším.

Tak se mějte...zítra sem ještě mrknu...na chvilinku.

Pa
15. říj 2009 v 16:29  • Odpověz
tak pa Tery,měj se krásně! :slight_smile:
15. říj 2009 v 16:30  • Odpověz
Ahoj holky jakpak se máte??? ccco je tady nového?
15. říj 2009 v 16:57  • Odpověz
masaze v tehu doporucuju, me zada bolivaji a ted chodim jednou tydne, maserka to vi, ze jsem tehotna, zatim lezim na brisku, az nebubu moct, tak budu na boku a v sede, je to uvolnujici a cim mate vetsi brisko, tak zada boli vic a vic, takze se toho nebojte, setrenka chodila az do porodu a moc ji to pomahalo
15. říj 2009 v 17:07  •  1 dítě  • Odpověz
verisek já se ted chcystám na thaiskou těhotenskou masáž, prej je super ale já mám pořád strach....ale se zádama už nemůžu vydržet.
15. říj 2009 v 17:09  • Odpověz
ja bych se toho nebala, pokud bude maser vedet ze jsi tehotna tak by mel vedet co si muze dovolit a co ne
15. říj 2009 v 18:06  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky, tak opět nestíhám dočítat :grinning:DD

tak jsem dnes byla na screeningu a integrovaném testu, který má spolehlivost 90%. Četla jsem pár příspěvků a je vidět, že v tom některé nemáte moc jasno, tak napíšu, co už vím.
NT Screening je nepovinný (asi protože šíjové projasnění - tekutina v zátylku dítětě - dokáže změřit každá gyndařka na utz), ale rizikové skupiny jako starší matky apod jsou tam posílány automaticky. Často to bývá placené, ale některé kliniky apod. mají asi smlouvy s pojišťovna nebo tak a dělají to zadarmo.
Jde o utz přes bříško! Chodí se na něj do konce 13.tt - některé vady zjistí již od pohledu a např. Downa díky tomu NT. Pak se to zkombinuje s výsledky z odběru krve, které se dělají během 10.-12.tt (mě odebírali 3 ampule - v těhu průkajdě byste tam měly napsané PAPP-A - je to skupina různých testů) a pak půjdu na odběry ještě během 16.tt a všechny ty výsledky dají dohromady a řeknou vám procenta pravděpodobnosti postižení dítěte a když budete chtít jistotu, tak musíte ještě na odběr plodovky, a pak už víte na 100% jak na tom mimísek je.

Jinak u nás je vše v pořádku - trvalo dlouho panu dr. než mimíska otočil, aby byl z profilu - pořád si lebedil na bříšku nebo na zádíčkách, ale pro měření NT musí být z profilu, tak to mu dalo zabrat. Jinak můj osobní dojem ze screeningu je nijaký - kdybych za to měla platit třeba těch 1500kč, tak bych byla naštvaná, protože to bylo krátké stejně jako utz u mé gyndr. a navíc ten vaginální přenos má takovej čistčí obraz, takže teď přes bříško jsme s manžou mimíska sice viděli, viděli jsme i pohyby, ale s vaginálním utz se to nedá srovnat. Teď ještě budu čekat, jak dopadnou výsledky té krve, ale žádnou velkou hlavu si z toho nedělám...

erisek: už mám těhu džííny - je to v nich paráda - vřele doporučuju!!! Takže pochodila jsem obchodů dost a dost a byla jsem odkázána na CaA - víš, kde je v Pardubkách Pyramida? Obchodní dům? Tak tam hned v přízemí je céáčko a úplně vzadu je těhu koutek - džíny jsem si vybrala takový šedý za 1200kč a pak jsem tam koupila úžasné bodýčko za 75kč. A pak je ještě přímo obchod s těhotenskou módou v Grandu (u CineStaru) ale to je drahý - tam ty džíny byli kolem 1600kč :confounded:
15. říj 2009 v 19:15  • Odpověz
to je zvlastni, ja jdu ve 13tt na NT screening, ten den mi budou brat i krev a vysledky vim do vecera, pokud bude vse ok uz nechci jit na triple testy a na plodovku uz vubec ne, kamoska na tom byla a ten stres co zazila byl hroznej
15. říj 2009 ve 22:48  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky těhulinky, tak jak jste se dnes vyhajaly. Já bych zase klidně zalezla do pelíšku. To počasí mě ubijí.
16. říj 2009 v 07:53  • Odpověz
Ahoj holčinky...tak jupíí je tu pátek...dneska mi je dobře,začínám se stabilizovat :wink: ťuk...ťuk
Crawler:děkuju moc za polopatické vysvětlení NT screeningu,začíná mi svítat :grinning:
16. říj 2009 v 08:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.