• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Evi,mě bylo včera mizerně,dneska je to už docela v pohodě-zatím...jako ještě večer mi bylo pěkně zle! Asi bylo něco ve vzduchu či co...jinak mě se spalo dobře,akorát se mi nechtělo tradičně vstávat.. :sweat_smile: navíc venku pořád kosa jak blázen,ráno jsem měli nula stupňů,jako síla..
Já asi taky vydržím co nejdýl v práci,ale podle toho jak se budu cítit..to se ještě uvidí,každopádně do novýho roku tu budu určitě,no a pak podle stavu..chtěla bych si taky nějakou chvilku užít doma-sama-protože s mimčem to pak žádnej odpočinek nebude..tak se na to musíme taky psychicky přichystat :grinning:
21. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
já to taky tak vidím...pohybuju se v účtařině,tak vím,že peněžitá pomoc v mateřství se začíná vyplácet 8 týdnů před porodem, tzn., že 2 měsíce před porodem se nastupuje na mateřskou (nemocenskou) a trvá 28 týdnů...pak už jen rodičovský příspěvek :grinning: takže mě to vychází být v práci do konce března 2009, což je tak akurát, pokud všechno dobře půjde....u tebe Jani je to tuším, do půlky března :wink:
21. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
jo tak nějak to bude Evi :slight_smile: no třeba budu v práci až do té doby,uvidíme..
Co máte dneska na baštu holky? Já měla ještě zbytek rýžovýho nákypu z domu..jsem se už napapkala..
21. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
tery - udělala jsi dobře, tak se určo brzy bacila zbavíš ;-D

versko: nene, každej tu nechodí do práce - já chodím do školy:grinning: zrovna čekám na přednášku- začíná mi až ve 14.00 a za chvíli se poběžím nadlábnout do menzy .-) a moc gratuluju k úspěšnému ivf - jestli se můžu zeptat - 5 let snažení znamená "jen" snažení nebo už za sebou máš nějaké zákroky?
21. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
ahojky, kočky,
nejdříve přeju všem dobrou chuť..já si dnes dala velice výživný obídek a to párek v rohlíku a tři mandarinky..včera jsem to nějak nestíhala, balila jsem věci, protože zítra nám začíná rekonstrukce, tak vás jdu nejprve dočíst..dost jste toho stihly probrat, tak se tím jdu prokousat..
21. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz
eriska: přeji pěkné dočítání - já osobně to vždycky vzdám - když jsem tu, tak nic moc nepřibývá (o víkendu ani nemluvím) a jen co se hnu od pc, tak stránky naskakují a já se přiznávám, že nemám energii toho tolik dočítat a tak to jen tak prolítnu...

jo a erisko - už sis volala do porodnice v chrudimi? asi je ještě brzo viď...ale prý tam je často plno a my bysme chtěli s manžou nadstandartní pokoj, aby tam se mnou a s miminkem mohl tu první noc být - to asi bude chtít nějak rezervovat, ne? Někde je potřeba se registrovat brzy, ale zas ze sebe nechci dělat trubku, která na začátku 2.trimestru už volá do porodnice:grinning:
21. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
Holky,já dneska hřešila, bylo mi dost blbě,bolely záda a celkově úplně dole a ejhle k obědu jsem si dala jitrnici a malý pivo a je to vzpruha nad vzpruhy...úplnej ráj a přitom jsem to nikdy nejedla :grinning: to jsou chutě :wink: jinak v klidu crawler,já už taky jukám po porodnicích a to jsem v 9tt :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
tak, holky, dočteno:slight_smile:

co se týče taťky u porodu, tak jsme se tak bavili o nemocnicích a Zdenda hned řekl, že tam chce být..a já mu to nijak nevymlouvám..určo mi to moc pomůže, bavit se s ním mezi kontrakcemi a pak ty kontrakce s ním prožívat..odejít může vždycky, já ho v tomhle směru do ničeho nutit nebudu..to si musí ujasnit sám...on se krve a toho všeho kolem nebojí..je to blbý přirovnání, ale je myslivec a takovejch krvavejch věcí už viděl dost..takže si myslím, že ho to nesloží..

vítám nové maminky..něco nám o sobě napište..co jména pro mimčo?

craw: nevolala jsem tam..teta mi to zjišťovala u známé, co tam dělá zástupkyni vrchní sestry na porodnici a ta říkala, že nejdříve se chodí mrknout po porodnici ve 30tt..no, nadstandart..to je těžký..teta ho tam měla z protekce zamluvený, ale vyšel na ní až na poslední dva dny..a to měla dvojčata..je to prostě o tom, která maminka rodí dřív..a navíc, TP je sice krásná věc, ale nikdy nevíš, jestli ti to zrovna na ten den vyjde..a můžeš si to zamluvit jen na jedno datum..takže tohle já neřeším..ono je i lepší být na dvoulůžáku, co mi říkala teta, protože tam nejsi sama..a můžeš si s maminkou popovídat..a manža na tebou může když chce..já jsem teda návštěvní hodiny nedodržovala a nikdo neměl problém..
21. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Holky tak jsem zpátky, tu nejhorší práci mám hotovou. A zbytek si asi nechám na zítra. Nemusím to přehánět.
Evejka: Jé to bych si taky dala, až na to pivo, to nepiju, ale jitrnice nebo prejt, to jo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
Holky,dneska jsem tomu moc nedaly :grinning:
21. říj 2009 v 15:16  • Odpověz
Moje řeč, no já už taky letím. Jdu si nechat udělat nehtíky. Tak papa zítra a polepšete se.
21. říj 2009 v 15:20  • Odpověz
taky koukám holky že to tu dnes nějak vázne..tak snad se zítra polepšíme :grinning: já valím tak za půl hoďky,tak se mějte a zítra páá
21. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
crawler:v těch 5letech snažení byly gyn. operace,insem.,2xnezdařilé ivf....doufám, že po tom všem mám v bříšku zdravého pohodáře :slight_smile: na uzv jdu až za 16 dní, snad to rychle uteče
pozdravujte Vaše mimísky :slight_smile:
21. říj 2009 v 16:42  • Odpověz
versko: budem ti moc držet pěstičky ať je tentokrát naprosto vše ok :slight_smile:

dneska aspoň nemám problém dočítat - není co :grinning:

eriska: ono je fakt, že můžu rodit kdykoli mimo termín - já jen, že někde ta praxe je - ohledně registrace a když tam maminka není nahlášená, tak ji odlifrují pryč...Co se týče toho nadstandartu, tak já právě zase ze zkušenosti slyšela a přijde mi to i logické, že když jsi první den po porodu, tak je potřeba hodně odpočinku, někdo má bolesti a tak a já konkrétně bych v takových chvílích nerada, aby na mě čučela ještě další mamina, co má stejné problémy - za to manža ten mě podrží a že bysme si užili první noc s naším miminkem a nehrozilo by, že nám tam bude plakat ještě nějaké cizí a narušovat soukromí---prostě když ta možnost je a nemocnice to nabízí, tak bych to ráda na tu jednu noc měla kvůli tomu soukromí, komornosti a mnohem lepšímu odpočinku...no, co nadělám, když to nevyjde - jen mi přijde hloupé, že to nemocnice nabízí a registrace je přitom vcelku naprd... :unamused:

já mám teď chvilku pauzu a za chvíli mi začíná další přednáška, která bude trvat až do 19.00, v 19.45 mi teprve jede vlak domů - cesta trvá 45minut, takže budu totálně odvařená po dnešním dni, tak mi držte pěsti ať to nemá ještě k tomu zpoždění - někdy si říkám, že pracující se mají líp :grinning:DD
21. říj 2009 v 17:15  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:

craw,tak tu školu do večera a pak ještě cestování domů ti vůbec nezávidím..ještě že chodím do práce :grinning:
22. říj 2009 v 07:44  • Odpověz
Ahojky,
Craw:no někdy má pevná pracovní doba svoje výhody. A aspoň posílaj peníze. Ty se dřeš a dostaneš pak kus papíru. :grinning:

Jani koukám, že jsi to polepšování vzala vážně
:grinning:
22. říj 2009 v 07:47  • Odpověz
joo tak na tom něco je,my z toho aspoň vidíme výplatu :grinning: ale to je úděl studování :sunglasses: mě se nikdy jít studovat vysokou nechtělo a taky sem nešla, mě škola prostě nebaví,radši chodím do práce..

merci, no jo, co bys po mě chtěla po ránu :grinning: dneska mám zas dlouhej den, se z toho picnu :confounded: vůbec se mě tu nechce být a ani nic dělat :grinning: no aspoň že je zítra už zase pátek.
22. říj 2009 v 07:52  • Odpověz
Tak to jsme na tom podobně, já jsem nepoužitelná celej tejden, ale vypadá to, že se pondělí blíží a že to nakonec přežiju :grinning:
22. říj 2009 v 07:59  • Odpověz
Dobré ráno holky...taky si říkám,že na studium bych už neměla:wink: Mě teď začal studovat manža a když jsme viděli těch knížek a skript,bylo mi ho líto..no jo,ale kvůli práci je to třeba...bude to hukot, mímo,škola,práce a já na nervy :grinning:
22. říj 2009 v 08:01  • Odpověz
páni, Evi, tak to ti ani jemu nezávidím :grinning: no bude to záhul teda...a on musí mít nějakej titul nebo co,jo?

merci,vidíš jak ten týden rychle utíká :wink: a pondělí máme za chviličku :slight_smile:
22. říj 2009 v 08:05  • Odpověz
No,jo, Jani, potřebuje minimálně bakaláře pro postup v práci a i nadřízení ho do toho tlačili,je šikovnej... :wink: no už mohl mít 2 roky za sebou,ale pořád to odkládal,až jsem se do toho vložila :grinning: no a teď to bude saigon :grinning:
22. říj 2009 v 08:19  • Odpověz
tak to je blbý když je to nutnost v zaměstnání no..on se pracující člověk těžko nutí znovu učit..to chápu,jako já bych školu teďka určitě už žádnou nezvládla...ale když je šikovnej tak to určitě dá a aspoň ho povýší a budete mít víc penízků pro mímo :sunglasses:
22. říj 2009 v 08:35  • Odpověz
No,výhledově snad ano...ale je pravda,že ten jeden plat bude chybět,ale jak říkáme, přišli jsme o víc :sunglasses:
22. říj 2009 v 08:41  • Odpověz
Čau holky!!

Tak nejsem doma ani den a už se neuvěřitelně nudííím!!! :confounded:

Včera jsem si doma dala celej kastrol česnečky...průběžně samozřejmě...mňam mňam...

Sice mám teď malinko rozežraný patro a dásně, jak to mělo říz,ale co?!
22. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
doktorovi jdu až po obědě..
22. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
zjistila jsme, že dneska je tenm můj blbej doktor v Doksích, což je vesnice vedle, což je 2 minuty autobusem, tak nebudu čekat do zítra.
22. říj 2009 v 10:31  • Odpověz
craw.....co studuješ?
22. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
Jé holky, my měli poradu, docela masakr.
S tím studiem - já už bych taky nemohla. Ségra je takovej študent, mě se na vejšku taky nechtělo. Já vždycky chtěla radši do práce.
Tery: Správně, zajeď tam radši hned.
22. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
Já se pokoušela na vysokou 6x!! :frowning2: ani jednou mi to nevyšlo...asi na to prostě nemám geny.

Ale teď už bych tam taky nešla. I když nikdy neříkej nikdy,že?!
22. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
Holky, ráno jsme koukala na barandově na dokument o dvojčatech. jak se dělí buňky, jak se miminka vyvíjí v děloze pospolu a končilo to císařem...normálně naturalisticky to bylo vidět...já brečela jak želva :dizzy_face:
22. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.