• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Jeee Jani vcera jsme se taky tak trochu bavili o jmenech, ale pritel si z toho delal spis srandu. Ale rikala jsem , ze me by se libilo jmeno Dominika pro holcicku :wink: . Ale jinak resit, to budeme az budeme vedet pohlavi, ale stejne se to jeste tisickrat zmeni :grinning:
26. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz
skretik,já už mám průkajdu :slight_smile:
baterka,v práci jsem to ještě neřekla..až za dva týdny,jak budu mít výsledky testů na genetické vady.. :wink:
26. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ja jsem to rekla jen ted me sefove, protoze tu ode dneska nemela 14dni byt, ale rekla jsem ji at to jeste nerika, taky prave cekam na ty vysledky genetickych vad a na UTZ a na prukazku, pak uz to budu teprv brat jako ofiko tehotenstvi a uz to nebudu skryvat. Na geneticke vady jdu v pondeli 2.11
26. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
no holky,tak to držím palce...já už to v práci řekla,jsem ekonomka a bohužel by se mohlo stát,že ze dne na den odejdu a bylo by to nefér a asi by to tu lehlo popelem,protože vše dělám sama...sehnala jsem si už i na záskok kolegyni,tak od listopadu začínám zacvičovat :grinning: šéf se k tomu postavil báječně,podrží mi místo...prostě bylo to velký...vnitřně doufám,že bude vše dobré a nebudu muset řešit jiné varianty...
26. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
Vítám nové těhulky,
mě už pomalu taky roste bříško. Vidět to zatím není, ale když ležím, tak už to poznám. Mám to bříško, trošičku jako nafouklé a tvrdé. Ne jako předtím ty špeky. Pro těhu kalhoty pojedu do Polska asi v sobotu, tak doufám, že tam budou rozumné ceny.
26. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
Evi,tak to je jasný,za mě si myslím taky někdo nastoupí,ale podle mě to bude někdo z firmy..pochybuju že při krizi-kdy se navíc má i propouštět,že by brali někoho z venku,to těžko..no uvidíme,každopádně beze mě by se to tu nezbláznilo nějakej čas :grinning: vám závidím že už to máte za sebou,jsem zvědavá jak to vezmou tady u mě..snad dobře no.
26. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
tak já průkazku nemám.
břicho taky nemám.
v práci jsem to neřekla.
:grinning:
26. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
Tery,jak výstižné :grinning: :grinning:
26. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
jani, tak dej pak vědět, jak to vzali, já se to chystám sdělit ve čtvrtek na poradě....
za mě se náhrada bude hledat dost blbě, dělám evropské dotace a ve firmě jsme jen tři..., to bude hukot :slight_smile:!
holky a ty genet. testy se dělají kdy? Já byla na testech v 11tt a prý vše ok, na další jsem objednaná až na 17tt ...., nějak se v těch vyšetřeních ztrácim, každej MUdr to má jinak.... díky!
26. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
Teri,ale máš naprosto jasno :grinning:
26. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
t.kosticka: já průkazku mám, ale ten můj doktor tak škrábe, že ani nepřečtu, ve kterém týdnu jsem :slight_smile:! A mám ty dva termíny 40 dní od sebe, takže na té průkazce zas až tak moc asi nesejde, tedy alespoň u toho mého, bere to asi dost hákem :slight_smile:
26. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
:grinning:

Já si myslím, že vždycky je to problém, nahradit někoho v práci. Ale zase se s tím musí počítat ne, jsme mladý holky...tak je snad jasný, že jednou chceme mít děti :wink:

komu podrží flek má štěstí, a kdo se nebude moct vrátit, bude-li chtít, práci vždycky najde.

ach ty genetické testy :confounded: :cry:
26. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz
baterka,jo dám vědět,no ale až za ty dva týdny :grinning: ty dáš vědět dřív :wink: no my jdem teď se skretikem na testy na genetické vady,jmenuje se to NT+ screening...a dělá se to do 13tt...je to krev + ultrazvuk
26. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
baterko, to teda koukám, že to bere hákem :grinning:
26. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
jani :slight_smile:. ach so, už fakt začínám blbnout! Můj drahý mi nedávno řekl, že "myslím dělohou" !!! :slight_smile:
Jo, tohle jsem podstoupila, navíc v rámci UTZ nějaké šíjové projasnění nebo co, pohoda, vše prý ok, ale věř tomu doktorovi, když mi napsal dva termíny porodu 40 dní od sebe :slight_smile:! tak držím palce, ať vše dopadne dobře a žádné trable!
26. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
Holky, já se s Vámi dnes rozloučím...

Jani, držím pěsti k lékaři.

Já se jdu vykoupat, pak jedem na hřbitov s věncema. A večer má spich s 5 kamarádkama. Půjdu aspoň na hodinku, ať taky po 5dnech!!!!! vyvětrám...
26. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz
kosti, tak se opatruj a užij s babai párty :slight_smile:
26. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
baterka,no jo,všechny jsme v tom měly/máme zmatek..to je normálka,záleží co který doktor řekne a tak...ale tak snad nám všem proběhne těhu v pohodě a budeme mít zdravá mimča :slight_smile:
Holky,já už za chvilku půjdu,tak se pomaličku loučím...mějte se hezky,přežijte zbytek dne v práci a zítra písnu co bylo u dr. :slight_smile: tak pááá
26. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
Tery,tak páčko,já už se taky loučím :slight_smile: užij si srázeček :wink:
26. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
jani, pěkné odpoledne, taky bych už radši šla... :frowning2:
Držím moc a moc palce k dr, ať je vše ok!!! A dej vědět.
26. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
Holky ahooooooj, Jančo...ťuk ťuk,ať je vše dobré,Teri, užij si bábanec i provětrávání :grinning:
26. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
ahoj holky:slight_smile:,

taky doporučuju těhotenskou sekci v CaA - mám odtamtu perfekto džíny...
Musím se smát, jak všechny píšete, že to na vás ještě není vidět - dívaly jste se do alba na mě? Já už bych bez těhu džín nedala ani ránu...:grinning:DD

Moc vítám všechny nové těhulky ;-D !!! A neviděli jste na nějaké diskuzi Terezku77??? Jak sem k nám chodila? Už tu strašně dlouho nebyla a tak si říkám, zda je vše v pořádku? :confounded:

Jinak já byla na integrovaném NT testu + screeningu - na utz bylo vše v pořádku, ale výsledky krve nemám, páč se dělá další odběr během 16.tt a obě krve se porovnají a pak se teprve vyhodnotí výsledek...ale já si nic nepřipouštím a o nějaké nejistotě nepřemýšlím...prostě pokud to bude nějaké postižení, tak bude - s manželem ho stejně milujeme toho prcka...a nad tím, že by to byla nějaká vada neslučitelná se životem, tak nad tím raději vůbec nepřemýšlím-prostě si to nepřipouštím...

A jak se jinak máte? Mě normálně byly poslední 2 večery špatně jako na začátku těhu...takže 1.trimestrem to nekončí... :unamused:
26. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
crawler, tak koukám, že máme stejně smýšlejícího doktora, mě dělal taky UTZ a krevní testy budou zas až v 16tt, jsi mě uklidnila :slight_smile:! Děkuju.
Mě je špatně, když mám stres v práci...., sestřička mě varovala, že pokud by to bylo často, budu mít nervózní a uřvaný dítě.... :confounded:
26. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz
Crawler ahoj...ty jo,mluvíš mi úplně z duše...takže taky doufám,že bude vše dobré,doma se z mimíse radujeme a pořád hladíme...mě se nevolnosti dost uklidnily,tak snad je to dobré znamení...ačkoliv,jak říkáš,není všem dnům konec :grinning:
26. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
baterka: mě dala dr k testům takový papíry, kde je vše vysvětleno. Na ty testy chodím na soukromou kliniku, kde se dělá genetika...ty testy jsou bud ty tripple testy, který už jsou zastaralý a výsledek je jen z 60% pravdivý a tyhle integrovaný, kde se srovnává ta krev, kterou ti brali do 12.tt a pak ta z 16.tt a tyhle testy jsou spolehlivé z 90%, takže já jsem ráda, že mi nedělají tripply, páč akorát člověka vynervujou a pak nedokážu pochopit, jak můžou chtít po rodičích, aby se rozhodli o případném potratu - u mě by ukončení těhu nepřipadalo v úvahu, ale myslím, že jsem spíš jen výjimka a hodně žen se rozhodne pro ukončení u Downa apod., ale když si vezmu, že jdou na potrat a dítě je v podstatě z 50% zdravé, tak je mi z toho špatně... :frowning2: Takže myslím, že sice čekáme na výsledky o dost dýl než holky, co jdou na tripply, ale máme větší jistotu u výsledku, takže aspoň tak :wink:
26. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
crawler - je to tak, já si žádné papíry nedostala, ale snad to bude to samé!
U těch zastaralých testů děsně vynervily moji kamarádku, vyšlo jí to špatně, odmítka amniocentézu a doktor na ní byl fakt drsnej! přitom mají jen 60% pravdivost a z 5% vykazují falešnou pozitivitu u DS! To je prostě děs! Má zdravého kluka, ale stejně jako Ty nebo já by to i v případě potvrzení DS neřešila potratem! Ale můžu mluvit jen za sebe, ne za ostatní mamky....
holky, hlavně se nenervovat a bude vše ok!
26. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
To je opravdu des, jak to kazdy doktor dela a rika jinak... Me zase rikali, ze ty NT+ testy nejsou spolehlivejsi jak se rika, ze i kdyz treba vyjdou pozitivne, ze to nic nemusi znamenat, at se hlavne nelekam, ze pak jsou dulezity ty triple testy v 16tt a kdyz i ty pripadne vyjdou pozitivne tak pak rozhoduje odber plodove vody... To aby se v tom jelen vyznal, ale doufam a verim, ze tohle tady resit nebudeme, ze vsechny ty testy budeme mit negativni a vsechno pujde tak jak ma :sunglasses:
26. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
přesně tak! jaképak strachy! Vše bude ok. Já se zařekla, že si nebudu k těm vyšetřením nic zjišťovat, abych se neděsila dopředu, takže chytám jen občas něco od Vás. Lékařská věda je sice mocná, ale ne všemocná! Sázím taky na zdravý rozum, zdravý pohyb a výživu takže si jsu dát svačinku - bio kozí jogurt, mňam! A vše bude ok :slight_smile: :wink:
26. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz
Holky bude!!!vždyť už jsme spolu ušly nějakej ten pátek...tak už jen 3x tolik a máme to za sebou :grinning: přeju pěkný den a pohodičku!pááááá :slight_smile:
26. říj 2009 v 15:08  • Odpověz
Ahojky maminky už jsem vám dlouho nic nenapsala..vždy jen čtu a čtu....a zdravím všechny nové myminky..Jinak děvčata v práci se nestesujte nestojí to fakt vůbec za to moje kolegině..z bývalé práce..chodila do práce až skoro do konce ale pořád se nervovala..a ted říkala,že jí to malá oplácí jak může...a to ještě dobře vyřešila,že dala Manžela na mateřskou tak to asi snáší jen občas... :grinning: ,ale stejně se ji divím..sice má dobře placenou práci,ale myslím si že vidět vyrůst svou dceru je to nejdůležitější..ale to je můj nazor...Jinak těhotenské kalhoty ještě nenosím,ale musím vám říct,že jsou pěkně drahé..co jsem koukala v obchodch..tak 1200kč..tak tady v bazarku jsem našla i mou velikost a zrovna paní byla i z Přerova jako já tak jsem si je šla zkusit a jsou mi pěkně ještě velké ale pak mi budou jistě akorád...Zatím žádne změny moc nepocituji jen ty prsa bolí a jistě rostou,ale zatím v pohodě..nepotřebuji je zvětšit... :grinning: slyšela jsem,že čím větší prsa tak není moc mléka...což bych nechtěla..No v pátek jdu na odběry k doktorovi a pak za týden k doktorovi na výsledky a 18.11 jdu na genetiku tak jsem zvědavá..to mé kámošce již řekly že bude mít krásného kluka...pak i doktor nezávazně potvrdil...Tak se mějtě moc krásně....a opatrujte se....pořád si vás čtu..zase napíšu.. :dizzy_face:
26. říj 2009 v 16:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.