• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahoj, jsem tu poprvé a pořebuju vědět víc. Možná jsem těhotná. Nevím, musíte mi napsat jestli jste takové příznaky měly taky. Bradavky jsem měla jednu dobu citlivé, poté mám průjmy, menstruace byla zpožděná, jen o dva dny, ale byla zase slabá... S přítelem jsem měla sex v době kdy HA neberu, měla jsem týdenní pauzu :confounded: .. Jsem kuřačka a teď mi z cigaret je na zvracení...i z těch nejslabších. A poslední změna co jsem na sobě vypozorovala je ta, že jsem strašně unavená, dříve jsem normálně odpoledne neusnula, za světla vůbec ne, ani v autobuse v sedě, a ted mi to nedělá žádný problém... měla z Vás některá takové příznaky? Přiznávám se že se bojim test udělat, chci znát prvně Váš názor... díky
Ps: břišní nevolnost a zvracení není..
26. říj 2009 v 17:12  • Odpověz
dobrý večer, maminy:slight_smile:
dneska jsem se na net dostala až pozdě, ségra měla promoci, tak focení, gratulace (to nám nedělalo moc dobře, mímu se to asi moc nelíbilo, protože mi bylo docela špatně), pak klukům na stavbu dovést obídek, s barysem na veterinu na očkování, pak vybrat do bankáče, no, bylo toho dost, za ten den..a ještě bude..

vítám nové maminky!:slight_smile: další do party..

holky, už ani nevím, na co všechno jsem chtěla reagovat..s těma prsama, mně taky rostou, řekla bych, že z mých "céček" se budou stávat "déčka":grinning:, ale zatím dobrý, padáky měnit nemusím, tak mám radost..bříško úspěšně rostě, jsem se probudila, už bylo větší a nějak neslezlo:slight_smile: zítra jdu k dr. na kontrolu a na odběry, tak jsem zvědavá, kolik jsme přibrali..

přeju vám krásný večer
26. říj 2009 v 17:24  • Odpověz
joojo holky, s těma testama je to blbý, páč případně jen nasaděj brouka do hlavy a stres není dobrá věc a už vůbec ne v těhu...jak je to se spolehlivostí, tak jistota je jedině odběr plodovky - moje mamka na ni musela pokaždé, protože je krevní skupina 0 a rh faktor - ( čili protilátky :unamused: ) - rozhodně to není nic příjemného, ale tak co bysme neudělaly pro ty své broučky, že? ale já bych se hlavně bála, že nastanou nějaké komplikace - dřív bylo vysoké riziko potratu (nevím, jak je to dnes,ale za mamky) a četla jsem i tady na MK, že ženě po amniocentéze odtekla plodovka, což se rovná velmi předčasný porod...Takže já osobně bych to asi hodně dlouho zvažovala, zda na ni jít nebo ne a spíš bych se rozhodla pro ne, protože jak jsem psala výš - my bysme tu svou bublinku milovali is downem, apod. Ale každopádně jsou takové testy drásání nervů, takže 3x tfuj tfuj tfuj a lepší je to opravdu neřešit a jen se těšit na miminko a já se vám holky pochlubím, že už cítím pohyby. Jen večer před spaním, když se zcela zklidním a ležím jako mrtvola, tak cítím tu rybičku v sobě - je to jen takové lehké chvění,ale je to 100% ono (bylo mi to potvrzeno - bylo mi řečeno, že každá jsme jinak vnímavá)...a moje mamka u druhého dítka cítila pohyby už taky kolem 14.tt...tak se těšte, je to kouzelné :slight_smile:

alushka: tak některé příznaky jsou evidentně těhotenské, ale taky si můžeš ledacos vsugerovat, takže nebude nic jistého dokud neuděláš test a nezajdeš k dr. ;-D
26. říj 2009 v 18:21  • Odpověz
jo holky, normálně včera jsem měla mimíska narvanýho zase vpravo - normálně vpravo pod pupíkem totální vyboulenina - manža se musel taky smát...pak se mimísek nějak srovnal a byl zase uprostřed nebo nevím kde, ale boule zmizela ;-DDD

jo a taky vás tak hrozně bolí bradavky? mě tedy venku, jak byla ta zima, tak je to opravdu hodně ostrá bolest - konkrétně jsem měla pocit, že mi je chce někdo ukroutit - mívám je v jednom ohni - a to teprve mrazy přijdou :confounded: jinak mi vyrostly z B asi na C - víc ne, ale to bohatě stačí, páč až se nalijí mlékem, tak to bude až až...Moje sestra má velká prsa D a když kojila, tak si je zvážila - 1 mělo 1kg 200g a to druhé už nevím - on totiž malý jí nechtěl z toho jednoho tahat a jí nějak nešlo moc odstříkávat, takže ho měla o hódně větší (to vám byl pohled :grinning: :grinning: :grinning: ) a pak jí v něm navíc mléko zatvrdlo - to si chuděra užila bolesti :unamused:
26. říj 2009 v 19:01  • Odpověz
příští týden jdu na krev, sice uplně kvuli něčemu jinemu, ale i tam se to da zjistit, tak asi počkám do středy co a jak, pokud budu netrpělivá udělám si test, mám ho v šuplíku už připravený...mám strach, obrovský, vždyť mi bude za měsíc 19, ale o to by nešlo, co škola.. přítel...rodina... raděj nemyslet.. a kdybych náhodou byla, děťátko bych si 100% nechala.. :slight_smile: mít už po matuře, vůbec bych se nestresovala.. :wink: jinak moc se mi tu líbí tato diskuse
26. říj 2009 v 19:03  • Odpověz
alushka: haha - mě bude "teprve" 22 a do školy chodím - nijak mě to neomezuje a tobě - než se prcek narodí, tak máš maturu v kapse a kdybys chtěla na vš, tak to zvládneš taky - jako já, takže já ti můžu jedině říct - žádný strachy - miminko je radost (samo i starost), ale fakt se nestresuj...s tím testem si počkej, ale osobně budeš možná jen chytat nerva a kdyby sis ho udělala zítra ráno, tak by se ti svým způsobem ulevilo ;-D
a co přítel? má nějaký tušení nebo vůbec? :wink:
26. říj 2009 v 19:09  • Odpověz
crawler: tak to jsi šikula, to je ten počáteční stres no, proto se i bojim udělat si test, přítel nic neví, což pro něj kruté, chci mít v tom prvně jasno já, vím že on by ho chtěl snad už hned teď, před 14dny mi bylo zle a zeptal se jestli nejsem těhotná, ale uplně vážně (a usmival se u toho) :slight_smile: :slight_smile: ... o dětech sme se ani velice nebavili, jen že chceme holku i kluka, a že já až dodělám školu..on už má 27.. a nejhorší je že jsme spolu krátce...pět měsíců :fearful: , ale zas lidi o nás říkají že se známe jak kdyby jsme už byli maželé..což mě těší.. jenže když v tom važně budu, takto bude zajimave teda..vůbec nevim co bych dělal jako první..
26. říj 2009 v 19:19  • Odpověz
alushka: tak to, že máš u přítele podporu (dle toho, jak se tě ptal a tak) je velmi velmi důležité - už bys měla polovinu vyhranou;-D co bys dělala jako první? vzpamatovávala by ses z toho a pak bys začala bláznit jako většina ženských - hlavně až bys viděla kolem 6.-7.tt, že už tluče srdíčko - jsou to velmi silné momenty...to, jak dlouhon spolu jste není důležité - moje sestra otěhotněla po 3 měsíccíh chození a dnes jsou spolu 12let...někdo spolu chodí 7 let než se vezmou a po dalších 2 letech se rozvádí, takže nad tím si hlavu taky nelámej...rodina bude v šoku - s tím počítej, ale kteří rodičové by nebyli, že? i kdyby ti bylo 30, tak vždy se musí nějak srovnat s vědomím, že budou bába s dědou :grinning:DD Já být tebou, tak bych to přiznala příteli a pak s ním udělala test - já to tak udělala a když jsem viděla ty svítící oči, že je test pozitivní, tak ze mě spadly veškeré obavy, páč to nejdůležitější jste vy dva a to malé ...rodina je až na dalším místě :wink:...jinak - třeba si děláš zbytečné stresy a těhu vůbec nejseš, hm? :slight_smile:jak dlouho máš vynechanou MS?
26. říj 2009 v 19:32  • Odpověz
crawler: no ja mela tedka...zpozdenou jen dva dny...to nic neznamena..jenze ja jsem pak jen spinila..to bych ani vložku či tampon nepotřebovala...a špinila jsem taky dva dny. Prave to me vydesilo nejvic! Třeba vubec nejsem, to je taky možne, jsem začala až dneska psychařit když jsem si na sobě uvědomila některe změny. Navic akne ktere jsem už dva roky neměla! Ale zas se řika že těhulka má pěknou pleť... Přišti tyden jdu na krev ohledne jednoho vyšetření tak se třeba tam nechám překvapit...a třeba ne, pokud ne, tak bych si pro jistotu udělala test... sem to dneska tak promýšlela :grinning: až mi z toh bylo zle.. :wink:
26. říj 2009 v 19:43  • Odpověz
Dobré ráno holčinky,no to se nám to rozjíždí:slight_smile:Jsem celá netrpělivá a čekám na zprávy od Jani a Meri :slight_smile: no kočky,pochlubte se!!!
Jinak vítáme nově příchozí...alushko, myslím,že prožíváš zbytečný stres,udělej si testík a počkej na tu krev a doktora...budeš se pak lépe vyrovnávat s novou situací,než teď,kdy jsi na vážkách...hlavu vzhůru,člověk si v životě něco plánuje a pak je stejně všechno jinak :wink:
27. říj 2009 v 07:51  • Odpověz
Dobré ránečko,těhulinky :slight_smile: tak včera kontrola byla bezva, zase jsem mimíska viděla, pěkně roste, srdíčko krásně bije a všechno je v pořádku! Tak jsem odcházela nadšená :slight_smile: přihodila jsem hned další fotečku z ultrazvuku do albíčka tak jukněte jak krásně rosteme :wink: jinak stáří nám tentokrát souhlasí podle utz stejně jako podle MS,takže i termín vychází už jen jeden,na 14.5.2010 :slight_smile:

alushka: ahojky. Já být tebou si ten test udělám,nebo hold počkej až ti budou brát tu krev..ale to co píšeš nemusí vůbec těhotenství znamenat..nevysadila jsi třeba antikoncepci? Nebo neproběhla u tebe jiná velká změna? Noo pokud by přítel děťátko chtěl,tak bych to taky nějak neřešila,pokud děláš poslední rok školy,tak to zvládneš dodělat a pak byste se radovali z mimča :wink:
27. říj 2009 v 07:59  • Odpověz
Janiiiiiii,to je broučínek...nádhera :slight_smile: gratuluju moc...jen tak dál
27. říj 2009 v 08:05  • Odpověz
Evi,díky :slight_smile: taky čekám na zprávičku od merci...
27. říj 2009 v 08:07  • Odpověz
tady nikdo dneska po ránu není?? Jak to??? Holky jak se dnes cítíte? My sme si dali včera na véču bramboráky a nějak to mě i manžovi nesedlo...mu je snad i víc zle!! Nevím čím to bylo,jesli tím mastným-ale dost jsme je sušily do ubrousků-nebo to,že jsem je málo osmažila..přišly mi místama trošku ještě syrový :confounded: no musím se přiznat že pokaždé když sním něco smaženýho tak mi není zrovna nejlíp teda...tak se toho asi budu muset vzdát či co
27. říj 2009 v 08:21  • Odpověz
Jani,taky koukám,že je tu mrtvo :grinning: já včera měla chuť na Míšu a pak jsem si večer dala tláču s cibulí a taky to nebylo úplně vončo...ty chutě nás prostě honí.Předevčírem jsem manžovi dělala tatarák a měla jsem na něj takovou chuť,ale nedala jsem si...trochu s tím bojuju,snažím se jíst pestře,ovoce,zeleninu,mlíčko...ale když mě to nechutná...dneska jsem si koupila Fantu k pití...vůbec se nechápu :grinning: Smažky mi taky nedělaj úplně dobře...prostě ty jídla,na který mám nejvíc chuť mi nejdou.Jinak je mi dobře,ani nevím,že jsem těhotná,což mě na jednu stranu těší,na druhou stranu se bojím,aby bylo všechno v oukeji :slight_smile:
27. říj 2009 v 08:37  • Odpověz
dobré ráno těhulky:slight_smile:,

jani: gratuluju ke zdravému bobkovi:wink:

co se týče toho smaženýho, tak s tím jsem měla problémy vždy - po obědě letím do hodiny na záchod - je to pro mě taková očista střev :slight_smile:

teď v těhu mi nejvíc jedou marmelády a med...:slight_smile:mňamy:slight_smile:

evejka: hele do zeleniny a ovoce se nenuť - pestrá a zdravá strava nemá smysl, když to člověku nechutná - z jídla musíš mít taky trochu radost a upírat si něco takhle podle mě nemá smysl - aspoň se to tak i říká - já prostě jím na co mám chuť a vůbec mě nestresuje, že prakticky nejím zeleninu - zdravá jsem a děťátko si všechno, co potřebuje bere ode mě, takže kdyby mi něco chybělo, tak to poznám (nachlazení, horší pleť, vlasy, apod.) - takže já být tebou, tak se udržuju v psychické pohodě a to tak, že si dám na co mám chuť - vem si, že těhotenství je dlouhé, tak nač se trápit a nutit se do něčeho, co mi moc nejede...samozřejmě všeho s mírou - i když mám chuť na čokodku, tak se s ní necpu od rána do večera, ale já osobně si teď každý den kousek čokolády dám...je fakt, že kdybych jedla tu zeleninu, tak asi ještě nemám nahoře ty 3kg, ale zase byc si těhulčení tak neužívala...;-DDD
27. říj 2009 v 09:02  • Odpověz
dobré ráno, holky!
tak jsem zvládla v práci maily a šéfa :slight_smile: a můžu mezi Vás!
Jani: brouček! A ten UTZ je docela pěknej, to já mám spíš takové šmouhy, malej se vrtěl a mával rukama nohama, otáčel se sem a tam, takže bylo těžké ho dostihnout :slight_smile:
alushka: držím palce, aby jste to spřítelem zvládli ať to dopadne jakkoli. Mám osobně zkušenost, že po vysazení HA je to docela kovbojka, jednou MS po 15 dnech, pak po 45....., vydrž s nervama, pro mě byl test většinou psychické vysvobození, věděla jsem, na čem jsem. A když jsem teď těhotná byla, tak hned první test byl opravdu pozitivní, takže na jeho výsledek bych se spoléhala!
evejka: mě chutě nehoní, fakt! To jsem docela ráda. Je teda fakt, že jsem byla devět let vegetariánka a teď se snažím jíst ryby a tak. Dokonce jsem teď o víkendu upekla bio kuře...., nechutná mi to, ale radši se přemůžu, aby měl mimís vše co potřebuje než si pak nadávat a být sobecká.
a jak se vám daří, holky?
27. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
dobré ráno holky! Jani gratuluju k výborné kontrole, prcek krasne roste :grinning: , ja uz se tak tesim na to pondeli :sweat_smile: .

Jeee Evejko ja zas mela vcera hroznou chut na mroze, tak jsem si ho dala a moc si ho uzila :wink:

A Craw topinku s maslem a marmeladou, nebo cerstvy chleba s maslem a medem ted naprosto zboznuju :grinning:

Alush, jestli jsem to dobre pochopila beres HAK a milovali jste se v te 7-denni pauze, kdy se nebere tesne pred MS? Jinak beres prasky pravidelne bez vynechani?
27. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
Crawler,díky :grinning: ...no se to hrozně mění a střídá...jeden den se můžu utlouct po hroznech a druhý den ani ťuk...nenutím se do ničeho,ale jak se říká,že člověk jí očima,tak si to krásně nachystám a pak mě to zas tak nejede..očima napapaná,ale vnitřně nic moc:slight_smile:je to divočina,ale beru to tak,jak to je...nedělám z toho stres...to spíš manža mě hlídá,kontroluje,radí a ví :grinning:
27. říj 2009 v 09:28  • Odpověz
craw-tak to souhlasím,asi bysme se do ničeho nutit v jídle neměly! Já se taky nenutím a radši jím na co mám chuť..taky si myslím,že je to tak lepší,tělo si řekne co potřebuje :slight_smile:

Jinak díky holky za pochvalu :dizzy_face:

Holky,já teď můžu všechno sladký...takže jím ovoce (zelenina mi moc nejede),různý čoko tyčinky,sušenky,..všechno možný co jsem už několik let nejedla..tak si to teď užívám,páč zatím po tom nepřibírám :dizzy_face: med teda taky můžu i marmeládu..no všechno co vidělo cukr :grinning:
27. říj 2009 v 09:28  • Odpověz
tož já zas sladký nemůžu, to je vlastně dost změna, páč hlavně po čokoládě já bych se dřív utloukla, snědla jsem třeba i jednu denně...., teď nic! Spíš mě lákaj kyselý věci a slaný, ale není to zas tak děsný. Je teda fakt, že mamka na mě takhle těhotenství poznala, byli jsme tam na obědě, po něm nějaké dobroty ke kafču a já se té čokošky na stole ani nedotkla...., a musela jsem s pravdou ven :slight_smile:!
27. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
ahoj holky!

Tak předně janinko: ty už má v bříšku normálně normálního človíčka!!!To je tak dojemný...co říkal na fotku manžel?

Jak jste se tady bavily o tom poprsí, tak si představte, že mi včera rupla podprda...gelový ramínko - háček se prostě rozpůlil :unamused:
27. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
Teri,normálně výrobní vada,ne? :grinning: :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 09:48  • Odpověz
myslíš?! :grinning:
že by se projevila po takové době? :grinning:
člověče,asi jo..jinak to nevidím
27. říj 2009 v 09:48  • Odpověz
no jistěěěěěěěě :grinning:
27. říj 2009 v 09:54  • Odpověz
dneska v příloze MF vyšel článek s tím snížením mateřské od 2010....dokonce tam píšou, to jsme nevěděla, že ženský,co jdou na mateřskou už letos, budou to v tomto roce mít podle letošních regulí a od ledna 2010 se jim to přepočítá na tu novou, daleko nižší...
27. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
holky,jsou to mrzáci...v cizině sice taková praxe není a nemají ani rodičovský příspěvk,ale jaká je kvalita života v zahraničí,že...zrovna včera jsem četla článek, který srovnával Kaufland v Německu a v Čechách např. kvalita ovoce,zeleniny,výběru sortimentu se nedá srovnat...připadá mi,že Česko je popelnice Evropy...budeme to muset nějak zvládnout,já naštěstí mám manželína,který se o nás postará, ale co ty mamky,co jsou samy,nebo holky,co jejich partner třeba studuje...mám kamarádku,která je samoživitelka,každým okamžikem má rodit a od otce dítěte dostane almužnu...a teď ať si páni ministři zkusí vyžít s 9.000...místo aby si sami snížili platy...fuj...je to hrozný...zase jsem se rozčílila :slight_smile:
27. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
Ahojky,
Jani, gratuluji k broučkovi, fotečka je moc krásná.
Mně je už dva dny zle. Mám kašel a při každém zakašlání se mi zvedá žaludek, takže se spíš snažím hodně spát, ať tolik nekašlu.
S chutěma to mám tak, že mám spíš nechutě. Nikdy jsem nebyla moc na sladké, ale teď mě to už vůbec neláká. Co jsem těhotná, tak jsem si nedala ani kousek čokolády. Maximálně, když něco upeču, tak si trochu zobnu, ale jinak nic a marmeláda nebo med, to by mě nejspíš zabilo. Mám chuť na takové ty obyčejné jídla, kde není moc masa, jako bramborový guláš, omáčky, párek s kaší, špagety a tak.
27. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
ja na politiku nesmim ani pomyslet, hrozne me rozciluji smejdi jedni :rolling_eyes: , no nejak to zvladneme, nic jineho nam nezbyde, ale nevim proc nemuzou setrit na jinych mistech... nejlepe u sebe.

Holky co si myslite o Cinske restauraci, myslite, ze je to hodne nezdrave? Mam na ni dnes chut (jinak mam zatim taky spis nechute :frowning2: ) , ale bojim se, aby to nebylo az moc nezdrave, co myslite. I kdyz minuly tyden jsem mela Mc donald a taky jsem se nebala :sweat_smile:
27. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
ahoj holky,
to je uplně hezký jak se tady všechny podporujete. :slight_smile: Dělá mi to radost. Přiznám se, dneska už jsem držela test v ruce. Ale vrátila jsem ho zpět do šuplíku-opět jsem byla na vážkách. HA jsem vůbec nevysadila, beru dál... vždycky v poledne.
Skretik: jj, milovali jsme se zrvona v te pauze, zas někdo říká že není možné otěhotnět v teto době. Jenže zase jsem četla že jedna takto splodila svoje dvě děti.

Dík za cenne rady, moc si toho vážím, ale každý má svou palici, třeba zítra už si test udělám, prostě musim najít odvahu... uvidíme.. příteli bych to ráda řekla, v jaké jsem situaci, aby mě trochu podržel, ale je na služební cestě, desátým dnem, kéž by se už vrátil.
27. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.