• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
to bych radši taky hledala něco levnějšího, to je jasné..., jenže Říčany se v posledních letech stávají satelitem Prahy a já jako starousedlík (bydlím tu odnarození) to těžce nesu. Nehledě na to, že se sem tím pádem stěhuje mnoho bohatých rodin s malými dětmi a vše pro děti je děsnej byznys, pěkně drahej!
Vždyť u nás je třeba 12 školek a z toho 8 soukromých s průměrným měsíčním školným 18 tisíc... :frowning2:
27. říj 2009 v 15:05  • Odpověz
přesně vím, jak se cítíš baterko!!!!
27. říj 2009 v 15:10  • Odpověz
holky, tak jsem právě šéfovi (dřív a dost neplánovaně) oznámila, že jsem těhotná! Začal na mě valit nějaké úkoly s výhledem na příští rok a tak jsem musela s pravdou ven. No, gratuloval mi, ale asi ho to moc nepotěšilo..., musmeí začít hnedat náhradu. A to jsem sem včera psala, že to řeknu nejdřív ve čtvrtek na poradě..., jojo, člověk míní....
27. říj 2009 v 15:11  • Odpověz
Teri, jsi taky patriot v oblasti, kde se rozmáhají satelity?
27. říj 2009 v 15:12  • Odpověz
no,ale máš to za sebou...ono je to dost vyčerpávající to v práci tuttlat...máš spoustu starostí s tím, že si v jiným stavu a ještě to tajit a dávat si pozor...to už je moc. :unamused:
27. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
jo, přesně ...
jsem původem z vesnice i manžel. Velká Dobrá, mohla bys to znát. U Kladna, za náma vybudovali dálnici a do Prahy je to za 10 minut=ideální místo na bydlení pro pražské rodinky, co "kazí" vesnickou starousedlou atmosféru :frowning2:
27. říj 2009 v 15:15  • Odpověz
všude satelity obklopují celou vesnici...každý tu znal každýho, zdravení byla samozřejmost a teď?! každej druhej na tebe kouká, jak kdybys byl kriminálník, sotva pozdraví a hrozně se rozčiluje, když mu jdeš kolem baráku na procházku...jenže tam, kde stojí jeho barák, byla polní cesta k lesu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. říj 2009 v 15:17  • Odpověz
tak to je holky hezké, takové šťastné maminy. :slight_smile: Mě právě moje mamča říkala že její známa z práce už se pět let snaží o mimi umělým oplodněním, páč jinak to nejde. Ale bohužel vždy potratila, třeba i v pátém měsíci. :frowning2: Ted v pondělí bude mít holčičku, Šarlotku, kterou si adoptovali. Ještě že tu je ta možnost... Stejně největší štěstí je mít vlastní děti, a ještě k tomu zdravé. :slight_smile: :wink:
27. říj 2009 v 15:18  • Odpověz
jojo, rozumím až moc dobře, jsme na tom stejně!
u nás jsou pak narvané školky, zácpy v celym městě, všude okolo "nádherná" arcitektura podnikatelkého baroka..., věžičky, sloupky, prostě nádhera...., všude spousty lidí, aut a kočárků... a mamin, které tráví den mezi fitkem, kadeřnicí a manikůrou, jedné takové rodince jsem za studií hlídala děti a uklízela, platili dobře, ale takovu sociální studii bych radši nezažila, chudáci děti, to bylo fakt týrání bohatstvím a to nepřehánim
27. říj 2009 v 15:20  • Odpověz
přesně moje slova =... aby to šlo ; ...a vyšlo to!
27. říj 2009 v 15:21  • Odpověz
Ty jo Jani a to se dokopes? ja bych uz se asi nedokopala, ja prijdu po praci domu a padnu k telce a nejsem schopna nic delat, hruza :sweat_smile: :confused:
27. říj 2009 v 15:21  • Odpověz
no, každý to má nějaký...jaký si to uděláme my, takový to budeme mít.

ale taky nejsem zastáncem "kupování" dětí.
27. říj 2009 v 15:23  • Odpověz
holky, loučím se, mizím na tu jógu, jsem zvědavá..., hlavně že už jdu z práce :sunglasses: papa
27. říj 2009 v 15:25  • Odpověz
Holky,přeji vám hezký den...tady na jihu nám vykoukává slunko,tak vám posílám sluneční pozdravy!!!Dneska končím,pěkný státní svátek,plnej pohody a pohááááádek :grinning: pááááááá ve ČT
27. říj 2009 v 15:25  • Odpověz
no jo, zítra je svátek...tak si holky, užijte volno a mějte se hezky....
27. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
skretik,no dokopu,ale opravdu občas :slight_smile: zatím v tom nemám pravidelnost..
holky,já taky za chvilku půjdu,tak se opatrujte a ukážu se tu taky zase v čtvrtek..tak páčko :slight_smile:
27. říj 2009 v 15:42  • Odpověz
ahoj holky,
tak já vám taky písnu jak jsme k "tomu" přišli my:slight_smile:
Alushka - my jsme neplánovali, ale chceme :slight_smile:
My jsme s manžou oba věřící a tak je pro nás antiko jako věc k zabránění početí nepřípustná (ale kdysi jsem ji brala, ale z důvodu upravení cyklu a zlepšení pleti - no mělo to opačný efekt, takže já na HA nevzpomínám v dobrém). Já teda celkově - prostě berte to jako čistě můj názor a životní postoj - prostě se mi nelíbí představa, že buď mám brát chemii nebo je mezi námi guma, nebo něco podobného. Nám se to prostě líbí přirozeně - naprosté odevzdání se tomu druhému, takže jsme praktikovali plodné a neplodné dny. Jedna gynekoložka mě naučila přesně metodu PPR, kdy se měří bazální teplota, sleduje se cervikální hlen a odhaluje se ovulka. Bylo to perfektní, milovali jsme se kdykoli kromě asi 10 (někdy víc) dní v cyklu, které byly plodné (je tam rezerva kvůli životnosti spermií). Ale jednou jsme to prostě nevydrželi a vrhli se na sebe den po ovulce - oba jsme si toho byli vědomí, ale říkali jsme si, jestli se to má stát stane se - no a za pár dní jsem nedostala MS a bylo vymalováno ;-DDD takže u nás na první pokus...My jsme právě šťastní za to, že se to povedlo, protože oba víme, že neplodných párů je čím dál víc (i v rodině máme 2 neplodné - jedni tedy po úspěšném umělém) a já jsem měla trochu problém kdysi s jedním vaječníkem a manža měl trochu taky jeden problém, tak jsme si říkali, kdo ví jak dlouho se budeme muset snažit a vidíte? :grinning:DD

Ale alushko - prostě když se ta představa těhotenství přijme a nepřemýšlí se moc nad tím, co všechno se v mém životě změní a tak, tak uvidíš, že pokud se tvé těhu potvrdí, tak se budeš těšit - důležitá je opora v příteli a tu máš, tak se ničeho neboj a mysli na světlou budoucnost.
Myslím, že už jsi napnula všechny baby tady, takže teď jsme všechny zvědavé, jak to s tebou dopadne :wink:
27. říj 2009 v 19:02  • Odpověz
crawler: Ty jo, vyrazila jsi mi dech, to jsem ještě nikdy neslyšela. Zajimave že jsi tak proti.
Je fakt že ještě měsíc z5 jsem taky přemýšlela o tom HA vysadit. Už jen kvůli penízkům a kvuli tomu že se teď čím dál víc začalo diskutovat o tom jak to ničí tělo v hormonálním smyslu. A zarazilo mě i to, že třeba žena po 4letém používání HA prášky vysadí, tak nemůže třeba i půl roku otěhotnět...Akorat prej když ji ted vysadím budu mít všechno naruby. Pleť, menses... Ale vážně zajímavý přístup jste zvolily k sexu.
Ja jsem taky zvědavá jak to dopadne :slight_smile: Už jsem přestala mít i strach, jelikož jsem měla co dělat do školy, tak jsem to uplně vypustila z hlavy. :slight_smile: Jenže ted jsem si to opět uvědomila - a - vůbec mě to nějak nerozhazuje. :slight_smile: Sama se divim. :wink:
27. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
teď jsem se koukala na net ohledně recenze toho testu BEST, vesměs špatné ohlasy! Nechápu to! :confounded: :fearful: Mám zase brouka v hlavě, jdu se raděj dívat na VKV :slight_smile: Mějte se!
27. říj 2009 v 19:54  • Odpověz
27. říj 2009 v 19:59  • Odpověz
alushka: tak u věřících je tento přístup vesměs normální, ale ostatním to většinou přijde dost nepochopitelné...já nikomu nic neberu,ale veřte, že vztah je potom úplně na jiným levelu - nejde totiž o sex, ale opravdu to hlouběji prožíváš, než když víš, že se nic stát nemůže, protože tvé tělo nefunguje přirozeně (HA) a o gumě už vůbec nemluvím - jednou jsme s manžou jen tak navlíkli kondom a upřímně řečeno pro mě byl hnus se toho dotknout a manža jen to měl na sobě, tak bylo po touze :grinning: Jsme v tom zajedno, máme na to oba stejný pohled a stejné pocity...jediné, co je nutné u této metody je to, že se musíš tak 10dní z cyklu vzdát přímo milování, což nám nedělalo problémy, protože stále existuje mazlení, líbání, atd...ale jednou jsme se neovládli a máš to...:grinning:DD

no, měla jsi pech na test, ale aspoň víš, jaký příště koupit a budeš mít jistotu ;-D

Měj se a dobrou noc:slight_smile:
27. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
dobré ránečko,holky,tak jak jste si užili včerejší volno? :slight_smile: My sme byli doma,dělala jsem medovník,mňamky :dizzy_face: tak jsem si vzala i kousek do práce,už se na něj těším! :grinning: ale dneska tu budu trčet do pěti,vůbec se mi nechce..snad to rychle uteče
29. říj 2009 v 08:00  • Odpověz
dobré ráno holky!!! Jak jste si užili volný den a svátek státnosti :slight_smile:?

janinka: medovník? Paráda, pekla jsem ho naposledy před týdnem, od té doby, co jej peču (asi tři, čtyři roky) podle Apetitu, tak se po něm mohou všichni utlouct :slight_smile:, už ho peču i na zakázku, no fakt. Takže dobrou chuť!

crawler: úplně rozumím! Já jsem věřící (evangelička) a můj muž sice ne, ale je hodně tolerantní a chápavý, chodí do kostela se mnou :slight_smile:, ale už na začátku jsme se shodli na tom, že HA je hnus fialovej a s gumou jsme to měli jasný snad ještě rychleji :slight_smile:, takže naše těhotenství "vzniklo" úplně stejně jako u Vás :slight_smile:)))! Tož gratuluju a jsem ráda, že i tady jsem našla spřízněniu duši
29. říj 2009 v 08:22  • Odpověz
bater,já vyzkoušela pár receptů a už jsem taky zůstala u jednoho :slight_smile: taky všem chutná..no manža mi včera říkal,jestli ho nechci prodávat :grinning:
29. říj 2009 v 08:37  • Odpověz
:grinning: Dobré ranko holčinky...já včera nevylezla z pelíškůůůů...plakala jsem u filmů,pohádek a předání medailí Goťákovi :grinning: Jinak k tématu, já také neberu HA,ale dáváme si pozor,mužánek je velmi tolerantní, nevadí nám ani prezervativy,přerušované milování...nějak také nekoušu umělé hormony do těla...
Jinak medovník..mňam,holky,vy jste mi kuchařinky...že bych si objednala? :grinning:
29. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
téda,koukám,že tu snad nikdo nebere/nebral HA..to já teda jo a dost dlouho..9 let v kuse bez pauzy..akorát jsem jednou měnila značku..tak i proto jsme měli obavy,aby sme neměli problém počít...já to zas tak nikdy nebrala,co do sebe cpu,přišlo mi to asi prostě pohodlný a nejlepší řešení jak se chránit,protože zastáncem kondomů taky zrovna moc nejsme,lepší je to bez :grinning: no uvidíme po těhu,jak to budem řešit..
Evi,tak tos měla včera pohodičku ne :slight_smile: Odkud vlastně jsi? Můžeš dojet na medovník :grinning: :grinning: :grinning:
Hele,to je divný, merci se neozvala už od pondělí,holky... :frowning2:
29. říj 2009 v 08:52  • Odpověz
Jani,taky na Meri pořád myslím...snad je vše v pořádku a třeba jí nefachčí internet,nebo má dovolenku...jinak já jsem až z Budějovic,ale Českých...to je do Ivančic trochu zájezd na medovník...ale třeba to výhledově spojíme se Slovanskou epopejí :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 08:56  • Odpověz
Evi,no já taky doufám, snad jí návštěva u dr. nedopadla špatně!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak snad se brzy ozve..
No jo hele z Českých Budějovic to by byl teda fakt pěknej výlet k nám :grinning: to je škoda no že sme každá odjinud.. "spojíme se Slovanskou epopejí" to znamená co jako?? :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 09:02  • Odpověz
Já myslela,že v Moravském Krumlově je vystavená ta Slovanská epopej od Alfonse Muchy :grinning: :grinning: :grinning:,takže bychom si udělali výlet tam a Ivančice jsou kousek...měl to být vtip...no,jsem suchá...asi tím těhu,bo co :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 09:10  • Odpověz
Ahojky děvčata,
myslím, že Merci minulý týden psala, že má tento týden dovolenou, ale nejsem si úplně jistá.
Já jsem strašně nastydlá, takže jsem taky včera celý den ležela. Bez horkého Paralenu nebo Coldrexu je to celkem hrůza.
Jani, nejsi jediná, já HA brala 6 let a bylo to moc pohodlné. Ale pak jsem dostala žilní trobózu a musela to okamžitě vysadit. Pak jsem půl roku léčila krevní sraženinu v noze a v té době nesměla v žádném případě otěhotnět. Manžel se tenkrát o mě opravdu hodně bál, bylo pořád riziko, že dostanu embolku. Tenkrát řekl, že buď se toho půl roku nebudeme milovat, nebo budeme používat gumu. Myslím, že je jasné, co jsme zvolili. K HA už se nikdy nesmím vrátit, takže nám ta guma zůstala. Na začátku jsem z toho byla dost otrávená, ale teď už mi to vůbec nepříjde. Takže asi tak.
29. říj 2009 v 09:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.