• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Jani, tak do splátky 18000 bych rozhodně nešla. To bychom nedali. To nám se snaží rodiče pomáhat, takže zatím zvládáme, ale teď jdou veškeré penízky do domečku. Rozpočet jsme měli 2100 tis. ale to už máme teď utracené a ještě není hotovo. Ale bude to krása. :sunglasses:
30. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
Zuzi,tak to teda závidím,nám nikdo nepomáhá,rodiče z obou stran jsou na tom spíš hůř než my..takže bída..musíme si hold pomoct sami. Jsme rádi,že máme kde bydlet,ale je to obecní byt,nájem furt teď zvedají,takže bysme chtěli spíš do svýho..
30. říj 2009 ve 12:47  • Odpověz
Janinko, chápu naprosto vaši situaci, nás v podstatě zachránilo jen to,že se zvedly od roku 2005 ceny bytů a já prodala svojí garsonku s velkým ziskem...zbytek jsem poplatila hypotéku a teď jsme si koupili panelákový byt, do kterého ještě investujeme...jsou to pecky,ale dá se hodně ušetřit,pokud člověk kombinuje meloucháře a svépomoc.Jinak bych vás taky ráda nasměrovala na stránky Státního fondu rozvoje bydlení.Stát půjčuje 300.000 s 2% úrokem,takže ve finále to udělá na 20 let splátku 1.518 Kč měsíčně.Výborné je to,že za každé narozené dítě vám odečtou 30.000, tzn.,že se stává i bezúročnou...pročtěte podmínky na www.sfrb.cz, je to opravdu výhodné. :wink:
30. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz
Díky, Evi, akorát že bysme potřebovali za takových podmínek půjčit tak 10x víc :grinning: já to beru tak,že se máme i tak dobře,vždycky může být hůř,když kolikrát vidím,jak lidi žijou,tak jsem ráda za to co máme...ale samozřejmě bych byla radši už ve vlastním,to je jasný..

Tak pátek už se krátí,já jdu dnes tak mezi 15-15:30 domů,huráá,už aby to bylo :slight_smile: půjdu si dát svačinku,dneska jsem si koupila hrozny :slight_smile:
30. říj 2009 ve 13:58  • Odpověz
ahoj holky:slight_smile:

tak upřímně vám musím říct, že závidím ty vaše nové kuchyně a tak :sweat_smile: :slight_smile:
My na tohle vůbec nemáme peníze a tak jsme v 2+1 (sice vlastní, ale s tchýní), takže až bude mimi, tak bude místa ještě míň, ale doufáme, že jednou nějaký to bydlení bude...moc bychom chtěli domeček, třeba i v nevalným stavu a pomalu si ho vlastními silami opravovat, ale zatím je to bez šance...Snažím se na to nemyslet, aby mi netekly nervíky :frowning2:...

versko: já jsem první trimestr brala GS mamavit, teď beru kapsle na vývoj mozku (ty jsem měla v prenatal boxu) a na 2. a 3.trimestr mám tablety už s menším obsahem listovky - teď nevím, jak se to jmenuje... :unamused:
30. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
holky,za chvilku jdu domů,tak se loučím,užijte si víkend a odpočívejte :wink: tak papa v pondělí!
30. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
Jo jo evej, to taky máme. Ušetří nám to dost peněz. A taky už se těším, jak nám v dubnu umáznou těch 30. Někdy si říkám, jak by bylo fajn, kdybychom měli ty peníze, mohli zaplatit firmě a ať všechno udělají a my půjdeme až do hotového, ale na druhou stranu máme ze stavby krásné vzpomínky a asi si toho více budeme vážit, až si jednou vzpomeneme, jak jsme do půlnoci betonovali balkon a tak.
30. říj 2009 v 15:08  • Odpověz
Jo Zuzko,taky si to tak říkám :grinning: Janinko,pěknej víkend a opatruj se!
Holčinky,užijte si sluníčka a v pondělí zas s novými témátky ahooooooooj :grinning:
30. říj 2009 v 15:17  • Odpověz
Ahojky holky, tak vás zdravím po návratu z nemocnice, začali jsme trochu krvácet. No snad budeme v pohodě, tluče nám srdíčko a vyvíjíme se. :slight_smile: Akorát jsme asi o týden mladší. Ale to je u mě možný. Takže jsme včera odpovídali 7+0 a měli bychom být 8+2. Takže jen tak v rychlosti. Musím si jít zase lehnout. Možná už zůstanu na rizikovým.
30. říj 2009 v 15:21  • Odpověz
Ahojky Merci, hlavně, že je vše v pořádku. Tak se hlavně držte a odpočívej. Držíme pěstičky ať je vše dobré.
30. říj 2009 v 15:26  • Odpověz
No můžu vám říct, že takovej strach jsem ještě neměla. Díky moc za podporu a mějte se. Papa
30. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
ahoj mercedess - říkaly jsme si, kde se touláš :slight_smile:. Budu moc držet pěstičky ať je vše v pořádku! Hlavně odpočívej a nepřepínej se - to stvořeníčko je moc křehké a ty v tomhle stavu taky :wink: měj se krásně:grinning:
30. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám jak tu všechny píšete z práce... to já nemůžu ani náhodou! :frowning2: Ze všech stran strážníci.. no a když tu jsem pak doma odpo nebo o víkendu tak to pak nestíhám vše dočítat...

jinak koukám že se tu řeší kuchyně, tu teď právě taky budeme dělat a bude to asi zajímavý, máme totiž nerezové spotřebiče, tak jsem k tomu chtěla černou kuchyň a všichni mi řekli, že jsem blázen, že to nebude hezký a hlavně blbý na údržbu, tak mi dali brouka do hlavy a nevim jaká bude... pokojík už je vymyšlený i barvy zdi a ten spíchne přítel... :slight_smile: už se moc těším

vitamíny beru Centrum Materna a přijdou mi v pohodě, kámoška brala GS Mamavit a prý jí po nich bylo strašně zle... To já ještě nějak ani neregistruju, že jsem těhu, co se týče nevolnosti

a teď už tu asi žádná nebudete že? Vlastně možná craw...

hezký víkend
30. říj 2009 v 17:19  • Odpověz
jojo...katule: já taky píšu až odpoledne a to už tu taky nikdo není - taky si říkám, jak to ty těhule dělaj v práci u internetu - myslela jsem, že se to skoro všude hlídá a nesmí se na něj chodit...

no, já brala ten mamavit a úplně v pohodě - myslím, že nevolnosti v těhu jsou normální a tak to tvá kamarádka mohla mít z úplně něčeho jiného nebo prostě jen proto, že byla těhotná, ne?

jinak co se týče černé kuchyně a nerez spotřebičů - viděla jsem takovou kuchyň na prospektech a mě to přijde jako moc hezká kombinace a když se k tomu doladí světlé stěny a podlahy, tak je to moc krásné a originální:.)
30. říj 2009 v 19:16  • Odpověz
craw: No já ten net v práci fakt nechápu, jednak máme prosklené kanceláře, takže je vidět skrz celou firmu a navíc si to šéf hlídá ještě v PC kdo byl kdy na netu...

no nevim, ale ta kámoška když ten mamavit vysadila tak byla ok... fak nevim

právě, mě by se to asi strašně líbilo, ta černá s tím nerezem, navíc s potřebiče už máme a z nerezu s kombinací barev dřeva nejsem nějak urvaná... :frowning2: A přesně jak píšeš, k tomu světlé stěny, obklady i podlaha a je to... :slight_smile:
30. říj 2009 ve 20:16  • Odpověz
hezký nedělní večer,
dneska už tady nejspíš nikde nebude, tak se rozepíšu já, ať se při pondělku nenudíte:grinning:
co se týče HA, já jsem pro, kolem mě ji berou všichni, nikdo nemá problémy s otěhotněním, už jsou všechny maminy a mně nijak nevadí..je to pro mě menší zlo, než používat kondom, ale uvidíme, jak to budeme po porodu vymýšlet..myslím si, že je to každého věc..moje tělo tím zatím nijak netrpí, ba naopak, spíš mi to prospělo..a můžu i říci, že bublinka byla neplánovaná, přes HA..no, ona tomu napomohla moje střevní chřipka, která trvala dost dlouho a tak to mazlení stálo za to:wink: oba jsem ale moooc šťastný. mímo jsme plánovali na příští rok, co z toho, že přišlo dřív a neplánovaně..
my sice bydlíme ve svém (no, v mamky bytě, ale ta nás určo nevyhodí), ale je to 25 let starý byt, s vysokými stropy, tak ho musíme pro mímo připravit, tak předěláváme o 106...jsou to teda nervy, už se hádáme kvůli kravinám:frowning2: ale koupelna se budu od zítřka obkládat, tak nás čeká ještě ložnice a obývák s kuchyní..my máme vybraný dřevo, nějaké tmavé, tmavý dub, ořech, wenge,..něco takového, k tomu světlou kuchyňskou desku, světlé marmoleum..zdi vidíme do smetanova a ta, u které bude jídelní stůl, tam bude tmavě hnědý pruh..máme rádi barvičky, přijdou nám veselé.já už bych nemohla mít bílé stěny..je to sice pořád elegantní klasika, ale pro mě je neútulná, nemocniční..nás kuchyň vyjde do 80tis., bude nám ji dělat strejda truhlář na míru..
tak maminy, krásně se na to pondělí vychrupkejte a zítra se uvidíme:slight_smile:
1. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz
Dobré ráno,holky!
Merci,tak to jsem moc ráda,že jsi se ozvala a s pozitivní zprávou! :slight_smile: to krvácení se může stát,tak hlavně že je vše ale v pořádku. Opatruj se a být tebou tak na rizikovým asik zůstanu,bude to tak lepší! :wink:
Holky s tím internetem v práci-když jako nemáte co na práci,tak děláte prosím vás co?? Nebo se vám takové situace nedějí?? My na net normálně můžeme,nikdo nám to nehlídá,co mám jako dělat,když nemám žádnou práci...čučet do stropu? :grinning:
2. lis 2009 v 08:10  • Odpověz
Dobré ranko holky:slight_smile:taky vás zdravím po víkendu...Meri,to se mi ulevilo,že jste v pořádku,hlavně na sebe buďte opatrní a žádné rozčilování (s manžou,tchýní a pod..):wink: Jinak k tomu netu,já s ním normálně pracuju v práci-nemáme to zakázané,je to přece telekomunikační kanál...jinak souhlasím s Jani,mojí práci za mě nikdo neudělá a když je okýnko a čas,jdu mezi vás...no to je absolutní rým po ránu :grinning:
2. lis 2009 v 08:14  • Odpověz
ahojky holčiny,
evej: tak to se dobře vstávalo, když se ti to tak krásně rýmuje:slight_smile:
mer: hlavně na sebe buď opatrná..důležité je, že jste oba v pořádku..buď si pěkně v klidu, nožky na horu a starosti nech přede dveřma:slight_smile:

jo, holky, zapomněla jsem se pochlubit..už cítím bublinku:wink: ráno, nebo večer..třeba včera se jí asi moooooc líbíla superstar..to jsem ležela na gauči hladila bříško a cítila takový bublinky..a vždycky, když jsem pohladila a chvíli počkala, tak prďola zašimralo:slight_smile: už se těším, až to bude cítit víc, ikdyž ke konci, takový kopanec..no nevím, jestli z toho budu tak nadšená jako teď:grinning:
2. lis 2009 v 08:26  • Odpověz
dobré ráno, holky! tak jsem Vás od čtvrtka dočetla, to byla fuška :slight_smile:!
Jsem ráda, ža je Vám dobře, léčíte se a hlavně u merce, že je ok!
já strávila víkend na baráčku a byla to dost fuška, byla zima jak někde na Sibiři, nálada dost pod psa..., ale jak tu některá z vás říkalal, pak na to asi budeme se slzou v oku vzpomínat..., už aby to bylo
kuchyně zatím řeším jen velmi hypoteticky - my nemáme ještě ani všechny zdi a příčky, antož podlahy, takže by zatím bohužel nebyla kam postavit, budu ráda, když tam budu péct cukroví za rok, ale to s mimem zas asi nebude taková selanka a pohodička, s jakou si to dělám zatím každý rok...
díky za vysvětlení těh. poradny, tak jsem si říkala, kam že to chodíte... :slight_smile: a ono je to normálně to u mého gyndaře :slight_smile:! Díkes, už chápu. Jdu tam 18. 11. a to bych měla jít na tripple testy... jojo, tak snad bude vše ok!
a jak se cítíte při pondělku vy?
2. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
Evi-souhlas :slight_smile:
Eri,tak to je fajn,že už tak cítíš pohyby :slight_smile: na to se taky těším,musí to být hezký
bater,no jo o víkendu byla sakra kosa už! No já se při pondělku cítím zatím docela dobře :slight_smile: jen je mi nějaká zima v práci...
2. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
je tu nějak mrtvo po ránu..., že byste všechny tak pilně pracovaly :grinning: jako já ?
2. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
tak si tu budu povídat chvíli sama..., ještě jsem zapomněla napsat, že jsem tu radostnou novinu konečně řekli i přítelovým rodičům a musíém říct, že jejich reakce byla super! Uf, na rozdíl od našich..., ty trochu zaskočilo, že nejdřív čekáme mimi a pak až řešíme svatbu..., u přítelových rodičů naopak držíme rodinnou tradici, těhotná se vdávala jeho maminka i babička :slight_smile:!!!
jani, u mě je v práci taky kosa, ale spíš se bojím že u mě je to subjektivní pocit..., něco na mě leze, asi jsem se nějak nastydla... :fearful:
2. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
jani: je to super, je to zatím jen takové lechtání a jen, když jsem v klidu, což je ráno a večer, ale i tak mám radost:slight_smile:
bater: my to máme podobně, jen s tím rozdílem, že se brát budeme až někdy v budoucnu, kdy si to užijeme i s mrňousem, naše rodinky jsou dosti početné a platit svatbu, tak to je půlka naší rekonstrukce, takže jsme se rozhodli, že si nejdřív upravíme bydlení, až se něco našetří, tak se vezmeme, nemyslím si, že se musíme brát jen proto, že jsem těhu..já bych svatbu ani nemusela..nejsem na takovýhle věci, ikdyž věřím, že je to nádherný..
no, s těma nemocema, asi se to šíří po síti.:grinning: nějak na mě leze rýma a i pomalu ale jistě kašel..teď když kolem vidím ty zprávy o chřipkách, mám z toho hrůzu..nechci žádnou chytit

holky, netrpíte některá na opary? mně se jeden pořádný vyloupl přes noc a nevím, jestli mastičku, kterou běžně používám můžu použít i teď..nějak od ní nemůžu najít leták.je to herpesin..tak léčím jen pastou a béčkem..
2. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
Dobré ráno všem,

Erisko, ja ti zavidim, ze uz citis pohyby miminka, ja uz bzch si je taky moc prala. Každý večer v posteli si hladím bříško a čekám, že už něco ucítím, ale zatím nic. Jen si říkám, abych to vůbec poznala. Mám docela divoký trávení, pořád mi kručí a něco běhá ve střevech, tak se to asi snadno dá zaměnit :slight_smile:
Jinak co se týče oparů, mám to zkonzultované s imunoložkou i na genetice....pokud si to jen mažeš, tak herpesin, zovirax nebo jiné krémy na opary miminku vůbec neškodí. Neměly by se jen brát léky typu Herpesin, ale mastičky vůbec nevadí.
2. lis 2009 v 10:18  • Odpověz
man: fakt mastičky nevadí? díky moc, udělala jsi mi ohromnou radost..už jsem si říkala, jak je budu dlouho léčit bez mastičky, ale s mastičkou to bude rychlejší..takže díky moc za info, jdu mazat..:slight_smile:
no, já si teda myslím, že to jsou pohyby, taky mi dost často kručelo v břiše, ale tohle je takový bez zvuků, jemnější, a spíš to cítím dole pod pupíkem..a když tam i dr. poslouchal srdíčko, tak si říkám, doufám, že to je ono..nebo si to taky namlouvám, nevím..jak píšeš, asi se to dá snadno zaměnit..ale ještě pár týdnů a budeme to cítit pořádně:slight_smile: doufám, že na vánoce už to bude pořádně..těším se na to:slight_smile:
2. lis 2009 v 10:28  • Odpověz
máte pravdu holky,že ty pohyby můžou být pohyby střev klidně :sweat_smile: to se asi těžko rozpozná.. Eri,já na opary netrpím,nikdy jsem žádný neměla,ale řekla bych taky že ty mastičky neuškodí..
Jinak k té svatbě..když mě miláček požádal o ruku,tak v té době už jsme chtěli mimi,tak se mě ptal,co chci prvně..shodli jsme se že prvně svatbu a pak teprve mimčo..já se na svatbu mocinky těšila,jsem zase ten typ,co se radši prvně vdá a pak až do manželství přivede dítě,ale na to má každej jiný názor,obzvlásť v dnešní době...já si svatbu moc užila,byl to nádherný a nezapomenutelný den a jsem ráda,že to bylo před dítětem..hlavně jsme byli moc rádi,že tak brzy po svatbě se mi podařilo otěhotnět,to byla radost :slight_smile:
2. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
jani: ja bych si asi svatbu taky uzila, ale u nas je to komplikovanejsi, nasi jsou rozvedeny, s tatkou moc dobry vztahy nemame, ale jeho maminku, babicku mam moc rada a kdybych pozvala ji a tatu ne, tak mi to bude celou svatbu vycitat, kdyz pozvu tatu, rodina z mamciny strany si to neuzije, protoze nema tatu rada za to, jak se k nam choval, mamka ta by to odtrpela jen kvuli me, ale ja bych tohle vsechno vedela a nemohla si to uzit..a abychom se vzali na radnici se svedky, to zase nechceme,takze jsme se shodli, ze pockama, az se mimo narodi a treba se ty vztahy potom zlepsi..tak uvidime..jinak je urco lepsi privest mimi do "úplne rodiny" to chapu a nemit nasi rodinnou situaci, asi do toho jdeme i pres ty penize
2. lis 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahoj holky, jsem moc ráda, že jsem našla tuhle diskuzi, i když jak tak koukám na těch 260 stran, tak nevím, jestli už nejdu pozdě a nebudete všechny za dva týdny rodit :slight_smile:

Já jsem nedávno, asi před týdnem, zjistila, že jsem v tom. Jsme s manželem moc šťastní, i když je trochu problém, že já ještě studuju... nebo jsem teda studovala, nevím, jestli pokračovat nebo jestli si radši užívat těhotenství. Moje škola je dost stresová záleřitost (čínština), individuál dá dost práce vůbec vyřídit... už mám titul Bc., tak nevím, jestli má cenu se stresovat kvůli Mgr... ale to je asi trochu mimo téma, co?

Chtěla jsem se zeptat na tohle: Poslední menstruaci jsem měla 25.9. Asi je to hloupá otázka, ale týdny se potom počítají od tohoto data? Takže dnes bych byla 5 nebo 6 tt? Na první prohlídku jsem se objednala na pátek 13., doufám, že to bude ok...
2. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
ahoj chen,
neboj, rodit urco nebudeme, vetsinou mame terminy od dubna dal..:slight_smile: takze klidne pojd mezi nas..jinak, myslim, ze evejka sem davala tenhle odkaz:http://www.tehotenskakalkulacka.cz/ a tam najdes super veci..ja tam koukam dost casto.
co se tyka skoly, tak ja v zari dodelala bc., ale dal jit nemuzu, az pristi rok, udelat prijimacky a na dalkove studium, tak o tom porad taky uvazuju, nadruhou stranu si rikam, ze muj klid se prenasi na miminko, tak muzu se skolou jeste pockat, az bude mrnous vetsi..ja si radsi budu uzivat tehu, pekne v klidu a zadne nervy se skolou, ale to je vec nazoru, verim, ze i s mimek se da skola studovat, jen je to narocnejsi..ale zkus to jeste probrat s pritelem..
2. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.