• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky,
vítám novou těhulku. Máme společný termín kontroly, taky jsdu v pátek 13., tak snad to bude šťastný den.
Holky mě už je celkem dobře. V sobotu jsem si koupila dvoje těhu kalhoty v Polsku. Jedny stály 800 a jsou super. Jsem úplně nadšená, jen jsem je musela, vzhledem ke svojí výšce, zkrátit. Je to opravdu strašně pohodlené.
Taky, když večer ležím, tak se snažím cítit pohyby, ale zatím jen střeva, taky je mám dost divoké, takže si myslím, že si na první pohyby ještě dost dlouho počkám.
Kuchyň mám tak z půlky hotovou, tak doufám, že to příští týden dotáhnou. Tento týden si ještě musím vybrat kuchyňskou desku.
2. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
Eri,tak to chápu... to je blbý když jsou takový vztahy v rodině..my měli taky obavy s maželových rodičů,jsou taky rozvedení a můj nynější tchán má přítelkyni,se kterou se moje tchýně nemá ráda..na svatbě mojí švagrové to před nějakým tím rokem dopadlo blbě...ale naštěstí u nás už to bylo dobrý..ale chápu tě prostě :unamused: uvidíš,snad se s mimčem ty vztahy zlepší,aspoň trošku

chenhong,vítej tu :slight_smile: nejsi tu pozdě,spíš právě přemýšlím,že některé už sem "na začátek" ani nepatříme :grinning: ale to je fuk :sunglasses: S tím studiem-to si musíš rozhodnout sama jak se na to cítíš,ale stres pro mimi určitě není dobrej.. Ano od data začátku poslední MS se počítají týdny..a ultrazvuk u dr. ti vypočítá taky týdny a může se to lišit
2. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
Erisko, opravdu je masticka v pohode, mne taky na opar zabira rychle, babske rady mi na to vubec nepomahaji, kdezto masticka zabere okamzite. Ale protoze tim trpim docela casto, sla jsme to se vsemi konzultovat a vsichni me ujistili, ze se neni ceho bat.
Jinak k tematu, co driv jestli svatba nebo miminko...ja jsem taky byla vzdycky pro klasiku....nejdriv svatba, pak miminko....jenze miminko nakonec neplanovane prislo driv a ted na zimu se mi do svatby vubec nechce, i kdyz me pritel pozadal o ruku a dostala jsem zasnubni prstynek. Nechame to asi na leto a hold to nebude zadna velka svatba, protoze penez na materske asi moc nebude a miminko bude mit prednost. Trosku jsem nejdriv smutnila, ze miminko bude mit v porodnici jine prijmeni, ale zase se brat nekde v rychlosti jen kvuli tomu, pak obihat vsechny urady a menit doklady, tak jsem to nakonec vzdala. Nastesti se dneska uz moc neresi, jestli ma par dite v manzelstvi nebo ne.
2. lis 2009 v 11:32  • Odpověz
No je to poprvé, co se pátku 13. nemůžu dočkat :slight_smile: akorát teda nevím, jestli mám na tu prohlídku nosit moč, ale jinak se fakt těším, že už třeba uvidím miminko, sestřička mi do telefonu říkala, že už touhle dobou bývá něco vidět, proto sem se taky objednala tak relativně pozdě, mohla jsem jít i dřív :grinning:

to eriska: Manžel mi právě pořád říká, že si myslí, že se budu jen zbytečně stresovat a stejně to nakonec s malým miminkem nedodělám, protože by nám neměl kdo hlídat... Nejradši bych to fakt ukončila, ale cítím se jako srab, že budu doma se flákat. Jenže ve škole se zase budu stresovat, máme šílený rozvrhy, třeba od desíti o desíti bez přestávky na oběd... mívala sem z toho pěkný pálení žáhy a nervy. Přitom je mi ale už teď tak blbě, že předpokládám, že ty první tři čtyři měsíce budu stejně nepoužitelná. Dám si jídlo, je mi blbě, jsem unavená, jdu spát, spím celý den, dám si jídlo, je mi blbě, prostě furt takhle dokola... ale ještě jsem neblila, tomu jsem se zatím ubránila :wink:
2. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
chen: ano už bude něco vidět to určitě :slight_smile: moč nenos,ta se pak nosí až do poradny :wink: jo a jak píšeš s tou školou...to bych radši nechala,protože to bys taky mohla klidně potratit stresem,to není žádná sranda a jíst teď musíš pravidelně..já zatím vůbec taky nezvracela,vypadá to že se mi to vyhne-naštěstí,ale ještě může cokoliv přijít že.. :sweat_smile:

mandri: ano v dnešní době se to neřeší,to je fakt,tady šlo spíš o naše pocity,kdyby přišlo mimi dřív a neplánovaně tak jsme taky moc rádi a se svatbou by se to řešilo hold jinak,ale naštěstí nám to vyšlo přesně jak jsme chtěli :slight_smile:
2. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
chenhong, vítej a mooooc gratuluju!!!! To je super zpráva, navíc, pokud jste mimi chtěli. A ber to tak, že to tak asi má být, holt přepneš na "jinej program" :slight_smile:!Jo a moč po mě vždycky chtěj, ranní

No s tou svatbou, tak my to původně plánovali taky v tom "správném" pořadí, ale mimi přišlo takhle a taky si říkáme, že v té morně někde postávat se nám nechce. Navíc jsme si to oba představovali hlavně jako velkou párty u nás na baráčku na zahradě (máme sad a zahradum dohromady přes 5000 m2), nějaká kapelka, domácí jídlo a sud s pivem a kofolou, spousty kamarádů, velká rodina..., no a únor na to nejni asi moc vhodný, takže řešíme, zda to zmáknout někde v malém počtu a párty udělat až na křtiny nebo počkat celkově, zatím není rozhodnuto. A asi to bude i tím, že ve volnu řeším řemeslníky, bagr na kopání čističky a úřady a na svatbu nemám naštěstí ani čas, takže náš stav zasnoubení se asi protáhne na víc než ten obvyklý rok
2. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
mandri:
my sme s manželem taky pro klasiku a taky jsme se napřed brali, než jsme se přestali nějak extra chránit, aby sme měli jistotu, že naše případný mimčo bude 100 % už nás jako manželů, že od začátku budeme rodina, no prostě romantika a vyšlo nám to - a nakonec fakt brzo, svatbu sme měli 19.9.2009 a pak už sem ms dostala jen jednou...

Ale! Když ste to neplánovali a najednou jsi v tom, tak bych se tím taky vůbec netrápila, hlavní je, že se máte rádi,
no né? všechno to určitě zvládnete a bude to fajn. Někdy si holt miminko nevybírá, asi už se vás nemohlo dočkat :wink:

Spíš si občas klepu na čelo u lidí, co postupují tak, že: zkusíme otěhotnět a kdyby nám to vyšlo, tak se rychle vemem. To pak najednou je spousta spěchu s termínem, nervy, stresy, u nás to tak udělala švagrová, já jsem byla zrovna v Číně a "kvůli mě" prý musela posouvat termín svatby o týden, přitom už měla břicho, no strašně naštvaná na mě byla a myslím, že mi to dodnes neodpustila... hrůza :frowning2:
Dokonce potom natruc nepřijela na naši svatbu!

ale to spíš sem se potřebovala svěřit... teď o Vánocích ona švagrová přijede (bydlí v Německu) a až se doví, že jsme s manželem v tom, tak bude mít určitě řeči.
2. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
některý myšlenkový pochody nechápu, budiž Ti útěhou, že já mám také divnou skoro švagrovou a budoucí tchýně je ztělesněné peklo na zemi....
proč by měla mít řeči? Vždyť je to přeci skvělá zpráva!!! lepší než léta měsíc co měsíc doufat a pak být zklamaná s každou další menstruací....
2. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz
no, holky, vy jste se fakt zase rozjely... :grinning:
Zdravím všechny, i nově příchozí chenhong!!! (mimochodem, odkud máš tuhle přezdívku? :wink: )

Takže popořadě:

merci, je dobře, že jsi pod dohledem a přeju Ti, aby to rizikový nebyl opruz a hlavně, aby jste byli oba zdraví!!!! Doufám, že sem budeš moct mezi nás chodit....

erisko: s těma pohybama to je super!!! Já mám zatím jen zadržený pr.. a moc se těším, až poznám, že tenhle pohyb byl z jiného důvodu... :dizzy_face:

Dneska jsem dostala průkazku, ultrazvuk nebyl a bylo mi řečeno, že už bude jen 2x (ve 20tt a 30tt :unamused: )

je to normální?!

Brali mi krev na krevní obraz, protilátky, syphilis a AIDS.... výsledky se dozvím v příští poradně...kterou mám za měsíc...
2. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
ahoj Teri, gratuluju k průkazce! Jsi těhule ofiko, co je psáno ... :slight_smile:!
UTZ asi záleží na doktorovi, mě ho zatím dělal pokaždé - tj. třikrát, teď jsu do poradny až 18. 11., tak uvidíme, co a zda něco uvidíme, chtěla bych vzít i muže :slight_smile:
jinak s těmi testy, mě doktor řekl, že kdyby tam bylo cokoli špatně, budou mě ihned kontaktovat, nebylo, což u Tebe bude určitě stejné, takže pak mi to akorát řekli a já si to založila do průkazky.
2. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
Ahoj Teruš,tak gratulka k průkajdě :slight_smile: hele s tím ultrazvukem-to podle mě záleží doktor od doktora,každý to asi dělá jinak...ale slyšela jsem že častý utz taky nejsou pro mímo moc dobrý...
2. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz
jo, díky holky... si ji asi vyzkouším zítra v autobuse :wink:

mě taky do teď dělal utz 2x...říkal, že častěji se dělá utz na začátku těhotenství, pak takhle po 10tt

Jo Jani, jakože by to mohlo být škodlivý?!...každopádně, kdyby mi ho dnes udělal, tak budu klidná, že mimčo je v pořádku, ale citím se, jako kdybych tam vůbec nebyla...

Hoplky, to byl takový divný pocit, byla jsme v čekárně asi s 6 holkama a a všechny, kromě mě, měli dost veliký bříško, já nic :grinning: tak mi to přišlo trochu líto :grinning:
2. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
to přijde, "vyrosteme", až to hezký nebude :wink: , neboj!
2. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Ahoj Teri a nová těhule Chen:slight_smile:Gratuluju k průkazce,já si pro ní snad půjdu ve ČT.,jdu tam i s manžou,tak snad na nás mimís vyjukne a bude něco vidět :grinning: Jinak Ti taky poreferuju,jaká je praxe u nás na jihu,ale předpokládám,že to bude to samý :wink:
2. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
evi, to už se teda teším...schválně...oni si ty doktoři normálně dělají, co chtěj....

jo a to jsme vám zapomněla říct, mám jít ke svýmu obvoďákovi a k zubaři, obvoďák mi má udělat ekg...to mi nemohli říct dřív, když jsem tam teď kvůli tý chřipce byla 2x za týden :confounded:

jo, holky, co nějaký aktuální fota v albech?! :wink: :wink:

zítra už jdu do práce :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
Tery,no já nevím,jen jsem to slyšela s tím utz,však to znáš-nic se nemá přehánět :grinning: Jinak já musím taky k obvodní a k zubaři..se musím objednat,k tomu zubaři půjdu určitě kdoví kdy..má docela dlouhý objednací doby..každopádně to začnu vyřizovat až po pátečních testech.. Tery s tím bříškem si nic nedělej,však se dočkáš a uvidíš že na něj pak budeš nadávat :grinning: ale taky bych si připadala divně mezi těhu s bříškama a já s žádným.. :sunglasses:
2. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz
doufám, že u zubaře nic nenajde, aby mi nemusela vrtat, bez injekce nevím nevím :frowning2:

holky, jdu se naobědvat....
2. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
Teda, já byla chvíli na obědě a nestíhám :slight_smile: Koukám, že jste všechny už profesionálky v těch prohlídkách a dokonce i těhotenská průkazka? Gratuluju! :wink:

t.kosticka: Chen Hong je moje čínské jméno, dali mi ho na škole a už mi nějak zůstalo jako přezdívka :dizzy_face: Chen je takové obvyklé čínské příjmení a Hong je jméno (znamená červená, to je barva štěstí, nebo taky úspěch a tak...).

baterka: Taky nechápu, švagruši jednu nezvedenou, snažila jsem se na ni být vždycky milá, ale asi se jí nelíbím a vším co řeknu nebo dělám si to víc a víc u ní kazím. Když sme jí řekli termín svatby, začala nám nadávat, že to není možný a že se máme brát až na jaře, kdy se jí to hodí a tak. A prý že ona "musela" měnit termín kvůli MNĚ, tak my musíme kvůli ní, když ona tenkrát měla břicho a měla to těžký. No, my sme ale kvůli ní taky tenkrát měnili už domluvenou dovolenou :angry: Ale už mi to tenkrát nedalo a řekla jsem jí, že se měli napřed brát a pak se snažit o dítě, tak jak to má být - a tím jsem si to definitivně pos..la, hm... hlavně, že ona nás buzerovat může. Mimochodem, bojíme se jí říct, že sme v tom, protože jednou sme se prořekli před ní, že už bysme chtěli mimi a to sme tenkrát dostali přednášku, jak sme blbí, vždyť jsme tak mladí! (mně je 23 a Jardovi 26, má práci a byt taky máme) :frowning2:
2. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
Tery,taky se modlím,abych měla chrup v pořádku...tak uvidíme..dobrou chuť! Já už obědvala,měla jsem dneska flíčky z domu..a co vy ste dneska holky obědvaly?
2. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
chen: tak to je děs, taková semetrika v rodině! Vydrž, nic jiného se asi dělat nedá, příbuzné si člověk nevybírá. My napčíklad s švagrovou a tchýní omezili konverzaci na téma vaření a počasí a dobrý... :rolling_eyes: .

jani: salátek, mňam! A v něm mungo výhonky. Jen mám už zas hlad, ta tasemnice ve mě se nějak začíná přejídat... :astonished:
2. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
Myskaaaa
Hlasim se do klubu - mam za sebou taky bioch. tehotenstvi a prozila jsem cosi podobneho co ty ted. Jsou dve moznosti - s negativnim HCg - ta lepsi varianta. V podstate to jenom nedostanecs a mas mirny tehu priznaky. S pozitivnim a mirne rostoucim HCg - nasleduje kolotoc na vylouceni mimodelozniho teh. Drzim palce kazdopadne je to pekne neprijemny - drz se, bude to v poho!
2. lis 2009 ve 13:37  • Odpověz
Zdravim vsechny na foru - nas predpokl. termin: 21. cervna. Rika se, ze druhy tehotenstvi byva dost casto jiny - me je teda ale blbe jako za starych casu:slight_smile:
2. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
jééé, salátek bych si dala! :slight_smile: my měli kuře s rýží v jakési univerzální omáčce - šla jsem s manželem do závodní jídelny :grinning: v půlce jídla se mi udělalo zase šoufl, klasika.

stále doufám, že švagrová není semetrika povahou, že se jen zbláznila po porodu a časem to bude lepší :rolling_eyes:
2. lis 2009 ve 13:44  • Odpověz
chen,tak to máte věk akorát,nic si z ní nedělej a snaž se toho hold nevšímat..jak píše bater-příbuzný si hold nevybíráme no.. :unamused: taky bych některý klidně vyměnila :grinning: ale říkám si že by mohlo být klidně i hůř..
bater-no jooo salátek,ale to je jasný že to tomu tvorečkovi uvnitř stačit nebude,když se s ním o všechno co sníš musíš podělit :slight_smile:
2. lis 2009 ve 13:52  • Odpověz
:slight_smile:, mohly bychom na příbuzný vyhlásit nějaký konkurz či bazar a zbavit se jich, jenže já mám dost neprodejný kusy..., takže si zvyknout a neřešit to! Nějak si to sedne a kde ne, tak hlavně si nedávat za vinu, že spolu nevycházíme, když to nejde, tak to nejde...

jani, já vim, už jsem se doplnila jogurtovým bio kefírem a celozrnným rohlíkem... a horalkou :sweat_smile: ..., prostě jsem neodolala, byla úúúúúúúúúúúžasná
2. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
bater,tak to je dobře,tak je to správně :wink: teď prostě musíš myslet na to,že neživíš jen svoje tělo,ale taky druhýho človíčka..
ano s těma příbuznýma souhlasím,když to nejde tak to nejde a nedá se nic dělat,lepší je se tím netrápit..každý máme něco s čím se potýkáme,tak to v životě chodí..
2. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
tož já ju teda hážu za hlavu :grinning:
ale s tím, že to ještě neví ani jedni naši rodiče, to za hlavu nehodím. jak na to reagovali vaše rodiny? a jak ste jim to řekli? takovou šťastnou novinu - nezhroutil se někdo? :wink:
2. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
chen: tak je to správně :slight_smile:! No, už jsem to tu popisovala výše, naši byli překvapení, že nestihneme před otěhotněním už tu svatbu, páč souhlasili s naším zasnoubením a ono to pak přišlo nějak rychle..., ale už si zvykli a myslím, že se i těší :slight_smile:, přítelovi rodiče naopak byli hned nadšení, je mu už 33 a tak to komentovali: no konečně a tak :grinning: , tchýně hned běžela pro čtyři!!! krabice oblečení po přítelovi a jeho sestře - zlatá sedmdesátá a ať si něco vyberu... :dizzy_face:,měla to celou dobu na půdě..., že prý má ještě plyšáky a deku, plenky a tak.... no, nějak jsem z toho pro tentokrát vybruslila, příště nevím...
tak držím palce, ať to u Tebe proběhne ok a setká se to s nadšením neno alespoň láskyplným pochopením!
2. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holky, nez vas doctu, tak jen hlasim, ze jsme po kontrole, vsechno v poradku, dostala jsem fotecku a prukazku,tak uz se konecne citim jako tehulka a :grinning: dnes to taky oznamujeme tem, kteri by to meli vedet :wink: . Mam z toho vybornou naladu a hroznou radost. NT screening dopadl taky negativne, takze proste parada. Doufam, ze se mate taky vsichni paradne a hezky se vam tehulkuje.
2. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Tak to moc gratuluju, že je všechno v pořádku! :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.