• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
teri, v klidu, já pracuju už od 6:30, tak pardóoón :grinning: !
5. lis 2009 v 08:10  • Odpověz
dobré ráno všem:grinning:,
bater: no, popravdě já k tomu dříve vztah neměla, ale manža má vš na životní prostředí a když jsme spolu začali chodit, tak mě vůbec nepřesvědčoval o ničem, ale já sama, jak ho viděla, tak jsem automaticky začala třídit odpad, doma jsem to naučila mamku...Nikam bysme nejeli autem - jedině vlakem nebo MHDéčkem...teď bohužel práce nutila a manža si před 2 měsíci musel udělat řidičák a museli jsme pořídit auto...Takže já mám moc v úctě všechny, kdo kašlou na pohodlí a pečují o naše prostředí...škoda, že těch lidí je málo... :cry:

Já bohužel ještě v tom nejsem tak daleko a pořád to pohodlí, na které jsem byla zvyklá mi chybí a nechci se ho vzdát, ale třeba časem...? :slight_smile:
Jinak, co se týče praní, tak ze začátku určo v pohodě, ale když se začne s příkrmy, tak ty barvičky nevypere ani kdejaký prášek, tak nevím, já chci, aby ty věcičky nosily ještě naše další děti...(a že jich plánujeme:slight_smile:) a co se týče žehlení, tak to beru jako dezinfekci těch věcí na mrňouska :slight_smile:

Jinak holky, skolila mě děsná rýma...nevíte o nějakých kapkách do nosu i pro těhotné???Díky moc:slight_smile:
5. lis 2009 v 08:26  • Odpověz
Ahoj holky :grinning: máte u vás taky tak nádherný slunečný ráno?My dneska jdem v 11.00 na ultrazvuk...a od rána je nám pěkně blbě,asi mi to chce ještě mímo ukázat,než se ukáže...mám trochu strach,aby bylo vše v oukeji,ale nepřipouštím si to, i když dneska k ránu jsem hodně myslela na Meri...dost mě to vzalo :unamused: ...jinak k těm plínám...asi jednorázovky s občasnýma látkovýma...tohle ještě nehrotim...dyť já vůbec nevím,jestli se nebudu bát vzít mímo do ruky :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 08:28  • Odpověz
Craw, já myslím, že všeobecně kapky do nosu se můžou,ne?! vždyť je to lokální....určitě Pantenose, ten nemá žádný ty látky, co draždí.
5. lis 2009 v 08:29  • Odpověz
Craw,bych se zeptala v lékárně...ale taky myslím,že nosní kapky neškodí :wink:
5. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
teri: myslíš? já myslela, že když je tam alkohol, tak že nee...tak já zkusím zapátrat na netu a dím vědět, aby jste i vy věděly:grinning:
5. lis 2009 v 08:34  • Odpověz
Evi,tak to je fajn,že jdeš dnes na utz :slight_smile: u nás je opět hnusně! Je tu zataženo,mlhavo a občas mrholí...už aby se tu taky udělalo hezky.. já jdu zítra už na ty testy NT+ tak už se těším že to budu mít za sebou!!! Tak si na mě vzpomeňte zítra ráno kolem 8 hod., holky :slight_smile:

S těma kampkama do nosu-taky bych řekla,že se normálně můžou..ale těžko říct,jsem nad tím ani nepřemýšlela že by to mohlo škodit.. Jinak já mám taky rýmu,z toho jak je mi v práci od pondělí zima.. :confounded:
5. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahoj holky,

co se tyce kapicek do nosu, tak jsem to studovala cca pred 14 dny na internetu i se byla ptat v lekarne a ani obycejne kapicky do nosu se nedoporucuji. V lekarne mi dali sprej s morskou soli, na skrabani v krku septisan a tim to skoncilo. Ten sprej docela pomohl, ale zase mi ta sul trosku rozleptala sliznici, takze po 4 dnech jsem toho radeji nechala a ryma stejne po tom tydnu povolila.
Opravdu se nedoporucuje brat nejake leky, kapky atd. bez porady s lekarem nebo aspon lekarnikem a peclive rpostudujte i pribalovy letak. Musime preci myslet na ty nase miminka :slight_smile:
5. lis 2009 v 08:38  • Odpověz
craw, tak na to mrkni...

holky, vy se máte, jedna na utz, druhá na testy..mě teď dlouho nic nečeká.

u nás je hezky, sluníčko svítí, vítr nefouká...ale určitě se to během dne zkazí
5. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
mandri,tak to by mě fakt nenapadlo,že by kapky nebo sprej do nosu mohly nějak škodit :astonished: tak aspoň že to vím...ale podle toho co píšeš,je možná lepší nechat rýmu samotnou odeznít..
5. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
craw: já jsem na sebe taky zvědavá, co ustojím a kde zpohodlním ..., takže žádná dogmata :grinning: !

a s těma kampkama - kamarádka doktorka mi říkla, že všechny kapky jsou s lokálním účinkem a když píší, že nejsou vhodné pro těhotné na kojící tak jen proto, že se na těchto skupinách nikdy nic (logicky) netestuje a tak není nikde ověřené, zda škodí či ne, takže výrobce radši nepíše, že to nejí vhodné. Ale zrovna kapky jsou prý ok, jdou maximálně do nosu a do horních cest dýchacích, do dělohy prý opravdu nedoputují. Toho jsem se držela a asi třikrát použila v době nejhorší rýmy a snad je mímo ok, doufám.

Evi: držím pěsti na UTZ, pak ukaž nějaké foto :wink: ! Taky bych sem měla něco dát..., já vím, jojo :slight_smile:!

jani: zítra budeme určitě držet palce, se ví! Dej pak určo vědět, ok?!
5. lis 2009 v 08:42  • Odpověz
janinko,děkuju..to víš,že na tebe budem zítra myslet...bude všechno v pořádku!!!a těším se na Tvoje nové pocity a dojmy :wink:
Craw,vyhledala jsem odpově´d pana doktora Kouckého na rýmu:Léčba běžných viróz je v těh.naprosto stejná,jako mimo těh.,neměl by se ale užívat Acylpyrin,Aspirin. Naopak, navzdory příbalovému letáku a neadekvátně informovaným lékárníkům,je Paralen,Mucosolvan, ACC, Sinecod samozřejmě bezpečný. Homeopatika nevadí také.
5. lis 2009 v 08:44  • Odpověz
holky,děkuji :slight_smile: určitě pak napíšu co a jak..
5. lis 2009 v 08:46  • Odpověz
Dobré ranko,
vítám novou těhulku.
Craw: všechny kapky nejsou dobré, třeba Nasivin, který normálně dávám, tak se v těhu nesmí. Když jsem teď byla nemocná, tak mi v lékárně doporučili dvoje: Panthenose (jak psala Terka) a Pinosol. Ten Pinosol mi přijde lepší. Panthenose mi vůbec nepomáhal.
5. lis 2009 v 08:48  • Odpověz
dobré ranko, budoucí maminy:slight_smile:
craw: já v lékárně zatím nebyla, ale četla jsem, že kapky nejsou dobrý, že je lepší ten sprej s mořskou solí..mě od včera trápí bolest v krku a pořádná rýma, ale léčím to čajíky, pařím nohy, ležím v posteli..a na rýmu mi pomáhá inhalace..udělám si hrnek mátového čaje, nebo vody se solí a inhaluju, ale jen chvíli, aby mi nebylo špatně a pomáhá mi to:slight_smile:jinak, co se týče plínek, mám úplně stejný názor jako ty, žehlení je určo dobrý,ikdyž píšou, že tyhle moderní látkové se nemusí, ale podle mě to "vypálí" zbytek bacilů..a když už to mímo mám, tak nebudu riskovat..u nás na papírových vyrostli všechny prckové a nijak jim to neuškodilo..a popravdě, to je pro mě nejdůležitější..radši si s mimískem budu hrát, než žehlit plínky..sice jsou babičky, ale přece jim nebudu čas, který můžou být s miminkem nutit žehlení..takže já mám jasno..a jak píšeš, ono ze začátku se jich spotřebuje víc, tak to bude dražší, ale máš je pořád po ruce..co když se ti prďou zblindí, pokadí a plínek bude málo..s látkovkama vypranejma na šňuře ho nepřebalím..takže určo papírovky..navíc, od toho mám mateřskou, abych miminku dala podle mě to nej..a to ještě doufám, že bude mlíčko, že budu moci kojit, protože platit sunary, to se mi nechce..a hlavně, není to jako mlíčko, že?

vítám novou maminu a gratuluju k prďousovi:wink:

evej, jani, budu na vás myslet..pak písněte, jak jste dopadly:slight_smile: moc vám utz závidím..nám zbývá ještě 2
0 dní,jj, jsem to dneska počítala, už se fakt moc těším
5. lis 2009 v 08:49  • Odpověz
moc díky holky za snahu pomoci:slight_smile:

názory se dost liší - já sáhla po své knize od českého porodníka a tam rozebírá látky, ktré nosní kapky obsahují a píše v kterých se ty látky vyskytují...Píše, že je velmi malá pravděpodobnost poškození míma, ale nesmí se kapky používat déle a rozhodně je nejvhodnější sprej s mořskou solí, léčba vincentkou a pak ještě Pinosol, který neobsahuje ty látky jako třeba Olynth, Nasivin a tak - ty se hned dostávají do krevního oběhu matky...To mě nikdy nenapadlo :sweat_smile: :fearful: ...Takže si jdu pro Pinosol a uvidíme :wink:
Jo a obecně píše, že jsou lepší spreje než kapky - jsou prý šetrnější;)
5. lis 2009 v 08:52  • Odpověz
Jani, Evi: samozřejmě držím pěsti a pak písněte jaké to bylo.
5. lis 2009 v 08:54  • Odpověz
koukám, že je tady spousta lidí K.O. :confounded:
Pěkně to řádí, co?!
U nás v práci je tady taky každej nachcípanej(naproti, vedle a za mnou)

Evi, říkala si, že jde s tebou i manžel,viď?!

Jani, zítra budu držet v osm pěsti...
5. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
Vincetka je taky fajn! Tu jsme pila já!!!
5. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
teri, asi se to šíří po síti:grinning:
bat, tys včera psala o těch medvídkách, viď? tak už mám od včerejška půl pytlíku v pupíku:wink:a jsou mňam, mňam..dobrý nápad..takže co máš na dnešek v plánu?:slight_smile: já to vidím na ananas, česňačku, ředkvičkovu pomazánku a čenačku:slight_smile:
5. lis 2009 v 09:03  • Odpověz
babička ji pije teplou, to se fakt nedá... :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale když mi zas připluje nějaký bacil, tak uvidíme..., řádí to fakt všude, jsem četpla, že okolo Prahy a pak někde u Ostravy je už epidemie..., můj muž chrchlá jak při posledním tažení, ale snaží se ty bacily plivat mimo mě, fakt zlatíčko, dokonce spí na gauči, aby mě nenakazil...., jojo :angry:
5. lis 2009 v 09:04  • Odpověz
eri: to jsem ráda, že jsem Tě inspirovala, si toho vážím :wink: !
dneska plánuju slupnout ten těstovinový salát, co jsem si včera udělala doma - je v něm náš pórek na mrkev ze zahrádky, tuňák a olivový olej a je mňam, už jsem z něj ujídala :slight_smile: no a deserte taky, samozřejmě, dneska to vidím na něco kyselejšího, mě včera zas inspirovala jani s těma kyselejma rybičkama :grinning: , tak uvidíme, co mě osloví v regálu
5. lis 2009 v 09:06  • Odpověz
eri, co je čenačka?
5. lis 2009 v 09:13  • Odpověz
:grinning: Teri,dneska jdu s manžou,tak se v duchu trochu bavím,jak bude nesvůj v čekárně plný bab..a nebo taky ne :grinning:
5. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
holky...no děs...doufám, že nezačneme chrochtat... :angry: já nevím, jak vy, ale mě ta prasečí chřipka nahání docela strach-...loni jsem měla tu hroznou chřipku, co sedala hodně na plíce a ležela jsem asi 10 dní s telpotama (ke 40°C) a ani potom jsem nebyla fit...nevím nevím, jak by to zvládla teď v jiném stavu... :unamused: ale raději nemyslet ;)
5. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
:grinning: jo, to si bude...se mnou tam byl párkrát, ale šlo jen o normální prohlídku, protože mě pak vezl do práce, tak byl jen jako doprovod...a pokaždý "utekl" asi po 10 minutách ven :grinning:
5. lis 2009 v 09:18  • Odpověz
Dobre rano holky, tak ohledne kapek, me taky doporucili max.vincentku a ten pinosol (ten je vyborny, hrozne ulevi), jak uz tady nekdo psal, vetsina leku neni na tehotnych testovana, proto se neda rict jestli skodi nebo ne, proto bych asi zbytecne neriskovala a nebyla ta testujici a zkusila to vylecit horkym cajem, teplem a max.nejakou tou vincentkou, morskou soli nebo Pinosolem. Kapky do nosu jako jsou Olynth, Nasivin a tak jsou i pro netohetne navykove (znam takovy pripad), takze bych to asi opravdu neriskovala.

Jani budu na tebe moc myslet, urcite to bude ok. Ja jsem v pondeli nemohla vubec dospat, jak jsem se tesila a byla nervozni :grinning: , ale stalo to za to. Jde manzel s tebou? A jdes pak jeste do prace? Co brisko uz se klube? Me uz zacina vylezat :grinning:
5. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
já se toho taky docela bojím...spíš tý mutace z Ukrajiny...jestli to sem dojde... :unamused:
5. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
My, když jsme šli na NT, tak než jsme vešli do čekárny, tak byl manža dost nesvůj, ale pak tam bylo tolik chlapů, že mu to ani nepřišlo. A včera říkal, že se těší, až půjde zase na utz. No ještě bude muset tak 3-4 týdny počkat. Další velký nás čeká ve 20 tt, tak to zase půjde s sebou.
5. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
teri, česnačka..česneková polívka..koukám, že jsem obě napsala špatně :angry: omlouvám se:slight_smile:
holky, se mnou byl přítel jen na utz, na normál. vyšetření ho neberu, protože můj dr. utz nemá, a bere jen pohmatem a z toho by přítel moc neměl..ale na utz jsme čekali víc jak 2 hoďky a ty trávil venku, chvíli vevnitř vydržel,ale pak šel ven telefonovat a zařizovat práci..ale určo je to super ho na utz vzít..ten můj byl z toho hotový a pořád se ptá, kdy že to jdeme znova, jestli to není dřív, jestli si nepletu datum:grinning: je to sladký..jsem strašně ráda,že to není takový ten "brůča", kterému by to bylo jedno..a znám i takové
5. lis 2009 v 09:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.