• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Tak já se hlásím do party. Včera jsem na testíku našla 2 čárky a protože manža měl právě svátek tak jsem mu to i oznámila. Radost byla veliká! :slight_smile: Jen mě trochu rozladilo, že moje gyn má volné místo až 19.11.. Za jak dlouho jste po zjištění těhu šly na gyn?
5. lis 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahojky těhulky, mohla bych se také přidat k vašemu těhulení? Já našla dvě čárky minulé pondělí :slight_smile:
Lucii - ta moje může 9.11 a také jsem nedočkavá :sweat_smile: , že prý po tom 28. svátku maj co dělat aby stíhaly :unamused: Tak holt se budeme těšit.

Erisko to je vážně krásné že to přítel takhle prožívá a bere, doufám že to bude u mého stejné :dizzy_face:
5. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
Lucii ahoooj:slight_smile:to je normálka,možná pak uvidíš i srdíčko,je lepší jít později,pokud nemáš problémy :wink:
5. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
Holky vitame vas :wink: , to je v poradku, vetsinou zvou az tak cca 10-14dni po vynechane MS, uz byste mohly videt i srdicko :grinning: .
Muj pritel se mnou byl taky 2x na UTZ a je z toho taky nadseny, je mu trosku neprijemny, ze je to porad ten vaginalni, ale myslim, ze i tak to zvlada :grinning: . Jen cekarna se mu nelibi, je takova malinka se spoustou zenskych :grinning:
5. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
aha, eri :grinning: já už si chystala zápisník na nový recept...mimichodem...tip na "vánoční" pití:
http://www.receptyonline.cz/recepty--s-ovocem--napoj--2--2--9.html

jo, holky, v tom 20tt ten velký utz, to už zřejmě bude přes břicho, že?§ Tak Vám tak přemýšlím, že bych ho vzala taky sebou
:grinning:

Ahoj Luciino! Gratuluji k 2 čárkám! Já šla na gyndu hned po testu, jelikož jsme měla problémy se špiněním...ale to, jak píšeš ty, je úplně normální. :wink:
5. lis 2009 v 09:38  • Odpověz
ahoj barevna :wink: !!!
5. lis 2009 v 09:39  • Odpověz
Tak taky vítám nové těhulky.
Teri: Ty nejdeš na NT? To je už ve 13 tt. Je to taky přes břicho a u nás to byl opravdu velký zážitek. Manža byl nadšený.
5. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
teri, u já dělám pro nás klasiku, buď ji udělám s bramborama, zeleninkou, vajíčkem a krupičkou, samo, hafo česněku, nebo když mám chuť na takovou tu hospodskou, jen vývar, hodně česneku, majoránku, šunku, sýr a osmažený chlebí..a dneska vyhraje asi ta první, nechce se mi ven..:wink:
jinak já byla na utz ve 12tt a to mi dělali přes břicho a bylo to krásně vidět, teda, já byla na 3D a fakt super..teď to bude podle mě už jen pře břicho..horší bylo, když jsem byla teď u dr., a on říká, že si poslechne srdce, tak já si stahovala sukni a vyhrnovala triko a on na to, že srdíčko má mimi jinde..jak debil jsem si připadala.. :confounded:

holky, když už jsme u těch vánoc, jaký děláte cukroví? přemýšlím, že bych zkusila něco novýho..:slight_smile:
5. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
Já na vánoce peču strašně moc. Letos jsem sepsala asi 25 těch nejlepších druhů, tak se do toho koncem měsíce pustím. Manža to miluje, takže u nás to pak celkem rychle mizí.
5. lis 2009 v 09:45  • Odpověz
Děkuji za přivítání. Tak budeme čekat - já bych to i vydržela, ale manža naléhá. To ještě dneska budeme čekat na další čárky :wink: aby náááhodou nezmizely. Taky si vzal dnes dovo, že to musí rozdejchat jen nevím jestli to mimi nebo tu brandy co si večer dal :grinning: . Trochu mě mrzí, že se na gyn platí "sponzorský dar" a pak 14dnů tam není místo na kontrolu ....
5. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Holky, já furt nevím...kdo z vás jde jen na tripple testy?
5. lis 2009 v 09:50  • Odpověz
eri, to je dobrý :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 09:50  • Odpověz
a musí vědět můj gynekolog, že na ně jdu?! Jelikož k němu jdu až za 4 týdny...což nestíhám,že?!
5. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Teri: ty chceš jít jen na tripply?
5. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
zuzi, no já právě nevím...zvažuju to?!
5. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
On ti jako o tom NT vůbec neřekl?
5. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
Je pravda, že se NT musí platit, ale zase ty výsledky vycházejí z 90% pravdivě, zatímco klasické tripply bývají často falešně pozitivní.
5. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
Teri,moje gynekoložka mi řekla,že NT screeningmi udělá ona,odebere krev a pak to porovná v 16tt s další várkou krve...to jsou ty tripple..jde o 3 hodnoty.Dneska se pokusím vyzjistit víc a předám info :wink:
5. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
ne, neřekl mi o tom, vím to jen od Vás...řekl mi jen o tom, že mi v 16tt udělejí triple testy. to je všechno.
Já všechno tohle teoreticky vím.
5. lis 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahojík :slight_smile: Já jdu na srdíčko až 23. a už aby to bylo :dizzy_face: Dneska jsem 5+5tt.
5. lis 2009 v 09:59  • Odpověz
tak to já nic nevím zatim ani prakticky ani teoreticky :grinning: takže doufám žese vše dozvím u doktorky a taky od vás zkušenějších :slight_smile: - takže otázka první:koukala jsem že má většina hned fotečky- 1.UTZ se dělá hned při prvním vyšetření? A ty UTZ jsou buď vaginálná a nebo přes břicho to je teda asi podle vybavenosti doktorky co? :sweat_smile: :confused:

nic nevim co? :sweat_smile: :pensive:
5. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
Někdy se budu ptát blbě :wink: tak mi to odpusťe: co je NT?
5. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
Já jsem teda taky začátečnice :grinning: , ale řekla bych že 1. UTZ je určitě vaginální a ještě nějakou dobu bude... Mně ho dělali při prvním vyšetření :slight_smile: - záleží na tom, jak dlouho jsi těhu.
5. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
Taky jsme se tady tak před časem ptaly, takže v klidu.
Prvni se většinou dělá vaginálně. Fotečku si můžeš vzít i nemusíš. Já mám první až z 10 tt. Na prvním tam byla jen taková bublinka, nebo skvrnka na monitoru.
NT je vyšetření v 1. trimestru (obvykle 13 tt), kde se zjišťují závažné vývojové vady jako Dawnův syndrom, rozštěpy páteře, nebo třeba brániční kýla.
5. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
zkusím jen zhruba vysvětlit: ze začátku těhotenství, aby doktor graviditu potvrdil, může těch utz dělat víc, hlavní je potvrdit, že mu tluče srdíčko.
Pak by se měl utz dělat kolem 12tt, pak ve 20tt a poslední ve 30tt. Tzv.velké ultrazvuky. Já si třeba ten utz,co měl být ve 12tt odbyla v 9tt a dělal mi ho ještě vaginálně(viz obrázek v albu)

Nt screening je druh testu na odhalení Downa, je nepovinný a platí se. Je víc přesnější než klasiký triple test(kolem 16tt), ten se neplatí a bývá někdy poplašný, není tak přesný.
5. lis 2009 v 10:18  • Odpověz
se hezky doplňujeme, že :grinning:
5. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
jo, já byla vyplašená, nevěděla jsme absolutně nic!!! je ale zajímavý, jak rychle se člověk dokáže zorientovat,že?!
5. lis 2009 v 10:20  • Odpověz
kostičko, ten utz je krásnej :dizzy_face: , už je to mimi :dizzy_face:
5. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
holky, já bych se tak neplašila, stejně už žádný doktror to mimi "neopraví" a jestli má nebo nemá Downa nebo jiný syndrom je už dané a my bychom (tedy my dva s mužem, to je samozřejmě indivindi...) stejně žádné "kroky" nepodnikli, tím jsem si jistá, takže zvažuju, že nepůjdu ani na ty tripple testy, páč jsou dost nepřesné a akorát bych stresovala...
5. lis 2009 v 10:26  • Odpověz
No tak ja zase pridam svoji zkusenost :grinning: . Vaginalni UTZ mi delal jeste ted ve 13tt, tykalo se to taky toho NT+, fotecku mi dal az ted na vyzadani a stala me 100,-. Pred tim mi ji z povercivosti nechtel davat. A za ty testy NT jsem nic neplatila, delal mi je muj doktor. Rikal mi, ze neni tak uplne pravda, ze by byly nejspolehlivejsi, nejspolivejsi je asi srovnani vsech tech testu - NT+ Tripple test+UTZ ve 20.tt a i tak je pak dulezite jak se miminko vyviji, takze asi opravdu strach az do porodu. Mam ted kolem sebe par potratu, tak jsem z toho takova rozhozena a nejradsi bych, aby uz byl kveten a prdolka byl uz s nami :sweat_smile:
5. lis 2009 v 10:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.