• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
skretik: děkuju...to je zajímavý...ani mě nenapadlo to hledat...pěčlivě pročtu
6. lis 2009 v 10:02  • Odpověz
No ja jsem byla vcera u obvodni a ona me poslala na EKG, do dalsi kontroly na gynekologii to sestricka chce vse mit a to je do 30.11. Obvodni me poslala nekam jinam na EKG, tak si tam skocim pristi tyden. a u zubare uz jsem byla (uz jsem byla objednana pred tehu,tak jsem to aspon sfoukla najednou :wink: .
A jak to mate s registraci do porodnice?
6. lis 2009 v 10:03  • Odpověz
holky děkuju vám :slight_smile: Tery,ty džíny mají v pase gumu a ta se reguluje knoflíčky.. s tím úpletem na bříško jsem nechtěla,kdyžtak si pořídit těhu pás aby mi netáhlo na záda,ale radši budu mít delší trika a svetry :wink:
Evi,ano když to bude kluk na budeme diskutovat o jménu,ale ještě počkáme,až to bude aktuální..
páni,mě neřekli,kdy musím na EKG a ták..tak nevím..no k obvoďačce půjdu co nejdřív,k zubaři se taky pokusím,ale uvidím kdy bude mít volno no..
skretik,na tuto registraci je snad ještě dost času nebo ne??
6. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
můj obvoďák má Ekg u sebe, to vím, už mi ho tam jednou natáčel.

s tou registrací vůbec nevím, taky si to píšu do seznamu dotazů do další poradny, kterou mám mimochodem taky 30.11 :wink:
6. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
aha...je pravda, že tohle je trochu vzhlednější než ten náplet... :wink:
6. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
no Jani ja nevim jak je to u vas, ale tady v Praze se registrovat musi (nebo je to urcite lepsi) a registruje se cca ve 14tt, nekde myslim v podoli to musi byt presne ve 14tt. Projedu net :wink: . ja ted volala zname porodnici, tak jsem se ji ptala jestli se mam registrovat, tak rikala, ze je to lepsi a ze ji mam pak zavolat az si me pozvou na prvni navstevu, ze se domluvime kdy si me vezme a pak me odrovdi :wink:. Uz aby to bylo :wink:
6. lis 2009 v 10:12  • Odpověz
jo, v Praze to je o něčem jiném...hlavně u Apolináře se musíš registrovat div ne hned po početí :pensive:
6. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
Kosti a ty uz si nekde registrovana? A kde chces rodit?
6. lis 2009 v 10:20  • Odpověz
tady je seznam prazskych porodnic :wink: http://www.porodnice.cz/vybirame-porodnice
6. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
holky,mě taky jednou točila EKG moje praktická dr.,takže si myslím,že to udělá i teď u sebe...
jo jinak s tou registrací,já nevím jak je to v Ivančicích,ale budu se tam ptát na plavání,tak se při té příležitosti zeptám i na tu registraci,pro jistotu,abych věděla,jak to tam funguje..
6. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
já jsme z Velký Dobrý, 3km od Kladna, v Praze jen pracuju... takže s tou nej pravděpodobností budu rodit na Kladně...tam ta časná registrace není potřeba...teda doufám. To víš, že bych nejradši rodila někde v Praze, ta kladenská porodnice není nic moc...teda z doslechu...ale jde o čas...chytne mě to někdy v dopravní špičce a pojedem do Prahy 2 hodiny... :unamused: na Kladně jsme za 10 minut
6. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
Přeju krásný pátek! Taky bych chtěla k Apolináři ... jsem z P10 tak je to kousek, ale až budu rodit tak budu na P8, ale na Bulovku mě nedostanou - je to tam zastaralé. Sestřenice tam bude rodit teď koncem listopadu tak počkám na reference.
Jinak jsem furt jak na vodě nahoru vydržím, dolů nevydržím :wink: . Můj taťka (budoucí děda) jde v út na bajpas a tak nevím jestli mu to mám říct před nebo až po kontrole. Kdy jste to řekli rodičům?
6. lis 2009 v 11:05  • Odpověz
Luci ted jsem koukala na ty porodnice a zrovna u Apolinare se musim registrovat presne 14tt+0, to je fakt drsny a do 3.5.2010 maji uz plno :fearful: , to je fakt mazec...Ostatni porodnice v Praze, to maji 14tt+0 a vice, ale radi co nejdrive, nez se to naplni...

Ja jsem to mame rekla, asi tyden po pozitvnim testu (jeste pred doktorrem) a ostatnimu zbytku rodiny az v 9tt :wink:.
6. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
ahojky, tak to je drsný, mít dr. oběhaný do konce listopadu - u nás se čeká na zubáka někdy i 2 měsíce...mě moje gyn.řekla, že tam musím mít všechny razítka do porodu - průkazka se odevzdává v porodnici, tak tam už to musí všechno být, ale proč to mít takhle brzo, to teda nechápu... :confused:

jinak ekg točí obvoďák a to je u něj to nejdůležitější - jde se tam vlastně skoro jen kvůli tomu...

janinka: to NT máš ale napsaný v průkajdě nebo ve zprávě ne? tak se nemusíš tolik nervovat, páč jestli je to číslo v pohodě, tak s nej.pravděpodobností bude i krev:slight_smile:...já měla NT 1,7mm a hranice je jak kde, ale většinou do 2,5-3mm - pak už je zvýšené riziko Downa...
6. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
mojí mámě asi 1 týden po testu a rodině v 6tt a zbylé "vzdálenější" rodině a blízkým kamarádům v 10tt a v práci tenhle týden.
6. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
Tak to asi teda řekneme rodičům dnes večer a ostatním po vyšetření.
6. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
My to řekli rodičům v 7 tt po kontrole u dr. Původně jsme chtěli vydržet ještě o měsíc déle, ale nedalo se to. Nakonec jsem byla ráda, protože mamka šla 14 dní po té, co jsme jí to řekli na operaci, tak jsem si říkala, že má důvod k opitimismu a nebude tu operaci tak moc řešit.
6. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
ahoj Janinko!!! :slight_smile: Tak koukám, že i když je diskuzí hodně, všude člověk najde známé :grinning: Moooooooooooooooooooooc gratuluji!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
craw,no to mi říkala prvně že je 1,6 a pak 1,2 a do zprávy napsala 1,2 ... já právě nevěděla,jak to s těma hodnotama je co je norma a co hranice a tak..tak už to vím,díky. Já se nestresuju,ale prostě je fajn slyšet že je vše ok a nic nehrozí víš :slight_smile:

ebb,ahojky,díky,a co ty - bude mimčo? A jak se jinak máš?
6. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
jinak my to začli rodině postupně říkat od kontroly u dr.,to jsem byla v 6tt,prvním jsme to řekli myslím když jsem byla v 7tt a postupně ostatním-chtěli jsme tuto informaci podat osobně :slight_smile: postupně jsme to už říkali i blízkým kamarádům..ještě mi zbývá to říct v práci..na to se už chystám,jak bude vhodná chvilka..tak mi držte pěstičky :slight_smile:
6. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
Janinko, no miminko zatím nečekáme, ale už se o to začínáme snažit :slight_smile: Prostě už jsme nekoupili prášky :wink: A miminko moc chceme, ostatní už se prostě nějak pořeší, jseme se rozhodli :wink: Něco m říká, že už to možná vyšlo, ale testík zatím nic :pensive: , je ještě moc brzo :fearful:
6. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
ebb,tak doufám,že se vám brzy zadaří :wink: pak dej určitě vědět!
6. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
určitě! se tu sejdeme :grinning:
6. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
janinka: tak to jste měli krásné hodnoty NTéčka:grinning:...To bude všechno v pohodě- určitě :wink: četla jsem příspěvek jedné paní, že mě NT víc jak 4mm, tak ji hnali na amnio a tam to měla vše v pořádku a dnes má zdravé mimi, takže když máš už teď tak nízkou hodnotu, tak je to určo vše ok...
No já taky ráda slyšela, že na genetice je vše ok - i když bych se strašně těšila i na postižené mimi, tak stejně člověk touží mít zdravé a čekání na výsledky prostě nebylo moc příjemný - naštěstí byly hned druhý den, tak jsem na to nemusela myslet moc dlouho :grinning:
6. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
No, já jsme na to zvědavá...
6. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
na co? na výsledky? no bodejť bys nebyla :grinning:
6. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
jo, na výsledky...a vůbec na průběh...mluvila jsme doma s Tomášem a asi půjdu až v 16tt jen na ty Triple testy, což už mi předepsal doktor do průkazky.
6. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
ahoj holky, zdrávím!!!

Jani, moc gratuluju k výslkedkům, v pondělí Ti určitě potvrdí, že je vše naprosto ok! To je paráda!!!
Koukám, že se asi fakt taky poptám toho 18. 11. v poradně doktora, co všechno za testy už mi dělal a který mě ještě čekaj, abych v tom měla jasno :slight_smile:, nějak začínám mít zmatek...:grinning:
Jinak já dneska děsně vymrzla, hodinu na nástupišti, páč mi ujel vlak a tam není kam jít ani kde se shovat natož ohřát, prostě děs! Tak doufám že jsem nenastydla, fakrt nerada bych byla nemocná, u nás v baráku všichni chrčí...
6. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
někteří dr jsou nějací nekompromisní - přitom tyhle testy nejsou nic povinného, ale mnozí to berou asi jako nezodpovědnost u rodičky, pokud by na ně nešla...já osobně jsem ráda, že mě poslala na ten integrovaný, páč když už, tak je o dost spolehlivější...sestra byla tripplech a vyšla jim pozitivní down, tak byli na genetické konzultaci, ale sestra na amnio nešla - nechala by si postižené dítě a má zdravé 2 kluky (teda ne dvojčata), takže tyhle testy pokud vyjdou pozitivně, tak akorát děsí rodičku a přitom je to 1:1, že je dítě zdravé...no přeju hodně štěstí, aby ti vyšly rovnou negativní aby ses vyhla stresům a tak... :wink:
6. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
holky, teď se na něco zeptám...je to hodně nevhodná a taková intimní otázka...dejme tomu, že zjistíš, tak i tak, že na 100% bude postižený a rozhodneš se, že na to nemáš, že ho chceš dát pryč, do kdy se tohle musí udělat?
6. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.