• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
vítám, ne vírám, samozřejmně :grinning: :grinning: :grinning:
6. lis 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahojky holky, včera po úklidu jsem měla na kalhotkách světle nahnědlý výtok, pár kapek, byla jsem úplně hotová, celou noc jsem nespala, ráno jsem byla v caru a na UTZ vše o.k., drobeček už má 8 mm a prý nikde žádný náznak krvácení, dr. mi řekl že je to asi prasklá cévka, ať jsem v klidu. Předepsal mi utrogestan. Zároveň mám dotaz na vás holky, máte s ním zkušenost? Strašně blbě se mi zavádí (jsou to kuličky) a vytejká (ikdyž jsem ležela), je velký rozdíl brát ho perorálně?
6. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
tery: je to opravdu rozodnutí každé ženy a muže, zda si nechají i postižené dítě...já (i manža) byla vychovávána tak, že mi přijde nepředstavitelné zbyvit se života, který ve mě zdárně roste...(něco jiného jsou vady neslučitelné se životem), ale každý není takový a je to na jeho odpovědnosti a svědomí...Každopádně ukončit těhotenství z těchto důvodů se u nás může do 24.tt - dle mého to musí být otřesné nejen pro to dítě ale i ženu, protože už do té doby získala k dítku vřelý vztah a už je to velký človíček se vším všudy...
Ale věřme, že žádné z nás se to prostě týkat nebude a basta! ;-D

vítám nové těhule:slight_smile:

andrejko: to fakt nemá cenu číst - to by ses nezapojila nikdy;) - radši nám o sobě a o mímovi něco řekni;)
6. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
Vítám nové těhule.
Craw: vzpomínáš, jak jsme se začaly chodit. Ještě tu byla monika, mona, luca. Pak se holky rozhodly, že už nejsou na začátku a založily si nové téma a my tu zůstaly sami dvě. Tenkrát jsem si říkala, že to je blbé, že tu jsme jen dvě. A dneska, je tu dost plno, že? Krásně se to tu nakonec rozjelo. Jenom my dvě už sem moc nepatříme, ale zatím se mi rozhodně odcházet nechce, tak možná budu na začátku celých devět měsíců. :grinning:
6. lis 2009 v 18:55  • Odpověz
zuzi: přesně jsi to vystihla ;-D...hlavně, aby jsme tady netrávily čas i při kojení :grinning:...rozjelo se to tu parádně až už ztrácím přehled, kdo kdy a jak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: ...

zuzi, kdy jsi měla poslední MS? já že mám TP dle tady koníka den před tebou (mimochodem 22.4. se narodil můj synovec :wink:), ale přitom mi to tady pořád ukazuje o týden dřív - resp. teď ve středu jsem byla 16+0 a tady už mi to hází 17tt, tak jsem se chtěla zeptat, zda tobě taky ?:slight_smile:
6. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
Když máš 16+0 tak začínáš sedmnáctý týden. To je v pořádku. Když ti začala poslední ms, tak jsi vlastně měla první tt, ale přitom jsi byla 0+0. To je OK.
Mě píše termín porodu 22.dubna, ale doktor to vypočítal na 24. 4. tak uvidíme. Moje ségra by ráda, kdybych přenášela a porodila až 3.5. to má narozeniny, ale to doufám že tak nebude. Mě by se líbilo, kdyby to vyšlo toho 24. 4., je to přesně dva měsíce před mýma narozkama, tak uvidíme.
6. lis 2009 v 19:04  • Odpověz
Já jsem spíš zmatená z velikosti míma. Když jsem byla na NT ve 13 tt, tak měřilo od hlavičky k zadečku 13 cm, což mi přijde strašně moc. Nechtěla jsem manželovi ani věřit, že to na tom monitoru viděl dobře, ale mám to i ve zprávě z toho NT. Prý s nožičkama mělo dokonce 18 cm, tak nevím, jestli nakonec nejsme starší. Nevím, kdy jsem měla ovulku, ale byli jsme na dovče a myslím, že proběhla tak o týden dříve (podle takového toho výtoku a taky by to bylo pravděpodobnější vzhledem k intenzitě snažení). Tak nevím.
6. lis 2009 v 19:09  • Odpověz
Jééé, tak díky za objasnění - nevím, že jsem taková trubka ;-D...Já taky nechci přenášet - jen to ne - ale mamka i sestry přenášely, tak uvidíme, jak silná je dědičnost :grinning:...JJá mám TP vypočítaný na 21.4. dle poslední MS a teď už i podle utz (prvně podle utz to vycházelo na 27.4, pak na 23.4. a teď 21., tak uvidíme, zda se to ještě nepošoupne:slight_smile:)...No, já myslím, že málokterá porodí v den termínu, tak si to zkus vsugerovat na 24. a třeba Ti to vyjde :wink:. ´Tchýně si takhle vsugerovala 3 porody mezi 7.30-8.00 ráno, kdy byla čerstvá směna - nechtěla rodit v noci s utahanejma dr a sestrama :grinning:
6. lis 2009 v 19:14  • Odpověz
Vsugerovat si to asi nedokážu, ale trochu doufám, že mě přenášet nenechají. Mám problém s hlubokýma žílama v lýtkách, a když jsem teď byla na kontrole, tak doktorka říkala, že asi na konci těhu budu muset každý den píchat injekce na ředění krve, až mi to velké bříško bude na ty žíly tlačit. Tak myslím, že to pak nebudou moc natahovat a trápit mě injekcema a raději mi porod vyvolají. Nechci přenášet taky kvůli velikosti mimi. Porodu se nebojím, ale kdyby mímo mělo mít 4 kg, tak mě klepne. :unamused:
6. lis 2009 v 19:19  • Odpověz
zuzi: nó, tak to tě určo nenechaj přenášet - i když mám pocit, že někteří dr. jsou trochu sadysti, takže na tvém místě bych se připomenula a nějak to nadhodila...
Co se týče té váhy, tak toho se taky děsím- navíc ty jejich odhady jsou často úplně mimo - řeknou, že váha bude 3,5 a ona je klidně 4kg a naopak - mojí mamce řekli, že budu hodně velká - přes 4kg a nakonec jsem měla 3,7kg - no taky žádnej drobek a proto se děsím, aby to malý nepodědilo ;D ale ještě víc se děsím velké kulaté hlavy, jakou měl při porodu můj manža a která tchýni málem zruinovala :confounded: ...radši nemyslet... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
6. lis 2009 v 19:26  • Odpověz
Jojo, myslím, že se ani připomínat moc nemusím, docela se bojí. Vlastně mi celé těhu hrozí, že se mi v noze udělá sraženina a z ní se pak vyvina plicní embolie, takže chodím na hematologii, na utz nohou a při každé kontrole na gyndě se mě doktor ptá, jaké mám výsledky a jestli mě nohy neotékají a nebolí. Tak snad to pak nepodcení. Ty injekce nesnáším, ale riskovat svůj život, nebo život míma nechci, tak si holt manža zase zahraje na sestřičku a bude píchat a píchat. Už si to před třemi lety zkusil, tak to nebude žádná novinka.
6. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
No jako klobouk dolů před váma, které máte takové různé komplikace a těžkosti. Já kolikrát hekám, že je mi je šoufl a přitom to je nic ve srovnání s takovým rizikem jako máš ty...Nebo, třeba obdivuju moc snažilky, které toho musí tolik podstoupit, aby otěhotněly (různé léčby, operace, injekce, léky,...) a pak jsou třeba na rizikovým, což se musí neuvěřitelně vléct a nedejBože, když ještě taková snažilka potratí - to by člověk brečel... :cry: :unamused: ...A jak to manžovi šlo ty injekce? Ten můj z toho má panickou hrůzu, ale já sama sobě bych taky nezvládla nic píchnout, tak by asi musela tchýně ;-D (ta možná s radostí :grinning: :grinning: :grinning: )
6. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
Byl super. Hodně se o mě tenkrát bál. Sraženina není zrovna sranda. Injekce mu moc nevadili, i když ho asi trápilo, že mě to bolí, ale léčba je léčba a než ležet v nemocnici, to se to radši manža naučil.
Snažilky taky obdivuju. Jsem ráda, že nám to tak pěkně vyšlo a malá komplikace během těhu, to není žádná hrůza. Taky to mohlo dopadnout tak, že budu píchat celé těhu, takže takhle jenom ke konci, až bude břicho je to vlastně pohodička.
6. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz
zuzi82: jak přišli na to, že ti hrozí srženina, atd.? Mě také natékají nohy a taťka má s cévama problémy ...
6. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Měla jsem před třemi lety žilní trombózu. Hodně mě začala bolet noha a na vyšetření pak našli tu sraženinu v žíle. Od té doby je u mě vyšší riziko.
6. lis 2009 ve 20:28  • Odpověz
zuzi: no bodejť by se nebál...já kdybych si měla vybrat, zda ležet v nemocnici a nebo si píchat, tak se to taky radši naučím, protože je člověk aspoň doma a je mu tak lépe než na lůžku pod dohledem sestřiček :confounded:
no...žilní trombóza není pr...l - přeju Ti ať je vše po celou dobu těhu v pohodě, ať kvůli tomu nemáte nějaké starosti navíc! :wink:
Jinak oni asi dělají testy z krve na trombózu, že jo? páč já mám v těhu průkajdě po 1.odběrech napsáno - "tromb." a nenapadá mě nic jiného než tohle...

teď tu asi o víkendu nikdo nebude, ale kdyby přece tak přeju hezký víííkend! :grinning: :wink:
7. lis 2009 v 11:01  • Odpověz
ahojky holky,
jste to tady rozepsaly..
vítám nové maminky:slight_smile:
co se týče narození "nemocného" míma, tak v tom máme oba s přítelem jasno a ať si kdo chce co chce myslí, my bychom do toho nešli. já jsem přes rok pomáhala ve slatiňanech v domově pro postižené a to bych svému dítěti nikdy v životě neudělala..tohle ne, kor ty dětičky, co trošku vnímají..z života nemají nic rodiče ani to dítě..a já si kvůli tomu nepřipadám jako špatná matka..já chci zdravý krásný miminko, takže holky, žádný takový ošklivý téma už nenadhazovat..my prostě budeme mít ty zdraví miminka:slight_smile:
jani: gratuluju k fotečce a k testíkům..a držím palečky, ať se to šéfovi říká dobře:slight_smile:
7. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
eri: ve slatiňanech je těch dětí fůra, a když je někdy potkáme na procházce, tak je mi smutno...ale dost o tom - na tohle vážně nemá cenu myslet...Co pohyby mimíska? jsou častější? to naše je asi lenoch, teď se mu asi moc nechce :grinning: ...
7. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
craw: my jsme taky lenoch..asi po rodičích:slight_smile: včera dobu zdenda čekal s hlavou na bříšku až nakonec usnul a ta naše bublinka nic:grinning: kdyby bylo tak spavé mimčo po narození..to bych byla ráda
7. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
Já už chci taky pohyby, ale zatím nic. Ve středu se mi zdálo, že už něco cítím, ale asi to byl opravdu jen sen. Od té doby se mi už nic nezdálo.
7. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
zuzi, to se nic neděje..já už se vidím ke konci, jak si budu přát, aby tak nekopalo:slight_smile: a chvilku spinkalo..tak si teď ten klídek užívej
7. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
eri: přesně - mamka říkala, že když se ten prďoch "rozběh" a dal ránu do žeber, tak že je to chuťovka ;-D no si dokážu představit - vemte si, jak mají sílu, když vám drží v pěstičce prst - někdy jsem myslela, že mi odumře :grinning:DD

zuzi: víš, co ono pokud se třeba hýbe během dne, tak si myslím, že ještě nemáme šanci to zaregistrovat - vždyť mají ještě malilinký nožinky :slight_smile:
7. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
Jo, jak už jsem tu jednou psala. Teď se nemůžeme dočkat bříška, pohybů a tak a pak si budeme přát, ať už je to za námi. Ať už zase máme bříško ploché a mimi si kope pohodlně v postýlce.
7. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
zuzi: hlavně, abysme ta bříška potom měly plochá ;-DDD já se děsím, co ze mě vyroste ;-D

holky, jdu vařit oběd (kuřecí s rýží a nějakou majdu k tomu), tak vám přeju dobrou chuť a třeba ještě odpolko? mějte se :wink:
7. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
No po pravdě, já ho neměla ploché nikdy.
Taky už půjdu něco dělat. My dneska máme medailonky z panenky s kaší a asi nějaký kompotek. Tak dobrou chuť
7. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
holky, já mám do oběda čásek, přítel je na honu a ségra ještě v práci, tak se mi nechce vařit pro sebe, ale budeme mít kuřecí masko obalené v jogurtu a v brambůrkách s hranolkama a já místo hranolek si udělám rajčatový salátek..zuzi, ale ta kaše..ta bude zítra..miluju bramborovou kaši s kompotkem..a mám tady broskve a třešinky od babičky..:slight_smile:
dobrou chuť vám přeju
7. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Já ještě taky nezačala vařit. Mirek je na stavbě a přijde na obýdek až na půl druhou, tak pomalu půjdu oškrábat brambory. Kompotek si asi dáme jablíčkový. Mám na něho docela chuť.
Ta vaše mňamka by taky stála za to.
7. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
jj, dostala jsem chuť na brambůrky, tak jsem si říkala, že to bude menší zlo.:grinning: ale čím dál větší chuť mám na kaši..takže fakt bude zítra..nebo dřív, k večeři:grinning:
7. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Moc bych se divila, kdybys za půl roku nepsala, že to tvoje mimi je to nejkrásnější, které jsi kdy viděla. Mám známou a ta, když se jí narodilo mimi, tak říkala, že když byla těhotná, tak se s manžou bavili, jak tamto mimčo je krásný a hrozně by takový chtěli a tamto taky a tamto taky a pak když se jim narodil jejich syn, tak prý všechny ostatní byly "ošklivý" a rozhodně by je nechtěli a jen to jejich bylo opravdu hezký.
7. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz
Jo a to nás asi čeká všechny :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.