• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ach jo! Se mi zdálo, že jsem byla konečně na první kontrole a UZ i s manžou. Jsem se z toho probu a už neusnula :sweat_smile: . Dr. říkala ýe jsem 5+2tt. Tak schválně. Dle stránek virtuální porodnice jsem vypočítala (podle MS) termín porodu na 28.6.10. Kdy je vidět na UZ srdíčko?
8. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz
ahoj všem:slight_smile:

luciina: srdíčko bývá vidět mezi 6.-7.tt..., takže už to máš za chvíli:wink:

micanek: a v čem spočívá ten test na cukrovku? jen zognou do prstu, ne? já mám 22, tak se tomu snad vyhnu - i když jsem někde četla, že je to povinný test, tak teď teda nevím...
8. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz
craw: ......... ne,ne .... jdeš k dr., tam ti dají vypít asi půl litru hrozně sladký sračky ,,,,, před tím ti ještě odeberou krev ....2 hodiny tam čekáš a pak ti zas vezmou krev. Hodně holek říká, že po tom zvraceli ............ ale není to tak strašný ............ chutná t jak sprite, ale asi 20x sladší ............ pila jsem to asi 10 minut ....ale dá se to. Na světě jsou horší věci.

Možná je pro někoho problém, že tam musíš bejt na lačno a chodí se tam někdy v půlce těhu ...co si pamatuju.

Vím , že někdo už na tom byl před 25 rokem .....ale možná nějací dr, si to prostě radši nechaj udělat, než kdyby náhodou.
8. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
Hmmm, bájo je mi 30 tak mě to asi nemine. Mamča/babča má cukrovku :unamused:
8. lis 2009 ve 23:34  • Odpověz
luciina: ...... ale to myslím nemá z obyč cukrovkou nic společného /nejsem si ale jistá/ ......... tohle je prostě těhotenská cukrovka.
ale neboj ... fakt to nic není ............ porod je horší :grinning: ............ i když já si nestěžuju ani na ten :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 00:59  • Odpověz
lucinna: ... čučla jsem ti do alba ... to se objednává na později, jelikož ze začátku tam nejde nic vidět ....někdy ani prohlídkou to nepozná ... já byla poprvé ve 4tt a podle prohlíídky to ještě nepoznala ...vzala mi krev a měla jsem HCG 354 ..........., ale tomu říkaj malí těhotenství ........ pro dr. je žena těhotná, až je HCG nad 5000 .......... to už znamená, že se prďola chytl ..ale to stoupne třeba během týdne ...to už pak je rychlovka .......... ale pokud tam jdeš brzo, tak ti nic pořádně neřeknou , jelikož prostě nemaj co.
Já to taky nemohla vydržet ......ale pak jsem jen pořád lítala k dr a nemohla se dočkat.
Jinak během těhu /pokud nemáš žádné problémy, nebo si nezaplatíš 4D UTZ/ tak by jsi měla mít jen 3 UTZ ...kolem 12tt pak 22tt to ti zjistí co je to za pohlaví a pak v 32tt ...toť sjo, jelikož to taky není pro prdíska moc zdravé ...přesně nevím proč, ale že to to miminko nějak ohřívá.
9. lis 2009 v 01:05  • Odpověz
Dobré pondělní ránečko moje těhulinky! :slight_smile:
Teda ste se o víkendu zbláznily ne,to nestíhám dočítat! :grinning: :grinning: noo tak jsem to jen tak prolítla,abych tady u toho nestrávila celý pracovní den :grinning: jinak včera jsem do albíčka dala poslední nejaktuálnější fotečku z utz z těch testů NT+,tak jukněte-tam jsem už krásně vidět :dizzy_face:
Jinak holky,díky za podporu-během dneška to v práci určitě povím a pak vám napíšu jak to dopadlo..
Zítra ráno jdu na sono k mojí dr. ...teďka mi ty návštěvy u dr. přijdou nějak moc častý.. ale baví mě to :grinning:
9. lis 2009 v 07:59  • Odpověz
dobré pondělní ranko, holky, jak jste se na nový pracovní týden vychrupkaly?
mic: známí mají dva němce, jsou to moc šikovní pejskové, ale je to bohužel o tom, že se jim musíš pořád věnovat..aspoň ten první rok..jsem ráda, že barry bude z toho nejhoršího venku, až se prďola narodí a pak už jen budem s taťkou a kočárkem absolvovat všechny ty zkoušky:slight_smile: tak doufám, že bude hezké počasko:slight_smile: každopádně vám přeju šťastnou ruku při výběru štěňátka..kdyby ste se přeci jen rozhodli pro výmara, tak dej vědět..v naší chs plánují na příští jaro další vrh a musím říci, že všechny bafani od nich jsou super, jak povahově, tak výstavově, tak lovecky, tak na pomazlení:slight_smile:

bat: jak jsme se bavily o plínkách, tak jsem včera byla mrknout za holkama na plaváčku (jinak vřele doporučuji s miminka plavat, od 6.týdne doma ve vaně a od půl roku na bazénu, je to super) a je to názor od názoru..většina holek a mamin používá jednorázovky, některé pro svůj pocit používaly nebo používají eko jednorázovky, jen jedna používala látkovky..říkala, že pro ji byly super, ale znova by do toho koloběhu kolem plínek nešla..takže já určo jednorázovky..ještě pokoukám na netu, po nějakých eko jednorázovkách..jinak, co mi všechny říkaly, tak se to týkalo mytí mimča..že často přebalovaly, a myly jen vodou..když už bylo mimčo hodně moc "zaneřáděný" tak vzaly zadeček troškou dětského mýdla..a po koupání používaly jen olejíčky, třeba od weledy, nebo nějaký přírodní, za studena lisovaný, třeba meruňku..tu jsem si koupila na mazání bříška..tak nevím, jestli jsem ti nějak pomohla..prostě si to člověk bude muset vyzkoušet a pak se rozhodne,co používat:slight_smile:
9. lis 2009 v 08:00  • Odpověz
Ahoj všem!
micanek: já vím :slight_smile: , ale ta nedočkavost! MS přišla 24.9. a když jsem to řekla sestře tak bylo znát jak mě chce někam vecpat, ale prostě se jí to nepodařilo. Když mě to nepřejde tak zkusím zítra zavo jestli se tam nááááhodou neudělalo místo. Jinak děkuji za info ohledně UZ a cukru.
Janinka: brouček, už je pěknej macík :dizzy_face:
9. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
Ahojky ženuchy ...taky přeji krásný den.

Eri: ...a vaši mají chovnou stanici? ...můžu se zeptat za kolik ho prodávají ...jen tak pro info ....a jsou to určo PP, že.

Jinak k plínkám .... prvních 6 neděl doporučuji plínkovat ... vlastně vám to ui tak nějak nakážou v porodce ..... dává se jedna látková a na to pamperska ...někdo i naopak ..mě to vyhovovalo takhle. Už kuli kyčlím . jsme ráda, že jsem to tak dělala, jelikož Miyk i když má problém v bércích, tak kyčle má jedničkoví .... takže kdybych to nedělala, tak mohl mít v pr.... celé nožičky. ............. ale to praní plín teda těch 6 tejdnů mi uplně stačilo .nedělala jsem nic jiného, než prala a žehlila :sweat_smile:
Jinak plínek newborn si kupte tak jeden balík i to je moc . -.............. jsou hrozně malinké ......... takže hned jsme přesedlali na 2jky ...ale ty taky moc dlouho nevydrží, tak si nedělejte zásobu.
Jinak s plínekj doporučuji pampersky ZELENÉ né sleep and play , ty jsou hned pročůrané, ........ já je kupovla Miškovi jen po dobu pařáků, aby měl na sobě tenkou plínu a pak jsou super fialové TESCO plíny .......... jsou skoro jak pampers ale za 200,- balík.

Co se týče plavání, tak je nejlepší začít od mimíška v té vaně a pak v plavču od půl roku ...JENŽE ........ v málokterém městě je cvičení pro miminka od půl roku .......... u nás všude je cvičení až od roku, jeliož pro ty nejmenší neodpovídá kvalita bazénu.

Do teď Mišku nemeju mejdlem .... do vany mi dávám jen olejíček, nebo koupel.

Jelikož jsem silnej alergik a ekzematik ....... tai nejdřív testuju na sobě a pak dávám Miškovi :grinning: Johenson.s nebo jak se to píše je největší svinstvi .......ale to říká hodně mamainek ....jedna z nejlepoších je Welleda a já osobně nedám dopustit na HIPP ......... krásně voní a přitom není alergení ..............NIVEA třeba nám taky vadila .............. ale hypoalergení sada od ORIFLAME zase byla super.
9. lis 2009 v 08:52  • Odpověz
mic: do IP ti pisnu info o pejskovi, to sem do diskuze asi nepatri..
co se týče plínek, tak já hodlám praktikovat papírovku a na ní tři látkové, u nás v nemocnici to tak doporučují a každým, co jsem se bavila, tak to tak dělal a spokojenost, miminka mají kyčle v pořádku.co se týče značky, tak u nás to budou pampersky, ty jsou v naší rodině alergiků a exematiků ozkoušené
na plavání doporučuju plaváčka, mají i své webovky, holky - instruktorky, chodí do rodin plavat od 6.týdne, tuším a od půl roku plavou na bazéně do 3.let..8 let jsem tam dělala, takže můžu říct, že je to super, skvělí instruktorky, pořádají i týdenní kurzy pro rodiče s dětmi a mají docela dost "poboček" po CR
jinak co se týče kosmetiky, tak já jsem taky alergik a exematik,takže mimču budu dávat, co vyhovuje mně..tj indulona, calciova masticka, aviril, kosmetika nobilis a od sebamedu..urco ne johnson, taky s nim nemam dobre zkusrnosti jako mica
9. lis 2009 v 09:21  • Odpověz
ahoj devcata tak mam za sebou navstevu u pana dr udelal ultrazvuk a jsem priblizne 5tt ale uz nam dal fotecku,muzsky mi ji zabavil chce se chlubit,za 3 nedele zase k panu dr.ted uz vim a jsem klidnejsi ze je mrnous v deloze.ty jo ale podle vypoctu jsem myslela ze jsem 7tt tak bohuzel.hlavni ze jsem tehotna a stastna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: hezky den všem
9. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
han: moc gratuluju:slight_smile: ted to chce hlavne klidek, zadne stresy a uzivat si tehu:slight_smile:
9. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
xha: juuu gratuluju! :slight_smile:
9. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
Tééééda holky,vy se činíte...no,my taky...chytli jsme chřipákovýho bacila a léčíme se doma :frowning2: žádnej med...tak se tady nebudu moc vyskytovat...ále myslím na vás..Tteri,ta postýlka je super...Jani,dneska držím palce,mimís je nádhernej :slight_smile: tak nám držte palce a bacha na tu síť...ty bacily se po ní fakt šíří...jsme to tady už měla snad každá,ne? :grinning:
9. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
evej, jojo, ty bacily se asi fakt šíří sítí..my už jsme teda v pořádku, občas zasrmkám, ale jinak dobrý..mně pomohlo inhalování mátového čaje..to mi fakt pročistilo noc a pořádná česnačka, čajíky a postel..takže doporučuju..mně to trvalo jen dva dny:slight_smile:
9. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
Ahojte... hlasím se, jak jsem dopadla v pátek u doktora. Mimísek má 3,2cm, za 14dní jdu na NT screening, odběry krve dopadly v pořádku, jen mám nižší krevní tlak než obvykle 110/60, to bude asi tím, že jsem přestala pít kafíčko. :wink:
9. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ahojte holky, hlásím se po víkendu. Tenhle čtvrtek mě čeká první kontrola u dr., tak jsem jako na trní, jak to vše bude probíhat. Jinak si to těhu zatím pořád neuvědomuji, nemám skoro žádné příznaky :frowning2: , což mě celkem znervozňuje. Snad se to po tom čtvrtku změní až co řekne dr.
9. lis 2009 ve 12:49  • Odpověz
senn,tak super,gratulka k úspěšné kontrole :wink:

frezi,neboj,žádné příznaky mít nemusíš,každý tělo reaguje na těhu jinak :wink: takže vyčkje prohlídky u dr. a uvidíš,určitě to bude v pořádku :slight_smile:
9. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
Evi,tak se pěkně kurýruj,hezky lež v teplíčku a odpočívej :wink: myslím na tebe aby to brzy přešlo..ano taky mi přijde že si ty bacily předáváme přes síť :grinning: já se momentálně držím,jen občas smrkám,ale jinak dobrý
9. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
Ahojte dievcata, chcela som sa opytat, ci mi mozte poradit...
som iba v 7 tyzdni, ale je mi tak hrozne zle, ze nemozem nic zjest, nic sa vo mne neudrzi, a uplne nemam ani chut jest.
som sice stale hladna, ale radsej sa vyhybam akemukolvek jedlu?
neuskodi to, ked prave teraz sa malicke najviac vyvyja a mala by som sa zdravo stravovat?
nemozem sa prinutit jest, ked viem ze vsetko pojde zo mna von....
dala som si len trosku suche ticinky a zatial pohoda..ale neni to zdrave...tak neviem
dakujem za rady...
9. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
Len, tak já Ti neporadím, i když jsme nejspíš ve stejném týdnu :wink: . Já naopak žádné těhu příznaky nemám, což mě překvapuje. Je mi docela fajn.
9. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz
mne tiez bolo, a konec 6 to zacalo..uplne zo vsetkeho mi je spatne. a pritom by som zjedla aj slona.
moj priatel do mna tlaci, ze mam jest, ale ked zo mna vsetko ide von....
no hadam sa to upravi....
dufam ze to neskodi babatku...sak som zdravo zila predtym, tak hadam si vezme dake vitaminy co mam v zasobe, nie?
:wink:
9. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj holky,

Sennor ja mam taky nizky tlak, minule 100/60 a docela to citim, mota sse mi hlava a jsem takova slaba, kdybych nebyla v kancelari tak me asi nechaji doma, ale myslim, ze je to taky v tehu normalni, lepsi nez vysoky :wink: .

Frezie neboj se, ne kazdy musi mit priznaky, znam spousta holek co poznali, ze jsem tehotne az treba v 10tt a az na prohlidce u doktora :grinning: , takze se nestresuj, bude to urcite v poradku.

Lentilko, snaz se do sebe neco dostat, protoze jinak ti muze byt jeste vic zle, pokud mas prazdny zaludek. Miminko bude ok, i kdyz moc nejis, bere si z tebe i tak co potrebuje. Me docela pomahali zazvorovy lizatka (prodavaji je v lekarne- Gravipop) a pit ledovou vodu s citronem nebo jen cichat citron,sem tam i coca cola, tak to zkus. Neboj casem prijdes na to, co ti aspon trosicku ulevuje a pomaha. Ja mam nevolnosti od zacatku a porad jeste pretrvavaji, ale uz to trosku ustupuje, chvili mi to trvalo, ale nakonec jsem prisla na to, co pomaha...aspon trosicku.. tak se drz, ono to prejde :wink:
9. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
Len, ono je to různé, individuální a myslím si, že mimi si z nás vezme to, co zrovna potřebuje :wink: , já zatím beru kyselinu listovou a po kontrole u dr. uvidím, co mi doporučí dál, aby mimi prospívalo .. Ty už jsi byla u dr.? Jinak by Ti na ty nevolnosti snad něco doporučil, ne?
9. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz
ahojky těhulky:slight_smile:),

tak já doufám, že náš mimísek alergik nebude - manža je v pohodě a já měla hodně problémy jeden čas (v pubertě), ale pak to zase přešlo...ale s kosmetikou to určo na miminko přehánět nebudu - počítám Rybilku, Aviril a tak...nějakou kosmetiku jsem měla v prenatal boxu a to je myslím od Hipp - micanek - jak je to drahá kosmetika? psala jsi, že je dobrá...

a co se týče plínek, tak já musím najít kvalitu za levno - tak, že by ty Tesco plíny? Prostě nemáme vůbec peněz na zbyt, ale je jasný, že nemá cenu kupovat levný šunty, který se hned pročůraj...
Já jdu na jednorázovky a k tomu látkovky kvůli kyčličkám...

senn: gtauluji k prďolovi - a užij si ten NT utz:slight_smile:

xhan... a to jsi v 5.tt včetně započítané MS? - to by bylo reálné stáří mimíska 3tt...to viděla dost brzo - já byla v 5.tt (vím přesně, kdy jsem otěhotněla) a byl vidět jen gestační váček, ale prázdný - a 2 týdny nato už i plůdek se srdíčkem :wink:
9. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
janinko - prcek je nádhernej - taky vypadá jako že si jde cucat paleček :grinning: je to nádherný, že tak malý tělíčka a na utz je to vše tak nádherně vidět :grinning:DD
9. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
ahoj skretik....tak dobre..aspon ten citron..hadam to zaberie...
dakujem velmi pekne...
budem informovat co a jako....

:slight_smile:
9. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jani, mimísek je krásný :slight_smile: , je to opravdu zázrak a navíc vidět, jak se má a vyvíjí v bříšku :wink: , nádhera
9. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz
Kamarádka používala (vlastně všechny mamky kolem ní) také plenky z Tesca!
9. lis 2009 ve 13:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.