• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
a v kolikatem jsi? nemas to v nastaveni ;o). Ja mam prave termin 15.5 :wink:
18. lis 2009 v 15:02  • Odpověz
skre: to se uvi asi zítra - jdu prvně k MUDr. předpokládám, že budu mít konec června.
18. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
holky tak to jsem ráda, že jsem se rozhodla jet do Vrchlabí nebo do Benešova, tam se registruje až ve 36 tt, uf! To je děsw v Praze, někde je to dokonce přesně 14+0, prý ani o den dýl tě nevezmou... :rolling_eyes: !

Jinak teď kolem sebe pozoruju úplný davy těhotných, třeba jen u nás v bývalé třídě z gymplu..., z vejšky to samý..., prostě nával! Je to asi naším věkem, ale stejně mám pocit, že je fakt babyboom. Jsem zvědavá, kam pak všechny ty děti nandáme do školek a škol! No, jsem trochu napřed, co :grinning: :grinning: :grinning:

Teri, vítej zpět :wink: , mě dělá dr. UTZ taky pokaždé, zrovna dneska jsem byla, jenže ta fotka byla taková o ničem, tak jsem ji nechtěla. Ale 10. 12. (20 tt nebo 21 tt) jdu na velký 3D, tak se s mužem těšíme :slight_smile: ! Snad bude vše ok.
18. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
tak to je ten můj gynekolog nějakej flink...teda?!
Bater, já mám taky pocit, že je kolem spousta těhulek...já jdu taky v pátek na sraz z gymplu a jsem tam já a další 3...jedna prosinec09, druhá leden2010, březen2010 a já květen 2010 :grinning:
18. lis 2009 v 15:40  • Odpověz
ahoj teri,
a tvuj dr. ma utz? muj vubec, ale pristi tyden jdu na kontrolu a chci to taky zkusit, jestli by me na utz neposlal drive, nez v 30tt..to je hrozna doba..si to klidne i zaplatim

craw, taky jsem zvedava, jak to dvd bude vypadat, ale podle me to bude zaznam z te prohlidky..takze se tam mimo bude pohybovat, atd...ale uvidime..pristi tyden budu vedet a dam info..jsem v pondeli uplne na to cviko zapomnela..co ted v pondeli? nebudes mit casek?
18. lis 2009 v 16:03  • Odpověz
erisko, má ho, ale jak to vypadá, tak ho nechce používat...má ho a ještě dobrej, kvalitní :confounded: nechňápu.

Další věc: děvčata, mám šílený bolesti v zádech, nevíte nějaký cviky...mám pocit, že už jste tady o bolestech v zádech mluvily...ale tip na zbavení se toho nepadl...nevydržím sedět v kancelářský židli déle jak hodinu...je to děs...a teď ve 13tt...to nechci vidět, jak to bude vypadat někdy v 30tt,až budu mít bříško valibuka.
18. lis 2009 v 16:07  • Odpověz
teri,to je blby..to bych do toho donutila, kdyby utz mel..to ti ho urco udela:slight_smile: no, ty zada, ty me boli taky, ale nic na to nemam..premyslim o plavani, ale mam alergii na chlor, tak se bojim..ale chci zkusit nejake masaze..tam by meli ukazat i cviky
18. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
Dobré ráno!
Ani nevíte jak jsem se na dnešek těšila. V 11h. vyrážím z práce k MUDr.. Jdu pracovat aby mi to uteklo :grinning:
19. lis 2009 v 07:39  • Odpověz
Dobré ranko holky :grinning: Luci,držím palečky a pak písni,jak jsi dopadla...Teri,já mám taky bolesti,jako by mě tam někdo bodal,hlavně dole v kříži...vyřešila jsem to tím,že jsem si koupila míč...to Ti je úleva si zaskákat...můžeš na tom sedět i v práci,ale to já nedělám :sunglasses: Jinak tomu doktorovi bych to řekla,že chceš fotečku a vidět jak prcek vyrostl...já chodím každé 3 týdny na UTZ,ale teď jak byly problémy,měla jsem ho včera i předevčírem...taky by Ti měl udělat ten NT screening a zajistit přítomnost nosní kůstky...normálně se ho na to zeptej...Jinak jak jsi psala o těch webovkách známý lékař, tak jsem si tam taky dost početla...co člověk,to názor...já si myslím,že mám dobrou gynekoložku,odborně zdatnou a pečlivou,ale jedna holčina na ní měla názor,že když chce jít alternativní cestou,bez UTZ,monitorů atd. a že lékařka se k tomu postavila nedůvěřivě...no a teď si vyber :grinning:
19. lis 2009 v 08:07  • Odpověz
Ahoj holky!
Luciii, držím pěsti,užij si to...

evej: jo, ten míč...o tom jsem taky uvažovala...ale já někde zkoušela takovej malinkej napůl vyfouklej a dává se mezi opěradlo židle a záda...jsem si te´d vzpomněla, to by mohlo být dobrý.
19. lis 2009 v 09:29  • Odpověz
Jo Teri,ten mám taky,chodila jsem s ním dřív cvičit a posilovat,ale je takovej vratčí :grinning: každopádně všechny ty mičudy krásně ulevujou...a říkám si, že když bolí záda,j e to dobrý znamení, že se tělo připravuje k porodu :wink:
19. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahoj holky! Tak mám za sebou první poradnu :slight_smile: všechno je v pořádku,dr. mě prohmatala :grinning: jinak v pondělí jdu na krev a už jsem objednaná na druhý sono na 22.12.,prý budeme natáčet i na dvd! tak se těšííím :dizzy_face: to už by mělo být vidět co to bude za pohlaví..
Já se zádama zatím docela dobrý i když mě taky pobolívají..no až to bude horší,tak si vezmu asi do práce míč na sezení..
Taky jsem koukala na ty stránky znamylekar.cz a moje dr. je tam hluboko v mínusu v procentech :grinning: podle mě je to přesný-co člověk to názor..já u ní problém za těch asi 8let co k ní chodím neměla,tak nevím no..
Lucii,hodně štěstí u dr.! :wink:
19. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
evej, a jak se tělo bolavejma zádama připravuje k porodu?!

jani, tak máš za sebou 1.poradnu...jéé, to bude moc pěkný dáreček k vánocům-dvd s prckem :wink:
19. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
Teri,no změkčujou se zádový chrupavky,aby dítě bylo líp průchodný...aspoň to píšou :grinning: ,tak to bude určitě pravda :grinning:
19. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
Jani,moc gratuluju k 1.poradně...to budou krásný vánoce!!! :grinning: vlastně takový interaktivní s mrňousem :wink:
19. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
fakt? To by mě ani nenapadlo...tak díky za nové info.
mám v albu tip do 1.trimestru...ale nevím, zda je to v prodeji u nás v ČR, ale při troše zručnosti... :wink:
19. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
Jani a co bylo na 1.poradne? To si byla i u doktorky na prohlidce nebo jen u sestricky?
Ja jdu na krev a snad i na UTZ 30.11. a pak 21.12 tak doufam, ze nam prdola ukaze pohlavi a neschova se nam :sweat_smile:, to by byl hezky darecek na vanoce :wink: . Zatim mi vetsina tipuje kluka, tak jsem zvedava :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jani a uz roste brisko? A jak jste na tom s pribiranim??? ja zatim max.1kg, tak jsem zvedava kdy to naskoci :confused: .
19. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
skret...já už mám 3,5kg nahoře...a to jsem ve 13tt... :unamused:
19. lis 2009 v 11:16  • Odpověz
teda, holky, jste to zase rozjely..ja taky koukala na znamyho lekare a muj dr. tam je hodnocenej suprove..teda, taky jsou nazory, jak je spatny lekar atd., ale ja s nim za 5 let problemy nemela..jediny, co me ted vadi je, ze nema utz..ale jinak me vzdycky vyslechne, pokecame, super sestricka a ted co jsem tehu, tak je to snad jeste lepsi..
ja jdu pristi tyden na utz a tam taky nechame natocit dvd, a doufam, ze uz se prdola konecne ukaze..30.11. mam narozky, tak by to byl super darek, vedet, kdo vlasten v brisku bydli:wink:

holky, tak ja kilove nahore nemam nic, ale muzete kouknout do albicka na pupik, uz pekne roste, takze na cm uz je nahore hooodne moc :sunglasses:
19. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
Tery a uz mas i pupik? No me porad jeste zuzuji nevolnosti, sice zvracim jen obcas, ale prece jen jim relativne malo a hlavne treba nasoukat do sebe obed my trva strasne dlouho :rolling_eyes: . Ale myslim, ze az se mi konecne ulevi,tak se budu cpat a pujde to nahoru samo :wink:
19. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
eri, já si hned všimla v Tvém albu, jak Ti pupík pěkně povyrostl ... pěknej macek a hned po ránu... :wink: :wink:
Já Vám ty dvd závidím!!!

skret, ani ne, spíš takovou bouli, nedopnu kalhoty, jediné, co můžu nosit jsou džíny a u těch mám zaplý jen zip, knoflík nezapnutý. Já právě moc nevolnosti nemám, takže mě nic ve cpaní neomezuje...a ještě k tomu, jak jsem tady už někde psala, jsem přestala kouřit, takže se cpu jídlem..zaháním tím chuť na cigaretu...
19. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
teri, to si pis..tak konec patyho mesice klepe na dvere..ale jsem rada,ze uz to zacina byt videt, ze to neni jen ten klepavy spek, ale uz kulaty pupik:slight_smile: ja teda tehu kalhoty nocim teprve tyden..do te doby mi vsechny moje kalhoty byly..jeste mi i jsou,ale brisko je v tom dost natesnany, tak jsem je zahrabala na dno skrine a v tech tehu je pohodli a teplicko:wink:
19. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
Já se na to taky těším!!!
Páni 5 měsíc?! To už by mělo být vidět, jestli má pindíka...už jste se rozhodli, zda to chcete vědět?!

A máš ty těhu kalhoty s našitým bavlněným pásem, nebo jako má Janinka ty "povolovací"?!
Máš jedny, nebo vícetery?
19. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
jdu na oběd!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2009 ve 12:14  • Odpověz
teri, jojo, oba doufame, ze se nam mrnous ukaze..my bychom to nevydrzeli nevedet..ja urco ne..ale ostatnim nerekneme pohlavi, ani jmena, at maji prekvapko..no, mne privezla znama pytel obleceni, tak jsem si tam vybrala rifle, dvoje teplaky od litexu, jedny cerny spolecensky kalhoty a dve tuniky, vsechno za 370Kc.a uz nakupovat nebudu..dve trica a tuniku mi privezla mamka a segra z nakupu, tak doufam, ze mi to bude stacit..jinak vsechno to jsou kalhoty s tim bavlnenym pasem...a mne se strasne libi, jak to hreje na brisku:slight_smile:je teda pravda, ze brisko pekne zvetsuji..
19. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
skretik,byla jsem i u dr.,donesla jsem moč,pak se má vážit,ale tentokrát jsem se nevážila,tak se mě sestra jen zeptala kolik vážím (zapisuje se to do průkazky všecko),pak se mě dr. ptala jestli nemám nějaký potíže a ták,pak mě ručně prohmátla,řekla že je to v pořádku,že je děloha velká odpovídající týdnům těhotenství..a to bylo všechno.. Jinak já mám nahoře zatím taky jen kolem 1 kilča,víc ne..taky jsem zvědavá kdy to začne,ale doufám,že moc nenaberu..
Pupík už se mi rýsuje,ale zatím nějak extra vidět není.. udělám o víkendu aktuální fotečku :slight_smile: jinak těhu džíny ještě nenosím,normálka obleču zatím vše,ale nosím už jen džíny co jsou mi v pase krapet volnější,abych mimčo neutěsňovala :grinning:
19. lis 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:

tak já přidala svůj pupík, tak jukněte - jojo, 5.měsíc - tak bodejť by to nebylo vidět :wink:

Tery: co se týče toho ultrazvuku, tak tvůj dr. může mít několik důvodů, proč ho nechce dělat často - 1. je to drahé 2. mnoho dr. se shoduje na tom ( a je to potvrzené), že utz je škodlivý, když se používá často - zahřívá totiž plod a časté užívání utz způsobuje pomalejší růst plodu a v nejhorších důsledcích i mírnou retardaci vývoje...O ultrazvuk navíc si můžeš bez problému říct - jen počítej s případným příplatkem - tuším, že to bývá kolem 500kč. Moje dr. dělá jen utz vnitřní a o tom jsem četla, že je ještě "škodlivější", takže ona ho taky dělá jen na potvrzení těhu a pak na první poradně (do 13.tt) - jde o to, že to naléhá na čípek, atd. Co jsem napsala je sice potvrzené, ale někteří dr. s tím nesouhlasí, ale tvůj dr. je třeba zrovna ten, který to nechce zbytečně pokoušet. Řekni si mu a třeba ti vysvětlí, proč to nechce dělat tak často :wink: Jinak v tématu porod podle Michela Odenta najdete spoustu žen, které odmítají utz zcela - i ten "povinný" - podepíšou jakoby reverz, že jsou srozuměny, ale že nechtějí...Já bych tohle tak nehrotila, ale taky nejsem zrovna zastánce utz na každé poradně, protože když se o tom vede tolik diskuzí, tak na to asi něco bude...ale být na tvé místě bych si o utz řekla, páč tam máš velkou prodlevu a sama vím, že já bych taky moc chtěla prďolku vidět...sama jsem byla naposledy ve 13tt a půjdu na 3D až v 22.tt takže taky síla - už se mi stýská... :unamused: :grinning:
19. lis 2009 v 17:14  • Odpověz
a tady máte holky pěkné sumárum, co vás čeká a nemine:slight_smile: jen to může být trochu jinak, jak si řekne váš dr. ale u mě to zatím sedí - jen mi neměřila pánev, ale buď to udělá ke konci těhu a nebo na první pohled viděla, že já bych mít problém neměla, páč jsem dost široká .-)

http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-a-screening.html
19. lis 2009 v 17:45  • Odpověz
ahojky Maminky...tak konečně mám první fotečku..Byla jsem na vyšetření v 1 trimestru...a dokonce podle plodu jsem o týden více než podle menzes...to je zajímavé...Můj vlastně miminko viděl poprvné a byl uplně unešený..je to fakt super...Celkem bylo moc akční jak říkal doktor..pořád máchalo ručičkami a tak si pohupovalo..no sranda...a na první fotečce...se hned manžel poznal..tedy já jsem ho poznala..že miminko bude po něm...už má malý pupíček... :slight_smile: ..chtěly jsme si nechat 3D fotečku,ale zrovna to měly pokažené tak příště...viděla jsem tu 3D fotečku u známé a je to pěkné...Maminky mějte se moc pěkně..a opatrujte se...pa Katka
19. lis 2009 ve 23:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.