• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Jo,Teri,dělám mzdovku,záleží do kdy budeš v pracovním poměru...dovolená je upravena v zákoníku práce (zák.č. 262/2006 Sb., v platném znění) v §211 a násl.
Dle cit. předpisu náleží zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.
Pracovní neschopnost se pro účely nároku na dovolenou na zotavenou za výkon práce nepovažuje. Nepracoval-li zaměstnanec pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, krátí se mu dovolená za prvých 100 takto zameškaných pracovních dnů o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných pracovních dnů rovněž o jednu dvanáctinu (§223 zákoníku práce). Doba mateřské dovolené se považuje za výkon práce, doba rodičovské dovolené nikoliv. Jestliže svého zaměstnavatele požádáte před ukončením mateřské dovolené o čerpání dovolené na zotavenou v návaznosti na mateřskou dovolenou(doporučuji písemně), zaměstnavatel je této žádosti povinen vyhovět (§217 odst. 5, zákoník práce) Výhodný je tento postup v tom, že dovolenou vyčerpanou na žádost zaměstnankyně před nástupem rodičovské dovolené, nelze z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit (§ 223 odst. 1, zákoník práce). Což znamená, že byste měla v tomto případě nárok na celou dovolenou za rok 2010 v plné délce, v jaké jí poskytuje zaměstnavatel.

TZn. my,co máme termín porodu na konci května,máme nárok na plný počet dovolené,neboť nám mateřská bude končit v prosinci a pak si můžeš dovybrat dovolenou a pak teprve rodičovský příspěvek...doufám,že je to srozumitelné:slight_smile:
20. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
Pěkné odpoledne Těhulky...
četla jsem tady ohledně vitamínů..tak mi doktor doporučil papat vitamíny..a kyselinu listovou beru jiš od té doby co jsme plánovaly miminko...ted jsem kdesy četla,že kyselina listová by se měla v 2 trimestru už nejíst tak nevím musím se zeptat doktora...jo a odledně vitamínů je super je brát ze začátku a ke konci moc ne...pak se rodí veliké děti...Takže radči pozor na to...kamoška brala celé těhotenství a narodila se ji skoro 5 kg holčička...no byl to záhul...

Mia4--No mě doktor říkal,že do 3 měsíce je lepší sex vynechat..a tak jsme to s manželem vydžely..jen asi párkrát jsme to jemně porušily..a ze začátku než jsem šla k doktorovi tak jsem si udělala asi 3 testy protože jsem tomu vůbec nevěřila..prostě to byla náhoda...po roce snažení a zrovna za týden měl jít můj na spermiogram jestli je vše o.k tak nikam nemusel tak jsem byly všichni moc rádi...

Všem hezký víkend a pořádně si odpočinte..no já mám pracovní.. :confounded: ale co nadělám..pa
20. lis 2009 v 11:57  • Odpověz
Teri,jinak,pokud by sis chtěla vybrat celou dovolenou tzn,jak píšeš 20 dní před porodem,musíš mít odpracováno za kalendářní rok min. 60 dní...no,je to podle zákoníka práce,praxe většinou bývá jiná a shovívavější,záleží na domluvě s vedením :wink: jinak jestli Tě čekají odměny ke konci roku,popř. 13.platy,doporučuji to vybrat před porodem,neboť se to vypočítává z posledního čtvrtletí a to vychází na "finančně vydatnějsí" :sunglasses:
20. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
ano ano, chápu... :grinning: Děkuju za hezké vysvtělení!!!!
Jde spíš ale o to, jestli můžu dovolenou vybrat ještě PŘED mateřskou.
20. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
jo, ano evej...já si nestihla přečíst tu tvou druhou odpověď, než jsem reagovala...
20. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz
Tak jsem zpatky z lekarny a problem vyresen :grinning: . Tech vitaminu tam teda bylo :confused: .
Nakonec mam Calibrum Mami (pred tim jsem brala babyplan, tak pry mam zustat u stejne znacky) a lekarnice rikala, ze je tam sice doporucena davka 2xdenne, ale at to tak urcite neberu, ze staci 1denne a jestli mam apson trochu vyvazenou stravu, ze staci obden, takze to budu brat asi zhruba obden, jak si proste vzpomenu :wink:
20. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
to jsi to zvládla teda rychle skret :grinning:

evej, děkuju!!!!
20. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
mam to kousicek od prace, tak nez bych zase vymyslela milion jinych variant, tak jsem radsi bezela hned :grinning: .

Evej super vysvetleni. Takze ja to uz nestiham, kdyz mam termin porodu v pulce kvetna, tak bych spravne nemela mit narok na celou dovolenou, chapu to dobre :sweat_smile: ?
20. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
Skreti,myslím,že přijdeš max o 3 dny,takže můžeš být v klidu..ono je to těžký takhle odhadovat, když nevím,kdy porodíš :grinning:
20. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
fůj, to je složitý - ještě že to nemusím řešit a evejko - nevíš náhodou, jaká je situace u mě - resp. ta, která nepracovala? nárok na mateřskou nemám, viď a rodičovskou taky nemám na výběr a musím tu 4letou, že? nevíte, kdy se má žádat? až je dítě na světě a má vystaven rodný list? nebo dřív? díky :wink:
20. lis 2009 v 16:25  • Odpověz
Která pravidla porušuje: | Zruš Ahojky holky:slight_smile:) tak opět po dlouhé době tady.. Doufám, že se máte dobře a že vás mimísci nezloběj.. Mě je dobře akorát ta únava je šílěná.. Přidala jsem nějaké nové fotečky.. Byla jsem s maminou na kurzu dekupáže tak jsem se vrhla do tvoření obrázků pro škvrně do pokojíčku..
20. lis 2009 v 18:09  • Odpověz
Ahojky holky:slight_smile:) tak opět po dlouhé době tady.. Doufám, že se máte dobře a že vás mimísci nezloběj.. Mě je dobře akorát ta únava je šílěná.. Přidala jsem nějaké nové fotečky.. Byla jsem s maminou na kurzu dekupáže tak jsem se vrhla do tvoření obrázků pro škvrně do pokojíčku..
20. lis 2009 v 18:11  • Odpověz
craw, jsem to ted nekde cetla, zadas az po narozeni,a myslim, ze to je do 21.tydne stari miminka,ale ja to vidim tak, ze az nas pusti z porodnice, tak zaukoluju hlidanim babicku a obejdu vzp, matriku, porodne a zrovna podam zadost:slight_smile:at korunky dostaneme co nejdriv..budou se hodit:slight_smile:
20. lis 2009 v 18:11  • Odpověz
petullek: já mám hrozně ráda výtvory touhle technikou....sama to neumím, ale synovci nám ve škole pár obrázků udělali a je to naprosto kouzelný!!! stále spokojená v čr? :grinning:

eriska: taky to tak vidím...jen si musím prvně přesně nastudovat, co všechno je potřeba zařídit, protože jsem se o to nikdy nezajímala a teď v tom plavu:slight_smile:
20. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
Craw: Jsem a moc, v neděli konečně přijede přítel, tak se už moc těšim. Nejdůležitější věci už jsou vyřízené, tak si koněčně můžu užívat klidu :slight_smile: A jsem ráda, že můžu rodit tady, už nám u mamči zařizuju pokoj, koupila jsem letiště, ještě budu potrebovat komodu,vymalovat a bude to super :slight_smile:
Jinak na kurz dekupáže jsem šla z donucení, mamče se nechtělo samotné a nakonec mě to chytlo mnohem víc než jí.. :slight_smile:
20. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
Ahojky,
tak kde dneska jste? Že by se Vám nechtělo z pelíšku, když je tak hnusně?
23. lis 2009 v 09:39  • Odpověz
ahojky,
zuzi, ja uz jsem si skocila pro rohliky, ale od rana me pekne boli hlava..nevim, asi nervy, streda se blizi:slight_smile: co baracek? jak se vam to hybe?
23. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Ze soboty na neděli tam budeme poprvé spát, tak se strašně těším. Ale mám ještě do té soboty hodně uklízení, takže tam tento týden budu každé odpoledne jezdit. A jak jste na tom vy s reko? Už se vám to trochu chýlí ke konci?
23. lis 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahoj holky! Já od rána makám jako ďas:slight_smile:
Eri a z čeho máš nervy?!
Zuzi, tak to finální uklízení za to stojí... :wink:
23. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
zuzi, tak blahopreju..je to super, kdyz uz vis, ze se vam to spinkani v novem takhle blizi,co? no, u nas se o vikendu doladila elektrika a sadrose, v koupelne uz chybi jen povesit bojler, zapojit pracka a skrinka s umyvadlem...a je hotova..v loznici chybi vymalovat, ale to nas cekam pred svatkama, pry je lepsi, aby ten stuk alespon 28 dnu schnul..a postel a loznice je taky hotova..vcera tam byl strejda, s navrhem kuchyne, ale ta bude az po novem roce:frowning2: ale bydlet tam budeme hned, jak bude hotova koupelna a loznice..ale ten bordel vsude..na to uklizeni se netesim. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

teri, ve stredu nas ceka ten posledni utz, a pak se vsechny utz a krevni testy vyhodnoti..sice vsechno vyslo dobre, ale i tak..od vikendu mam nejaky strach, ze treba neco neni v poradku.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: mimisek je ted v brisku nejaky klidas, tak si rikam, jestli je vsechno v poradku..sice mi nevadi, ze me nic v noci nebudi, ale obcas by o sobe mohl dat vedet..vcera se jen tak zabublalo a byl klid..
23. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
tak ty strachy jsou úplně normální...no ale zase pozítří jdeš na ten utz, tak se tím uklidníš... :wink:

já už se i na to bublání těším...u mě se neděje absolutně nic. :frowning2: Břicho neroste, prsa už nebolej, nevolnosti už skoro žádný... :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Dneska mi začíná 2.trimestr. A nemůžu se dočlat, až něco bude vidět a něco zabublá :slight_smile:
23. lis 2009 v 10:38  • Odpověz
teri, to verim..ja se taky tesila..a jak tak o tom ted premyslim, tak si rikam, jestli to nebylo jen bublani ve strevechm, ty pocatecni zachvevy..minuly tyden me dokonce takova vibrace v brisku probudila, to jsem mela radost, ze to uz poradne zacina a ono od te doby nic..jen takove bublani a to fakt jen obcas..no, kdyz jsem byla mala a na neco se tesila, tak mamca rikala, uz jen 2 noci a dockas se, takze to plati i ted..a streda vsechno ukaze..i to, jestli to bude holcicka nebo chlapecek:slight_smile:za to, ze neroste bricho, to bud rada..co ja bych za to dala..uz mam poradny lavor..a neustale se zvetsuje:grinning: takze se neboj, ono to brzo prijde..ja si migreny a pocit na omdleni uzivam od zacatku tehu a nejak to neprestava..ale zacinam si na to zvykat
23. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
ta hlava, to fakt musí být nepříjemný...to i normálně je člověk nervózní, natož když si nemůžeš vzít ani prášek...a tys to měla i před těhu?! Nebo až teď?!
Já byla v pátek na srazu z gymplu a bývalá spolužačka říkala, že měla bublání už v 16tt, nikdo jí to nevěřil...te´d už se hýbe normálně.
23. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
Teri, tak já už jsem v 2. trimestru docela dlouho a pohyby zatím necítím žádné a přitom bych tak móóóc chtěla. Ale doufám, že třeba do konce týdne už něco zabublá, ale zatím bublají jen střeva. A nebo jsem pitomá a vůbec to nepoznám. :slight_smile: Bříško celkem roste a večer mám už taky celkem slušný pupek.
Eri, uklízení je taky dost, ale musím se přiznat, že mě to ještě nikdy tak nebavilo, jako tam v tom novém. Už aby bylo odpoledne a já zase jela uklízet. :grinning: Myslím, že jak budeš vědět, že zbývá uklidit a budete to mít nové a krásné, tak tě to taky bude bavit.
23. lis 2009 v 11:08  • Odpověz
podle me to asi citi vnimavejsi maminy..nebo treba pri druhem, to budeme citit vic..ja teda to bublinkovani zacala citit od 18tt, ale to bylo jen slabounky a obcas..a treba to ani nebylo ono a jen jsem si to vsugerovala:grinning: to u nas ze stredni jedna holcina uz mimco ma a zbytek jsou vsechno holky, co se honi za praci, penezi a za karierou..ale zato jsem se dozvedela, ze ze zaklady jsou dva kluci uz tatulove..a do tech bych to nikdy nerekla..oba vzdycky chodili, vyholeny hlavy, hrozni machri..a ted..:grinning:
no, jsme na migreny trpela i pred tehu, ale to bylo tak 2x,3x do mesice..ted to je tak 3x,4x do tydne..nekdy je to masakr, ale kdyz to chytnu v zacatku, lehnu si, zaspim to, nebo jen tak odpocivam, tak to je takova tupa bolest, ktera se da vydrzet..je pravda, ze jsem neprijemna, ale nez si brat prasky..to radsi budu neprijemna
23. lis 2009 v 11:08  • Odpověz
Ahoj teholky :slight_smile: . Tery uplne si pamatuju sebe, jak jsem byla porad "nestastna", ze brisko neroste :grinning: . A pak najednou v tom 14tt sup a ono vylezlo a roste :grinning: , sice mi zatim vsichni rikaji, ze vypadam jak hooooodne prejedena,ale uz se to proste tvaruje :sunglasses: , takze neboj, kazdou chvili uz bricho zacne poradne rust :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Ohledne pohybu, nedokazu rict s urcitosti jestli je to ono, ale obcas mam pocit takovych slaboulinkatych vlnecek v brisku a streva to nejsou, s tema mam docela problemy,takze je bezpecne poznam.... tak nevim jestli je to to ono a je to miminko, obcas mam pocit jakoby se miminko otocilo nebo tak, ale na pohyby je to asi brzy. nikomu to nerikam, protoze by mi stejne nikdo neveril :sweat_smile:, takze az zacnou ty opravdu citelne kopanecky, tak vam pak reknu, jestli to bylo ono :wink:.

Jinak na hlavu taky docela trpim, hlavne vzdycky po celodennim koukani do pocitace, to pak mam vecer migrenu jak prase :frowning2:
23. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
Zuzi, tak to si mě uklidnila :wink:
Eri: A nebo je to tím, že třeba ty "zpožděné" maminy, mají větší dělohu :grinning:
teda, to tě obdivuju, mě hlava bolí sem tam a migrenu bych teda neustála...
Skret: jsem zvědavá.

no jo, ty kancly a počítače jsou pitomý, hlavy z toho bolí, záda z toho bolí :cry: :unamused:
23. lis 2009 v 11:41  • Odpověz
teri, ja si spis rikam, ze nez se pres ty moje speky ta rucicka probojuje, tak to bude holt trosicku dyl trvat:grinning: ja na to fakt trpim tak od 10 let a da se zvyknout..ono, nekdy je to, ze bych hlavou narazila do zdi, aby byl klid, nekdy je to slabsi..jak kdy..a kdyz uz nevim co, tak mam detsky paralen sirup..
23. lis 2009 v 11:49  • Odpověz
Holky podivejte to jsou krasne stranky, tehotenstvi z pohledu miminka :grinning: . http://www.bonella.cz/prubeh-tehotenstvi/druhy-trimest-85-168-den-tehotenstvi.html
23. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
eri :grinning: ... no každopádně to asi fakt chce hodně síly a trpělivosti na ty hnusný migrény...

skret: to je boží, v tom 19tt, to mě zarazilo...to je fakt?! Až takhle moc vnímá světlo a zvuk?! Že si dokáže přirozeně zakrýt ouška nebo očíčka?
23. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.