• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
moni: jj je to tak, já jsem začala špinit tak mi ho předepsali....ale pokud nemáš potíže tak je to zbytečné :wink: Neboj oni vědí co dělají....pokud máš hematomek, tak se snaž být co nejvíc v klidu :wink:
20. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz
suny - tak u nás je to trošku jiné :slight_smile:
u nás se v žádném případě nekouří, na přesčasy se též nehraje :slight_smile: dá se říct, že to mám naprosto ideální :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz
Děkuju, Luca. Mě právě dala doktorka Utrogestan první týden špinění, když jsem tam přišla a další, když to nepřešlo, Ascorutin... Pořád doufám, že je vše ok. Zítra jdu zas na kontrolu, byla jsem dvakrát u doktorky jiné, než mojí, tak se těším zítra na svoji, je komunikativnější a konečně se něco pořádně dozvím :slight_smile:
Kyselinu jsem taky začala jíst, když jsem vysadila prášky, na podporu snahy :slight_smile:) a evidentně zabralo :slight_smile:)
20. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz
Kram. to já se snažím, s malým to moc nejde, ale zatím se snažím ležet aspon nějakou dobu, pak jdu něco dělat a zase lehnout. Ale musím prcka i vyvětrat tak jdem s psíkem na krátkou procházku a ták. :wink:
Jdu zase ve středu na ko. Tak jsem zvědavá jestli se to stím Hematonem nějak pohlo, nebo jestli se drží :angry:
20. črc 2009 ve 21:03  •  2 děti  • Odpověz
Veru tak to je super, já mám bezva šéfku tak ji nechci nechávat ve štychu no ale co už. mimi je na prvním místě.
20. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz
Moni, určitě se vstřebá nebo rozpustí nebo prostě "jen" zmizí :slight_smile: Chápu, že to s malým klučíkem jde asi dost těžko. Já se zas nemůžu přesvědčit, nejsem moc lehací typ :frowning2: a práce mě baví, ráda tam chodím, takže se mi nechce být doma...
20. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
handm - ta kys.list. je údajně spíše na upravení spodku :slight_smile: a hlavně proti různým vadám ......

já papkám toto :

Elasti-Q Acidum Folicum
Kyselina listová a vitamin B6

V období plánování těhotenství, těhotenství a kojení je důležitý dostatečný přísun kyseliny listové, a to pro zdraví maminky i miminka. Kyselina listová je nezbytná pro přirozený vývoj plodu, předchází vrozeným vývojovým vadám, omezuje vznik mutací genů, má vliv na vyšší porodní hmotnost miminka a příznivě působí na snížení rizika předčasného porodu.

Elasti-Q Acidum Folicum je doplněk stravy v tabletách, který je vhodný především k prevenci nedostatku kyseliny listové a vitamínu B6, které organizmus potřebuje pro biotransformaci na koenzym, jenž je nutný pro syntézu DNA.

Elasti-Q Acidum Folicum doporučujeme používat:
3 měsíce před plánovaným těhotenstvím (prevence vývojových vad plodu)
v těhotenství (přirozený vývoj plodu)
po narození dítěte

Dále lze Elasti-Q Acidum Folicum užívat:
při anemických stavech
při zvýšené hladině homocysteinu v krvi
při zvýšené konzumaci kávy a alkoholických nápojů
při častém či dlouhodobém používání některých léčiv
při zvýšeném riziku nebo dispozicemi k onemocnění srdce a cév, nádorovým onemocněním

Kyselina listová je doporučována zejména k prevenci vývojových vad plodu a pro správný vývoj plodu.
Více informací o kyselině listové zde.

Vitamin B6 se ve formě koenzymu podílí na řadě metabolických procesů, především metabolismu aminokyselin. Podporuje imunitní systém, užívá se k podpoře organismu při léčbě nervových onemocnění, homocysteinurie, revmatických onemocnění a premenstruačního syndromu.
Více informací o vitaminu B6 zde.

Přítomnost v přípravku obsaženého inulinu dále působí blahodárně zejména v oblasti tlustého střeva, kde stimuluje střevní mikroflóru potřebnou ke zdravému trávení, a zároveň zvyšuje biologickou dostupnost vápníku a některých vitamínů.
Více informací o inulinu zde.

Doporučené dávkování:
1-2 tablety denně po jídle
20. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
Veru, já právě četla, že když chcete otěhu, tak by se měla začít jíst, tak jsem začla. Jím ji pořád, ale zítra se zeptám, jestli se to třeba nějak netluče s těmi ostatními prášky...
20. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
handm - hlavně, že nám to snad nějak pomohlo - pomůže :slight_smile: tak potom podej info :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
Teda handm a to ni někdo doporučiL?
20. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
Jak jsem psala, četla jsem to někde v chytré knížce :slight_smile: tak jsem pro jistotu zakoupila :slight_smile:)
20. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
suny - mě to doporučila kamoška, ale hlavně to všde psali na netu atd ..... hned, jak jsem vysadila, jsem se jukla sem a dozvěděla se mooooooc věcí :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
no jo tady je hafo věcí k počtení, až někdy nestíhám :slight_smile:
Jejda já už chci aby byla půlka srpna :wink:
20. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
hadm, tak já v to doufám a ani na nic jiného nemyslím :slight_smile:
Tak jsem zvědavá co mi řekne zase dr., ale je to jiná než mám já chodím do nemocnice na vyšetření kvůli tomu. Moje dr. mě ještě ani neviděla :grinning: Jak jsem tam byla na potvrzení tak tam byla právě ta, ke které chodím na to vyšetření.
Verun, tak ty bereš to samé co já, já beru teda po obědě jednu :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:14  •  2 děti  • Odpověz
suny - proč půlka srpna ? :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
no to jdeme na vady a budeme mít konec 3 metru no. :wink:
20. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
holky já vás normálně nestačím číct:grinning:

verun já mám taky doktora a na první prohlídce mi taky nebral krev a jenom mě vyšetřil a pak ultrazvuk....Dneska mi poprvé brali krev...fůůj nesnáším jehly :confounded:
20. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz
aha :slight_smile: jako konec 1.trimestru :slight_smile: ...... závidím :slight_smile: a těším se, až budu moct napsat to samé :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
Je monako a brali ti tři takový velký zkumavky???
20. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
monako - aha :sweat_smile: takže mám být v klidu? .... to jsou věci .... každý dr to má jinak a já vyšilovala :slight_smile: :confused:
20. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
Veru ještě nezávid no ještě není co, člověk nikdy neví, ael snad go bude v pohodě. :grinning: dělákm pro to cokoliv fakt
20. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
suny - jj, neboj, závist není moje hobby :slight_smile: raděj se budu těšit :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
Mě taky brali krev až minulý čtvrtek, na HCG nebo HGC :slight_smile:), přitom z UTZ jsem už viděla, že tam ta fazolka je :slight_smile:)
20. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
aha ..... :slight_smile: tak jsem klidnější, jen mám obavy, aby tam za 1 tt semínko narostlo ...... jsem začátek 5tt - vlastně ani to ne .... 5 týden to bude až v pátek ....... prtž 1.den posl. MS byl 19.6. .....

:sweat_smile: :confused:
20. črc 2009 ve 21:30  • Odpověz
MOni, myslím, že to je naprosto přesný přístup! Prostě si nepřipouštět, že něco ne.. ale věřit, že jo. Věř a víra.. znáš to.. a to já jsem tak max věřící na čerty a osud :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:30  • Odpověz
Veru to já vím, jen já to nechci u nikoho ješrtě zakřiknout ale bude to ok u všech.
Handm mě brali krev dřív jak jsem viděla utz, to je zajímavý každej dr to má jinak :slight_smile:
Jdu si lehnout. papa
20. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
hadm, přesně tak :wink:
20. črc 2009 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz
Suny..nene brali mi jen jednu velkou zkumavku byla jsem na sreeningu..ale 11.8. mi budou brát další krev na prohlídce...

verun ano bud vklidu, každy doktor je jiný a každy postupuje jinak..jen ten tvůj mohl být určitě hodnější:slight_smile:...taky jsem mladá a s přítelem jsme to neplánovali, ale budeme spolu 5 let bydlíme ve svojem takže jsem neměla co řešit...prostě to přišlo a já jsem za to vděčná a doktor se mě jen zeptal jestli si chci miminko nechat a já nevahala a řekla ano a on se jen usmál a řekl, takže za týden na další vyšetření a bylo to:grinning:
20. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz
Holky, já si jdu dýt sprchu, zmrzku, meloun (moje každodenní večeře posl. 3 dní :slight_smile: ) a jdu spinkat, abych se vzbudila v 6hodin:slight_smile: sama bez budíku, což se mi nestalo asi 5 let :slight_smile: ale posledních pár dní tak prostě vstávám :slight_smile:

pa pa a opatrujte se i z fazolkama, budoucíma fazolkama a vůbec na sebe dávejte všechny pozor :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
verun vůbec se nemusíš bát že miminko neporoste..já byla minulý týden na prohlídce a miminko měřilo 42mm a dneska jsem byla na tom sreeningu a měřilo už 56mm.. :wink:
20. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.