• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky od Admina

(Zamčená)
21. září 2010 
dobré ráno,
teda psát přes mobil.. jsi nějaká moc moderní :grinning:

a nevíš, která lékarna přes net je taková solidní i cenou? já to prozkoumám :grinning: ale třeba něco víš :sweat_smile:
a mám jít do teny nebo Samu? cena asi nerozhoduje. už ted se děsím, co budu mít v kalhotkách :zipper_mouth:, takže radši kvalitu.
4. pro 2008 v 08:19  • Odpověz
Ahoj tak lékárny myslím že kvalitní by měla být Dr.Max, většinou bývají u Kauflandu, tak pokud máš v okolí Kaufík, tak¨myslím, že jejich lékárna bude i internetová. Kalhotky si kup Molimed a vložky Samu, Tena vložky bych ti nedoporučovala :grinning: :grinning: :grinning: ty jsou na únik moči...

Tak Šárka už je asi v nemocnici, nepsala kdy půjde na sál??
4. pro 2008 v 09:48  • Odpověz
díky za radu. já si totiž myslím, že na netu to bude levnější. až najdu za kolik to vybírám, tak ti to napšíu a porovnáš u Vás, zda jsem si nenašla dražší než u tebe? díky moc

No tky jsem si na Šari vzpoměla. nepsala. podle mě to nevěděla. věděla jen v kolik má příjem.

jo a já dnes koupila první plínky pro Domina :grinning: byly v akci a tak mám balení po 108ks. by mě zajímalo, za jak dlouho to dítě spotřebuje :grinning: :grinning:
4. pro 2008 v 11:19  • Odpověz
Jasně napiš a já ti řeknu jestli je to drahý nebo ne.
No já když byla teď u toho bratránka na návštěvě, tak když měl Kuba dobrej den, tak jsme ho přebalovali asi každou hodinu :grinning:
4. pro 2008 v 11:25  • Odpověz
tak já jsem měla dneska zase srazík holek z diskuze tady u mě ... už ted mám uklizeno a půjdu jetě udělat van. rohlíčky.
nad tím jsem taky uvažovala, na jak dlouho mám 108plenek :grinning:
4. pro 2008 v 19:19  • Odpověz
No já myslím, že by jsi ty plenky měla koupit minimálně ještě jedny :grinning: já si budu dělat těsto na rohlíčky v sobotu, doufám, že se mi povedou, nikdy jsem je nedělala, máš nějaké vyzkoušené těsto??? kdyžtak ho písni, já našla jenom v kuchařkách, tak nevím... :sweat_smile:
4. pro 2008 ve 20:12  • Odpověz
já dělám obyč.. počkej, skočím pro to:
20dkg másla nebo Hery, 28dkg hl. mouky, 6dkg cukru, 10dkg lískových ořechů-dobře pomletých. těsto udělám den předem a vyválím z něho válečky silné asi jako dva prsty (aby se mi to dobře válelo, tak jsem měla asi 20 krátkých válečků). tak to dám do ledničky. další den to krájím na asi 1cm silné plátky a z nich válím rohlíčky. jde to lépe a nelámou se mi. fakt. peču při 175st v elektr. nebo 155 v horkovzdušné asi 15-18min. pak obalím v cukru s van. cukrem.. ještě vlažné - a to opatrně, to by se ti mohli lámat.

zítra tady nebudu. jedu s Tomem do práce.. tak snad se tady neunudíš.
4. pro 2008 ve 23:25  • Odpověz
Ahojky holky, pěkné ráno...Šári už to má za sebou...jina koukám, že už pečete, chci začít o víkendu, ale žádné přehánění... :slight_smile:
5. pro 2008 v 07:42  • Odpověz
ahoj holky... jsem doma z nemocnice zpet.... nechtela jsem tam byt uz dele... bleeee nemocnice...
vcera jsem sla na sal v deset dopoledne a probrala jsem se asi v pul jedne... nasli mi endometriozu druheho stupne...ani nevim, co to pro me znamena... asi mi to vysvetli poradne az gynekolog... trosku jsem nakoukla tady do diskuze jinych holek s endom. a hodne tam pisi, ze otehotnet jedine umele...tak me to trosku desi, ale nebudu predjimat a pockam si az co rekne muj gyndar... asi hned v pondeli tam zajdu... nebo uvidim zitra, jak se budu citit... jinak jsem tam pekne prochladla...mam mega rymu, silenou... a chraplak... to je fakt super... no... mejte se tu zatim pekne...a pak se zase ozvu...packo
5. pro 2008 v 10:38  • Odpověz
Luc díky za recept, o víkendu prubnu a dám vědět.

Šári ahoj, jé to je super, že už jsi doma. S tou endometriózou je to blbý, ale buď ráda, že ti na to přišli hned na začátku, já jenom do dneška nechápu, že se to nedá nějak odstranit. Vlastně ti děložní sliznice zarústá do vejcovodů ale měla jsem pocit, že by se to měla dát nějak "ořezat" promiň ten výraz, ale nic jiného mě nenapadlo, ale víš co , aspoň budeš vědět na čem jsi a i kdyby jsi šla na umělé tak půjdeš třeba za pár měsíců a nebudeš čekat tak dlouho jako já a nebudeš se zbytečně trápit, ale vyčkej času, kámoška měla taky endometriózu, měla jít na umělé oplodnění, manžel měl blbej spermiogram a než tam došla, našla na testu // a jakej byl šoking pro doktora, když zjistil, že čeká jednovaječný dvojčátka :grinning: :grinning: takže klid a to bude v pohodě, já čekám zítra mrchu, je mi zase blbě, ale mám pocit, že to je asi předzvěst před mrchou, jinak mi nic není, teda strašná zima i když je tady asi 25 stupňů, ale kolega říkal, že to je blbý, těhulím bývá strašný teplo...tak zase nic
Jo a plánovala jsem si jak teda otěhotním na svátky a já mám plodné dny týden před nima :grinning: :grinning: :grinning: tak zase nic :grinning: :grinning: ale třeba na Silvestra už tam nějaká ta fazole bude :grinning:
5. pro 2008 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj Šári a Jani...
je super, že Tě pustili, tak brzo domů, hlavně být v nemocnici přes víkend by bylo asi na prd...jak píše Janča, je dobré, že víš na čem jsi a jak postupovat dál a třeba umělé oplodnění nebude třeba, hlavně něvěš hlavu :slight_smile:

Jani, mě práve ze začátku byla neustále zima, všichni na mě koukali divně, že jsem na školení seděla ve svetru a oni v krátkých košilích :slight_smile:)), co testík, odolala jsi? :slight_smile:
5. pro 2008 ve 12:34  • Odpověz
Gábi, odolala :grinning: :grinning: sice mám dva strčený od včera rovnou na záchodě, ale ráno jsem zaspala, tak nebyl čas a je mi jasný, že odpoledne to stejně nemá cenu, ale teď mě chytla docela brutální křeč do břicha, tak nevím...no ale dáváš mi naději :grinning: :grinning: to by bylo super
5. pro 2008 ve 13:36  • Odpověz
ahojky holky, výlet byl skroo úspěnšý. mám další dva dárky. už jen 3 :sweat_smile: ale ty josu nejhorší. jsem z toho KO, ale musím něco dělat, protože zítra tady máme celý den návštěvu. těším se na ní. zase přijede Lukášek a tentokrát i s tatkou a budou s Tomem makat na pokojíčku. takže chci připravit super občerstvení :grinning:
v neděli pak budu péct :grinning: nějak mě to chytlo. včera během ordinace se rohlíčky děalli samy.

Šari, jsem zvědavá, co pak napíšeš. je fajn, že jsi doma, ale ted nevíme, zda úspěšně máš to za sebou nebo po té diagnoze tě něco bude čekat. o tom umělem.. to neberu jako to nejhorší. pokud to už budeš vědět ted, tak v lednu bys mohla mít první pokusy, ne? a to je super zpráva. pořád se mi líbí, že jsi to začala zjištovat hned a nečekala půlroku atd. . Jani, vem si z ní příklad :grinning: :grinning: :grinning: a Jani.. netestuj :grinning:
5. pro 2008 v 18:13  • Odpověz
Tak jsem tu zase na chvilku... pořád jsem nachlazená jak blázen, je to šílený... jinak jsem také zvědavá, co mi řekne dr. v pondělí... docela mě to překvapilo, co tam našli...chjo...ale asi to je dobře, jak píše Luci...
Jinak od čtvrtka pořád špiním, dneska už i docela krvácím, doufám, že to není nic špatného a že se tělo jen po tom zásahu čistí...no uvidíme...jinak co jsem koukala do operačního protokolu, tak mi to dělala doktorka, která u apolináře je v té endokrinologické ambulanci, kde léčí tu endometriozu...nebo ji alespon zmirnuji, co ja vim.. moc tomu jeste nerozumim... no, asi tady placam pate pres devate...tak ja si jdu zase na chvilku dachnout.. mejte se moc fajnove,...zatim packo...v pondeli...prilezu s novymi zpravickami...
6. pro 2008 ve 12:22  • Odpověz
jé šari, tka to je fajn, že sji o sobě dala vědět. i když to špinění až krvácení teda nezní dobře :frowning2: snad se nic neděje a v pondělí to bude v pohodě.
6. pro 2008 ve 20:40  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak hlásím se po víkendu a opět netěhu :frowning2: v neděli ráno jsem nevydržela a testla...a jak to dopadlo? V poledne jsem to dostala. Martin nebyl doma, tak jsem si pěkně pořvala, a večer byla válečná porada.Ta dopadla následovně.Máme nové heslo porod na Vánoce 2009.
Moje psychika dostala za posledního půl roku docela zabrat, takže Clostilbegyt byl včera uschován do lékárničky a bude vytažen až v březnu. Chceme si od neustálého snažení, kdy se jenom hádáme a lezeme si na nervy, trochu odpočinout, doufám, že se zlepší i vztah mezi mnou a manžele, poslední dobou to není zrovna značka ideál a jsou věci za které si můžu sama.Takže mám slíbený víkend někde v lázních, to chceme stihnout ještě do toho března a na léto nám miláček naplánoval poslední dovolenou jako bezdětnému páru, ale to už bychom chtěli být těhu :grinning: tak uvidíme.
Každopádně Martin včera pronesl, že je mu úplně jasné že do března otěhotním i bez prášků :grinning: tak to nechám osudu.

Co Šári už je na nějaké kontrole??

Jinak Luc, rohlíčky jsem páchala včera. V sobotu jsem začala dělat těsto, no nebyla bych to já, kdyby nebyl problém. Dělala jsem velký nákup na pečení asi před 14 dny a žila v dojmu, že lískáče atd mám doma..haha, nebyly, takže my máme rohlíčky z vlašských ořechů, nebyly ani mandle a tchýně už měla zavřeno.Co bych taky chtěla v šest večer na malém městě, že :grinning: no a druhá sranda nastala v neděli, Martin odjel do práce, já vylezla z postele před osmou a že do oběda napeču ty rohlíčky a perníčky. Jo tak v devět jsem zjistila že nemám pečící papír a v půl desáté, že nemám vanilkový cukr ani moučkový.To mě dostalo, byla jsem přesvědčená, že obojí jsem kupovala, takže fofrem ke tchýni do obchodu, ještě že má otevřeno i v neděli. Jo a jakmile jsem dorazila domů a hledala váleček, tak jsem našla asi 10 pytlíků vanilkového cukru a 2kg moučkového :grinning: :grinning: :grinning:

JO jo to jsem celá já. Ale rohlíčky jsou dobrý, první plech jsem lehce nevychytala, měla jsem je krapet víc hnědší, ale ty další dva už byly OK, dělala jsem je jen z půlky. :grinning:
8. pro 2008 v 11:34  • Odpověz
ahojky.
jani, tak s pečením jsi mě dostala. směju se tady. hlavně jak jsi psala, tchýně měla zavřeno, tak jsem myslela, že sis chtěla jít půjčit a bylo ti to blbé tak navečer. ale pak jsem se dovtípila, že má obchod. no mě by teda napadlo si jít půjčit k sousedům, teda tu první věc.. až bych pak zjistila že mi toho chybí víc, tak bych to vzdala :grinning: protože stylem jdu péct vanil.rohlíčky a mám jen mouku :grinning: :grinning: akorát by mě zajímalo, jaké máš plechy, protože mě se celá dávka vlezla na dva. asi jsi dělala větší mezery. a na co jsi hledla váleček???? nějaký zajímavý postup.

s tím porodem. přeji,a t to vyjde a... nám těhu na vánoce 2007 nevyšlo a byla jsem dost smutná. možná víc, než kdy jindy a vy už rovnou porod :grinning: . a zrovna včrea jsme si na to vzpoměli, že to teda nevyšlo . jen když si vzpomenu, jak mi fakt nebylo ok. blééé. no chápu, že jsi clostil schovala, kdy žo to chcete takhle.. a doktorce to zajdeš říci? nebo tam jen nedojdeš na další UZ? stejně tě obdivuji s tímhle rozhodnutím. já bych se bez clostil bála.
8. pro 2008 ve 14:10  • Odpověz
Váleček byl na perníčky :grinning: a na andulku, bo ta mě srala úplně maximálně, teda sral :grinning:
no já je dávala víc od sebe, nevěděla jsem jak moc se rozkydnout, nakonec by mi asi vlezly na jeden apůl, mám menší plech... :sweat_smile:
Jo babi taky říkala, že mám jít k sousedům pro ten papír, a nakonec z ní vylezlo, že má taky..no neva, já mám teď zásobu moučkouvýho cukru, ten využiju a vanilkovej snad taky, nakonec jsem ho ani nemíchala s tím moučkový a obalovala to jenom ve vanilkovým, ale to moje pečení je fakt prča :grinning:

ale kdybys ty rohlíky viděla, tak umřeš, takový mrzáci, první plech byl takovej krásnej, symetrickej a ten zbytek, každej jinak, jeden tlustej, druhej tenkej, malej, velkej...hotovka , ale Martin říkal, že na poprvé to jde :grinning:

Ne k doktorce nepůjdu, nechám to osudu, svým způsobem se uklidňuju, že clostil na někoho působí i třeba měsíc dva po vysazení, tak uvidíme, třeba to klapne i tak a bude to bez stresu :dizzy_face:
8. pro 2008 ve 14:41  • Odpověz
jo a já měla ještě tuk :grinning: :grinning: nebo teda Heru, tu jsem měla od léta , ale prochází až na jaře, takže pohoda, ale vyhodila jsem dva pytlíky želatiny, ta byla prošlá asi rok a od loňské dovči instantní kaši, já jsem hrozná hospodyňka :grinning: :grinning: ale manžel naštěstí hlady netrpí, jenom občas :grinning: :grinning:
8. pro 2008 ve 14:43  • Odpověz
jani s tím vyhazování - to mě tak chytne jednou za rok zkontrolovat vše a pak zjistím, kolik věcí tam už je po :zipper_mouth: ale některé se i tak risknu použít.

perníčky nepapám ,a le až budeš dělat něco jiného, tak chci recept. protože hledám inspiraci a asi budu hledat na netu. já ted udělala nepečené bábovičky a zítra asi rumové kuličky, trojlístky. ve středu přijede na pár dnů kámoška, tak to budeme dělat linecké - jedna ruka navíc bude super :grinning:
8. pro 2008 v 15:35  • Odpověz
tak jsem zase vlezla na tehotenskytest diskuzi. přeci jen jsem tak bezproblémová, že mi stačíte vy tady :grinning: ale protože jsem chtěla brouzdat na netu. aaaa... četli jste to o té Anině? já u toho řvala jako das.. už je to v posledním měsíci druhá, co se jí stalo něco podobného. ta první je Lucka G. z diskuze první dětátko. já se nebojím porodu, bolesti atd. ale toho, že se něco stane a vrátím se sama z porodnice :frowning2: ted mě Domino kopnul,tak doufám, že mi tím slíbil, že já se sama nevrátím.
8. pro 2008 v 16:30  • Odpověz
Luc, nepřemýšlej nad tím, tobě se určitě nic špatného nestane, taky jsem to četla, je to hrozný :frowning2:

Já jdu teď dělat mandlový kolečka, slepují se krémem a nahoru se lepí na čokoládu ořech nebo mandle, ale nemám rum, tak tam budu muset nalít ořechovku :grinning: jojo ty moje inovace. A taky budu dělat marokánky, ty manžel miluje.
Jestli budeš chtít receptíky, mileráda napíšu.Stačí říct a možná budu dělat i kávová zrna a medový trubičky, už jsem si u tchýně zamluvila formičky...no to jsem zvědavá jak to dopadne. No přinejhorším se nažerou slepice :grinning:
8. pro 2008 v 18:09  • Odpověz
Jani, mandlové kolečka zní dobře.

jinak Gabi dnes byla na kontrole..tak snad je vše ok, když se tady ani neukázala :frowning2: a o Šari ani nemluvím, taky přeci měla jít k ženské.. ach jo. Gabi sjem jinde nenašla a Šari - neobjevila jsi ji někde???

tak jdu na kurz. dnes máme kojení :grinning:
8. pro 2008 v 18:25  • Odpověz
Jé ty jdeš na kurz a budete probírat kojení, to je super. Já už mám těsto v ledničce a za hodinu je i upeču, tak podle toho co z toho vyleze, tak písnu recept, akorát mám blbej mixér, tak jsem ty mandle měla docela na hrubo, no bude nám to víc křupat :grinning:
Šárku jsem zatím nikde neviděla, tak se ještě mrknu jestli nepsala na ostatní diskuze.
8. pro 2008 v 19:21  • Odpověz
Tak Luc, mám dopečeno :grinning: ale musím se přiznat, že když jsem vytáhla první plech, tak jsem litovala, že jsem se do toho pustila.
Ale nakonec to chutná moooooc dobře, nevím teda jestli je to tou ořechovkou, ale je to možný, no ještě sice nevím jak to bude vypadat ve finální úpravě, ale snad dobře.

Píšu recept:150g hladké mouky, 50g moučkového cukru, 180g másla, 150g rozemletých mandlí, 3 lžíce rumu - já doporučuji domácí ořechovku :grinning: a na krém: 120g másla, 100g moučkového cukru, 2 lžíce rumu - ten jsem ještě nedělala, tak nevím co použiju :grinning: , 1 lžíce silné černé kávy.
Uděláme si těsto, necháme minimálně hodinu v lednici, já ho tam měla hodinu a půl a i tak se dost patlalo, takže klidně přes noc, na pomoučeném válu vyválíme placku a děláme kolečka, v receptu mají napsaný malá, ty moje jsou tak 5 cm.Dáme péct. Měla by zůstat světlá, já pekla horkovzduchem asi na 145 stupňů asi 20 minut. Přesně nevím. Jinak já dělala placku hodně tenkou, bo mě nenapadlo že se to už nenafoukne, takže příští rok ji asi udělám silnější.
Plní se krémem a vrchní kolečko se polije čokoládou a doprostřed se dá buď půlka mandle nebo vlašský ořech.
8. pro 2008 ve 21:14  • Odpověz
Ještě ti písnu recept na marokánky, ty mám moc ráda.
Na jednu plechovku sladkého kondenzovaného mléka, potřebuješ: 4dkg másla, 4dkg hladké mouky, 16 dkg lískových ořechů nebo mandlí, 16dkg kandovaného ovoce.Vše smícháme a na vodní lázni mícháme až to zhoustne.Pak na plech, na který si dej pečící papír, dělám lžičkou hromádky a pečeme 20 minut a kámoška má v receptu napsaný na 130 stupňů, ale já to dávám i na víc.Nakonec se spodek namočí do čokolády, opět moje vychytávka, namáčení mě nebaví, protože mám pak čokoládu i za ušima, já si dám do pytlíku polevu a marokánky stříkám z vrchu nebo vůbec :grinning:
Letos budu dělat ještě marokánky ze smetany nebo z čeho to tam bylo, tak kdyžtak pak písnu i ty.
Paaa zítra
8. pro 2008 ve 21:20  • Odpověz
jsem doma z kurzu.. ty marokánky vypadají lehce a hlavně mám doma sladké kondz. mléko... takže to asi udělám. doufám, že mám i kandované ovoce, at to můžu dělat hned zítra. a namáčení mě taky neba, špinit pytlík taky ne, takže já to budu polévat lžičkou :grinning:
8. pro 2008 ve 22:14  • Odpověz
Luc to máte ten kurz takhle večer, ty jo, já bych jim tam asi usnula... :grinning:
Já teda včera dělala taxika, jela jsem pro manžela do vesnice asi 8km od nás a nakonec jsem skončila ve městě 20 km daleko, domů jsem nás dovezla skoro o půlnoci a to jsem z domu jela před desátou.
Jo já do těch marokánků dávám i rozinky, jinak já odměřuju jenom mouku a máslo, zbytek dávám od oka, miluju kandované ovoce..jo ale zjistila jsem že s mandlema jsou lepší jak s líkovejma, já každej rok dávám lískáče, ale tchýně loni dělala s mandlema a chutnalo mi to víc, ale jinak jsou mňam, jo a víš co je ještě nejlepší? koupit si polevu co se prodává hotová a odstříhnout si z ní rožek a je to :grinning:
9. pro 2008 v 08:08  • Odpověz
Ty jo zrovna jsem koukal do diskuze holek co měří BT, Šárka tam myslím občas zašla taky, tam jsou normálně za poslední měsíc asi čtyři těhule, dneska další...to je mazec :sweat_smile:
9. pro 2008 v 08:19  • Odpověz
dobré ráno, tak my jsme teprve vstaly. holky nechtěly ven ani s Tomem a vydržely spát se mnou do čtvrt na devět. ted snídáme u přátel.

Jani ta poleva mě napadla..ale ta je moc umělá a marokánky by mi zkazila :grinning:
to s tou BT budeš ji měřit? nebo to taky ne? když je tam takový úspěch?
9. pro 2008 v 08:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.