• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahoj holky

na ten UTZ jdu až v pátek :wink: takže do pátku si musím počkat.Taky jsem strašně napnutá a zvědavá.
Zatím cítím pěkný kopanečky, ale asi budu za divnou, ale občas je mi to nepříjemný.Snad se to změní.Cítím se jinak ok.Ve čtvrtek mám i kontrolu tak snad bude vše ok.

Zajímalo by mě co je s Verčou.V neděli jsme jeli okolo i jsem tam chtěla zajít že zazvoním, ale pak jsem si to rozmyslela.Asi by to vypadalo blbě.Snad jsou v pořádku a brzo se nám ozve. :slight_smile:

Pa holky. Mějte se krásně. :slight_smile:
22. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
ahojky
odsavam protoze mam strasne moc mleka a maly to nestihal pit... ted mi ale prijde ze je vetsi tak nevim...
mili-informuj...budeme se tesit na novinky...
utikame na chvilku ven aby maly zadriml...
22. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
ahojky
leu - Vojtíšek je šikulka, máte z něho určitě velikánskou radost! :dizzy_face: za dva týdny jdeme do poradny, tak se na ten Prevenar zeptám ještě naší doktorky a pak se uvidí. ty peníze by jsme ale asi obětovali a šli do toho. vy jak?
sisidani - kolik vás prosím stálo to očkování Prevenarem? mám totiž pocit, že co doktorka, to jiná cena. díky!
mili - to je škoda, že jsi tam nezazvonila
22. zář 2009 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi já bych zazvonila, ale pak mi to přišlo blbý.Nechtěla jsem rušit a taky je blbý že na ni nemám ten tel.Zkusím rozjet starej tel. třeba to číslo najdu.
Ale koukala jsem po kočárku a žádný jsem neviděla tak nevím.
Ale věřím že se nám brzy ozve sama :wink:
22. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
Sajmi, my platili za první dávku 1720 kč za 2 a 3 pak 1540kč, říkala mi že záleží kolik lidí se na ten prevenar sejde tak pak to tolik stojí. J8 ale zato ty peníze dám, než by malá měla onemocnět. Jo a dávala jí to vždy 14 dní po hexa.
Už jsem přihodila do toho prvního alba fota ze křtin, jestli chcete můžete se mrknout.
22. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahojda,
díky za info o tom očkování, doma jsme se domluvili, že do toho půjdem a nebudeme v tomto případě hledět na peníze.

sajmi - jo, jo chodím k Brandejské, já zas slyšela, že měla mozkovou příhodu. Kdoví jaká je pravda, lidi toho nakecají..... Každopádně doufám, že bude co nejdřív v pořádku a vrátí se do práce. Nerada bych zase hledala nového doktora.

sisi - hezké fotky, já už jsem sehnala, peřinku, kamarádka mě jí na křes půjčí, jen nevím jestli se nám tam Vašík vleze, už je pořádný dlouhán. :slight_smile:

Jo ještě jsem se chtěla zeptat, jak stříháte dětem nehty. Já to nezvládám :cry: . Mám strach, že střihnu nějak jinam než mám. Děsně se mě u toho klepou ruce. Vím, že někdo to dělá, ve spánku, ale mě prcek přes den nespí tak tvrdým spánkem, abych ho mohla tahat za prsty. To by byl okamžitě vzhůru.
22. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz
Ahojky, hlásím, že už jsme TŘI!!!
Teď nemám moc času, ale na vyvolání jsme šla ve středu 16/9 v 6/15, kdy zavedli první tabletku, pak druhou a porod proběhl 17/9 ve 14/43 akutním císařským řezem, takže jsem si prožila dva dny kontrakcí a stahů a těsně předtím než jsem měla jít tlačit mě museli přikurtovat k lůžku a miminko porodit císařem. Dnes jsme první den doma a je to nádherné.
Pár foteček dám do alba. Mimochodem je to DAVÍDEK!!! A je celý táta!!! Je to krásný pocit, pořád bych jen láskou brečela! Mějte se!!!
22. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
Veru - gratulujuuuu! přeju hodně zdravíčka vám oběma! chudino, takže porod sis taky protrpěla, ale teď už bude jen dobře! malý je krásný :dizzy_face:
22. zář 2009 ve 14:50  •  1 dítě  • Odpověz
sisi - moc děkuju. tak uvidíme, kolik bude zájemců u naší doktorky. moc hezké fotečky! :slight_smile:
jity - tak nehtíky bych taky nezvládla střihat. Ondráškovi je střihá mamka. já ho držím a mluvím na něho a mamka střihá. musí být ale teda v klidu, jinak to nejde :unamused:
22. zář 2009 ve 14:59  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj Veru
obrovská gratulace k Davídkovi :wink: hlavně mnoho zdravíčka a štěstíčka. :slight_smile:
Nu porod asi nebyl moc příjemný viď?Hlavně že jsi ok.Hlavně na sebe dávejte pozor.

Malej je krásňoučký :wink:
22. zář 2009 v 15:54  • Odpověz
Veru gratulujeme... hlavne at jste oba zdravi a ted uz vsechno bude jen a jen lepsi... a jak byl maly velky?? a rodila jsi nakonec ve zline???

simi - my do toho taky pujdem... jen pak napis kdy se picha ta prvni vakcina...
22. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
Brý ranko holky :slight_smile:

doufám že jste se krásně vyspinkaly.Já tedy ne celou noc nemůžu spát.Vzbudím se v mějakou dobu a od tý doby čumím do zdi nebo se převaluji.Vůbec nevím co s tím.Je to strašný.Sice jsem ráno relativně vyspaná, ale i tak.Nu asi si budu muset zvykat že lepší to nebude.
Zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jak dopadnu snad dobře.Sice už mi je lépe,ale uvidíme co na to mudra.

Holky přeji hezký den a já se zas ukážu :slight_smile:
23. zář 2009 v 08:28  • Odpověz
Ahojte, všem moc děkujeme! Nechci se chlubit, ale Davídek je opravdu rozkošný :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no jo, prostě klasická máma, co? :slight_smile:

Rodila jsem ve Zlíně - byla jsem objednaná na vyvolání 16/9 na 6/30, zavedli jednu pilulku - nezabrala, druhou - nezabrala, tak jsem měla nějaké ty bolesti, ale pořád v poho, tak odpoledne jsme se dohodli, že to nebudeme hnát na sílu, prostě se mu ven nechtělo, tak mi dali léky na utišení bolestí a přespala jsem v nemocnici. Druhý den ráno - další pilulka - zabrala, bolesti začaly!!! V osm ráno dojel Mira a to jsem byla ještě schopna mluvit, ale otevřená na dva prsty. V deset došla doktorka a beze slova mě vyšetřila a praskla vodu jen prstama a od té doby ... málem kóma - kontrakce po dvou minutách a to až do dvou hodin. Domluvili jsme se na epidural, ale byla jsem málo otevřená a když mě ve 12 vyšetřili, byla jsem otevřená na 7 prstů a to už je prý na epidural moc, takže jsem to měla vydržet bez něj. Dvakrát se mi opravdu podařilo usnout mezi kontrakcemi. Celou dobu tam byl Mira a bylo to jen - Miro podej mi to, vem to, dones to, oprav to, pojď sem, atd ... Ve 14/30 zavolali doktora, jelikož jsem začala dost krvácet a řvala jsem, že už tlačím, nechtěla jsem, ale prostě to šlo samo. Doktor jen konstatoval, že tlačit se nebude, ale okamžitý převoz na sál - musí být akutní císař, takže mě ihned převezli. Vše dopadlo dobře, malej je skvělej a nádhernej, ale nedá nám zatím vyspat, ale je náš! Tož tak, zase se ozvu. Mějte se.
25. zář 2009 v 18:46  • Odpověz
ahoj Veru,gratuluji k Davídkovi,je krásný kluk.A kolik vážíl a měřil???

mili jak jsi dopadla na kontrole?
25. zář 2009 v 19:30  • Odpověz
Veru - taky se připojuji ke gratulacím a přeji ať Davídek krásně roste a at Vám dělá jen sanou radost.

U nás vše při starém. Vašík dnes od pěti hulákal na celé kolo. Podařilo se mu usnou teprve až v devět a to jsem ho venku uhoupala v kočárku. Jsem totál blbá, zapomněla jsem mu tam dát chůvičku a ani ne za půl hodiny na mě zvonila sousedka, která byla venku na zahradě, že prý malý strašně křičí, já jsem ho neslyšela :frowning2:. No zas jsem si připadala jak neschpný debil. :unamused:

Tento týden jsem zvládla ostříhat nehtíky na obou ručkách, což je úspěch. Mamka držela flašku, Vašík se nacpávál a já stříhala. Hlavně že se to povedlo, měl obličej poškrábaný od toho jk je měl dlouhatánské. Pořád šermuje rukama :grinning: , někdy je fakt sranda ho pozorovat. :grinning:
26. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
Ahojte, taťka hlídá, tak mám chvilku.
Malej vážil 4010g a měřil přesně 50cm. Ta váha velmi rychle klesla, jelikož jsem dostala dost infúzí, takže byl zavodnění, teď máme tak kolem 3700g. Jinak modré očka (zatím) a blond obočí a plno tmavších vlásků! Je dokonalý :slight_smile:

Je to boj. Nevím, jestli mu stačí mléko, které si bere a první noc doma měl malý apnoi (krátkou zástavu dechu, ale doktroka mě uklidnila, že je to v pořádku). Jakou by mělo mít miminko teplotu? V porodnici říkali že kolem 36,5 - 37,2, nejhorší je, že ještě nevím, jestli mu v tom paneláku není zima nebo naopak někdy horko. Jinak je naprosto zlatý, ale myslím, že každý těch prvních pár dnů/týdnů bojuje a pak vlastně celý život :slight_smile: snažím se i trochu odstříkávat mléko, jelikož dneska v noci nechtěl pít. Už v porodnici měl rýmečku, pčikal na všechny strany a mám pocit, že má plný nosík. Občas propadáme panice, ale to je asi normální. Už tady byl tchán s manželkou - a to bylo - nehoupejte ho, nemějte ho v posteli ... tak jsem poděkovala za rady a malého chovala dál. :slight_smile: Teď je ještě období rýmy a nachlazení, tak aspoň někteří mají rozum a nechodí k nám, když jsou nachlazení. Tak jdu bojovat dál. Mějte se.
27. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
Veru teda kus chlapa :wink: Neboj všechno se naučíš a zjistíš co je pro malého i vás nejlepší.Poslechnout rady starších můžeš ale stejně si uděláš podle sebe.To já sem poslouchala taky u prvního hlavně od tchyně a manželové babičky a stejně jsem dala nejvíc na rady mojí mamky(samozřejmě).A ted sem si dělala a dělám hlavně podle sebe.S mlíkem ti neporadím,první jsem kojila 3 1/2měsíce,a to mi dr.řekla potom že mám začít přikrmovat,protože Juli vůbec nepřibrala,ale ona ani neplakala hlady tak sem to nevěděla.A kluka sem kojila jen 2 měsíce protože ten pro změnu zase řval hlady.Každé dítě je jiné a brzo přijdeš na systém,který bude tobě a Davídkovi vyhovovat,důležitý je že je zdravý!!! :slight_smile:
Bojuj a zase se ozvi...
27. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
Jinak za chvílu přijedou od manželové strany příbuzenstvo,budem oslavovat,Samík má zítra 1.rok!!!A zítra zase přijede moje rozvětvená rodina.Sem to tak rozdělila protože když bysme se slezli všichni tak to by byla hrůza lidí a ani bysme se nevešli.
27. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
ahojky holky!
jity - teda ty jsi šikulka, že jsi Vašíčkovi sama ostřihala nehtíky. na sousedku se vykašli, musí pochopit, že máš plnou hlavu různých věcí! jinak Vašíčovi přeju vše nejlepší k prvnímu svátečku :slight_smile:
sami - teda Samuelek už má rok? tak to k vám letí taky velká gratulace!!! :slight_smile:
veru - Davídek byl velký chlapák a je určitě zlatý! jak ho popisuješ, tak už se nemůžu dočkat dalších fotek! v porodnici jsi to zvládla jak? byly na tebe sestřičky hodné? jojo, ta teplota by měla být taková, jak píšeš, my máme běžně těch 37,2. Ondrášek má studené ručky, když mu je zima a pokud mu je horko, tak se kroutí a vyhážou se mu potničky, takže to taky za chvilku vypozoruješ, neboj! teda tu zástavu dechu bych asi nepoznala :frowning2: . držte se a návštěvám řekni, že až po šestinedělí mají času dost. :wink:
28. zář 2009 v 09:54  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojda

Veru máš pravdu je to boj. Teplotu taky máme těch 37,2. já vždy nervně pozoruju teploměr, jestli to nepoleze víš. Já jsem takový stresoň, ale to je úděl asi každé matky.

Sajmi - s tebou je radost si psát, ty tu vždy každého povzbudíš a pochválíš a hned je člověku líp. Děkujeme za přáníčko. Včera měl Vašík dva měsíce, dnes má svátek, chtěla jsem odpoledne vyrazit s manžou a kočárkem někam na zahrádku, že by jsme to trošku oslavili, ale musí odpoledne do práce, tak zas budeme sami. Ach jo, mě by vyhovovalo, kdyby byl se mnou pořád doma, to by byla paráda. Já jsem klidnější když jsme na Vašíka dva, hned se to líp zvládá když je s náma.

Vidím, že nejsme sami kdo dnes slaví. Samíkovi vše nejlepší k prvním narozeninám!!!

My včera byli ve Zlíně na nákupech. Vašíka jsme si vzali sebou, zvládnul to celkem fajn až na zpáteční cestu kdy v autě bylo nesnesitelně vedro a pokazila se klimatizace. To byl řev, museli jsme zastavit vysléct jen do bodýčka a pak spinkal až domů.
28. zář 2009 v 11:32  • Odpověz
ahojky
teda tak vsem oslavencum taky prejeme vse nej... to je jak ten cas leti...
my meli s vojtou vcera vyletni den - bez tatinka - ten byl v praci - tak jsme se vydali na jarmark do vizovic - parada...
jity - s tim teplomerem to mame stejne - jsem taky nervak...a pozoruju stupnici...
simy - my mame taky porad studene ruky - to ma asi jedine po me...
dnes byla ale asi nase nejhorsi noc... nevim jestli mu nestaci mleko nebo se napije jen toho predniho - prestala sem totiz odstrikavat, pak u toho usne a rve po dvou hodinach...

holky jite nejak dietne?? aby male nebole brisko??
28. zář 2009 v 11:50  • Odpověz
Leu - studené ruce se nás taky týkají a pak ještě škytavka, dřív i potnička, ale už je to lepší.

Já moc nekojím, nějak dietně nejím, ale dávám ty probiotické kapky. Nechala jsem si je koupit na slovensku , kde jsou o polovinu levnější, ale dají se sehnat i na netu kolem těch třech stovek. Jsou fakt super a nám dobře zabírají. Je pravda, že jsem se asi dva dny zkoušela nedávat a Vašík řval a řval jak ho bolelo bříško. Od té doby je dávám preventivně každý den. Doktorka říkala, že tím nic nepokazím, že se můžou užívat dlouhodobě a prý se nima ani nejde předávkovat.
28. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
Holky prosím pošlete nám hlásek, budeme moc rádi.Díky :wink:

http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/gallery_view.php?page=1&id=16519&from=search&keyword=Eliška

Veru, blahopřeji k malému Davídkovi, mě probíhal porod obdobně, taky jsem měla akutní císař, ale kvůli vynechávání srdíčka Elišky, naštěstí vše dobře dopadlo.
28. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
ahojky holky,

gratuluji k Davídkovi, je krásný... co je s Milin? Jak jí to v pátek dopadlo??
29. zář 2009 v 09:04  • Odpověz
holky ahojky...

sis hlásek jsem právě poslala,kouzelně se tam Eli směje...

jinak 1 rok Samíkův jsme oslavili řádně,všechno jsme snědli,vypili,pokecali,no prostě paráda.

jak se jinak máte holky???
29. zář 2009 v 10:14  • Odpověz
Tak hlas odeslaný :slight_smile:
29. zář 2009 v 10:14  • Odpověz
jity - no úplně přesně, taky bych byla nejradši, kdyby byl můj pořád doma, abych na malého nebyla sama. o víkendu jsme byli v Brumově u našich, tak jsem si tak parádně odpočinula. je to fajn, když kolem Ondráška skáčou i jiný lidi než jen já :slight_smile:. já jsem nad těma probiotickýma kapkama taky přemýšlela, ale zatím to nechávám tak. prdíky nás občas sice zlobí, ale dá se to vydržet a zahnat Sab Simplexem. a jinak škytavka je u nás taky na denním pořádku :frowning2:
leo - teda ty sis udělala tak parádní výlet a malý byl tak hodný? já mám na nějaké nákupy nebo zařizování tak hoďku, pak je zle a začne řvat. a dietu si myslím že mám docela dobrou. nejím nic, co mám ráda (čerstvé pečivo, zelí, knedlíky, květák, čočku a je toho prostě strašně moc). minulý týden jsem snědla s chutí brokolici, protože jsem si trubka myslela, že je v pohodě. no není, byl brutální řev a malý se kroutil jak žížala, chudáček :frowning2: . jsem to obrečela, tu blbou brokolici
sisi - pošlu hlas, malá je rozkošná :wink:
29. zář 2009 v 10:19  •  1 dítě  • Odpověz
simi - jj maly byl strasne hodny porad spinka a ji... ale vezl me tatka(dedaú tak to bylo v poho...jinak uz taky cestuju s maly sama - jelikoz je pavel porad nekdy - i ted jsme sami... tak se musime zabavit sami...
sem strasne nastvana - musime jit reklamovat kocarek - tak mam po nalade... a jestli reknou at pockame 30 dni tak teda nevim co bez kocaru budu delat - mame tady sice starsi naradni ale na tenhle sem si tak hezky zvykla...
maleho prdiky skoro netrapi - proste kdyz ho boli brisko, zvedne nohy a je to slyset az k sousedum :wink: takz zatim dobre...
29. zář 2009 v 11:51  • Odpověz
maminy - dejte nejake nove fotecky at se pokochame... :grinning:
29. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz
leo - jsi šikovná, že to s malým tak zvládáš, i když jsi na něho většinou sama! já bych s malým taky jezdila, ale taťka si brává auto, tak jezdíme jen s kočárkem. a co se vlastně stalo s tím vaším kočárkem?? jo a ty prdíky! tož nejvíc mě naštve, když se fakt hlídám a nic nadýmavého nesním a Ondrášek má stejně bolení :frowning2: . je to hrozné, to už nevím, jak mu pak mám pomoct :frowning2:
29. zář 2009 ve 13:18  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.