• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
no na kocarku se ohl jeden svar co drzi kolecka a cele se to naklani dopredu a maly je hlavou dolu... tak sem zvedava co na to reknou...
my kdyz uz prdiky mame a nejde to tak dame teplomer do zadku a hotovo...ale fakt se nam to stalo snad jednou nebo dvakrat... vojta si umi poprckat... i pani doktorce to nazorne ukazal - az mi to bylo blbe :sweat_smile:
tak se docela snazim vyhybat nadymavym vecem tak nevim jak dlouho to bude jeste trvat...
jo a pijes bublinkove vody?? ty pry taky nadymaji... :unamused:
29. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz
nene, nepiju. mám právě ráda točenou kofolu jak ty i jity a nemůžu :frowning2: . jím snad akorát staré rohlíky s máslem, ryby, vepřové maso, protože kuřecí mi doktorka nedoporučila kvůli zvětšeným prsíčkům Ondry a piju jen fenyklový čaj a vodu z vodovodu, tak já už nevím. jo a taky konzumuju hodně čokolády, tak že by to bylo tím? s tím kočárkem je to teda blbé, snad vám to nějak brzo vymění!!!
29. zář 2009 v 17:05  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - možná to bude tou čokoládou. Já už nekojím vůbec, ale taky jsem ze začátku jedla čokoládu (dobíjím si tím energii) a na netu jsem našla, že i někdy může vadit kakao. Zkus třeba jestli máš ráda koupit si bílou čokoládu, nebo nějaké sladkosti bez kakaa.
My byli dnes na kontrole- Vašík má už 58 cenťáků a váží 5 kilo. Za chvilku ho už neunesu :grinning: . Ptala jsem se na to očkování a říkala, že ona to doporučuje až po půl roce života, protože ve třech měsících nás čeká první povinné a přidat k tomu ještě to pneumokoka, může být pro miminko dost velká zátěž. Cena se pohybuje různě, podle toho v které lékárně to koupíme a rozdíl prý může dělat až čtyři stovky.
29. zář 2009 v 18:31  • Odpověz
hojik maminky. nechtěli by jste některá z vás ode mě klokánku nepoužitou??je i v bazárku v odkazu klokánky na MK.je zelené barvy,5 poloh dítěte a má kapucku proti větru,která jde vždy oddělat a přidělat.Jsme ji vůbec nepoužívali,tak je ještě zabalená.stojí 720+poštovné=tak 840,ale v obchodě stojí s poštovným tak kolem 900.Je moc pěkná.děkuji a piště:slight_smile:
29. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
kdyžtak mi prosím jestli máte zájem,tak napiště do interní pošty.děkuji
29. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
jituš - tak to mě nenapadlo, děkuju za radu a zkusím tu bílou čokoládu. já na ni nikdy nebyla, až teď si tím dobíjím energii. Vašíček je už velký chlap! takže to očkování až po půl roce? dobře, ono to stejně uteče. teď Ondráškovi začalo červenat očkování z porodnice, tak to mažu Framykoinem, tak to snad bude brzo dobré. jo a mamka mi dnes zajede na Slovensko pro kapičky, včera večer to byl děs, tak snad nám taky pomůžou ty Probiotické!
30. zář 2009 v 08:25  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte,
ještě jednoiu děkujeme za gratulace! Dneska už nám tatínek odjel do práce :frowning2:
Včera jsme byli u doktora na první prohlídce, jelikož měl dovču a zjistili jsme, že malý zase zhubnul! Tak jsem z toho nešťastná!!! Myslela jsem, že pije dost a často, ale asi ne, takže uvidíme za týden. Jinak koukám, že prdíky nás trápí asi všechny - malej má taky torpéda, tak se mu tatínek směje :slight_smile:, ale já jsem ráda, že se vyprdí, aspoň ho to tam netlačí. O těch kapkách Sab Simplex jsem taky slyšela, ale je tam psané od 3.měsíce. Vy to máte na předpis?
Taky jsem se ptala na preventivní široké balení a doktor řekl rozhodně ano, tak náš bobek má pěkný náklad mezi nožkama. Dáváte taky některá? Ještě musíme masírovat chodidla a patičky, jelikož malý měl takovou zvkáštní polohu, že byl o ně zapřený v děloze.
Jituš - možná jsi to už psala, ale proč už nekojíš? Jestli se můžu zeptat? A čím krmíš?
Jinak já žádnou dietu zatím nedržím, ale mojemu jsem udělala květák, ale já si dala jen brambory a mám strašnou chuť na mléčné výrobky, takže je baštím skoro pořád.
30. zář 2009 v 08:51  • Odpověz
sajmi - ty kapky stojí něco málo přes 10 euro. Nám opravdu pomáhají, ale je dobré je dávat každý den. Blbé na tom je, že lahvička je dost malá a vydrží tak měsíc, ale za ten klid to stojí.

veru - malý vůbec nepřibýval na váze, za 14 dní nabral úplné miminum a taky dost často plakával. Doktorka říkala, že mu mám klidně dát nutrilon flaškou ( už v porodnici mě ho trochu přikrmovali stříkačkou). Od té doby co mu to dáváme krásně roste, ale nechce vůbec prso, ze začátku jsem odsávala, abych mu dala vůbec něco od sebe, ale on i stres a rady všech okolo jak mám kojit atd. udělaly svoje a mlíčka ubývalo a ubývalo.
30. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
veru - my jsme dostali Sab Simplex na předpis, ale mám pocit, že se dají koupit i volně. teď jsem si ještě přečetla příbalový leták a píšou tam od ukončeného 3.týdne, takže za chvilku už je budete moct papat taky. občas pomůžou, občas ne, takže chci zkusit ty Probiotické kapky. jo a nám balení nepřikázali, takže já jsem nebalila ani nebalím. a jak často malý papá a spinká? je všechno ok?
jity - no jasně, za ten klid to stojí! a za těch 10 euro taky! je blbé, že je tady tak předražují :frowning2: . no doufám, že tě to už netrápí, že nekojíš! by jsme si měly dát někde spicha, abych ti ukázala moje dodělané prsa a bradavky, abys viděla, že nekojení není taková hrůza :wink: . jinak já už večer taky přikrmuju. dáváme Bebu 1, 30ml. večer už fakt totiž řvu bolestí a malý má velký hlad, takže dám nejdřív svoje mlíčko a pak hurá na Bebu! :slight_smile:
30. zář 2009 v 11:16  •  1 dítě  • Odpověz
Jituš, děkuji. My taky dávali v porodnici stříkačkou občas příkrm, ale jen tak jednou denně, když si fakt vzal málo a taky když jsem chytla ten poporodní splín či co to bylo. Den před odchodem domů jsem jen řvala. Malého mi pořád budili, tak byl z toho špatný a já taky, ale jakmile došel Mira, tak to bylo v pohodě. Hlavně kamarádka je studentkou, která v nemocnici byla na praxi, takže mě hodně pomohla - bylo to skvělé.
Jinak malý spává přes noc i více jak 4 hodiny, ale doktor říkal, že jelikož nepřibývá na váze, tak budit, takže dneska jsem ho budila na papání. jinak přes den spává tak 2-3 hodinky, ale dneska přes den se mu nějak nechce usnout, pořád se budí a chce papat co hodinku, tak mu dávám. Vidím to tak, že asi taky budeme přikromovat. V úterý jdeme zase na kontrolu, tak se určitě zeptám na ty kapičky, raději bych to všechno odtrpěla za něho - klidně bych si dala celý porod ještě jednou :slight_smile: jen aby Davídek byl OK.
Devčata, budete prcky očkovat tím Prevenarem? Včera nám to dal doktor na přečtení a já bych do toho asi určitě šla. Jdu na chvíli spočinout na křeslo, než zase bude chtít papat :slight_smile:
Milin - ozvi se!!!
30. zář 2009 v 11:37  • Odpověz
ahojky holky - tak ja uz stihla obchod, navarit, umyt a jeste me ceka nadobi...
veru- my jeli z sirokym ballenim z porodnice, jelikoz se jim neco nezdalo na prave kycli... ted (v 6 tydnech) jsme byli na kontrole a bylo vse ok a kdyz sem se doktora ptala jestli to baleni mam davat jeste tak rekl ze by ho sem tam daval tak malemu ho davam na noc ob dva dny... pry se to ustaluje do 4 mesice... je to blbe to baleni - maly potreboval vetsi cisla dupacek - ty dve plenecky to hodne zabralo mista...
simi - porad te to kojeni tak zlobi?? ja zase porad "spinim" tak nevim kdy to jako prestane... ty uz si ok??
jinak my porad jen kojime po 3 hodinach a porad odstrikavam...mohla sem kojit dvojcata...prsa zadne a mleka jak dojna k... :grinning:
prevenar asi taky dame... na kontrolu jdem ve 3 mesicich tak se poptam a malemu to dame.
i nam cervena ockovani - dokonce i trosku hnisalo ale framikojin pomohl... :slight_smile:
30. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ahojky Holky, prevenar je dobrá věc, malá má už 3 dávky za sebou a já jsem klidnější, má doktorka mi říkala, že čím dřív tím líp.
S tím širokým balením je to tak, že mi doktor na kyčlích říkal, jednu látkovou a jednu papírovou a to buď dovnitř látkovou, nebo dát bodíčko a pak přijde látková plenka na pampersku, a nemusíte tolik prát plenky :wink: . Jen radím pokud to nevíte.To bodíčko skvěle tu plenku přichytí.
30. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
leo - teda ty toho stíháš! já sice dnes vyjímečně taky stihla kopu věcí, protože malý je nějaký moc hodný a ospalý, ale jindy teda nestihnu vůbec nic. jojo, kojení je pořád boj. už jsem fakt ráda za večerní dokrmování. špiním taky ještě občas a teď mě navíc začal spodek dost bolet (taková tupá bolest) vždycky navečer.
my jdeme na kontrolu příští pátek, tak jsem zvědavá, kolik bude stát Prevenar u naší doktorky a co mi o něm poví
30. zář 2009 v 16:18  •  1 dítě  • Odpověz
simi - neboj vubec nestiham - dnes nejaka vyjimka... :wink: taky me jeste sem tam spodek boli tak nevim kdy uz to bude vsechno ok...
my davali pampersku 2plenky a na to bodycko a bylo...tak nam to ukazala doktorka tak sme to balili...ale uz sem rada ze nemusime - bylo to vzdycky na dlouho...
a co milin???
30. zář 2009 v 18:52  • Odpověz
Ahoj holky
omlouvám se, ale posledních pár dní toho bylo tolik že jsem neměla čas zajít na net.Večer padnu na zadek a jsem ráda.Skoro celý víkend jsme sbíraly trnky.A to je ještě zdaleka nemáme posbíraný!V úterý jsme byli ve Valmezu podívat se na mimi oblečení a hlavně na kočárky.Mám teď v hlavě pěkný guláš kterej.Měla jsem vubranej jeden a ten se mi líbil akorát ta hluboká korba se mi moc nelíbila.Ale pak jsem uviděla zcala jiný, který se mi na obrázcích na netu vůbec nelíbil.Ale jakmile jsem ho chytla do ruk projela se s ním tak se to ve mě rozbouřilo.Měli tam na něj dokonce i dobrou akci a za ty prachy by i stál.Holky to je dilema sakryš!Ale nakonec tam tchyně utratila penízky nechala tam teda přes 2tisíce.Pořád že mi koupí to a to až z toho byla pěkná pálka.No a v úterý jsem s ní jela do Přerova.Ona si šla na nechty a já podívat po obchodech.Nakonec jsme skončily v jednom obchůdku kde zase nechala hrůzu peněz.Jsem jí strašně vděčná já bych si to nemohla dovolit takhle rozhazovat peníze.Včera jsem tu měla mamku a zase jsme trčeli na zahrádce.Posekala jsem celou zahradu což byl pěkný záhul.Večer mě tako bolely nony že jsem z toho ani nemohla spát.Ju a abych nezapoměla v neděli jsme byli na Hostýnku.Takže můj první výlet na Hostýn v těhu.Zvládla jsem to ok jen kdyby ty nohy tolik nebolely :grinning:

Ale Vás určitě zajímá něco jinýho, že jo?
Tak na UTZ jsme dopadli na jedničku,Máme krásný DVD a jednu fotečku.Jen jsem to všechno nestihla vyfotit a dát na net.Taky vím co čekáme.Nu a pro změnu tady tolika kluků já budu mít holku :sunglasses:
Přítel to chudák ještě rozdýchává, ale co se dá dělat.Za to tchyně a její mamka jsou štěstím bez sebe.Tchyně má dva kluky a její mamka samý vnuky a jednoho pravnuka.Takže je jasný že ta naše bude pěkně obletovaná.

No holky musím pádit musím tu vyžehlit hromádku a musím taky se psem.Dnes jedu k našim a zítra jedu k babičce.Takže zase výlet a zase spousta dní v háji :grinning:
Mějte se holky papa. :wink:
2. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
ahojky milin,

tak to jsem čekala, že to bude holčička. No příště to bude třeba už kluk, bud ráda, že je to zdravé. A jakou značku chceš kočárek? No už Ti to začne utíkat, uvidíš...zachvíli Vánoce a pak už je to co by dup...
2. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
Ahoji, tak to gratulujeme Miluš! Tvůj to nějak zvládne :slight_smile: Hlavně že je zdravá!!! Kočárek nakonec koupíš, my jsme se taky rozhodli pro jeden a nakonec jsme viděli na vlastní oči jiný a bylo jasno! Tak pevnou ruku. Pa.
2. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
ahojky Mili,
tak konečně holka do party :grinning: ...ale to je jedno hlavně aby bylo vše o.k.GRATULUJI!!!
2. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
holky a asi nejsem v obraze,ale nevíte proč už tu dlouho nebyla Lus???
2. říj 2009 v 18:32  • Odpověz
mili - tak to gratuluju k holčičce a chlapeček bude příště, neboj! :wink: já mám pocit, že je to vždycky obráceně. my si přáli holku a máme kluka a už bych neměnila. je to naše zlatíčko :dizzy_face: . tvůj si na holčičku taky za chvíli zvykne a po narození bude jeho princezna :wink:
samik - Lus se bude stěhovat do domečku a navíc ji začala škola, takže toho má teď moc. ale určitě se ozve :slight_smile:
jity - kdy prosím dáváš Vašičkovi ty Probiotické kapky?
jo holky, nevíte náhodou, jaké je očkování proti pneumokokovi vakcínou Synflorix TM? teď jsem o tom četla, tak nevím, jestli je to třeba lepší než Prevenar nebo ani ne.
4. říj 2009 ve 21:09  •  1 dítě  • Odpověz
Mili - taky blahopřeju k holčičce

Když v obchodech vidím ten výběr oblečků pro malé slečny, tak bych brala holčičku okamžitě. Pro chlapečky je to nějaké ošizené, všimly jste si toho??

Sajmi - kapky dávám dopoledne, nakapu na lžičku a přidám do toho trochu mlíčka. Na chuť asi nebudou nic moc, Vašík je plival, tak ještě potom mu to dávám trochu zapít. Nejdřív jsem mě to moc nešlo zvládnout, připadalo mě, že ještě potřebuju ruce navíc, ale už to nějak zvládám. Jo a nevím jestli na to maminku upozorňovali v lékárně, že se kapky uchovávají v chladnu. Ono to potom i lepší kape. Já jsem to nevěděla a ze začátku mě to místo kapání tekl proudem. Chladno tomu pomohlo a už to jde krásně nakapat.
5. říj 2009 v 06:59  • Odpověz
Ahojte děvčata, malej spí jako andílek, tak snad ještě chvilku spát bude :slight_smile:
Chci se optat - občas mu z nosu vystříkne mlíčko. Už z porodnice mi pčiká a já mám teď navíc rýmu jak trám, tak pčiká o něco víc a už se asi 4x stalo, že když pčiknul, tak mu z nosíku vyletělo mlíčko. Soplík nemá, ale když pije mlíčko, tak slyším, že špatně dýchá. Nevíte co s tím? Je mi ho chudáčka moc líto, ale nevím, co dělat. Zítra jdeme na převážení k dr tak se ho musím optat. Tak ráda bych si všechno za toho našeho broučka vytrpěla! Papa.
5. říj 2009 v 10:55  • Odpověz
jity - tak jo, zkusím je dávat dopoledne. v lednici je mám, vím, že jsou na teplo nějak háklivé. jinak těch věciček v obchodě jsem si všimla. pro holčičky je tolik krásných věcí!
veru - mně to Ondrášek taky párkrát udělal, že mu z nosu vystříklo mlíčko, ale bylo to většinou při kojení a už je to dobré. a taky občas dýchá tak chrčivě, jako by měl plný nosík a přitom nemá, tak se dr taky radši přeptám. zítra písni, jací jste už velcí :wink:
leo - co kočárek, jak jste dopadli při reklamaci??
5. říj 2009 v 11:16  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky tak ja pisu jen tak narychlo - maly uz ma jest tak sem zvedava kdy se ohlasi...
maly taky pcikal hned z porodnice tak sem to hned rikala dr jak nas prijela zkontrolovat - rikala ze je to u malinkatych deti normalni ze v brichu byly zvykle na vlhky zduch a ted tady je suchy tak mame kapicky pro kazdodenni uzivani (libenar pro deti od narozeni)myslim ze sou volne prodejne...kapu je sem tam jak slysim ze tam neco v nosiku ma...
a jinak taky sem si vsimla ze na ty nase chlapaky je toho min nez na princezny :slight_smile:
simi - jeste se nam s kocarkem neozvali tak porad cekame - doufam ze to stihnem do krtin - jinak s tou hruzoc co mame pujcenou tam nepojedu... davam jim cas do stredy pak volam a asi budu neprijemna...
mili - gratuluju a neboj - chlap jak uvidi holcicku - neodola... hlavne ze je vse ok :slight_smile:
5. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
Ahoj holky
děkuji ke gratulaci.Tak můj už si celkem zvyknul.Spíše se znažím nakupovat ne růžové věci.Já totiž růžovou fakt nemusím a on už vůbec ne.Ale tchyně jaksi jo takže jí to nemůžu odepřít něco nekoupit.Ale už mám i zelenou a oranžovou a z toho byl nadšenej.Tak uvidíme jak to bude dál.
Mě by třeba nevadilo kdyby na holky nebylo tolik oblečení aspoň člověk nemusí vybírat a koupí to co je :grinning:

Holky tak už připravujte ženichy ať má ta naše cácorka z čeho vybírat :grinning:

Papa jdu na zahrádku na trnky. :slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Nu holky kde jste?Jsem tady nějak zůstala sama.
Chtělo by to nějakou těhulku. :wink:
7. říj 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahojte, tak jsme konečně přibrali a hned 300g, takže jsem si oddychla!!! A dostali jsme samozřejmě pochvalu :slight_smile: :wink: :slight_smile:
Jinak to mlíčko z nosíku - dr říkal, že se prostě malý přepapkává a nestíhá to pořádně polykat. A to chrapkání - říkal, že pokud nemá soplík, tak to rýmečka není, ale prostě děťátka to tam mají ještě jinak rozložené, aby mohli zároveň pít a dýchat nosíkem, takže to zní jako rýma, ale prostě tak chrapkají a časem se to zlepší :slight_smile: Za týden jdeme znovu na kontrolu. Holky, je pro mimiška bolestivé to vyšetření kyčlí v 6ti týdnech? A pokud dr řekne, že je má v pořádku, tak chodí se tam pak ještě na nějakou kontrolu?

Jinak s tím oblečením to máte teda pravdu, ale naštěstí jsou i moc pěkné věcičky na ty naše klučiny. Já nakupuju hodně v HM ve Zlíně a tam už se trochu polepšili a přidali věci pro kluky. A pak dost tady v Holešově, ale stejně se to snažím situovat i pro holčičky, jelikož věřím, že druhé mimi bude holčina, takže aby nebylo vše vyloženě klučičí.
7. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
veru - tak to je super, že jste dostali pochvalu a že je všechno v pořádku! jste šikovní! já měla strach z té kontroly kyčlí, ale bylo to docela v pohodě. moc příjemné to Ondráškovi asi nebylo, protože mu doktor tak různě kroutil nožkama, ale vydržel to. zařval teda až na konci, ale to jsem šla taky málem do mrákot, jak jsem viděla ten doktorův chvat :frowning2: . každé mimi tím ale musí projít, takže se toho neboj! my jsme byli v pořádku a máme přijít ve 4 měsících.
mili - přišel nám nový letáček, že je ve Zlíně nový obchod s mimi věcma. objednáš prý na netu a v obchodě si to vyzvedneš, takže nemusíš platit poštovné. tak jestli chceš, mrkni. mimino-kocarky.cz
7. říj 2009 ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holky,
já jsem teď nějaká mimo, začala jsem chodit do školy, maminku jsem měla v nemocnici a doma samotného tátu s bráchou, tak bylo potřeba jim navařit, oprat, vyžehlit a uklidit, aby tam nepomřeli na hlad a špínu :grinning: No a do toho se pomaličku stěhujeme, takže opravdu nezahálím :slight_smile:

Lucinka měla v pátek narozeniny, uplně to na mně padlo, že před rokem byla takové maličké mimiško. tak rychle to uteklo :frowning2: Už začíná chodit i mluvit. Minulý týden byla nemocná (opět) a teď je strašně špatná. nechce nic papat, včera jsem s ní byla v poradně a přibrala za 2 měsíce jen 7dkg. teda jako ona přibrala, ale za ten týden co nic nejí všecko shodila. uplně jí lezou žebra. nejí skoro nic a já jsem z ní na prášky. v noci skoro nespí a já bez cca tak 5 kafe denně nefunguju...tak jsem si postěžovala a hned je mi líp :grinning:

Jinak koukám že chlapáci všichni krásně rostou a dělají vám radost, to je dobře, tak to má být :dizzy_face:

Mili vidím že bude kámoška, to je supeeeeer. Jo a abych tě uklidnila - Michal si strašně přál a přeje syna, ale holky jsou lepší. Já už kluka nechci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
ahojky holky,

milin, Ty nemáš radost, že budete mít dceru, z Tvých slov cítím nějaký smutek. Vždyt jste se o mimi tak snažili. No popravdě mému manžovi to bylo jedno, co budeme mít, hlavně když to bude zdravé, ale vím, že víc chtěl dceru, protože všude kolem něj jen chlapi (má bráchu, já dva, jeho brácha má syna, má samé bratránky...) a můžu ti říct, že až ji poprvé uvidí a bude mu podobná, bude pyšný...a až mu poprvé řekne "táta", tak ještě víc. Naše malá se může zbláznit, když vidí tatínka, pořád na něj volá jen "tatí" a když se jí zeptám: "máš ráda tatínka"? Tak krásně zakývě hlavičkou a řekne jj....nádhera. Je to jeho princezna a kluk bude příště...já chci druhé kluka, ale když bude holka nevadí. Manža nám říká "moje drndy".....a nehledě na to, že na holky je tolik krásných věcí a všichni kupují jen růžové....dnes jsme byli jako Murschmalow... :slight_smile:
Luci a jak ve škole, dobré?
8. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.