• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Zdravím,

být mámou na plný úvazek je opravdu záhul :slight_smile: Teď můj čte ještě jednu pohádku, poprvé ta ode mě nezabrala - vždy malej usne hned po první stránce a dneska je asi nějaký přespaný. Snad nebude chtít ještě nakojit, dala jsem si půl decinky vína, tak ale možná by usnul taky rychle. Holky, děkuji za veškeré rady!!! Mám ještě jeden dotaz - jak dlouho můžu Davídkovi dávat ten Sab Simplex? Mám ho dávat 3x denně, ale nevím, jestli jen den, dva nebo tři jak je v návodu. Děkuji a přeji dobrou noc.
9. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
veru - ahojky. jojo, je to záhul, ale zvládnout to musíme :slight_smile: . já dávala ten Sab Simplex každý den asi dva týdny. teď už máme Probiotické kapky, tak jsem Sabík vysadila, ať nemá těch kapeček moc. teda vy Davídkovi čtete pohádky? no vy jste úplně super rodiče :dizzy_face: . jo a vínko jsem si dala už taky a malý byl pak tak hodný a spavý, super to bylo. a to jsem měla asi taky jen půl decku :slight_smile:
jity - ať vám hezky vyjdou křtiny! budu se těšit na fotečky!
leo - jak jste dopadli s tím kočárkem? taky přeju hezké křtiny, ať vám dobře dopadnou. včera jsme byli v poradně, tak malý už má 5650g a měří 59,5cm, takže doktorka opět hleděla, že tak hodně přibral i vyrostl. ale dostali jsme pochvalu, že je moc šikovný, tak jsem hrdá máma :dizzy_face:. jak se daří vám??
10. říj 2009 v 11:46  •  1 dítě  • Odpověz
ahojkyholciny

veru-teda pohadky - to je fakt super...my kbyby jsme cetli malemu tak by se strasne radoval ze nas slysi a ze spani by nic nebylo :wink:

jity - taky na vas myslim s krtinama - nas to ceka zitra a uz z toho mam nervy - spojit nase dve rodiny... :confounded:

simi - teeda vy jste sikulky, tak krasne rostete... my jdem do poradny az ve trech mesicich tak tam asi strhnem vahu :grinning: uz v 6 tydnech jsme meli 5,3kg a 60cm a co teprve ve 3mes....
jinak se mame dobre - maly mel chvilku otoceny den - noc tak mu to vracim pomalu zpet, jinak je porad strasne hodny, spinka a papa...ale uz to neni miminko - uz je to velky chlap....
10. říj 2009 v 15:18  • Odpověz
Ahojte, tak se nám to nedělí!!! Malej byl dneska v noci naprosto ukázkové miminko - budil se po 3,5 hodinách, napapal se hned zase usnul a takhle spal od devíti od večera až do 11 dopoledne, ale spinká pořád, jen s přestávkami na jídlo, tak jsem zvědavá co bude v noci. Pořád mu dávám Sab Simplex, jelikož je vidět, že ho to v bříšku trápí, bobátko naše.
Jinak holky moc děkuji za veškeré rady. Je toho tolik co nevím a snažím se to dělat dobře, ale když Davídek bohužel ještě neumí mluvit :slight_smile:, takže mi moc nepomůže :frowning2: Mám vždy strach, abych mu tím, co dělám ještě neublížila, je to takový bobeček náš!
Tak já jdu dodělat oběd, Mira si hraje s Davídkem, tak jsem si stihla udělat chvilku sama pro sebe. Přeji hezkou neděli!!!
11. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj holky
přeji super pondělí :grinning: pěkně nám prší a tak můžem krásně lenošit :wink:

Honzi já nejsem smutná že je to holka.Je pravdou že jsme si přáli kluka, ale přeci kvůli tomu nezavrhnu holku.Než jsem šla na ten UTZ tak jsem si říkala a cítila jsem to že to bude holka.A můj přítel už je v poho.Jen prostě nechce růžovou panenku a to já nechci taky pač růžovou nesnášíme oba :grinning: Myslím že když se chce tak se dá koupit i něco jiného než růžovou.Ale není to proti nikomu kdo ji má rád.

Lus holka ty máš teda záhul.Tak hlavně v klidu aby jsi vše zvládla v poho. :wink: Já vím lehce se to píše, co :sweat_smile:

Veru ten váš bobeček je teda hodňoučký miminko.Takovýhle mimi chci teda taky.Nakojím a ono spinká paráda.A pohádky super nápad.Hlavní je že při tom malej usne a spinká. :slight_smile:

Holky Vám ostatním přeji taky super pohodová miminka. :dizzy_face:

Měli jste v době těhu živé sny?Já měla teď jeden a to jsem myslela že je fakt.Normálně se mi zdálo že kojím malou a pak jsem ji dala mojemu odříhnout a pak jsme jeli někam na výlet.Prostě úplně živý sen.No to jsem zvědavá jak to bude ve skutečnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Papa holky :slight_smile:
12. říj 2009 v 11:20  • Odpověz
Milin, taky se mi zdávaly takové sny a nejvíc zvědavá jsem byla, jak bude vypadat a komu bude podobná a tak...vždyt naše malá taky neměla vše růžové, kukni se alba, kolik máme bílého a hnědé a růžovou věc jsem já snad ani nekoupila...
A co jména, už začínáte vymýšlet kreré by se vám líbilo???
Venku je dnes tak hnusně, fuj...hezký den všem i bez sluníčka.. :wink:
12. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
Honzi jj jména už nějaký máme, ale ty si nechám zatím pro sebe :wink:
JJ taky jsem zvědavá pokom to dítě bude :grinning: ale krásná po mě a hubená a vysoká po mojem :grinning:
Tak už to má holka nalajnovaný :grinning:

Holky používáte někdo z Vás látkovky?
12. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
Ahojte, moc Vás všechny zdravím, nějak poslední dobou nestíhám, čtu Vás pravidelně, ale už potom nestíhám reagovat. Doufám, že jste všechny zdravé a miminka taktéž.
Děkuju, že jste na mě myslely se křtinami. :slight_smile: Máme to zdárně za sebou, Vašík je celé prospinkal, jen se dvakrát vzbudil, jednou spustil na celý kostel, ale hned zase přestal a podruhé, když mu polévali hlavičku vodou, to vyvalil kukadla a za chvilku zas nevěděl o světě.
Byli tam celkem čtyři děti, takže tam co chvilku někdo spustil. :grinning: :grinning:

sajmi - tak jak jste spokojeni s kapičkama, pomáhají??

leu - tak co křtiny? A co ty vaše roniny, šlo to dát dohromady? U nás tradičně tchýně perlila :grinning:

veru - já se taky všeho bojím, ze všeho jsem vyklepaná, ale neboj, už jen to že vše děláš s láslou děláš dobře :slight_smile:

mili - počkej kolik potom té růžové dostanete od rodiny a známých až bude miminko na světě

Chtěla jsem se zeptat, jak Vám dětičky pasou koníky? Vašík nic :frowning2: Nevím, jestli je líný nebo se mu nechce, když ho mám v náručí, tak hlavičku zvedá a už i chvilku urdží krásně, ale místo koníků si jí položí na bok, strčí ručku do puse a začne vykládat. Zas promluvila ta naše chytrá osoba v rodině, co mě tolik nátrápila s tím kojením, že to není normál, že ona by šla dávno k doktorovi. Co myslíte mám fakt jít nebo ještě počkat, za 14 dní tam stejně jdeme na kontrolu???
12. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
mili - jedna moje kamarádka, šla do látkovek, nakoupila si jich kolem šedesáti a další potřebné věci k tomu a po týdnu, kdy se malá narodila a kdy doma téměř nic nezvládala, ( natož prát pleny) přešla na papírové. Měla to propočítané kolik ušetří, ale ta počáteční investice taky není nejnižší a když zjistila, že to nedá a bude raději kupovat papírové bila se do hlavy, proč za ty peníze nekoupila raději několik balíků papírových.
12. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
ahojte holky,zdravím Vás všechny...
na mě dolehla asi chřipka nebo co,začíná mě bolet v krku,včera večer hlava a nohy-svaly.Ted sem si na chvílu lehla s malým a je mi trochu lepší.

jity - neposlouchej rady :confounded: ,každé dítě je jiné,nelam si s tím hlavu.
12. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
ahoj holky, to máme venku teda hnusně, co? a bude asi hůř :frowning2:
jity - tak to je super, že byl malý tak hodný v kostele! máte nějaké fotečky, prosím? kapičky mám pocit, že pomáhají, takže jsem ráda, ale stejně se večernímu pláči nevyhneme. hold se Ondrášek musí před spaním vyřvat, aby asi vybil přebytečnou energii nebo já nevím. koníčky malý pase pěkně, ale taky se mu občas nechce. já bych to ale nijak nehrotila a v klidu počkala na kontrolu za těch 14. dní. no a takové ty strašně chytré osoby zbožňuju! ať se starají samy o sebe a ne..rou se nám do výchovy, NE? neboj, bude to dobrý, malý je přece strašná šikulka! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
mili - já jsem chtěla zase culíkatou holčičku v růžových šatičkách a mám malého raubířa. ale je to naše zlatíčko a nevyměnili bysme ho za nic na světě! :dizzy_face: já mám teda papírové plenky a i když je to finančně dost náročné, ušetří to spoustu času. i tak je pořád co na práci, ne ještě prat a žehlit plenky
honzi - vy už třeba neplánujete druhé mimi??
12. říj 2009 ve 13:57  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky - teda fakt pocasi ale pred chvilkou jsme se vratili z klubu maminek co je tady u nas - zrovna dnes se pletly kosiky z pediga(ci jak sem to pise - nevim) ale super bylo tam moc mimi - kojily jsme na stridacku... :dizzy_face:

jity - tak krtiny mame taky zdarne za sebou ikdyz v sobotu sem si je taky obecela (kvuli tchyni)uz se k ni nevyjadruju :angry: a taky ze na krtinach mela sve... ale jinak super - meli jsme to jakou soukromou akci... mame znameho kneze ktery jezdi za nama tak nam prijel i pokrtit z moravskych budejovic... :slight_smile: bylo to super , vsichni spokojeni...parada az na....... maly to taky cele prospal , byl moc hodny a na vodu se probral a ocekaval ze ji bude vic... :grinning:
jinak nas maly taky pase konicky jak se mu chce - nekdy krasne, jindy lezi jak lata a ani hny... taky bych to nechala az jak pujdete na kontrolu - stejne nam ho dava na koniky i doktroka aby videla jak se zlepsuje

simi - maly ma prebytecnou energii?? to je sikula...hlavne ze vi jak se ji zbavit :grinning: vojta kdyz nemuze usnout tak nadava medvidkum co se nad nim toci... :grinning:

samik - tak cajik, citronek a med a vypotit...

mili-svagrova tolik nadostavala ruzovych ze z toho byla hotova :wink:
12. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
Děkuju za názor, počkáme ještě těch 14 dnů a pak to začnme kdyžtak řešit s dr.

Sajmi fotky ze křtin ještě nemáme stáhlé v počítači, ale až budou nějakou ti pošlu. Jestli chceš vidět i nějaké jiné fotky malého, pošlu ti je mailem (ostatním samorřejmě taky, jen mě písněte váš mail) Jsem blbá na některé věco ohledně práce s počítačem, takže než bych je nacpala sem, je pro mě snadnější je poslat mailem.

leu - já mám taky známého kněze (spolužák ze základky) , loni nás oddával a bylo to skvělé, je to daleko víc osobnější když Vás zná důvěrněji a můžu říct, že i ta část naší rodiny která do kostela vůbec nechodí, na to moc vzponímá, jaké to bylo super. Uvažovala jsem, že ho poprosím i o křest, ale zas jsem mu nechtěla přidělávat práce, protože taky má starostí až nad hlavu. Teď mě i mrzí, že jsem to přece jen neudělala. Bylo nás tam v sobotu čtyři rodiny, křtilo se postupně, do toho se ti pletlo hromadu lisí s foťákama a kamerama, přišlo mě to nedůstojné, když tam pořád někdo něčím rušil.
12. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
Ahojte, koukám, že když je venku hnusně, tak tady je narváno :slight_smile: V Holešově taky už od rána pršelo a když jsem teď vyšla na balkón, tak jsem se jen otřepala, fuj zima. Už jsem vytáhla pro malého i fusak do kočárku, to už není jen na deky. Jinak koukám, že řešíte křtiny - můj není pokřtěný, tak to nechává na mě, ale já jsem si řekla, že si ještě počkáme na druhé mimi a pokřtíme je zároveň - aspoň doufám, že to tak vyjde.
Miluš - já jsem absolutně pro papírové pleny, bych se fakt zbláznila to prát, žehlit a zase prát, žehlit a tak pořád dokola - obdivuji naše babičky a vlastně i rodiče, jelikož je to záhul. Já mám i tak asi 30ks látkových plen, které používám na koupání, odříhnutí, do kočárku, na přebalovací pultík, atd a věř, že i tak mám pořád co prát, jelikož malého nechávám na přebalováku chvilku bez plenky, ať si pokopká nožičkama a skoro pravidelně se vyčůrá :slight_smile:, takže plínka jde do pračky.
Holky, mám problém. Je to takové intim, ale možná byste některá věděla - na bradavce se mi udělal takový vřídek, který strašně bolí a to nejen když malý pije, ale i normálně při chůzi atd. Je to jako kdyby nějaká ucpaná žláza, jelikož je to na povrchu bílé. Už to mám asi pátý den a ten prs se pořád nalívá, i když kojení střídám jednou levé pak pravé. Nevíte co s tím? Aso zétra zajdu na gyndu, jelikož ta bolest je fakt hnusná a bojím se každého dalšího kojení. Tak pa.
12. říj 2009 v 16:38  • Odpověz
Leu - ještě se chci optat, jak jste malému vraceli ten obrácený den/noc, prosím. Děkuji, obávám se, že nás asi chytlo to samé, tak musím s malým vždy odejít z ložnice, ať se můj aspoň trochu vyspí, ale je to vyčerpávající. Děkuji a přeji dobrou noc.
12. říj 2009 v 19:43  • Odpověz
ahojky veru - musela sem ho pres den budit na jidlo (nemohl prespat pres den vic jak 3hod) a v noci ho nechat co nejdyl vydrzi... jinak se klidne porad s detskou doktrokou - svagrove strasne poradila a funguje to - ale ta uz ma 9mes.holcicku...
jinak s tim prsem sem problem nemela ale urcite zajdi k dr - urcite ti pomuze...
12. říj 2009 ve 20:09  • Odpověz
Venku hnusně a tady dnes nikoho není.
Dnešní noc byla paráda. Vašík normálně spal od půl osmé do tří a pak se vzdudil v šest a jen co se zas nacpal a vstávali jsme až po osmé hodině. Zato teď je nějaký uplakaný :frowning2:. J evzyklý být celé odpoledne venku a v takové kose už to nejde. Ráno dokonce byl teploměr na nule. :frowning2:
Leu svět je fakt malý. Nenapadlo by mě ani ve snu, že znáš Káju. :slight_smile:
13. říj 2009 v 17:05  • Odpověz
ahojky - ja tu cely den pokukuju a nikoho sem tu nevidela...
jity-jj svet je fakt maly... s kajou jsme byli na hodne akcich, staral se o mlade.. ale jinak vidim ze jsme meli stejnou noc s rozdilem ze jsme sli spat v osum, ve 3 vstaval na jidlo a v sest taky a vstavali jsme po devate...

zrda doufam ze se to pocasi umoudri... maly je taky zvykly na kocar a vubec pres den poradne nespal :unamused:
13. říj 2009 v 17:54  • Odpověz
Fůůůůůůůůůůj, to je ošklivo!!! Taková kosa a ještě k tomu pršelo!
Holky, máte některá zájem o to očkování Prevenarem? Já už to dnes nahlásila dr a celkem mě překvapila ta cena, ale co bysme pro ty naše prcky neudělaly, že? :slight_smile: Budu ráda za každý názor!
13. říj 2009 v 18:12  • Odpověz
ahoj holky, tak my jsme byli na chvíli venku i přes to hnusné počasí a malý se krásně prospal :slight_smile:
jity - určitě budu ráda za ty fotky, jak budeš mít čas (sajma@email.cz)
leo - co ti ta tchýně zase provedla? darebnica jedna!!! :angry: vy už máte nějaké fotečky ze křtu?
veru - jak jsi dopadla na gyndě? no já s tebou úplně soucítím, protože dokonale znám tu bolest prsou. zkusila jsem kde co, ale nejvíc se mi osvěčil Bepanthen. mažu po každém kojení a fakt léčí. a ten Prevenar? no pořád nad tím přemýšlíme a nevíme. ptali jsme se na to naší doktorky a ta nám doporučila spíš Synflorix. je prý proti víc nemocem i druhům pneumokoka a snad i levnější, ale o to mi až tak nejde. nejdřív se Ondra musí naočkovat ale Hexavakcínou a až pak se může očkovat dál. pokud bysme ho chtěli očkovat po třetím měsíci, musel by dostat 4 vakcíny, pokud po roce, stačily by už jen dvě. upozornila mě ale, že i když bude očkovaný proti pneumokokovi, může ho dostat, tak nevím, no :frowning2:
13. říj 2009 v 18:52  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - fotky jsem poslala

Pro dnešek musím, ještě mám nějakou práci,Vašík vytuhnul, tak doufám, že nebude za hodinu vzhůru. Zítra se zas ozvu, Dobrou :slight_smile: :slight_smile:
13. říj 2009 v 19:05  • Odpověz
ahojky holky
simi - jj fotecky uz nejake mame - mam je v albu tak se kuknete...zbytek dodam pozdeji
veru - my taky nad tim prevenarem uvazujem a na kontrole se chci poptat a s doktorkou domluvit...
13. říj 2009 v 19:20  • Odpověz
ahojky, taky u vás sněží? to je tu už jako zima nebo co? :fearful:
jity - moc děkuju za fotečky, Vašíček je kouzelný a je z něho teda už velký chlap :slight_smile: .
leo - no Vojtíškovi to na křtinách tak slušelo a tobě taky! jste krásná rodinka :dizzy_face: .
14. říj 2009 v 10:42  •  1 dítě  • Odpověz
u nas taky snezi a to jsme museli do zlina pro kocarek - fuj tam byla zima...
simi - me a sluselo??? to tezko - kdyby jsi videla ten bazar u nas v pokoji s myma vecma (do kterych sem se vubec jeste nevlezla) to byla katastrofa - nemela sem si co oblect... :angry: ale jinak to nastesti dopadlo celkem dobre...
14. říj 2009 v 11:49  • Odpověz
kočka jsi byla! takže kočárek vám přišel až dnes? vyměnili vám tu konstrukci nebo jak se k tomu vyjádřili? jo, chtěla jsem se zeptat, ty máš takovou tu zavinovačku do autosedačky? přemýšlím, jestli ji mám koupit, ale nevím, jestli není pro menší mimča a jestli bysme ji vynosili
14. říj 2009 ve 13:29  •  1 dítě  • Odpověz
simi - my jsme poridilo tenhle http://ondalek.cz/produkt/lodger-nositko-a-fusak-shelter-fleece a prave dnes jsme ji vyuzili... jinak ke kocarku se nejak obzvlast nevyjadrili, opravili ho, svarili jeste vic ten svar co tam byl pokazeny a hotovo tak doufam ze to byla posledni reklamace. jo a jeste opravili brzdu a to po nas chteli 100kc - moc sem jim ju nechtela dat ale co uz...
hraje si uz odnrasek s rucickama?? vojta uz je strasne pozoruje a boucha pestickama do kolotoce co ma nad sebou
14. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz
Ahojte,
to nám naflákolo sněhu. Dnes jsem chtě nechtě vyjela ven s kočárkem. Vašík byl od rána nějaký uplakaný, tak jsem ho oblékla a šli ven. No s kočárkem jsem jezdila úřesně 18 mitut. Vašík vytuhnul a já pádila domů do tepla. Nechala jsem ho stát přede dveřmi a stejně za půl hodiny byl zas vzhůru. :frowning2:
Já na hráná pořídila hrazdičku, ale jen obyč z bazaru, ale je plně využita. Ještě oblíbenou hračkou je takový ten špendlík. Vašík když mu ho dáme do ruky krásně drží, třepe s ním a má radost když v něm hrkají ty kulišky. Nejde mu ho ale potom moc pustit, takže se občas vztekne a začne tou rukou mydlit ještě víc a dopadá to tak, že se jím flákne někam do hlavičky a spustí na plné pecky.

Děkuju za pochvalu fotek :slight_smile:

Sajmi co kapičky, pomohly? Já je zkouším teď dávat každý druhý den, zatím dobré.
14. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
leo - tož to je ale docela pálka za ten fusak, ale je určitě teplučký! já jsem přemýšlela nad tím levnějším od Emitexu, ale nevím, jestl pro nás už není malý :frowning2: . no s ručičkama šermuje pořád a bouchá si do hrazdičky na hrací dece
jity - kapičky jsou super, ale potřebovali bysme ještě nějaké na blbou náladu. dnes jsme se nedostali ven a malý je hrozně uřvaný :frowning2:
14. říj 2009 v 16:21  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi - u nás je to to samé :frowning2: , už nevím co s ním mám dělat. Jsem z toho unavená a těším se na večer. Teď jsem ho stčila do kočárku na chodbu otevřela okno a uhopala ho, ale dávám mu max. půl hodinu. Když si předstevím, že by to tak mělo být celou zimu jemě z toho nanic. :confounded: :rolling_eyes: :frowning2:
14. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
ahojky, tak jsme dnes vyrazili na procházku, která trvala ale jen 10 minut. byla mi hrozná kosa, tak jsem šli domů. minulý týden bylo tak krásně a teď je taková zima, brrr :frowning2:
15. říj 2009 v 11:16  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.