• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky holky... teda tak sem se pred chvilkou probudila... u nas byla dnes takova bourliva noc tak sem v 7 nakojila a manza si vzal maleho a ja je videla az v 10 - teda tak dlouho sem nespala ani nepamatuju...
veri - tak vidim ze je to vsude stejne - a to sem si myslela ze mam jenom ja prastene pribuzenstvo ktere prijde a rekne "mam trochu rymu - ale ze mi pujcis maleho..." nebo "ja uz skoro nekaslu" no des... ale uz se ucim rikat - az budete zdravi - radi vas uvidime...
simi - jak je?? uz je lepsi??
23. říj 2009 v 11:10  • Odpověz
ahojky
leo - tak si představ, že k nám chtěla na víkend přijet kámoška! jak teda neumím říkat ne, tak tentokrát jsem jí řekla, ať se nezlobí, ale že jsem nemocná a fakt skákat ještě kolem návštěvy nějak nemám sílu. tak se asi naštvala! tož je toto normální?
a jak píšete o těch nemocných návštěvách, tak to je taky super, to znám. jak dáváte prckům ten Libenar? Ondrášek má po ránu vždycky plný nosík a špatně se mu dýchá, tak jsem si řekla, že mu to taky zkusím dát. píšou tam ale myslím, že po užití se má vysmrkat. :frowning2:
23. říj 2009 ve 14:00  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky děvčata a miminka..
tak jak jste se měli všichni přes víkend???
26. říj 2009 v 11:39  • Odpověz
Ahojte, tak to byl zase víkend! Malý jen pláče, bolí ho bříško a nic nepomáhá dlouhodobě. Mažeme pupík Pupíkem, používáme Sab Simplex a teď dokonce dávám fenyklový nápoj od Hippu (to zabralo jen včera večer, ale dneska zase ne). Malý už pláče šíleným bolestivým pláčem a mě to rve srdce! :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Jinak ten Libenar - normálně mu trošku stříknu do nosíku a za chviličku volně dýchá - smrkání je pro starší děťátka, naši mrňousci to bohužel ještě neumí. Mějte se, já jdu bojovat s prdíkama!!!
26. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
veru - drž se! je to hrozné, ty prdíky, ale ono to určitě brzo ustoupí! Ondráškovi Pupík teda vůbec nezabírá a na pití mu dávám občas pár lžiček fenyklového čaje, co si vařím já. jinak mu ale vždycky aspoň na chvíli zabraly teplé plenky na bříško. nahřívali jsme je v mikrovlnce, radiátor nestačí. dala jsem tak čtyři po sobě, pomasírovala bříško, pocvičila nožkama a bylo to. no a taky teda preventivně dávám Probiotické kapky, nám pomáhají. držím palce!!!
samik - co ty nového? my jsme se přes víkend doléčili a už jsme zase celá rodinka zdravá :slight_smile:
26. říj 2009 ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak ja pred chvilkou dobehla z klubu maminek co je tady u nas... navarila - rychlou rychlovku, umyla nadobi a jeste to tu musim dat dokupy... ted si vojta dava do nosu tak mam chvilku...
to vas lizuju s tema prdikama - my nastesti nic takoveho neresime... ale kamoska rikala ze jim pomahalo zkroutit do klubicka...
jinak mame zase tatku na vycviku - lozi nam nekde po 100m vysokem komine a uvidime ho az ve stredu :frowning2:
simi-tak jste ve breznici nebyli?? to jsem rada ze uz jste zdravi...
26. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz
u nás není nic nového,jen ta změna času dává malému trochu zabrat :unamused: ,jinak mi jsme prdíkama naštěstí nikdy netrpěli tak nevím co prožíváte.
26. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
Závidím všem maminkám, které prdíky u miminek nezažily!!! Věřte, je to strašné!!! Malý teď proplakal asi 2 hodiny vkuse :frowning2: jsem z toho na nervy. Dostal Sab i jsem s ním zacvičila cviky, aby se mu ulevilo. Už fakt nevím, jak mu pomoci. Ještě vyzkoušíme ty plenky, ale nejhorší je, že už si ani nejsem jistá, proč pláče, jestli prdíky nebo cítí moji nejistotu. Se taky bojím, abych kvůli tomu nepřišla o mléko!!!

Během kojení mi teď usnul, což podle "chytrých knížek" znamená, že je dítko syté a spokojené :slight_smile: No uvidíme jak dlouho!
26. říj 2009 v 15:27  • Odpověz
Verunko netrap se a zkus si objednat tady tyto kapky
http://www.topobchod.com/index.php?detail=8288003273724
Sabík je slabý, tyto kapičky většině miminek pomůžou. stojí sice dost, ale za ten klid to opravdu stojí. Já je za začátku dávala poctivě každý den a teď když už Vašík má víc pohybu a kope nožičkami jak urvaný ze řetězu tak dávám ob den.
26. říj 2009 v 18:28  • Odpověz
ahojky
veru - tak jak je? už doufám líp!!! nesnědla jsi třeba něco nadýmavého? jity ti našla dobrou stránku s těma kapičkama, jinak stojí kolem 600,- a my s jity jsme je kupovali na Slovensku. jsou ale fakt dobré. já je ze začátku taky dávala každý den a teď už obden.
leo - chtěla jsem jet na fotbal, ale nakonec z toho sešlo :frowning2: . u tchýně jsme byli v sobotu asi půl hoďky, víc bych neunesla a pak jsme jeli nasraní domů, takže se omlouvám, že jsme se nestavili. pojedeme ale určitě na dušičky na hřbitov, tak bych se ti ozvala, ať se vidíme aspoň mezi dveřma :wink:
jity - v pátek budu sama doma (v Brumově), nesešly bysme se taky aspoň třeba na chvilinku, ať si obkukneme ty naše chlapáky? :slight_smile:
27. říj 2009 v 09:28  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky tak my dnes jen na skok - za chvilku vyrazime smer zlin a kafco s kamoskou a obchody - jinak se tu zblaznim...
simi - v pohode... znam ty navstevy u tchyne...my uz tam s malym nebyli neco pres 2 tydny tak cekam nejake vycitky...ale co uz... ozvi se kdykoli tu budete - my vetsinou sme doma takze v pohode...
jity - ty jsi tu kdysi psala neco o vyrazce?? nebo si to pletu?? vojta ma totiz takovou krupicku na kolenach a loktech tak nevim jestli s nim jit k dr nebo pockat...je to jen na dotek drsne jinak skoro nejde vubec videt...
holky jeste sem se chtela zeptat...uz jste nektera po porodu dostala ms?
27. říj 2009 v 11:02  • Odpověz
leo - teda, taky bych tak vyrazila do obchodů na kukandu a nákupy, jenže s těma mojima chlapama se to nedá :frowning2: . s tou krupičkou bych ještě asi počkala. pokud kvůli tomu není nějaký nervózní nebo smutný, tak bych to zatím neřešila. jo a ms jsem zatím ještě nedostala.
27. říj 2009 v 11:23  •  1 dítě  • Odpověz
sak jak taky s chlapama nevyrazim - teda jenom s jednim (vojtou) ten jeste nemluvi takze dobre :grinning: no s tou krupickou nevim - spis vadi me - vojta na to vubec nereaguje - ani neni protivny ani ho to nesvedi... no a ja ms uz jo a je mi pekne zle - hlavne ze mi dr rikala ze u kojeni se nementruuje a jen vyjimky jo a ja sem zase vyjimka :angry: :frowning2:
27. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
já beru antikoncepci, co se bere 3 měsíce v kuse, takže i proto jsem to možná ještě nedostala. ale rozhodně mi to teda nechybí
27. říj 2009 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Sajmi to by bylo fajn, se sejít, ale manžel jde ve státní svátek do práce a může si to prohodit s pátkem a zůstat doma, takže budeme chystat dřevo na zimu a potřebujem dorýt zahradu. ALe klíďo píďo se můžem domluvit na někdy jindy. Copak bereš za antikoncepci? Já mám azalii, ta se bere taky bez přestávky, ale zjistila jsem, že se musí brát naprosto přesně, jinak ms stejně je. :frowning2:

Leu ty máš teda pamatováka. Já normál nevím jestli jsem to sem psala, ale asi jo když to říkáš. :grinning: Vašík fakt měl na dotek takovou drsnější kůžičku. Mazala jsem mu to klasickou modrou indulonou asi dvakrát až třikrát týdně a už to nemá. Indulonu mě doporučila kámoška, která poctivě navštěvovala všelijaké předporodní kurzy, že jim to tam radili. Já teď na ni nedám dopustit, přijdeme o moc lepší než kdejaké ty olejíčky, co těď pro děti vyrábějí. K Dr. si myslím, že není třeba jít, třeba jí o tom řekni až tam půjdete, ale zbytečně se tím netrap.

Jo a Vašík začal pást koně, přišlo to ze dne na den a každým dnem je to lepší a vydrží to o něco déle. Tak mám radost, už jsem se viděla jak chodíme na nějaké rehabilitace nebo tak.
27. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
Ahojte děvčata,

Jituš děkuji za radu, viděla jsem, že jste tady ty kapky už probíraly. Můžu je Davídkovi dávat i bez lékařova vědomí? Dneska jsem tam byli - malý dostal něco jako ekzém na obličej, tak budeme mazat a mazat a mazat!
Teď ještě na to bříško zkoušíme fenyklový čajík od Hippu a vypadá, že trochu zabírá, ale nechci nic zakřiknout a taky děkuji za radu ohledně teplé plínky na bříško - malý byl hned spokojenější. Dnes celý den neměl stoličku, ale právě před chvílí mi to vynahradil až jsou mé bílé kalhoty pokřtěné :slight_smile: ale jsem moc ráda, že se mu ulevilo. Doktor mi dnes na to nadýmání řekl, že ho mám kojit jen tak 7x denně, víckrát to není efektivní a právě spíše méně prospěšné (já kojím tak 11x), takže musíme nastolit jiný režim, bude to tvrdé, ale snad to zvládneme. Dnes jsem šla na prohlídku na gyndu po šestinedělí, jelikož můj byl doma, tak hlídal a jak na potvoru má dneska doktor dovolenou :slight_smile: tak opět s mojím lezeme oba po zdi :slight_smile:

Tak jen prostě doufám, že to malého brzo přejde! Ach ty nemoci, raději bych to opět odstonala za něj!
27. říj 2009 v 18:10  • Odpověz
ahojky,
Jituš - to neva, tak to necháme na jindy. už jsem se spojila s bývalou kolegyní s Klobouk, takže se sejdu aspoň s ní. jak se jinak máte?
Veru - já ty kapky dávala teda i bez předpisu, tak jsem snad nic nepokazila. my s mojím lezem po zdi od porodu :frowning2: . hold budeme muset počkat, až se doléčím :frowning2:
Leo - už je líp?
28. říj 2009 v 18:42  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi - moc děkuji. Už jsem si je koupila a hned dneska dám. Jen nevím, kdy je nejlepší doba - ráno, odpoledne nebo večer ...
Dnes jsem teda byla na vyšetření na šestinedělí a trochu mě šokovalo sdělení, že bych neměla 2 roky otěhotnět!! Kvůli tomu císařskému řezu, ale co už, tak Davídek bude mít sourozence o dva roky staršího! Taky jsem zjistila, že už nemusíme lézt po zdi, ale anti mi nedoporučil, takže to budeme řešit jinak.
Tak se mějte, já jdu na procházku, i když je venku hnusně.
Miluš - nedáme spicha někde ve městě na kafu?
Mějte se.
29. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
ahojky holky
simi - no prijde mi ze je jeste hur tak sem mluvila s dr a rikala ze prvni troje budou nejhorsi a pak dobre... no mam se na co tesit - ted tu chodim jak vyb.... leco, mota se mi hlava...des...
jinak my uz po zdi nelezeme :wink: ale ted stejne nic ze... a antik.taky nemam tak co uz.... simi - jak dolecit - jeste nejsi ok od porodu??
vcera sem byla donucena na rychlou tchyninu navstevu... no museli jsme to zvladnout...
ten cas je fakt hnusny - nastesti mi maly krasne spinka v kosiku tak se rada - otevru okno zakryju a je....
29. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz
ahojky, my jsme u našich, tak je to fajn, že kolem Ondráška neskáču jen já.
veru - já je dávám kolem páté, šesté hodiny, Jituš je dávala myslím dopoledne, takže asi záleží vyloženě na tobě. to tě obdivuju, že už přemýšlíš nad druhým, ale dva roky mi přijde jako ideální rozestup, tak se nad tím vůbec netrap. jinak sestřenka má 6 dětí po roce a třikrát rodila císařem, takže kdybys otěhotněla dřív, tak to stejně nějak udělají :wink:
leo - to je hrozné, když je ti tak zle, se mám na co těšit :frowning2: . no nějak nejsem zespodu ještě v pořádku. nějak to přehnali se zašíváním a jizva je věští než by měla být a nechce povolit, je tvrdá jak kámen, takže nám to prostě nejde :cry: . doktor mi říkal, že ještě tak půl roku a bude to snad v pohodě.
29. říj 2009 v 15:13  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj, já jsem dnas na mrtvici, Vašík má nějaký špatný den :frowning2: ,ale podařilo se mě ho uspat v kočárku tak snad ještě chvilku vydrží a kolem šesté hodiny bude koupání a snad zítra bude mít lepší náladu.

Veru - ta rada od doktora krmit jen 7 krát mě přijde dost tvrdá, já myslela že miminko si samo řekne kdy má hlad, ale on má na to vystudované oproti mě školy, takže to asi tak bude jak říkal.
Jak píše Simča kapičky můžeš dávat kdykoliv, kdy Ti to bude vyhovovat. Mě se někdy stane že ráno zapomenu, tak je dáváme třeba až odpoledne. Na internetu jsem vyčetla, že pár dní trvá, než zzačnou účinkovat. Já už si nepamatuju jak to bylo u nás, ale chtěla jsem Ti to tu napsat, aby jsi se třeba náhodou netrápila, že nefungují tak jak mají.

Simi - nevím jestli jsem to tu už náhodou nepsala a neopakuji se, moje kamarádka mě na tu jizvu radila koupit v lékárně gel z dubové kůry a tím tu jizvu několikrát denně masírovat. Já jí měla otřesnou, ze začátku to sice bolelo a pálilo, ale pak už dobré a každým dnem to bylo lepší, teď jsem bez problémů. Používá se na hemeroidy, ale na tu jizvy to taky krásně účinkuje.
29. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
jituš - mám ji doma, ale nějak na to pravidelné mazání zapomínám. už ji ale budu muset zkusit! Vašíček bude mít zítra určitě lepší náladu, neboj. Ondrášek je zase dnes nějaký ospalý. Už mi spí 3 hoďky vkuse, tak jsem z toho trochu nervózní. většinou spává tak 3/4 hoďky.
29. říj 2009 v 16:52  •  1 dítě  • Odpověz
simi - me taky hned po porodu ta porodni asistentka doporucila dubovou kuru - vyvar nebo lazen - a fakt mi to moc a moc pomohlo - pekne sem si to koupala a za tyden ok... tak ji taky muzes zkusit... jinak ja uz si vzala aj paralen tak uz je to lepsi ale fakt zajimavy zazitek...

holky kdy ukladate malochy uz na nocni spanek???

jinak sem to ted pocitala a my 7krat denne kojime - tak nam to vyslo :grinning:
29. říj 2009 v 18:34  • Odpověz
Ahojky holky
omlouvám se že zas nenapíši přes týden, ale začalo to tento týden býti poněkud divoký.Tak snad příští týden budu mít klid.Aspoň na chvilinku.V pondělí byl můj doma takže net nehrozí, úterý byl u nás známý bourat zdi, ve středu byl doma můj a včera tu byl chlápek na kuchyň.Říkal že naše kuchyň bude pro něj oříšek.Tak jsem tedy zvědavá co chudák vymyslí.Říkal že máme tak velký prostor, ale přesto malej a blbej.Nu prostě to bude asi zajímavý.Hlavně když to bude nádhera a nám se tam bude dobře kuchtit. :grinning:

V pondělí mě čeká ten test na cukr.Nakonec jsem se objednala na polikliniku.Ale zdůvodu že se tam líp parkuje než někde u nemocnice.Byla jsem i na kontrolním testu na cukr a ten dopadl dobře.Tak uvidíme.Snad i tentokrát to bude ok.Jen mám strach vypít tu hrůzu :confounded: abych to tam náhodou nevyzvracela.Možná se mnou pojede můj aby mi čas pěkně utekl.Ale to je ve hvězdách.Tak uvidíme.

Honzi děkuji za tvýho švagra na tu kuchyň, ale kdyby bydlel blízko a mohl se sám na to přijet podívat tak by to bylo opravdu lepší.

Veru jj jsem pro kafíčko i když ho nepiju :grinning: .Jen v pondělí mám ten cukr a ve čtvrtek jdu na kontrolu.Ale jinak ostatní dny mám volno.Takže pokuď se ti to některý den hodí tak klidně napiš a já přijedu do Holešova.DO IP ti napíšu tel. pač nevím zda jej máš.

Papa holky.Já dnes musím ještě do Bystřice zavést lístek na peníze a pak šupem zase domů. :slight_smile:
30. říj 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahotje holky.
Bůh žehnej tomu, kdo vymyslel ty kapky!!! Malej se na nás už dokonce i pořádně usmívá - doteď neměl moc důvod, jelikož ho to pořád trápilo. Já je dávám dopoledne a malej si brouká, hraje si se mnou a vypadá prostě spokojeněni - děkuji.
S tím kojením jsem taky hleděla, ale malej si pěkně zvyknul. Poslední krmení dne máme v osm - hned po koupání a pak malej spí až do půl jedné!!! Pupík mu pořád ještě raději mažu, nepiju kravské mléko a ani jogurty, nejím chleba kvůli kvasnicím atd...
Ještě k těm kapkám - kdy je přestat dávat? Se bojím, že když je vynechám a budu dávat ob den, tak nebudou tak zabírat. Achich ach. To je těžké s těma našema miláčkama. Mějte se.
31. říj 2009 v 16:19  • Odpověz
ahojte,
to máme kosu, co? Dopoledne jsme byli na hřbitově a pořádne vymrzli a teď odpoledne Vašík doma poplakával, tak jsem s ním musela zase ven, usnul okamžitě, ale během dvaceti minut jsme se vrátili protože se to fakt nedá jaká je tam zima.

Veru já jsem první lahvičku kapek dávala poctivě každý den, ono jich tam zas tak moc není, takže to vyjde zhruba na měsic a teď co mám další lahvičku, tak dávám ob den a včera jsem na to zapomněla, takže jsem dávala až dnes,po dvou dnech a dobré. Neboj, sama na to přijdeš jak to máš dělat a kdyby se Ti malý zdál nespokojený kdykoliv mu je můžeš dávat zase každý den.

Leu - u nás je koupání kolem šesté a do postýlky ukládám po půl sedmé. Chtěla bych to trochu posunout, třeba až na půl osmé, ale nejde to. Vašík jak je unavený, tak řve, řve a řve a jen spánek ho utiší. :grinning: Včera trhnul rekord, spal od půl sedmé do tří a pak do půl sedmé. Nedělám si ale naděje, že už by tomu tak bylo pořád, to byla jen náhoda, ale kdyby to tak bylo každý den, tak jsem šťasná jak blecha.
1. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
ahojky holky
tak jak se mate po vikendu??
na me skocil asi nejaky bacil (neni se cemu divit - dalsi nasoplena navsteva) tak sem to nejak neustala ja tak doufam ze to maly nechytne ode mne... :frowning2:
ale jinak venku to fakt zacina byt vazne - je tam fakt ZIMA...
2. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Ahojte,
taky jsme se teď vrátily z procházky a až se malý vzbudí, tak nakrmíme a vyrazíme znovu :slight_smile: Je tak klidný v kočárku. Pak už většinou od té páté, kdy krmíme nespinká, takže pak koupeme a hned usne jak nemluvně :slight_smile:
Jituš - Děkuji za rady ohledně těch kapiček, moc si jich vážím! Jen je teda pálka je kupovat, ale co bych pro toho drobečka neudělala. Jinak včera švagrová - ona jí úplně všechno (kromě luštěnin a květáku) a malému to nic nedělá. Tak jsem jí záviděla.
Leu - usoplené návštěvy nenávidím!!!!!!Prej, však já na něj nebudu dýchat ... pche, oni nechápou, že bacily lítají vzduchem! My dospěláci se z toho lehce vykřešeme, ale co Ti naši drobečci. No nic, jdu pohledat ještě jeden vánoční dárek na netu a pak se malý určitě vzbudí.

Papa.
2. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
ahoj holky,
veru - ty už máš dárečky na Vánoce? no teda, to jsi dobrá! já ještě ani nemám vymyšlené, co komu koupit. kapičky jsou zázračné, že? my teď načínáme druhé balení a jsou super
leo - vař čajíky s medem a brzo bude snad po nemoci! je to blbé, jak člověku něco je a ještě se má starat o mrňouska tak, aby ho nenakazil. tento týden máme už tři měsíce! toto letí, co? my jdeme na kontrolu ve středu a Ondrášek už dostane první hexavakcínu, tak se bojím, aby nedostal teploty. no uvidíme :wink: . jinak jak ses ptala na to noční ukládání, tak malého o půl osmé koupu, pak se pořádně napapá a do devítí už je tuhý. vstává kolem páté, napapá se a hned zase usne a spí do půl osmé.
jity - jak jste zvládli hexavakcínu? a jak jsi se rozmyslela s tím Prevenarem?
2. lis 2009 ve 13:45  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Já už taky pomalu nakupuju dárečky, teď jsem nadšená tady z tého stránky,
http://www.zubici.cz/
pořád přemýšlím nad tím jestli objednat toho zubíka nebo ne, ovšem cena nic moc :unamused: :unamused: , ale jinak se mě to moc líbí.

Veru kapky jsou drahé, ale nesnesla jsem pohled na to jak mě malý pláče (a já většinou řvala s ním), tak raději ušetřím penízky na sobě a nekoupém si vše po čem toužím a mám spokojené usměvavé dítko. Teď jsem jednu lahvičku co jsem měla doma do zásoby prodala kamarádce, která má 14 denní miminko, tak jsem zvědavá jak s nima bude spokojená ona.

Simi - hexu jsme ještě nedostali, bude až na konci třetího měsíce. Proč to naše dr. dává až na konci nevím, ale snad ví co dělá, minule jsem na ni měla tolik otázek, že jsem se zapomněla zeptat. Jestli tomu dobře rozumím tak Ondrášek spinká celou noc?? Jééé tak to tiše závidím :wink: :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.