• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Simi - neboj, občas nakukuju jen tak pro zajímavost do srpnovek, kde jsou děti skoro stejně Vašík a taky tam jedna mamina rozebírala, že očkovat bude až později a měla to i nastudované, kolik procent dětí v české republice onemocní a fakt mě překvapilo na to jak se pořád mluví o důležitosti, že to není nijak vysokámské číslo.
Naše dr. má podobný názor, teď toho očkováni bude dost a už i tak to prďolové špatně nesou. Děsíme to nejraději bych tu přes to všechno pichla najednou, ale taky dám na radu dr., říkám si, že za ty roky praxe tomu přece je musí rozumět a špatně by mě neradila.

S těma tchánovcema mě to samotnou překvapilo, ne vždy se tam cítím dobře :frowning2:

Vašíček si poslední dobou přestal úplně broukat, zase plaším co to má znamenat :frowning2: ......, jo a naučil se vyplazovat jazyk. Naštěstí ho nevyplazuje celý :grinning: , ale jen špičku. :slight_smile:
10. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
jity - tak vy taky budete ockovat az bude vasik vetsi??? taky bych chtela zazit situaci kdy me tchanovci prekvapi - ale me se to fakt stat nemuze :frowning2:
simi - a ke ktere chodite doktorce??? ja to ted taky porad zvazuju dokola - kdyz maly nesl tu prvni injekci tak zle jestki h naockovat ale ke vsemu mam recept v penezence tak nevim jestli to jde nejak stopnout...ja fakt nevim :frowning2:
10. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
Ahojte holky,
tak koukám, že rozebíráte to očkování. Já jdu malému pro vakcínu za měsíc a začínám se toho děsit z toho co tady píšete. Bojím se, že to malý ponese taky tak zle. To každé miminko takhle snáší respektive nesnáší? Dnes jsme byli na kontrole a na tohle jsem se nezeptala. Ale víc než toho, že to špatně ponese se opravdu bojím, že by nám onemocněl!!! Tak to nevím.
Jituš - náš malej taky už chvíli vyplazuje jazyk a to docela dost, bohužel jsem ho to naučila já :slight_smile: někde jsem četla, že jsou miminka tak chytrá, že to dokáží opakovat, tak jsem to zkusila a on se toho chytil a drží ho to pořád!
10. lis 2009 v 17:54  • Odpověz
Dobrý ranko holky
Tak tenhle týden mám opravdu krušný už se těším až bude pátek a já budu mít klid.Každý den lítání to je na palici.A ještě k tomu vyřizovat něco za mojeho je taky pěkný úděl! Kuš kéžby byl doma a vyřídil si to sám.Chlapský věci nerada vyřizuji kor když jim nerozumím, ach jo.No to jsem zvědavá jak tohle vše dopadne.

Včera jsem byla u kamarádky a ta mi říkala otřesný přístup zlínské porodnice k jedné pacientce.No ani Vám to radši nebudu vypisovat, ale sama jsem z toho byla v šoku.Jen se modlím aby se tohle mě nestalo.Fuj.

Holky pádím ať stíhám.Až budu mít chvilku tak snad juknu.Papa. :slight_smile:
11. lis 2009 v 08:17  • Odpověz
ahojky holky
tak my asi dnes vyrazime s malochem na vylet (kdyz je tak nadherne slunecne pocas :grinning: ) pojedeme asi do me prace at se taky kuknou na malocha - volala sem tam a je tam malo deticek tak by to ani nemuselo byt "nebezpecne"... ale jeste uvidim - nemam zatim auto...
veri - vcera sem toho strasne nacetla na netu tak co clovek to jiny nazor... kazde mimi to snasi po svem - treba jedna maminka psala ze o tom maly ani nevedel, druha zase ze trosku plakal, treti ze mel teplotu...takze pokazde jine... my to porad zvazujem a asi posledni faze bude ta ze zavolam doktorce a poradim se s nim kdyz maly tak nesl tu prvni hexa... a bude...
mili - ja taky nesnasim vyrizovani - spoustu veci vyrizuje manza tak sem rada ale taky me to ceka - jako napr materska atd a s nekteryma babama se fakt domluvit nejde :angry:
a co vyrabite v takovem nadhernem dni??
11. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahojte, venku je teda pekáč :slight_smile:
Leu - taky jsem to večer hledala na netu a jak píšeš - každé mimi koukám reaguje jinak, ale myslím, že lépe to zvládají, když se přitom zároveň nedává hexa. Ale bojím se toho! Penízky na to máme a fakt bych se nenáviděla, kdybych ho neočkovala a on onemocněl! A do sebe jsem taky investovala (proti rakovině děložního čípku a taky to není na 100%), tak co bych pro bobka neudělala.
Taky nás včera doktor pochválil - 8 týdnů 5200g a 57cm, takže co týden to 200g navrh :slight_smile:
Taky jsem se ho ptala na názor na probio kapky a byl jednoznačně pro, jen nadával, že u nás tolik stojí, tak jsem mu řekla, ať radí maminkám je objednávat z netu pokud zrovna nejedou do SR.
Zítra se chystáme do kurzu a rozvoj motoriky tady v Holešově Motoráček, pak napíšu jaké to bylo :slight_smile:
Papa.
11. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
Holky tak okna mám za sebou.Pán byl hodný a se vším mi pomohl myslím v některých věcech.Tak jsem zvědavá jak to dopadne :slight_smile:
Ale čeká mě ještě sociálka, tak uvidíme jak zvládnu tu.

Ten déšť už mě nebaví! :angry:
11. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj holky, to je teda hnusně, co? Ach jo, kdyby už bylo jaro!
mili - vyřizování na úřadech taky zbožňuju!
veru - tak to pěkně přibíráte, jste šikovní :slight_smile: ! taky bych s Ondráškem někam ráda chodila, ale když on nevydrží hoďku až dvě bez toho papání a měla bych strach, že tam bude protivný. zítra si to moc užijte a pak písni, jak se vám tam líbilo a co jste prováděli :wink:
leo - co ve školce? líbilo se tam Vojtíškovi? já jsem byla s Ondráškem včera na Ondráši, tak se tam na něho lidi sletěli jak vosy na med :slight_smile: .
jity - Ondra taky vyplazuje jazyk, zvlášť na babičku, tak nevím, co to má znamenat :grinning: . s tím broukáním si nedělej starost, asi jen nemá náladu. počkej chvíli a bude zase broukat až až! :wink:
11. lis 2009 ve 14:19  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, počasí hnus, tady už leje pomalu v kuse třetí den. Ráno nám mamka hlídala malého a my jsme sjeli na nákup. To zas bylo uvalených peněz a to jsme byli jen u řezníka v potravinách, ještě potřebujeme navštívit lékárnu, tam to bude asi nejvíc rozkutálených korunek.

Já si myslím, že s tím očkováním to nemá smysl se trápit,i když vím, že každá maminka chce pro své dítko to nejlepší.
Zkrátka dát na svého doktora a je to. Uvidíte, že u druhého, třetího... atd. až z nás budou zkušené matky a už budem vědět jak na to přestenem spoustu věcí řešit.

Jinak úřady v lásce nemám, co je potřeba vyřizuje manžel, přece jen je to chlap a umí si kolikrát víc dupnout než já. Teď mě čeká vyřízení mateřské, to zas budou nervy, už se vidím, že ty papíry vyplnuju natřikrát protože kdo se má orientovat v takových věcech, které tam chtějí vyplnit není moje parketa.

Veru krásně rostete a je fajm, že kapky pomáhají a že bříško nebolí.

Leo v tak nádherném dni bych nejraději zalezla do postele s knížkou, ale to jaksi nejde :grinning:

Simi já fakt řeším každou kravinu........ Dneska pro změnu celý den dělá Vašík hů, hů, hů ,hů, hů.... už mě jde z toho hlava kolem :grinning:
11. lis 2009 v 15:01  • Odpověz
jituš - asi že jede mašinka, ne? :grinning: Ondra má knížku o mašince, tak u toho taky děláme ššššš hů,šššš hů. A z toho hrabe už mě :slight_smile: Jsou ale zlatí, ti naši kluci, co? :dizzy_face:
11. lis 2009 v 17:58  •  1 dítě  • Odpověz
tak ve skolce bylo moc prima - takova nostalgie me zaplavila-deticky byly zlate, dostala sem tolik obrazku ze bych mohla delat sber papiru :grinning: ... vojtu chovalo tolik lidi ze z toho mel vanoce... :grinning:

u nas je ted nejoblibenejsi grrrr a huuu takze je to taky sranda a jeste se strasne nahlas smeje - to ho naucil tatinek... :dizzy_face:
11. lis 2009 v 18:19  • Odpověz
My zase čteme od Fr. Hrubína Kuřátko v obilí a Vašík u toho chytil takový hysterák, protože chtěl tu slepici co tam je tak krásně namalovaná chytit do ručky a jaksi mu to nešlo. :grinning: :grinning:
11. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahojte,
včera byla super fofr akce - musím doporučit - malý okoupaný, najezený a uspaný, tak jsem zavolala ségře, jestli může pohlídat a o půl 9 večer se jelo nakupovat a už máme všechny vánoční dárky až na jeden, uf! Skvěle jsme se v obchodech pobavili, vřele doporučuji noční nákupy! :slight_smile:

Holky, kdy se kluci začali smát nahlas? Davídek vydává spíše takové milé povzdechy, ale vyloženě smích to není...
12. lis 2009 v 09:38  • Odpověz
veru - teda, vy už fakt máte dárky? já je ještě ani nemám vymyšlené :frowning2: . Ondrášek se začal nahlas smát až tak ve 2,5 měsíci
jity - tak to je sranda, že chtěl chytit tu slepici :grinning: . chtěla jsem se zeptat, je vám ještě autosedačka - vajíčko? nám už totiž moc ne, tak přemýšlím nad novou autosedačkou, ale nevím jakou.
leo - prosím tě, taky se ptám ohledně autosedačky. jak vám pasuje? nám už trčí hlava i nožky jinde než by měly být
12. lis 2009 v 10:04  •  1 dítě  • Odpověz
ahojjky
12. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
ahojky - tak se mi to nejak nedari psat jednou rukou a druhou kojit :grinning:
veri - vanocni darky uz nakoupene tise zavidim... vubec nevim kdy vyrazime my :confounded:
simi - malemu taky uz neni ale budem vytahovt tu kojeneckou vlozku a posunovat pasy tak to snad pomuze - dominika jezdi jeste ve vajicku a to ma 10 mesicu... jdu to przkoumat do navodu - jestli ho najdu :grinning:
jity - mate teda veselo :grinning:
12. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

Simi já už taky musela vyhodit tu vložku z vajíčka a hned se prostor zvětšil, na boční straně sedajdy máme napsané, že je to až do 13 kilo, tak ještě nějaký ten pátek máme na novou čas.

Leo - jo veselo to máme, dnes už od půl šesté :grinning:

Veru vy jste draci s tím nákupem, ale takové rychlé akce mám ráda. Já už taky nějaké dárky mám a dokonce už i zabalené. :grinning:
12. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
jity - tak ty už taky? teda, asi budu mít depku, že ještě nemám žádný dáreček :frowning2: . o víkendu na tom budu muset asi zapracovat.
holky, mně ta vložka nejde vydělat. je na to nějaký systém nebo to chce použít velkou sílu :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 13:13  •  1 dítě  • Odpověz
simi - uz to mam - je tam zajimavy figl - jestli chces klidne ti brnknu
jity - teda od pul seste?? to my si dnes pospali do 8 - to byla parada...

ja uz chci taky nejake darecky... :frowning2:
12. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
leo - ještě jednou díky, už se zadařilo! :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:52  •  1 dítě  • Odpověz
simi - v pohode - jsme prece sikovne :wink:
tak maly sse prave tak po....ze to vypada na sprchu :grinning:
12. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
Ahojte, právě čtu o tom, že se Vojtíšek po... a v tom Davídek zčervená a taky se po..., ale opravdu delikatesně, takže sprcha. Zpočátku jsem ho sprchovala, že jsem ho držela jednou rukou, jak nás to učili v porodnici, ale už to nezvládám. Jak to děláte Vy?
Jinak holky hlavně žádný strach, dárky se vždy koupí, teda Ježíšek je donese :slight_smile: Jituš vede i se zabalením, šikovná, já budu balit večer, můj jede na noc pryč, tak na to budu mít úplný klid.

A motoráček byl moc fajn - naučila jsem se nové cviky s malým na podporu lezení a přetáčení na bříško atd. Malý spokojený, pořád si tam broukal a pak chytl škytavku, tak byl trochu naštvaný, ale zvládl to. V tomhle věku je tam jen Davídek a ještě dvě holčičky, takže se instruktorka může každému plně věnovat. jsem byla v šoku - když dávám malého odříhnout na rameno, tak prý jen odříhnout a pak hned do jiné polohy, že se tak kazí páteř, což jsem teda netušila.
Jak to tak ještě přečítám znovu, tak koukám, jak ty naše děťátka rostou!!! A jaké pokroky dělají, jen tak dále!
13. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
Teda Veru s tou polohou jsem teď taky v šoku, mě v porodnici radili že když má miminko škytavku, tak buď dát napít nebo podržet ve svislé poloze. Takže jsme ho tak dávali nejen na odříhnutí, ale i když nepřecházelo to škytáná. :frowning2: :frowning2:
A nevíš prosím od kdy se tak můžou miminka nosit? Až už třeba drží samy hlavičku nebo ještě později??

Já jsem se taky nedávno vrátila o pár stránek zpátky a je zajímavé číst, co jsme psaly třeba před čtvr rokem :slight_smile: :slight_smile:
13. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
Jituš, mě to taky překvapilo. Se jí na to ještě přeptám, myslím na to a pak Vám předám informace! Pro mě je to tak příjemná poloha, Davídek vidí a je spokojený a já ho tak pěkně hladkám po zádíčkách.
Teď bobek chytl rýmu jak trám, tak jsme v neděli odsávali jak diví, moc se mu to teda nelíbilo, ale po chvíli pochopil, že se mu uleví, tak už i spolupracuje. Dávám mu ještě ten Libenar - nic jiného mě nenapadalo a už je to lepší ťuk ťuk ťuk. Sice ještě trochu chrochtá, ale v nosíku nic neměl, takže to má v těch dutinách, jen je mi ho líto, že to polyká. Bobátko naše. A to je "jen" rýma, co až porostou zoubky ... to bude síla!
Holky? Spí s Vámi miminka ve velké posteli? My spíme každý ve své, ale po prvním nočním kojení si ho většinou už beru k sobě, ale snad se to odnaučím :slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz
Veru, jo zeptejse jí prosím.
Jakou používáte odsávačku, tu obyčejnou nebo na vysavač? Neboj rýma bude brzo fuč, ale jinak to máme s tou lítostí stejné. Holt to je úděl matek. :slight_smile:
Do velké postele dáváme až ráno a to většinou jen o víkendech na pomazlení. :slight_smile:
17. lis 2009 v 07:41  • Odpověz
ahojky holky
tak my zase des a hruza - teda spis ja... nekde sem chytla nejakou strevni virozu a je to teda des uz dva dny a to u nas byly hody (rizecek a salat) a ja o suchem rohliku a caji - k tomu vojta zvykly na poradne mleko a ted jen voda tak v noci jsme kojili po dvou hodinach...teda fakt hruza...
jinak my do velke postele taky moc nedavame jen vyjimecne kdyz treba moc place ale jinak ne... jen takovy pripad od kamosky - malou si naucili na velkou postel a spava mezi nima a ted chteji druhe a nejak se k sobe nedostanou :dizzy_face: a kdyz jo tak se mala zepta "co to delate??" :grinning:
veri - a kde jste chytli rymu?? s tim nosenim by me to taky moc zajivalo - i vojtiskovi se tak strasne libi...
17. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
ahojky holky, tak já jsem tu taky konečně po prodlouženém víkendu. v pátek jsme byli poprvé bez Ondráška s taťkou na večeři, tak to bylo super. byla to sice taková rychlovka, ale i tak to bylo fajn. máme rádi zvěřinu a u nás byli zrovna zvěřinové hody, tak jsme neodolali a babi poprvé hlídala.
o tom nošení přes rameno mi říkala už por. asistentka v kurzu, že je to nefajn pro bobka, ale když tomu našemu se to tak líbí. ona asi žádná poloha ve které je mimi dlouho není moc zdravá.
veru - malý spí celou noc v postýlce, ale po prvním kojení kolem 7 hodiny si ho už nechávám v posteli a začíná mně teda už pěkně vytlačovat :slight_smile: .
jity - včera se mi podařilo dostat se do Slavičína do toho obchůdku pod Slavičan a je to tam docela dobré, i kavárnička pro maminy s dětma tam je - super. sháněli jsme totiž něco pro prcka na vítání občánků :slight_smile:
leo - jejda, tož to musí být hrozné. už je ti aspoň trochu líp?
17. lis 2009 v 15:25  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky
tak od neděle mi nebylo nějak dobře tak jsem se ani neukazovala.Teď už je trochu lépe tak snad to tak půjde dál.
Jinak od minulého čtvrtka mi začal předporodní kurz.Vede ho paní Veverková.Vcelku milá paní.Jen jsme tam cvičily na balonech a mě se tam zase udělalo zle.Tak nevím čím to je.Asi bychj prej neměla cvičit když mám sníženou placentu.Ale já tomu nějak nerozumím.Tak uvidíme zítra jestli se mi udělá zase zle.Snad ne!

Veru teda to jste dobří že už máte dárky nakoupený.Já mám zatím jen jeden a to jen pro tchyni.Ten zbytek hold musím vymyslet.A pak zrealizovat nakupování.Vůbec nevím co pořád nakupovat.Teda mi kupujem jen na Vánoce a na kulatiny.Pač jinak by se člověk zblánil pořád něco vymýšlet.Tak ať se malýmu brzy uleví a rýmečka ustoupí.NJN teď toho tolik běhá po světě že se člověk ani nediví, že i tak malý bobátko má za chvíli rýmu jak trám.

Leu tak to je mi líto střevní virózu jsem dlouho neměla a ani po ní nějak netoužím.Hlavně to nějak zvládni i malej.

Sajmi já bych taky jela nakupovat.Jsem doma zavřená jak kůl v plotě.A potřebovala bych zimní boty.Ale nevím co se teď vůbec nosí.

Holky mám doma zadníka tož to je rachot :grinning: do večera budu mít hlavu jak balón :grinning:

Papa holky musím si jít něco uvařit :slight_smile:
18. lis 2009 v 10:27  • Odpověz
ahojky holky
tak se hlasim mezi zivyma a zdravyma... nechci to zakriknout ale vypadalo to jen na nejakou nakazu ze spatne vody...
jinak sem se pustila do uklidu - tak to nejak na me padlo tak vsechno nepotrebne vyhazuju a hned je mi nejak lip a odpo sem s manzou domluvila nakupy tak se aj tesim ze vypadnu nekam mezi lidi...
a jak se jinak mate?? provetravate kocarky?? maly mi spi na balkone tak je to parada...
jinak jsem vcera mluvila s nasi detskou doktorkou ohledne toho ockovani a receptu v penezence tak rikala ze uplne v pohode, domluvili jsme se na ockovani kolem 7 mesice - to uz bude po tech chripkach a bude mit po hexa tak to bude veselejsi...
jeste sem se chtela zeptat - jak vam drobci spinkaji - vojta ne a ne spat na boku - jen na zadech :sweat_smile:
19. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
ahoooj
já taky uklízím :grinning: , jen si u toho dělám pauzy u počítače. Dnes jsem se pustila do obyváku a zítra mám v plánu ložnici a proberu i naše oblečení, co nenosíme poletí, ať zbytečně neskladujeme doma nepatřičné věci. Jen jsem zvědavá zda si to úklidu u nás někdo všimne a dostanu nějakou odměnu. :slight_smile: Moc s tím, ale nepočítám, protože stejně jsem pořád sama doma a manžel v práci. :frowning2: .
Zítra jsem domluvená odpoledne s kámoškama na kafíčko, takže hlídat bude manža a bude muset zvládnout i koupání, protože se vrátím až po půl osmé večer.
Na boku se u nás nespí, záda to jistí a ještě pořád používáme zavinovačku, už s ní sice hohy lezou ven, ale Vašík v ní usnu líp a někdy i rychleji. Včera uspával manža, zavelel spíme, zavřel dveře od ložnice a malý usnul. Já ho po dva dny uspávala s řevem a on jednou za čas přijde a povede se mu to napotrvé, já jsem nechápala :zipper_mouth: Měli jste ho vidět jak se naporoval :wink: :grinning: .
19. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.