• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahojte,

tak koukám, že s Jituš máme podobné trápení. Malý mi v náručí pláče a pláče a vezme ho Mira a je ticho a taky se pak naparuje :slight_smile:, ale já jsem ráda, že se mu to tak daří. Malý ho úplně zbožňuje, on ho "netrápí" věčně přebalováním, cvičením a vycucáváním soplíku :slight_smile:
Jinak Davídek spinká tak, jak ho položím :slight_smile:, ale v porodnici mě naučili na bok, tak ho tak dávám a on ve stejné poloze procestuje celou postýlku.
Malý má pořád rýmečku, ale dnes jsem se naštvala a koupila tu odsávačku na vysavač a nedám na ni už dopustit, malý je spokojený, soplík je venku, takže jsme šťastní všichni, jen nevím, jak by se tvářili sousedi, kdybych zapla vysavač i v noci :slight_smile:
Já Vám tak závidím, že můžete vypadnout z domu. Já jela zatím bez malého jen k doktorovi asi na půl hodiny a pak to noční nakupování a myslela jsem, že steskem umřu! Ale mám v plánu chodit plavat a sestřenice si otvírá fitko, tak tam budu mít protekci, takže to budou večerní cvičeníka - mučeníčka. Jsem totiž taky probírala věci, které už nenosím a do kterých se nevlezu a bohužel je to spojené, jelikož ty věci nenosím, jelikož se do nich nevlezu. Ještě mám před sebou několik měsíců dřiny než budu mít svou vysněnou váhu :frowning2:
Jinak dnešní Motoráček - paní jsem se ptala a ona mi to vysvětlila následovně - pokud miminka nosíme ve vzpřímené poloze, tak se jim špatně vyvíjí páteř a ještě horší je to, když už nám dosáhnou nožičkama na naše nohy a začnou se zapírat - to potom způsobuje to, že vůbec nechtějí lozit a dlouho jen pasou koníčky a pak rovnou chodí, takže jsou dlouho nemobilní. Tož asi tak. Ale poradila mi dobrou polohu - dát si malého na tygříka a pomalu si ho tak posadit na můj bok a jeho hodně předklonit - skoro takový boční tygřík. Zkusím se tak večer vyfotit a šoupnout sem tu fotku, abyste viděly. Je to hodně příjemné. Malého to dneska tak vyřídilo, že světe div se, on usnul a spinká, ale věřím, že hlad zvítězí a za pár minut se vzbudí.
Holky, nechodíte některá s mimiškem plavat? My budeme chodit od 15/12 na vaničkování do Pamadu, už se těším a pak do Tečovic (tam je to od 5.měsíce).
Miluš - ty chodíš do Pamadu, že? Taky jsem tam dělala ten kurz a paní Veverková je super - hodně poradí a vysvětlí, ptej se na všechno - já popsala skoro celý sešit :slight_smile: Je mi Tě líto, že je Ti pořád nějak zle, tohle já neznám, mi bylo skvěle až na to roztahování pánve asi v 8.měsíci, to jsem nemohla ani chodit.
Tak už se nám budí, takže končím. Mějte se.
19. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Zdarec maminky,

my chodíme plavat,už končíme vaničky a od prosince budm chodit do bazénu.
19. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
ahojky holky, jak se vede? Ondráška dnes zase bolí zoubky, tak jen plače a plače :frowning2:
ami - teda to je super, že jsi zase tady!!! :slight_smile: jak se vám líbí vaničkování?
veru - v Tečovicích je to plavání kde prosím tě? našla jsem jen plavání v lázních od 6.měsíce a to vaničkování.
20. lis 2009 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky

tak dneska už je trošku líp.Bříško tolik nebolí, ale není to teda nic příjemnýho.Včera jsem byla na kurzu a říkala to Veverkové, pač mě to bolí i hodně při cvičení.Takže ještě že nechodím cvičit někam jinam pač to bych nedala a škoda peněz.Nu řekla mi že je možný že je to tím že jsem po x operacích a že svalstvo a šlachy co mám uvnitř byli zřejmě stuhlé a křečovité. A teď jak se to tam vše roztahuje tak mě to bolí.Takže v podstatě se mi roztahuje děloha a mimi už má taky nějakou váhu takže vše dohromady. Ale říkala ať mě dr pro jistotu zkontroluje.Tak uvidíme.Není mi to moc příjemný a včera večer to teda hodně bolelo.I jsem se osprchovala teplou vodou a fut.Jsem myslela že snad porodím nebo co.Takový bolesti jsem mívala tak někdy v 15letech při MS.No děs.Závidím co holky můžou všechno a můžou cvičit.Takhle doma sedím a kynu.Sice ty kila nejsou tak hrozný co jsem se dozvěděla, ale i tak.Přece je to poznat když mám o něco kilo navíc.Snad se to teď nezhorší a kila nepůjdou rapidně nahoru to by mě asi kleplo.

Jdu se ostříhat tak si udělám radost.

Až příjdu napíši víc.papa a užívejte si toho krásnýho počasí. :slight_smile:
20. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
ahoja maminy
tak my zase spime na balkone ale dnes ma teda vojta nejaky divny den - vubec nechce papat a ja mam prsa jak balony - tak nevim nevim... :fearful:
simi - vam uz lezou zoubky?? ja mam taky pocit ze tam vojta neco ma - porad dava neco do pusy ale teda neplace (tuk tuk tuk)
ami - vy asi chodite v UH ze??
veru - v tech tecovicich to dela holka tady od nas ale ted je na materske tak sem myslela ze to tam neni ale asi jo kdyz jsi to nasla - nevis kolik to tam stoji??
20. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
leo - jj, vypadá to, že by už chtěly vylézt, ale jde to pomalu. Ondrášek si dnes extrémně cpe ruky do pusy a jak kdyby tam něco hledá a když mu je vydělám, začne hrozně řvat. dávám mu na to i homeopatika, co mi poradila doktorka, ale moc to nepomáhá :frowning2:
mili - mně po cvičení taky občas bolelo bříško, ale časem se to zlepšilo. bylo to tím roztahováním dělohy, jak píšeš, tak snad tě to brzo přejde! kadeřnici teda závidím! já bych si taky tak zašla!
20. lis 2009 v 18:00  •  1 dítě  • Odpověz
Chodíme do Hradiště,ale už budeme končit,Dan se potápí,umí splívat.je šikovný a moc se mu to líbí,chodili jsme od 2.ukončeného měsíce.
20. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz
Ahojte,
tohle mi napsala paní Mudříková z Tečovic (plaveme 1x týdně po dobu 12 týdnů,cena kurzu je 2250,-kč.Z hygienických dúvodů jsou třeba plavky.Nabízíme maminkám ke koupi klasické plavky z plavkoviny) a tady je webovka http://delfinek.webz.cz/ poradil mi to dětský lékař. Máme plavání i v Holešově od 6.měsíce, ale to ještě nemám zjištěné. Máme to kousek od domu, tak možná počkám na ten 6.měsíc, uvidíme.
Amelie - a neměl Daneček zpočátku strach? Oni píšou, že mají strach z těch velkých prostorů. A co teplota vody? My se snažíme stahovat teplotu na koupání, ať pak nemá takový šok.
Papa
21. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
veri - soupnes tu tu fotecku na "tygrika"?? by me aj zajimalo jak to vypada... :wink: jinak pani Mudrikova je breznicanka a budeme mit spolecne vitani obcanku 27.11. tak zkusim hodit rec o plavani...

a jak se mate ostatni?? pocasi dnes nic moc co??
21. lis 2009 v 17:41  • Odpověz
Ahojte, omlouvám se, že až teď.
Fotky dávám. Tygřík neboli letadýlko je fakt dobrej na prdíky - aspoň u nás a malej kouká kolem sebe - myslím, že se mu tak líbí. Měl by se nosit na jedné ruce, ale s našima už 5,5kg to fakt nedávám. Ten "boční" tygřík je pohodlnější. Vychází z toho klasického, ale prdelku si opírám o můj bok, takže váha se rozloží a já mám pravou ruku volnou na práci. Jen říkala, že tělíčko by nemělo být vzpřímené, ale měl by být trochu předlkoněný. Prý každá poloho, kde je mimčo vzpřímené je zatím špatná pro páteř. Nevím, ale věřím jí. Tak se mějte. Papa.
22. lis 2009 v 11:48  • Odpověz
leo - jé, my máme ve stejnou dobu vítání občánků, jen vy to máte asi ve Březnici, že?
veru - já Ondráška tak nosím už dlouho, protože je dost těžký a tak si ho opřu o ten bok, jak píšeš, takže nemám celou jeho váhu jen na rukách. letadýlko má taky rád :slight_smile:
22. lis 2009 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz
Sajma - a je to pohodička, že? Já si letadýlko nemůžu vynachválit a to boční už taky ne. Spokojenost na všech frontách!!! Pěknou neděli.
22. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
veri - tak to jo - my taky tak nosime akorat my uz mame 6,6kg takze je to taky makacka... :wink:
simi - jj my to mame ve breznici - vy ve zline ze?? co malemu oblekas??? ja vubec nevim...

no nic - musime zajet za tchanovcema - ach jo jak se mi nechce - zase zkazena nalada :frowning2: :angry:
22. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
Veri-teplota vody je stejná jako při koupání doma,z toho neměj strach,akorát je tedka úplně bezvadně adaptovaný na vodu,splívá a umí se potápět.Vůbec se nebojí.

Jinak Dan nám sedí,zatím s oporou ale sedí.Zítra jdeme do poradny protže Dan má šílenou rýmu a kašle.
22. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
leo - já malému obleču manžestráčky a mikinku, co dostal s předstihem na svátek, tak snad v tom bude fešák. jen pořád uvažuju nad tím, jak ho tam přinutím sedět půl hodiny nebo kolik to trvá. jo a ten náš cvalda už váží 7,5kg!
ami - teda to je super, že se tam Daníkovi tak líbí. a vy už i sedíte? teda šikulky!!! kdy Daník asi tak začal lézt? Ondráškovi se to zatím nedaří :frowning2:
23. lis 2009 ve 12:01  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak my zrovna u pocitace papame - nejak dnes nestiham, vojta ma nejaky uplakany den tak nevim co z toho bude... :unamused:
simi - teda vy rostete a fesaci budete urcite :wink: my se jdeme vazit pristi tydenn tak sem zvedava kolik pribere...jinak ja mam nachystane riflicky tak uvidim jrstli se do nich vleze - vyrusta uplne ze vseho... kolikatku obleceni nosite??
ami - a co ryma - uz je lepsi???
dnes sem ani nesla do klubu maminek tady u nas protoze je tolik nemocnych ze sem nechtela aby jsme si neco donesli....
23. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojky holky,

Danda dostal léky,v krku to má červené a kašle,soplík a skáče nám teplota.Nikde jsme nebyli tak nevím kde k tomu došel.Akorát tchýně byla u nás a byla nachlazená.My nosíme velikost 68-74.Dan to má trochu opačně on sedí,lozí se mu blbě,on spíš couvá,máme plovoučku,na té to jde hůř.Já budu prodávat oblečení,mám hromadu 3-6 měsíců,Dan nosí tedka 6-9.Takže asi se poptám,kdyby někdo chtěl koupit jinak to dám na mimiaukci.
23. lis 2009 v 16:02  • Odpověz
leo - no já teď taky hledím, kolik věcí už nám není. nosíme něco ještě 62, ale většinou 68. chtěla jsem se tě ještě zeptat, nevíš náhodou, jak se jmenuje dceruška Šárky Hujíčkové? prý včera porodila :slight_smile:
ami - nebudeš si nechávat věcičky pro druhé mimi?
23. lis 2009 v 18:10  •  1 dítě  • Odpověz
no na to obleceni se ptam protoze nam uz neni ani 68... tak kupujem uz 74 :unamused:
simi - jmenuje se Ema Machova - ty znas sarku?? jj vcera se slavili v hospudce...uz sem to slysela :sweat_smile:
23. lis 2009 v 18:23  • Odpověz
Já už druhé asi ne.Asi určitě ne.
23. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
Ahojte holky.
To byl teda záhul - malý teď asi hodinu vkuse plakal. Odtahoval se od prsu a propínal se, ale prdíky nešly ven a pak z ničeho nic zase přestal a teď spí i po odsávání z nosíku vysavačem. To jsem s ním ještě nezažila. Chytal se za ouško, ale nevím, jestli je to náhoda nebo jestli ho bolí. Musím vypozorovat, jestli ještě bude plakat, ale snad ne.
Nám velikost 62 je už většinou malá a jsem na 68 (tam se mu vleze ještě i ta plínka na široké balení, do 62 už ji nemám šanci dostat). My máme vítání 12/12 tak jsem zvědavá, co mu do té doby bude.
Ami - ať se z toho Daník co nejdříve vykřeše a je opravdu šikovnej, že už sedí, taky už se na to těším!
23. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
Ahoj holky

tak od neděle nám nešel net.Včera ho naštěstí zpravily.Ale pro změnu včera bylo veselo.Prostě u nás ve vesnici se našel retrívr zlatý.Já byla zrovna u kamarádky a ona je veterinářka.Prostě u nich v 21hod večer zazvonil soused že před barákem spí cizí pes.Tak se pes dovlekl k ní domů a šli jsme se poptat po vesnici zda to někoho není.Nikomu chudáček nechyběl ( nechybí ).Nu a tak jsme volali na měšťáky do Bystřice.Ti se na nás vykašlali pač náš starosta s něma nemá smlouvu a tak psa nechtěli vzít do kotce.Za to nám dali tel na nějakou paní z odboru životního prostředí.Ta nám řekla že co chceme řešit v 21.30 a naschle.Takže super jednání.Takže cesta vedla za starostou aby poradil.Ten ještě k tomu mojí kamarádce vynadal a poslal nás z větou psa pusťte a hotovo!Tož chudák pes.Bohužel jsme v tomhle obě stejný a psa jaksi pustit neumíme.Takže pes nocoval u mě.Ona má doma dva psi a já jen jednoho a ještě k tomu dům jak hrad takže to bylo jasný.Chtěla jsem psa nechat na chodbě, ale pes je zvyklý být doma pač si umí otevřít dveře.Což mě dost zarazilo.Hold tak pes spal v jídelně a já s naším psem v ložnici.Ráno jsme byli na procházce a tak pes by šel někam i dál jako sám.Takže sranda.Teď tu leží v jídelně a spí. Náš pes je z toho na vývrtku pač na to není zvyklí mít tu cizího psa a ještě k tomu psa.kdyby to byla fena tak to bude jiné.Naštěstí má pes vytetovaný číslo v uchu.Takže kamarádka zjistila chovatele, ale nemůže se mu dovolat.Takže musím počkat do odpoledne.Teď ještě aby chovatel věděl komu psa dal a najít majitele.Pak už se mu dovolat a budeto.Jinak pejsek skončí v útulku.Což bych mu nepřála.A mě by to bylo strašně líto.Bohužel si nemůžu nechta.Dva psi bych nezvládla i když by mohl být na zahradě, ale i tak.Mě bohatě stačí ten náš Jaryn.
Holky já Vám teda řeknu chování úředníků děs běs!Nikdo Vám nepomůže a všichni se na Vás vykašlou.Bohužel já jsem ten blbec který se snaží vždy pomoci, ale zřejmě to taky není někdy dobře.

Veru tak doufám že malýmu už je líp.třeba měl včera jen nějaký hysterák.

Holky vy mě teda strašíte s těma oblečkama.To jako za chvilku s takovou moc neoblečem a to jsem si říkala kolik toho mám.To abych ještě přikůpila.No snad to nějak zvládnem.

Pa jdu vařit už mám zase hlad. :zipper_mouth: :grinning:
24. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
ahojky holky, no stejně jsou ty velikosti divné. jedno bodýčko 68 je nám akorát a druhé 68 malé. dělají to jak chcou, darebáci jedni :slight_smile:
leo - jj, Šárku znám tak dlouho jak Romču. ale nějaké kámošky nejsme, spíš jen tak o sobě víme. takže má Emičku :slight_smile:
ami - no já jsem na tom stejně jak ty :slight_smile:
veru - tak jak jste zvládli noc? a co to uško, pořád se za něho chytá?
24. lis 2009 v 10:29  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte,

jsme na tom líp.Dneska mi došel balíček z Hami klubu,200g mléko,ovocný a zeleninový příkrm a knížečka k 6.měsíci.
24. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
Amelie a Sajmi vy už nechcete druhé miminko?
To jste mě překvapily. To bych do Vás neřekla. Hlavně si nemyslete nic špatného nechci aby to vyznělo špatně.
Holky a jak jste na to přišli že už druhý nechcete?
Pokud nechcete tak odpovídat nemusíte, já to pochopím. :slight_smile:
24. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
mili - já jsem vždycky chtěla jedno dítě a to mám a jsem hrozně šťastná. ono je to asi hodně o penězích, že by jsme dvěma dětem nemohli dát to, co by jsme chtěli. je to i o místu - máme 3+1 a taky i o mojem zdraví. nevím, třeba se to za pár let změní, ale zatím mimi nechceme.
ami - to je super, že ti přišel balíček. mně přišla jen jedna plenka, víc nic.
24. lis 2009 ve 12:06  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi jj v pořádku já to chápu. :slight_smile: Máš pravdu v dnešní době je to jen o penězích.A to je strašný :angry:
Nu já jsem vždy chtěla kupu dětí :grinning: ale teď myslím budu ráda když odnosím jedno a hlavně ho porodím. :dizzy_face:
To se hold uvidí příští rok.
24. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
mili,tak my máme 2+1,manžel má skoro 40 a moje zdraví není ideální.My taky zatím mimčo určitě ne.

Simi-pokud jsi v Hami klubu tak by ti mělo dojít ke 3.měsícům a k 6.měsícům
24. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahojky holky
tak vidim resite dalsi mimi - my taky chteli mooooc deti ale taky zrovna ted nemame kde byt - je to sice super ze jsme u nasich ale jeden pokoj je jeden pokoj - sice mi s malym vsichni moc pomahaji ale asi kazdy chce byt ve svojem...

simi - me taky dosla jen plenka sice dvakrat - asi se spletli - ale uz je aj plna :slight_smile:
ami - to je super ze danikovi uz je lip...
mili - uz mate kocarek??
24. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Ahojte, tak to nechápu, malej spal úplně nádherně. Budil se po třech hodinách a bez problémů, najedl se, odbrknul a spal. Snad to byl jen nějaký vzdor či co. Za ouško se už nechytá, takže to jsem si to asi jen vsugerovala. Ale moje nervy.
S tím dalším mimčem - člověk si to může plánovat nějak, ale nakonec to může být i jinak. Třeba nás holky ještě překvapí :slight_smile: ale to na Vašem uvážení. Já třeba zase nechápu, jak někteří lidé můžou mít tři děti, ale nemají co (s odpuštěním) do huby a ještě teď plánují 4.!!! Vůbec o tom nepřemýšlejí!
No nic, asi dneska vezmu malého na vánoční nákupy nebo pojedu sama večer, ještě uvidím, ale venku je to jak na houpačce - sluní svítičko, prší, sluní svítičko, prší...
Jejda, utíkám do kuchyně - právě peču kuřátko na pomerančích (Ital mě navnadil, jen nemáme husičku, ale kuřátko, tak snad se povede). Papa.
24. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.