• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
veru - teda, tak to bude určitě bašta! já dělám jen špagety s kuřecím masem a smetanovou omáčkou. tak to je fajn, když je malý v pořádku. jinak o těch dětech - tak sestřenka má 6 dětí, plánují sedmé a jak píšeš, nemají co do huby. a chuďátka ty děcka :frowning2:
ami - nene, já tam nejsem ani zaregistrovaná, ale asi to udělám.
leo - neboj, všecko bude, i domeček :wink:. už máte nějaké plány, jak by měl vypadat?
24. lis 2009 ve 13:00  •  1 dítě  • Odpověz
simi - planu je - oba uz vime jak bude vypadat tak ted jen rok 2010 a uz se do toho pustime (doufam)

ja dnes taky jen rychlovka - udelala sem kminovou polevku at si vojta radne poprcka

teda veri - obdivuju kucharske umeni :wink:

jj s tema detma je to slozite... ale uvidime co nas ceka...treba sup a bude to a stejne na potrat bych urcite nesla...
jinak asi vytahnu zbran a postrilim vsechny hafany - uz podruhe mi vzbudili dite :grinning:
24. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
Ahoj Veru s tím souhlasím.Mít dětí tolik, ale s rozumem a taky dle situace.Vidím to tady u nás na vesnici.Jedna rodinka má 5dětí.Jsou absolutní sociály.Děcka chodí špinavý a smradlavý.Tady ze Slavkova ty děcka vihodily ze školy a tak jezdí do Bystřice.Ale když už se člověk na ně podívá tak vidí že jsou to darebáci a ne žádný hodný dětičky.Ale to je jedno.
Teda Veru kuře na pomerančích bych si dala taky :slight_smile: Hoď jsem recept.Kuře mám a pomeranče taky.Tak ať se na víkend vytáhnu :grinning:

Leu kočárek stále nemám a já už ani nevím jaký.Jsem z toho všeho mimo.Teď jsem to na chvilku vypustila z hlavy.Ale zjišťuji že musím ještě hodně věcí nakoupit.

Holky ten pes je tak hodnej chudáček.Je mi ho strašně líto.Je mi určo smutno.Když usne tak kňučí ze spaní.Jestli ho někdo vyhodil tak je to strašný člověk.
24. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
ahojte, teda vy jste ukecané :grinning:

Já se dnes v noci vzbudila s bolestí v krku, ráno mě už bolela hlava a už mě bylo i špatně od žaludku, to jsme ještě museli s malým dopoledne na kontrolu a už dostal i hexu. Paní doktorka je moc šikovná, měla to píchnuté v monemtě a Vašík je trochu zakřičel a hned byl zase klid. Zatím je dobrý, ale pro jistotu jsme koupili panadol baby sirup, kdyby měl přece jen teplotu. Bylo dnes i měření Vašíček má 68cm a 6,7 kg. Přijde mě až neskutečné, že od porodu vyrostl o 18 cenťáku.

Jinak mě včera přišlo Dvd o tom jak se důležité kojení( já nekojící to beru jako provokaci :grinning: ), možná by bylo lepší kdyby raději došla zase plena.

Řešili, jste počet dětí, já to nijak neplánuju, říkám si kolik nám pánbůh nadělí, tolik jich bude, ale moc se mě veliké rodiny,kde je hodně dětí.

Simi - nepojedete náhodou do Brumova na Mikuláše a do Klobůk na jarmark?

Leu - a kde plánujete bydlení do budoucna, když teď jste u rodičů?

Mili - nemá cenu pořizovat moc oblečení, ze začátku stačí opravdu od každé velikosti pár kousků, já jsem potom i dost věcí dostala a v něco neměl Vašík třeba vůbec na sobě.

Ami - co dostala Daneček za léky?
24. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
Ještě jsem zapomněla na Verunku :slight_smile: , dívala jsem se na fotky, malý je nádherný, jak miminko z nějaké reklamy.
24. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz
Holky tak majitel pejska se našel.Hurá 3krát hurá pejsek nemusí do útulku.
Strašně se mi ulevilo. :wink:
24. lis 2009 v 17:58  • Odpověz
Holky tak pejsek už se veze domů.Ale řeknu Vám že mít za panečka takovýho chlapa tak jsem asi na utěku častěji.Chlápek si přijel v bavoráku za 2mega pomáli ani nepoděkoval psa hodil do kufru ještě takovým stylem, že jsem myslela že tomu chlapovi kopnu do kolena.Takový chování mají fakt jen sobci.Prostě děs.Si říkám že takový lidi by si psa neměli pořizovat.On ho měl jen na okrasu a z důvodu že mám na něj papíry a něco mě stál.
Já jen doufám že pes na mě bude vzpomínat v dobrým.A ten na vrchu co na nás kouká tak snad viděl dobrý skutek a budu za to aspoň trochu odměněna.

Papa holky.Jdu si dát něco k večeři. :wink:
24. lis 2009 v 18:33  • Odpověz
mili - tvůj dobrý skutek bude určitě odměněn, neboj :wink: . chudák psík, takového páníčka schytal :frowning2:
jity - no jasně že pojedeme. já budu příští týden celý v Brumově, protože se musím starat o babču a v sobotu se chystáme i do Klobouk! jen mě mrzí, že si nedám tu dobrou kyselicu. je tam vždycky výborná! jinak mi dnes taky přišlo DVD od nějakého pediatra, tak jsem zvědavá, co tam bude za chytré rady. rostete teda jak z vody, jste šikovní! zítra písni, jak působila hexavakcína.
24. lis 2009 ve 21:30  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, tak kuřátko se celkem vyvedlo. Recept mám z www.sitalemvkuchyni.cz on tam dělá husičku, tak jsem jen vyměnila zvířátko :slight_smile:
Milin - chlápkovi jsi měla propíchnout gumy, hlupákovi jednomu. Lidi jsou někdy fakt hnusní na ty němé tváře a ty jsou přitom většinou tak oddané.
Já mám vždycky dilema - sestřenka má doma 2 mazlíčky, ale jsou to pitbulové a diví se mi, že jsme se s Mirou rozhodli, že tam s malým prostě nebudeme chodit. Už totiž několikrát vyjeli i na ně samotné a co tak na malé mimčo, které jim zatáhne za ocas, no nechci ani domyslet!
Leu - děkuji za připomenutí - dám si taky kmínovou, mám na ni chuť jen jsem si to přečetla.
Jituš - co Vašíček? Jak jste to přečkali? Snad to ani nezaregistroval!!!
25. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
ahojky
simi - tak dvd mi doslo dnes - to same co tobe - tak sem zvedava co to bude za zazrak... a vy jste jeste hexa nemeli?? jo byli jste nekde s tim pichancem na rucicce??
veri - ja bych tam taky nesla... ty jo - ja se techto plenem bojim jak hrom...dyt je to porad v televizi kolik deti pokousali...
jity - tak jak se mate?? meli jste teplotku??
mili - neboj urcite budes odmenena... nebo jak ja - taky sem sla po dedine, pridal se ke me krasny pejsek (labrador) tak mi ho bylo lito - na obojku mel tel cislo tak jsem tam zavolala, baba rekla ze si prijede, prijela - ani nevystoupila, otevrela zadni dvere, řekla "pojd potvoro" a byla pryc... ani dekuju... ale mela sem z toho dobry pocit, ze sem aspon udelala neco aby ho neprejelo auto...
25. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahojte,
Miluš, chválím ještě za dobrý skutek!
Holky, nejsem nijak velký strašpytel, ale právě jsem se dozvěděla, že jen asi 300m od našeho domu jsou dva lidi v domácí karanténě, jelikož mají prasečí chřipku!!! Dokud to bylo Brno, Pha atd tak daleko, tak mě to tak neděsilo. To abych s bobkem nikam nechodila!
25. lis 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahoj holky
děkuji za dobrý skutek.Myslím že každý slušný člověk by se snažil pomoci.Bylo mi ho strašně líto.Ale kdybych neměla kamarádku veterinářku tady odsud z vesnice, která skoro vše zařídila myslím to obtel. tak nevím jak by chudáček dopadl.

Jity výbavu jakožto oblečení mám dost, ale zarazilo mě to jak tady ty dítka rychle rostou.Tak mám strach aby naše prďolka nebyla obřík.

Veru taky jsem nahlídla do albíčka.S malým ti to strašně sluší, samo i Mirovi. A jinak k tý tvý sestřenici nu já bych tam taky nechodila kdybych věděla že má takovýhle psy.Já se takových psů bojím a vůbec jim nevěřím.Myslím že takovýho psa by si měl pořídit člověk, který na ně má čas a měl by se jim věnovat a vycvičit je.Ale i tak já bych si takovou potvoru nepořídila.

Leu to víš někdy si říkám jestli ty dobrý skutky jsou vůbec třeba.Člověk se snaží a pak když vidí jak se ten druhý zachová tak ho to pak i mrzí.Říkám včera ten chlápek no děs.

Holky jedu do Holešova.Zítra mám předposlední kurz a tak tam musíme být i dokonce o chvilinku dřív.Minule jsme něco neprobrali.Tak to musíme stihnout zítra.Ale těším se na úterý to budeme mít i s tatínkama tak jsem zvědavá co ten můj chlapík jak se bude tvářit.Snad ho to moc nezaskočí a nezalekne se :grinning:
Papa. :slight_smile:
25. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
Tady je toho zase popsáno :slight_smile:

Takže reakce na hexu byla i když se ze začátku zdálo vše v pohodě. Sotva jsem tu včera dopsala příspěvek,tak se ozýval s kočárku křik a nešel nijak utišit nepomáhalo ani nošení na rukou, prostě nic. Vašík sice teplotu neměl, ale asi ho to bolelo, tu nožičku měl po očkování červenou, dala jsem mu trochu panadolu sirupku, potom šoupla do kočárku a mamka šla na procházku, pak už to bylo v pohodě a večer se před koupáním chechtal jak nikdy. :grinning:

Veru jak jsi sem dávala ten receptík, tak zrovna ten díl jsem viděla v Tv a slintala jsem u toho pořádně. :grinning: Jen jsem se chtěla zeptat, jestli to nebylo sladké, když tam dal tu šťávu z těch pomerančů? A šlo je tam potom cítít (myslím na chuť)?

Simi - my se tam taky chystáme, ale jan na chviličku, Vašíka necháme doma babičce, nechce se mě tam prodírat mezi lidma s kočárkem. Loni jsem si to moc neužila, byla jsem na začátku těhotenství, děsně mě tam všude smrděl svařák, medovina a dokonce i ta kyselice. :grinning:

Leo - máme se fajn, malý vyžaduje čím dál tím víc pozornosti. Přijde mě že přes den pokud nespí tak skoro nic neudělám. Naučil se kašlat a snaží se na sebe upozornit. Je trochu i lenoch, nechce se přitahovat za ručky a zvedat hlavičku. :unamused:

Mili - a bude tatínek u porodu?

Dala jsem nějaké fotky na facebook a než jsem Vám to tu stihla napsat, tak vy je máte dávno prohlédnuté. :grinning: :grinning:
25. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
Tááák, právě jsme se vrátili z motoráčku, kde jsme dělali dneska masáže a malý byl tak unavený, že posledních deset minut proplakal a než jsem došla k autu (je to asi 90 sekund :slight_smile: ) tak usnul a spinká jak andílek, tak rychle něco uklidit a teď mám chviličku.
Jinak k tomu kuřeti na pomerančích - já tam dala ještě víno a to ne zrovna málo, tak ty pomeranče chytly takovou divnou příchuť, takže nevím, jak chutnají v "originále" :wink:
Ajajaj, takže se nám už probudil, musím letět! Pa.
26. lis 2009 v 15:03  • Odpověz
ahojky holky
tak jsem vcera sem nejak nestihla kuknout a dnes taky jen na rychlovku - vcera sem "rodila" se sestrenkou - jak to clovek ma jeste v zive pameti tak aj vi co chudera zaziva... ale uz to maji taky za sebou a vojta ma kamarada simunka...
jinak my jdem dnes na vitani obcanku - vubec nevim co na sebe jelikoz jeste do mnoha veci nevlezu :angry: ... a jestli maly nevleze do toho co mam nachystaneho tak asi pujdem oba v pyzamu
holky mate uz bricho po tehu stahle??
27. lis 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky

tak jsem doma.Včera jsem ještě byla ve městě vyzvednout dárek pro tchyni a šup domů.Doma je to úplně k nepoznání.Řeknu Vám bourat a přestavovat je mazec.Člověk přijde po jednom dni domů a skoro to tu nepozná :grinning:
Včera jsem byla na kurzu a mluvily jsme o kojení.Tak doufám že vše zvládnu a půjde mi to.I když taky bude záležet na malé.JInak jsem zvědavá co budu jíst když během kojo skoro nesmím věci které já mám ráda :grinning:

Jity tak já bych si přála aby byl můj u porodu.Sice on říká jako co tam bude dělat, ale já bych ho tam chtěla.Taky uvidíme v úterý na poslední části kurzu s tatínkama jaký bude mít po tom všem názor.I kldyž už on přistoupil na to že tam bude.Tak snad ho to tam neodradí.

Holky mějte se krásně a já už pádím uklízet.Mám tu jako kdyby tu spadla bomba, ale co nadělám když se bourá.
27. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
OOOO, jak sladké jsou chvíle klidu!!!
Můj právě koupe malého, tak mám chvíli pro sebe, jelikož dnešek byl hodně těžký - malý plakal a plakal únavou. Já když jsem unavená, tak usnu ale to ty naše dětičky nee, oni budou tak plakat a plakat, tak jsem mlátila hlavou do zdi :frowning2:
Leu - mě se břicho asi ještě úplně nestáhlo, jelikož mám ještě 4kg navrh než před porodem a ty se mi drží právě na břichu :frowning2: Ale už to začínám posilovat - pořád jsem měla strach, abych nějak neponičila ty stehy po císaři, ale už je to dlouho a popravdě řečeno jsem se na to i dlouho vymlouvala :sweat_smile: , ale už musím začít, abych se vlezla do svatebních šatů :wink:
Miluš - já taky chtěla mojeho u porodu a stejně to vlastně nakonec bylo jinak, i když se tam trochu zamotal a nakonec skončil až na sále a tam mu doktor řekl, že už je dost daleko ať počká o místnost blíže :slight_smile: jelikož u císaře samozřejmě být nemůže, ale jinak bych se bez něho zbláznila ty dva dny, co jsem tam "čekala" na porod, ty sestřičky by se mi tak nemohly věnovat. Už se Ti to blíží, to je paráda! A ještě k těm věcem - já měla jen jednu věc velikosti 50 a tu jsme oblékli jen jednou a to na cestě z porodnice a to už mu bylo tak akorát! Takže pak všechno 56-62.
Tak už jdou mazat, takže za chvíli příjde na řadu jídlo, takže musím být ready. Jdu si uvařit čaj na kojení a pak hurá krmit.
27. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz
ahojky, tak jsme zvládli dnešní Vítání občánků na jedničku, tak jsem strašně ráda. Pak se k nám sešla celá rodina na kafe a pohoštění, protože jsme neměli křtiny, tak to teď bylo brané víc slavnostně, takže jsem se nezastavila. už to máme ale za sebou, tak jsem si táááák oddychla. dám sem nějaké fotečky :wink:
mili - jo jídlo při kojení je boj. musíš se vzdát všeho, co máš ráda a je jen malinko nadýmavé. ale časem si zvykneš a co by člověk pro ty naše zlatíčka neudělal :slight_smile:
leo - tož tys rodila? a jak to sestřenka zvládla? teď jsou myslím v nemocnici zakázané návštěvy, tak je jí tam určitě smutno. jinak břicho mám pořád trochu vypouklé a už asi ani nezaleze :frowning2:
veru - kdy že to bude ta svatbička?? :slight_smile:
jity - tak my tam chceme jet s kočárkem, ale bude to asi dost drsné. taky ale jen na chviličku. už se těším :slight_smile:
27. lis 2009 ve 21:20  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky!
tak já tady po dlouhé době jsem vás všecky dneska v klídku dočetla (od 20 hodin na tom pracuju) a budu reagovat (no na všecko nee, to si všechno nepamatuju co jste tu navykládaly).
Oblečky: Mili ono záleží jak bude holčička velká. Lucka jela z porodnice ve vel. 50, měla to dvakrát ohrnuté a málem mi z dupaček vypadla, takže první měsíc nosila velikost 44, pak 2-3 měsíc 50 a pak už se teda dostala do normálních velikostí :sweat_smile: My si těch malých oblečků teda užily dost :slight_smile:
Břicho: holky, asi vás nepotěším, ale mi břicho zůstalo do teď a už nezmizí nikdy - jsem se s tím právě smířila. Taková ta vytáhlá kůže co působí, že je to špek, ale není, je to prostě jen velké množství kůže :angry: :rolling_eyes:

Tak jsem zkoukla ty vaše klučičí zlatíčka, jsou to fakt miláčci, ale už jsou všichni táááááák velicí! Vidím, že jste všechny nejlepší maminky pod sluncem, to je dobře :dizzy_face:

Jinak nějaké info o nás: Lucka má 4 zuby, chodí teda jen za ruky, protože je strašně líná :angry: a dost mě s tím točí. Kakat chodí na hrneček a sama si řekne (čurání zatím nezvládáme) A je šíleně ukecaná, umí jak dělají všelijaké zvířátka, umí vařila myšička a kovej kováříčku...prostě je s ní super sranda. Tolik slova pyšné matky :grinning: :grinning: :grinning:
Já jsem včera měla zkoušku a další mám 12.12. tím pro letos padla a po vánocích ješt 4 :confounded: ach jo.
až bude čas, hodím vám sem nějaké photos

Zatím se opatrujte, ať jste všichni zdraví!! jo a holky, jak se těšíte na vánoce? :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz
ahojky holky
tak my taky vcera zvladli vitani dobre - prave se chystam sem supnout fotecky tak doufam ze se mi to podari a vojta mi da jeste minutku... :grinning: potom (jestli budem stihat) napisu vic :wink:
28. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
ahojky maminky
tak po vikendu je tu nejak prazdno...? jak se mate?? co vikend?? u nas jako vzdy narocny, jeste vcera oslava tak toho bylo az nad hlavu - sem byla rada ze jsme vcera zalehli a spali... :sweat_smile:
simi - jj v porodnici sou zakazane navstevy, sestrenka to zvladla, maly se ma cile k svetu a dnes by meli jit domu...
lusi-to mi s tim brichem nerikej... tak se snazim a nebude to mit zadny vysledek... :frowning2:
30. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
Zdar mamky,

my jsme už zdraví,mě skolila angína,ale už je to v pohodě.Jinak jsme vytáhli sporták,protože Dan nechtěl ani za boha ležet v hlubokém a je to boží.Sedí a kouká.Zítra máme první plavčo v bazénu.

http://www.synothotels.com/wellness-aquacentrum-bazen/

sem budem chodit plavat
30. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
Ahojte,

Leu - malému to moc slušelo, už je to chlapák. Ty naše miminka rostou tak rychle, ach jo! A kolik Vás tam bylo miminek? A dostali jste aspoň nějaký dáreček?
Dneska to venku tak hnusně fouká, že se bavíme doma. Jsem pekla perníčky v neděli a neodolala jsem a ochutnala a malého to teda pěkně nadýmá, tak doslova piju kmínovou polévku. Dnes už mám uvařený druhý hrnec, tak snad mu to pomůže. To je šílené pořád se hlídat co jíst a co ne.
Jinak víkend byl u nás slunečný a procházkový, takže lahoda!!! A co Vy a začínající advent?
30. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
ahojky holky, píšu spolu s Ondráškem a všechno mi tu stahuje ze stolu :sweat_smile:
veru - my jsme pekly perníčky včera s mamkou a půlku už jich mám i nazdobených, tak jsem ráda. dám je děckám do balíčku na Mikuláša. u nás víkend v pohodě. v neděli jsme se byli na rozsvicování stromečku v Brumově, tak na mně dýchla konečně atmosféra Vánoc. a taky začínám psychatět, protože nemám ještě žádný dáreček!!!!! :confounded:
ami - dodatečně přeju vše nejlepší ke svátečku! a ten bazén, kam budete chodit plavat je teda super! taky bych si to nechala líbit :slight_smile:
30. lis 2009 v 18:44  •  1 dítě  • Odpověz
veru - je to hrozne jak to strasne leti a nejvic to jde videt na tech nasich zlatickach... jinak pro zajimavost - jak tam mam tu fotku z vitani "tolik nas bylo" tak ta pani prvni v rade je pani Mudrikova z toho plavani... jinak jsme dostali kyticku, pametni knizku a 2000kc... a nebyli jsme nejstarsi ale byli jsme nejvetsi :grinning: :sweat_smile:
simi - co se dostava na radnici?? jestli ti to nevadi napsat... ty se mas ze uz mate napeceno - u nas se taky pece - ale mamka vyrabi pernikove chaloupky a vsichni chodi a prosi tak mamka pece a pece... :slight_smile: nekdy i do 1 v noci...
tak vojta uz lezi v postylce, za chvilku vytuhne a ja jdu na chvilku do vany... pa pa
30. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
ahojky, dnes nikde nikdo? byla jsem si vyzvednout fotečky z Vítání, chtěla jsem je sem dát, ale jsou moc maličké. nevíte, jak zvětšit skenované fotky nebo na jaký rozměr? jinak jsme dnes byli i na kontrole s nožičkama a všechno je v pořádku, už tam chodit nemusíme. měla jsem to sice naplánované na příští týden, ale budu muset jet na celý týden hlídat babičku, tak jsem si to musela přeorganizovat.
leo - no my jsme dostali jen ubohou kytičku, pamětní knížku, plyšového psa a bryndáček "Občánek města Zlína"
1. pro 2009 v 16:35  •  1 dítě  • Odpověz
http://www.facebook.com/album.php?aid=67216&id=1345710327

Tady jsou nějaké fotky Dana.Jinak plavání bylo super.Bylo nás tam šest,mimča spolu na konci jezdili na těch plavacích deskách,všichni seřazení vedle sebe,to byla prča.
2. pro 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojek Holky, můžu se přidat? Právě řeším dilema, kde chodit do předporodního kurzu. Ale už jsem to trochu zaspala, ptž jsem ve 24. týdnu, ale chodím do práce, takže jsem to dřív nestíhala. Ve vyhledávači nemůžu nic najít, tak bych vám byla vděčná za vaše názory. Kujuuuu :slight_smile:
3. pro 2009 v 09:50  • Odpověz
Ahojky,
jasně že můžeš,pokud bydlíš v Nedachlebicích,nebo někde blízko zkus předporodní kurz v Hradišti,nemusíš tam rodit,ale můžeš tam chodit,myslím si že je stejný jak ve Zlíně.Já jsem chodila do Hradiště a byla jsem spokojená.Pozdravuj manžela,můj spolužák ze základky:slight_smile:
3. pro 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahoooj :slight_smile: Bydlíme ve Zlámanci, ale dělám ve Zlíně i tam chodím k doktorce, takže bych radši tam, ale kámoška chodí taky do Hraďáku a moc si to pochvaluje, takže to ještě asi zvážím... Pozdrav vyřídím :wink:
3. pro 2009 v 10:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.