• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
veko - ahoj, tak to je super, že je tu zase nová těhulka! jak se máš a jak prožíváš těhotenství? já jsem chodila do kurzu do kulturáku ve Zlíně k paní Křemenové a bylo to super! má i cvičení na balonech (taky super) nebo plavání, tak ji třeba zkus kontaktovat, pozdě myslím ještě není :wink: . na této stránce jsem toho našla víc, tak zkus mrknout.
http://www.rodinavezline.cz/?ukaz=28_tehotenske_kurzy&grafika=0&IdMenu=28
3. pro 2009 v 11:35  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj Simi,

jak se máte?
3. pro 2009 v 11:43  • Odpověz
děkuji, zkusím to obvolat
3. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
veko - tak pak dej vědět, jak jsi dopadla :wink:
Kačko - ahojky, zrovna se balíme do Brumova. budeme tam celý příští týden, tak toho musím sbalit fakt hodně. jedeme tam hlídat babičku, takže budu mít o zábavu postarané. a taky budu týden bez manžela, tak jsem z toho smutná. ještě že jsou ty mobily, aby si člověk mohl brnknout. jak se máte vy? co plánujete na víkend?
3. pro 2009 ve 12:05  •  1 dítě  • Odpověz
Simi,máme se dobře.Počasí nanic,tak nevím co budem dělat,já jsem dneska a zítra sama.Malý zrovna chrupe,začal 3 hodinu spánku,chodím se dívat,jestli dýchá,protože spí na bříšku.
3. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz
teda Daník ti spává i na bříšku? mně tak malý usnul jen jednou, jinak spává na zádičkách. a tři hodiny spánku přes den, no teda to je výdrž! to se u nás stát nemůže. tady je taky docela hnusně, ale neprší. ono je to takové blbé, když je člověk sám doma, že? :frowning2:
3. pro 2009 ve 12:31  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak si predstavte ze sem byla do ted bez netu - sousedum delaji okna a strihli net - no myslela sem ze je kopnu :angry: tak vas ted rychle docitam...
veko - vitam te tady a budem se tesit na dalsi prirustek
simi-vy tam budete bez romci?? ale jak se bude styskat mu...vidim to na pavlovi kdyz dojede z prace po 24 tak by maleho upusinkoval... :sweat_smile: (my taky mame s babi trapeni :frowning2:)
ami - ani me nechce vojta na brisku spat... ale danik je fakt sikula - na tech fotkach
3. pro 2009 v 18:37  • Odpověz
Ahoj holky

mám technickou otázku. Jak musí být daleko postýlka od radiátoru?
V ložnici mi to vychází tak že bych měla postýlku u sebe což ale znamená sice pod oknem, ale taky těsně u radiátoru.Tak nevím zda to tak může být nebo máme přestavit celou ložnici.

Díky za odpovědi Mila. :slight_smile:
4. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky,

Miluš - já taky spala u okna, ale posunula jsem postel blíže k oknu, přestěhovala tam Miru a postýlku si dala do rohu co nejdál od radiátoru a okna. Nevím, jestli je to tak správně, ale pod oknem a ani u topení mi to nepřipadá správné. Ale je to asi jen na názoru.

Leu - s tím netem to znám, taky nám ho přestřihli, chytráci a ještě zapírali :slight_smile:

Holky, objednávala jsem probiotické kapky z netu a asi nebyly příliš v chladnu, jelikož od té doby, co dávám tohle balení má malý v bříšku zase rambajs. Chuďátko naše. Takže si na to dávejte pozor, možná je to jen náhoda, ale co kdyby!
4. pro 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj holky

Veru tak na jiné diskuzi zase holky říkají že dítko má být první dva měsíce hodně na světle a na sluníčku.I když nemá moc žloutenku.Ale stejně jak jsem včera stála v tý ložnici a maturovala nad tím tak jsem zjistila,že to jinak nejde a hold malá bude mít kousek postýlky u radiátoru cca 30cm.Hold jí otočím tak aby nespala přímo hlavou u radiátoru, ale spíše nožičkama.Hold jinak to u nás nepůjde.

Holky a máte děti jenom v ložnici nebo je máte přes den i v jiné místnosti?Mám ještě jednu postýlku po sobě.Ale nemám do ní matraci.Takže nevím co je lepší.Jestli mít malou jen v ložnici nebo jí tam dávat jen přes noc a přes den ji mít např. v obýváku?
5. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
ahoj holky, tak mi začíná týdenní šichta s bábi. to bude zábava :rolling_eyes: . jaký byl víkend?
leo - jj, budeme celý týden od sebe :frowning2:
jity - byli jste na jarmeku?
mili - postýlka by u radiátora neměla být, ale když to jinak nejde, tak to tak hold bude :wink: . já mám postýlku v ložnici, kde malý spává jen v noci a v obyváku mám košík. s tím už se budeme muset ale brzo rozloučit, protože je Ondráškovi malý
veru - jj, o tom problému jsem slyšela už víckrát, proto jezdíme kapičky kupovat přímo do lékárny. už nás ale bříško dost dlouho netrápilo, takže je už ani nepoužíváme
7. pro 2009 v 09:17  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj maminy
tak vas zdravim s vojtou na kline tak sem zvedava kollik toho napisu....
tak sem si na pul hodinky odskocila - maleho to tady moc zajimalo...
my za chvilku vyrazime s nozickama na kontrolu tak se potom ozvem
simi - my uz taky kosik budem muset schovat :frowning2: ale bylo to super si vsude prejet s malym ze?? ale vojta se mi tam zacina uz i otacet...
7. pro 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahojte,
já už zase nestíhám reagovat :grinning: , ale čtu Vás pravidelně a nám to tu pod kontrolou :wink:
Takže:
Vítám nově příchozí nastávající maminu

Veru ještě pár dní a prdíky budou lepší, prcci mají čím dál víc pohybu a kapičky už nebudou potřeba.

Simi jarmarku jsme nebyli, manžel byl čtyři dny doma s teplotama a pak to musel jít v sobotu zachraňovat do práce. Vy jste šli?

Leo co nožičky,?my jsme byli minulý týden a jsem ráda, že už tam nemusíme. Vašík tam byl vždy hodný, ale jen do té doby než začalo nějaké mimino křičet, to pokřivil pusu a začal okamžitě taky :grinning:

Mili když nejde dát postýlka jinam nic se neděje. Stejně všude se říká, že na spánek stačí nižší teplota, tak se kdyžtak zatáhne radiátor a je to.

Já jsem pro dvě postýlky, v jedné být přes den a druhá by měla být klasicky na spánek, děti jsou chytré a brzy pochopí, že když se dají do té spací tak se spí. My jsme konečně Vašíka naučili usínat samotného. Prostě se po koupání a jídle rozloučíme, dáme pusinku na dobrou noc, položíme do postýlky a řeknem spíme a malý spí. Někdy sice trochu mrčí, ale už to nemí takový řev jak dřív, když vyžadoval uspávání na rukách.
7. pro 2009 v 19:33  • Odpověz
ahoj holky, tak dnes jsme tu měli na návštěvě pana farářa. bábi se chtěla vyspovídat. ale byl docela sympaťák, mladý. Jity, však ty ho myslím znáš, je to nový klobucký farář.
jituš - my jsme na jarmeku byli, ale bez prcka. s kočárkem by se to fakt nedalo. je tam čím dál víc lidí! jak jsi to s tím spinkáním dokázala? mně malý usne jen u prsu, jinak ani za nic. a včera se rozhodl besedovat do půl jedenásté, pak už ho to teda zmohlo.
leo - jj, košíku je škoda, ale co už, když nám ti chlapi tak rostou. co ty nožičky?
8. pro 2009 v 11:23  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak az ted sem se dostala na net - musela sem nachystat pohosteni jelikoz za chvilku dojdou gratulanti - manza ma narozeninky
jinak nozicky na jednicku - uz tam chodit taky nemusime, akorat se nas pan doktor 2krat ptal kolik ma mesicu :sweat_smile:
simi - nejmenoval se nahodou Karel Hořák?? jestli jo a jeste s nim budete - pozdravuj ho - zna nas dobre :slight_smile:
tak ve ctvrtek jeste poradna a budeme mit tento tyden plny doktoru - sem zvedava kolik zase vojta pribral - ja mam pocit ze tem 50 kilo - uz ho nemuzu unest :wink:
jitu - taky zkousime usinat sami... taky nakojim, polozim, dam chuvicku ale stejne jeste chvilku potichu cekam v pokoji (kdyby nahodou)
8. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahojte, tak malý konečně může spát na balkóně, tak toho hojně využívám :wink:
Nás čekají taky brzo nožičky - někdy mezi svátkama, tak snad to taky budeme mít v pořádku. Náš prcek už váží 6kg - doma si ho vážím jen tak nahrubo a je to už znát když ho nosím. Teď měl tři dny období, že když byl vzhůru tak chtěl jíst co hodinu a půl, tak jsem z toho trojčila, jelikož i v noci chtěl po 2 hodinách.
Jituš - snad máš pravdu a prdíku už přejdou, dneska v noci jsme měli zase 15minut slávy po domě - malý plakal a plakal a pomohla až teplá plínečka na bříško. Pak jsem ho teda nechala spát u sebe, ale celý předchozí týden spal celou noc v posteli. No, nepočítám, když jsem při kojení usnula :sweat_smile:
Miluš - s tou postýlkou je to jen na Tobě a možnostech ložnice. Když není jiná možnost, tak to tak musíš udělat. My třeba v ložnici netopíme vůbec, ale vede nám tama stupačka, takže je tam pořád kolem 20stupňů a nejde to víc stáhnout, tak pořád v noci větrám. Jinak máme taky dvě postýlky, ale v té "denní" Davídek nechce spát, jen si tam hraje.
Jinak za dva týdny jdeme na hexa a taky první Synflorix, tak snad to malý zvládne. Je to dva dny před vánocema, takže se modlím, aby byl v pořádku. Už jsem raději koupila Panadol sirup. V sobotu nás taky čeká vítání, ale pozvali jsme jen babičky a dědečky.
Tak se mějte krásně.
9. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
ahojky, tak jsem včera dala na vás a zkusila Ondráška po kojení dát do postýlky a on normálně sám usnul! no měla jsem z toho úplné Vánoce! jen doufám, že to tak půjde i dál a nebyla to třeba jen náhoda
leo - to opravdu nevím, jak se pan farář jmenoval, ale asi to bude on.
jity - já jsem ti úplně zapomněla popřát ke svátku! tak dodatečně vše nej!!!
veru - tak sem pak hoď fotečky z Vítání :wink:
jo holky, nevíte, která autosedačka je tak zhruba nejlepší? sešly se nám pro prcka nějaké peníze, tak by jsme je chtěli investovat do autosedačky. díky moc za rady
9. pro 2009 ve 12:05  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak ja rychle dovaruju obed at ma babi co obedvat - dnes nejak nestihame jelikoz jsme vstavali 9,30 - to bylo neco...
simi - vy uz nebudete vozit ondraska ve vajicku?? taky sem se na ty sedacky ted nekdy chtela podivat ale ty vetsi - mimi uz musi sedet ne?? jeste sem to vubec nestudovala... co davate na vanoce ondraskovi??neboj uspavani uz tak bude - je to parada jak lehne a spinka :wink:
veru - fotecky urcitre pridej - a nozicky taky budou v poradku...

holky ja jeste nemam ani jeden darek na vanoce :angry:
9. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahojda

Leo vstávat o půl desáto, to je můj velký sen :grinning: , ale na to můžu zapomenout. Dnes byla u nás vstávačka o půl sedmé. :confounded: Ale zase v devet už Vašik chrupkal na codbě v kočárku. Ten farář není Kája, já si teď nemůžu vzpomenout na jméno, ale časem na to přijdu, co vím jistě, tak je to hanák jak poleno. :grinning: S Kájou budu možná o vánocích, tak se těším jak na něj vybavnu, že Tě znám. :slight_smile: :wink:

Simi a co pěkného jste si na Jarmeku koupili? Je fajn, že Ondrášek usnul sám, čím dřív se to naučí, tím lepší pro Vás. A uvidíš, že to dokáže, jen chvilku to bude trvat, než pochopí, co po něm chcete. Někdy je to fakt na mašlu, ale chce to vydržet a nechat ho i trochu poplakat, oni většinou děti pláčí až když jsou moc utahané a nedaří se jim usnout, my jsme přišli na to že nejlepší je koupat Vašíka ve stejnou hodinu, vychází nám to sice už před půl šestou, po šesté už spinká. Moje marné pokusu posunout mu to třeba na sednou se nezdařily, jen byl tím řádně unaven a řval tak, že jsem pak doma ronily slzy všichni.

Veru, panadol sirupek si nemůžu vynachválit. Vašík sice teplotu neměl, ale byl po hexe uplakaný a asi ho to bolelo. Dala jsem mu jen 2,5 ml, prospal se a bylo po bolesti. A jak mu chutnal, olizoval se málem až za ušima. :grinning:

Já už dárky skoro mám, jen nám chybí nějaká hračka pro Vašíka, nechceme kupovat nic nákladného( určitě dostane toho spoustu od babiček a tet), jen nějakou drobnost, na netu čerpám inspiraci, ale jaksi mě stále nic nepadlo do oko. Nebo padlo, ale zdá se mě, že za to chtějí celkem dost peněz.
9. pro 2009 v 15:39  • Odpověz
Ahoj holky

Omlouvám se že nechodím na MK, ale nemám chuť a není ani co psát.Jsem v pořádku i malá.Doma naštěstí bourací práce na chvíly ustaly tak je doma klid.Klid mám tedy od bourání, ale jinak se to tedy ani nedá říct.Bohužel mám obrovské problémy s rodiči.Takže si to neustále promýlám v hlavě a myslím na to.JJ já vím že se nemám stresovat,že to není dobrý ani pro mě ani pro malou, ale bohužel jinak to nejde.I když se snažím pracovat doma a na chvíli zapomenout takl to moc nejde.Ale to je jedno.Hold jak už jsem psala na začátku těhu, že ho nebudu mít snadný tak se to zase splňuje.Tím pádem ani ty Vánoce nebudou perfektní.Jediné co mě těší a drží před zhroucením je to že čekám malou.Ale dost všeho nebudu Vám tu kazit Vaši radostnou náladu před Vánocemi.Moc to nepřehánějte s úklidem a pečením a věnujte se mrňatům.

Mějte se krásně. Pa Mila.
9. pro 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahojte,
tak žádné vítání nebude, aspoň ne tento měsíc. Davídek má zánět spojivek :frowning2: :frowning2: :frowning2: a tak ho nemám brát mezi lidi a kór když je to už tuto sobotu. Od rána mu teklo z očiček a pak už to měl i takové zalepené, tak jsem to nevydržela a jela k dr, který tam nebyl, tak za jeho zástupkyní. Ta mi ještě málem vynadala, že malého beru mezi lidi v období prasečí chřipky, tak mě to sebralo. Je mi ho tak líto, že jsem si i pobrečela. Proč musí mít i miminka nemoci a bolístky? Je z toho nerudný a já mu nemůžu jinak než kapkama pomoct. A vypadá to, že to mám taky, jelikož mě řežou oči taky.

Miluš, nepropadej špatné náladě, prosím. Raduj se z malé!!! Já vím, že to není lehké, ale všechno se spraví. Můžu nějak pomoct? Kdyžtak napiš do IP.

papa
10. pro 2009 v 17:13  • Odpověz
ahojky holky tak dnes nikdo nikde....
pridala sem foto od profesionala tak se kuknete...
jinak my vcera byli na druhou hexu - prekvapive reakce skoro zadne, maly byl uplne v pohode ale na noc jsme stejne dali sirupek protoze byl protivny...
jinka mam 7,5kg a 69cm... takze chlap jak hora
veri - vojta mel taky zahnisane ocicko a je to fakt hrozne kdyz clovek nemuze pomoct ale jak uz mu pravidelne po me zkusenosti protiram ocicka po koupani ocni vodou a parada - neboj za chvilku se to spravi...
mili - klidne jestli ti to pomuze napis co te trapi jinak se drz... problemy s rodici sou vsude... taky uz se nemuzeme dockat az budem sami - nasi sou sice super ale neni to ono...
simi - a jak se mate vy??
jity - pul desata byla vazne vyjimka... ted to zkracuje vojta a zkracuje... :sweat_smile:
11. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahojte, koukám, že jste víkend asi probendily venku :slight_smile: U nás bylo krásně, ale kosa jak blázen.
Leu - po prvním kápnutí septonexu už byl ok, asi to bylo jen podrážděné, ale když dr říkala zánět tak nevím. Ale nechci nic zakřiknout.
Tak hoďte zážitky, rádi mrknem. Teď jdu kouknout na fotky Vojtíška. Papa.
13. pro 2009 v 17:59  • Odpověz
ahoj holky, tak my jsme konečně doma. čeká mně tu ale vánoční úklid a nějak se mi do toho nechce :frowning2:
leo - máte krásné fotečky, moc vám to spolu sluší!!! Vojtíšek je teda velký chlapák :slight_smile: . my jdeme do poradny zítra, tak jsem zvědavá, kolik má zas ten náš valibuk. a taky máme dostat hexavakcínu, tak to snad proběhne v pohodě.
mili - doufám, že trápení už přešlo a je ti zase fajn.
veru - snad už to očičko nebude trápit, aby byl Davídek v pohodě a ty taky
jity- co nového vy? to usínání v postýlce nám jde obden, tak snad se to časem zlepší
14. pro 2009 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky
tak jsem včera skoro odrodila.Celý den jsem nic nedělala a byla v relativním klidu.I když s našima mám opravdu starosti obrovských rozměrů a ty jaksi z hlavy nevyženu.Ale i tak jsem se cítila ok.Odpoledne jsme jeli do Valmezu do Dary koupit kočárek.Nakonec jsme jej koupily a chtěli jej odvézt tchánům.Ale po cestě domů snad po pár minutách co jsem nastoupila do auta jsem začala mít bolesti v podbřišku.Myslela jsem že to přestane, ale čím dál tím víc se to zhoršovalo.Takže jsem nakonec měla kontrakce po 4-5min.Uháněli jsme do Zlína kde si mě nechali.Byla jsem na Jipce a čekala na porod.Naštěstí mi ho rozehnali magnézkem.Dokonce jsem dostala prášek na spaní.Ae ten byl stejně k ničemu pač mi nezabral.Nu a nad ránem jsem to zase začala pociťovat.Takže jsem okamžitě dostala znovu kapačku magnézka a to zabralo.Ráno mě propustily s tím že už v podstatě můžu odrodit kdykoliv.Jsem strašně unavená a tak jsi jdu lehnout.Mějte se tedy krásně a kdybych se neozývala moc dlouho tak jsem asi odrodila.

Ahoj Mila.
15. pro 2009 v 10:21  • Odpověz
Ty brdo Mili držte se!!!!!!!!!!!!!!Držímě pěsti s Danečkem!!!!!
15. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz
Mili - myslím na tebe, drž se a zkus ještě chvíli vydržet! malá se asi těší na Vánoce, tak se dere ven. pěkně odpočívej a jak budeš mít chvilku, písni, jak se máš, jo? držím palce!!!
holky ahojky, tak jsme dnes byli na první hexavakcíně a proběhlo to docela v pohodě. bojím se sice večera, jestli nenaběhne teplotka, ale máme na to kapičky, tak to snad bude ok. jinak ten náš čtyřměsíční cvalda má už 8600g a 68cm, takže mám co nosit. jinak je ale šikulka, paní doktorce se líbil :dizzy_face: .
jak se jinak máte? napečeno, uklizeno? já nic a asi to ani nějak řešit nebudu. Vánoce budou stejně u našich, takže se nebudu stresovat :wink:
15. pro 2009 v 15:32  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky...
tak my vubec nestihame - nahrnulo se toho nejak moc a k tomu by mel probehnout vanocni uklid - a to teda nevim kdy budu stihat... o darcich nemluve... :confounded:
mili - vydrz... asi jak pise simca - mala se tesi na vanoce ale jeste at se chvilku ohriva u tebe...
simi - teda v kliach jste nas trumfli... krasne rostete... uz se ondrasek pritahuje?? a prekuli se?? a s pichancem to bude ok nam ta druha vubec nic neudelala...
holky ja ty vanoce nejak nedavam... toliko starosti... sem si myslela ze vanoce sou svatky klidu... :sweat_smile:
15. pro 2009 v 16:09  • Odpověz
leo - no ani mi nemluv o Vánocích, je to hrozná nestíhačka! kromě vánočního šílenství se máte fajn? jj, Onďa se přitahuje a převalovat se mu teda moc nechce, ale už to 2x zvládl sám. on ho totiž nějak převažuje ten těžký zadeček :grinning:
15. pro 2009 v 19:19  •  1 dítě  • Odpověz
Simi-tak Ondra nás teda trumfl:grinning:,my máme v půl roku 9450g,70 cm.Je to kus chlapa,ten Váš Ondrášek:slight_smile:
15. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.