• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahoj holky, no to byla noc. teplota se přece jen dostavila, ale až o půlnoci. tak jsme do dvou sráželi teplotu vším možným. navíc se Ondrášek nemohl vykakat, tak byl nervózní. velká teplota naštěstí už ustoupila, teď má malý 37,8 a já jsem nešťastná :frowning2:
16. pro 2009 v 09:37  •  1 dítě  • Odpověz
Kačko - jj, je to kus chlapa a věčně hladový! odkdy jsi dávala Daníkovi příkrmy? nebo dostává už vůbec něco? já furt přemýšlím na tou polívkou, co mi doporučila doktorka, ale zase si říkám, že dokud kojím, tak proč to něčím kazit. sice zeleninka by mu určitě neublížila. tak já nevím
16. pro 2009 v 10:26  •  1 dítě  • Odpověz
Simi,já jsem dávala příkrmy od 4.měsíce,klidně mu tu polévku dej,když doktorka dovolila.
16. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
ahojky holky
simi - tak to je boj ta hexa co?? ale u nas ta druha uz byla uplne v klidu - sice sem na noc dala panadol protoze byl ufnukany - asi ho to bolelo - a rano uz dobre.... a co ted uz je to lepsi??? simi ty jen kojis nebo uz mu neco pridas?? a v noci ti spinka celou noc??
ami - uz od 4 mes? me doktorka rekla ze mu zatim nic nedavat at jen kojim kdyz muzu... ale kdyby mi spinkal v noci dyl - vubec bych se nezlobila :sweat_smile:
16. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
ami - tak já to zkusím kdyžtak taky, uvidím, jestli to bude plivat nebo baštit :slight_smile:
leo - večer to vypadalo v pohodě a v noci taková hrůza :frowning2: . teď je to lepší. dopoledne měl ještě teplotu, tak jsem to srazila čípkem a teď mám pocit, že zase začíná hořet. musím změřit teplotku. já kojím, ale večer na spaní mu dávám Bebu. pak hezky spinká celou noc. jen dnes to byla teda výjimka, tak jsem hrozně utahaná
16. pro 2009 ve 13:31  •  1 dítě  • Odpověz
Holky,

já jsem dávala od 4.měsíce,protože už nekojím a to se může.Jinak nikdy nezačínejte ovocem,začněte zeleninou,tak na začátek dvě tři lžičky třeba mrkve,postupně přidávejte,pak zkuste zase jiný druh.S ovocem se má začít až dítě pěkně jí zeleninu.
16. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
Ahoj holky

hlásím že jsme zatím 2v1. Odstěhovala jsem se ke tchánům do víkendu takže aspoň nic nedělám.Jen se válím a nudím.V noci nemůžu spávat, ale to už jaksi lepší nebude.KOntrakce naštěstí ustoupily, ale za to nastoupilo tvrdnutí břicha.To jsem dosud neměla.Takže si to užívám se vší parádou.Chjo chjo holky nejrdši bych to měla už za sebou i za cenu že se malá narodí dřív.Si říkám že to do Vánoc nějak zvládnu a pak ať se děje vůle boží.

Papa holky mějte se krásně a já až budu mít chvilku tak se zase ozvu. :wink:
17. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz
ahoj holky, jak se daří? Ondrášek je dnes nějaký ufňukaný, tak mám blbou náladu i já a to mám ještě tolik práce :frowning2:
ami - to jsem četla, že se má dávat nejdřív zelenina, aby si dítě nejdřív nezvyklo na sladkou chuť ovoce a pak by už zeleninu nechtělo. uvidíme, jak nám to půjde :slight_smile: . když už nekojíš, tak můžeš už jíst zase úplně všechno, že? ach jo, to závidím. až dokojím, tak si uvařím kyselicu, čočku s čerstvým, křupavým chlebem a zapiju to hodně bublinkovou vodou :grinning:
mili - to je dobře, že jsi u tchánovců, aspoň tam budeš odpočívat a nic nedělat. nechceš tam zůstat dýl? na tvrdnutí břicha mi doktor předepsal magnézko a pomáhalo to. a taky jsem jednou týdně pila Magnesii. však uvidíš, co ti doktor poradí. opatruj se!

a kde máme leu a jituš?
18. pro 2009 v 09:28  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak nejak napodobne jako simi u vas - NESTIHAM... vcera rychle obchod, pak dojela spolupracovnice a vecer jeste cukrovi... dnes mame tatku na smene tak soupnu maleho ven a asi budu zehlit o zavod :angry: ...
simi - udelam to same co ty jak odkojim :grinning:
jeste mi dnes teta brala krev protoze nejak moje zdravi hapruje a nejak nikdo nevi co mi je... sem skoro plesate jak mi padaji vlasy, kolena me boli ze skoro nevstanu....no sranda... tak cekam na vysledky...
mili - odpocivej, at se malinka jeste u tebe ohreje...
18. pro 2009 v 09:43  • Odpověz
leo - ojejda, co se děje? jak budou výsledky, tak dej vědět, jo? mně teda taky dost padají vlasy a bolí mě zuby, ale je to prý z kojení. malí si z nás berou to nejlepší a nám už žádné vitamínky nezůstanou, takže snad je to tak i u tebe. jo slyšela jsi o očkování proti pneumokoku od nového roku zdarma?
18. pro 2009 v 10:24  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj, ahoj,
nestíhám, nestíhám a zas nestíhám :grinning:
Tak především máte krásné fotky v albíčkách, dětičky krasně rostou, my jdeme do poradny až po Novém roku, ale hedno vím jistě, ve váze Vás sice netrumfneme, ale v délce každopádně. Hold Vašík bude špejlička. :grinning:

Mili, dávej na sebe pozor, nech se obskakovat a hýčkat tchánovcema a užívej si zbytek těhotenství pokud možno v dobrém. Až přide vnučka budou se točit kolem mí a chudák matka je odstrčená na druhou kolej. :grinning:

Leo a kolik máš napečených druhů? :wink: Já už udělám jen banánky v čokoládě a prdím na to. Slyšela jsem, že výborná poleva je z ledových kaštanů a jedné třetiny omegy. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Ty kolena mě taky bolely, že jsem se vždy ráno nemohla postavit na nohy a dojít na záchod a to máme doma schody, takže x-krát za den musím chodit po schodech. Už to ale přešlo, napaslo mě jestli to nemůže být zátěž na klouby z toho jak nosíme prcky......????

Simi, Vašík je taky poslední dobou ufňukaný, musí se s ním dělat pořád blbiny a sedět u něho jinak se vzteká. Kačka mě psala, že je to teď takové blbé období, kdy už je nebaví ležet a sedět zatím neumí. Já když už nevím co s ním dělat, tak dám do autosedajdy a když už je úplně nejhůř zapnu tv, vím že se to nemá moc dělat, ale na dvacet minut mám klid, než zas naberu sílu.
18. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
simi - to jsem teda neslysela o tom ockovani...kde jsi to slysela tv nebo net?? jj rikali mi ze je to z kojeni ale ted mi doktorka rekla ze radej zkontrolujem stihnou zlazu a celkovy obraz tak sem zvedava - jeste ze mam tak zlatou tetu ze mi veme krev doma a ja nikam nemusim....
jity-peceme s mamkou dohromady - takze takova delba prace... pekly jsme jenom vcera - mame 4 druhy a dnes budem pokracovat...jelikoz je manza v praci tak aspon se zabavim.... a s tou polevou teda nevim - o teto sem neslysela...
no nic bezim dodela obed at mame co papat
18. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
Ahojte, jen na skok.
Tady je článek o tom očkování, by mě švihlo, je to dva týdny co jsem to zaplatila a v úterý jdeme na první dávku. http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-rodina-deti/127049/smrtelny-pneumokok-ockovani-bude-zdarma.html
18. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj holky

hlásím se po delší chvilce a zatím 2v1.Od soboty večera jsem doma sama.Takže zatím vše ok.Dělám si v klidu sice jen opravdu to nádobí,ustlání apod věci, ale hold nejsem přeci lenoch.Ju a začala jsem pěkně prát malinký věci.Tedy začala jsem od postýlky tudíž mám vypraný jen peřinky a povlečení, ale dnes mě čeká další a to už budou hadýrky.Pak už jen vyvařit plíny umýt postýlku a vaničku.Nachystat věci do porodky a hurá můžu jít rodit.
Taky dneska budu zdobit stromek pač na štědrý den budu u tchánů a pak už doma.Takže mi jej dneska postaví a já si jej pěkně nazdobím.Už se na to těším.
Zítra mě čeká ještě kontrola u dr tak jsem fakt zvědavá co mi řekne.Snad řekne něco co mě potěší nu necháme se překvapit.
Už mám doma kočárek.Jen mi chybí koupit autosedačka.Takže ji budu muset koupit buď přes net nebo v obchodě nu uvidíme.

Holky jdu si nachystat pár věcí tak se dnes mějte krásně a s úklidem to nepřehánějte.Přeci nejste otroci :wink:
21. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
Ahotje,

asi se sem už do Vánoc nedostanu, takže Vám všem přeji krásné Vánoce. Užívejte si s prckama jak to jen jde!!! A ty Miluš se drž a vydrž!!! Myslíme na Tebe!

Nás zítra čeká první hexa a synflorix, tak snad to zvládneme. Už mám nachystaný panadol, uf, mám strach, ale snad to dobře dopadne. To bude mít Davídek dárek pod stromeček.

Mějte se a užvejte si, Vánoce jsou svátky klidu a pohody. A Ježíšek příjde, i když doma máte neutřený prach a neumytá okna :grinning: :grinning: :grinning:

Veronika
21. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
Mile maminky a vase rodinky
prejeme vam krasne a hlavne klidne svatky vanocni, spoustu zdravicka, lasky a pohody....

jelikoz to asi sem nestihu napsat zitra tak radej dnes - nejak nestihame... ted tu trepu vojtou aby chvilku zaspal a jelikoz se mi smeje do oci tak fakt nevim co z toho bude :wink:

a darecky do albicek at se pokochame :grinning: :wink:
23. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
Moc děkujeme za všechna přáníčka ať už co jsou psaná tady, co mě přišla mailem nebo sms. Taky přejeme všem krásné svátky, zdravíčko, pohodu a hodné a usměvavé dětičky.
23. pro 2009 v 19:06  • Odpověz
Hezké Vánoce milé maminky a miminka :dizzy_face:
24. pro 2009 v 09:48  •  1 dítě  • Odpověz
Zdravím po vánočním shonu.
Nevím jak Vy, ale já už toho mám dost. Tolik návštěv a všeho kolem, jsem ráda, že už je to za náma, i když Vánoce byly skvělé!!! Davídek byl nejvíce fascinovaný ze zlatého balícího papíru))) Byl ale ještě chuďátko špatný z hexa+synf - neobešlo se to bez komplikací (první den neklidný a pak dva dny teplotka), ale je moc statečný!!! Jinak je to docela nervózní, že každý kdo je u nás na návštěvě ho chce na ruce a četla jsem, že dítě se cítí hůř v náručí cizí osoby doma než v náručí maminky nebo tatínka v cizím prostředí. Tak si myslím, že i na něho to byl docela záhul!!!

Jak Vaši prcci? Pak sem dám fotky u stromečku! Tak taky nějaké hoďte, ju? Miluš, co Vy? Viděla jsem tady Vaše auto myslím 25. tak jsem na Tebe myslela. Snad jsi ještě pořád Kinder vajíčko. Ještě máte s malou čas. Chtěla jsem se optat - už víte nějaká jména nebo to bude překvapení?
Mějte se holky a děťátka moc krásně!
27. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
ahojky maminy
tak jak pise verca - navsteva za navstevou k tomu jeste tchanovci... no nevim nevim jestlisou vanoce svatky klidu :angry:
jinak stedry den parada - s malym jsme byli odpoledne v kostele (bylo to pro rodiny s detni ktere nemuzou jit na pulnocni) bylo to super byli tam vsichni znami s malochama... a vecer vojta nadsen ze stromecku hlavne ze svicek... balicky si rozbaloval sam - strasne se mu libilo trhat papir... od nas dostal zidlicku tak hned jak bude sedet ma kde papat
jinak bojujeme s prikrmem protoze uz zacina mit malo v noci a plakal po dvou hodinach...tak jsme dali kasu ta nic moc tak jsme koupili mleko - to vubec z flasky nechtel jen to na nas plival tak sem vcera koupila jinou kasi tak tu jakz takz po uzickach papal ale stejne uz je 12 v noci zase papal ode mne... tak nevim co jeste mu dat... musim se poradit asi s dr ale tam jdeme az po novem roce... tak uvidime...

a co jinak vy?? co vam jezisek donesl??? me zehlicku - uz sem ju aj prubla a parada.... :grinning:
29. pro 2009 ve 12:14  • Odpověz
Leu-kaši nedávej,zkus umělé mléko po lžičkách,kaše je moc,ani mě ju malý nejí.Našemu stačí UM na noc.

Pak se rozepíšu o Vánocích.
29. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahojte mamky,

U nás Vánoce byly hezké.Malému lezou zuby,už mu dva skoro čouhají,přeleze si z jedné místnosti do druhé,pěkně si sám sedí,baští,je to šikula,ale to každé vaše dítko.Dostal housenku od Lamaze,takovou šílenou farmu,něco jako klavír,pořád si to pouští dokola.Jinak židličku a autosedačku,oblečení.No a taky nějaký peníz.No jinak fotečky mám na Facebooku.

http://www.facebook.com/album.php?aid=67216&id=1345710327
29. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz
ahoj holky, takže Vánoce jste prožily dobře? tak to jsem ráda. my jsme měli taky hezké Vánoce, Ondrášek hrozně hleděl na světýlka na stromečku, byl milunký :dizzy_face: . dostal nějaké hračky na skládání, oblečky, penízky, tak byl spokojený. jinak bojujeme se zoubkama. v noci nespíme, brečíme, rozčilujeme se, no prostě děs. budí se mi po dvou hodinách, tak už nevím, co dělat. vždycky mi spinkávál pěkně celou noc a teď taková hrůza :frowning2:
leo - tak Beba nepomohla? kdyby vám ji Vojtíšek nechtěl ani se lžičky, tak si ji od tebe koupím, ať ji nemusíš vyhazovat.
ami - Daneček je už tak šikovný? Ondrášek už má náznak lezení, ale neví jak na to, tak se rozčiluje.
veru - takže jste taky měli teplotky po očkování? ono je to asi fakt zátěž pro ty naše prcky, ale hlavně že už je dobře! :wink:
29. pro 2009 ve 14:02  •  1 dítě  • Odpověz
Simi-já dávám na noc Nurofen,poradili mi to že je to dobré,jahodový sirup to je,z takovou trubičkou a je klid.
29. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
ami - já mám paralenový sirupek a stojí za prd, tak asi zkusím Nurofen a snad bude líp
29. pro 2009 v 17:47  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky!
tak já tu na vás zase kuknu :slight_smile: Vidím že jste si vánoce všichni krásně užili, to je super :slight_smile: U nás byla taky spokojenost, dárečků hafo a to jak pro malou tak pro mně :slight_smile: Asi jsem byla moooooooc hodná!

Jinak jestli můžu předat své zkušenosti - co se týče léků velmi bohaté - nejlepší je fakt Nurofen sirup, ten zabírá nejlíp a pak obyčejně paralenové čípky, ale ty se pro takové malé prcky musejí rozpůlit a pak je to pro ty drobečky asi nepříjemné. Ale když potřebujete snižovat velkou horečku, musíte střídat po 4 hodinách 2 typy léků, takže není na vybranou a kombinaci Nurofenu a paralen čípků mám odzkoušenou na čtyřicítkách horečkách při šesté nemoci :sunglasses:

Jo a ještě pomáhá Calgel na ty zuby. Já když už nevím co s malou tak jí tím pomastím dásínka a je na chvilku klid.

Leu já myslím, že už bys kašičku mohla dávat. Lucinka baštila od 4. měsíce, mi doktorka doporučila tu Hami první kaši bez příchutě, prý je na začátek nejlepší. a baštit ze lžičky...ono je potřeba vyzkoušet jaký typ kaše a hlavně pak mlíčka bude pro vás nejlepší. Já s tím zažila muka, než jsme našly mlíčko které Lucinka byla ochotná pít. Měli jsme doma fakt snad všechny značky (a musím říct že Nutrilon je strašně hnusný) tak tolik moje poznatky :slight_smile:

Ještě užívejte vánoční atmošky, mějte se :dizzy_face: :dizzy_face:
29. pro 2009 ve 21:26  • Odpověz
ahojky holky
tak my zkousime, zkousime a zkousime... zatim to prekvapive vyhrava kase a k tomu nutrilon - asi ma vojta nejake zvlastni chutove bunky protoze kdyz sem ju olizla ja tak fakt nic moc nebyla.... ale ted me zase prijde ze ho z ni boli bricho tak nevim... dnes zase budem zkouset tak uvidime ale s tim prikrmem spi aspon do dvou... :confused:
jinak dekuji za rady - ale mam pocit ze nase dite je nejake special ... ani rady od svagrove na nej nesedi a ta uz ma dve ratolesti - no inu je kazde jine... uvidime cim vojta jeste prekvapi...
s lezenim uz taky simi bojujeme... pavel vojtovi trochu pomaha a blbnou na posteli jak mali kluci...a pak lehnou a spi a ja mam klid... :grinning:
simi - jeste sem se chtela zeptat kdy jdes vyrizovat materskou?? nejak ted po novem roku ne?? a jeste jezdite v kosiku?? my uz se bouchame do hlavicky :angry:
30. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
tak my jsme dnes konečně měli klidnější noc. moc nám pomoh Mundisal na ty ďásenka. potřela jsem je a za 2 minutky se Ondrášek už i smál. to bylo radosti :slight_smile: . dnes už je trochu klidnější, tak snad budeme zase dobře spinkat.
leo - takže pomáhají kaše? no aspoň něco! košík už jsem s těžkým srdcem rozložila a sbalila pro další mimi. strašně mi vyhovoval, byl super. mateřskou je ještě nějak potřeba zařídít? já jsem si něco zařizovala hned po porodu, ale nevím, jestli je ještě něco potřeba :frowning2:
30. pro 2009 v 18:40  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky
omlouvám se že jsem Vám nepopřála k Vánocům, ale k pc jsem neměla ani čas zajít.Byla jsem celou dobu u tchánů a tam se mi na pc nechtělo.Takže doufám že jste Vánoce přežily v pořádku a krásně jste si je užily. Já na Štědrý den málem zase jela do porodky, ale rozdýchala jsem to.Asi to bylo tím že jsem už vysadila magnézko.Ale po pravdě bych to chtěla mít už za sebou.Byla jsem na kontrole na UTZ malá váží 1725g.Já má zkrácený čípek.Jinak zatím vše ok, ale dr jsem se nějak nelíbila.A tak mi radši ani nic neříkala a já se radši neptala.Už jsem odevzdala papíry na mateřskou a ukončila NP.Tak jsem zvědavá jaký to bude.Taky jdem po Novým roce na matriku vyřídit příjmení a jdu se přihlásit k dr do Bystřice tak snad mě vezme bez keců.Jinak bych jezdila asi až do Holešova.

Vánoce byli u nás vcelku vklidu.V podstatě všechny dárky byli pro malou a na maminku se jaksi zapomělo, ale co už no.Aspoň to nemusím kupovat.Jediný společný dárek byl foťák.Takže už se těším až budu moci všechno fotit.
Břicho už mám jako balón.A už nezvládám tolik věcí.Všechno je strašně těžký a ze všeho jsem unavená.Nejhorší je že mě strašidelně bolí nohy.Naštěstí nemám otoky, ale ty křeče a trnutí je šílený.Večer nevím jak mám ležet a pořád sebou melu v posteli.A taky se šíleně potím, ale to jsem si přečetla že je normální že ze sebe jakoby za malou vypuzuji přebytečný látky.

Holky já vůbec nevím co si mám vzít pro malou do porodky.Pro sebe mám tašku nachystanou, ale pro broučka jsem se to nikde nedočetla.Tak já vůbec nevím.Jestli máte někdo seznam co vzít pro dětičky tak mi ho jsem zkopněte děkuji.

Přeji krásnýho Silvestra a pohodový Nový rok. Všem moc zdravíčka, štěstíčka, lásky a zbytek si zařídíte sami.
Papa Míla.
31. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky...
Po dlouhé době se hlásím :slight_smile: Jdu vám popřát vše nej do nového roku,hlavně hodně zdraví a štěstí,at vám děti dělají jen samou radost :dizzy_face: :dizzy_face:
Dočtu později at jsem v obraze co se tady za tu strašně dlouhou dobu změnilo :slight_smile: :slight_smile:
1. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.