• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahojte, zdravím po novém roce.
Miluš, jsem ráda, že jsi pořád Kinder vajíčko, myslela jsem na Tebe!!! Pro malou si vem hlavně autosedačku a oblečení. Já třeba měla jen letní - koupila jsem přímo soupravičku do porodnice, ale to je zbytečné - stojí hodně a využila jsem ji jednou, jelikož jsem měla velikost 56 a to mu bylo už tacho tacho. Prostě bodýčko asi s dlouhým rukávem, punčošky, kalhoty, svetřík a buď bundičku nebo oteplený overalek, čepičku a já bych vzala fusak, ale nevím, jestli by se Ti vešel do autosedačky, nám třeba ne. A zbytek pro Tebe je dobrý seznam tady http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/veci-do-porodnice.html jo a vzhledem k tomu, že můžeš porodit kdykoliv jak píšeš, tak to jméno vyřiďte co nejdříve, pak jsou s tím zbytečné problémy. Já to měla už ve třetím měsíci a měla jsem klid.
Jinak píšete o zubech, malému už asi taky rostou. Strká si do pusinky celou ručičku, ale hlavně jezdí i jen prstíkama po dásních jak zběsilý a když jsem mu dala nachlazené kousátko, tak ho málem snědl :slight_smile: Je to ale možné ve 3,5 měsících? Moje nervy.
1. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Jo a Leu - není možné, že jsi jen měla laktační krizi? Já ji taky měla a najednou jsem malého musela asi 3 dny kojit co dvě hodiny a někdy i méně, ale přešlo to a zase se to vyrovnalo. Ale byly to nervy.
1. led 2010 v 18:43  • Odpověz
ahojky maminky
tak nejak nestiham tu ani kuknout... sem rada ze se jeste mili drzite...jen jeste chvilku vydrzte...
veri - laktacni krize to neni - je to nas jedlik a proste mu uz nestaci... kdo taky ma uzivit 8kilove dite :grinning:
ted u nas vyhravaji mlecka s ruznym druhem podavani - stridame flasky a koncime u strikacky... nekdy se napije dost nekdy zas vubec - no uz se tesim jak pujdeme k dr co poradi...
holky cetly jste to ockovani zadarmo??? budete davat mrnousky ockovat??
a jak jste zvladli silvestr?? vojtisek to cele prospal a to mu pod okny bouchali sousedi s sto sest...
2. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
mili - drž se ještě chvilku!
mikul - no to jsem ráda, že jsi sem po dlouhé době kukla! dívala jsem se do albíčka, jak vám Adélka už hrozně vyrostla! je krásňunká :dizzy_face:
veru - jj, nám ty zuby začaly taky v té době a do teď nemáme ještě ani jeden zub :frowning2: . kéž už by aspoň jeden vylezl, aby se Ondrášek tak netrápil. dost nám pomáhá ten Mundisal. jinak ty chladící zvířátka mi vůbec nechce dát do pusinky
leo - já si taky myslím, že to není laktační krize. už to Vojtíškovi prostě nestačí, tak se něčím potřebuje dopapat. my jdeme k doktorce 19., ale myslím si, že nám poradí už nějaký příkrm. už minule mi radila polívku, ale zatím jsem ji nezkusila. mně se totiž Ondra přes den tak hladový jak večer nezdá. no a to očkování bych asi dala, když už je teda zadarmo, ale nám to asi nevyjde. je to pro mimča narozené od srpna (v televizi říkali od 1., doktorka mi říkala, že od 5.) a ty tři vakcíny se musí stihnout do 7. měsíce. takže si myslí, že by to bylo pro prcka najednou velká zátěž. a taky nemůže teď vědět, že do toho 7. měsíce všechny tři dostane. kdyby onemocněl, tak už by se to nestihlo a musela bych to zpětně doplácet. mám jí volat v úterý, jestli se něco v zákoně nezměnilo, aby jsme to mohli dostat i my, tak jsem zvědavá.
2. led 2010 ve 13:26  •  1 dítě  • Odpověz
jo holky, ještě jsem se chtěla poradit jaká autosedačka je dobrá. vůbec v tom nemám přehled a budeme ji muset už brzo koupit. protože ten náš otesánek má už 9 kilo a vajíčko pod ním už jaksi křupe, tak jen doufám, že bude brzo sedět! jinak budeme asi nepojízdní :frowning2:
2. led 2010 ve 13:29  •  1 dítě  • Odpověz
simi- aha tak to ja podrobnosti ohledne toho ockovani nevedela - jen sem to cetla na netu tak sem si rikala ze se poradime s dr jak tam pujdem - my jdeme ve ctvrtek tak sem zvedava kolik mame zase navic :slight_smile: jinak s tou sedackou - bracha maji takovou ze se da polohovat tak to detatko nemusi jeste ani sedet ale co je to za znacka nevim - musim se kuknout... tak by jste nepojizdni nebyli... :wink:
2. led 2010 v 16:41  • Odpověz
Ahoj holky,

tak my už zub máme další leze.Jinak autosedačku máme polohovací,jde dát do sedu i do lehu.Je dobrá.
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=1833

a židličku jídelní máme tuto.
http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=622
3. led 2010 ve 21:13  • Odpověz
ami - tak zub konečně vylezl? to je dobře! při tom druhém je to taky takové trápení? já ten náš první zub furt vyhlížím a on nikde :frowning2: . nadělá tolik bolesti a ještě se mu nechce ven, darebákovi! :angry:
na autosedačku jsem se dívala, vypadá dobře. dá se taky polohovat na spinkání? židlička je taky krásná!
4. led 2010 ve 12:04  •  1 dítě  • Odpověz
Simi-dá se polohovat myslím že do šesti poloh my máme zelenou. :wink:
4. led 2010 v 16:49  • Odpověz
ami - mně to na tom facebooku píše, že obsah této stránky je momentálně nedostupný :frowning2:
4. led 2010 v 17:10  •  1 dítě  • Odpověz
ahojka holky:už nevím kam se s tímhle mým dotazem obrátit, tak snad poradíte tady.Prosím, chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás chodila v těhu na ambulanci pro rizikové těhotenství do BKN....a máte zkušenost s UTZ ... konkrétně se mi jedná o to, jestli vám někdy řekli orientačně váhu miminka? protože v prvním těhu před 3lety mi váhu malého neřekli nikdy. A teď doposud taky ne. Tak nevím, jestli to říkají jen na vyžádání, nebo jestli to neříkají vůbec . A je pravda, že by mě to docela zajímalo .děkuji
4. led 2010 v 17:33  • Odpověz
ahoj marku - no mně doktor říkal váhu málokdy, ale na rizikové jsem nechodila. poradila by ti určitě lussinda. zkus jí napsat do IP, sem už moc nechodí.
4. led 2010 v 18:07  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak po dopolednim maratonu ve vareni, uklizeni a umyvani sem si az ted sedla k netu... a to se maly vzbudil s rymou tak sem se vylekala co bude protoze mame mit ockovani ve ctvrtek... ted sem se podivala na dasna a je to vyrizeno - dve boule jak hrom... tak uvidime co bude...

marku - s nemocnicnim ultrazvukem zkusenosti ja nemam...

simi - taky se vam jeste zadny zoubek nevyklubat?? to je boj ze?? jo a jezdite jeste v hluboke korbicce???
4. led 2010 v 18:11  • Odpověz
leo - no je to u nás úplný děs, bez toho gelíku na dásna by jsme se neobešli. už aby byl na světě aspoň jeden zub! pak už to snad taková hrůza nebude! vy to taky prožíváte těžko? v korbičce ještě jezdíme, ale dnes jsem už přemýšlela nad sporťákem. jenže asi nemá smysl dokud nebude malý sedět. nevím. vy co?
4. led 2010 v 18:43  •  1 dítě  • Odpověz
my gel na zuby nemame - zacalo to dnes tak jsem zvedava jak to bude pokracovat.... :unamused: a mate k tomu i rymu??? a s tou korbickou - sem si rikala ze vyzkousim jak ten sportak jde dat dolu - mam pocit ze u toho naseho kocarku by to mohlo jit uplne do roviny tak to zkusim a kdyz tak uz ho dam protoze se tam uz nemuzeme vlest... doufam ze budu mit zitra chvilku abych to zkusila :wink:
4. led 2010 v 19:46  • Odpověz
leo - tak jak je dnes? Ondrášek jen kvičí s ručičkou v pusince :frowning2: . rýmu nemáme, ale večer byla zase zvýšená teplota. ach jo, kdyby už bylo zase dobře. jinak volala jsem doktorce ohledně Prevenaru a prý je v jednání, že by se mělo očkovat do konce 7.měsíce (teď je to do začátku) a to bysme stihli. máme přijít ale až 19. do poradny a pak se nějak dohodneme. jak ten sporťák? my ho máme u našich, takže ho nemůžu zkusit
5. led 2010 v 09:27  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holky
jdu na Vás mrknout jak tu bojujete s prckama :wink: Vydím že řešíte nějaký očkování nu já zatím moc neporadím, ale snad už mě to brzy čeká taky.
Řeknu Vám spaní nic moc v noci chodím po baráku a přecházím z jedné postele do druhé.Tedy z ložnice do obýváku.Děs naspím pár hodin a jsem vzhůru.Třeba zaspím na 2hod a pak 4nespím pak usnu na chvilku pak zas nic a pak spím skoro do 10hod.No hrůza.Se modlím ať už to mám za sebou ať nespím oprávněně kvůli malé.

Matriku a pediatričku už mám konečně vyřízenou.Takže bych si přála kdyby malá přišla na svět v neděli pač to bude mít můj narozky. :grinning:

No nic jdu dochystat postýlku a ještě pár věcí.To zas budu dělat celý den pač už skoro nic neudělám.Ze všeho jsem jaksi unavená a šíleně mě bolí nohy. :angry: Jde mi to až do křečí což není moc příjemný!

Pa holky.Já zas mrknu. :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:07  • Odpověz
ahojky holky tak my bojujem a bojujem se zoubkama a nic a nic... jen vojta nespi, porad mi neco povida a ja uz se z toho hotova...
simi - kocarek sem zkousela - nejde to do 100%roviny ale je to trosku nahle ale ne moc tak cekam jak dorazi zitra pavel z prace a v brzke dobe ho tam asi dame... ale docela se mi tolibilo.... s tim ockovanim taky cekam na doktorku tak sem taky zvedava co mi rekne - prave sem ji volala jestli tam muzeme ve ctvrtek dojit aj kdyz mame trocku rymu jestli to nevadi na tu treti hexa tak rikala at dojdem tak uvidime....
mili - to jsem rada zes na nas kukla... davej vedet jak jste na tom... to spanii sem mela nakonci podobne jako ty...tak vim jake to je... vydrz uz to za chvilku budes mit za sebou... :wink:
5. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
AHoj holky, teda ty zoubky, ale nadělají paseky, co?
My zatím nic i když ruka je v puse pořád a slintání to je kapitola sama o sobě, někdy se stává že ho musím i třikrát za den převléct do suchého trička. Nějaký bryndák nepomůže, protože zvládá poslitnat absolutně vše.

Jsem zvědavá jak dopadnete s tím očkováním. My ho budeme muset platit :unamused:, ovšem v takovém případě nechcem a nebudem šestřit.
5. led 2010 v 16:09  • Odpověz
ahoj holky, tak já už jsem i po dobré rozvičce. máme službu v baráku a venku nasněžilo tolik sněhu, že jsem ho musela jít uklidit. jak to tak ale vypadá, za hoďku můžu jít zas! :angry:
leo - já bych s kočárkem ráda vydržela ještě aspoň měsíc, ale nevím, nevím. už je tam malý tak dost nasáčkovaný.
jity - myslela jsem na vás, jestli vás taky tak trápí zuby, ale jak vidím, máte štěstí a je to zatím v poho. to je dobře, jen ať to tak je i dál! máte se jinak fajn? už u vás musíte mít taky kopu sněhu, co?
mili - já jsem chtěla taky, aby se malý narodil na narozky mojeho, ale nevyšlo to. vyšlo to ale na narozky mojí mamky, takže to je taky super. i kdyby to bylo ale jindy, tak je to nejkrásnější den v životě :dizzy_face:
6. led 2010 v 09:19  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky
tak u nás je nádherně, ale jen do tý doby než musím jít odhrnout sníh abych se dostala z baráku :grinning:
Dneska jsem spala po dlouhé době trošku líp.Asi to bylo tím že jsem spala v obýváku a nestěhovala se do ložnice.Tak snad se to brzy zpraví a já budu moci zase spávat v ložnici na svojem.
Včera jsem vyprala všechny plíny tak dnes budu žehlit.To bude makačka.
Pa pa holky.Já se zase ukážu.

Ju holky nevíte kdo by prodával vajíčko na Casualplay?
6. led 2010 v 11:24  • Odpověz
Ahoj holky

co je s Váma snad jste někde nezapadly :wink:
8. led 2010 ve 12:16  • Odpověz
Ahojte, hlásím se tentokrát z Brna.
Jak jsem byla vždy spokojená a klidná maminka, tak středou je vše úplně jinak. Jelikož můj muž má vrozenou srdeční vadu, tak jsme jeli i s malým do Brna na kontrolu a srdce je v pořádku, ale malému zjistili hydrocefalus na mozku, takže v úterý jde na operaci. Byli jsme v nemocnici, teď na víkend u kámošů v Brně, jelikož domů si v tom počasí netroufnu jet. Takové zjištění bych nepřála nikomu! Jedná se o tom, že každému se tvoří mozkomíšní mok a odvádí se kolem mozku a vstřebává, ale Davídek má zacpaný kanalek, tak se mu ten mok hromadí v hlavičce a začíná utlačovat mozek, takže mu musí do hlavičky fontanelou udělat nový kanálek a snad se to upraví nebo budou další operace! Nechápu, co jsme komu udělali, že ho to muselo potkat. Už má za sebou magnetickou rezonanci a viděli jsme i snímky, nic hezkého to opravdu není. Je to bohužel dost rozšíření onemocnění mezi lidmi, ale každý případ je jiný, takže ukáže jen čas, co bude dál a jestli je vše v pořádku. Chci Vás tímto všechny upozornit, aby Vám obvodní lékař při každé návštěvě měřil obvod hlavičky a řádně zapisoval do průkazu, tak se na to dá včas přijít. Nám to nedělal a jen šílená shoda náhod nás k tomu přivedla. Přišel na to doktor, který má specializaci na kardio a nezdála se mu velikost hlavičky a tvrdší fontanela, kterou to napíná, tak udělal UTZ mozku a tím na to přišel a pak jen smršť informací. Ozvu se asi tak za 2-3 týdny jak budeme po operaci a doma.
8. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj Veru

ježiš mě je úplně do breku.Hlavně buďte všichni tři strašně moc stateční.A věřte že vše dopadne moc dobře.Moc na Vás budu myslet.Tohle by mě nikdy nenapadlo.Hlavně že se na to přišlo včas a je tu řešení.To je moc důležitý.Přeji Vám aby jste měli hodně sil vše zvládnout.
Jestli chceš písni mi svůj tel do IP.Aspoň bych tě mohla podpořit přes sms kdyby si chtěla.Samo tě nenutím.
Přeji Vám mnoho štěstí a hlavně ať vše dopadne dobře.
Kdybych mohla nějak pomoci tak stačí dát vědět.Číslo na mě máš.
8. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
verunko - to je mi moc líto, je to hrozné, když to nezjistil váš doktor! ale neboj, všechno bude zase dobré!!! hlavně že se to podchytilo tak brzo! moc na vás myslím a držím palce! držte se a jak to půjde, ozvi se!
kdoví, co na nás a na naše zlatíčka číhá. je to hrozné :frowning2:
mili - jak se daří, jak se cítíš?
8. led 2010 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi děkuji cítím se už jaksi hůř.Nemůžu už tolik chodit a to já jsem na procházky zvyklá.Takže mě to celkem štve.Včera jsem byla na kontrole a naštěstí vše ok.Tak uvidíme dál.Začali mi opuchat kotníky.Zatím jen minimálně,ale i tak.Už to není sranda.A ještě k tomu ten sníh tak na sebe musím dávat ještě větší pozor.V noci špatně zpávám tak snad se to aspoň na pár dní zlepší.Ale bříško mi zavazí snad při každé nějaké práci.Dosud to šlo,ale už to není ono.No já vím lepší už to nebude.
A taky mám pořád křeče v podbřišku či bolesti.Snad při všem to cítím jen když ležím a nic nedělám tak je vše v klidu.Už bych si přála to mít za sebou :wink:
8. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
ahojky holky
veri - teda takove zpravy... to je teda smutne ale jak pise simca urcite to vsechno dopadne dobre a za chvilku budete doma. drzime pesti a v utery budeme s vama a moc na vas myslet.
mili - je to uz ted vazne zatez co?? tak uz jenom odpocivej a odpocivej a za chvilku budes mit malinkou na kline

jinak my byli vcera na kontrole, mame 8kg a 70cm - nastesti nam teda hlavicku meri pri kazde kontrole (pani doktorka je pecliva a sem moc rada) jinak vojta dostal posledni hexa tak jsme trosku protivni ale spis za tu naladu muzou zoubky - pani doktorka nam rekla ze se nam tlaci zrovna dva naraz takze mame zoubkovou rymu a jeste nam poradila novou kasi a jiny postup tak jsme to vcera zkusili a vojta spal do pul ctvrte ale v noci se mi poblinkal - tak me trosku vydesil ale pak hned spinkal. jo a jeste sem se ptala na toho pneumokoka tak simi nam rekla pani doktorka ze se ockuji deti od 2.srpna a ze staci kdyz se v lednu stihne prvni vakcina a nas si napsala jako prvni ze na to mame narok - budu ji volat kolem 20 tak snad to bude ok. rikala ze se ten synflorix snasi lip tak uvidime... jinak sem se docela pobavila - vojta jak vubec neplace tak jak videl dr tak rval a rval - pani doktorka z toho spatna ze ho takoveho nezna (ani my ne) a tatinek byl s nama a jak se predvadel jak si s vojtou seda a cvici - no sem se malem potrhala smichy....

tak na sebe vsichni davejte pozor, hlavne ne tom snehu :slight_smile:
8. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Verunko máš pro nás smutné zprávy :frowning2: , ale doktoři v Brně jsou výborní, už jen to kardiolog přišel, na takovéto onemocnění, vypovídá, že jsou to špičky, mají skvělé znalosti a ke všemu přistupují velmi zodpovědně, uvidíš, že udělají vše pro to, aby se to povedlo napoprvé a nebyl nutný další zákrok a jak říkají holky, za chvilku budete doma. My tu na Vás budeme myslet a budeme čekat až se tu zase ukážeš nebo jestli máš na někoho mobil tak na sms. Dva tydny jsou dlouhá doba a rády o Vás uslyšíme kdyby to bylo možné i dřív. :slight_smile:

Mili - když tu popisuješ, jak se cítíš, tak se v myšlenkách vracím ke konci svého těhotenství, vydž už jen chvilku a mimčo bude venku

Simi - my jsme tu zasypáni sněhem fest, ale dnes tu byl stavený tchán, jel z Holešova a říkal, že tam je sněhu dvojnásobek toho co u nás. Ještě jsem si na Tebe nedávno vzpomněla, když jsi tu v prosinci psala o tom, jakou máš chuť na čočku a kvůli koju nemůžeš, tak mě dnes známá říkala, že si kupuje červenou čočku a ta je nenadýmavá a může se i při kojení.

Leo - vy jste draci, už jste nás předehnali, my máme 7,5 kilo.

Od úterý vařím mrkvičku a už jsem přidala i brambor, první den nic moc, ale dnes toho měl Vašík málo a já už mu neměla co dát :grinning: . Na vánoce jsme od švagrové dostali silikonovou lžičku a sní je to poráda krmit. Je to radost pozorovat jakmu chutná a jak pěkně otvírá pusinu.

Mějte se krásně, my zítra jedem ke tchánovcům, takže si Vás zase přečtu asi až v pondělí.
8. led 2010 v 19:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.