• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahojte Zlíňandy...
nevíte o nějakém předporodním kurzu ve Zlíně?
díky :slight_smile:
20. led 2010 v 10:34  • Odpověz
Ahoj holky
tak dnes jsem se po dlouhé době vyspala.Asi to bylo tím že jsem spala v ložnici s přítelem, který mi ráno odjel.Tak asi možná proto.JInak dnes je mi i líp.Tak snad nám to chvilku vydrží.

Sajmi přítel jezdí za prací do Šumperku.Přijede vždy v sobotu a v úterý ráno odjíždí.Teď to byla výjimka pač měl nějaký školení v Brně tak to jezdil domů.JInak tam zůstává na penzionu.Je to odtud asi 1,5-2 hod cesty.A jezdit každý den tam i zpět je mazec.Nu a sporodem jsme domluvení.Jakmile to na sobě poznám tam mu ihned volám a on hned vyjíždí.Mezi tím já se pokusím dát dokupy a budu na něj čekat doma.Pokud se to bude zhoršovat tak zavolám tchánovi, tchyni, kamarádce aby mě někdo odvez do porodky do ZL. Ale myslím že určo neodrodím během hodiny.Takže doufám že to v klidu stihne i kdyby měl přijet rovnou do ZL.No přála bych si kdyby tam byl,ale pokud by okolnosti nedaly tak tam se mnou určo někdo zůstane.Já jsem řekla že tam sama nebudu ani za boha :grinning:
Jinak na kontrollu a ozvy chodím ke své DR. Takže jedině ona mě může poslat do porodky :wink:

Sennorita, gratuluji k holčičce a k těhu samo. Já jsem chodila na kurz do Přerova od firmy Pamad.Jestli,ale dělají kurzy ve ZL nevím. Ale ostatní holky ti určo poradí víc. :slight_smile:

Pa holky čeká na mě halda prádla na žehlení. :slight_smile:
20. led 2010 v 11:05  • Odpověz
ahojky!
jity - děkuju opravdu moc za rady! ta mléčná kaše je, že je tam už sušené kravské mléko, které je velký alergen (a protože já jsem ekzematička, musíme se tomu prý vyhýbat) a zalévá se vodou. nemléčná kaše je bez sušeného mléka, ale zalévá se Bebou hypoalergenní nebo hypoalergenním kravským mlékem (jde koupit v lékárně), tož tak, no. dnes zkusíme poprvé tu nemléčnou zalitou mlékem :slight_smile: , tak uvidíme, jak mu bude šmakovat. stejně je to blbost, ty kaše. naše babičky žádné hypo a nehypo kaše neznaly a taky byly zdravé, že?
sennorita - já jsem chodila do kurzu k p. Křemenové na kulturák ve Zlíně (kdybys chtěla kontakt, napiš), pak má ještě nějaký i porodnice a myslím že i Regina (tj. centrum pro rodinu vedle divadla, mají myslím i webové stránky, tak zkus mrknout)
mili - v Šumperku mám rodinu, takže vím, jak je to daleko a každodenní dojíždění by byla blbost, navíc v takovém počasí, že? snad vám to vyjde s tím porodem, abys tam měla i tvojeho. dodá ti určitě strašně moc síly! já bych taky nerodila sama! :wink: zíta písni, jak jsi dopadla na kontrole
20. led 2010 v 18:47  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak ja dnes jen na skok protoze tu zrovna uspavam maleho...
my dnes meli krasny den, byli jsme za tatkou v praci na exkurzi - byla to parada!!! priste simi musite s nama :wink:
simi - jakou jste meli reakci na toho pneumokoka?? my jdeme zitra na pichanec

tak holky koncim prave se mi vojta pos... !!! a to je okoupany :fearful: :grinning: :unamused:
20. led 2010 v 19:55  • Odpověz
Zdravím holky,

vy dáváte kaše když vám děti v noci spinkají?To je docela zbytečné,já je nedávám,nám stačí mléko:slight_smile:My máme jídelníček:

1-mléko
2-ovoce+mléko
3-zelenina
4-ovoce+mléko
5-mléko
20. led 2010 ve 20:08  • Odpověz
kačko - to máte teda krásný jídelníček. toho já se asi nikdy nedočkám :frowning2: . malý se mi zase začal v noci budit (tuto noc jsme vstávali po 2 hodinách! děs!), takže dávám místo Beby kaši (nebo je to vlastně Beba s kaší). ale jen pár lžiček, ze začátku.
leo - tak to je fajn, že jste si exkurzi užili! :wink: po Synflorixu neměl asi žádnou reakci. v noci nespal asi kvůli hladu a zoubkám. ať to zítra dobře zvládnete!
20. led 2010 ve 20:54  •  1 dítě  • Odpověz
Simi-ale to lepší nebude,my se budíme taky,sice ne tak jak vy.
Já někdy dávám i toto,je to moc dobré:slight_smile:ale trošku dražší,babičky kupují:slight_smile:

http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?pageid=118
20. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
ami - mně ale Ondrášek spával pěkně celou noc :frowning2: . myslíš, že už se mi teď bude budívat? ach jo. no uvidíme. jinak ty příkrmy vypadají dobře, já bych si je dala taky! :grinning: a jsou vyrobeny z kojeneckého mlíčka, takže to by Onďa klidně mohl!
20. led 2010 ve 21:24  •  1 dítě  • Odpověz
Simčo,zaregisturj se na nestlé,budou ti posílat brožurky a balíčky Beby na cestu:slight_smile:
21. led 2010 v 10:37  • Odpověz
ami - už tam jsem zaregistrovaná asi měsíc a zatím mi nic nepřišlo :frowning2:
21. led 2010 v 11:09  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky

psala mi Verča smsku.Tak snad se nebude zlobit když Vám ji přetlumočím.Napsala mi že Davídek je po operaci a že včera ho pustily z Jipky a tydíž ho má u sebe na pokoji.To je všechno a doufají že je brzy pustí domů :wink:

Nu a já jsem na kontrole dopadla následovně. Ozvy v pořádku malá bude pěkný čertík pač do toho neustále kopala,ale naštěstí záznam byl natočený.Stahy dělohy jsem skoro žádný neměla.Při kontrole dr mi řekla že je vše v pořádku a že se chystám na porod.Když jsem se jí tedy zeptala co to vlastně znamená tak jen řekla že čípek je nachystaný a že jsem otevřená na jeden prst.Což mě překvapilo pač jsem čekala, že na víc.A tak jsem se zeptala jestli budu přenášet.A ona že to nemůže říct na 100% ale zatím že to vypadá že budu rodit v termínu.Prý mi víc řekne příští týden na další kontrole.Takže malé se očividně nechce a moje tělo se zatím pomalu chystá.Říkala že už nemusím dodržovat žádný klidný režim.Tak jsem jí s úsměvěm řekla že jsem dosud ani žádný nedodržovala. :grinning:

Takže jsem zvědavá jak to bude dál.Asi to tedy v lednu nestihnem jak jsem si přála.Ale neva co se dá dělat. :slight_smile:

Pa holky zatím se mějte, já zas kuknu.
21. led 2010 v 11:56  • Odpověz
mili -tak to jsem ráda, že ti Verča napsala. hlavně že je malý po operaci a snad je vše v pořádku! moc na ně myslím!
do konce měsíce je ještě času dost, neboj. třeba to stihnete :wink: ! když už jsi otevřená na jeden prst, tak to už snad dlouho nebude trvat! opatruj se a ODPOČÍVEJ! :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky

vidím že tu dnes nikdo nenakukoval. :grinning:
Sajmi jak ráda bych to měla za sebou.Jsem strašně neohrabaná.A nejvíc mě štve že si skoro neobuji boty pač mám nateklý kotníky a nejhorší je zohnout se.Ale to tu asi všechny holky znají.I když vy jste rodily relativně všechny v létě takže jste hodily žabky a hurá.Dneska jsem umyla kočárek vše nachystala.Už mi došla i autosedačka tak jsem to všechno vyzkoušela.Jen mě štve, že mi paní k té sedačce nepřidala nějaký návod.Takže budu muset na to vše přijít sama.Hlavně na to polohování té sedačky.Jsou tam nějaký dva čudlíky a já vůbec nevím co s něma.Jsem to zkoušela a nepřišla jsem na to!Ještě že aspoň vím jak s tím na kočár.Ale taky nevím jak se to přidělává v autě.Ale to jsem řekla mojemu ať si na to přijde sám :grinning: Je to tam napsaný všemi jazyky, ale česky nee.

Holky já jsem takový pako chodila jsem na kurz a skoro nic si nepamatuji.To když jsem otevřená na prst přeci nemusí ještě nic být ne?Kamarádka byla otevřená na dva prsty měsíc před porodem a ještě přenášela o 9dní.Ale to už byla druhorodička.Já myslím že to nic není ne?

Papa já zas nakouknu :slight_smile: Ju mám fotky kočárku v albu tak jestli chcete tak mrkněte.
22. led 2010 v 17:24  • Odpověz
ahojky holky
tak ja se sem dostala az ted... vojta byl po ockovani znacne nevrly nebo to jsou zuby (zatim zadny venku :angry: ) tak je na me prilepeny a ja uz mam zada v haji... dnes jdem jeste k brachovi - mala uz mela rok tak jdem slavit :sweat_smile: a pak dalsi akce s divadlem - no mame toho jako kazdy jiny vikend moc :unamused:

mili - opatruj se a uzivej noci ktere jeste muzes prospat :dizzy_face:

simi - a jak u vas v noci?? my porad po trech hodinach :confounded: a po ockovani jdeme az za mesic na dalsi vakcinu a k tomu kontrolu - jinak by jsme tam chodili po 14 dnech :slight_smile: tak to pani doktorka rikala ze je to zbytecne - vazila ho po dvou tydnech tak zas pribral 200g a od pul roku mame zacit taky s mrkvickou tak sem zvedava jak budu varit ja :sweat_smile: a vy uz jste zkouseli mrkvicku???
23. led 2010 v 10:45  • Odpověz
ahojky
mili - všechno nejlepší ke svátku! obouvání těch bot je teda pěkně na nic, máš pravdu, že my jsme si obuly žabky a bylo to. teď to máš horší. ale neboj, za chvíli bude bříško dole a ty pak budeš vzpomínat, jaké to bylo pěkné, když jsi byla těhotná :wink: . i když teď je to k neuvěření :slight_smile:
leo - to jsou zuby, to nespaní. už určitě brzo vylezou! my sice teď taky nespíme úplně suprově, tak nevím, jestli dávám večer málo kaše nebo čím to je. kolik dáváš kaše? mrkvičku papáme od čtvrtka a chutná teda parádně, tak jsem ráda. příští týden přidáme brambor, tak uvidím, jestli to Ondráškovi taky pojede :slight_smile:
24. led 2010 v 10:26  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky

Tak víkend opět za námi a já jsem stále 2v1.Ale řeknu Vám včera jsem myslela že pojedem.Večer jsem hodila teplou vanu dělám to kvůli zádům hodně mi to pomáhá. Nu a tak mi bylo špatně a neustále mi tvrdlo břicho.Skoro celou noc jsem nespala čekala jsem kdy se to rozjede.Nu a nic jsem tu :grinning: Včera byl menší oběd s tchánama a pak jsme seděli doma a kecali.Takže taková pohodička.Jen mě mrzí že to slavení mám vše dohromady.Narozky a svátek v jeden den je teda fakt na nic.Ale už bych si mohla zvyknout za ty roky co? Ale popravdě fakt nezvykla a asi nikdy nezvyknu.

Holky jdu něco kuchtit vůbec netuším co takže kdyby jste měli dobrej nápad tak jsem s ním :grinning:
25. led 2010 v 10:57  • Odpověz
jéé, Mili, tak to všechno nejlepší i k narozeninám! takže oslava proběhla v klídku a pohodě, tak to má být :slight_smile: .
Ondrášek je dnes tak protivný, že už nevím, co s ním. teď mi naštěstí usnul, ale mají to na svědomí zase ty zoubky :frowning2: .
25. led 2010 ve 13:13  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak ja ted dovarila a douklizela - jeste ze maly jeste spi na balkone...
simi o zubech mi nemluv - katastrofa u nas... v noci des - sice vojta neplace ale kdyz celou noc si chce povidat a strkat neco do pusy je fakt na silne nervy!!! a furt zadny venku... muzu se zeptat jak varis mrkvicku?? a kdy ju ondraskovi davas?? my budem za chvilku taky zacinat - tak sbiram info :wink:
mili drz se za chvilku to bude za tebou a oslavu ti tise zavidim (s tchanama v klidu - to by se u nas nestalo :slight_smile: )
25. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
leo - užívej si klidného kojení, až budou zoubky, bude to boj. nebo možná to tak není u každého mimča, ale Ondrášek se do mě už párkrát zakousl a teda žádná slast to není, aj mi vyletěly slzičky. mrkvičku si nakrájím, podusím na trošince másla, zaleju vodou a až změkně, rozmixuju. papá ji tak kolem jedenácté, dvanácté hodiny a vždycky to pak ještě zapije mlíčkem. kolik kaše dáváš prosím tě večer?

kdoví co Verča, jestli už jsou doma nebo jak se jim daří.
25. led 2010 v 18:44  •  1 dítě  • Odpověz
simi tak tomu s tim kojeni se zoubkama verim - psala mi spoluzacka ze kvuli zubum prestala kojit - mala ju uplne dokousala... jinak ja delam na noc kasu z 60 ale stejne mu ji celou nedam tak 3/4 a pak to stejne zapije dvouma prsama... a stejne o pulnoci je hore :unamused: tak nevim... no nic valim - uz mi tu chrupka tak jdu sednout na chvliku k telce a stejne budu hned tuha po tech nasich "krasnych" noci :grinning:
25. led 2010 v 19:51  • Odpověz
leo - mám úplně krvavou bradavku, tak je to docela bolest, když saje. zkus dát Vojtíškovi ještě ten gelík na dásenka, třeba vám to pomůže a noc bude klidnější. Ondrášek mi už taky usnul, tak valím žehlit :rolling_eyes:
25. led 2010 ve 20:42  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky

Sajmi děkuji k přáníčku.

Leu tak já má naštěstí s tchánama dobrý vztah. I když třeba máme na některé věci jiný názor, ale to je snad všude. Všichni nemůže být stejní :wink: Ale v podstatě je to v pohodě.

Tak já zatím v pohodě.V noci relativně spim. Až na to chození na záchod :grinning: , ale zatím se držíme.Uvidíme ve čtvrtek zase na kontrole.Snad se to posune zase o kousek dál.

Verči jsem nepsala. Nechci ji moc obtěžovat.

Jak tak čtu tady o tom kojení tak mám strach jak to budu zvládat já. Holky v kolikátém týdnu Vám teklo mlezivo z prsou? Mě stále nic.

Pa já zas mrknu :slight_smile:
26. led 2010 v 10:59  • Odpověz
Ahoj holčiny, mám jít v únoru do Baťovky na gen. ultrazvuk ve 12tt, byla jste tam některá?
Dělá se vnitřně nebo přes břicho? Doktorka říkala, že vnitřně, ale někde zase holky říkaly, že jim dělaly přes břicho (né přímo ve Zlíně), já jsem dost silná, tak bych to potřebovala vědět jistě, abych přišla buď s plným nebo prázdným močákem, jinak mi tam přes špeky nic neuvidí, kdyby to náhodou bylo přes břicho :cry: :grinning: :cry:
26. led 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky potřebovala bych poradit. Zítra mám krátkou cestu do Zlína dají se nakoupit nějaké schopné těhotenské věci a oblečky pro drobečka v Centro Zlín v malenovicích? Chtěla bych ještě stihnout zleté jablko, ale pochybuji o tom.
Díky moc za radu :slight_smile:
26. led 2010 v 11:49  • Odpověz
Romano, já byla na UTZ ve 12tt v Prediku. A UTZ mi dělaly přes břicho. Tedy nevím jak jsi obézní, ale myslím si že obezita v tomhle nehraje roli. A pokud vím tak před každým UTZ musí být žena vymočená.Ale pokud tak počkej na holky některé z nich byli v Baťovce a třeba ti řeknou více. Nebo pokud si opravdu nejsi jistá tak si tam klidně zavolej.Určitě ti poradí a řeknou více. :slight_smile:
Gratuluji k mimískovi. :slight_smile:

Blani 81 tak těhu oblečení v Malenovicích myslím že je tam CA nebo HM.A tam prodávají i pro prcky, ale moc tam toho není. Ve Zlatém Jablku nevím co je tam jsem ještě ani nebyla. Ale dobrej obchod je na Prioru vedle kina.Tam mají spoustu oblečků a další výbavy. :slight_smile:
26. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
Ahoooj holky!
tak se zase hlásíme po dlouhé době a snad už tu budu častěji, mám totiž po zkouškách :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Teda vidím, že si tu "užíváte" s kojením, s papáním, zoubkama atd. To je super, že to klučíkům chutná, snad i Vojtíkovi to zachutná :slight_smile: já jsem teda ze začátku vařila jen mrkvičku na kolečka (bez másla), pak jsem to rozmixovala a přidala olivový olej. Teď už ale dávám máslo, no ale Lucka už je velká a papá všecko.
K těm kaším si myslím, že je dobré je dávat. přeci jen je to hustější a hlavně maličko hrudkovité, ne jen voda jako mlíko a prcek si tak zvyká i na něco jiného.

Teda a chudák Verča, ale zase ještě že na to přišli a snad už bude vše ok :slight_smile:

Mili ty se drž, vidím že máš Casualplay jako my :wink: Tak ať už máš co nejdřív koho do něj dát, ty poslední týdny jsou hrozné (teda já tak daleko jako ty ani nedošla, ale i tak už jsem na konci měla dost)

Blani těhotenské věci mají v CA, věci na prcky taky v CA nebo přímo v Tescu. Ale já tam byla včera a bylo to tam jak vykradené. Akorát pár věcí na holčičky (což vidím že vy nevíte) se mi tam líbilo, ale vše jen ve velikosti Newborn a to je opravdu moc maličké, to stačí pár kousků...

Tak se holky držte, my na vás zase kouknem :slight_smile:
26. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
jéé, Leni čaaau! gratuluju k ukončení semestru, jsi strašně šikovná a vůbec si nedokážu představit, jak se můžeš učit u Lucinky. já bych to teda nedokázala. takže ještě jeden semestr a je hotovo? a co domeček, už bydlíte?

mili - mě teklo mlezivo asi od 38 tt., ale mám pocit, že někomu teče už před porodem a někomu ne. to je dobře, že jakž takž spíš. odpočívej co nejvíc, i přes den! kočárek jsem taky obhlížela, je krásný! nějakou aktuální fotku sebe nemáš?

Romi - já jsem byla taky na Prediku a bylo to přes břicho, takže nevím, jak je to v nemocnici. a mně teda rozhodně tlustá nepřipadáš! dívala jsem se na albíčko a jsi šikovná ženská! moc ti přeju, aby to byla ta holčička :slight_smile: . pak se kdyžtak ozvi, jak jsi dopadla v nemocnici :wink:

Blani - já hodně věciček nakoupila na Prioru a v Tescu v CA.
26. led 2010 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz
Super holky díky moc, tak já se tam zítra podívám :slight_smile:
26. led 2010 ve 13:34  • Odpověz
blani - tak pak napiš, co jsi pěkného koupila :wink:
26. led 2010 ve 14:00  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky,
chci se zpetat, ve 12tt a ve 20tt jsem ultrazvuk absolvovala v Prediku.
Vím, že se chodí ještě na velký ultrazvuk ve 30tt, a to kde? To už u svého gynekologa?
26. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.