• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahoj sajmi my sedátko do vany neměli, ale Daneček byl velký a ve vaničce divoký, tak jakmile uměl sedět, tak ho koupeme ve velké vaně, nejdřív vždycky jeden z nás s ním a pak už jenom on. Vyřádí se tam a klidně by tam byl i hodinu.
Ale třeba někdo jiný zkušenost má a řekne ti.
29. led 2010 v 07:26  • Odpověz
romi - děkuju. Ondrášek je v malé vaničce už natěsno a hrozně chce sedět, jenže to ještě sám neumí, tak jsem si říkala, jestli by nebylo dobré jít do velké vany s tím sedátkem. jenže přemýšlím, jestli by se do toho ten náš velibuk vůbec vlezl :sweat_smile:
29. led 2010 v 09:14  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, moc děkujeme, že jste držely pěstičky a za přání k uzdravení. Včera se mi ta rána nějak nezdála a tak jsem zavolala do Brna dr a ta mi řekla, ať si zabalím pár věcí na víkend a máme hned přijet do Brna na příjem. Tak jsem celá vystresovaná jela do Brna naštěstí i s mužem, ale s představou, jak tam zase vše podstupujeme znovu. Malému se totiž na té jizvičce objevila nějaká tekutina, tak už jsem si myslela, že je to ten mok a že to prosakuje, ale naštěstí se ukázalo, že to bylo jen z té rány, ale i tak nám to zafixovala a obvázala a dali tam náplast ze stříbra, která by to měla urychlit v hojení. Takže jsem včera stresem zestárla o dalších 5 let.
Jinak na dotaz jméno doktora - je to pan doktor Mudr. Jiří Navrátil z fakultní nemonice v Brně v Černých polích. Je to specializovaná dětská nemocnice a on se specializuje na srdíčka i u nenarozených miminek (vyšetření je samozřejmě zdarma, jen musíš mít žádanku od gynekologa, který by Ti ji měl vydat bez problémů) Kdybyste chtěly číslo, tak napiště do IP, ráda dám. A dokonce mi řekl, že už v těhotenství Davídkovi kontroloval hlavičku - právě ten hydrocephalus, a to ho tam neměl, takže se vytvořil až při porodu. Není to prokázané, ale může velmi často vzniknout při vyvolávaném porodu! Mimochodem i bez toho bych si už nikdy porod nenechala vyvolat, kdyby k tomu samozřejmě nebyl závažný důvod.

Jinak Davídek tak měsíc před operací už krásně pasl koníčky, pak už moc nechtěl, měl těžkou hlavičku a bolelo ho to, ale teď je to zase jako když mu byl tak měsíc. Koníčky vůbec nechce pást, když ho mám v šátku, tak musím držet hlavičku, jelikož mu klimbá. Jsem z toho špatná. Vy už tady píšete, že Vám prcci skoro sedí (někteří už i sedí :slight_smile: ) a my jsme zase na začátku! Musím se na to v úterý zase zeptat v Brně doktora. Jestli je to tou operací, nebo tím, že jsme to měsíc ani nezkoušeli.
Tož tak, mějte se, já dnes vařím bramborový salát a řízky, nemocniční strava mi úplně zničila žaludek, tak si dám nějakou mňamku, malý mi usnul v šátku na hrudi, tak to snad nějak zvládneme. Papa a příjemný víkend.
30. led 2010 v 11:38  • Odpověz
Ahojte holky,
Verunko jste moc stateční a silní (hlavně ty - takové té vnitřní, protože jenom maminky asi pochopí, jak to pro tebe je všechno těžké). Ještě že to včera dobře dopadlo a snad už to bude jenom lepší.
Na koníčky se vykašli, on je Davídek zase bude pást. Lucinka dělala všecko taky později než měla, dokonce jsem s ní musela cvičit vojtovku, těch keců co jsem si u doktorů vyslechla a teď lítá jak drak a co toho nakecá! :wink: Všechno se srovná, tak prostě nebude sedět v půl roce ale v 10 měsících třeba, to je jedno. ležáček nezůstane žádné miminko :slight_smile: A možná i nakonec bude sedět za pár týdnů, jen je teď chudáček z toho všeho unavený a vyčerpaný. Taky asi chce svoje a je rád že je doma :slight_smile:
Teda takovou ňaminu ty vaříš? taky bych si dala, ale my dnes máme kuřo-knedlo-zelo :slight_smile:

Simi já jsem se na tu sedačku do vany taky dívala, ale nakonec jsem ji nekoupila, protože mi to přišlo zbytečné, takže neporadím :slight_smile:

Hezký víkend holky
30. led 2010 ve 12:00  • Odpověz
ahojky maminy...
tak ja po uklidovem marotonu sem se sem aspon na chvilku dostala - maly spinka na balkone a neustale tam steka souseduv pes (a na nic - nikdo tam nejde) tak asi za chvilku vybuchnu a jdu k nim zvonit jestli ho nahodou taky neslysi :angry: :angry:
veri - moc na vas myslime... teda takova prihoda, ale uz to urcite bude lepsi - ta naplast urcite moc pomuze... a jak pise lus s konickama se netrap... urcite je to tim ze chudacek musel ted dlouho lezet ale on to vsechno dozene... a ti nasi ze uz skoro sedi - sou prece starsi - ted to jde videt ale za rok budou vsichni od sebe k nerozeznani s lumpacinama :wink: :grinning: budem je jen chytat a honit :sweat_smile:
simi - vy jeste koupete v male vanicce?? my uz ji mame na pude... vojta se tam vubec nevlezl a uz snad mesic koupeme ve velke... je radosti bez sebe kdyz muze kopkat a strikat vodou...(sice moje zada trpi - ale kdyz si k nemu drepnu tak je to ok a nekdy se koupe s tatkou tak to mam bez prace) uz se taky zaciname divat po autosedacce protoze vojta nejak "trci" z vajicka - ta vase je fakt pekna...musim se taky porozhlednout... jakou mate barvicku??
my se mozna chystame v nedeli na maskarni - tak sem zvedava jak to dopadne :confused:
30. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
ahoj holky
Veru - neboj, všechno bude zase dobré, ale dej Davídkovi čas. operace není jednoduchá pro dospělého člověka a co teprve pro prcka, tak se potřebuje pořádně uzdravit a pak uvidíš, jaké bude dělat obrovské pokroky! je doma, má tam vás, takže co víc potřebuje. neboj a držte se! myslím na vás!
Leni - tu sedačku mám na aukru obhlídlou, takže když ji vyhraju, tak budu ráda, když ne, tak to řešit nebudu a budeme bez sedačky. novou bych nekupovala, stojí dost peněz
Leo - když mně je líto tu vaničku už vyřadit, ale už fakt musím. v pokojíčku se mi tak dobře koupe, všechno mám při ruce a v koupelce mám málo místa, takže malého ani nemám kde osušit. no nevím, musím to nějak vymyslet. o karnevalu mi říkala Alča Slezáková, tak jsem nad ním taky přemýšlela, ale Ondrášek by z toho asi nic neměl. pak dej vědět, jak jste se tam měli :wink:
30. led 2010 v 16:45  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, děkuji všem.
Lusi - a jak brala Lucinka tu Vojtovku? Slyšela jsem, že je to dost nepříjemné pro prcky. A jak dlouho se to cvičí? Je to několikrát týdně nebo jak? Mám z toho strach, že nás to taky čeká, ale budu dělat vše pro to, aby jsme to zvládli sami. Ale nevím, jak ho to učit. Snažím se ho dávat na bříško a nosíme ho na tygříka.
Tak teď jsem ho během koupání dala na bříško a vážení ... párkrát tu hlavičku zvednul, takže snad to půjde, jen to chce čas!!! Ale je krásné, jak si chytá nožičky, to je fakt nádhera!!!

Taky už se začínám koukat na ty autosedačky, ono čas letí jak voda a naši prcci rostou!

Miluš, co Vy? Zvládáš to?

Jdu kojit, papa.
30. led 2010 v 19:04  • Odpověz
Veri cvičí se to každý den čtyřikrát- dvakrát dopoledne a dvakrát odpoledne. cvičí se většinou do jednoho roku, protože pak už je to děcko nezvladatelné. já osobně jsem kolem 7. měsíce měla dost ji přeprat. No a jednou týdně se jezdí na rehabilitace a tam ukážeš jak cvičíte, terapeutka se podívá, poopraví co je špatně a případně ty cviky změní na jiné. Já jsem z toho byla špatná, ale nám říkali že ty děti brečí protože musejí dělat něco co nechtějí, ne proto, že by je to bolelo. A taky prý je dokázané, že tyto děti mají vyšší IQ, jsou úspěšnější ve škole, dřív mluví a mají vyvinutější jemnou motoriku (což tedy u Lucinky je pravda, ale nevím jestli je to vojtovkou :slight_smile: - to vše platí samozřejmě u zdravých dětí, ne u postižených - ale to není váš ani náš případ :slight_smile: Já se taky strašně bránila, ale nakonec jsme to zvládli i tak...jsou na to potřeba pevné nervy, ale to ty máš :slight_smile:

Tak ho zatím nechej, on na to všechno opravdu přijde sám, neboj se :slight_smile: já si myslím že je jenom unavený, pro tak malé tělíčko musí být narkoza a vůbec všechno to kolem strašná zátěž. možná je i trochu zlenivělý (ono žádná nemoc dítě nespraví, spíš naopak). Jak najede do svého režimu, tak si myslím že bude pást o stošest...jestli už to dělal tak to v sobě má, jen se mu nechce nebo teď nemůže :slight_smile:

Simi a nebyla by ta sedačka na mimibazaru?
30. led 2010 v 19:18  • Odpověz
Veru - přesně tak, jak píše lus. ono to všechno půjde, jen to chce čas. neboj, jste přece šikulky!!! :wink: a s tou autosedačkou je to takové naprd. my ji máme už skoro měsíc, ale ještě jsme v ní nejeli. mně totiž strašně vyhovuje, když si Ondráška doma navlečku, zakuklím ho do sedačky a přenesu do auta. to nošení sice dělá spíš manžel, protože já už to nezvládám, ale je to bezva, že jen přenášíš autosedačku. nebo když jdeme na nákup, tak hodíme sedačku na vozík a jedeme. s velkou sedačkou nevím, jak budeme chodit nakupovat. asi malého budeme vláčit v rukách než se naučí sedět na vozíku
Leni - tam jsem se nedívala, ale na bazosi ho taky prodává nějaká paní ze Zlína.
30. led 2010 v 19:25  •  1 dítě  • Odpověz
Simi a nezkoušelas takový ten koupací kyblík? já v tom měla Lucku strašně dlouho.
S tou sedačkou tě uplně chápu, taky jsem se vajíčka nevzdala a vláčela v tom malou až do 10. měsíce. Jenže ona měla v roce 9 kg, tak se mi tam v klídku vešla a vešla by se snad i teď, akorát by se tam vleže asi zbláznila :grinning:

Leu jo s psama to my máme taky věčné story, já bych je vždycky nejradší nakopala do pr... když mi malou vzbudí. Jo a za co jdete na maškarní?

Holky nechystáte se někdo někam na ples?

Jo a koukněte do alba jak už je Lucka velkáááááááááááá
30. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Leni - no Lucinka je teda velkááá! úplně hledím! nedávno jsi psala, jak jí pečeš půl dortíku na půl ročku (příští týden to čeká nás) a teď je z ní už takové slečna krásná! a jaké má očka modré! fakt krásňunká! kyblík jsem nezkoušela, ten by nám byl už asi malý. nevím, snad poradí Kačka, ta ho měla nebo ještě má. no a na ples bych tak ráda šla, ale letos to asi bohužel nevyjde :frowning2: . vy se chystáte?
30. led 2010 ve 20:23  •  1 dítě  • Odpověz
Lus - je fakt rozkošná, moc se mi líbí, jak se tváří s tou flaškou a ty nožičky, takové neviňátko malé! To tak strašně letí!!! Rostou strašně rychle a bojím se, že si to všechno nezapamutuju.
Jinak děkuji za osvětlení vojtovky, doufám, že nás to nečeká. Asi chce opravdu ten čas.

Holky a tu autosedačku - kupujete už do 25kg? Nebo ještě menší? Nevím, co je lepší pro prcka. Tak do 25kg aspoň vydrží víc, ale nevím. My máme vajíčko do 11kg a vzhledem k tomu, že Davídek už má přes 7kg, takže raději ji budeme mít doma v zásobě.

A asi jste už tady psaly, ale jsem trochu mimo. Co jste dávaly jako první lžičku "normální" stravy pro prcky? Domácí udělané nebo něco kupovaného?
30. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj Holky,

Leni-Lucinka je kočka!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak my máme autosedačku Babypoint Falco-9-25kg,je polohovatelná,a bezvadná.
Jídelní židličku máme babypoint Fábula-taky skvělá.
No koupací kyblík je úžasná věc,Dan si v něm krásně sedí akorát už má nohy venku,tak ho budeme muset prodat.No a ve vodě je ve svém živlu,to je to plavání,je to skvělá věc.Dan vodu miluje a z vany odcházíme s řevem,vždycky ho tam posadím,dám mu vodolepky,kelímky a on je spokojený,vody mu napustím vždycky tolik aby si mohl ležet na zádíčkách a měl ouška ponořené a vůbec ho nedržím,umí zadržet dech když se ponoří.

Verčo-tobě bych plavání velice doporučila,naše sousedka cvičí s malým vojtovku,on je o dva týdny starší jak náš Dan a nesedí,nelozí,jen leží,a pase koně, a co chodí plavat,tak se zlepšil.

Jinak jsme přešli na Sunar a je to super,Dan sní dva Pribináčky a ještě chce,vždycky kouká do kelímku že tam nic není.
Jinak je to hrozný čert,dělá mi doma pořádky.
30. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
Holky děkujem za pochvaly, já teď prošla vaše fotečky, tak kluci jsou fešáci, zítra je ukážu Lucince, který bude mít úspěch. Ona říká miminkám "mímo míko" (jako že pije mlíčko, já jsem jí to kdysi říkala a ona si to zapamatovala :grinning:

Ami malá taky pije Sunar, Pribiňáky nechce ani za nic, což mi až tak neva, akorát sem tam takového toho Probio bobíka si dá no a jinak ochucené jogurty takové ty Kunín nebo Floriany jí kupuju. A teď začala ujíždět na Kidiboo sýrech :slight_smile: A ten sunar máte obyč nebo ten ochucený? a priboše dáváš jaké? My s těma mléčnýma věcma prostě bojujem od malička

My máme sedačku Chicco nevím jaký typ, ale je od 0 do 18 kg. Já jsem tu do 25 kg nechtěla, přijde mi v tom to malé děcko takové utopené jak tam tak plandá, tak jsem si říkala že koupíme tuto a pak ještě jednu. Stejnak plánujem brášku, tak využijem 2 sedačky a nějak to prostřídáme :slight_smile:

Veri já jsem uplně první mrkvičku vařila, ale malá ji nechtěla, tak jsem koupila tuším že Hami První lžičku mrkvičku a tu papala. Tak první měsíc mi jedla jen to kupované, ale pak už jsem jí začala normál vařit. Tak asi záleží na každém prckovi, my to měli takhle :slight_smile: Mi doktorka říkala, že první den má sníst jen jednu lžičku, druhý den tři lžičky a třetí den tu přesnídavku dát dojíst. Tak v tom mi to přišlo praktické ty kupované skleničky, ale zase - já na to kupované moc nejsem, radši jí vařím doma, mám z toho jaksi lepší pocit, tak jsem se jí snažila pořád cpát do domácí a naštěstí si zvykla.

A roste strašně rychle, když si vzpomenu jak mi ji poprvé dali v porodnici, uplně mě šimrá v břichu, jak bych to chtěla vrátit a mít zase ten malý uzlík a toto všechno před sebou, protože dívat se, jak se z ničeho pomalu stává člověk, který chodí, mluví, úžasně rychle se učí, den ode dne je rychlejší, chytřejší a tvrdohlavější je prostě...nádhera :dizzy_face:
30. led 2010 ve 22:02  • Odpověz
Leni-dávám klasický pribináček vanilkový,je bez lepku i když lepek by už mohl,jinak Laksymáček nám nejede,Activia vůbec a s ovocným jogurtem nevím,ty jsem nezkoušela,jinak dík za tip.Jo a Sunar střídáme obyčejný a banán. :slight_smile:
30. led 2010 ve 22:37  • Odpověz
Ahoj holky, u nás už je to sice dýl, co jsme měli rok, nebo míň, ale vím, že Daneček byl nadšený ze všeho nového, nikdy se nestalo, že by mu něco nechutnalo, takže spíš já jsem ho pak musela sama krotit, aby nejedl něco, z čeho by ho bolelo bříško, trpí na to dodnes.
Jediný, v čem byl vybíravý, byl a je Sunar, jakmile jsem koupila ten banánový, tak obyčejný už nechtěl. Od dvou let máme zase jenom jahodový, ale jsem ráda, že ho vůbec pije, mnoho dětí v jeho věku už mlíčko ani nechce.

jj, je to rychlost, s jakou ty děti rostou, ale já už bych asi nechtěla, aby byl malej a nedomluvili jsme se. Takhle mi řekne, co se děje, jestli má hlad, žízeň, co potřebuje. Přiznám se, že já jsem nikdy nedokázala rozeznat podle nějaké intenzity nebo typu pláče, o co mu jde :slight_smile:, jak se píše, že matka pozná a časem rozezná, jestli pláče, že má hlad, nebo tak, tak to u mě nebylo, podle pláče jsem nepoznala nic, jen jsem odhadovala, jestli je dlouho od jídla, nebo jestli je ospalý atd. Jak jste na tom vy?

Jinak my jsme od včerejška u rodičů, Daneček je tu moc rád, může lítat a házet sníh na zahradě, pomáhat dědovi v dílně, beztrestně rošťačit v domě, no prostě je happy :dizzy_face:
31. led 2010 v 08:16  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:
Romi u nás to je s mlíkem to samé. jak jsem koupila ten banánový tak obyč nechce. ale nechce ani vanilkový nebo kakaový - ten vyloženě pluje. takže jenom banán a furt dokola. musím přiznat že mně je ten banánový strašně nesympatický, zdá se mi že to smrdí uplně nějakým umělým aromatem. fuj. ale hlavně že toho vypije aspoň těch svých 90 ml.
S tím pláčem - Lucinka řvala jinak akorát když se chtěla pochovat nebo mazlit, na hlad nebrečela nikdy, ona kdybych jí nedala by snad nejedla vůbec...zkoušela jsem na ni znakování a strašně rychle se to naučila, ale uměla jen pár základních znaků - maminka, spinkat, pes, kočka a další zvířátka z knížky. teď už taky docela řekne co chce, sice jí rozumím jen já, ale my dvě se domluvíme :slight_smile:

Katy já nevím jestli Daník už může ovocné jogurty, já je dávala malé až od roku
31. led 2010 v 08:48  • Odpověz
Veru - my máme autosedačku 0-25kg, takže se do ní dá dát prcek už od narození. takže i když ještě Ondrášek neumí sedět, může v ní už být. máme espiro optima, není ale z nejdražších. jinak s tou "první lžičkou" - mám v lednici sice jednu lahvičku,kdyby malý vyloženě nechtěl moji mrkvičku, ale nejdřív jsem ji zkusila uvařit a hrozně mu chutná. od minulého týdne jsem přidala zemáček a to už se tak moc teda neoblizuje, ale musí baštit víc věcí než jen mrkev, že? no a příští týden přidám brokolici :wink:
Leo - my máme tu tyrkysovou
Kačko - tak to je super, že má Daník tak rád vodičku a že mu nevadí potápění a tak. já bych si Ondráška nemohla dovolit nechat ležet ve velké vaně, musím ho držet a záda trpí
Leni - takže bráška je v plánu už brzo? jak jsi naučila znakovat Lucinku? jako aby ti něco ukázala nebo jak se to učí?
Romi - no jo, u rodičů je vždycky dobře :slight_smile: . my k nim jezdíme každý druhý víkend a vždycky se tam už těšíme. jak se vůbec cítíš a co Daneček, těší se na mimi?

a co Mili? dnes je poslední lednový den, tak že by tu její holčičku přemluvila, aby byla taky ledňátko?? :slight_smile:
31. led 2010 v 09:25  •  1 dítě  • Odpověz
lucindoo no u nás to samý, kakaový to šlo úplně mimo a to jsem si říkala, že kdybych já si mohla vybrat, asi si vyberu právě to kakaový :slight_smile:.
sajmi díky za optání, je to dobrý. S Danečkem mi bylo hodně špatně + zvracení asi do konce 4. měsíce, hnus, s tímhle drobkem jsem sice taky párkrát zvracela a bylo mi špatně, taky jako s Danečkem spíš až odpoledne a večer, ale jinak v pořádku. 8. jdu do toho Oscara, tak se moc těším, i bojím. Daneček se zatím moc netěší, neumí si to reálně představit (já teda taky ne :grinning: ), ale často o tom mluvíme a říkáme mu, jak nám bude pomáhat a jak bude mít kamaráda. Jsem ráda, že už bude přeci jen větší a rozumnější, takže snad to bude o.k.

A vy holky plánujete druhý? Někdy teda v dohledné době? Já právě zvažovala jít do práce a mít třeba druhé až v době, kdy půjde Danda do školy, ale protože už je mi 30, tak jsem si zase říkala, co kdyby to pak nešlo...
31. led 2010 v 09:31  • Odpověz
Romi - neboj, Oscar bude v pohodě a třeba už uvidíš, jestli to bude ta holčička :wink: . budu držet palce! jinak my druhé neplánujeme. s Ondráškem budu doma 3 roky, tak se třeba za tu dobu ještě něco změní, ale prozatím ne
31. led 2010 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
teda tady je toho ale napsane... do ted sem to louskala tak doufam ze sem csechno pochytila... :slight_smile:
my se vratili z maskarniho - byla to parada - vojta nadseny z deti - meli tam vystoupeni ze skoly tak vojta z nich nespustil oci... byl nakonec za kocicku - hned jak budu mit foto pridam... jeste jsme ho chteli oblect za medveda (on ma totiz takovou kombinezu ale pak jsme to nechali na kocicce)

simi - skoda ze jste neprisli... kluci by se doplnovali - byl tam i kubik od alci...urcite ti zitra popovida... jinak my zacneme s mrkvickou tento tyden ale asi ne hned v pondeli protoze je tatka v praci a nechce prijit o prvni lizicku tak na nej pockame...
lus - mala je kouzelna - musim ji ukazat i kamilovi - at se pokocha :wink:
romi - oskar bude v poho ale ten zaprah nezavidim - svagrova taky cekala druhe a prvni maji trosku zivejsi tak teda chudera bojovala
am - taky chceme zacit chodit plavat od pul roku tak sem zvedava jestli se k tomu odhodlame - zatim o tom jen debatujem... ale trochu se bojit te zimy ze maleho z vody vytahnu do takove kosy....
31. led 2010 v 18:15  • Odpověz
Holky vy se bojíte zimy,ale u nás v plavání je to tak že než se dostanem ven,je malý komplet suchý a zabalený do teplého.Ony se tam děcka učí otužovat,aby to nebyly srágorky co když je ofoukne hned jsou nemocné.Tím jsem nemyslela vaše děti.
31. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ahojte, děkuji za rady ohledně sedačky, musím to začít prokoukávat, jelikož doba strašně rychle letí. Teď jsme pořád říkali, že má malý 3,5 měsíce a najednou 4 a hned 4,5 měsíce ... takže máme co dělat, i když jsem zjistila, že od vánoc do dneška přibral jen 100g!!! Tak snad to bylo jen tou nemocnicí a brzo to dožene. Teď má 6,9kg.

Ami - my chtěli chodit plavat, byla jsem jednou a hned další den Davídkovi našli ten hydrocephalus, tak jsem to dala švagrové. Teď ještě nemůžeme kvůli jizvičce, ale chci od toho půl roku, to máme tady asi 700m od domu, takže to bude paráda. Ale určitě s ním chci chodit, byl z toho úplně nadšený! A souhlasím s tím otužováním, taky jsme otužovali a koupali v chladnější vodě, vždy jednou za 3 dny jsme stáhli vodu o jeden stupeň, ale dostali jsme se jen na 34stupnu - pak byla nemocnice. Jinak malej, když je ve vaničce (v obyváku na stole) tak je vše kolem mokré, kope a je tak šťastný, že mu to vůbec nezakazujeme, naopak povzbuzujeme, jen chráním jizvu. Je to nádhera.

Lusi - asi taky raději koupím jednu do zásoby, ale pokusím se vařit sama. A kupuješ mrkev normál nebo bio? Letos budu pěstovat sama, ale do té doby musím kupovat a asi bio.

A koukám, že i s mlíčkem budou problémy, které bude chutnat a které nee, no potěš...

Sajma - a ty každý týden přidáváš novou potravinu? A nebude je z brokolice bolet bříško? Davídek pořád trpí na prdíky, i když máme probiotické kapky, asi je ale pomalu začnu vysazovat, aby si nezvykl. V nemocnici mu to pošramotily antibiotika :frowning2:

Romi - já plánovala už po roce další, ale kvůli císaři jsme to museli odložit o další rok, takže bysme to chtěli tak jako Vy, snad nám to vyjde, ale doufám, že nemoci jsme si už vybrali.

Až se Davídek úplně uzdraví, tak plánujeme i svatbu, takže letos to asi rychle poletí, už teď toho je ale až moc.

Tak pa a Miluš, ozvi se.
1. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
Verčo,tak to je jasné že nemůžete chodit.S otužováním je to fakt.Malý přehnané horko nesnáší.No a gratulace k svatbě!!A Davídkovi at se daří jen líp:slight_smile:
1. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
ahojky holky
my taky otuzujem (teda davame chladsi vodu....) ale stejne je maly po tatinkovi ktery chodi neustale jen v kratasich v kteremkoli rocnim obdobi...takze se toho nebojim ale zase vim o pripadech kdy s mimi vysli z plavani a pokazde meli stredni ucho... a ani penizky jim pak nevratili... no uvidime... stejne ted mame nejak moc akci ... :sweat_smile: ale palvat chodit budem - treba jen do lazni... kaci a musis jit s malym pokazde do vody?? co treba kdyz "to" nejde??
veri - teda gratulujeme - vidis ted uz budou jen a jen hezke chvilky :wink:
1. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
Když to nejde,máme náhradní hodinu až to jde.Jo a s vracením peněz to by asi nešlo,oni přece nemůžou za to že děcko onemocní,tak proč vracet peníze.Já teda dávám malému čepicu a kapucu a vždycky hodobře namastím,až na rýmu co měl ještě nemocný nijak nebyl.
1. únor 2010 v 11:05  • Odpověz
Ahojky holky
nešel nám net díky té zimě nebo já nevím ani čím tak jsem nemohla ani napsat.JJ stále jsem 2v1 a už mě to pěkně štve!Nám opuchlý nohy, prsty na rukou a ve tváři.Jsem jak nějaká bambula.Jsem dokonce naštvaná na svoje tělo které ses tím neumí poprat.Hold nemám dobrou náladu.Jsem z toho všeho unavená a naštvaná.Ještě k tomu budu až do pondělí sama doma.O víkendu má můj v obchodě inventuru která trvá celý víkend což jsou 3 noci.Ke tchánům nepůjdu a k našim už vůbec ne.Radši tady budu sama.Nejradši bych už jela do porodky a řekla jim ať už se mnou něco udělají.Chjo myslela jsem si jak to nepůjde rychle a takhle mám divný pocit že budu ještě úřenášet.Kontropla ve čtvrtek dopadla dobře.Dokonce žádné kontrakce a dr mi dělala i UTZ pupečníku a tam je taky vše ok.Jinak jsem prý otevřená už víc jak na jeden prst.Po její kontrole jsem pěkně špinila, ale na to mě upozornila takže jsem aspoň věděla.A nemusela být vyhukaná co se děje.Včera jsem si koupila kojící podprdu.Po maratonech v obchodech kde nemají velké velikosti jsem nakonec koupila až v OL.Ale řekla bych že nebudu ani kojit pač mi z prsou nic neteče.Takže já budu určo nekojící matka.A podprdu mám zatím v krabici na případné vrácení.Nu uvidíme co bude.Ju a ještě mě pěkně štve že u mě nebyla ta porodní asistentka!Říkala že přijde do porodu jednou a nic.Dnes ji musím napsat email jestli na mě nezapoměla nebo co.Chjo už aby to bylo.

Sajmi ještě k tomu sedátku do vany. Já byla u kamarádky ta má sice dvojčata, ale tyhle sedátka měli a bylo úplně super.Napustila jim vanu posadila je tam dala jim spoustu hraček a holky si tam krásně vyhrály.Ona si mezitím nachystala spoustu věcí.Nevím jak s jedním dítětem, ale já bych to určo nezamítala.Koupila bych ho třeba někde z bazaru a uviděla bych.Však se to dá prodat znovu.

Lus malá je úplně rozkošná. Taková krásná panenka.Nejlepší ta s tou flaškou a těma nožičkama.

Veru dle mého názoru bych teď na Davídka moc netlačila s těma koníkama.Přeci jen je po operaci a trocha klidu by mu neuškodila.Operace musí být pro tak malý mimčo strašně zátěžové a tak bych mu klidně nechala volnou ruku.A třeba až na další kontrole bych se dr zeptala co a jak.Nu a k tý Vojtovce ti nějak neporadím.To bude záležet jak bude malej šikovnej. JU a chtěla jsem se zeptat.Změnila jsi pediatra? Já teda nevím,ale dala bych mu to za vinu a odešla bych od něj.Nevím ke komu chodíš, ale v Hol. jejich dost.Hlavně že je vše v pořádku.

Holky abych nezapoměla byla jsem se v sobotu fotit s mojim.Takže až budu mít fotky tak je jsem dám.Asi ne všechny pač já jsem všude nahá, ale něco z nich vyberu.Jinak nejsem zrovna výstavní kus ani žádná modelka.

A ještě mám na Vás otázku.Od minulého čtvrtka co jsem byla na kotrole mám divný výtok.První jsem si myslela že je to tím jak mě vyšetřila, ale špinění ustoupilo a nastoupilo něco co je mi vcelku nepříjemný. Mám klasický nažloutlý výtok.Ale po ránu to je děs je strašně vodový a strašně zapáchá.Teda nic moc.Používám voňavý intimky, ale ani to nepomáhá.Nejhorší je to teda po ránu a když jsem na procházce.Tak jsem úplně mokrá.Holky nevíte co to může být? Na kontrolu jdu až ve středu.Díky za odpověď pokud víte.

Pa já zas mrknu pokud mi nespadne opět net.
1. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahojte holky,
tak já už se taky dneska konečně hlásím, než se ten malý ďábel vzbudí. ona snad vůbec nepotřebuje spát nebo co :rolling_eyes:

Veri já se snažím kupovat bio, ne vždy ji mají tak jí dávám i obyč, ale snažím se jí vždycky obstarat bio a když jsem začínala s příkrmy tak jsem na to dbala a měla bio všechno (otázka jestli bio je fakt bio, ale tak to by bylo na delší diskuzi a prostě mi to přijde lepší, tak jsem uvěřila a kupuju to, i když můj mi za to nadává že je to jen reklama)

Holky s plaváním já nevím, my ho máme zakázané tak jsem neřešila. Navíc Lucinka teď má období, kdy se bojí vody, takže to máme vyřešené a řveme i u koupání, natož v bazénu. Nechápu to. Ještě v létě jsme chodili na bazén a byla spokojená, ve vaně taky plaváček a najednou taková hrůza. Asi opravdu dostává rozum a vidí nebezpečí :confused:

Simi s tím znakováním - já jsem jí vždycky jak jsem četla, řekla: to je kravička - a u toho ukázala ten znak a ona to hned napodruhé napotřetí už udělala sama. Teď se tak učí mluvit. Je neuvěřitelné že když jí něco jednou řeknu už si to pamatuje. Já vždycky jenom koukám že to nezapomněla. Včera např. nám do kuchyně vlezla kočka a já říkám: musíme ju vyhnat, to je můra. A dneska ráno jsme byly v obchodě, přeběhla přes cestu kočka a ona říká: můa :grinning: :grinning:

Mili já ti neporadím co by to mohlo být. snad holky, já toto neměla. Fotky určitě dodej, budeš hodná :slight_smile: a drž se!
1. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
Miluš, ty hlavně odpočívej a žádný stres!!! To je příkazem :slight_smile: já se usmívala, když mi tady holky radily, ať odpočívám, že po porodu nebude čas a jsem ráda, že jsem je poslechůa, sice jsem denně něco dělala, ale jen trochu a pak válela špek a to doslova (už se těším na brusle až to shodím). Jinak pediatra jsem nezměnila, probírala jsem to i s mojím a on taky řekl, že u něj zůstaneme. Sice udělal chybu, ale je to jen člověk a teď už si dá sakriš pozor a máš vidět, jak kolem nás lítá :slight_smile:
Malej už začal makat, ale ještě ji dlouho nahoře neudrží, ale fakt se snaží. Dávám ho často na bříško a nosíme na tygříka.

Myslím, že mluvím za všechny, když napíšu, že na fotky se těšíme. U druhého mimča si je taky necháme udělat. S tím výtokem Ti já neporadím, nemám s tím zkušenosti, ale jestli máš obavy, tak zavolej gynekologovi, určitě poradí.
Jo a Lus - Lucinka si bude vybírat ženicha? :slight_smile:
1. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.