• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky holky
tak zpravy od mili: z porodnice je jeste nepustili, malinka ma zloutenku a neco zhubla,ale koji a moc se snazi. ale ani mili neni uplne ok takze dostava nejake injekce na vycisteni... ale z male sou nadseni a psala ze je sarinka nadherny uzlicek...

simi - uz to jakz takz dodelali ale ten neporadek tady.... :frowning2: my taky gratulujeme k pulrocku :dizzy_face: vy uz sedite sami?? teda ten nas je takovy lenoch ze chce vsechno podat a kope nohama jak zavodnik ale lezt ani kousek - zabori hlavu, nadzvedne prditko a hotovo... je to strasny sibal... jo kdy jsi zacala pridavat ondraskovi zemacek?? my jeste moc mrkvicku nejime - plive to... ale kupujeme tu od hippa(je protialerfenni) protoze sem alergik a doktorka me rikala ze by v obchode nekupovala tak sem si rikala ze budu varit az z nasi zahradky... fakt nevim

romi - taky budem moc myslet tak zitra dej echo
7. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
Ahojte, děkuji za přivítání :slight_smile:
Sajmi - teda Ondrášek je chlapák :slight_smile: Ten náš má tak 71cm a pomalu se blížíme k 9ti kilům. Jí už 4x denně, ráno ovoce, potom zeleninu (už mícháme všechny možné druhy, rýži a teď se chystám začít přidávat i těstoviny a maso), odpoledne má jogurtík a večer kaši. Jí naštěstí moc hezky, ale se spánkem je to horší. Co mu začli růst zuby (už má 4 a rostou další 2), tak se začal v noci budit co 2-3 hodiny :frowning2:
No a jinak je to šídlo, lozí, stojí, okolo nábytku už chodí, takže máme docela veselo :grinning:
7. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
Ahojte holky!
teda tady to žije :slight_smile:
Nahada ahojky! koukám že máš doma krásného klučíka, teda ještě že to Mili teď zachránila, jinak by tu Lucka neměla žádné kamarádky. No ale Mili si užívá - ty injekce jsou hnus, mi po nich bylo strašně zle. ale snad jí zaberou a nebude muset na revizi a brzo je pustí.
Jo a se spaním to znááááááááááme :angry: :angry: :angry:

Simi fakt ta brokolice taková hrůza? a dalas mu ji i s košťálem nebo jen ty vršky? to se fakt divím teda že to tak nesnáší...
Já jsem po mrkvičce a bramboru začala dávat tu brokolici, květák, pak mrkvičku s petrželí (a do toho třeba jogurt, ale na to je ještě Ondra malý), mrkvičku s hráškem ,a potom už rajče s rýží, kuskus s mrkvičkou a hned asi po měsíci jsem začala dávat už i maso.

Teda to není možné že kluci už mají půl roku - mi se zdá že se teď narodili...slavili jste? :wink:
7. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz
jo a ješteě jsem zapomněla - Veri vše nej k svátku, hlavně zdraví pro tebe i pro Davídka! :slight_smile:
7. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
Ahojte,

Nahada - vítám Tě také do našich řad :slight_smile: Koukám, že malej to hodně šikovnej, 8,5 měsíce a už chodí kolem nábytku. Já už se toho teď tak trochu děsím :slight_smile: ale zároveň se těším.

Děkuji za přáníčka k svátku, já nebýt muže tak ani nevím.

Mili je mi líto, s tím pohubnutím to znám, taky jsme bojovali aby nás pustili domů a vyšlo nám to jen tak tak, ale to zvládne, my jí věříme, že? Tak jsem si taky zavzpomínala n aporod a připadá mi to tak dávno a fakt Vaši kluci už mají půl roku, to je opravdu mazec. To letí jak voda. Na jednu stranu jsem ráda, že je Davídek už takový pohyblivější a tak, ale na druhou stranu, kde je ten uzlíček, co jsem si vezla z porodnice!!! :slight_smile:

Ještě koukám, že s těma příkrmama to budeme mít asi zajímavé. Myslím, že brokolici úplně vynechám. Teď se Davídkovi prdíky vrátily, bere 2x denně antibiotika, takže je to složité na zažívání. Přemýšlím, že zkusím přejít se Sabu na ten Baby Calm - jestli je aspoň trochu účinější, jelikož teď nepomáhají ani probiotické kapky ani sab. Snad ještě zkusit vývar z kmínu - to mi poradila kamarádka, ale nenapsala, kolik, kdy, jak, jak často atd. Nemáte s tím některá, prosím, zkušenost? Dám všechno za to, aby ho nic netrápilo.

Tak se mějte, jdu spát, padám na hubu, jelikož jsem začala chodit do fitka, tak jsem si dneska teda naložila. Pa.
7. únor 2010 ve 22:22  • Odpověz
Lus - no kde pak kluci budou hledat nevěsty to nevím :wink: Přijde mi, že je teď tak všeobecně převaha kluků.
Trošku jsem se vás snažila zpětně dočíst.
Veri - to si tedy užíváte, tak ať je Davídek brzo zdravý. My jsme byli v nemocnici v létě, sice "jen" odoperovat kefalhematom, ale i tak to nebylo nic příjemného, nejhorší bylo, když byl den po operaci na JIP a to čekání, když ho operovali. Teď už mu jizvička na hlavě není pod vláskama ani vidět :wink:
No a taky mi přijde, že to strašně letí, nedávno jsem jela z porodnice a za chvíli budeme slavit 1. narozeniny.. :grinning:
7. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz
ahojky
leo - občas mu to sedení jde, občas mi padá na jednu stranu, ale ležet už ho teda nebaví. s tím lezením je to úplně stejně jako u vás. zemáček jsem přidala přesně po týdnu papání mrkvičky. to mu taky šmakuje, ale samotnou mrkev má nejradši. zkusila bych i ten květák, ale je asi ještě horší než brokolice. třeba bude ale Vojtíškovi brokolice chutnat a bude to v pohodě. však uvidíš :wink:
nahadi - teda Ondrášek je moc šikovný, když už chodí kolem nábytku! a papá taky moc hezky. kojíš ještě nebo už papá jen to, co píšeš? a s tím spánkem je to u nás taky tak. nejdřív prospal celou noc a od prořezávání zoubků se to zhoršilo :frowning2:
lus - dala jsem té brokolice jen trošinku (tak půlku kávové lžičky), jen jsem vyloženě ořezala ty nejvrchnější vršky růžiček a takový řev z toho byl. mrzí mě to, protože já brokolici zbožňuju a chtěla bych, aby ji malý taky papal, ale tak snad časem. my jsme původně slavit chtěli, ale teď se to nehodilo. slavit budeme až rok :slight_smile:
veru - já jsem píjavala fenyklový čaj a když už jsem nevěděla co, tak jsem taky zkusila ten kmínový čaj. dala jsem asi jen 5 zrnek kmínu a zalila vodou a trošinku osladila. Ondrovi to ale moc nepomohlo. možná jsem dala málo kmínu. a s tím fitkem to nepřeháněj!
8. únor 2010 v 09:38  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi - ještě kojím tak 5x - 7x (jak kdy) za den a noc. Přes den tak 4x a v noci 3x :grinning: Ale zatím stejně musím, protože Ondrovi jiné pití moc nejede, zkouším mu dávat čajík nebo vodu každý den a vypije toho jen tak 50-100 ml.
8. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
ahojky holky hned jak dam maleho spat vas doctu ale jen vam chci napsat ze mi psala mili ze musi na to vycisteni... tak ji drzime pesti...
8. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
chudina Mili. co se stalo, že jde na vyčistění?
8. únor 2010 v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz
tak sem konecne tu ale stejne me ted ceka neco uvarit....
simi - my porad papame mrkvicku - teda se snazime - tak pry mam pridat zemacek az bude vojta zvykly na mrkev... tak sem zvedava kdy to bude...

jinak mili psala ze ju boli bricho jak pri ms a vcera dostavala injekce aby nemusela na tu kyretaz ale asi to nepomohlo tak dnes musi jit... ale psala ze by je melil zitra pustit tak uvidime co napise...

nahada - kdy jsi zacala pridavat ondraskovi cajik??

holky nam se ta noc taky zacina kazit - driv jsme se pospali a ted nic....

veri - dodatecne vse nej... a s prdikama my teda moc zkusenosti nemame...tak to klepu na drevo...
8. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
Čajík jsem začla přidávat tak v 7mi měsících po jídle, aby si zvykal a stejně si moc nezvykl :grinning:

Jak jste tu řešili to jídlo, my jsme pak po mrkvičce a bramboře zkoušeli cuketu (ta moc neuspěla :slight_smile: ), taky pastiňák (s mrkví měl velký úspěch :slight_smile:, no a červenou řepu (ale tu jsme zkusili jednou, mě osobně taky nechutná :grinning: ) a pak jsem dávala špenát (ale ten jsem kupovala od Hami).
8. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
nahadi - jj, já jsem se taky chtěla zeptat na ten čajík. četla jsem, že kojené děti nepotřebují nic jiného než mléčko, ale čajík dávám už měsíc a půl. dopoledne 50ml, protože v tom rozpouštím prášek na zoubky a odpoledne taky 50ml. mám od Hami pro dobrou náladu nebo tak nějak se to jmenuje
leo - aha, tak to nevím, s tou mrkvičkou. mně říkala doktorka, že po týdnu můžu přidat zemáček, takže my papáme podle mudr. dnes dávám poprvé trošku masíčka, tak jsem zvědavá, co bude
mili - drž se!
8. únor 2010 v 11:20  •  1 dítě  • Odpověz
No já čajík (dávm sáčkový od Lerosu) začla dávat, aby si zvykl a potom ten přechod nebyl tak složitý, ale dítko moc nespolupracuje :grinning: no jo mlíčko je mlíčko....
8. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
zdravím, jsem zpátky z Oscaru.
Jak jsem předpokládala, jsem tak tlustá, že přes břicho nebylo nic pořádně vidět, takže to museli dělat vnitřně. Naše druhé dítě je velmi neposlušné a líné, otočené bylo tak, že doktorka pořádně neviděla ani záhlaví, nosní kůstku, prostě nic...tak jsem musela ještě pak půl hodiny chodit po chodbě a pak to zkusila znova, ale zase něco neviděla...pohlaví vůbec neodhadla, protože je miminko natočené přesně naopak :slight_smile:. Ale máme obrázek a všechno je v pořádku, tak jsem spokojená.
8. únor 2010 v 11:51  • Odpověz
romi - no vidíš, tak to nebylo tak hrozné! jsi šikovná, že jsi to tak zvládla! pohlaví bude určitě vidět pozděj, to se neboj a určitě to bude ta holčička :wink: . kdy jdeš zase na vyšetření?
nahadi - já se taky docela bojím, jak se Ondrášek vzdá mlíčka. teď mám jednu bradavku zase tak prasklou, že řvu při každém kojení. už abych dokojila...
8. únor 2010 ve 12:09  •  1 dítě  • Odpověz
simi - vy uz taky cajikujete?? ja do toho naseho nic jineho nez prso nedostanu... my asi budem kojit i u zapisu :grinning: no musim se zeptat doktorky - pristi tyden jdeme na pichanec a na kontrolu tak sem zvedava co poradi... jo chodite taky na toho pneumokoka?? ja furt zapominam.... :sweat_smile: z jake flasticky davas ondraskovi caj - my jsme koupili 3 flase a zadnou nechce... jo a mrkviku mu das zapit taky prsem ne??
no dnes jdu nakupovat tak se podivam taky po nejakem tom caji tak sem zvedava...

romi- vidis vsechno je v poradku a to je hlavni, co to bude se treba priste uvidi - nebo bude velke prekvapeni :wink:

nahada - ja mam taky pocit ze i to nase dite nechce spolupracovat - no sou to teda sibalove
8. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
leo - čajíkujeme, protože každý do mě hučel, proč malému dávám jen mlíčko, že musí mít určitě žízeň a jaká já jsem hrozná matka, že mu nedám čajík, tak jsem se naštvala a koupila čaj a od té doby čajujeme. předtím jsem se ale ještě poradila s doktorkou a ta mi doporučila čajík od Hami (Pro celkovou pohodu od ukončeného 3.týdne). čajík mu i hodně pomohl od škytavky, kterou měl furt, takže jsem nakonec i ráda, že jsme s ním začali. a teď, když mu dávám ten prášeček na zoubky, tak to šupnu do čaje a on nic nepozná :wink:. pije z normální flašky s kulatou savičkou, na mlíčko měl placatou savičku a obojí bez problému. někdo mi říkal, že ten granulovaný čaj není dobrý, že je lepší sáčkový, tak uvidíš, co ti poradí vaše doktorka :wink: . příští týden jdeme taky na pichanec - Synflorix. a pak nás čeká ještě jedna hexa a jeden Synflorix. jo a mrkvičku mu dám zapít prsem, bez toho by to nešlo :grinning:
8. únor 2010 ve 13:08  •  1 dítě  • Odpověz
simi - dekuji za odpoved - ptala sem se protoze jak pises - kazdy do me taky huci... no uvidim co rekne dr...teda ten pristi tyden bude co?? jo nebyla za tebou alca???

jo mili uz to ma za sebou a psala ze zatim ji nic neboli a dekuje ze na ni vsivćhni mysli....
8. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
leo - příští týden v úterý jdeme na synflorix. Alča u nás byla minulý týden v pondělí a chudině jsem jí tu řvala, že nevím, co bude s babičkou. a už je to vyřešené :frowning2: :cry:
8. únor 2010 ve 14:43  •  1 dítě  • Odpověz
děkuju holky. Na další ultrazvuk až v tom 20tt, to už nějak přežiju, mě to ani netíží, ale chci to vědět :sunglasses: :grinning: :sunglasses: .
S čajíkem si už vůbec nepamatuju, kdy jsme ho dávali, ale myslím docela brzo. Doktorka říkala, že když dlouho třeba řve, tak mu mám dát trošku vody, dávala jsem mu to injekční stříkačkou, aby si neodvykl na prso, ale on byl schopnej vypít klidně dvě, tři a pak to vyblinkal - nenažraný dítě už od narození, asi po mamince :grinning: .
8. únor 2010 v 15:55  • Odpověz
romi - já mám taky nenažrané děťátko a taky to bude po mamince :sweat_smile:
8. únor 2010 v 16:45  •  1 dítě  • Odpověz
dobré ráno, holky. jak se máte? kdoví co Mili, jestli je už doma
10. únor 2010 v 08:24  •  1 dítě  • Odpověz
čauky čauky, taky jsem na mili myslela, doma už by snad měla být.
Já se moc těším na příští týden, jdu za známou, má měsíční holčičku. Tak jsem zvědavá, co a jak a hlavně jak ve Zlíně v porodnici, rozhodla se rodit tam.
11. únor 2010 v 07:41  • Odpověz
ahojky holky
tak vas zdravim... jestli sem behem vcerejska neprisla o mleko tak uz nikdy!!!!!!!!!!!!!
poslouchaly jste vcera zpravy???? vybourani hasici????
ano volali mi... mela sem tam zaklineneho manzela - samozdrejme me to volal tchan stylem - ty nic nevis tak nic... malem me kleplo tak sem okamzite volala manzovi - vzal mi to spolupracovnik s tim ze je na sadrovne a pak ze mi zavola... takze z tech televiznich zprav jsme ti s lehcim zranenim... ma zlomenou ruku, zlomeny nos, sesitou hlavu sem tam, ucho natrhle - jelikoz mel hlavu v plechoch sevrenou....ruka - nebo ta kost mu praskla tlakem protoze mi na ni lezela cela tatra... dovezli mi ho v 10 vecer... holky jeste ted to nemuzu rozdychat....
11. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
leo - ježiškote, to je strašné! včera jsem si s Romčou zrovna říkali, že tam snad nebyl Pavel a byl. uf, jde mi z toho úplně mráz po zádech! takže teď máš Pavla doma a opatruješ, co? držím palce, ať se brzo uzdraví a je mu líp. a tobě pevné nervy!!! myslím na vás!
11. únor 2010 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz
Ježinkote!!!
Leu držte se!!! To je fakt hrozné! Přeju manželovi brzké uzdravení a Vám pevné nervy a už jen štěstí! To je fakt šílené!!!
11. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz
Leu, taky přeji, ať se ti manžel brzy uzdraví.
11. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
ahoj holky, tak mi dnes vstávali po dvou hodinách :rolling_eyes: . nevím, co se děje. buď Ondráškovi nestačí "večeře" nebo ho otravují zoubky :frowning2:
leo - jak je Pavlovi?
nahadi - máš krásné fotečky s tím zelím, kde jste se byli fotit nebo je to domácí výroba?
12. únor 2010 v 08:18  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi - byli jsme se fotit v Otrokovicíh na Baťově - www.fotobatov.cz. Já tam byla i v těhu a jsem s paní moc spokojená, nějak kolem roku půjdeme zase.
S tím vstáváním to může být růstový spurtík anebo něco jiného :slight_smile: Mě to Ondra začal dělat asi kolem 6tého měsíce, nějak jsem si myslela, že čím starší dítě, tím lépe spí a ono nic :grinning:
12. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.