• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky holky
ani nevite jak moc me potesili vase zpravicky... moc dekuju
vcera jsme byli na hasicarne - na vlastni oci sem videla auti kde lezeli... :frowning2: des
dnes je pavel na prevazu s tou rukou a volal mi ze si ho tam chteji nechat ale ze nakonec jede domu tak ho musim vyzpovidat ja dojede... jak budu mit chvilku hodim do alba fotecku aby jste videly jakeho mam krasneho manzela :wink: ale jeste ted musim rychle neco uvarit...
12. únor 2010 v 11:23  • Odpověz
leu muselo to být strašné, ještě že vyvázl relativně v pohodě, dá-li se to tak říct.

nahada82 tam jsme se byli taky fotit, Daneček měl půl roku, ale pak jsme tam chtěli jít v roce a půl a bohužel focení nevyšlo, Danda odmítal sedět,má tam x věcí, které mu odváděly pozornost a když už seděl, tak paní pořád odbíhala do obchodu....takže už se tam fotit nepůjdeme, to raději v Kroměříži u Krále, který za sebou zatáhne dveře a zajímá se pouze o focení a né o kšeft. Chápu, že paní fotografka je tam sama, ale měla by si to nějak zorganizovat-třeba některý den vyhradit focení a tak..
13. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
ahojky
dala sem tam fotecku ale zase ji po case smazu - radej...
jinak musime dekovat bohu a taky tomu ridici hasicu co to tak zvladl ze to dopadlo jak to dopadlo protoze to mohlo dopadnout jeste hur... sice v televizi rikaji neco jineho ale vert mi spousta lidi nevi podrobnosti ktere tam byly... a urcita prohlaseni se neshoduji s pravdou(co padly v tv)... takze ten kluk co ridil (jemuz se fyzicky nic nestalo ale je na tom nejhur psychicky) musi bojovat aby to zvladl...
byli jsme se tam podivat - na tom miste... holky stat se to o 10m bliz - byli vsichni mrtvi!!!
no uz radej k jinemu tematu...

mate vsichni krasne fotecky... asi se budem muset jit taky nekam blesknout - az tatinkovi zmizi ty monokly :wink:
13. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: tak se k Vám znovu přidávám. Jen nevím jak budu stíhat odepisovat na Vaše příspěvky. Od příštího týdne jsem na vše sama.Můj měl dovču jen tento týden.Takže jsem zvědavá jeka to budem vše zvládat.
Nějak jsem Vás dočetla jen tak v rychlosti.

Leu s manželem je mi to líto, ale hlavní je že vše dopadlo dobře.

Sajmi pozdě,ale přeci.Tobě přeji upřimnou soustrast.Je mi to moc líto s tvojí babičkou.Vím že to teď bolí,ale krásné vzpomínky zůstanou a pošramocené srdíčko bude brzy v pořádku.

Veru dodatečně vše nej k svátku.

Tak a tady moje zkrácená verze pobytu v porodnici.
V úterý 2.2. mi odtekla voda.Netušila jsem zda je to či ne a tak jsem volala ke své dr. Ta mi řekla, že s největší pravděpodobností ano.Tak jsem volala příteli že je to tady.Ten byl chudáček celý vyhukaný :grinning: tak jako já.Zavolala jsem kamarádce a během 2hod jsme dorazily do porodky.Tam sestra na příjmu zjistila, že je to opravdu pl. voda a tak už si mě tam nechali. Kamarádka mi donesla zbalenou tašku já se s ní rozloučila a šla si uložit věci do skříňky a jít se uložit na pokoj.Papíry a kontrola byla hned provedena.Dr jen řekl že jsem otevřená a že budem vyčkávat.A že pokud se do 12hod nebude nic dít dostanu antibiotika do žíly.A tak se i stalo.Do druhého rána tedy 3.2. se nic nedělo. Ve středu ráno jsem se přemístila na porodní box kde jsem dostala zavedenou tabletku na vyvolání.Kontrakce došli během snad 30min.Mezi tím jsem byla na ozvech.Pak jsem dostala klystýr a šla si lehnout pěkně do vany.Mezi tím jsem volala příteli ať už dorazí.Kontrakce pěkně sílily fuj pěkný hnus.Ze začátku jsem to pěkně prodýchala a ke konci fakt néé.Přítel dorazil se zpožděním.pač zapadl a musel ho vytahovat traktor.Jsem myslela že ho zabiju.Nakonec ale přeci dorazil.Poslední kontrakce kdy už jsem byla otevřená přes 5cm byly strašné.Já věděla že na bolest jsem slaboch.Prostě jsem křičela, brečela a žadonila abych dostala něco od bolesti.Prostě hnus.Nakonec jsem už chtěla tlačit.Tak mě vytáhly z vany a nutily mě jít se vyčůrat,ale to bych neušla ani krok.Tak mě položily na lůžko dali mi ozvy a já si lehla pěkně na bok.Kontrakce čím dál tím horší.Pak tedy že zkusíme zatlačit.Při každé kontrakci jsem tlačila jak nejvíc jsem uměla.Nakonec mi řekli že malou možná ani nedostanu na bříško, že byla dlouho bez pl. vody.Ale po posledním zatlačení kdy malá ze mě vylezla byl strašně ulevující zážitek.Dokonce ani nevím že jsem byla nastřižená.Malou jsem nakonec dostala pač pan primář řek že je krásňoučká než ostatní mimina a odešel.Tak krásný pocit mít ji na bříšku bylo úplně super.Pak si ji odnesli okoupat a já odrodila placentu což už byla brnkačka.Pak přišel přítel s malou v náruči a mě zašily.Pak jsem si tam poležela a přítel po nějaké době odjel bohužel do práce.Mě převezli ke kamarádce na oddělení.Tam jsem malou dostala jen na kojení v noci.Ale na druhý den ráno jsem ji měla u sebe už napořád.Každý den jsem kojila a snažila se jak nejlíp jsem uměla.Pak přišla sobota a kontrola gyn. DR se nelíbilo moje břicho a tak jsem šla na UTZ.Tam mi řekli že se mi špatně zatahuje děloha a že se špatně čistím a že ve mě zůstávají kusy sraženiny.A že dostanu injekci která by to měla zpravit.Jenže se nic nestalo.V neděli ráno to bylo to samý jen na UTZ to bylo menší, ale stále tam byly sraženiny.A tak jsem dostala další injekci.A to už mě bolelo břicho jako na hodně silnou MS a stejně to nepomohlo.A tak v pondělí ráno po UTZ jsem šla kyretáž.Sice jsem to obrečela, ale nic jinýho mě nezbývalo.Pak za mnou přijel přítel a už mi bylo lépe.Nakonec nás pustily v úterý ráno.Sice malá měla (má) žloutenku a přibrala si jen 100g, ale měli tolik porodů, že nás propustily.

Řeknu Vám že to bylo strašné, ale za tu nádheru co máme doma to stálo za to.
Fotky dodám posléze :wink:
14. únor 2010 v 15:45  • Odpověz
ahoooj mili! tak jsi zase konečně mezi námi - maminkami :dizzy_face: . no čtu, že porod teda žádný med, ale každá si to musí odtrpět a jak píšeš, za to děťátko to přeci stojí! teď se cítíš jak? a co Sárinka? jak papá a spinká a jaká vůbec je? už se nemůžu dočkat foteček!
nahadi - díky moc, taky bych chtěla takové pěkné fotečky, ale baťov je trochu z ruky. jako není to tak hrozné, ale myslela jsem něco tady ve Zlíně. jo a jak pokračujete prosím tě s tím spinkáním? my teda pořád hrůza :frowning2:
leo - tak jak je taťkovi? cítí se líp? já tě obdivuju, že jsi tam vůbec jela. já bych to asi nedokázala. a vidět to auto, ve kterém se manžel vyboural teda taky ne. fotku, kterou jsi sem dávala,jsem nestihla. opatrujte se a Pavla zdravíme!
14. únor 2010 v 17:33  •  1 dítě  • Odpověz
milin děkujeme za podrobný popis a mě je špatně, já rodit nechci :grinning: . Danda byl císařem, neměla jsem ani kontrakce, ani poslíčky, jediný nepříjemný bylo, když mě doktor kontroloval při přijetí do porodnice, to bylo hnusný, ale vzhledem k tomu, co jsi zažila to asi bylo ještě úplně v pohodě.
Vůbec nevadí, že jsi křičela, zvládla jsi to sama a máš krásné miminko. Už se moc těším na fotečky. Hezky odpočívej a užívej si malé.
14. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
Milin, gratuluji moc k dcerce a myslím, že vše špatné z porodu bude brzy zapomenuto a zůstanou jen ty hezké vzpomínky, nebo u mě to tak bylo :grinning:
Sajmi - u nás se to s tím spaním trošičku zlepšilo, vstává vždycky mezi mezi půlnocí a jednou a pak kolem 4-5, ale věřím tomu, že když jsem to sem napsala, tak to bude zase jinak :grinning:
14. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz
nahadi - my tak taky vstáváme. usne mi kolem osmé, vstává o půl druhé a když se zadaří, tak až v pět a pak o půl osmé. když se nezadaří, po půlnoci vstává co dvě hoďky. takhle se to pokazilo až od Vánoc, co mu začaly růst zoubky, předtím mi spal od devíti, půl desáté do pěti. ach jo, kde jsou ty časy :frowning2:
15. únor 2010 v 08:41  •  1 dítě  • Odpověz
Brý ranko holky
děkuji za uvítanou.

Dodala jsem fotky i z ateliéru jsem tam 4dny před porodem :grinning:

Pak Vás dočtu a odepíši teď pádím kojit a pak musíme nakoupit. :wink:
15. únor 2010 v 09:03  • Odpověz
mili - ahojky. teda krásné fotečky! úplně je mi líto, že jsem si v těhotenství taky nezašla do ateliéru! moc ti to tam sluší!!! no a Sárinka, to je teda krásňunká princeznička! vůbec není otlačená, pomačkaná, je strašně krásné miminko :dizzy_face: :dizzy_face:
15. únor 2010 v 09:05  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
mili - nadherne fotecky, nadherna sarinka - proste jste sikulky!!!

no ja ted budu spis jen docitat jelikoz je manza nespusobily se starat o nase 3 invalidy tak muśim zaskakovat ja... takze za chvilku kaufland, zavest nakup tam...mezi tim vojta a k tomu jeste hlidat babi...asi se z toho po... :wink: ale hlavne ze jsme vsichni tady (jak na konikovi tak doma :dizzy_face: )
15. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
Mili - krásné fotky, malá je fakt nádherná :slight_smile:
15. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
simi - tak ja tam jet musela... museli jsme zavest neschopenku a pro nejake veci... a jellikoz ma zlomenou pravou ruku tak ridim...

fotecku sem tam zase dala - nevim kam se ztratila - ja ji nemazala :angry:

jinak jak pisete o spani - uplne me to pripada jako u nas... ty noci sou fakt zajimave... taky usina kolem osme a o pulnoci je vzhuru... a pak po trech hodinach... jindy vydrzel spat i sest hodin v kuse a ted nic... tak to asi taky bude tema zoubkama ale nam se to furt ne a ne protlacit... spicicku tam ma ale vic nic...tak neivm...
a to jeste v noci ma tendence si s nama povidat... :grinning:
15. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
leo - no teda, to je síla. chudák Pavel. můžete fakt děkovat Bohu, že to vůbec přežil. to auto je úplně zdemolované, to je hrůza! teď toho máš hodně, když se máš starat o všechny :frowning2: . však kdybys třeba něco potřebovala, dej vědět :wink:
zoubek máte teda ten spodní nebo se vám taky už klubou ty horní? je to teda boj, s těma zoubkama. už aby byly všechny, ale to si ještě počkáme. nejhorší jsou prý ty špičáky. to si ale nedokážu představit, když u "normálních" zubů je malý tak protivný, co nás čeká, až porostou špičáky :frowning2: . a dnes je Ondrášek teda úplně hrozný. to není kňukot, to je řev! nechce si hrát, ležet, sedět, prostě ho nic nebaví. ach jo...
15. únor 2010 ve 13:39  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi, no jestli je to s těma špičkáma pravda, tak se máme na co těšit, vrchní našemu Ondrovi právě lezou :slight_smile: Už má 4 zuby, ty spodní vylezli docela v klidu (asi v 7 měsících), ale ty vrchní, to bylo horší, ale zase vylezli rychleji než ty spodní. Ale prý úplně nejhorší bývají stoličky..., tak se máme ještě na co těšit :grinning:

Holky, chtěla jsem se zeptat, chodíte někam s dětičkama na plavání? Budu ráda za tipy.
15. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
Ahojte,
Nahada - tak je mi jasné, že chápeš mé pocity. Mám pocit, že by mě bolelo i kdyby měl třísku. Snad už to teď bude dobré!

Miluš - vítám Tě mezi maminkama! Je to krásný pocit, že? Vždy jsem si myslela, že je to jen fráze : "až budeš mít miminko u sebe, tak na tu bolest a vše zapomeneš" ale je to pravda! Jinak malá je opravdu moc pěkná! Važ si toho, že je takový malý uzlíček, ani se nenaděješ a bude pást koníky, lozit atd... Kojení je v poho? A co jinak? Zvykáte si na nový život?

Leu - držte se! Manža i přesto všechno vypadá na fotce vesele! Bude se dlouho léčit?

Holky, řešíte zuby. Mám malou perličku. Malému už taky rostou a tlačí se, má takové boule, ale ne důle a ani ty prostřední nahoře, ale nahoře vše kolem. Já myslela, že první porostou ty prostřední a jemu asi ne. Doufám, že když už to má tak naběhlé, tak se rychle vyklubou a bude mít klid, chuďátko.
Jinak jsem dnes večer přehodila kočár na sporťák, jelikož malý se vzteká v kočárku, jelikož nevidí ven a v kočárku už mi taky moc nespí. Tak snad to pomůže a bude spokojený, když bude koukat ven. Jen se bojím, že je to na něj moc brzo, ale snad to půjde, zítra odzkoušíme.
15. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
Veri-no tak já si myslím že pokud ti nesedí tak s kočárem nespěchej,náš Dan seděl velice brzo a tedka už skoro chodí,no drží se nábytku. a chodí kolem něj.Náš Dan se taky vztekal a chce to vydržet,jinak se spaním už počítej,Dan spí přes den maximálně hodinu a do večera už nic.

Zuby máme 4.Jinak je fakt že každému rostou jinak,Danovi nahoře vylezly první dvojky.

Jinak Dan říká mamama,má 10,5 kg a 75 cm.

Mili-gratuluju,malá je moc krásná.... :dizzy_face:
Leu-manža je silák ten se s tím popere raz dva,vždyt je to hasič a to jsou nějací chlapi.Já říkám pořád že za to co dělají jsou pořád málo placení.
16. únor 2010 v 08:24  • Odpověz
dobre ranko
tak my dnes vstavali jen dvakrat - ve 3 a pak az v 7 teda doufam ze to nebyla vyjimka ale uz to tak bude... :wink: (asi sem naivni co??? :sweat_smile: )
holky dekuji za prani pro manzu...uz je fit a me predstava 6 tydnu doma zacina desit :grinning: :grinning: :grinning: (ne sem moc rada ze to tak dopadlo a sou vsichni ok) jinak vtipem hyril uz jak ho privezli... vojtu nosi na sadre a vojta mu ji pro jistotu rozmotava - jak ji ma zavazanou obvazama a neustale cekakdy se tatinek odmaskuje... :slight_smile:
ami - teda vy jste chlapi :wink: a sikovni ze uz mluvite(a rika danecek aj "tata"?)... ja sem zvedava kolik budeme mit kil a centimetru my ve ctvrtek na kontrole...
16. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
Leu-ne,tata neříká,tata není často doma,tak mama je lepší :grinning:
16. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
Jé Ameli, máme skoro stejně staré dítka. Ondra taky chodí kolem nábytku, nespí přes den ani v noci a zuby má taky 4, ale další 2 lezou.
Mamama taky říká, hlavně, když se chce chovat :grinning:
Leu - u nás se vstávalo tak 4x, ale zatím to svádím na ty rostoucí zoubky, snad to zase bude lepší :grinning:
Ameli - co ti už Danček papá? A kolik toho vypije? Ondra papá 4xdenně, ale pití mimi kojení zatím moc nedá, tak max. 50 ml.
16. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
ahojky
nahadi - stoličky? ojejej. tak si myslím, že všechny zuby jsou nakonec hodně bolestivé :frowning2: . já na plavání nechodím, ale v lázních nebo i tady na Svazích je Nekky klub a tam vím, že se chodí plavat s prckama. je to tam prý fajn, co jsem slyšela. http://www.nekky.cz/ . jo a vy už taky chodíte? tý jo, šikulky!
veru - takže taky máte bouličky? my nahoře už měsíc a furt nic! :frowning2: kámoščiném synkovi prý rostlo 8 zubů najednou, tak to možná bude i váš případ. ve sporťáku už taky jezdíme a je to úplně jiné kafe. Ondrášek je spokojený, že vidí a v pohodě mi v kočárku vydrží i když nespinká
ami - cože, Daník už chodí kolem nábytku a říká mama? no teda, tak to je rychlovka! je šikulka! my zatím furt jen sedíme a to ještě občas s oporou, lezení nám nejde, tak nevím, kdy se nám to všechno podaří
leo - my jdeme na pichanec dnes, ale to už jsem ti psala :slight_smile: . Vojtíšek je šikulka, že rozmotává tatínkovi sádru :grinning: . když je Pavel doma, tak si aspoň užije malého, co? to je dobře, ale jen ať se pěkně kurýruje :wink:
16. únor 2010 v 11:49  •  1 dítě  • Odpověz
Dan už jí všechno,maso,zeleninu a ovoce,pije sunar.

U nás v rodině se stalo včera večer neštěstí,sestřence se dost škaredě vyboural syn/18/,vystřihávali ho z auta 15 minut.Měl zaklíněné nohy a je vážně zraněný.No fuj....
16. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
ami - jejda, tak to je mi líto! musela to být dost hnusná nehoda, když ho vystříhávali. snad se z toho brzy dostane a bude mu líp!

my dnes byli na očkování, tak je teď Ondra trochu nevrlý. kolik vážíme nevím, ale měříme pořád 72cm. na další pichanec jdeme zas za měsíc
16. únor 2010 v 18:02  •  1 dítě  • Odpověz
ami - tak mladý může být rád, že vůbec žije! vypadá to hrozně!

jinak my měli noc hroznou. Ondrášek dostal v noci teploty a budil se snad po půl hodině. malý teď spinká, ale já jsem grogy :rolling_eyes:
17. únor 2010 v 09:14  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
simi - teda tak to aby jsme se pripravili i my na noc po ctvrtku... teda se fakt tesim...tak si honem na chvilku lehni s malym at si odpocines...
ami - je to hruza, hlavne aby byl zdravy...
nahada - tak sem to asi zakrikla tak u nas tuto noc zase 4 krat a to bylo povidani ve 4 rano... :wink:
17. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
leo - já nevím, proč Ondrášek vždycky tak hrozně nese to očkování. snad bude tato noc lepší a vyspíme se. navíc ho bolí furt ty zoubky, to je neštěstí :frowning2:
17. únor 2010 ve 13:02  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, tak u nás v noci taky nic moc, zase byl vzhůru tak 3-4x. Ale zřejmě to budou ty zuby, už mu jdou pořádně vidět, tak snad se brzo proříznou a bude týdne klid, než se začnou klubat další :grinning:
17. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
Ahojky holky zdravím při chvilce.

Tak na roli maminy jsem si zvykla rychle.Jen ta únava je hrozivá.Nějak se snažím vše stíhat, ale nejde mi to.Tak mám občas depku že to nestíhám.Malá mi moc nespává a chce pozornost.Takže o to je to těžší.Některý míma spí a ta naše princezna nic.Za to spí aspoň v noci a budí se v poho na papání.KOjím o 106 mlíka mám jak pro dvě.Takže to je pohoda.Sice máme v každý plíně pěkně nadělíno, ale co se dá dělat.Už chodíme i na procházky, respektive musíme kvůli nákupu a kvůli psovi.

Holky musím malá mi křičí v kočárku.Já Vám to pak dopíši.
17. únor 2010 v 19:33  • Odpověz
Ahojte holky..
Občas jsem za Vámi nakuknu, jelikož jsem taky ze Zlína... Ale moc času není, tak opravdu jen semtam.
Jinak Milin moc gratuluji k Sárince... je nádherňoučká...
Taky bych se Tě chtěla na něco zeptat, jelikož pro svoji malou mám taky vybráno jméno Sára, které jsem měla vybráno ještě před otěhotněním.
Jenže se jménem SÁRA, mě každý upozorňuje, že je to židovské jméno. Mamča se v práci chlubila, že čeká vnučku Sáru, a kolegyně, jí samozřejmě musely říct, o tom původu...
Milin, taky se Ti to stávalo?
18. únor 2010 ve 13:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.