• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky holky tak taky zdravim jen rychle
prave jsme se vratili od pani doktorky tak mame 8,4kg a 75 cm... takze jsme dlouzi jak tyden pred vyplatou :sweat_smile: mame uz dlabat aj masicko tak zacneme pridavat... a pani doktorka nam potvrdila zoubek (manza totiz porad tvrdil ze tam neni - jak kdyby kojil on :wink: :grinning: ) jinak jsme naockovani tak cekam jaka bude noc...
18. únor 2010 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky

tak ta naše princezna včera prořvala celou noc a já vůbec nevím proč.A hlavně nechtěla spát v postýlce a tak spala se mmnou v posteli.Jsem dnes úplně mrtvá.A to byla u mě ještě dneska porodní asistentka.A taky mě moc nepotěšila.Řekla mi že naše malá bude pěkný rošťák a bude pěkně akční.Takže super.Řekla mi ať dáme cumel.Já jsem se snažila aby to šlo bez něj, ale zřejmě to bez něj nepůjde.Sice si ho dala do pusenky a párkrát podundala,ale aspoň po něm usnula.Naštěstí teď spinká v kočárku, ale jsem zvědavá co bude v noci.Snad to zvládnem.Ale už aby tu byl můj, chjo.

Sennorito nu tak nám to řekli jen jednou, že je to židovský jméno.Ale to nám řekla mojeho babička, ale neznamenalo to nic špatného.Jinak jsme se s tím takhle nesetkali.A taky hlavně proto že to skoro nikdo nevěděl.Věděli to jen moji rodiče, tcháni a prababičky od mojeho.Jinak jsem to nikomu neříkala.Osobně si myslím, že je to krásné jméno a vůbec mě nezáleží na tom jakého je původu.A ty by si se tím taky neměla trápit.Ať si každý říká co chce :wink:
Nevím jakého si náboženství,ale i tak si myslím že v dnešní době už se na to tolik nehraje :wink:

Papa holky jdu si odpočinout za chvilku jdeme koupat a to zas bude koncert.

Leo tak ať je dnešní noc v poho. :slight_smile:
18. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
ahoj holky, jak se vede? my jsme měli dnes konečně dobrou noc, tak jsme se všichni hezky vyspinkali. Ondrášek má dásenka tak nateklé a moc ho to bolí a já už nevím, jak mu mám pomoct :frowning2: . a zuby furt nechcou prorazit. u dolních zoubků neměl takové bolesti a mám pocit, že to bylo rychlejší a teď máme takové trápení.

leo - teda vy jste dlouzí! my jsme vážili malého doma, tak má 11kg! já nevím, kdy se to zastaví :rolling_eyes: . pak dej vědět, jak chutná masíčko. Ondrášek už bez masíčka skoro ani nechce. zkoušela jsem i domácího králíčka, tak po tom se taky oblizoval. od včerejška máme na svačinku vařené jablíčko, taky bašta :wink: . a gratuluju k zoubku! :dizzy_face:

mili - to se občas stane, že mimi prořve celou noc. nedala sis třeba něco dobrého na jídlo a malé to nesedlo? jsi ale šikulka, když jsi na Sárinku sama a všechno zvládáš! šikulka :dizzy_face:

sennorito - vůbec se jinýma názorama netrap. Sára je moc pěkné jméno a kolem mě je jich docela dost a jsou spokojené :wink:
19. únor 2010 v 11:38  •  1 dítě  • Odpověz
Teda holky vy máte klučiska :slight_smile: Ondra se teď nějak zastavil, měří kolem 72 cm a váží tak 9 kg. Asi to je i tím, že se teď víc hýbe, tak už tolik nepřibírá. Ale jinak máme pěkného jedlíka, jak vidí jakékoliv jídlo, hned jde po něm :grinning: Dnes si u našich ukořistil kus chleba a taky jablíčko :slight_smile: No tak snad nás nesní i s chalupou :grinning:
19. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky holky, je mi líto všech miminek, co je trápí zoubky, snad to brzy přejde.

Dneska jsem byla poprvé v jedné kavárně pro maminky v Holešově a super, velký dětský koutek, paráda, proč u nás v Hulíně, kde je xmatek na mateřské nemůže něco takovýho být? Tady prostě není kde jít si sednout, buď se tam hulí, nebo tam není nic pro děcka. Daneček byl tak nadšený, že brečel, když jsme odcházeli :grinning: .

Teda já se divím, že někdo řeší původ jmen, náš Daniel je taky hebrejského původu :slight_smile:, Sára je moc pěkné jméno :slight_smile: a stačí se mrknout třeba sem : http://www.detijmena.info/rok2008/JAKUB.html a je vidět,že hodně jmen je hebrejských, třeba i Marie nebo Jan :slight_smile: a to nikdo neřeší, lidi jsou divní :fearful:
19. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
Romana - ty jsi z Hulína? Já se tam narodila a je to asi 4 roky, co jsem se odstěhovala, ale pořád tam jezdíme k našim :slight_smile:
19. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz
nahada no bydlím tady pět let, původně odsud nejsem, ale vypadá, že už tu zůstanu :grinning:
20. únor 2010 v 06:53  • Odpověz
Ahoj holky,už sem tu mezi váma dlouho nebyla,jaksi nebyl čas,máme moc vyřizování co se týče baráku atd.

Romana já bydlím 6 rokem v Pravčicích a taky už tu zůstanu :sweat_smile: a abych nezapoměla gratuluji k druhému těhotenství :wink:

Co se týče jmen,tak to jsme si taky vyslechli svoje,Julinku jakžtakž brali no Samuelka to už bylo horší,hlavně lidi na vesnici říkali no jak jste mohli takové jméno dát,tak jsme jim vždy jen odpověděli že je to naše věc no a ted už furt ťuťu ňuňu.Ale je nám to jedno,ať si říkají co chtějí...............

Jinak gratuluji Mili k miminku!!!!!!

A jinak vidím že se máte všechny dobře v rámci možností a trápení se zoubky to má snad každý,malej má 12 zoubků a ted mu začínají růst špičáky,tak je příjemný jak prdelka.
20. únor 2010 v 07:29  • Odpověz
samiku děkuji :slight_smile:
jj, váš Samík způsobil v Pravčicích rozporuplné reakce, jedna známá tě zná a taky se velice divila, kde jste na to jméno byli :grinning: . Každopádně já jsem i pro méně obvyklá jména, protože když všichni budou Honzíci a Terezky, tak nevím, jak na ně pak ve škole budou volat, asi příjmením :grinning:
20. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
Jo to máš pravdu,jak se na ně bude volat?Možná Honzíku 1. a 2. atd :grinning: ..a jak se jmenuje ta známá?Já znám v Hulíně jen dvě :sweat_smile:

jinak dneska bylo opravdu krásné počasí :angry:
20. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
samiku ne ne je z Pravčic, jméno radši psát nebudu. Ona není zlá. Jenom jsme nějak řešili, že šéf z práce dal synovi jméno Samuel já řekla, že je to pěkné a ona, že jí se nelíbí a i v Pravčicích má jedna rodina Samíka, tak mi pak došlo, že asi mluví o tobě, když jsi začala přispívat do diskuzí a řekla, že jsi z Pravčic.

Už je krásně světlo. Já si říkala, jak dneska Danda dlouho spí, že je takový světlo a ono teprve čtvrr na osm :grinning:
21. únor 2010 v 07:23  • Odpověz
To je v pohodě,ať si každý myslí co chce....

No já sem procitla o půl 7,ale taky jsem si napřed pomyslela kolik je hodin když je světlo a za chvílu se začal probírat i malej a malá.

Romana a jak se cítíš?já sem u obou těhotenství zvracela jak šakal a hodně dlouho.A budeš rodit zase v KM?

Co máte dneska v plánu holky a dítka?Mi pojedem jak se Samík vyspí po obědě k mím rodičům
21. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
jj, ona neměla nic proti tobě osobně, jen to jméno. Každému se líbí něco jiného a to je dobře.
Cítím se už dobře. S Dandou mi bylo šoufl celodenně snad až do půlky těhotenství, teď jenom pár týdnů dycky večer. Určitě jo, já byla v KM maximálně spokojená.

My dneska měli jako vždycky uklízecí den, v sobotu jezdíváme k našim takže to pak v neděli doháníme. Odpoledne jsme byli na návštěvě u druhé babičky a teď už prďola spí, zítra jde do jeslí a já jedu do KM na těhotenský rifle, jestli na mě zase nebudou mít, tak mě klepne :rolling_eyes:
21. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
ahojky, tak jak se daří po víkendu? my jsme byli u našich, tak jsem si odpočinula. Ondrášek byl ale docela hodný a zoubky ho nebolely, takže to bylo fajn. dnes nám přišlo sedátko do vany, tak se už těším, že ho večer vyzkoušíme.
22. únor 2010 ve 13:18  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, nějak poslední dobou nestíhám.
Když je tak krásně, tak jsme celý den venku a večer padnu do postele a nevím o světě!

Jak se Vám a hlavně dětem líbí sluníčko? Je to tak nabíjející!!!!!! Jsem z toho úplně v sedmém nebi.

Ahojte.
22. únor 2010 v 19:39  • Odpověz
ahoj holky a dětičky...
dneska bylo tak krásně že by byl hřích sedět doma že?Hned se člověku zlepší nálada...
23. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
ahojky holky
tak jak pise verca ani ja mam pocit ze nestiham... k tomu se musime starat o ty nase invalidy tak nestihame uz vubec kdyz je manza marod... pripada mi zelitam jak hadr na holi a porad nic neni videt... uz aby to zkoncilo...
jinak pocasi fakt super - clovek hned pookreje...
vojtisek nam zacal zvatlat tak aspon v tom shonu nejake poteseni...
jo chtela sem se zeptat - kdy prebalujete v noci prdoskom plenecku?? nebo je nechate celou noc v jedne??
23. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
leu já mám sice už velkýho chlapa, ale pije před spaním mlíko a čaj a během noci taky, takže ho přebaluju cca 2x za noc, spí se mnou, takže poslepu, neberu ho na přebalovák.
Když byl malej, tak jsem ho i v noci nosila do pokoje, rozsvěcovala, přebalila a bylo. Když v určitou dobu spával celou noc, tak nebylo potřeba přebalovat, jakmile se ale vzbudil a měl naducanou plínu, tak jsem přebalila.

jojo, sluníčko je super, normálně mám i chuť umývat okna...před Vánocema jsem to nějak nestihla :confused: :grinning: :confused:
23. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Romi jééé v Hulíně to znám, mám tam babičku a celou jednu větev rodiny :dizzy_face: Teda ale na okna mě zrovna dneska taky napadlo, já se do nich pustím v sobotu (jestli bude hezky), ale ty si uvař čaj a dej si nohy nahoru :wink:

Leu teda vy asi válčíte podle toho co píšeš...snad se to brzo zlepší a vrátí do starých kolejí, na jednu takovou malou ženskou jako ty je toho trochu moc :slight_smile: Já malou přebaluju v noci už jen velmi zřídka, ona se u toho vždycky tak rozčertí že pak nemůže usnout, protože spí v overálku a než ji z něho vytáhnu tak je totál probuzená. a tak to má tak od půl roku - dokud to jen trochu jde tak se ji snažím nechat v plíně až do rána (samozřejmě pokud je moc počuraná tak se nedá nic deělat a musím přebalit)

Počasí super, bohužel já lítám a nestíhám s diplomkou, takže si užíváme tak omezeně. Ale chvíle s malou si ukrást nenechám - dnes jsme byly poprvé v obchodě už bez kočárku, tak ťapkala jak o život :grinning: Všecky kaluže vymetené a v půlce cesty si vzpomněla že chce "VEZMOUT" jako vzít, tak jsem ji nesla

Veru a co malý? už je to lepší?
23. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
dobré ráno holky :wink:
leu já nechávám malému plinku až do rána,protože on spí celou noc...
Naše Juli včera nemohla usnout,bylo půl 10 ještě byla vzhůru,protože dneska jedou se školkou na první plavání a ona se tak moc těší že nechtěla ani usnout,kdy usnula nevím já sem jí řekla že jdu spat,no a tedkom si vyspává a nevzbudí ju ani malej.Ten už si hraje v pokojíčku.
24. únor 2010 v 06:27  • Odpověz
ahoj holky, tak u nás zase vstávání po dvou hodinách a kvikot :frowning2: . snad bude dnes taky tak hezky jak včera, aby mě to sluníčko trochu dostalo z té debky. už jsem ale posnídala čokoládu, tak je mi o trochu líp.
leo - už aby to bylo zase v normálu, máš toho teď opravdu moc. buď ráda, že máš ještě takového hodného synáčka :dizzy_face: . já přebaluju jak píše Romča, většinou je to 2x za noc.
lus - to je super, že už tak capkáte! malá je šikulka! a co diplomka, čeká tě ještě hodně práce? držím palce, ať to zvládneš v pohodě!
sami - tak pak písni, jak se Julince líbilo plavání :slight_smile:
romi - já bych taky měla umýt okna, ale jsem absolutně bez energie. asi si zajdu koupit čokoládu do obchodu a i ji poobědvám :grinning:
24. únor 2010 v 07:38  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte,
ty okna mě taky dneska napadly, ale přepadla mě něco jako angína s celkovou únavou, takže okna počkají do víkendu.
Dnes jsme byli na kontrole v Brně a bylo nám řečeno, že jestli se to povedlo se dozvíme asi až někdy v květnu až červnu, takže mě to trochu rozhodilo.
Leu - já přebalovala malého před každým kojením zpočátku tj. asi 3x za noc a teď dostane plínku po koupání a pak až ráno. Dávám mu huggies premium a ta vydrží víc. Přes den má tu obyčejnou hug. Vyjímka je pokud se teda prokaká, to měním i v noci, ale to se často nestává. Je fakt, že plínka je ráno těžká jak blázen, ale on se mi vždycky hodně probudil, když jsem ho přebalovala, takže mi to nestojí za to.

Jinak pořád plně kojím, ale už se začínám zajímat o ty příkrmy a jde mi z toho hlava kolem. Dr říkal, že už můžu dávat ty mléčné kašičky, ale asi ještě dám malému čas. Zatím dobře přibírá a roste.

A kde je Jituš?
A kde je Miluš? Jak bojuješ? Chceš s něčím pomoct? Stačí říct a pokusím se pomoct, však od sebe bydlíme kousek.

Tak se mějte, jdu chystat koupání!!!!
24. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
ahojky holky
tak dnes zase den D... mam pocit ze to ani nejde vsechno stihnout... psala sem vam v poledne ale i ten pocitac zacal stavkovat tak se to ani neodeslalo - tak nevim...
jinak dekuji za info o prebalovani - tak me to kdysi napadlo tak sem se jen tak zeptala jestli toho naseho drobka nejak neomezuju ale taky je to u nas podle situace tak 1-2krat za noc...

doufam ze zitra bude krasny den to slunicko je super... :grinning:
24. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
Ahoj holky
bohužel nestíhám a nezvládám.Malá dneska jen brečí a nespí.Vůbec to nechápu je přebalená najezena vykaděná.Já už nevím.Jsem unavená a vyčerpaná.Já bych spala klidně týden v kuse a ona dnes naspala cca 2hod.A to chce abych ji chovala či měla u sebe.To je občas taky klid.Ani v tom kočaře nechce spávat.Takže domácnost stojí.Mám tu strašný brdník a už jsem rezignovala.Dneska už jsem z malou i brečela.Vůbec nevím co jí je.Třeští mi hlava a ona si klidně brečí.Můj si je někde v klídku v Šumperku a já jsem tady sama.Já to chápu že tam musí být a že nás živý,ale i tak.A ještě k tomu mi zůstaly kila takže mám pořád břicho, boky, zadek a stehna.A ještě k tomu mám obrovský prsa což je hrozný!Každý večer nad sebou brečím jak vypadám.Mám z toho pěknou depku.Klidně bych nejedla abych to zhodila,ale nemůžu si to dovolit když malou kojím.Jsem jak cvalda.Prostě hrůza.Ještě k tomu mám pořád hlad.Mám asi roztáhlý žaludek z těhu.A zůstala mi chuť na sladký.Takže denně musím sníst něco sladkýho.Prostě děs.Dieta při kojení asi není a cvičit prý nesmím až po 6nedělí.Dneska je fakt nějaký debilní den.

Holky až mi to zas nějak vyjde já se ozvu.Nevím kdy,ale pokusím se.

Veru děkuji za nabídku,ale nevím s čím by jsi mi pomohla.Nemůžu po tobě chtít aby jsi mi pomohla uklidit či navařit.Jsi moc hodná.

Papa holky.
24. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz
Ahojte, tak Ondra má 5tý zub, konečně vylezl, ale leze mu ještě další, tak doufám, že se taky konečně prořízne a na chvíli bude klid.
Já v noci nepřabaluju, protože bych ho vzbudila, ale někdy, když šáhnu na plínku a je už moc nacucaná, tak přebalím i v noci :slight_smile:
Mili - u mě nejlepší dieta bylo kojení, měla jsem po porodu navíc 10 kg a už je vše pryč, pravda, břicho pořád trošku zůstalo, ale není to už žádná hrůza a snad to spraví cvičení (až na něj budu mít čas :slight_smile: )
24. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
milin máš právo na pláč a všechno kolem, po šestinedělí se to všechno spraví, uvidíš. Já teda nebrečívala kvůli postavě, ta je mi víceméně šumák, ale např. kvůli tomu, že volala máti, že se chce i s tetou podívat na malýho a podobně, kvůli takovým věcem :slight_smile:. To je škoda, že ti nemá kdo pomoci a manžel je pryč. První měsíc je opravdu nejhorší, ale ty to zvládneš.

Dneska je ale krásně teplo, my tu máme 13,8 tak jsem zvědavá, jak bude venku. Danda spí...už asi od půl dvanácté, taky byl potvůrka už před šestou hore a skákal a výskal, prostě vyspanej člověk :grinning:
25. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
Ahojte holky...
tak Julince se na plavání moc líbilo akorát se prý nechtěla potopit,ale nevadí.Příští středu jedou zase.
Mili neboj všechno přejde,já sem teda vůbec nebrečela,ale taky jsem na malou i malýho nebyla sama,manžela vedle sebe každý den a moje mamka jezdila pravidelně vždy odpoledne 2x někdy i víckrát do týdne vozit nebo jen tak pomoct,to moc přidá na náladě.
Já sem taky jedla hodně sladkýho,u Julči si to tak moc nevybavuju,ale u malýho když sem ho kojila tak pravidelně večer 2 horalky a přes den čokoládky jeli.
Mili možná jsi snědla něco co malé neudělalo dobře,ale to přejde uvidíš.
25. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
Ještě jsem zapoměla,že malej si dnes pěkně vstal o půl 5,přelezl si za mnou do postele a válel se tam,vím že jsem se i několikrát ztratila,no ale v 6 už sem musela vstát poněvaďž už moc "otravoval" :unamused:
25. únor 2010 v 16:57  • Odpověz
Ahojte, kdyby se někomu chtělo hlasovat , tak budeme rádi

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=11108
27. únor 2010 v 16:44  • Odpověz
nahada hotovo :slight_smile:

jj, u nás to je čímdál horší, když je ráno světlo, tak je hned hore...poslední dobou kolem té šesté, a já chodím spat kolem jedenácté, to se ještě dvakrát vzbudí, takže v těch 6 se mi moc z postele nechce, ale nedá se nic dělat. Neumím si představit, co bude potom, až budou dvě :grinning:
27. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.