• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Jé, u nás je ještě fakt krásně - zatím, svítí sluníčko, ale hodně fouká, byli jsme jak dvě omrzliny, než jsme došli z nákupu :slight_smile:
Na kontrolu jdu v úterý a počítám, že ve středu půjdu na krev kvůli triple testům.
Danda i já jsme trošku nachlazení, přece jenom jsme už tak trochu odložili zimní oblečení, dávala jsem mu lehčí čepici, a místo svetru mikinu, býval hrozně zpocený, no a máme to - v noci se pořád budil a brečel, že má kašel. Naštěstí pěkně smrká, takže počítám, že v neděli už bude o.k., musí, protože v pondělí jde do jeslí a já chci jet na nákupy :grinning:
5. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahoj holky
omlouvám se,ale doma toho je hodně.Furt vše dokola což mi nevadí když je malá hodná.Ale co se dá dělat.Stěžovat si tu nebudu.

Doufám že jste všichni zdraví a v pořádku.

My jsme zdraví přibíráme a už jsou nám některý bodýčka malý.Ale není to velikost 56 takže tu si budem asi ještě chvilku užívat což je super.Já zatím kojím a doufám že ještě dlouho budu a že to malé bude stačit ještě aspoň pár měsíců.Za chvilku mě končí 6nedělí což je hrozný jak to letí.Má s těhle věcí strašnou depku.Nesnáším čas a jak vše utíká a my jenom stárnem.Ale to je jedno.

Pojedete některá z Vás na veletrh do Brna?Je to příští víkend.

Holky jdu žehlit ať se pomalu tady té hromady zbavím.Papa já zas mrknu. :slight_smile:
5. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
Ahooooj holky :slight_smile:
Tady je strašná zima! byly jsme s malou na nákup a došly zmrzlé jak cibule. Lucinka nechtěla ani ven z kočárku což je věc nevídaná a seděla zachumlaná ve fusaku jak hříbek :dizzy_face:

Já jsem to jen tak přeleltěla očima co jste psaly, ale s těma přesnídávkama - Frutapura by měla být slazená jen přírodními cukry, tak zkuste to. Ony jsou ale dost drahé ty přesnídávky, ale fakt dobré.

Mili já to mám s tím časem stejně...přijde mi že to strašně letí, chci to zastavit a nejde to

Jinak u nás nic až tak nového, prostě pořád dokola :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:16  • Odpověz
mili - ahojky, zrovna dnes jsem na tebe myslela, jak se vám daří. takže rostete taky jak z vody, no to je super! jo a čas je neúprosný! my měli včera 7 měsíců a mám pocit, že jsem byla teprve nedávno v porodnici! hrůza, jak to letí, ale nenaděláme s tím nic. já mám třeba obrovskou radost, když vidím, jaké dělá Ondrášek den ode dne pokroky a jak se mění. jasně, že je mi líto, že už te není to mimuško, co máš třeba ty, ale zase jsem ráda, že si spolu už můžeme hrát a je s ním sranda, je prostě suprovní. když teda nepláče kvůli zoubkům, to je kapitola sama o sobě :rolling_eyes: . no a komu jinému by ses měla postěžovat než tady nám?! jen to do nás per! :wink:

romi - tady byla ráno fujavice, tak jsem měla po náladě, ale teď už i občas vykukne sluníčko. malý mi teď usnul a já balím k našim na víkend, tak už se tak těším, až si trochu odpočinu. jo a normálně máme po měsíci a půl trápení kousínek horního zoubku! hurá, hurá, hurá! to je blbé, že jste se nachladili, ale teď je toho povícero, protože každý už čekal jaro a ono najednou taková zima. tak se o víkendu pěkně vykurýrujte, ať jste do jeslí i na kontrolu fit! a po kontrole dej vědět, co nového, jo?
5. bře 2010 ve 12:19  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak my vcera byli na "vylete" v brne za tim pavlovym kamaradem hasicem... tak to bylo takove hezke...az dojemne a ani nevimte jak sem stastna ze tam nelezi prave pavel... ale co dodat - je to velky bojovnik tak doufam ze vsechno bude ok - asi tam zase pojedeme...
simi - tak se moc tesime a taky doufam ze ty zuby nam nebudou delat "prijemnou" naladu :wink: :slight_smile:
romi - my uz taky dali jarnejsi obleceni ale zatim dobre - teda dnes sem ho prioblekla...ale on je vojta jakysi odolny tak sem rada
lusi - a kdy uz budete bydlet??
mili - ja mam taky pocit ze ten cas je strasny!!! ale neda se... a jak pise simca je to krasa jak ty deti delaji pokroky...
5. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz
Ahoj holky, no s tím časem je to děs, za chvíli budeme fouka první svíčku na dortíku.... Začla jsem chodit na částečný úvazek do práce, chodím úterý a středy a něco dělám z domu, tak mi ještě času ubylo.
Dnes jsem tu měla na návštěvě kámošky a ségru, tak jsem tu měla mimo Ondráška další dvě dítka - 2 a 3 roky, takže bylo veselo, Ondra za nima pořád lezl a smál se s nima :grinning: Kámoška mi dala 2 obrovské tašky oblečení na chlapečka, tak jsem moc ráda.
U nás je jinak vše v pohodě, Ondra je sluníčko, jen večer bývá trošku protivný, ale ty noci - pořád se budí co 2-3 hodiny a přijde mi, že další zubiska už nelezou, nebo že by jo? No a vypadá to, že za chvilku začne chodit, už udělá občas 2 krůčky sám a vydrží i sám stát třeba 5 vteřin.. :grinning:
5. bře 2010 v 17:02  • Odpověz
ahoj holky,no ani mi nemluvte s tím časem....
Julince se na plavání moc líbí,ve středu byli podruhé a už se i potápěla(předtím se bála),ve čtvrtek jeli se školkou do Holešova na pohádku Včelí medvídci tak byla taky spokojená,ale jak přišla ze školky domů tak říkala že ju bolí bříško a 2x jak šla na záchod tak měla průjem,už sem si myslela že na ni něco leze protože jen polehávala,ale dneska jak kdyby nic,takže to bylo asi jen tak z ničeho.No a v pátek chodívá ze školky po obědě tak pro ni byl manžel.
Samík chytl trochu rýmu,ale zdá se že mu to ani tak nevadí.Lezou mu vrchní špičáky tak je přes den trošičku protiva,ale v noci spinká pěkně,tak jsem ráda.
Zítra budeme doma,ale v neděli se chystáme k mým rodičům tak aspon ten den uteče.
Jinak to počasí si z nás snad dělá srandu :angry:

nahada bud ráda že ti dala kámoška věci,to je k nezaplacení pokud ti nevadí že už to někdo nosil,já jsem taky ráda když mi někdo něco dá,i kdyby jen na doma nebo na zahradu,ale kolikrát dostanem i krásný věci....Ondrášek je šikulka,Samík začal chodit v 10 měsících............

holky mějte se
5. bře 2010 v 19:29  • Odpověz
Brý ranko holky
tak u nás všichni spinkají a já tedy vstala abych Vám jsem mohla napsát.Jinak to moc nestíhám :grinning:

Dnešní noc byla úplně super :sunglasses: Sárinka spala asi od 21 do 1 a pak skoro hned usnula a vzbudila se po 6té.Což je úplně super.Ale zase si říkám že je to tím že jsem ji večer nakojila a pak si dala dvojku červeného,ale prolila jsem to šťávou tak nevím.Ale asi to bude tím.Uvidíme tuhle noc. Pro změnu unás napadl sníh a venku je -5 což je fakt super. Jsem se těšila na to jaro a furt nic.Tak snad se dočkáme.
Holky mějte se báječně a užijte si to i v takový nečas.
Ju dnes mám dobrou náladu po fakt dlouhé době, tatínka máme doma já se vyspala a malá taky.Takže co víc si přát.Snad jen ten blbej čas zastavit či zpomalit.Malá už pěkně roste jsem ji včera vážila a ona mrška už bude mít skoro 4kg a to ji jenom kojím.A můj ji dneska změří určitě i pěkně porostla protože některý bodýčka už máme malý.Ale to jsem dostala od kamarádky, které se její děti narodily v 8měsíci.Takže vel. 56 si snad ještě malou chvilku užijem.

Sajmi s čokoládou jsi měla pravdu.občas si dám sic jenom kousek,ale ty nervy to občas obalí a je na chvilku dobře :wink:

Holky kdy se může z mrnětem do bazénu?
A ještě jedna otázka.Sic taková na tělo,ale zeptat se musím. Holky za jak dlouho jste sexíkovaly po porodu?Já sice na to nějak nemám chuť a můj muž to respektuje takže je to pohoda,al i tak.Ještě nemám po 6nedělí ani po kontrole na gyndě.A tak jaksi nevím.A taky mám strach abych si nějak neublížila a hlavně nezůstala těhulka.

Tak já pádím papa a mějte se krásně :dizzy_face:
7. bře 2010 v 07:36  • Odpověz
Ahojte cerenky :slight_smile: ,
jak se máte? Podle toho co tu čtu asi dobře. Dlouho jsem tu nepřispívala, ale nějak poslední dobou nestíhám,takže se omlouvám za absenci. Je krásné číst Vás a pozorovat jakou radost Vám dělají dětičky. Už jen kdyby bylo to jaro, co?? Já už se na něj tak těším, až bude teplo a budu moct, vyrazit třeba na celé odpoledne někam ven s kočárkem.
Jinak my se máme dobře, Vašík začíná pořádně objevovat světa už s ním je zábava. Musím se pochválit, že už máme dva zoubky a začíná se pomalinku plazit. Z toho mám radost největší, protože jsem ho měla za lenocha a už jsem myslela, že se to ani nenaučí. Sice jede místo dopředu dozadu, ale i tak to beru jako úspěch.

S tím oblečením, my toho máme taky většinu z druhé ruky a vůbec mě to nevadí. Oblečení kupuju od jedné známé, která má krásné kousky a většinou jako nové a na doma tepláčky a mikče po dětech od sestřenky. Znám maminy, co by svému dítku nikdy nedaly oblečení, co už měl někdy předtím na sobě, ale já si to prostě nemůžu dovolit, to bych ty rodičáky potřebovala dva :grinning:

Romi, fler jsou moje oblíbené stránky, vždy tam slintám nad kabelkama a sním o tom,že si nějakou koupím, ale ty co se mě líbí, téměř vždy patří mezi ty nejdražší. Prohlížela jsem si i Tvoje výtvory a musím uznat, že je máš moc krásné.

hezky jsem se rozepsala, ale musím končit a pustit se m manžu, tak se mějte a budu se snažit přispívat častěji
7. bře 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ahotje,

tak Davídek spinká v kočárku, tak mám chviličku.
Jituš, když Vašík leze dozadu to je skvělé, znamená to, že si ještě není jistý na ruce, takže má silnější nohy, tak ho to táhne dozadu. Jsem chytrá, ale to mi řekla naše cvičitelka :slight_smile: ale brzo se to prý spraví.
A ohledně oblečení. Taky jsem chtěla mít vše nové, ale pak jsem zjistila, že to není taková hrůza. Hodně jsem toho dostala nového, ale dost jsem si taky koupila z druhé ruky - hlavně botičky, které už mám nachystané - jsou kvalitní, ale děti z nich velmi rychle vyrostou - zpočátku prý tak za měsíc, takže jsou opravdu jak nové.

Miluš - pokud chceš, klidně dojedu uklidit a navařit :slight_smile:, ale sama jsem zjistila, že trocha toho nepořádku asi patří k životu - v těhu jsem měla byt jen se blýskal, ale teď ten čas raději věnuji malému. Jasan, zpočátku mě to taky štvalo, občas jsem celý den nejedla, jelikož nebyl čas na jídlo a vlastně ani pomyšlení, ale teď už je to o něčem jiném. Tak si malej popláče ty dvě tři minuty, než si vezmu jogurt a vaření? Když spí na balkóně tak si vše nachystnám a vařím stejně až dojede můj večer z práce, aby to měl čerstvé. A kdybys chtěla, stačí písnout a dojedeme, ju? Není problém, jen né dnes, to zase jedeme do Brna na převaz, chjo. Už jsme tam jak doma a přestává mě to bavit. Ohledně sexu - já to měla trochu jiné - císař není na tohle tak náročný, ale stejně jsme čekali až po 6nedělí, tak raději počkej po kontrole na gyndě. Ono Vám nic neuteče a pak to doženete :slight_smile:

Samik - už je Julinka v pořádku? Dr mi říkal, že teď řádí nějaké střevní chřipky, že toho má plnou čekárnu, čehož jsem byla i svědkem. Jinak koukám, že Vám prcci začali chodit tak brzo. Vím, že každé mimi je jiné, ale říká se, že začínají chodit až kolem roku.

A, budíme se, musím letět. Pak zase písnu.
8. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
Ahojky holky

Tak ze sexíkem jsem to myslela spíše obrazně chuť na něj fakt nemám.A hlavně se bojím abych nezůstala těhule.Takže určo si nechám první napsat Antiko a pak se může třeba zkoušet.Ale věřím tomu že to určitě bude bolet.Takže s toho mám strach už teď.Ale respektive si to nějak nepřipouštím.

Veru tak můžeš přijet kdykoliv budeš chtít ty.Stačí jen poslat sms.Pač já jsem doma stále sama.Takže to bude spíše záležet na tobě.Já bych přijela, ale nemám auto a busem zatím moc cestovat nechci.To až bude aspoň trochu teoleji.Ale děkuji jsi moc hodná.Vaření nějak vždy udělám.Sic to je furt dokola,ale je to taky jídlo.Uklizený skoro pořád nemám,ale už na to kašlu radši jsem z malou.

Ju a uvažuji nad tím že si koupím nosítko Beco. Stále přemýšlím jestli jo nebo ne.A tak uvidíme.Už mám i vybraný vzor,ale odrazují mě ty penízky.Je to celkem dost.

Papa musím aspoň trošku něco udělat než se ta moje princezna vzbudí.

A všem Vám přeji krásné MDŽ ženy a hlavně ať si Vaši mužíčci vzpomenou a donesou Vám aspoň kytku. :slight_smile:
8. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
ahoj holky! taky přeju vše nej k MDŽ! já jsem dostala růžičku už v sobotu :slight_smile:
jity - mám velikou radost, že jsi tu po dlouhé době napsala! jste strašně šikovní, že už lezete! my furt nic :frowning2: . začíná se nám prodírat čtvrtý zoubek, tak je doma "veselo". zkoušela jsem dávat Ondráškovi už špenát s bramborem, tak to mu docela chutnalo a odpoledne už svačíme přesnídávku (strouhané jablíčko mi nechce). vy už baštíte co?

nahadi - ty už chodíš do práce? teda, ty jsi šikovná! a co děláš, jestli se můžu zeptat. já bych taky občas ráda vypadla do práce, ale u mě by to bylo dost složité, navíc pořád kojím, takže to nejde už vůbec.

samik - jak bylo u rodičů? já si tam vždycky parádně odpočinu :slight_smile:

mili - jak jste spali tuto noc? taky dobré? my jakž takž dobře. jinak u mě té čokolády nestačí jen kousek, já musím hned sežrat minimálně půlku! tak jsem ji neládovala ani v těhu, to je hrůza. dívala jsem se ti na to plavání, tak třeba v nekky můžeš už od šesti týdnů, mrkni http://www.nekky.cz/index.php?a=plavacek.
no a s tím sexem je to u nás špatné, my jsme ledy prolomili až po pěti měsících a furt je to dost bolestivé. já jsem byla po porodu ale hodně šitá a mám velkou tvrdou jizvu, takže problém je v tomto. u vás to bude určitě v poho, ale šestinedělí bych vydržela.

veru - tak vy furt musíte jezdit až do Brna? to musí být náročné pro vás i Davídka, co? ve Zlíně by vám převaz neudělali? ale zase tam byla operace, tak ať ho tam mají pod dohledem, že? chtěla jsem se tě zeptat na ty botičky kolikátky se kupují ty první. nebo se nějak měří nožka? taky bych už chtěla nějaké pořídit, i když ještě nechodíme ani nelozíme, ale abych měla něco v zásobě a vůbec nevím, podle čeho vybírat.
8. bře 2010 ve 12:02  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky tak taky preji vse nej k tomu nasemu dnesnimu svatku... sem se prave dovedela ze je to svatek komunisticky takze asi nedostanu nic :wink: :grinning: (si to vyberu - nebojte :grinning: :grinning: )
jinak zase nestiham takze tak vseobecne odepisu...
my taky nelozime, pripada mi ten nas maly taky jako maly lenosek - sice na nohy se stavi - to jo ale pekne sedet nebo na kolena - to ne :slight_smile:
se sexikem jsme taky cekali az po kontrole po sestinedeli az sem vedela ze sem ok...
veru - taky ted docela casto jezdime brno ale s malym tak casto je to asi narocne...ze...
no nic jdu dovarit tak se treba zkusim ozvat vecer... :sweat_smile:
8. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz
ahoj všichni,tak u našich bylo samozřejmě parádně,zase jsem si odpočinula...

Julinka už nemá průjem,tak nevím z čeho to mohlo být,Samík ale kaká o dušu,to má určitě z těch zoubků,protahuje ho to fest.

JInak včera než jsme jeli k našim,tak jsme se stavovali v Hypernově,manžel vezl vozík a najednou mu luplo v zádech,no jaksi se narovnal ale bolelo ho to.No on už říkal tak před měsícem že ho bolí.Večer se nemohl skoro pohnout,tak sem mu říkala že dnes pěkně pojede k dr.Tak tam jel,prohmatal ho,poslal na rentgen,a zjistil mu zánět,který už začal před tím měsícem,ale pak polevil a tedkom se zase ukázal potvůrka,takže má silný rozpustný prášky a 29.3. na kontrolu.Vzal si prášek a za chvílu se mu ulevilo,tak se začal kroutit :grinning: že už je fajn no ale sem mu říkala počkej až to už nebude působit a budeš skučet :wink:.

mi jsme se sexem začali po obou dětech ještě v šestinedělí :confused: ,no ale to i proto,že jsem nebyla vůbec šitá a bylo mi fajn,hned po porodu sem si krásně sedla a v pohodě šla i na WC...a po šestinedělí když sem šla na kontrolu tak mi dr.říká tak co sex dobrý :wink: ,sem si myslela že mi spíš nadá že sme to nedodrželi ale asi ví svoje že :slight_smile:
8. bře 2010 v 19:28  • Odpověz
Čauky holky. No já už ani nevím, kdy jsme měli první sex po porodu, určitě né před koncem šestinedělí, přestože jsem rodila císařem a vlastně sem asi mohla :grinning: , nějak nebyl čas a nálada, ale časem se to spravilo.

Teď je snad skoro každej nachlazenej nebo přímo nemocnej, je to hrozný, ta změna počasí, vůbec se mi to nelíbí, nejhorší, že pořád svítí sluníčko, takže to vypadá, že je venku teplo a nic, ale snad už se to brzy změní.

samiku jak jsi to dokázala, že tě vůbec nešili? Používala jsi jakési to epi-no, co se tu propaguje, nebo nějaké cviky? :confused:

jjiittyy děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se líbí :slight_smile: , taky bych tam pořád něco nakupovala, ale zatím se omezuju jenom na materiál, ale kabelku zvažuju, znám se s jednou, co je šije, takže super, už se moc těším, jen vybrat barvu, aby se to hodilo k co nejvíce věcem :slight_smile: . Jooo a ty moje ceny jsou tam trošku nadsazené, dávám zboží i v plén a náušky většinou za 40-45, ale na Fléru se to, co je moc zalevno neprodává, tak tam mám ceny vyšší :dizzy_face:
9. bře 2010 v 07:17  • Odpověz
romi nepoužívala jsem vůbec nic,na žádný kurz nechodila prostě nic,asi jsem dost pružná nebo co.Anebo si děťata říkali že mě potrápili už dost v těhotenství i než přišli na svět,tak mě už nechtěli trápit i tak :sweat_smile: ,to myslím samozřejmě ve srandě!!!

dnes přesto že tam svítí sluníčko,tak větr fouká tak je zima jak hrom,no a ty nemoce hrůza,co to taky má s náma dělat.

teď šel malej spát,manžel si s ním šel lehnout,tak mám chvílu klid a můžu relaxovat u pc
9. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
samiku tak to je prima, víc takových šťastných.
jj, dneska je tam fakt ziiiiiiiimmmmma. Šla jsem k doktorce a v pekárně na městě měli o půl desáté úplně plné regály zboží - jindy už je to přebrané a nic moc tam není, paní říkala, že dneska nikdo nechodí, ani se nedivím, i já se budu muset moooc přemlouvat, abych šla s Dandou za babčou a to máme kousíček.

Jinak u doktorky nic nového, jako obvykle, šup šup, za pět minut venku. Už se těším na ultrazvuk, to je jediné vybočení z řady. Jo a zítra jdu na tripletesty.
9. bře 2010 ve 14:23  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
Vašíček spinká a já mám chvilku volno, než se vzbudí a půjdu vařit oběd. Jestli to teda zvládnu, tuším, že na mě něco leze, s nosu mě teče jak z vodovodního kohoutku a už začínám cítit, takovou tu slabost jaká je při nachlazení.
S tím lezením, to není u nás až zas tak slavné, ale nějaké náznaky tam jsou :grinning: . Každopádně sestřenka jako fyzioterapeut říkala, že podle tabulek by se děti měly plazit a pokoušet se vylézt na čtyři na konci osmého měsíce. Jemže většina dětí na tabulky kašle a kluci zvlášť. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Simi, my teď s příkrmy docela bojujeme, Vašík moc nechce papkat a to mu předtím jelo skoro všechno a já nestíhala nabírat na lžičku. :frowning2:. Za měsíc přibral 30deka, ale podle mudry je to v klídku.
papáme už i maso a zkoušela jsem dávat i vaješný žloutek, ten mu šmakoval. Samotné jablíčko mu už taky nejede, přidávám k němu banán, nebo přidám nějakou přesnídávku, nejvíc chutná, banánává, ale přijde dost sladká a mám strach, aby potom jedl i kyyselejší věci.
Poslední dobou jsme měli dost krušné noci, vstávala jsem i 8 krát za noc, 3krát jídlo a zbytek stačilo dát cumel, včera jsme dali poprvé kaši, prvních pár lžiček vyloženě šnakovalo a pak ho to začalo natahovat. noc byla bezproblémová a vstávali jsme až v 7, což je veleúspěch.
Jo a ještě dáváme takové ty křupky, co jsou bez soli a lepku.

Protože jsou tu i zkušené maminy, tak bych se chtěla zeptat na pár otázek, např.
Kdy jste začali třeba dávat prckům rohlík nebo jogurty atd?
Myslíte si, že už i malých dětí dá poznat, zda budou hyperaktivní?

Jo a ještě jedna otázka, možná budu za debila, ale já to fakt nevím a ani mě to do dneska nedošlo, zapisují se děti ještě do občanky?
10. bře 2010 v 10:49  • Odpověz
Omlouvám se za chyby, píšu jak prvňáček :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. bře 2010 v 10:50  • Odpověz
Jity-v občance Dana mám,jogurt zhruba před měsícem,rohlík,jen žužlá,hyperaktivní jsme.Nic si z toho nedělej,Dan měl taky období kdy nechtěl jíst a je to pryč.Náš Dan je teda mimo tabulky.... :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Ahojte, prcek taky spinká na balkóně a já lítala s hadrou a smetákem jak blázen, není jak těm našim dětem, no ikdyž ...
Pondělní kontrola dopadla špatně, Davídkovy komory, které se mají zmenšovat jsou teď větší než před operací, takže vyčkáváme, co bude dál. Už jsem s nervama v háji, takže vínečku už nemůžu odolat a malej hezky spinká. Už se mi zase zdá, že má tvrdší fontanelu, což je průvodní znak toho, že je zle. Čekám až přijede večer muž z práce a probereme to a zřejmě budu večer balit tašku kdyby náhodou byl potřeba rychlý převoz do Brna. Kdy už bude sa*ra pokoj? Na tohle opravdu nemám sílu!!! Davídek je špatný, dost pláče, ale myslela jsem, že jsou to zuby, ale asi ho to snad i tlačí, ale utz žádný tlak neukázal, tak nevím. Už jsem si říkala, že to bude prostě dobré, ale ne, někdo nám to prostě nepřeje a já se bojím, co bude dál! Vím, že pro něj musím být silná, ale je to hodně těžké!
Tož tak, jsem si zase vylila srdíčko, kéž by to k něčemu bylo. Snad aspoň Vy máte krásný den...
10. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj holky, tak sem byla dneska na kontrole. Jeden termin mam 12teho, dalsi 15teho a dneska mi pani doktorka rekla, ze mam jeste 14dni cas ( tyden do terminu a potom jeste tyden prenaseni), tak nevim. Pohyby dle krivky mam pravidelne, nekdy i hodne bolestive- mi to tak pripada, ze chce vylezt pupikem. Merila mi prutok pupecnikem, asi 3x- zrejme v poradku, jinak by si me tam nechali. Napred sme se domluvili, ze prijdu dalsi stredu, ale po tom merenim toho prutoku mi rekla, ze mam prijit v pondeli. A taky mi rikala, ze mam zralou placentu- co to prosim znamena? A jeste se chci zeptat, jestli BPD ( prumer hlavicky) 95 je normalni nebo malo nebo moc, a AC (obvod briska) 366 je taky v poradku. Predpokladam, ze kdyby nebylo, tak me uz nepusti domu. A taky pani na ultrazvuku rikala, ze podle toho jake mam bricho a jak vidi miminko na ultrazvuku, ze bude mit tak 3.8 -3.9kg, sem prvorodicka a mam z toho docela hruzu. Nenabidnou mi treba cisare, jestli bude tak velke? Ja se jen ptam, protoze opravdu nevim, co muzu ocekavat.
10. bře 2010 v 16:40  • Odpověz
Verčo - držíme pěsti ať to vše dobře dopadne...a tobě přeji moc síly, zvládnete to, jste šikulky :wink:

Hanysek- Ondra měl při narození 4,06 kg, císaře mi nenabíli, i když mi paní Dr. říkala, že bude asi větší, byla jsem na UTZ a tam řekli, že to drobek nebude, ale, že je to v normě. To zvládneš neboj :slight_smile:
10. bře 2010 v 19:19  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
veru - držte se, moc na vás myslím! to není možné, aby jste jen trpěli! už to bude jen a jen lepší. uvidíš, co vám v tom Brně řeknou, ale držím palce, aby se to všechno spravilo a bylo zase dobře!

hanysku - včera jsem na tebe zrovna myslela, jestli už nejsi v porodnici a ty máš ještě čas, jak to tak vypadá. zralá placenta je podle mě to, že už je jako dozrálá k tomu, aby ji mohlo opustit mimčo. ale to je fakt jen můj neštudovaný názor. mně průměry u Ondráška neříkali, takže v tomhle ti taky bohužel neporadím, ale určitě je to OK, jinak by si tě tam nechali. takže Dominiček bude větší? neboj, tělo se s tím vypořádá! a když ne, doktoři zakročí. neboj, oni ví, co dělají, tak jim věř. v pondělí po kontrole zase písni, jo? nebo kdyby se cokoliv dělo :wink:

jity - tak jak je při večeru? na mě když něco leze, tak je to večer nejhorší, ale snad ti nebude špatně a budeš zdravá! já malého teda taky nemám napsaného v občance a kdybys to tu nepřipomněla, tak na to úplně zapomenu, takže děkuji! asi si ho tam zapíšu a manža taky. jinak já jsem rohlík zkoušela dát jen takový drobek, ale Ondra mi to vyplivl, takže to už nezkouším. a jogurty a pribiňáky zatím nedávám, Lus tu psala myslím od roku, ale Kačka s tím má zase jinou zkušenost, tak ti neporadím. :frowning2: ty neprospané noci znám poslední dobou taky, je to hrůza! taky je to kvůli zubům nebo hladu? jo a díky za to uklidnění ohledně lezení! :wink:

romi - co tripple testy?? jo a navnadiliy jste mě na fleru na ty kabelky, ty jsou! :dizzy_face:
10. bře 2010 ve 20:31  •  1 dítě  • Odpověz
Veru,klidně si tady vylij srdíčko jak jen často budeš chtít a jak bude potřeba, přece od toho tu jsme, aby jsme vyslechly a podpořily. Myslím, na Vás a věřím, že jak si teď vybíráte to špatné, všechno se otočí a bude dobře.

Simi - večer byl krušný a noc taky, teď už je mě o něco líp, ale jen díky mamce, která mě pomáhá s Vašíkem. Já mám strach se k němu jen přiblížit, aby to taky nechytnul. Včera koupal manžel a měl toho plné kecky. Vašík sebou neustále šije, přebalování a oblékání je fakt o nervy, neustále se u toho točí na břiho a všemožně mává rukama, nohama.
Na noc jsme začli dávat kaši a musím zaklepat, zatím je klid, moc jí ale nesní jen pár lžiček a pak musím dokrmit mlíčkem. Jo a dnes doatal poprvé špenát s brambory. Celkem mu to jelo. :slight_smile:

Kabelky jsou úžasné, říkala jsem si že se pokusím něco podobného spíchnout doma, ale předem vím, že takové úžasné nikdy nebudou.
11. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
ahojky holky...
teda to pocasi me fakt dokaze pokazit naladu - uz bylo tak nadherne... :angry:
veri klidne pis co ti lezi na srdicku, neboj ja taky verim ze uz to budete mit brzo vsechno za sebou a uz budou jen krasne chvile
jinak my taky v noci bojujeme ale uz se nam konecne prorezal druhy zoubek - chudak tam mel aj krev ale jinak docela dobre...
jity my davame na noc taky kasi a teda ten nas by ji snedl aj200ml kdyby mohl - delame od hami tu kasi na noc a je to fakt super maly spinka (kdyz ho teda netrapi zuby) jinak to oblekani , prebalovani jak pises je u nas to same.. uz nemuzu mit na pultu zadne veci jinak to bylo neustale v puse - krabicky, masticky, olejicky...no vsechno a pri koupani musime byt dva jelikoz jeden by toho naseho fakt nezvladl - nebo by byl ve vode driv nez bych chtela... jestli fakt jde poznat dite hyperaktivec - jsme toho dukaze... ale lezeni taky nic
hanysku - vojta mel pri narozeni 3,75kg a bylo to docela dobre - a myslim ze cisare davaji asi az kdyz je fakt nutny...neboj zvladnes to - zvladly jsme to tu vsechny :wink:
11. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
Ahoj maminky a těhulky ze Zlína. Psala už jsem na Zlín a okolí a pak jsem objevila ještě tohle téma,tak poprosím o radu i tady.Prosím, nechodíte nebo nechodila jste některá na gyndu k Mudr. Duškovi na Sadovou? Nevíte, jestli dělá automaticky testy na toxoplazmózu nebo jej o to musím poprosit?Díky moc za každou odpověď
11. bře 2010 v 17:13  • Odpověz
Ahoj Klarisku, :slight_smile:
K tomu Tvému doktorovi nechodím, ale testy na toxoplasmozu by se měli dělat automaticky spolu s dalšími, jako je krevní test na protilátky,krevní obraz, HIV,žloutenka a ještě tam něco bylo, ale už si nemůžu vzpomenout.Měly by se se v těhotensví dělat celkem třikrát, na začátku, ve dvacátém týdnu a pak ve třicátém. Nejlíp bude, když se ho zeptáš, on Ti to řekne úplně přesně. Já v minulosti léčila se štítnou žlázou a boreliózou a taky jsem svoji doktorku prosila, jesti by mě mohli otestovat. :slight_smile:
11. bře 2010 v 19:03  • Odpověz
Ahoj Jiti, diky za odpoved. zeptam, ale moc se mi do toho nechce, at nepusobim jak hypochondr, ikdyz si tak nekdy ted v tehotenstvi pripadam :slight_smile: asi moc ctu clanky na netu a pak se desim vseho :slight_smile: jak rikas, nejlepe zeptat se primo jeho...meli by se delat, ale jestli je delaji vsichni, to netusim :slight_smile: a jestli zrovna ten muj, snad ano...
11. bře 2010 v 19:48  • Odpověz
klariks - tak já ti bohužel taky neporadím. mně dělali ty testy, jak píše jity, takže si myslím, že ti je doktor taky udělá a když ne, zeptej se! já se taky furt na něco ptala, ale aspoň jsem pak měla jasno. babička mi vžycky říkala - líná huba, holé neštěstí! tak se ptám :wink:
11. bře 2010 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.