• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky, tak dnešní noc zase hrůza. ach jo, asi odpoledne zajdu na ty korálky, snad se nebudu bušit do hlavy, že jsem zbytečně vyhodila peníze. jinak jsem včera stihla vyžehlit 7 praček prádla, takže jsem ráda, že to mám za sebou. na víkend jedeme k našim, tak si tam aspoň zase odpočinu.
nahadi - díky za info, takže nejvyšší čas pořídit nočník. máš nějaký spešl nebo stačí obyčený? dokonce jsem na netu našla i nálepku, která se nalepí na dno nočníku a když tam prcek něco udělá, ta nálepka se na něho usměje, jinak je černá. to jsou teda novinky :slight_smile:
leo - já mám pocit, že jsem dřív s malým stíhala víc věcí, teď si připadám občas pěkně neschopná. uvidíme se ten příští týden, vyjde ti to? jestli jo, tak už se moc těšíme!
jituš - takže už začalo to období, co chybí maminka? no u nás to zatím není, ale mám trochu pocit, že už začíná. nevíš, jak dlouho to může trvat? Ondrášek je přes den docela hodný, jen ty noci jsou teď hrozné. nezačne natahovat, jak dřív, ale spustí zrovna řev a přitom spí, ale slzy má jak hrachy, tak si ho vezmu k sobě, párkrát si potáhne mlíčka, ale jinak si spíš cucá bradavku, jak kdyby si chtěl ty dásenka pomasírovat. chtěla jsem se zeptat, nekvete už u vás šafrán? každý rok se tam jezdíme dívat :slight_smile:

jo a holky, neporadily by jste mi prosím? nevím, co mám dávat Ondrovi ke svačince. vždycky je to přesnídávka nebo jablíčko s banánem. nevím, jestli může i něco jiného nebo co mu dát. děkuju :wink:
26. bře 2010 v 08:13  •  1 dítě  • Odpověz
Simi, nevím jak dlouho to trvá a zařekla jsem se, že se po tom nebudu ani pídit, protože určitě bych narazila na něco, co by se mě ani trochu nelíbilo. :grinning:
Šafrány vůbec nevím, myslím, že je ještě čas, počítám, tak příští týden, už by mohly kvést. Já to vždy poznám podle toho, kdy kolem nás začnou chodit davy turistů :slight_smile: . Každopádně kdyby jste i letos je jeli omrknout, můžeme se sejít.

Se svačinkou mám taky problémy, střídám presnidávky, jablko banám, zkoušalajsem i hrušku a chutnala. V brožuře, co mám od doktorky je psané, od 10 měsíce se může podávat ke svačině rohlík nebo křehký chléb s nemléčným margarínem. Ovšem nemám ani šajnu co to jako je.......... :unamused: :cry:
26. bře 2010 v 11:37  • Odpověz
Ahojky,

tak já dávám chlebík jemně máznutý marmeládou a nebo sýrem,máme dovolené od doktorky,nebo ovoce,přesnídávku a ještě i jogurt.Tak nějak to střídáme.Zubů máme 6.Jinak si Dan začal dělat ze všeho chodítka.
26. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
supr, děkuju, holky. té hrušky se docela bojím, protože je prý nadýmavá. a nemléčný margarín, to teda budu muset zapátrat, co to je.
ami - Daneček je šikulka! my se furt ještě ani neplazíme :frowning2: . sice nějaký náznak dozadu tam je, kolem svojí osy se taky nějak pootáčí, ale plazit, lozit - nic. ach jo
26. bře 2010 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz
ježiš trocha másla neuškodí,doktorka říkala že i do jídla můžu malinko dát.Nepátrejet po zbytečnostech:slight_smile:)
26. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz
já dávám do mrkvičky s masem taky trošku másla nebo olivový olej. Kačko, odkdy jíte ten chlebík?
26. bře 2010 ve 12:20  •  1 dítě  • Odpověz
Simčo,asi měsíc.Jinak tak v 7.měsíci jsme dávali kůrku na kousání,tedka ale chleba krajíček sní.
26. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
ahojky holky
tak ja pro zmenu nevyzehleno - ale pry ma byt o vikendu skarede tak vim co budu delat :wink:
jinak my svacinky davame jablicko, banan, hrusku (je sice nadymava ale vojtovi pomohla i kdyz se nemohl vykakat a s prdikama problemy nemame takze nam smakuje)ted jsem zkouseli i jablicko+svestky...
simi - jj streda zatim plati - babi jede k dr takze mam "hlidani"zajisteno tak doufam ze do toho nic uz nevleze...
no nic bezime ven - at toho slunicka jeste uzijem... :wink:
26. bře 2010 ve 14:16  • Odpověz
Zdravím všechny. Dneska nás to tu v Hulíně skoro odfouklo.
Doufám, že dětičky nechají dneska maminky vyspat :slight_smile:.
Já zítra dávám Daníka k babičce a dědovi, doma chci trochu udělat pořádek a odpoledne bych měla - pokud nebude pršet, fotit nějaké výrobky na modelce - teda na sestřenici od neteře :grinning: .
26. bře 2010 ve 21:18  • Odpověz
ahoj holky, no my máme dnes veliké trápení, už jsem si i pořvala s malým :frowning2: . večer chytl zvýšenou teplotku, v noci jsme byli na 39,5 a nad ránem už 39,9, tak jsem dala čípek a zábaly. jejda, to byl řev a ten můj malý budulínek byl úplně nepříčetný. připadala jsem si úplně hrozně, jak kdybych ho týrala. :cry: . no a protože jsme u našich, tak jsme přemýšleli nad přejezdem do Zlína na pohotovost, ale nejdřív jsem tam zavolala, jestli by mu vůbec dali něco jiného než mám doma. tak prý by dostal jen čípek, takže jsme zůstali u našich. jinak na té pohotovosti byla doktorka nějaká trubka, akorát mě vytočila! tady v lékárně nám naštěstí poradili, takže teď je teplotka na 38,5, ale hrozně se bojím noci! jinak rýma, kašel, vyrážka není. akorát teda hodně slintá, strká si do pusinky všechno možné i nemožné a měl průjem, tak nevím, jestli to nemůže být zoubkama :frowning2: . ach jo, holky, jsem úplně nešťastná :frowning2:
27. bře 2010 ve 13:11  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi to je mi moc líto a chápu, že jsi z toho hotová. Snad se to brzo spraví a teplota klesne, asi to bude mít chudáček od těch zoubků i ten průjemík.
27. bře 2010 v 16:40  • Odpověz
Ahoj Holky, připojuji se kl vaší diskuzi už zkušených maminek, přiznám se že si více méně krátím chvíli do porodu. Termín mám za 5 dní a už mě to nebaví :wink: Mám strach, že budu přenášet, ptž malý je pořád nahoře vůbec nesestupuje :frowning2: V pondělí jdu k doktorce na kontrolu a mám zas už teď srandu z toho, že mi opět řekne: tak zase za týden maminko, tady se zatím rodit nebude... Už na tu větu začínám být háklivá. :slight_smile:
27. bře 2010 v 16:48  • Odpověz
ahoj veko tak to už máš za pár a třeba tě miminko překvapí, já rodila 38+1 a na kontrole vůbec ale vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rodit :slight_smile:. Vidím, že sis nechala říct pohlaví, teda to jsi dobrá :wink: , mě to zajímá moc :grinning: . A kde budeš rodit, ve Zlíně?
27. bře 2010 v 19:48  • Odpověz
Dobré ránko,
tak mi už jsme hore,dnes byl budíček o půl 7 po novu(po staru o půl 6).Zas posunutý čas :rolling_eyes:
Včera sem si uvařila zelí,tak k tomu upeču sekanou,ohřeju knedlík a bude oběd hotový.Odpoledne jedem k našim tak už se těším.
Romi mi jsme si u prvního těh.nenechali říct co to bude,můj furt říkal že určitě holka a vyšlo to.U druhého jsme to taky nechtěli vědět,a můj byl zase přesvědčený že holka ale když nám dr. na kontrole v 16tt.řekl že vidí co tam je tak jsme neodolali a když řekl že chlapeček tak můj vyvalil oči a byl překvapený.No a pak sem se ptala pokaždé co mi dělal ultrazvuk jestli tam je opravdu,pokaždé řekl že jo tak už sem věděla že se nespletl.
Já teda rodila v KM a nemůžu si stěžovat jak na porodní i na novorozenecké.Romi a kdy jdeš na ultrazvuk?Kdy se dozvíme co to bude?Teda jestli mimčo bude správně natočené.
Sajmi je mi líto co prožíváte,ale věř že bude zase líp.
Veko klidně se k nám přidej a piš novinky :wink:
28. bře 2010 v 06:56  • Odpověz
Ahojte, moc se omlouvám, že jsem nepsala.
Koupila jsem ty korálky, první noc dala pod prostěradlo a spinkal dobře, vzbudil se mi jen 2x, ale další noc jsem mu to dala na nožku pod pyžamko a bylo to jako předtím - buzení co chvíle, takže asi nic. No nevím, prý by to mělo pomoct i při hojení té jizvy, tak to máme pořád v postýlce. Takže nevím, třeba ho ještě pořád ty zuby tolik netrápí, tak to nemá takový vliv.
Ale v pátek večer mi bylo zle a o půl 10 jsem začala zvracet jak šakal, Davídek začal o půlnoci, tak taky volání na pohotovost, záchranku a pak konečně přepojení na dětskou dr do Zlína - poradila nám čajík fenyklový a já neměla kojit, jelikož jsem taky měla horečku. Malej pak zvracel ještě 2x a já celou sobotu proležela, jelikož i peřina vážila snad tunu! Teď má ještě průjem. Holky, já už zabalenou tašku, jelikož je rizikový kvůli tomu hydrocefalu. Tož tak.
Julince přeji brzké uzdravení a ať už si nic nerozbíjí :slight_smile:
Veko - vítám, dle mé vlastní zkušenosti Ti radím, aby ses nenechala zvyklat a porod si nechat vyvolat! Už nikdy bych takovou blbost neudělala! Ale záleží samozřejmě na Tobě. Všechny víme, jaké to je před tím koncem, člověk už to chce mít za sebou!
28. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
samiku zítra jdu na kontrolu a počítám, že příští týden, to budu ve 20tt, mě pošle na ultrazvuk, už se těším :dizzy_face: . Já u Dandy věděla jistě, že to je kluk, můj chtěl holku. Teď si myslím, že je to holka (je to moje zbožné přání :grinning: ) a můj chce kluka ! Tak uvidíme.

veronkio teda ty jsi taky neodpočineš a nemáš chvíli klidu, co? S těma korálkama mě to mrzí, ale třeba to trvá trošku dýl, než začnou působit. Sama vím, jak jsem kvůli prdíkům vyzkoušela všechno, takže chápu, že když někdo trpí se zoubkama, jde do všeho a moc bych přála, aby to fungovalo.

My za hodinku vyrážíme do Alberta a na kontrolu k doktorce, doufám, že tam nebude moc lidí. Haha, no je mi jasný, že bude. :grinning:
29. bře 2010 v 07:59  • Odpověz
Hmm, tak jsem zpátky...zase mi tam naměřili šílený tlak 170/90 přitom mám normální 120/80 všude jinde, jen u ní dycky vysokej.
Na ultrazvuk jdu až 23.4. a já se těšila, že už příští týden :(((
30. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
Romi - ahojky, nebuď smutná, to rychle uteče a miminko uvidíš! :wink: já jsem měla problém s nízkým tlakem, ale ty ho máš fakt vysoký. a jinak vše ok?
jinak my jsme byli včera u doktorky a malý má prý pár aftíků. tož je toto možné, aby kvůli aftům měl tak vysoké teploty čtyři dny? už je to ale lepší a v noci mi dokonce i pěkně spinkal, tak snad už to bude jen lepší. je to ale hrozné, když je takový malý koblížek nemocný. kdybych mohla, všechno bych to vzala na sebe, jen aby jemu bylo dobře.
30. bře 2010 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
Jdu jen naskok, než se Vašík vzbudí

SImi, super, že je líp, moc jsem na vas myslela. Jinak jsem dnes byla na šafrány a už kvetou :slight_smile:.

Romi - s tlakem jsem taky měla problémy. Jen vidím ten přístroj a tlak mě stoupá do závratných výšin. Já měla pokaždé kolem 185/87. Zajímavé je , že potom jak jsem chodila na kontroly do porodnice byl tlak lepší. Možná je to i tím jaký má doktor tlakoměr. Jinak už mám vybrané naušničky, nakonec jsem zvolila úplně něco jiného než jsem původně chtěla, ale tyto se mě budou hodit ke košily, co jsem si pořídila. Teď je jdu objednat, říkala jsi, že dáš lepší cenu, ale zase nechci toho zneužívata a ráda Ti dám vydělat. :slight_smile:

jo a ještě jeden dotaz od kdy si myslíte, že by si děti měly čistit zoubky? Vlastně ještě jedna otázka by tu byla, budete pořizovat golfky? Já bych je moc chtěla, hlavně na cestování, když pojedu sama busem.
30. bře 2010 ve 14:24  • Odpověz
sajmi jj, já vím, ale je to jak píše Jituš, ono to je spíš tím tlakoměrem. Mám silnou ruku a oni mají malou manžetu, takže mám ruku moc staženou a neměří to správně. U normální doktorky, která měří klasickým s větší manžetou mám 120/80, jenže to je moc nezajímá :grinning:

jé Jituš, já netušila, že jsi to ty. Ta cena už teď změnit nejde, oni si z ní vypočítají provize. Nelíbí se ti ještě nějaké nebo ti můžu udělat ještě jedny a dát ti je k tomu jako dáreček. :slight_smile:
30. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj Holky, děkuju všem za oporu :o) Jak vidíte jsme ještě celý :frowning2: Včera jsem byla u doktorky (chodím k Pokludové na JS) a ta mi řekla, že je to všechno pěkně nachystané narozdíl od předchozího týdne a udělala mi Hamiltonův hmat. Bylo to trochu nepříjemné, ale pokud to mělo pomoct... Dnes v noci mi odešla hlenová zátka, tak čekám, jestli se to rozeběhne... Břicho mě pobolívá, ale tak nějak nepravidelně... I když to mám blíž do Uherského Hradiště, chci rodit ve Zlíně. Sice jsem dnes mluvila s kámoškou sanitářkou, která na porodnici pracuje a ta mě moc nepotěšila. Celé 4. patro šestinedělí se tento týden maluje, takže jsou všechny maminy na jednom patře po třech!!! A my tak chtěli nadstandard :frowning2: Ne kvůli sobě, ale spíš kvůli ostatním maminkám, poslední dobou jsem chrápala, že už z toho byl aj můj nešťastný :frowning2: a tak si nedokážu představit co ty mamči na to asi mě vynesou v zubech... :unamused:
30. bře 2010 v 17:05  • Odpověz
veko tak ty píšeš trochu nepříjemné, prý je to děsný, jsi statečná! Mě stačilo, když mě vyšetřoval před porodem doktor, ruku mi strkal kdoví kde a já si říkala, no jestli nebude ten císař, tak to nepřežiju, jak mě to bolelo!
Nadstandard bych taky určitě brala a sobecky kvůli sobě :slight_smile: , však uvidíš, třeba to rychle zvládnou a nebo malé počká, než domalují :slight_smile:
30. bře 2010 v 17:52  • Odpověz
ahoj holky,
Veko mě dělal dr.hamiltna u prvního a myslela sem že tam vyrostu.Ale pomohlo to,udělal to ve čtvrtek,v pátek ráno už sem cítila nějaké menší bolesti a v sobotu se holka narodila.U druhého mi to nedělali(asi podle dr.),to mi zase ale odešla hlenová zátka v sobotu ráno a v nedělu se kluk narodil.Neboj mimčo tam nezůstane a než se naděješ bude u tebe.
No dnes je tam ale větřisko jak hrom.
Jo holky a chtěla sem se zeptat,nemáte některá zaručený recept na opary?Já sem na to nikdy netrpěla ale co sem porodila malého tak to občas mívám,nebývá to tak hrozné většinou za 2 nebo 3 dny to zmizí,ale tedkom se mi udělal teda pořádný,mám teda mastičku Herpersin nebo tak nějak se to jmenuje ale vypadá to jak kdyby to ani nepomáhalo.
Jity já sem malé i malému začala čistit zoubky od roku.
30. bře 2010 v 19:29  • Odpověz
ahojky holky, tak jsme byli na kontrole u naší doktorce a máme teda tu šestou nemoc. Ondrášek už teplotky nemá, tak jsem šťastná, ale zato se mi do rána pěkně osypal. dostali jsme jen nějaký vitamín B, tak snad to pomůže a bude už brzo dobře! ty aftíky v pusince, tak to byla prý předzvěst. no a jinak se nám to tam chystá na špičáky :frowning2:

jituško - na Velikonoce se tam zajedeme podívat, tak snad šafrán vydrží! nad golfkama jsem taky už uvažovala, sporťák je dobrý na normální ježdění, ale na cestování teda moc ne. a na zoubky jsem se ptala zrovna včera mojí zubařky, u které jsem opět byla (včera jsem byla ale hrozně statečná, šla jsem bez injekce :grinning: ) a ta říkala, že hned čistit, jak se zoubek objeví gázou. no už vidím, jak Ondráškovi otírám zoubky! by mě sežral!

romi - to je pěkně na prd, tak ať si koupí lepší tlakoměr! :angry: já se na ty naučničky ještě nestihla mrknout, promiň!

veko - no já myslím, že už jsi někde na cestě do porodnice :slight_smile: . mně udělali Hemiltona v pondělí dopoledne, odpoledne jsem začala mít slabounké kontrakce, ty zesilovaly přes celou noc a v úterý v 16. hod. se Ondrášek narodil :slight_smile: . moc příjemný ten hmat není, to je pravda, ale dá se vydržet :wink: . drž se, budeme na tebe myslet a pak se ozvi i s miminkéééém! :dizzy_face:

sami - mně docela zabírá ten Herpesin, ale tak za dva, tři dny. jinak mezi tím potírání slivovicí. neměl Samík taky tu šestou nemoc? myslím, že jsi tu o tom psala. za jak dlouho to prosím tě odeznělo? a můžu malého vůbec koupat? teď jsem ho od pátku jen umývala, když měl tak vysoké teploty
31. bře 2010 v 10:42  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, tak co zaručeně pomáhá nám je nurofen :frowning2: Davídek mi teď 2x spal od osmi do dvou do rána a pak ve čtyři řev a řev až do pěti, kdy jsem to nevydržela a dala mu napít a spal ještě aspoň do sedmi. Dnes má druhý den vkuse náramek na nožičce, tak snad to nějak už zabere. Prokleté zuby! Ohledně čištění - mě moje zubařka říkala čistit už od prvního zubu takovým tím prsťáčkem, tak ho mám už doma. Je to i na masáž dásní při prořezávání, tak to občas Davčovi dávám žvýkat.
Jituš - my máme sporťák a ještě joggingový kočár, takže golfky už nebudeme pořizovat. Ten jogg je dost skladný a lehký, ale hodně vidím maminky s golfkama - do busu jak dělané.
Veko - nechci děsit :slight_smile: mě hamiltona dělala 3x a stejně nic, ale bolelo to jako čert - hlavně když ti to ani neřekne. Ale myslím, že když Ti odešla hlenová zátka, tak jak píše Sajma, tak už někde frčíš do porodky :slight_smile:)) A ohledně chrápání - nevím jak ostatní holky, ale já stejně v porodce moc nespala :slight_smile: jen jsem kojila a přebalovala, kojila, přebalovala a kojila atd. Nejhorší byla holka se mnou na pokoji, když plakal její klučina, tak mě ani Davídka to nebudilo, prostě jsem to nevnímala, vzbudil mě jen Davídek (maminkovský pud :slight_smile: ) a vždy když Davča začal plakat a já ho kojila nebo šla přebalit, tak jako tak strašně nahlas povzdychla, že ji jako ruším, jestli bych mohla být zticha. Bych ji nejraději já vynesla v zubech!!!!!!! :slight_smile:
Sami - s tou šestou nemocí - vím, že se to tady už probíralo, ale taky mě moc zajímají odpovědi, jak píše Sajma. A co Julinka?
Romi - s prdíkama taky ještě pořád bojujeme, ne tolik jako kdysi, ale pořád nás trochu trápí, ale mám pocit, že příkrmama se to trochu zlepšilo. Už máme za sebou mrkvičku, rýži (kvůli tomu průjmu) a včera brambůrek. Nevadí, že brambůrek není BIO? Asi jsem už blázen, ale říká se BIO BIO, ale brambory jsem BIO u nás prostě nesehnala. :frowning2: Možná zbytečně šílím!
31. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
ahojky...

sajmi ano měli jsme šestou nemoc,osypal se po celým těle červenýma flekama(podívej se na moje fotky,je to ta poslední),začalo to odeznívat tak po 3 dnech,říká se že to děti dobře snáší,ale našeho malého to svědilo takže jsme dostali na pohotovosti fenistil kapky(ale to tě nechcu strašit,Ondrášek to určitě nebude mít).Jestli můžeš koupat to fakt nevím,já sem ho jen omývala a až začali mizet tak teprv sem ho šupla do vany.
Taky si myslím že Veka už je v porodnici.
Jinak dnes sem byla u oční tak mi zvedla trošičku na levé oko a odpoledne si pojedu vybrat nové obroučky.
Romi ty jsi z Hulína,nevíš jaká je ta paní v optice v Hulíně?Slyšela jsem že není nic moc tak nevím jestli mám jet tam nebo radši do Holešova.
31. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
ahojky holky tak zase jen na rychlovku jelikoz mi vojta pomaha psat ....ted tatinkovi zvyka sudoku - bude nadsen
ohledne zoubku muzu "poradit" v pondeli jsme byli v klubu maminek a navstivila nas dentalni hygienistka a prave byla debata zamirena na detsky chrup...kdyz jsme se ji ptaly od kdy zacit cistit zoubky rikala ze hned jak vylezou - ze ma rocniho syna a zacala mu je taky tak cistit.... a kdyz sem se ji ptala jak to teda provadi tak pry nejmensim miminkam staci kdyz prejedete pleneckou pres ty malinkate zoubky aby se z nich odstranila ta kyselost z mleka... a pak uz je ten kartacek na prst (ten jsme koupili a je to sranda) ale taky ta pani rikala ze jeji syn pekne vzdoruje kdyz ted cisti zoubky ale pry je potreba vydrzet... kdyby jste se chteli na neco zeptat a resilo se to tam klidne napisu - ted si na vsechno nevzpomenu a taky to s malym na kline napsat nejde :wink:
s oparama neporadim - netrpim nema
simi - jak je dnes?? my to taky museli dnes zrusit - je to tady hruza - babi... :frowning2:
31. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Ahojte holky!
teda tady zase samé novinky, veka už má určitě prcka u sebe ,to jsem zvědavá jestli klouček nebo kámoška pro Lucinku :grinning:
Holky chtěla jsem se zeptat (myslím že Leu tu o tom mluvila, ale fakt nevím) vy jste měly na kluky to nosítko lodger schelter? je to dobrá věc, nebo vyhozené peníze? poraďte mi :slight_smile:

Simi držte se, šestou nemoc jsme měli taky, je to hnus. ale jestli už má po horečkách tak už to bude dobré. mi říkala doktorka že nekoupat, jenom umýt prcku a kdyby byl moc zapocený tak v rychlosti osprchnout.

Veru a jak vy? Snad už je Davídek lepší :slight_smile:

Sami super optika je ve Zlíně u Kuběny, jsou tam strašně milí, ochotní a hlavně super výběr - no ale pro tebe je to asi dost z ruky :slight_smile:

Jo a s těma zoubkama - se musím přiznat že my čistíme dosti nepravidelně, protože nechci přijít o prsty :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz
veru - no my jsme tuto noc taky spali krásně po Nurofenu :slight_smile: . asi nějaký zázračný sirupek :wink: . takže korálky zatím nic moc? to je blbé, člověk na to spoléhá a ono to nezabere. ale třeba ještě časem. jinak já BIO zeleninku nekupuju, takže my jsme na obyč a jsme zdraví. teda až ta šestá nemoc. prý by nás to ale stejně dřív nebo pozděj potkalo, tak už to máme aspoň za sebou - skoro.

sami - děkuju. no Samík to měl teda hodně, Ondrášek má zatím jen takové červené tečky, takže brzo přijde asi zhoršení, co? no snad to přežijeme. Fenistil doma mám, tak mu ho kdyžtak dám.

leo - jak to děláš s tím prsťáčkem, nevadí to Vojtíškovi? já už bych s tím měla teda taky začít. a stačí koupit nějaký obyčejný nebo je víc druhů? s babičkou ať je to dobré!!

Leni - ahojky! to je dobře, že jsi tu. jak se máte a co škola? já nosítko nemám, takže bohužel neporadím. děkuju za tu radu ohledně umývání. počkám, až bude zase úplně zdravý a pak ho šupnu na půl hoďky do vany, ať se pořádně odmočí :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:28  •  1 dítě  • Odpověz
zdravím, u nás deštivo a vrtačkovo :slight_smile: na barák dávají zateplení, takže tu pořád bouchají, vrtají, ani spát mě nenechají :grinning: .

sajmi vůbec nevadí, jenom pak kdyby se ti náááhodou něco líbilo písni radši sem, ať ti nedám plnou cenu jako jjitty :grinning: .

samiku paní je blbá jak tágo s prominutím :slight_smile: už bych tady víc nešla. Švagr si tam vybral brýle a ona mu skla dala normálně do jiných a když si pro ně přišel a řekl, že si vybral přece jiný, tak se s ním hádala, že přece proč by mu to měnila, že se určitě plete......já si nový brejle kupovala v Kroměříži jakoby naproti Finančnímu úřadu, tam je paní v pohodě, dokonce i zrak ti tam změří. Ale ceny nelidový. Já si vybrala jedny brýle a pak jsem zjistila, že bych aj s plastovýma sklama platila kolem 6000! Tak pak paní ochladla, ale i tak jsem si tam vybrala pěkný :slight_smile:

já už si vůbec nepamatuju, kdy jsme začali čistit zuby, no určitě né, když měl jeden nebo dva, asi až jich měl víc :grinning: . musela bych se podívat do jeho deníku, ale to se mi nechce :slight_smile: momentálně.

myslím, že bio brambor nebio brambor, že to bude jedno. Zkusila bych brát třeba česky, ty by nemusely být ničím hnojený nebo pak někde na jaře a v létě na trhu, kde prodávají drobní zahrádkáři :slight_smile:
31. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.