• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
lusi - my ho meli na zimu - da se dat do autosedacky jako deka a kdyz v ni usnul jen sem cvalka a mela ho v nositku - kvuli tomu jsme ani neporizovali zavinovacku na zimu do autosedajdy... jinak normalne po byte sem ho moc neuzila (byl i dost teply)a hlavne nase dite kdyby nevidelo tak ho klepne :wink:
simi - tak je doma - a je to boj ale doufam ze to pomuze... jinak ten prstacek je ze silikonu takze se podda a jen tak prejjizdime - spis vojta kouse... prodala nam to ta poradkyne ale rikala ze nejlepsi je to kupovat v lekarne... ja to nejak nehrotim - nechci aby z toho mel pak nejake trauma (jak ta poradkyne tvrdila ze na svem diteti lezi aby mu zuby vycistila - to me prijde divne)
veka uz se urcite tesi z krasneho uzlicku :wink:
veri - jak dlouho ten nurofen davas??
31. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
Ahojte, tady to žije, jdu rychle něco napsat, než se Vašík vzbudí.

Romi - díky za nabídku :slight_smile: , líbí se mě moc i ty kytičkované, ale hlavně né dlouhé dlouhé, Vašík je teď po naušnicích celý divý a je schopný mě je servat i s uchem. Nechám to na Tobě, jsi šikula a máš víc tvořivého ducha než já. Já jsem naprosto nerozhodná.

Veru - joggingový kočár? Co to je , to slyším poprvé, zkoušela jsem to dát i do vyhledavača a nic mě to nenašlo. :frowning2:

Simi - šarfány rostou, včera jsme se byli po x letech na ně podívat. Při takovémto počasí si myslím, že do velikonoc vydrží. Šestá nemoc...o tom jsem už slyšela, no hlavně že je vám líp a že je Ondrášek bez horeček, zvládli jste to super, nás to teprve čeká. My máme monentálně opruzený zadeček a to dost. :cry: :cry:

Leo - plenečkou? Ty jo já mám stach dát malému jen drobek rohlíku do pusu, že mě kmásne, natož zuby přejet plenou. Na kartáček mrknu, taky o něm slyším poprvé a namám představu jak vypadá.
31. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz
Jituš - přidávám fotku kočárku. Je s brzdou, velkýma kolama. je to teda trojkolka speciálně na běhání a brusle. malej má před sebou takový stoleček na pití, to samé já u rukojeti, 5-ti bodové pásy atd. Je super, už se těším až s ním vyrazíme na brusle.
A přidávám i foto toho prsťáčku - prý je nejlepší ten průhledný, já mám doma modrý, jiný zrovna nebyl. Stojí do stovky.

Leu - nurofen dávám občas a vždy jen jednou a na noc. Můj už včera protestoval, že mu to dávám nějak často. A jak rád se v noci vyspal :slight_smile:

Děkuji Romi ohledně té zeleniny - moc dobrý nápad s tím trhem se zeleninou. Škoda, že ho v Holešově už nemáme, ale je ve Zlíně a tam jsem často. Tady u nás moc zahrádkářů není, ale tchán má velký sad s ovocem a s nálepkou Zdravé ovoce, což je vhodné pro děti - jsou velkopěstitelé, tak aspoň ovoce mám jisté. Mají meruňky, švestky, broskve. Asi zavýletuju zase do Zlína, došla mi mrvička. Co mám dát teď? Jsme u mrkvičky s brambůrkem. Bojím se dám květák nebo brokolici, ale asi bych aspoň lžičku měla zkusit.
Ale řeknu, že jsme tak zhýčkaní tou solí a vším, že když mu ochutnám to jídlo, tak fuj fuj :slight_smile:
31. bře 2010 ve 14:56  • Odpověz
veru - kočárek je moc pěkný! a ten prsťáček budu muset teda taky pořídit. tento týden jsem nechala v lékárně už spoustu peněz, tak proč jim nějakou tu kačku ještě nepřidat. ach jo, jsou to vydřiduši, ale co bych pro toho mojeho drobka nekoupila :slight_smile: . já jsem musela Nurofen dávat po šesti hodinách na střídačku s čípkama a zábalama, jinak bysme se těch čtyřicítek neztřepali. jo a ohledně toho papání, myslím, že můžeš zkusit přidat tu brokolici nebo květák. my jsme po brokolici měli ale bolavé bříško, takže já se jí zatím zdaleka vyhýbám.

leo - no tak to je fajn, že je babička doma! tak za dva týdny bysme se kdyžtak mohly vidět, když budou všichni zdraví, co? no však se ještě domluvíme.

jity - jj, určitě se tam o víkendu zajedeme podívat! měla bych se tam i zastavit za bývalou kolegyní. no uvidím, jak vyjde čas. opruzený zadeček my máme teď skoro furt. víc se mu to objeví, když je další zub na obzoru. a teď momentálně se mu tam začínají dělat červené tečky.
31. bře 2010 v 15:09  •  1 dítě  • Odpověz
jituš, o.k., já něco vyberu a zítra pošlu. Psala jsem ti ještě na Flér tak to prosím ingoruj :grinning: .
S tou brokoličkou - problém prý není, když se uvaří a dětem dají pouze ty hlavičky, né nožičky :slight_smile: nebo jak to napsat....

Jo, já většinou když vařím, tak zásadně nechutnám, třeba polívky a když je slanší, tak mu nechutná, ale když je bez chuti a bez zápachu :grinning: tak si šmakuje a děkuje mi, jakou jsem uvařila dobrou polívečku :slight_smile:
31. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
Ahoj Holky! To už si říkáte, že si asi dělám prdel, ale jsem pořád celá :slight_smile: Chytají mě poslíčci a to čímdál víc, ale jinak nic. Už mě to fakt psychicky deptá. Volá mi denně x lidí a ptá se úúúúúúúúúžžžžžžžžžžž? Manža už je úplně vzteklý, že mi to moc nepřidává ať to neberu, ale já vím, že to nikdo nemyslí zle, ale je to už mooc. Ale proč vám to povídám, znáte to dobře sami. Doufám, že do pátku už bude šmudla mezi náma... ach jo.. :frowning2:
31. bře 2010 v 16:50  • Odpověz
jj to je presne ten prstacek co nam ta asistentka doporucovala al taky jsme ho zakoupili... :wink:
jity - jj i u nas je to o zivot strcit vojtovi ruku do pusy... :grinning: sak jsme ji to taky te pani rekly... :wink: ale my ted zkousime ten prstacek a to nas "zatim" bavi - uvidime jak dlouho...
simi - jj urcite se domluvime... uvidime co nas za dva tydny ceka...
veri - me totiz taky nadavali kdyz jsem dala na noc panadolek treba po treti za sebou tak se radej ptam...
veko - jj je to hrozne to cekani ale neboj uz to bude za chvilku za tebou ale priznavam - nejhorsi sou ti co furt volaji UZ? myslime na vas at to mate co nejdriv za sebou...
31. bře 2010 v 17:57  • Odpověz
veko - ano, ano, každý telefonát těsně před porodem je utrpení, to známe všechny, jak píšeš. ale neboj, už to bude brzo! jsou to jen poslíčci, co tě chytá? no a zítra máme apríla, tak by to byl krásný datum narození, ne? tak se drž a pak dej honem vědět co a jak, jo? držím palce!!!
31. bře 2010 v 18:53  •  1 dítě  • Odpověz
Dobrej večír holky...

tak Romi nakonec sem jela do Holešova,protože tchyně byla minulý týden v Hulíně a říkala že otřes!!!!A pán v Holešově úplně super,vyzkoušela sem nevím kolik obroučků a říkal mi v klidu si vyberte,řekl vždy názor,nenutil mi ty nejdražší,prostě se hlavně díval jestli mi sluší,a samozřejmě že sem měla manžela sebou aby taky posoudil a nakonec sme se shodli všichni tři.Takže v úterý si pro ně pojedu.

Veko teda a já sem si myslela že už to máš za sebou,ale neboj bude to co nevidět.

S tím jídlem já moc neporadím,protože malému nedělalo a nedělá problém absolutně nic.
31. bře 2010 v 19:45  • Odpověz
Romi díky, těším se na balíček. :slight_smile:
1. dub 2010 v 08:26  • Odpověz
Ahooj holky :slight_smile: dnes je krásně - aspoň tedy u nás, bohužel my jsme se teď vrátily od doktorky, naštěstí jen z rehab z kontroly, tak to nebylo tak hrozné.
Leu takže ty říkáš že ten shelter je více méně na nic? já právě uvažuju jestli ho koupit nebo ne...
Veko tak cooo?? už nám napiš až s miminkem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. dub 2010 ve 12:02  • Odpověz
jejda Leničko, ty čekáš miminkooooooo! gratuluju strašně moc! až teď jsem si tu toho všimla! jé, já mám radost! tak tu máme zase novou těhulku, to je super! jak se cítíš, je vše ok?
venku je tak krásně a my musíme být doma, aby jsme venku třeba někoho nenakazili. Ondrášek je chudáček celý tečkovaný :frowning2:
1. dub 2010 ve 12:29  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky....sice je krasne ale u nas des... uz jsme skoro volali aj zachranku ale babi si to neprala (prestala mluvit)tak jen znamou doktorku jsme volali tak cekame co bude :frowning2: :cry: ale vypada to spatne - to budou velikonoce.... :frowning2:

leni teda ty jsi mi aspon dnes udelala radost - ja si toho taky vsimla az ted!!! GRATULUJU!! no zalezi s jakym umyslem ho kupujes - my chteli do autosedacky deku s tim ze kdyz tam usne aby jsme ho nemuseli slozite prendavat (tim nam poslouzil)... je to asi na zvyku ale ja ho moc v nositku nenosila jelikoz jsme nejak moc rychle vyrostli...ani na satek sem ho nejak moc nechtela ucit...
1. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jituš, zítra by ti měl dorazit.
Lucindo moc gratuluju!!! Ty jsi teda tajnůstkářka :grinning: vydržet do 10tt, to jsi dobrá :slight_smile: Jak se cítíš?
Sajmi snad brzo ty tečky přejdou a velikonoce mají být stejně škaredý a pak už bude pěkně a vy zdraví a venku si užijete.
Leu s babičkou je mi to moc líto, my něco podobného zažili loni v zimě, ale neměla jsem k babičce nijak extra vztah a ona také ne. Snad se to zlepší a je to jen nějaké přechodné :slight_smile:
1. dub 2010 v 18:16  • Odpověz
Ahoj holky
omlouvám se ale já Vás vůbec nestíhám.Jsem strašidelně unavená.Začínají mi odcházet klouby na zápěstí jak malou pořád musím mít u sebe.V nosítku ji mívám taky,ale někdy to nejde.Bohužel mi skoro vůbec nespí.Stačí ji spát chvilku a hotovo.Takže ji mám furt u sebe.Klidně dokáže nespát i 7hod v kuse.A to by měla spát.Prostě ji občas stačí dáchnout si 10min po kojení a nazdar. V úterý jdu k dr tak jí to řeknu a doufám že něco vymyslí jinak brzy skončím v KM. A že našlápnuto tam mám.Doma za poslední dva dny jsem nic neudělala.Vše se mi tu hromadí. A do toho se ještě oteplilo a moje zahrádka asi lehne popelem.Chtěla bych začít cvičit,ale v rámci únavy na to už fakt nemám.Jak já Vám závidím chlapy doma.Víte je sice hezký že malá spí v noci,a že já se vyspím,ale za to ten den je fakt hustej.

Holky nechcete se někde sejít?Už je teplo a já bych aspoň vypadla z baráku a konečně Vás poznala osobně. Co vy na to?

Pa jdu spát jsem dnes mrtvolka. :frowning2: :frowning2:
1. dub 2010 ve 22:33  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
leo - jak je?

romi - včera bylo tak krásně a dnes zase takový hnus, ale aspoň nás to tak neláká ven.

mili - já jsem to taky měla tak ze začátku. Ondrášek krásně spinkal v noci, ale přes den se mu moc nechtělo a když už usnul, tak na 20 minut. no ale pak začal boj se zoubkama a vše se obrátilo. špatně spí v noci a přes den chodí po dvou hodinách a spí hoďku. no nevím, co je lepší, ale snad Sárinka začne líp spinkat i přes den, aby sis trošku odpočinula. je to záhul, když jsi na ni sama :frowning2: . jinak bych se sešla hrozně ráda. my můžeme ale až tak za dva týdny, aby jste od nás nedostali šestou nemoc. nebo pokud by ji někdo vyloženě chtěl, aby to měl už za sebou (prý to potká každé dítko), tak můžeme kdykoliv :wink:
2. dub 2010 v 08:48  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte, zdravím všechny, nějak poslední dobou nestíhám :grinning:
Dnes jsme chtěli jete na výlet, ale počasí nám naše plány překazilo, tak třeba zítra ....
Sajmi - my už jsme 6 nemoc měli, ale doktor mi říkal, že to dítko může dostat i víckrát :wink:
Milin - u nás to bylo ze začátku podobné, neměla jsem čas na jídlo, barák vypadal jako po výbuchu a tak po 3 měsících jsme si konečně našli společný rytmus a vše začlo být v "normálu". I když teď taky nic nestíhám, ale protože ho musím hlídat, kam zase vlezel a kde co vytáhl, ale už se z toho nehroutím :slight_smile:
Vytáhli jsme autíčko a houpačku :slight_smile:
2. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahojte, jsem tu jenom na skok, děsne mě bolí hlava a je mě špatně od žaludku.

Romanko, balíček dorazil v pořádku,moc děkuju za naušničky, jsou krásné, udělala jsi mě velkou radost i těma druhýma. Ješte jednou velké díky :slight_smile: :slight_smile:

Leni gratuluju k mimimku v bříšku. :slight_smile: Já bych taky chtěla mimi v bříšku, ale rodit zatím nenenene. :grinning: :grinning:

Jak mě bude líp, tak se zase ukážu a pořádně si Vás dočtu, pa
2. dub 2010 ve 14:57  • Odpověz
Ahojte,
Lusinda - mooooc gratuluji!!! Už ani nevím, jaké to je mít miminko v bříšku a moc závidím, ale přeji!
Tak to vypadá, že Veka už opravdu odrodila :slight_smile: jsem zvědavá, co to bude, přiznám se, že já bych to asi nevydržela si to nenechat říct!
jity - snad bude brzo dobře, třeba Ti náušničky spraví náladu :wink:
Leu - drž se!!! Máš toho teď nad hlavu a obdivuju Tě, že to dáváš! Máš uznání určitě nás všech!
Miluš - mluvily jsme o tom spolu, to přejde! Je blbé, že Tom není přes týden doma, ale za chvilku si Sárinka upraví režim a dá Ti taky oddychnout, u nás byla moc hodná :wink: Pokud to dobře půjde, tak bych se příští týden stavila, pokud bude hezky. Vzala bych kočárek a šly bysme na procházku i s dětma. Na úklid se úplně vykašli, však jsi to viděla u nás, nějak to neřeším, prostě uklízím když to jde, ale když jsem unavená, tak si fakt lehnu s prckem a nepořádek nechám být. Opravdu, vydrž ještě. Já byla zmatená asi do třetího měsíce, pak se to začalo lepšit a pak mě z toho úplně vyléčila nemocnice, bohužel.
2. dub 2010 ve 21:49  • Odpověz
Jituš, jsem ráda, že se ti líbí. Snad už je ti dneska líp. Mě taky občas začne bolet hlava z ničeho nic, ale mě osobně pomáhá spánek a druhý den je to o.k., doufám, že i tu tebe to funguje.

Milin to máš teda zajímavé dítě :slight_smile:, ale zase je opravdu mnohem lepší, když spí v noci celou dobu a nebudí se, to je téměř zázrak :dizzy_face: . Možná se časem unaví víc, jak se bude víc hýbat a bude spinkávat i přes den. Jak bude víc pěkně a budeš mít náladu, tak s kočárkem venku ti ten čas líp uběhne a trochu tu únavu potlačí a malá třeba i usne, jak bude dýchat čerstvý vzdoušek :slight_smile: .
S tím nošením je to ošemetné, většina takových dětí se pak chce nosit pořád, když se to jednou naučí. Já to s Daníkem nepraktikovala a dobře jsem udělala. Dost přibíral a za chvíli bych ho neunesla, ale kámoška má taky malinkou holčičku a taky si ji tak naučila a bohužel na ni třeba spí i hodinu dvě a nemůže ji ani přenést do postýlky.
A ještě se tě chci zeptat, jestli třeba nejsi tak unavená proto, že nemáš dost železa? Já právě byla první týdny taky úplně hotová, děsný a to byl přítel doma, malej byl relativně hodnej, i jsem si přes den mohla lehnout, ale stejně jsem byla k.o., pak na kontrole v šestinedělí si doktorka všimla, že už v porodnici jsem měla v krvi nedostatek železa a ta únava byla z toho :confounded:
3. dub 2010 v 09:54  • Odpověz
Ahooj holky :slight_smile:
v první řadě všem moc děkuji za gratulace, je to krásné mít miminko v bříšku, ale je mi zas tak zle jak u Lucinky, ne-li snad ještě hůř, takže sotva funguju a s Luckou za zadkem je to někdy fakt paráda...Jity já se jako rodit taky netěším, no ale co mi zbývá..nicméně se strašně bojím a nechci na to ani pomyslet. :frowning2:
Mili já si myslím to co Romča - zkus si odpočinout co nejvíc v noci a na nepořádek se vykašli, za pár měsíců se s malou sžijete a bude vše ok :slight_smile: nepropadej panice a užívej si, dokud je maličká, protože za půl roku budeš mít třeba lítajícího draka :grinning:
My jsme dneska samy doma, odpoledne se chystáme to Tesca, tak to rychle uteče.
Jo holky, chtěla jsem se zeptat - byly jste někdo v nemocnici na těch testech v 1. trimestru, nebo jste všechny jako já byly v Prediku?
3. dub 2010 ve 12:17  • Odpověz
Lusi taktéž gratuluji a přeji ať je vše tak jak má,Lucinka bude určitě ze sourozence nadšená.

Jinak přeji pěkné Velikonoce!!!
3. dub 2010 v 19:15  • Odpověz
Mile maminky a miminka prejeme krasne a proslunene velikonoce stravene hlavne v klidu a pohode...
(u nas to bohuzel nejde - jak bude vic casu pisnu vice...)
4. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz
Dobré ránko, no to byly Velikonoce, co? Chudáci kluci, takhle už dlouho nepršelo. Daník má zásoby čokolády tak na sto let :grinning: . A večer jsme pak zažili perné chvilky, hlavně teda já. Když jsem s ním byla u doktorky, poprosila jsem ji, jestli by mu mohla stáhnout předkožku - udělala mu to ve dvou letech a šlo jí to krásně, jenže mě to sundat nešlo a měla jsem strach, že ji má třeba přirostlou...Samozřejmě jí se to podařilo hned a bez problémů, prý ji má ukázkovou.Tak jsem každý večer zkoušela, říkám, to není možný, když doktorce se to povedlo, tak mě musí taky....včera večer se mi to podařilo, jenže ta předkožka nešla zpátky! Ani můj to nemohl dát, mě se udělalo špatně, protože doktorka říkala, že se to musí pěkně stáhnout, aby nedošlo k problémů, no hrůza,,,,ale za pět minut se to mojemu konečně podařilo. Každopádně já už nic stahovat nebudu :confounded:
6. dub 2010 v 06:45  • Odpověz
ahoj holky!
Romi - no hlavně že to se to pak podařilo! to musela být pro Daníka hrůza! já jsem to zatím ještě ani nezkoušela, jaksi se bojím :frowning2: . Ondrášek byl taky na svojí první mrskačce, tak dostal tolik čokoládek, že teda nevím, kdo to sní (asi já :grinning: ).

jity - v sobotu odpoledne jsem tě viděla z auta, ale malý byl ještě trochu osypaný, tak jsem vás nechtěla nakazit. doufám, že se ale brzo uvidíme!
6. dub 2010 v 09:41  •  1 dítě  • Odpověz
ahooj holky :slight_smile:
doufám že jste Velikonoce krásně oslavily, Lucka snědla tak kilo čokolády :grinning: paráda
Romi tys byla v nemocnici na tom Oskarovi? Já jsem tam teď volala a uplně mě vyšokovala nějaká stará sestra co mě objednávala. jsem z ní rozhozená jak prase. fakt takové asi zastřelit :angry:
6. dub 2010 v 09:58  • Odpověz
ahojky, Sajmi, právě Daník byl úplně v pohodě, ale chápal, že se něco děje, protože já jsem skoro brečela, že za to můžu já a už jsem viděla, jak jedem do nemocnice a kdoví co z toho bude.
lucindoo byla a je fakt, že ta sestra je na zabití :( já jsem se tam objednávala i teď, měla jsem jít už tento týden, kdy jsem ve 20tt, ale nemají volno a berou mě až skoro 22+6! prý to nevadí, no tak nevím...ale je fakt, že sestra je divná. Naštěstí ti jenom vezme krev a to je všechno, pak už ji nevidíš :slight_smile: a na tu hrůzu tu krev naštěstí umí brát, já mám hodně slabé a málo viditelné žíly, ale píchla to napoprvé a bez modřiny :slight_smile:

Tak vidím, že na Velikonoce se nejlíp mají matky, co? :grinning: my jsme to malýmu taky zkonfiskovali :slight_smile:
6. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
Romi tak mi písni jak to tam prosím probíhá? ať vím na co se připravit? je to tam fakt na dlouho?
Já teď sladké nemůžu ani vidět, takže pro mně velikonoce nic moc :rolling_eyes:
6. dub 2010 v 10:21  • Odpověz
lus - tobě teď sladké nechutná? jak dlouho ti bylo špatně u Lucinky? nějaké ty čajíky proti nevolnosti nebo něco takového si dáváš? snad ti bude už brzo líp! no a co byste vlastně chtěli? a jména už máte nějaké vybrané?

romi - no musel to být mazec, to ti úplně věřím. ale hlavně, že jste nemuseli do té nemocnice!!!
6. dub 2010 v 10:44  •  1 dítě  • Odpověz
lucindo já byla objednaná tuším na půl desáté, nechci kecat :slight_smile:, ale vzali mě skoro na čas, přijeli jsme dřív, sestra vzala krev, dala se do laborky, pak jsme čekali tak půl hodiny (ale bylo to fakt tím, že jsme přijeli dřív, nevěděli jsme, jak to zvládnem, někdy jsou kolony atd.) a pak to byla otázka 10 minut, bohužel naše mimi se nechtělo otáčet tak, aby doktorka všechno viděla, takže jsem pak musela víc jak půl další hodiny chodit po chodbě.
Ta krev se testuje i na štítnou žlázu, jestli se na ni léčíš, tak to té sestře řekni, ona na tu krev napíše, aby se to nevyšetřovalo a pak budou mít výsledky hned u ultrazvuku. Jinak ta krev trvá asi dvě hodiny, ale většinou se domluví s maminkou tak, že kdyby náhodou něco nebylo v pořádku, tak se jí ozvou a zavolají, abys tam nemusela čekat.
Každý den je tam jiný doktor, my měli doktorku Soukupovou nebo Sukupovou? mladá, příjemná, ale moc nepopisovala, co je vidět, přítelovi jsem to popisovala já :grinning:

Tak ať tě nevolnosti brzo přejdou!
6. dub 2010 v 11:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.