• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
jity - tak to je Vašík šikulka! a jak usnul v té postýlce, tak to musel být úplně milunký :dizzy_face: .Ondrášek to taky zkouší, ale zatím mu to přitahování moc nejde. já nevím, on to má nějaké obrácené. lozit furt nelozí a chce rovnout chodit nebo co. my jsme o víkendu pořídili nočník, tak jsme zkoušeli jen tak na nečisto a samozřejmě nic, ale to neva, ať se s ním už seznamuje :slight_smile: . sušenky jsem zatím nedala. dávám ty kukuřičné křupky. a taky ráno už snídáme chlebík s máslem :slight_smile: . to je dobře, že tě vzala sestřička přednostně! hojí se ti to pěkně nebo jak jsi dopadla?
12. dub 2010 ve 12:15  •  1 dítě  • Odpověz
Jity-sušenky dávám:slight_smile:
12. dub 2010 ve 12:18  • Odpověz
ahojky holky tak na vas jen kuknu zacina mi rvat dite na balkone...
simi - vy uz taky davate krupky?? my ne - nevim jestli nevadi kdyz tam tech zubu ma jeste pomalo :wink:
jity - no a co ze hledeli - duchodci maji casu... :wink: ale ja na ne mam taky vzdycky stesti...
my nocnik asi poridime k svatku (originalni dar - dite bude mit urcite radost :slight_smile: ) a uvidime co bude na nej rikat.. jinak my taky porad na nohy a lezeni je teda tak odflaknute - ale zase kam chce tam se dostane tak nevim co to ma za techniku...
jo holky mate nekdo choditko pro mimi??
12. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz
Kači díky :slight_smile:

Simi - Ondrášek na to přijde, každé miminko to má jiné, u nás to přišlo, ze dne na den, To víš, že jsme nad ním slzeli dojetím oba dva. Taky z ničeho nic začal říkat mama, myslím, že ještě nechápe význam toho co říká, ale zní to krásně. :slight_smile: Na nočník jsem se ptala a bylo mě řečeno, že posazovat se může, ale až tak kolem roku a půl mimčo začne chápat. co se po něm chce. Nicméne kámoška malou posazovala hned jak se naučila sama sedět a uměla odhadnou vždy situaci, kdy jí má na nočník dát, že od roku nepotřebovala pleny. V srpnu bude mít dva roky a už si sama krásně říká. A to lezení, je u nás slabota, počítám, že dřív bude chodit.
Ruka vypadá podle dr. dobře, mám tam dva stehy, zítra si můžu sama sundat náplast a za týden mám přijít vytáhnout stehy. Akorát to ještě chvilkama bolí :cry: . V pátek jsem si dala brufen a asi jsem na něj nějaká alergická, normálně jsem v obličeji kolem pusy a nosu otekla. To samé se mě jednou už stalo, v nemocnici po porodu, když mě sestra šoupla prášek od bolesti, že mě otekly oči.
Příští neděli, mám slíbené, že pojedem omrknout ty kočárky, tak jsem zvědavá a těším se.
12. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz
Leuš-chodítko nikdy v životě nekoupím ,neuznávám to.Jsem pro přirozený vývoj.

Jinak Dan má 10,5 kg-76cm-7a 8 zub na cestě:slight_smile:
12. dub 2010 v 16:26  • Odpověz
ahojky,
my měli chodítko jenom u babičky s dědou, půjčila nám ho aktivní sousedka :slight_smile: Daneček v něm ale stejně moc být nechtěl, raději chodil za ručičku :slight_smile:. My začali lozit v 8 měsících, z ničeho nic, během chvilky :slight_smile:.
Sušenky nám moc nechutnali, ani Dandovi ani mě, takže jsme je nekupovali, to si spíš dal piškot, i když říkají, že do roka by se neměly.
Dneska jsem byla ráno v KM, stavila jsem se u doktorky, jestli by mi změřila tlak, že ho mám u doktorky vždycky vysokej a už mi do těhotenské průkazky napsala hypertenze. Tak jako samozřejmě ho mám ukázkovej. Hned jsem s tím šla ke gynekoložce, jenže té je to očividně jedno, sestra mi tam opět naměřila nějakých 170/90 - ráno 130/70 tak jako nevím....prý mám měřit dál :grinning: .

Miminko v bříšku kope jako divé, nejraději do močáku a je takový živější než Daník, tam jsem si dlouho nebyla jistá, jestli jsou to pohyby a toto je malej fotbalista, teda doufám, že fotbalistka :grinning: .
12. dub 2010 v 16:52  • Odpověz
no ja prave ty choditka taky moc neuznavam ani nase dr neni naklonena ale dostali jsme ho a furt tu stoji tak nevim kam ho strcit abych nekoho neurazila - nastesti jak pise romca tak ani nas maly v nem nechce byt - je takovy hyperaktivni a omezeny pohyb v choditku mu nevyhovuje :wink: - on radej velke prostranstvi a radit!!!!
jinak mame naplanovany vylet zase za spolupracovnikem hasicem do brna do nemocnice tak doufam ze uz se pocasi umoudri a bude fajn...
12. dub 2010 v 19:16  • Odpověz
Ahojte, čtu Vás, ale fakt nestíhám reagovat.
Leu - z chodítka vzniká taková ta chůze jakoby po špičkách a velmi špatně se to odnaučuje, takže chodítko rozhodně nedoporučuji, Vojtíšek se naučí chodit, neboj a myslím, že to není třeba uspěchat a ještě když v tom ani nechce být, tak myslím, že máš rozhodnuto i tak.
Romi - úplně jsem dneska vzpomínala jaké to bylo, když malý kopal a málem jsem měla slzy v očích jak je to dávno.
JItuš - historka velmi pobavila mě i mojeho, to musela být podívaná!!!
My taky zatím nelozíme, nechce se nám :slight_smile: křupky už jíme od 6,5 měsíce, moc mu chutnají, jen je od nich celej zapatlanej :slight_smile:
12. dub 2010 v 19:52  • Odpověz
Dobré ráno holky,tak mi chodítko měli,půjčili sme si ho na zkoušku,ovšem úspěch neměl žádný a taky dobře,jen se u něho stavěli,tak jsme ho dali pryč,,to bylo jen tak na rozbití pusy jak se jim to posunovalo.A stejně obě děti začali lozit brzo a Juli začala chodit v 11 měsících a Samík v 10 měsících.Podlé mého názoru je to zbytečné kupovat.
Včera sme byli na 18 měsíční kontrole,tak Samík váží 10,2kg a měří 82,5 cm,je to takový náš malý střízlík :grinning:
Za chvílu už jdeme do školky,musí tam být do 7,jedou do Hulína na jakýsi představení
Holky a děti mějte se a mi budem pádit :wink:
13. dub 2010 v 06:31  • Odpověz
ahojky holky tak ja zase jako vzdy v rychlosti vas pozdravim... musim rychle neco uvarit...
s tim choditkem sem to myslela jen obrazne - jak pisu vys tak taky nejsem jeho zastancem... jinak my chodit asi budeme taky brzo - neustale se stavime na nohy ale pak ho to zase prejde - nechavam to na malem kdy se uraci chodit... :sweat_smile: (ale jak mi rikala svagrova od dvou deti "bud rada ze ti jeste neutika") myslim ze si toho behani uzijeme vsichni :wink:
jo holky varite nektera porkovou polevku?? sem si koupila porek a rikala sem si ze bych ji zkusila (u nas se nevarila ale mivala sem ji rada v praci ve skolce - tam ji umeli vybornou :wink: )
tak letim - zase tu kuknu
13. dub 2010 v 11:49  • Odpověz
ahoj holky, tak my jsme byli dnes na posledním očkování, tak jsem ráda, že je to za námi. Ondrášek jak viděl doktorku, tak spustil řev a přestal, až jsme vycházeli. držel se mě jak klíště, no prostě hrůza. ale doktorka ho i tak pochválila, jak pěkně roste. má 75 nebo 78cm (teď fakt nevím :frowning2: ) a 11600g, tož chlap jak buk. jinak nás tam čekala tchýně, tak to byl zážitek jak hrom. chtěla k nám totiž přijít, ale manžel se s ní domluvil, že jdeme na pichanec, tak nás čekala tam! holky, to je taková ...........! úplně me vytočila a točila se mnou až do čtyř hodin. byly jsme spolu od půl dvanácté!!! teď mám chuť normálně na nějakého frťana, abych to rozchodila.
Romi - tož to mají vyloženě blbý tlakoměr, ne? to není možné, aby jim to tam tak blbě měřilo. kdy jdeš na nějakou kontrolu, ať už víme pohlaví. jsem taky hrozně zvědavá! :slight_smile:
Leo - já si myslím taky to, co ty a vlastně i zbytek tady. my chodítko nemáme, jen takové na tlačení, ale mohla bys ho třeba prodat, jestli se ho chceš zbavit.
Veru - jinak jste zdraví a vše ok?
sami - jaké bylo představení? líbilo se Julince?? míry máte pěkné, takové bych si taky přála pro našeho Onďu.
13. dub 2010 v 16:44  •  1 dítě  • Odpověz
Dobré odpoledne, teda dneska je hnusně, co?
samiku jak se Julči líbilo představení?
sajmi no tchýně je FAKT hodná :slight_smile:, já si teda zatím nestěžuju, ale živě si to umím představit. Kámošce zase tchýně vyzvedává malýho ze školky, aniž by se zeptala, jestli ho nemá vyzvednout někdo jiný, což mi připadá fakt nenormální....
Dneska jsme se ráno vzbudili, v kuchyni smrádek a vyteklá lednička.....takže jsem pěkně v sedm ráno naklusala a utírala, vytírala, vyhazovala věci a čekali jsme na opraváře. Už jsme ji pohřbívali, ale stálo to "jenom" tisíc korun...no pořád lepší než dát 12 za novou, že jo :slight_smile:
13. dub 2010 v 18:07  • Odpověz
Dobré ráno, holky. Tak my jsme včera večer museli absolvovat ještě cestu na pohotovost. Ondráškovi začala odpoledne vyskakovat teplota, ale to jsem po hexe čekala, ale jak se odpoledne vyspinkal, tak se normálně třásl nebo to byly mírné křeče, já nevím, začal mi ztrácet barvu a byl hrozně apatický, tak jsme ho honem oblekli a jeli do nemocnice. Uf, to byly nervy, vám povím. Na pohotovosti se jak kdyby probral k sobě, přestal se klepat, ale jen jak uviděl bílý plášť, tak spustil zase šílený řev. Dostal jen čípek, ale asi pomohl. V noci jsme toho teda moc nenaspali, protože teplotka pořád byla a je a hlavně jsem ho kontrolovala, jestli se zase netřese a normálně dýchá. Teď jsem ještě volala naší doktorce, aby o tom věděla, tak z toho byla překvapená. V poledne jí mám ještě zavolat, jak to s malým vypadá, tak doufám, že už bude líp, ach jo. To je fakt tak hrozné, když prckovi něco je a člověk neví, jak mu pomoct :frowning2: :cry:
14. dub 2010 v 08:34  •  1 dítě  • Odpověz
Dobré odpoledne holky,i když podle počasí nic moc!!!!

sajmi to mě mrzí že Ondrášek tak trpí,za chvíli to přejde a bude líp.Ale chápu všechny z vás,že když se něco děje našim dětem tak máte nervy jak hrom,já taky,žádná rada není,jen to přetrpět.Mě ted řekla Julinka že ju bolí zub a že ju bolel už ve školce u oběda,tak sem jí řekla že když bude zítra taky bolet tak budem muset jet k paní zubařce,no ta je teda opravdu šťastná,a já taky když si představím že by jí měli vrtat třeba...Jinak představení včera se jí líbilo jmenovalo se to Z pohádky do pohádky.Dneska byli plavat,jezdí do KM,tak prý byla už i ve velkým :wink:
14. dub 2010 v 16:53  • Odpověz
Simi - teda to je na zbláznění :frowning2: . A co dneska už je dobře? Řekl Ti někdo z doktorů, co to bylo nebo jestli to byla nějaká silná reakce na tu hexu?
14. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
Ondrášek mi teď usnul, tak mám chvíli čas. na pohotovosti i naše doktorka neví, jestli je to po té hexavakcíně, ale snad jo, snad to nebude nic horšího. já jsem už něco hledala na netu a mě to spíš připadalo jako slabý epileptický záchvat, ale třeba si to jen namlouvám. nikdo z rodiny na to netrpí, tak doufám, že Ondrášek to nebude mít! :frowning2: teď se mu teplotka pohybuje kolem 38, tak jsem zvědavá, co bude v noci. ráno asi pro jistotu zajdeme k doktorce.
14. dub 2010 v 17:47  •  1 dítě  • Odpověz
simi - to urcite bude jen nejak skareda reakce...moc na vas myslim a zitra dej vedet jak dopadnete... uplne te chapu -taky jsme ted nedavno chodili s malym do jedne v noci a nevedeli co s nim - vsichni nam rikali at jedeme na pohotovost...nakonec usnul a asi to byly zuby protoze od te doby nic... a davate panadolek nebo nejake cipky?? tak se drzte...
jinak my dnes fura prace a zitra jdeme na osmimesicni kontrolu tak uvidime
dobrou a hlavne klidnou noc vsem
14. dub 2010 ve 20:51  • Odpověz
ahoj holky,
Simi já si taky myslím že to snad bylo jen po očkování, ale chápu tě, že se bojíš...snad už je to lepší a bude to dobré :slight_smile:

To jsme se včera na pohotovosti mohli potkat - my tam byli s Luckou - má strašný průjem a horečku, nějakou rotavirovou infekci. Chtěli ji dát na kapačky kvůli dehydrataci, ale nakonec jsem je ukecala že to do rána zkusíme doma a že jí zkusím vnutit něco na pití, tak se mi to podařilo a dnes už je lepší, už i trochu jedla. Akorát to od ní chytl Michal, takže super :unamused: Taky mi říkala doktorka na pohotovosti že to má 95 % nakažlivost i z věcí, které spolu leží v pračce a že pro těhotné je to nebezpečné, tak se těším jestli skončím na kapačce já :grinning: :grinning: :grinning:

Tak dobrou noc všem a ráno zase tady :slight_smile:
14. dub 2010 ve 21:49  • Odpověz
Dobré ráno, tak noc jsme zvládli bez teploty a teď je malý taky v pohodě, takže jsem doktorce volala, že už je to ok, tak byla ráda. V noci jsme toho sice moc nenaspali, protože Ondrášek uplakával ze spaní asi po půl hodinách, ale včera jak jsem mu čistila zoubky, tak jsem tam cítila už skoro vylezený zoubek, tak si myslím, že to bylo tím, jak ho to bolí. Mně je dnes teda pěkně zle, jednak z nevyspání a pak jsem to po roce a půl dostala, tak je to záhul :confounded: . Moc děkuju za podporu, holky!

Leo - doktorka říkala, že by to mohlo být spojené i s těma zubama a silnou reakcí na to očkování, tak nevím, no. hlavně, že už je dobře! dávala jsem na střídačku paralenové a nurofenové čípky. rychlej zabraly než sirupek. ať dnes dobře dopadnete na kontrole, pak písni.

Leni - jejda, tak vy jste tam byli taky? a v kolik? my kolem šesté. zrovna včera mi volala kamarádka, že měli celá rodina tu rotavirovou infekci a malý taky skoro skončil na kapačkách. je to už aspoň lepší? no hlavně dávej pozor i na sebe! proti té infekci se může myslím i očkovat, ale teda já bych už asi žádné další očkování navíc nedávala, při té zkušenosti, co máme :frowning2:
15. dub 2010 v 08:15  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi tak hlavně, že už je Ondrášek v pohodě, je to fakt na nic, když člověk neví, co malýmu je a jak mu pomoct.

My jdeme za chvíli na zápis do školky, doufám, že tam nebude moc lidí. Pak ještě jakýsi vyřizování a já jediný, co řeším, je, jestli se budu mít kde vyčůrat :grinning:
15. dub 2010 v 15:09  • Odpověz
ahojky holky... to je zase dnes pocasi co??
simi - tak to je super ze noc byla ok - to uz bude jenom lepsi...a k tomu ty zoubky... no chudaci mali - jeste je budou trapit tolikrak - navim na co ty zuby mame...
my jsme se vratili z poradny - tak to byla parada - pani doktorka mi oznamila ze vojtisek ma certiky v ocich (no my uz to vime davno - ale ze i p.doktorka to poznala.. :sweat_smile: ) mame 77 cm a 9,180kg... ale na spoustu veci co sem se ji chtela zeptat sem se nezeptala jelikoz tam nakracela nejaka chytra mamina s nemocnym ditetem tak nas dr. posilala at od nej nic nechytnem... takze ji asi budu muset napsat mejlika nebo vycist na netu...
tak doufam ze uz se to pocasi zitra bude umoudrovat nebo uz me to fakt nebavi...
15. dub 2010 v 16:56  • Odpověz
Ahoj ahoj,
máme novinku náš pan miminko se zapomíná držet a sám stojí:slight_smile:
15. dub 2010 v 19:45  • Odpověz
tak školku máme za sebou, cestování taky, záchod nebyl potřeba, bylo mi ale špatně, druhé miminko stejně jako Daník nesnáší cestování autem :grinning: .

leu tak to je prima, čertíci jsou známkou toho, že děcko je zdravý a spokojený, tak to má být. No ale proč tam šla maminka s nemocným děckem, když doktorka měla poradnu, že? Teda jako chápu, že možná to bylo vážné a chtěla to řešit hned, ale třeba naše doktorka má poradnu dopoledne a pak odpoledne pro ostatní.

amelie Daník je šikulka!
15. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz
ahoj holky! já mám taky novinu! Ondrášek včera krásně řekl tata! pak už to sice nezopakoval, ale nevadí, stejně to bylo krásné. i když teda máma by byla hezčí, že? :wink:
Kačko - teda super! Daník je strašně šikovný!!!

Romi - zápis proběhl v pohodě? líbilo se tam Danečkovi?

Leo - tak to je pěkně blbé, když jde maminka s nemocným mimčem mezi zdravé děti do poradny. naše doktorka má nemocné děti dopoledne a poradnu odpoledne. to je super, že má Vojtíšek čertíky v očích :dizzy_face: . je škoda, že ses jí nemohla poptat na všechno, co tě zajímá, ale pokud jí jde poslat mail, tak je to paráda!
16. dub 2010 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi to je krásný! Šikulka.
Dandovi se ve školce líbilo, bylo tam hodně hraček, děcka si mohly hrát, některé odchod i obrečely, jak se jim z tama nechtělo :grinning: .
17. dub 2010 v 07:23  • Odpověz
ahojky, Sajmi to je krásná novinka,Ami taktéž

mi jsme dnes byli na bazéně,poplavali,pojezdili na tobogáně,to teda Juli nechtěla,bála se,ale příště už to bude zase lepší.Děcka jsou ještě venku na dvoře s manželem a vypadají jak čuňátka,ale zase jsem ráda,že je konečně pěkně a můžou být venku,šak co voda to spláchne.
Veru dnes jsme jeli k našim a viděla jsem váš kočárek před barákem,Davídek určitě krásně spinkal.
17. dub 2010 v 18:09  • Odpověz
Hezké nedělní skoropoledne.
Tak dneska začal Daneček jezdit na kole! Měl ho už od dvou let, kdy mu ho moji nedočkaví rodiče koupili, ale měli jsme ho ve sklepě. Asi týden jsme ho měli doma, napřed mu to vůbec nešlo a vztekal se, dneska jsme přišli z obchodu a sedl na kolo a najednou to šlo! Hned jsme šli jezdit ven a kupodivu mu to šlo, jen se už rozjel a jezdí jak blázen. Snad až spadne a odře si koleno, tak si dá říct :slight_smile:
18. dub 2010 v 11:47  • Odpověz
ahoj holky, nikde nikdo? to je škoda. já jsem včera dostala nějakou virozu nebo co to je, tak je mi dnes pěkně blbě, i zubařku jsem musela zrušit. jen doufámm, že to ode mě nedostane Ondrášek! jak se jinak máte, co děláte???
20. dub 2010 v 09:02  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj Sajmi, no všechny asi řádí s děckama venku a pak jsou večer tak vyflustlý, že se na net ani nedostanou :grinning: . Snad ti bude brzy líp, prý se zase vrátila ta střevní chřipka a hodně je jí právě ve Zlínským kraji, jak na potvoru....

Já lítám za Daníkem, protože nějak neslyší, když volám, aby jel na kole pomalu....sice zatáčet umí, kopců tu fakt není moc, ale máme novej chodník, vysokej rantl, pojede rychle, někde se zahledí, zatočí a je na silnici. Já mám vždycky takový tragický představy, jsem už hold taková :slight_smile:.
Dneska jsem byla u doktorky na kontrolu s miminkem, no ale ono tam se člověk stejně nic nedoví. V pátek jedeme KONEČNĚ na ten ultrazvuk, už se moc těšíme.
Vzali bychom i Daníka, ale já mám strach, že by třeba začal brečet, kdyby mě viděl vyšetřovat a můj by s ním musel ven a nic by z ultrazvuku neměl, tak půjde do jesliček :slight_smile: . Kdyby byl starší, určitě bych ho tam vzala, ale teď z toho rozum nemá.
20. dub 2010 v 10:51  • Odpověz
Romi - no to já si nedokážu představit, až bude Ondrášek jezdit na kole! jsem taky taková "tragoška", takže hned vidím všude hrůzy, co se mu může stát. tak to budu v pátek čekat velkou zprávu, jak to vypadá s miminkem! :slight_smile: snad se otočí, aby bylo vidět, co to je!
20. dub 2010 v 11:29  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.