• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
je zvlastni,ze co si vzpominam tak nase dr lucinu rikala ze muzem....

my jdem dneska do lazni plavat,se tesim
10. čer 2010 v 08:35  • Odpověz
Nadýchaná lučina? Kači, co to je, to je nějaká novinka, slyším to poprvé? U nás chodí nakupovat potraviny většinou manžel, takže asi nejsem v obraze. :grinning: :grinning:

10. čer 2010 v 08:51  • Odpověz
ahojky, tak my jsme toho zase moc v noci nenaspali. vstávali jsme co hodina s plačem, tak nevím, jestli je to tím horkem, nebo zubama nebo tím ekzémem, ach jo :frowning2: . děkuju za rady s tou Lučinou. při druhém bych se asi taky řídila svojím rozumem, ale když je to první dítko, tak radši poslouchám názory doktroky a všech ostatních.

rakosnicku - teda, tak to závidím. jdete i s Beatkou nebo jen s Tadíkem? my asi o víkendu napustíme bazének v Brumově :wink:

Romi - Lucka je taky moc pěkné jméno! a měla by to dál od sebe (narozeniny-svátek), ale záleží na vás, že? :wink:

Kačko - to je dobře, že ses tu objevila! :slight_smile: nám už je taky 20 malá nebo je to možná "střihem", tak už jsme první botičky odložili. teď máme na léto sandálky Fare, tak už by malý mohl začít i capkat. zatím se mu do toho moc nechce. a teď se dívám, že už máte v sobotu rok!!! no to je síla, jak to letí! však jsme ti nedávno držely palce, aby jsi měla pohodový porod a už máš doma velkého a šikovného klučíka! :dizzy_face: tak to dobře oslavte!!!
10. čer 2010 v 08:53  •  1 dítě  • Odpověz
Simi jdem vsichni. s malou mam i zitra nekky,ale to je jina.
Tesim se,maly je vodomil a ona taky.
co se tyka rad dr,taky jsem na ne davla u malyho, pak nejak diky dr se mi maly odstavil,rikala pridejte mu Um,malo pribira (pritom neplakal hlady,byl spokojeny)tak jsem pridavala a pak uz moje mliko nechtel.
Ted tak nejak davam na instinkt...zkusim a dle reakce se ridim dal.

Kdyz ona je hrozna,jak vidi,ze si neseme jidlo,tak uz je u nas a mlati papulkou a dozaduje se
10. čer 2010 v 08:56  • Odpověz
Kači, je to tato Lučina, prosím?
10. čer 2010 v 08:57  •  1 dítě  • Odpověz
Simi jj je.
10. čer 2010 v 08:58  • Odpověz
ja jsem davla i lucinu se sunkou.
10. čer 2010 v 08:58  • Odpověz
nebo zkus udelat nejakou pomazanku doma
10. čer 2010 v 08:59  • Odpověz
jo, tak děkuju, zkusíme, uvidíme :wink:
10. čer 2010 v 09:00  •  1 dítě  • Odpověz
ja bych proste nedavala tavene syry, jinak vesmes asi trosku vseho
10. čer 2010 v 09:03  • Odpověz
ahoj holky...tak mi opravdu mažem a mažem,už se jí to objevilo i na pipce a dneska manžel zjistil ráno že už i v puse a tam jedině fialkou,no samozřejmě že doma nemám,tak manžel jel koupit.JInak je to na hlavu,Juli nesmí ven,Samík chce,tak to řeším tak že jdu se Samíkem aspon chvílu na dvůr a zahradu a Juli se dívá na telku,ale jak chudina první den plakala že nemůže jít,mě je jí tak líto,ale zase na jednu stránku už to bude mít odbytý.
Dneska se u nás stavovala kámoška a její dcerka chodí s Juli do školky tak už má taky neštovice.Ve školce se to šíří bleskovou rychlostí samozřejmě.
Se sýrama neporadím,protože Samík je vůbec nechce a u Juli si to už moc nepamatuju.
Jinak odpoledne přijede moje ségra s děckama,ti už neštovice měli,takže je to fajn a můžou nás navštívit.
10. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
Jeee nestovice,m y je meli v zime, jsem rada ze je maly ma odbyty,malou to holt ceka pozdeji.
A ve skolce to meli taky jako vlnu
10. čer 2010 v 10:31  • Odpověz
Ahojte,

děkujem za gratulaci.Ano je to ta Lučina:slight_smile:Musíme se juknout po snadálkách,protože nechci aby malý běhal furt v teniskách:slight_smile:
10. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
Simčo, jj, právě by to z hlediska toho svátku bylo lepší, kdyby byl dál.
Napadla mě i Dominika - docela zajímavé jméno, Domča, Nikča, víc možností, to se mi líbí. Svátek jsem ale nenašla a slaví se teda s Dominikem, což je, v srpnu :grinning: , já fakt nevím, proč mám na ty jména takový štěstí :fearful: .
Amelie sandálky jsou dobrý, jen u nás se vloni vůbec neunosili, Dan je v nechtěl nosit, pořád chodil do písku a dělalo mu to blbě. Letos se mi je teda upřímně moc kupovat nechce, protože to zase bude pálka a když v nich nebude chtít být, tak zbytečný výdaj.
10. čer 2010 v 11:23  • Odpověz
Dominika se mě taky moc líbí. Já měla pro holčičku vybráno jméno Anežka, manžel byl zásadně proti, on chtěl Zuzanu. Do papírů v porodnici jsme napsali Annu, ale to bylo jen naoko, když jsme věděli, že to bude kluk.
10. čer 2010 ve 13:53  • Odpověz
Dobré ráno holky..dnes má Juli přesně 5 let,kurnik to tak letí,se mi zdá že nedávno se narodila.
Mi jsme u prvního těhu měli jasno ve jménech buď Julinka nebo Matýsek,no a u druhého poněvadž jsme věděli že to bude kluk tak sme tápali(Mates se nám už samo nelíbil),tak jsme napsali na papírek jména která se nám líbí a vybírali a vybírali,měli sme i napsaný Dominik
Romi určitě si vyberete krásné jméno,no vlastně všechny jména jsou pěkná když se pěkně řeknou!
11. čer 2010 v 05:57  • Odpověz
Jo a zapoměla sem napsat Jjitty že sem opravdu Eva,klidně mě tak můžeš oslovovat :wink:
11. čer 2010 v 05:57  • Odpověz
ahojky holky
tak nejak vubec nestiham - s tema nasima zubama je to porad jak na houpacce... chvilku teploty pak zas nic...bule v puse a zadny prorezany... ted dve soboty po sobe jsme meli oslavy...prvni tchan slavil 60 tak tojsme se ani nezastavili jelikoz to bylo cele na nas a k tomu dite (urvane) na rukach a vcera jsme byli na sestrencine oslave - tak to uz byla pohoda a uzili jsme si to - i vojta...
jinak my s jidle porad tak nejak divne - nic nesnidame protoze jak nema cim kousat tak nic nechce tak ze u prsa zustaneme asi do skolky :wink: ale jinak svacinky ovoce a obedy zeleniny (teda ale uplne rozmixovane) toho by snedl...
romi - bracha maji taky dominicku :slight_smile: je to docela bezva - i starsi na ni hezky vola niki...jinak my meli verunku a chceme ji i pri druhem tak se nam treba nekdy povede :sweat_smile:
ami - my uz taky 19 neobujeme :frowning2: jinak prejeme vsechno nej k tomu krasnemu prvnimu roku
sami - julince taky vse nej - a uz takove polokulate...
simi - a jak vy?? uz je to v noci lepse?? my spavame v poledne ted u babicky jelikoz je tam v tech horkach nejlip...jste teda sikulky u pani doktorky - my jdeme ve ctvrtek - doufam - ze uz nam to vyjde bez teplot...
taky u vas byla takova bourka??
13. čer 2010 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky holky,

omlouvám se, že vám sem lezu :sweat_smile: Právě řeším na netu předporodní kurz. Kam jste chodily a kde jste byly spokojené? Budu moc ráda za názory. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Jsem poprvé těhotná a tápu v tom. Narazila jsem na kurz, co má 9 lekcí ... a jiný má 4 :confused: Tak budu ráda za vaše zkušenosti. :wink:
13. čer 2010 v 18:58  • Odpověz
Ahojky, Leonko, u nás taky včera bouřka jak nechci říkat co, ale už bylo potřeba. Zdálo se mi, že to bylo nic moc :slight_smile:, teda že za chvíli přešla, ale ještě odpoledne měla tchýně totálně mokrou zahrádku, i když dneska zase svítilo slunko.
No kdyby ta Dominika nebyla v srpnu - ale někde jsem četla, že možná by mohla mít i svůj samostatný svátek, tak do ní jdu, moc se mi líbí :slight_smile:. Můj chce pořád Marušku, nic proti Maruškám nemám, bohužel moje sestřenice je Majka a tak mám takový nepěkný předobraz, takže s tím nesouhlasím :grinning: .
lusye já chodila do Kroměříže do Mateřského centra, ten název si už nevzpomenu a taky to byly 4 lekce, upřímně mě osobně to nic nedalo, nelíbílo se mi, jak kritizovali porodnici, jak téměř nutili ke koupi toho a onoho. Nevím, jak jsou kurzy jinde, snad někdo napíše. To, co jsem si poznamenala - třeba ke kojení, jsem nakonec vůbec nevyužila, hodně mě pomohli v porodnici - ukázali, jak přebalovat, kojit, koupat, oblékat :slight_smile: . Ale většina prvorodiček pro klid duše nějaký ten kurzík navštěvuje a když už nic, tak aspoň pozná další těhule z okolí :dizzy_face:
13. čer 2010 v 19:50  • Odpověz
lusye ja chodila k PA Křemenové na kulturák
13. čer 2010 v 19:52  • Odpověz
ahojky, no my si s manželem včera večer vyrazili po dlouhé době na venkovní zábavu a jak jsme dopadli, bouřka jako prase! :angry: . takže jsme zaplatili každý 180,- za vstupné, dali pár piv a za dvě hoďky utíkali domů. no třeba se to někdy příště vydaří! jinak jsme Ondráškovi napustili bazének, tak se poprvé rochnil venku a vyloženě se mu tam líbilo. to bylo ale pak řevu, když měl jít ven.
Evi - tak to přeju dodatečně Julince všechno nejlepší!!! jak jste slavili a co neštovice?
Leo - o víkendu jsme byli u mamči, tak tam malý spal v noci úplně parádně (v baráku je chladněj než u nás v bytě), ale ty zuby nás furt trápí. navíc ho svědí ten ekzémek, tak je takový nevrlý :frowning2: . to je dobře, že jste si užili aspoň druhou oslavu, ani jsi nenapsala, jak byl spokojený tchán s jeho oslavou, no snad vás moc neprudil!
Romi - tak já nevím, vy vybíráte samé krásné jména, tak to je pak těžké se rozhodnout :slight_smile: .
lusye - já jsem taky chodila na kulturák k paní Křemenové a byla jsem spokojená. chodila jsem tam i na cvičení na balonech a to teda taky doporučuju!!! kdybych byla znovu těhu, tak tam rozhodně chodím zase :wink:
13. čer 2010 ve 21:00  •  1 dítě  • Odpověz
romana, děkuji za názor. Ano, já chci i poznat jiné těhulky, kamarádky se zatím do těhu nehrnou. :wink: Myslím, že alespoň něco se dozvím. :wink:
raakosnicek, děkuji za nápad, už se dívám na její stránky. A taky spokojená?
sajma, o cvičení taky uvažuji. :slight_smile: Děkuji moc za názor. :slight_smile:
13. čer 2010 ve 21:10  • Odpověz
Lus ano byla jsem spokojena,nasla jsem tam dve kaamradky,stykame se doted. jedna tedka dokonce bydli asi minutu od nas.....
druha mi jezdi delat logopedii s malym......

Pristup pani Křemenové mi přijde fajn, ona jeste obcas pracuje i jako PA v porodnici.....byli jsme na prohlidce...ale uz jsou to pres 4 roky, tak nevim,jak je to tedka.
14. čer 2010 v 07:57  • Odpověz
Ahoj holk,jen jsem tady k vám chtěla nakouknout:slight_smile: Vidím,že se tady občas mihne nějaká maminka.Já už mám taky malýho 10,5m cipíska Dominika:slight_smile:,ale chodím jinak na vedlejší diskuzi Zlín a okolí.Doufám,že vám těhotenství ubíhá,nemáte problémy a jste všichni zdravi:slight_smile:No nic musím utíkat,malý křikloun už má hlad:grinning:
14. čer 2010 v 10:54  • Odpověz
Ahojky, to se nám ochladilo, co? V sobotu byl pařák jak blázem, že jsme se rozhodli vypadnou na chalupu. Byli tam i tchánovci a dělali jsme velký úklid, likvidovali spoustu bordelu co tam bylo a tak. Stihli jsme i Vašíka venku vyčvachtat ve vaničce, byl nadšený, nevadí mu ani když mu na hlavu leju kelímkem vodu :grinning: , ale když se šlo ven z vody to bylo řevu.Večer jsme to zabalili a jeli domů. Udělali jsme dobře, je to tam uprostřed lesů a v noci přišla přišla bouřka, že bych se tam zbláznila strachy. Trnula jsem hrůzou i doma, vypnuli elektriku, nic jsme neviděli jen slyšeli, že strašně leje. Do toho se vzbudl Vašik a já za pomoci svítícího mobilu hledala cumel, páč nebyl k utišení. Nakonec jsme zapálili svíčku a dali Vašíka k nám do postele. Ten se uklidnil a začal dovádět, jak kdyby bylo pravé poledne. :grinning: a trvalo to dvě a půl hodiny než usnul.
Simi - to jste díky té bouřce přišli O Šmajdu, že? Nebo šli jste na něj druhý den?
Nicky - máme stejně staré dětičky :sunglasses:
Lus - já do žádného kurzu nechodila, pár lidí mě i staršilo jak chci porom rodit, zvládla jsem to i tak. Ale jak píšeš, je to dobrá možnost jak si najít kámošky se kterýma budeš probírat těhu, výbavičku atd., když kámošky se do toho nehrnou
14. čer 2010 ve 13:36  • Odpověz
ahojky maminy
tak vidim ze jsme o vikendu vsichni koupali ty nase ratolesti a s tim revem z vody ven je to asi u vsech stejne :grinning:
jinak my aspon tim ochlazenim aspon trochu vyvetrali barak jinak se to tu nedalo...
jity - tu bourku mi ani nevzpominej - vojtiska to taky probudilo tak s nama chodil se svickama... :sweat_smile: ale mu se to velice libilo...
simi - jj jeste ze uz ty oslavy mame za sebou... tchanova oslava - to je dlouhe povidani - musim ti to pak vylicit v "zivych" bavracj... a na pruzeni tam byli jini... :angry: no ale aspon je to za nama a tatinkovi se oslava libila takze ukol splnen... hned jak se mi rozjede fotak soupnu foto...
lus - my taky nikam nechodili - ja chtela chodit aspon do cviceni ani to mi nejak nevyslo a bez kurzu sem taky odrodila :dizzy_face: ale jak pise jitus tak na kamosky je to urcite super...
nicky - tech 10mesicnich miminek je nas tu vic :wink:
14. čer 2010 ve 13:58  • Odpověz
Opravdu?A jste přímo ze Zlína?A já myslela,že jste tu jen těhulky:grinning:
14. čer 2010 v 16:03  • Odpověz
nicki - ahoj, taky mám 10-měsíčního klučíka :slight_smile:
Jity - jj, Šmajdu jsme neviděli. bylo to tam super, tak škoda, že to počasí nevydrželo. v neděli byl pak zadarmo v kulturáku, ale my už jsme museli jet domů, takže z toho nic nebylo. jé, vy se máte, že máte chalupu. někde v okolí nebo jezdíte daleko? tchánovci museli být rádi, že jste jim pomohli s úklidem :slight_smile:
Leo - my už máme doma taky konečně trochu dýchatelně, tak malý hned líp spí. i když ta dnešní bouřka nás moc pospat nenechala, ale co už. pak mi o těch oslavách musíš povykládat :wink:
14. čer 2010 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz
Simčo tož to je blbý, že zábava nevyšla, ale ta bouřka byla fakt silná. I neteř šla na Reflexy a ani nezačali hrát. Tady u nás byl jakýsi pivní festival a taky asi po bouřce skončil.....
Je pravda, že je dýchatelno, ale zase to podle předpovědi počasí vypadá na bundu a já se do ní tak tak vejdu :grinning: .

Holky, mám sklerózu - do porodnice se nosí vložky nebo jsou erární? Nemůžu si na to zaboha vzpomenout (už chci pomalu chystat tašku :grinning: ), něco se mi plete, že jsem si ještě dovezla zbytek domů a pak stejně nepoužívala, protože jsem moc nekrvácela,takže jsem měla obyčejné Alwaysky.
14. čer 2010 v 17:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.