• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky, Evčo, to jsem opravdu moc ráda, že se sestře líbil!
Já brala po porodu taky chvíli to Cerazette, ale nakonec jsme skončili u kondomu a až jsem přestala odsávat mlíčko, tak jsem najela na normální antikoncepci.
23. čer 2010 v 10:21  • Odpověz
Jo ja bych HA docela uvitala, bohužel moje tělo ji zásadně odmítá.
23. čer 2010 v 10:25  • Odpověz
tak já mám taky tu azalii a dělá mi to úplně bordel v menstruaci! :angry: však jsem to tu nedávno popisovala.
Jity - jé, vám se ta dovča už blíží, se máte! hlavně si to užijte a ať máte krásné počasí!
Mili - kyblík na koupání měla Kačka, ale nevím, jestli ho už náhodou neprodala
Romi - jak se daří?
23. čer 2010 v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz
Simi jestli ji chces,dam..zbytecne mi tu lezi
23. čer 2010 v 10:33  • Odpověz
Simčo v rámci možností dobře, stěžovat si nemůžu, ale je fakt, že být v lázních by se mi asi líbilo víc :slight_smile: Teď mám zase nohy nateklý, tam v bazénku a perličce se nohám líbilo víc :slight_smile:
Po obědě jedeme na velký ultrazvuk, tak jsem zvědavá, jak bude doktor sdílný, co všechno se dozvím, nebo jestli to budu luštit ze zprávy :grinning: .
No a Daník má dneska přesně 3 roky! Je to neuvěřitelný, jak to rychle letí. Ale nedovedu si představit, že bych zítra šla do práce a on do školky...Tak jsem šla do práce jenom říct, že nastupuju na další mateřskou :grinning: .
Byli jsme si včera pro fotky, vždycky na narozeniny ho necháváme fotit, ať máme nějakou jak já říkám slušnou fotku :slight_smile:, zkusím je přefotit a dát do albíčka, vypadají moc pěkně :slight_smile: .
no nic, tak jdu ke tchýni, bude kuřátko, tak se najíme a vyrazíme :slight_smile:))
23. čer 2010 v 10:56  • Odpověz
Romi malymu vše nejlepší
23. čer 2010 v 10:59  • Odpověz
ahojky holky tak ja jen v rychlosti chystame se totiz do prace za detma tak kvalitne nestiham...
jinak ja taky mela alzalii a dr mi rekla ze nekdy nekomu nesedne - vidim ze je nas vic - ja mela ms 3tydny v kuse...des
simi - jj dr me to potvrdila a taky pockame do roku a pak to zacneme omezovat... a pry i po roku uz to neni dobre ani pro mamku - pry to dite vsechno vycuca...
romi - taky se pripojujeme ke gratulacim ke 3 narozeninkam
jity-taky bych nekam vyrazila... dej pak vedet jak to maly zvladl...zmenu prostredi atd...
23. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz
@milin -kyblík mám já:slight_smile:Jo a na sraz nemůžu:frowning2:
23. čer 2010 ve 13:49  • Odpověz
A koupeš v něm ještě?
Já bych si jej ráda koupila na cestování a spaní u babiček,ale nechce novej je to zbytečný :wink:
23. čer 2010 ve 14:16  • Odpověz
Ju a ten sraz jsem jen navrhla takže se to může kdykoliv změnit apod.
23. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz
nekoupu v něm,obr se tam nevleze:slight_smile:A navíc náš plavec potřebuje místo:slight_smile:Na sraz nemůžu protože mám sraz z holkama z Koníka z června 2009
23. čer 2010 ve 14:26  • Odpověz
Děkuju holky.
Na ultrazvuku paráda, byla tam doktorka Zlámalová - mladá, vysoká, černovlasá. Trošku jsem měla strach, čekala jsem chlapa a říkala si, že přes můj špek zase nic neuvidí a půjdu víckrát, ale mile mě překvapila, jak tím, že všechno viděla :grinning: , tak i tím, že všechno ukázala, vysvětlila a ještě říkala, že se můžeme ptát, co chceme vědět a vidět, že má čas. Malá má už 2230 g, tak je prý větší (ale tuším Daník měl taky tak a pak měl 3500, což není až tak šíleně moc si myslím na kluka) a asi se narodí dřív, jinak všechno v pořádku. Hlavičku má dole - to mě překvapilo, protože mě pořád kope dole, ale to tak šermuje rukama! Asi bude boxerka :grinning: . Pak jsem něco říkala o tom, že kluk byl taky větší a tak a doktorka se za chvíli zarazila a říká, to má být kluk? To ve mě hrklo a říkám né a ona, no proto, protože vidím holčičku a ukázala nám pipinku :slight_smile:. Bylo to moc příjemný, ani netlačila na břicho, opravdu prima. Kdybych ji měla u porodu, vůbec bych se nezlobila.

Evčo, tys rodila v KM, rodí tam porodní asistentky, nebo doktoři? Kámoška rodila teď ve Zlíně a prý za ní byla doktorka během celého porodu jen jednou, jinak všechno dělala PA.
Přiznám se, že jsem trošku doufala, že je koncem pánevním a budu rodit :slight_smile: zase císařem, takhle se začínám docela bát, jak těch všelijakých procedur, tak hlavně o miminko, aby se mu při porodu něco nestalo, to je moje noční můra, já bolest vydržím, ale nerada bych, aby se ublížilo miminku, v tom se mi císař docela líbil.
Tak mi prosím napište, že porod je v pohodě a příjemná věc :dizzy_face: , díky :grinning:
23. čer 2010 v 17:14  • Odpověz
Romčo porod je v pohodě a příjemná věc :wink: ...U prvního porodu semnou byli dvě PA,doktor přišel až byla malá na světě a u druhého sem měla jednu PA a dva doktory,ale to jenom proto,že sem po prvním porodu měla nějaké komplikace tak si mě chtěli hlídat,jinak tam rodí PA,semtam se zajde dr.podívat jak to vypadá,ale myslím že přijdou až na konec pokud není nějaká komplikace..Ale ty budeš mít porod v pohodě,takže se není čeho bát.Jsem ráda,že malá je v pořádku a jakou má pěknou váhu :wink:
A jinak přeji Danečkovi vše nej!!!
Mi sme měli mít tu Julinčinu oslavu ted o víkendu,ale posunula sem ji na příští týden,snad už bude Samík v pohodě.
23. čer 2010 v 17:26  • Odpověz
ja měla celou dobu PA, jednou přišla Henčlová na vyšetření a pak až na šití.
23. čer 2010 v 17:38  • Odpověz
ahojky, tak my máme za sebou další špatnou noc. od půl druhé jen řev, nošení na rukách, převracení se v posteli, cestování po posteli, po mě, takže jsme zase "vyspaní" :frowning2: . dávala jsem gelík, Nurofen, prso, nic nepomohlo. už jsem docela zoufalá. kdybych aspoň věděla, kdy bude konec :cry:

rakosničku - zatím mám Azalii na dva měsíce, což vychází do roku a pak bych chtěla malého odstavit, jestli to půjde a najet na moji starou antikoncepci.

Romi - ani mi nemluv o lázních, já bych tak někam jela! aspoň na den si jet odpočinout. nožky se dávej nahoru, ať si aspoň trochu odpočinou :wink: . Daníkovi přejeme všechno nejlepší k narozeninkám, je to už velký kluk :dizzy_face: . jsem ráda, že ti ultrazvuk dopadl dobře a že jsi tam narazila na dobrou doktorku :wink: . takže malá možná příjde na svět dřív? tož to pak dej ale vědět, jak to vypadá, jo? kdy jdeš na další kontrolu? jinak mně taky rodily dvě PA a doktoři s primářem tam přišli až na konec. a ani tam chodit nemuseli, protože ty PA byly úplně skvělé. doktor mě jen šil a sprasil co mohl! :angry:

Leo - já mám pocit, že tu energii a všechno ostatní ze mě malý vycucává už teď, už jsem hodně unavená :frowning2:

Ami, Mili - tak můžeme ten srazík dát jindy o prázdninách nebo i po nich

Evi - takže o víkendu bude velká oslava? Samikovi bude už určitě líp! a jak to teď vypadá, už se to hojí nebo aspoň nerozšiřuje?
24. čer 2010 v 08:24  •  1 dítě  • Odpověz
Díky holky, doufám, že to přežiju, teda ten porod :grinning: Když jsem mamě psala, že malá není koncem pánevním, tak mi jenom napsala ježíš, to budeš rodit normálně? Hmm, tak fakt paráda od osoby, která rodila 3x :grinning: .
Na kontrolu jdu v úterý, teď chodím co 14 dní, napíše mi zpětně ode dneška mateřskou. Jak porodím, určitě písnu, mám telefon na Evču, takže o nic nepřijdete :slight_smile:.
Simčo to je mi líto s tou nocí, že ses zase nevyspala ani ty, ani malej.
My jdeme za hodinku k doktorce na tříletou prohlídku, to bude zase haló. Bude ho asi očkovat, protože máme mít očkovací průkaz + mu musí stáhnout předkožku - mě to moc nejde a když se povede, tak nám nejde vrátit zpátky, asi ji má trochu zúženou, tak bych potřebovala, aby v klidu ležel a doktorka mi ukázala jak na to, jenže to asi neklapne. Minule řval a nenechal na sebe sáhnout :(. Tak má slíbený autíčko, když nebude brečet a vydrží, jenže se obávám, že autičko nebude :unamused:
24. čer 2010 v 09:39  • Odpověz
Romi ja bych se priklanela k nestahovani......jestli chces najdu ti docela hodne clanku i diskuzi s vysvetlenim proc....
Kdyztak at vam zkusi radeji napsat masticku,nekdy hodne pomaha
24. čer 2010 v 09:42  • Odpověz
raakosnicku no mu právě stáhnout jde, ale dělá nám problém dát to hned zpátky, já se nějak s tím malým pindíkem nemůžu domluvit, než se mi to podařilo (teď jsme to dýl nedělali), tak se mu ztopořil a pak přes ten žalud nešel přetáhnout, vždycky to chvíli trvalo, ale těch nervů, můj řval na mě, já na něho, bylo mi špatně, už jsem skoro volala doktorku, malej taky řev, no nic příjemnýho. Tak doktorka říkala, at toho necháme. Tak nevím :frowning2: Násilím bych mu ho stáhnout nenechala.
24. čer 2010 v 09:44  • Odpověz
Ja se mu ho ani nechytam. doktorka v roce na prohlidce kazala stahovat,zkousela to,tak jsme se docela chytly....ve trech letech taky....ja to nechavam tak.
24. čer 2010 v 09:50  • Odpověz
Ahoj holky,
otázka v kolikati měsících jste začali dávat první mrkvičku? V rámci ještě kojení. A řekla Vám to dr nebo jste začali samy?
A nebo Vám řekla že je to na Vás?
Sorry za tolik otázek :grinning:
24. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
Mill u malyho ve 4 mesicich,od dvou byl na UM.
u male v pěti,do pěti byla na MM,od pateho na UM.
Tedka jsem docela slysela ze uz to neni jako driv,ze na mm prikrm od 6m,na UM od ctyr,ze obe se maji prikrmy davat az od pul roka,pokud UM staci.

Nevim no,se ridim instinktem a pocitem....ja sama jsem se dr v peti mesicich ptala,jestli uz ji muzu davat prikrm
24. čer 2010 v 09:58  • Odpověz
a raakosnicku myslíš, že ji má tvůj synek taky zúženou, nebo proč to nechceš stahovat, jestli vám to jde dobře?
milin my od ukončeného 4.měsíce, byl ale od narození přikrmovanej, když jsme byli na kontrole, tak jsem se doktorky zeptala a řekla, že můžeme. Každopádně malýmu moc chutnala, přeci jen je to něco jinýho než jen pořád mlíčko :slight_smile:
24. čer 2010 v 10:01  • Odpověz
romi nam to neslo vubec, ja jsem to ani nedelala az dr nam kazala ze musime.tak jsem se jala do hledani na netu a cteni clanku a hned jsem mela jasno.
casto se to upravi samo...a taky pomalu ano,uz ted kdyz ho meju,tak vidim,ze to jde...
24. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
Romi - tak se držte a pak písni, jak jste dopadli! snad to bude v pohodě! já mám teda z té předkožky taky strach, tak uvidíme, co řekne doktorka na roční prohlídce.
Mili - já jsem začala dávat mrkvičku v pěti měsících, protože mi malý pěkně prospíval a poradila mi to doktorka. jinak se doporučuje kojeným dětem dávat od šestého měsíce, jak píše rakosniček. no a po týdnu jsem mu přišupla zemáček a jak mu to jelo. má to rád do dneška. masíčko jsem dala až od půl roku.
rakosničku - asi si taky budu muset přečíst nějaké články,nevím o tom nic :frowning2:
24. čer 2010 v 10:51  •  1 dítě  • Odpověz
Předkožku nepřetahujeme. Volíme konzervativní postup, minimálně do 2–3 let. Jen pokud lze zcela volně předkožku přetáhnout, je to možné, ale bez násilí. Násilné přetažení předkožky vede k tvorbě drobných trhlinek, které se zajizví a předkožka pak ztratí svou pružnost a nejde přetáhnout vůbec.
24. čer 2010 v 10:57  • Odpověz
24. čer 2010 v 11:00  • Odpověz
tak jsme holky zpátky. Daník byl statečnej, vůbec nebrečel, dokonce sám hlásil doktorce, že se mu má podívat na lulíška. Šlo jí to krásně stáhnout a pak i zpátky, říkala, že žádný problém není.
Takže auto bylo :grinning: .
Nám ho poprvé stáhla ve 2 letech, já ho pak ale nestahovala, až kolem Vánoc a zjistila jsem, že mi to nejde, ale jenom jsem to dělala špatně, nebo jsem se prostě takovýho malýho lulíška bála. Jsem ráda, že je to v pořádku. U holky naštěstí takový problémy nebudou :grinning: , i když můj zase říkal, že naopak může přijít v patnácti s tím, že je těhotná :slight_smile:.
Ale je fakt, že každej doktor na to má jiný názor a pravda je, že prostě někomu se to uvolní až později a když se nedělá bublina-balón při močení, je to o.k. a taky bych to nehrotila. Kámošce ale doporučili přetahovat od roku, někteří to zase nestahují vůbec, jak má pak laik vědět, co je a není správný, že jo....
24. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz
Romco to je ono,na tohle jsou fakt rozdílný názory. já se spíš už řídila,tím,co dělají ve světe.
Casto se rika,ze az kluci dorostou do veku,ze si s nim hrajou,pomuzou si tim hodně sami.
24. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz
raakosnicku jj, jenže náš malej si s ním hraje už teď, ale tak, že si ho chce vtáhnout dovnitř, nebo jak to nazvat :grinning: .
Mě jde spíš o to, aby se mu tam nehromadil maz nebo tak, jinak si taky myslím, že není potřeba stresovat matky v roce nebo dvou, když to nejde.
24. čer 2010 v 19:22  • Odpověz
tak vymyt to vtsinou jde,staci :promnout"
24. čer 2010 v 19:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.