• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
@milin Mili, to uteče a aspoň si nebudeš nic vyčítat, že jsi jí dala mrkvičku moc brzo. no a kdyby jsi to třeba nevydržela, tak taky nevadí. hlavně že Sárince chutná a roste jako z vody! jj, Ondráškovi se v bazénku moc líbí. dnes jedeme k mamce na týden, tak se těším. v baráku bude větší chládek, venku dvůr, bazén, pohodička. teď ale ještě vysávám a malý hrozně řve. na cokoliv vrčícího si už zvykl, ale ten vysavač se mu nějak nelíbí. tak ho hladím, dělám mu malá, jako že nám pomáhá, že papá drobky a stejně to nepomáhá :frowning2:
1. črc 2010 v 09:43  •  1 dítě  • Odpověz
Dobré dopoledne, Daník si hraje se svojí megagaráží, já vařím a hovím jako vždy u PC :grinning: .
Milčo, penízky byly hned ráno na účtu, tvoje zboží už je na poště.
Simčo nohy, nooo, nejlepší to bylo v lázních, teď je to bída. Zlatý pomalý Danečkův krok :slight_smile:, pohoda, klídek, aspoň se má člověk na co vymluvit, že jde pomalu.
Já bych teda s tchýní taky nebydlela, zvažovali jsme to před dvěma lety, tchán náhle zemřel, ale pak jsme od toho nějak upustili....Samozřejmě až bude stará - no už jí bude za dva roky 70 a bude pomoc potřebovat, tak se tam asi nastěhujeme...ale mě se celkově ten barák nelíbí, je přímo u hlavní silnice (tehdy si mohli vybrat, které stavební místo chtějí a kde, fakt výhra u té silnice), je celý podsklepený, jsou do něj tři vchody, což mě známou poseru fakt netěší :slight_smile:, měla bych strach ze zlodějů, přeci jen je to jinak, když je vchod jenom jeden, že.
Tak Dan si moc dlouho nepohrál, chce si malovat, tak po sobě ani nečtu a jdu rozdělat pastelky :confused: :grinning:
1. črc 2010 v 10:54  • Odpověz
Ahoj holky,malý spí,tak můžu kuknout,jinak kolikrát nestíhám.Měla jsem jít dnes k zubaři a zaspali jsme.Malý se vzbudil na krmení okolo 7.,dostal mlíčko a pak že si ještě zdřímnem,no a zaspali jsme:DNevadí,objednám se na jindy.Dneska tam je zase vedro,jak prase,nemám to moc ráda.Mít tak už zahrádku s bazénem,tak mi to ani nevadí,ale rozvalovat svoje špekoně někde na ´koupáku,bych se asi propadla hambou.Kupodivu mi to nevadí ani u moře.Jinak holky,kdyby jste některá veděla o někom.kdo by chtěl lehátko od Fisher Price kolekce Rainforest,tak ho za poloviční cenu prodávám:slight_smile:

milin:Je to težší bydlet s rodiči,ale my s našima vycházíme fakt senzačně,navíc oni nám do soukromí lozit nebudou a do hádek už vůbec ne.Děláme to hlavně kvůli hypotéce.Než jsme měli svůj byt,tak jsme u nich taky chvíli bydeli a problém žádný.Ale věřím,že jsou i případy,kdy se prostě 2 generace nensnesou.JE to hodně i na povaze aj.Co se týče té mrkvičky,tak už ji klidně zkus,ale jen pár lžiček,ať si malá zvyká;) A třeba u nás seděl Domča až teď okolo 11m,dříve se plazil a pohyboval všelijak,ale sám si nesedl a když jsme ho posadili,tak byl nestabilní.To se zadává jen do tabulek,že má dítě sedět v 6m,ale moc dětí takhle přesně nesedí.Některé i později.Uvidíte;)

sajma:Náš malý se bojí zase odsávačky,ale shrozně.Jak ji dáme na vysavač,to je řev,jak hrom.na samotný vysavač už si zvykl a neřve.Jo a bojí se fénu trochua když si umyjui vlassy a mám na hlavě ručník.To taky ječíval,jak pominutý.Teď už jen občas.
1. črc 2010 v 11:01  • Odpověz
ahojky tak maly taky ted usnul tak rychle jdu neco uvarit... teda vy toho vzdycky napisete a ja to tu louskam :grinning:
jinak my chceme stavit "blizko" tchyne - taky z toho mam obavy - musime to jeste zkonzukltovat... ale s nasima je to jakz takz...
mili - my davali mrkvicku od 6 mes, a sedet nesedel stabilne snad ani v 8 mes az ted se mu to dari a to nekdy taky tak zavangluje ze ho chytam...
simi - uzite si bazenku u mamky - my jsme v bazene denne a ten rev jak lezeme z nej - nevim jak ho budud tahat dnes kdyz je pavel v preci... jo dekujeme za prani k svatku - romcovi taky vse nej k narozeninkam.... nam lezou dalsi zuby tak je zase veselo... :sweat_smile:
jo holky jak vecer uspavate?? maly se ted tak pokazil s tema zubama - porad jen vyvadi... :frowning2:
1. črc 2010 v 11:48  • Odpověz
Já se teda přiznám, že bych nebydlela ani s našima :grinning: . Tchýně je přes cestu, jsme tam každý den, takže myslím, že nestrádá, i když by asi brala, kdyby tam nemusela být sama....
Jééé bazén bych si taky dala, tak snad v sobotu u našich se napustí - ale je to jenom takovej nafukovací, ale velkej, tři se tam vlezou :slight_smile: teda dva velcí a Dan :grinning: .
Dan už čtvrt hodiny válčí s jídlem, má kuřecí nudličky na leču a těstoviny a právě na mě volá, že už ho to nebaví papat :grinning: no ani se mu nedivím, beztak to má už studený, ale kdybych mu te´d nabídla čokoládu, tak ju sní ani neví jak, zlobidlo jedno.
Tak ho asi osvobodím :wink:
1. črc 2010 v 11:55  • Odpověz
leu:My uspáváme většinou tak,že si ho vememe do postele a pak přeneseme,i když se někdy stane,že už se nám nechce vstávat a tak spíme všichni tři spolu.A když je hodně unavený,tak většinou usne i v postýlce sám hned po krmení a koupání.

romčo:taky nám dneska jídlo nějak nelezlo a to měl tresku s bramborem.Krmila jsem ho pěkně dlouho.Za to když jsou těstoviny s nějakou omáčkou,tak to dlabe,jak divý :grinning: u nás teda čokoláda ještě nejede,ale sušenky a piškoty,to by mohl jíst pořád :grinning:
1. črc 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj holky
jedu dneska ke tchánům a budu tam celý týden,pač oni zítra odjíždějí na dovolenou.Mají sice net,ale nevím jak budu mít čas chodit jsem za Váma. Budu mít k dispozici auto tak asi možná budu objíždět všechny kamarádky apod.A hlavně budu ve městě kde mám spousty kamarádek.Takže budu běhat za něma.
Přeji Vám krásný víkend a bude nádherně tak si udělejte s miláčkama krásný výlet. :wink:
Papa holky. :slight_smile:
2. črc 2010 v 08:44  • Odpověz
Ahojte holky, tak jsem Vás snad celé dočetla. Je toho tolik nového. Gratuluji ke všem narozeninám :slight_smile:!!!
Co u nás nového? Pořád jezdíme do Brna na kontroly cca po 7 týdnech a je to naštěstí pořád stejné = dobré! Ale pořád mám strach. Dokonce nám dr řekla, že by neměl vůbec na sluníčko, jelikož horko zvětšuje objem mozku a Davídkovi by to mohlo uškodit a vrátit se hydrocefalus, takže chodíme ven jen ráno a občas navečer a jinak jsme doma v chládku nebo max přejezdy autem s klimou.
Dáda už se plazí a jede jak drak! Začal jeden den jen takový posun a druhý den už jsem za ním lítala jak hadr na holi, takže radost. Už dává i kolínka pod sebe, takže lezení už snad taky brzo příjde, uvidíme!
Stále kojím 4x denně, i když mám pocit, že tam nic nemám, tak to Dáda vytáhne - je šikovnej kluk.

Pamatujete, že ještě před rokem tady některé z nás seděly s pupkem a bavily jsem se o tom, co nakoupit a co ne :slight_smile:)) teď nad tím často přemýšlím. Mějte se holky, jdu spát )))
2. črc 2010 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj holky,jsem tu jen tak na skok.Musím se s vámi podělit o novinku :slight_smile: Domča si dneska poprvé sám stoupnul.Chytil se pohovky v obýváku,první byl na kolínkách a najednon stojí.Jen nevěděl,jak dolů,takže ty pády,to bude teda něco :grinning:
2. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz
Veru tebe asi jeste neznam, ale ver,bude dobre.

a jinak vsechno straasne utika,ped rokem jsem silela presz leto,ze je daleko do porodu a hop,v zari jsem mela mimi u sebe

Niski konci ti pohoda,klidek :slight_smile:
2. črc 2010 ve 21:35  • Odpověz
raakosnicek:Taky jsem si vzpomněla,v tuitob dobu jsem minulý rok zažívala muka a 29.7. už byl malý na světě a to nedej bože,kdybych přenášela,tak to vycházelo až pomalu na 10.8. ten porod.Máš pravdu,už je to horší teď,jak všude vleze a vše prošmejdí a tak až bude chodit,tak se od něj raději nehnu.Nejvíc ho zajímají nůry od počítače a jiných spotřebičů,takže chrániče do zásuvek a vše z jeho dosahu pryč:D
3. črc 2010 v 09:59  • Odpověz
Holky mám dotas,jak a kdy se naučili vaše deti pít z hrníčku a sami papat?Nevím odkdy to tak začít trénovat :wink:
3. črc 2010 v 10:02  • Odpověz
to poznas, maly prvne chtel mit svoji lzicku a ja ho krmila,pak uz si daval sam do pusinky(no zkousel)a ja mezitim dodavala, a pak uz nechtel at ho vubec krmim a jedla sam, nejak kolem roka,roka a pul???
3. črc 2010 v 10:10  • Odpověz
nicki Juli chtěla sama jíst po roce a Samík kolem toho roku a půl.
3. črc 2010 v 10:24  • Odpověz
Děkuju,tak už pomalu začne,protože lžičku mi chce pořád tahat z ruky.A z hrníčku??Nevím,jak ho to naučit :unamused:
3. črc 2010 v 11:25  • Odpověz
Ahojky.
Nicki to je malej šikula! Ale jak píše raakosnicek, je konec klidu :grinning: . jinak u nás pán začal sám jíst cca ve dvou letech, až začal chodit jednou týdně do jeslí a doteď je rád,když ho někdo nakrmí...nevím, po kom je to dítě tak pohodlné :grinning: . Je to asi ostuda, ale až teď začal jíst třeba Pribiňáka sám, ale jogurt nebo přesnídávka je moc řídká, to musím já. Polívky jí, další taky, ale když mu nechutná, nebo nechce, tak volá, abych ho nakrmila a můj zuří. Mě to ale zas tak nevadí, věřím, že čím bude starší, tím víc to bude lepší, jako všechno :slight_smile: .
3. črc 2010 v 11:25  • Odpověz
Víte holky všechno má svůj čas a každé dítě je jiné,např.Juli neměla plinky už od roku a půl jen na noc,Samík má doteď i přes den,sice už to trénujem,ale je prostě víc pohodlný,to samí i s tím krmením,a najde se samozřejmě víc věcí a i když jsou ze stejného vrhu :wink: jak se říká tak jsou rozdílní
Nicki hrníček ti neporadím,Juli se to naučila jaksi sama,ale Samík ten to pořád rozlíval,takže mu to nedávám,pije z takového hrnku s násoskou jak se to musí cucat nebo z flašky od jupíka atd.
Romi už se ti to jaksi blíží :wink:
Veru je dobře že jste pod stálou kontrolou,uvidíš všechno bude v pohodě :dizzy_face:
3. črc 2010 v 11:47  • Odpověz
samik:máš pravdu,že každé dítě je jiné.Domča nelozil ani se nijak moc nepochyboval do 10 měsíce a pak najednou během 14 dní zvládl úplně vše a už se opíral i o nábytek,ale klečel na kolenou.Některé děti už zvládají lozit v 7měsících.Ten hrníček se sosáčkem mám od Aventu(Magic Cup),ale má ten sosáček víc úzký,tak furt neví,jak z toho pít:D
3. črc 2010 v 11:54  • Odpověz
Holky dneska jdeme ve 14hod okouknout ten domeček,měli jsme včera,ale můj musel být dýl v práci,tak to padlo.Tak se těším jak malá :grinning: :grinning:
3. črc 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahojky,tak jsme doma. Bylo super, ale cesta nás zmohla a to vedro totálně ubilo. Až se vybalím kufry a uklidím všechny krámy dočtu si Vás. Ještě nám jedno otázku, co by jste řekly tomu kdyby jsme si vytvořily uzamčenou diskuzi?? Stejně se k nám skoro nikdo nový nepřidává a tak by jsme jistotu, že nás nikdo nečtě nebo nešmíruje. Samozřejmě když by jste byly proti, zlobit se nebudu, byl to jen návrh...............
3. črc 2010 ve 14:02  • Odpověz
nicki prohlídku si užij! Je to paráda chodit a vybírat, že jo :slight_smile:
Jituš já jsem to už chtěla kdysi taky navrhnout, ale bylo mi to blbý, když jsem vlastně skoro nová :dizzy_face: , je fakt, že pak by člověk mohl psát fakt všechno, nebo se i na všechno zeptat :slight_smile:
Evčo jj, blíží je to děsný, ale tady mi to ukazuje víc, jsem teprve zítra ve 33tt :slight_smile:
3. črc 2010 ve 14:34  • Odpověz
Holky tak prohlídka paráda,dokonce topí na tepelné čerpadlo,což využíva teplo ze země(ze zahrady).Je to teprve 5 let staré a vevnitř to bylo opravdu krásné.Paní majitelka teda zvláštní,dost zamlklá a jakoby smutná.Odhadovala bych,že se buď rozvádí nebo prostě nezvládají hypotéku,protože kdo by chtěl opouštět tak krásně bydlení?TeĎ jen budeme vyřizovat hypotéku:slight_smile: Snad to vyjde.Pak určitě budete moct v týdnu přijet s prckama na koupačku a nějaký studený koktejlík nebo grilování,aspoň tam nebudu celý den sama s malým.Rodinka se stejně vrací až okolo 17hod.

Proti uzavření diskuze taky nic nemám,ale aby to neodradilo další maminky co by se chtěli třeba přidat :wink:

Romčo:to máš pravdu,to je na tom snad to nejlepší.Podívat se jak to vevnitř vypadá a jak to tam mají zabydlené.To bříško ti v těch vedrech nezávidím,náš Domča se narodil 29.7. a pamatuju jaké to bylo nosit mimčo v těch vdrech a to byl venku v 39tt,nedejbože kdybych přenášela.To mi vycházel termín na 10.8.A co vlastně čekáte??
3. črc 2010 v 16:56  • Odpověz
Nicki super, ze se vám bydlení líbilo
3. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
Nicki Romca čeká holčičku :wink: ....je fajn že se vám domeček líbí
Taky nemám nic proti uzamčené diskuzi,a když se nějaká mamka bude chtít přidat tak když s tím budem souhlasit,tak klidně by mohla ne?!
3. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
Jojo,mně to taky nevadí;)Ať se to klidně uzavře :grinning:
3. črc 2010 v 19:39  • Odpověz
tak počkáme ještě na ostatní holky jestli sdílí náš názor :wink:
3. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
my jsme nedavno uzavřeli listopadovou skupinu, ja jsem pro.
3. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz
a jednu Zlinskou diskuzi uz jsme presouvali pod zamek zimě
3. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz
Nicki holčičku, jak psala Evča, už snad KONEČNĚ máme vybraný jméno - Gabriela, abych se tím už nemusela zabývat, tak hned ve středu skočíme na matriku - nejsme sezdaní - a vyplníme prohlášení o jméně a bude hotovo....všechna jména, co se nám líbí, jsou v červenci nebo srpnu, já chtěla, ať to má dýl od sebe.
Daník se narodil 38+1tt, tak doufám, že malá bude to samý, stejně doktorka teď naposledy říkala, že pokud do 38-39tt neporodím, nezačnu rodit, tak mě asi udělají císaře, nevím, uvidíme. To je prima, že se vám v domečku líbilo, no jo, asi to je pro majitelku těžký, jestli je opravdu novej a pěknej, stěhovat se někam kdo ví kam, že. Ale to je hold život :slight_smile:
Joo a ještě jsem chtěla k tomu učení jíst sám - ono to většinou je tak, že dítě samo vezme mamince lžičku a chce to zkoušet - kámošce tak taky malá chtěla papkat sama už v roce, náš mistr nic :grinning: , pohoda, klídek, hlavně, že mě někdo nakrmí :slight_smile:))
3. črc 2010 ve 21:06  • Odpověz
Romi jj, maly si proste rekl sam, odmital jist ze lzicky,kterou jsem mu daval do pusinky ja, vztekla se a vyhanel me od talire
3. črc 2010 ve 21:11  • Odpověz
No nám tvrdili taky pořád,že to bude holčička a nakonec se při jednom utz natočil tak,že šlo vidět na pindíka. :astonished: Byl to trošku šok,hlavně,když už jsem kupovala některé kousky do výbavy v růžové barvě :grinning: Jinak včera, můj volal ještě s tím realitním makléřem, co má na starost ten baráček. No chlap fakt blbec ,a to je ještě slabé slovo,jinak bych musela být mnohem sprostější!!Nabídli jsme mu teda cenu,za kterou by jsme byli ochotní ten dům vzít.Je o něco nižší,vzhledem k částce,kterou za to chtějí a taky chceme méně pozemku..Ale pan makléř,že by se to dalo usmlouvat.Navíc teda baba fakt vyčuraná,nechtěla k tomu započítávat ten bazén a zbytek pozemku,ale pouze pozemek 1000m2,který se táhne od hlavní brány,směrem dolů až pod ten dům,kde je takový sad.Což my jsme nechtěli,tak že to vyměníme za pozemek okolo domu vč. bazénu a dole ten sad či co,ať si nechá.Měla to vyměřené podle jednoho betonového sloubku u brány,směrem svisle dolů.A prý ten bazén a tak už je na listu vlastnictví patřícímu k tomu pozemku vedle s těmi ovcemi,no mám v tom sama bordel,protože baba nám taky při prohlídce nic neřekla,jak leklá ryba!!!Pak jsme řešili financování.Jeho realitka má smlouvy s 2 bankami na poskytování hypoték,ale my máme vybranou banku jinou!To se mu nelíbilo.Navíc si chceme udělat vlastní tržní odhad nemovitosti.To se mu taky nelíbilo.No blekotal,že si svou kancelář budoval 16let a že naše financování nechápe,že on má smlouvy s dobrými bankami.No pak řekl,že se ozval ještě jeden kupec,co má plnou částku v hotovosti,ale že to se mu taky moc nelíbí,že jeho financování je opravdu výhodné.Tak buď na nás tlačil,nebo je to pravda :unamused: No prostě má za to asi dobré prachy.No nakonech teda(co prý za každým 10 slovem mlekotal o tom,jak dlouho pracoval na službách a budoval svou kancelář...16let :grinning: )řekl,že naši nabídku předá manželům(jsou po rozvodu-jde o majetkové vyrovnání) a jejich právníkům.No prostě tomuto chlapovi jde spíše o peníze které dostane za nové klienty pro banky a své jméno( :grinning: hlavně vše dle norem),než o to,aby ten barák prodal.Navíc paní si kupce vybírá i sama.Tak snad jsme se líbili.Ještě jsme koukali na jeden moc pěkný velký domeček na Mladcové,ale prostě do tohoto jsem se úplně zamilovala :frowning2:
4. črc 2010 v 09:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.