• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Já jsem tadýýýýýýýýýýýýýýý!
Vy už jste mě odepsaly? Potvůrky!! Máme plno práce, ale každý den minimálně nakouknu, když už není čas na slohovky :wink:

Holky, včera jsme měli slušnou krizovku - prcek spal přes den tak dohromady 20 min. Jen mi tady ječel - byla to krize. Nakonec jsem se dověděla, že asi jak pil, tak vypil jen to přední mlíčko - ono je prý hodně sladké a nezasytí tolik, jako to zadní. No a po vypití toho předního mi vytuhnul. Ono mu to v bříšku začalo kvasit a bolelo ho to, proto ječel, pak se zase trochu napil toho předního a byl to začarovaný kruh. Takže teď, když při kojení usíná, tak ho budím a dneska je to daleko lepší!!! :wink: Jsme byli i na procházce - a bez řevu!!!!!

By měli dávat v porodnici nějaký manual - matkou snadno a rychle - nebo něco takovýho :grinning:

Sis, už to máš za pár! Těšíš se?

Jablu, jak je?

Mili, moc bych ti to přála, snad se vám brzo zadaří.

Holky, vůbec se v tom nevyznám - co znamenají ty zkratky IUI a IVF? Nikdy jsem to neřešila, takže nevím.
27. lis 2008 v 15:15  • Odpověz
Ahojky Niw,

jestli můžu poradit = zkus přední mléko z větší části odstříkat,aby se Vojta rychleji dostal k tomu zadnímu,zasytil se a spinkal.Pokud by bříško bolelo moc,obyčejně se dávají kapky Sab-Simplex,ale já preferuju spíš sirup Nutrolin B.To by mělo pomoci.Rozhodně bych to ale zkonzultovala s dětskou MUDr.

Jinak já už se taky postupně blížím k porodu,i když jsou to ještě 2 měsíce,uteče to jako voda...V pondělí jdu na kontrolu a měl by proběhnout ten velký UTZ ve 30tt i když budu skoro 32tt...Řekla bych,že porodím malého hrocha = mám ho snad všude a strašně kope... :wink:
28. lis 2008 ve 12:09  • Odpověz
Ahoj holky,
Sisi tak to je super ze jdem ve stejny den na Ko. To budu na tebe myslet :wink: Vis ja na to Ivf mysli stale, ale ja s toho mam strasny strach. Ale zrejme to tak dopadne pac po inseminaci mam strasny krece a bolesti.A to pak 1.5hod trpim jako kun.Ale je to proste vse o penezich takove IVF. inseminace je zadarmo.Zatim. Zkusime a snad se to podari prirozene moc bych si to prala :slight_smile: Jsem s toho trosku uz unavena.Vsude okolo jsou maminy ci zacinajici tehule.A to moje kamardky jsou uz tehotne skoro vsechny jen ja nic.Je to v celku hodne deprimujici.

Niwek IUI - znamena Inseminace vpraveni spermiji do delohy.
IVF - je v podstate umele oplodneni :slight_smile:

jinak holky moc dekuji ze na me myslite :slight_smile: moc mi to pomaha dekuji. :slight_smile:
28. lis 2008 ve 20:27  • Odpověz
Ahojík,od pátku jsem na propusce,ale dnes večer se vracím,vubec se mi tam nechce,malá začíná být marod,má 38horečky,je mi líto tady nechat!
Jinak vporodce jen nečiinně ležím,jian ob den ktg a utz!jinak nic.....prostě nuda ne entou,ale vpondělí se na vizitě optám,jak to jako bude dlouho trvat,pač chci alespon vědět datum do kdy to musím vydržet,jinak bude vyvolaný porod.Jinak nic nového!
Opatruhjte se
30. lis 2008 v 10:40  • Odpověz
Bedi,

obyčejně dvojky nechávají do 38tt,takže už se to zřejmě bude brzy řešit.Vydrž,držím pěstičky!! :dizzy_face: :wink:
30. lis 2008 v 18:33  • Odpověz
Ahoj holky!Jsem ze Zlínska a ráda bych se přidala mezi Vás.Jsem ve čtvtém měsíci a na miminko se moc těším.
1. pro 2008 ve 14:23  • Odpověz
Ahojky holky,

Bedi, bych si tak dovolila tipnout, že příští týden už budeš mít prcky u sebe - vydrž!! :wink:

Mili, diky za vysvětlení - konečně mám jasno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Carnulko, vítej!!!! Napiš něco o sobě, ať o tobě taky něco víme - to víš, ženské zvědavé! :grinning: :grinning:
1. pro 2008 v 17:29  • Odpověz
Ahojky všem :slight_smile:
Jojo NIw, už to mám za pár, a těším se moc a nejenom já, ale i manžel. Dokonce už mi začínají opuchat nohy a ruce. No a v pátek jdu na kontrolu.A co malý už tak nebrečí?
Jablu, tak jak jsi včera dopadla na kontorle?
Milin, neměj srtrach z IVF, třeba ani nebude třeba :wink: . Držím pěstičky :wink: .
Bedi, však už brzy budeš doma a to se 3 dětmi najednou. Doufám, že malé už je líp a nemá takové horečky.
Ahojky Cranulka vítej k nám, konečně nás tu zase přibývá. Něco nám o sobě písni :wink: .
2. pro 2008 v 09:32  • Odpověz
Ahojky Sis,

kontrola mě trochu zklamala,protože velký UTZ + KTG a další kontrola bude až 22.12. :frowning2: Ale má to svůj smysl = MUDr. to potřebuje zkontrolovat před Vánocemi,aby byl krytý,tomu rozumím...
No... a zítra opět do DIA na kontrolu... :wink:
2. pro 2008 ve 14:13  • Odpověz
Ahojky všem :slight_smile:
Jablu, tak to nechápu aspoň ten ultrazvuk ti mohli udělat. Se divím, že si to nechávají před vánocema.
Já počítám, že taky budu chodit na kontrolu i mezi vánocema, pravda termín se blíží.
No a jak jsi dopadla dneska? Potom písni.
3. pro 2008 v 09:14  • Odpověz
Ahojky Sis,

dopadla jsem vcelku dobře.Hodnoty glykemií mám OK,ale chce ještě kontrolu 6.1.09.Prý poslední...Dneska tam bylo tolik staříků a v čekárně nedýchatelno.Málem jsem se vyvrátila... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenže na staříky otevřít nemůžeš.navíc tam jsou jakési "zacedené partičky",které chodí na kontroly ve stejný termín,no hrůza... :wink: :sunglasses:
3. pro 2008 v 11:21  • Odpověz
Ahoj holky,
Sisi no IVF se bojim.Nevim proc ale prijde mi to ponekud slozite a moc narocne.Hold mam s toho strach.
Ale ted uz vim ze to opet nevyslo.Od vcera krvacim sice jen trochu a poradna MS to neni.Vubec nevim jestli pujdu v patek na KO.Jsem s toho spatna.Vubec tomu nerozumim, moje telo si proste dela co chce. :angry:

Carnulko vitej mezi nami.To je moc hezky ze jsi tehulka.A odkud jsi? :slight_smile:
3. pro 2008 ve 21:25  • Odpověz
Ahojky, dneska píšu dřív, jelikož se jdu zkrášlit, abych trošku vypadala :grinning: :grinning: :grinning: . A taky proto, že se dlouho po porodu nikam nedostanu, no zkrátka jdu se ostříhat.
Tak to je dobře Jablu, že tvá glykemie je v pohodě. No ani nemluv já jak byla na cukr tak jsem to tam odležela na lehátku u sestřiček, ti staříci jsou hrozní.
Milin, neboj se IVF :wink: . To mě moc mrzí, že to nevyšlo, ale neztrácej naději, ono se štěstíčko usměje i na tebe :wink: , jen nesmíš přestat věřit. Já si tím vším prošla, vím o čem mluvím. A spoustě snažilek držím móóóóc pěstičky a ty patříš mezi ně :wink: .Holt tělo si někdy dělá co chce. Já to vždy obrečela, ještě, že mám doma takového manžela, který mne pokaždé utěšoval, no a já se vždy vzchopila - musela jsem, nic jiného ti nezbývá.
No a teď jsou přede dveřmi vánoce, tak si doma odpočineš, budeš chodit na návštěvy a trochu odpoutáš myšlenky od snaženíčka. Chce to pevnou vůli a já věřím, že to zvládneš :wink: .
4. pro 2008 v 08:54  • Odpověz
Ahoj Sisi,
tak zitra jedu rano na KO.Zpravicky napisi az vecer.
Tobe preji at Kontrola dopadne dobre.A hlavne si nechej pekne ucesat vlasky, ja jdu tez.Jsem objednana na 17hod i s kamaradkou tak doufam ze to dobre dopadne.
Jinak se mej hezky a rano na tebe budu myslet, ja jdu na Ko 7.30.Papapa Sisi.

Holky a co vy ostatni?Jak pak se mate? :slight_smile:
4. pro 2008 ve 21:11  • Odpověz
Ahojky holky,
tak co, neodnesl vás včera čertík?
Jak vám dopadly kontroly? A co vlasy? Jste mě docela inspirovaly s tím stříháním , jen nevím, jak to udělat. Odejít od mláděte nemůžu - to budu muset nechat asi až mezi svátkama, až se uvidím se známou kadeřnicí. Jinak, příťa už si asi chudák zvykl, že chodím doma jako pometlo - se kolikrát v poledne přistihnu, že jsem si ani nestihla vyčistit zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, je to šrumec. Ale už to aspoň začíná být sranda - malý už má 6 týdnů :confused: - letí to.

Co Beda? Máte o ní nějaké info?

Holky, co vy a cukroví - pečete? Já se pořád přemlouvám, ale nevím, jestli najdu čas a chuť....

Pa!
6. pro 2008 v 19:01  • Odpověz
Niw,

mě můj příťa zakázal cokoliv péct,protože každý sní jen pár kousků a zbytek se dává buď do mrazáku nebo se vyhodí.Tak jsme se domluvili na sušené ovoce,čerstvé ovoce a ořechy(para,kešu,pistácie...)...
Jinak jako pometlo chodím taky,ale nějak to neřeším...Mám kadeřnici ve ZL a dojet tam je pro mě teď obtížné... :wink:
6. pro 2008 ve 20:59  • Odpověz
Jablu,
tak jsme to cukroví včera doma probrali a došli jsme ke stejnému závěru jako vy. Nakoupíme oříšky, ovoce a bude to. U nás je to ale z opačného důvodu. Já mám po porodu ještě 3 kg nahoře, příťa si stěžuje, že je tlustej - tak jsme to prostě odpískali. Super, mám to bez práce.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2008 v 10:40  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile: , tak jsem ostříhaná, ono to už moje vlasy potřebovaly, nechala jsem si zrátit ofinu a vůbec všechny vlasy, však se potom nikam nedostanu.
Miln tak jak dopadla tvoje kontrola?
Moje dobře, srdíčko bilo moc hezky. A jelikož jsem se cítila dobře, tak jsem večer vyrazila v doprovodu manžela na vánoční večírek naší firmy (pracujeme ve stejné firmě). Samozřejmě jsem tam nebyla do konce, ale byla jsem ráda, že jsem si popovídala s lidma, které jsem dlouho neviděla.
Niw, já tento rok nepeču, jenom bych chtěla den před štědrým dnem upéct vánočku. Jinak cukroví mi slíbily maminky, tak až příští rok budu něco péct. Já bych to asi už v pohročilém stádiu těhu nezvládla.
Stačí mi teď, že se u nás dveře s návštěvama netrhnou a to chystání pro ně mě zmáhá, ještě, že mě manžel pomáhá co se dá.
Jo a na další kontrolu jdu zase tento čtvrtek, a už budu chodit až do porodu každý týden.
8. pro 2008 v 18:41  • Odpověz
Ahoj holky,
Sisi zkopla jsem ti jsem svoji slohovku co jsem psala holkam na jine diskuzi.

Tak ja tedu zacnu svoji slohovku.
Ve ctvrtek ráno jsem si udělala test, test byl pozitivní druhá čárka byla vidět, ale nebyla tak silná jako ta druhá.Sedla jsem si na vanu a nechápala.Byla jsem tak strašně šťastná, že jsem hned zavolala Toma.Samo že byl překvapený jako já.Jenže nebyl čas si něco říct pač jsem pelášila do práce.Jenže v práci hrály myšlenky jen na jednu věc.A to že těhotná nejsem pač to bude určo pregnyl.Takže bylo po radosti.Večer s přítelem jsme byli štastní a tak jsem mu nic radsi neřekla.V pátek ráno jsem test zopakovalo, byl též pozitivní, ale čárka daleko slabší než ve čtvrtek nebyla skoro vidět.Takže my bylo jasné že nic. Na KO ve Fertasu byl dr. Vodička.Řekl ze vajíčko prasklo a odeslo.Sliznici mam vysokou 10mm.Pry je tam sance, ze se to podarilo, ale ja nevim jestli mohl videt neco jineho?Samo mi rekl ze test byl pozitivni diky pregnylu.A ted rana pod pas, rekl mi ze po nezdarenych IUI by bylo pro me vhodne IVF a to jsme presto zdravi oba dva.Rekla jsem ze chci vysetrit genetiku imunolgii a jeste nejake vysetreni.Rekl mi ze to neni treba, ze nevidi duvod proc by se to melo vysetrovat.A tak mi rekl ze mam prijit v lednu na KO a meli by jsme zacit stimulovat na IVF.
Odesla jsem s tama pekne nastvana!Jsme se s Tomem bavily a nikomu z nas se do toho nechce.Radsi by jsme zkusily jeste IUI a pak by se uvidelo. Jenze ja jim podepsala sice souhlas, ale ten muzu kdykoliv zrusit.
Jsem hodne smutna a na dne. Neverim tomu ze by se to podarilo. MS jeste nikde a to krvaceni uz taky nemam trvalo to jen 3 dny. Takze jsem zvedava jestli vubec dorazi.

Holky ja vubec nevim co delat.Do IVF se nam jeste nechce, vubec nevim jestli to pochopi ve Fertasu.Nechceme ani prechazet do FN pac nechceme cekat na dalsi pohovor a ty dalsi postupy.Nechame to ted tak.Jsem jen rekla ze si zkusim koupit ovu testy.A pak se uvidi.Po Novym roku snad na neco prijdem.

Sisi dnes jsem si udelala test je absolutne negativni! Myslim si ze pokud se to nepovede o Vanocich tak asi mozna do toho pujdem.Opravdu nevim je to jen spekulace.
Tak ja jsem byla v patek tez u kadernice, pristrihla jsem si jen konecky a obarvila jsem hlavu ze zrzava spise uz skoro z blond na na hodne tmavou hnedou.Ale ja se sama sobe libim, porad koukam do zrcadla ci do vykladu jestli jsem to ja :grinning: ale jinak je to dobry.Skoda ze nemam fotak nechala bych se hned vyfotit.
Jinak ja nepecu.Proste bude jen ovoce orisky apod.Maximalne neco dostanu od mamky. My cukrovi nejime.Proste nam to nejak nechutna :wink:

Papa zitra. :slight_smile:
8. pro 2008 ve 21:39  • Odpověz
Ahojky Milin :slight_smile:
Na začátek mám otázečku, i když jsi to tu určitě už psala, kolikáté IUI to bylo?
Moc mě to mrzí, že to nevyšlo, držela jsem ti tak moc pěstičky.
Víš u tebe je to trošku jiné, dělají ti IUI víckrát za jeden cyklus. Mě ho dělali vždy jenom jednou a až to třetí vyšlo. Ale z toho dvě stimulace nevyšly a jednou jsme se snažilkovali doma.
No a kdyby to 3 IUI nevyšlo tak už mě doky doporučoval IVF a já byla už s tím smířená.
Tady někde na diskuzi je taky jedna holčina co jsou oba vpořádku a chyystá se na IVF, rozmysli si to dobře, aby jsi toho pozdějc nelitovala. Vím, že je to hodně i o otázce peněz, ale třeba když začneš přemýšlet o něčem jiném, tak se zadaří. Někdo potom už žádnou léčbu nepotřebuje.

Já si minulý rok říkala, že vánoce jsou čas zázráků a že bych si přála příští rok mimi pod stromeček a ač je to k neuvěření tak se mi přání splnilo. Tobě přeji totéž a móóóóóóóóc. :wink: :slight_smile:
9. pro 2008 v 09:41  • Odpověz
Ahoj Sisi IUI jsem mela jiz 4.
Sisi moc dekuji, za to ze me podporujes.Jen ja mam ten divny pocit, ze je vse nejak jinak nez jsem si prala.Ju na Vanoce snad zapomenu.Ale ja na to v podstate tolik nemyslim, ono to jen tak vyzniva s toho jak si tady pisem.Ale je to tezky.Pristi mesic koupim ovu testy a zkusim tohle.Nikdy jsem si to nekoupila tak to aspon zkusim.Sice utratim penize, ale nevadi.
Diky, preji hezky den.Pa jdu spat. :slight_smile:
9. pro 2008 ve 22:29  • Odpověz
HOLKY, sem tam mezi vás kuknu...nevíte co beda, už má mimísky u sebe? A jak se vede niwek???
9. pro 2008 ve 22:47  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak nám hezky v noci mrzlo, ještě, že nemusím vytahovat paty z domu. No jo, ale zítra musím jdu na kontrolu, tak se tady ukážu až nějak odpoledne, pokud ovšem bude vše v pohodě.
Včera už jsem přemýšlela, že si nachystám fusak do autosedačky, jelikož jedna známá rodila o měsíc dřív a to teď v sobotu a má zdravého chlapečka.

Milin, ono je někdy víc věcí jinak, než si člověk přeje, ale ty to všechno zvládneš, uvidíš :wink: . S těma ovu testy to není špatný nápad, to bylo to první co jsem zkoušela, než jsem zjistila, že u mne k ovu vůbec nedochází.
A jak se daří teď před vánocema v práci, máte hodně zákazníků?

Honzinečka o Bedě nic nevíme, sem tam sem kukne, ale teď leží v nemocnici. No a Niw pokud má čas tak sem mrkne.
10. pro 2008 v 09:08  • Odpověz
Ahoj Sisi, nu v praci byl mazec pred Mikulasem furt se kupovaly samy kokina apod.Ted se trosku uklidnilo, pac je pred vyplatama.Takze pristi tyden se to rozjede.Zitra jdu nastesti na pozdej, ale stejne tam budu az do 17,30 a doma budu az za hodinu.Pac mi nejede zadny bus.Ale v pondeli jsem sla 5km pesky.Byla jsem doma driv nez autobus, ale zase vsude sama tma a jdes lesem.Sice jsem se moc nebala, ale bolely me strasne nohy :grinning:
Akorat dnes jsem se tak strasne v praci nastvala, ze jsem myslela za na hodinu odchazim.Proste des, ale stejne jeste nejsem moc klidna.Vsechno me stve.A taky nevim co stim lednem.Si zase rikam ze mimi chci, ale nevim jestli chci IVF.Jablu me stale rika ze mam jit do FN.Jenze ty dlouhy cekaci lhuty me odrazuji.Ja ji verim ze by me tam treba vysetrily lip, ale ta dlouha doba.Je to strasne na palici.Mela bych byt v klidu, ale vubec nejsem.Jeste nemam zadny darky a taky nic napeceny i kdyz ja nepecu, ale chtela jsem aspon nejaky dortik ci neco takoveho.

Dnes se mi rozjela MS takze opet nic.Je to divny, vubec na sobe jsem nepoznala kdy mam ovu.Doufam ze ty testy budou k necemu.Jinak nevim co v tom lednu.Sisi tobe uz se to taky pekne krati vid?Za chvili si tu nebudu met skym psat :grinning:

Nu jdu spinkat, boli me zada a jsem nejaka unavena.Papa A at ti zitra Kontrola dopadne dobre :wink:
10. pro 2008 ve 21:57  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak kontrola dopadla dobře, srdíčko opět krásně bilo a dostala jsem i reklamní kufříček se spoustou věcí nejen pro mimi. Doky říkal, že už se mi začíná zkracovat čípek ale vzhledem k tomu, že mám za chvíli rodit tak je to v normě a příště se uvídí kdy půjdu na kontrolu, jestli ještě 23.12. nebo až mezi svátky.
Neboj Milin já tady budu i když budu mamča s mimčem :wink: . Tak to máš v práci teda napilno, ale to zvládneš.
:wink:
11. pro 2008 v 17:17  • Odpověz
Ahojky Sis,

tak to je super,že se Vám tak daří...Já jdu na první křivku až 22.12.Můžu se zeptat ke komu na VS chodíš?? :wink:
11. pro 2008 v 17:28  • Odpověz
Ahojky holky,
Sisi tak nam zacal novy tyden a taky uz to tak vypada.Lidi se zblaznily a nakupuji a nakupuji.Nu ale neda se nic delat.Aspon mam v praci co delat a rychleji mi to tam utika :slight_smile:
Jinak zatim premyslim zda si koupit ovu testy.
Ale vetsi otazka je co v lednu zda jit na IVF ci ne?Je to pro me hodne tezky.
Nejak na to myslim denne :frowning2:

Pa zitra, Niwek a Bedo jak pak se mate holky? :slight_smile:
15. pro 2008 ve 22:01  • Odpověz
Ahoj holčeny!
Tak jsem 4.12 porodila,vyvolaným porodem,ale sponntáně,coč jsem byla vděčná.Pordod no bolesti hruza,ale pak to byla taková rychlest,že se ani doktorka pomalu nedoběhla.Od minulé středy jsem doma,Bohu díky!No malá si to vyždrala,měla horečky,psychika na dne...hruza,ale jak jsem doma,už je fit!Já na tom byla podobně,psYchika někde!tož prci jsou celkem hodní...narodil se nám nakonec páreček.Martínek a Eliška.Marta měl 2,48 a 47cm a Ela měla 2,570 a 45cm!Kojení je namáhavé,prcoši si moc nevypijou a tak je ještě dokrmuji svým odstříkaným mlékem,stříkačkou.Je to namáhavé,hlavně v noci,nakojit,ostříkat,nakrmit!no hodně mi pomáhá měnža,ale přes den je v robotě,ale je tu moje mamka,sice moc nemůže na nohy,ale alespon se zabaví z malou.Ta mimochodem miminka pořád hladí pusinkuju,ale občas i ručičku zmáčkně,ale jinak v poho!
Snad bude jen a jen líp!
rodila jsem tedy 36+3!
opatrujte se pa
17. pro 2008 v 19:57  • Odpověz
Ahoj holciny,

Bedo obrovska gratulace k parecku :slight_smile: , hlavne at jste zdravi a v poradku.Vahy jsou opravdu super. :wink:

Jinak ja stale makam nakupuji nejaky drobnosti a penize jen leti oknem, no des.Uz me to ani nebavi.Ale uz to skoro mam vse hotovo.Mam ka mi nastesti napekla takze opravdu v klidu.Jen trosku uklidim a streda tu uz muze byt.Jinak jsem byla donucena napsat Jeziskovi dopis.Jsem ho v zivote nepsala, a tak jsem ho napsala.No byla to hruza a des, ale podarilo se :grinning:

Holky a co vy ostatni :slight_smile: jak pak se mate?Snad nejste nemocne?Ja mam porad rymu, nejak se ji nemuzu zbavit.Ale neni to zas tak strasny.
Papa zitra kocky :wink:
18. pro 2008 v 18:27  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem zase po čase tady..Vůbec nestíhám, se snažím maximálně věnovat prckovi, takže o vánočním úklidu u nás doma nemůže být řeč - není čas a nejsou lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale co, stejně nebudeme na Vánoce doma!

Bedo - moc gratulujeme!Prožili jste si svoje, tak ať už je teď jenom líp! :wink:

Mili, hlavně se nestresuj... A užij si v klidku Vánoce. Jo, kde to vlastně pracuješ?

Jinak, zdravím samozřejmě i ostatní! :slight_smile: :slight_smile:
19. pro 2008 v 18:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.