• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
my se takymoc těšíme na mimíška a u náa to taky vypadá na kluka.
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=816670
ano, máme tříkolku. vlastně na tom podvozku, co jsi posílala tu fotku. a ty budeš mít ten podvozek, co posílám zase já fotku :slight_smile:
30. bře 2009 ve 14:24  •  1 dítě  • Odpověz
leu - no Romča mi říkal, že jsme asi rodina, ale nějaká vzdálená. je to ale sranda! :slight_smile: tož to byste mohli přijít aspoň na kafíčko, ne?? já dělám recepční na Ondráši. učitelka ve školce je krásné povolání!
amelie - já jsem ho taky chtěla původně objednat z netu, ale v obbchodě měli zrovna dobrou cenu, tak jsme ho objednali tam a do 10 dnů byl doma.
30. bře 2009 ve 14:27  •  1 dítě  • Odpověz
amelie, jaký máš vlastně kočárek?
30. bře 2009 ve 14:38  •  1 dítě  • Odpověz
30. bře 2009 ve 14:41  • Odpověz
tak ten je moc pěkný. my jsme nad ním taky hodně přemýšleli, ale nad černým. tento modrý je daleko hezčí, jen jsem ho neviděla na živo. takže to bude chlapeček, jak čtu, jo? chtěli jste kluka nebo holku nebo vám to bylo jedno?
30. bře 2009 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz
Mě to bylo jedno,hlavně že se nám povedlo vůbec miminko.Manža chtěl holčičku,ale těší se na chlapečka. :wink:
30. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz
Tak kdy dáme ten už dávno avizovaný srazík? :slight_smile: :wink:
30. bře 2009 ve 14:53  • Odpověz
U nás to taky tak bylo, že jsme byli vůbec rádi, že se mimi podařilo, ale chtěli jsme holčičku. Ale jak píšeš, můj manža se už taky těší na kluka, jak s ním bude chodit na fotbal a tak :slight_smile: . Ale hlavně ať jsou ty naše dětičky zdravé! Ami - kde se chystáš rodit? V Hradišti nebo pojedeš do Zlína?
30. bře 2009 ve 14:55  •  1 dítě  • Odpověz
no to by jste netusili co sem ted udelala - porad cekam na odpovedi a neprehodila sem si stranku - sem fakt talent...
sajmi - to jo - pavel mi to tu ted vysvetloval ty rodinne vztahy - toz vzdalena ale je... :wink: jo jo ten podvozek presne mame a takovou barvicku jakou mate vy jsme meli vybranou jako prvni a pak jsme si rikali ze kdyby se spletl doktor at je tam trosku oranzove... ucitelka jo ale to riziko detskych nemoci pry velke tam sem doma...
30. bře 2009 ve 14:57  • Odpověz
no u nas to vypada na chlapecka a jak vidim tak u vsech to vypada... to bude raubirku :grinning:
30. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz
To je nejdůležitější aby byli mimísci zdraví,jinak my jsme jezdili na ultrazvuky do Predika na polikliniku do Zlína,chodím sice ještě k dalším doktorům do Zlína,ale na kurzy chodím do Uherského Hradiště.Byli jsme se kouknout i v porodnici,moc se nám to líbilo,tak jsme se hned rozhodli pro Hradiště,máme porodku 30 minut pěšky a autem jsme tam za chvilku.
30. bře 2009 ve 14:59  • Odpověz
leu - tak to mě Romča ještě nestihl nějak vysvětlit, jaká jsme to rodina, ale hlavně že jsme :wink: .
ami - já jsem taky chodila do Predika, bylo to tam fajn, vidět prcka v pohybu. u doktora dostanu jen fotku a hotovo, ale tam to byla paráda! takže chodíš i do kurzu? já chodím do Zlína a je to super. sice jsem slyšela takové ty názory, jako na co tam chodím a že to zvládly jiné bez kurzu a tak, ale mě se tam líbí. v porodnici ve Zlíně jsem ještě nebyla, tak doufám, že nebudu nemile překvapená.
30. bře 2009 v 15:04  •  1 dítě  • Odpověz
to jo hlavne aby byli zdravi... nam na tom 2 utz rekli ze ma zvetsene nejake panvicky tak musime na kontrolni utz jeste jednou na prediko...ale ujistoval nas pan primar ze to bude dobre...tak uvidime...
30. bře 2009 v 15:06  • Odpověz
leu - tak až bude kočárek doma, vyfotíš ho, prosím? jsem na něho zvědavá :slight_smile: . kupovali jste tam ještě něco nebo budeš mít většinu věcí po neteřinkách?
30. bře 2009 v 15:06  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi-vidím že je to všude stejné,mě to taky spousta lidí říkala že kurzy jsou na houby.Mě to ale nevadí,nějaký čas aspon zabiju a něco nového se dovím.Zítra mám poradnu,dostanu papíry na vyřízení mateřské,tak se tady asi zítra moc neohřeju,než to všechno vyběhám.
30. bře 2009 v 15:07  • Odpověz
sajmi a kam chodis na kurzy?? ja chtela taky ale furt na to nejak nezbyva casu... :unamused:
30. bře 2009 v 15:07  • Odpověz
leu - zvětšené pánvičky? a nevíš, co to jako je? nebo je to jen nějaká kůstka malinko zvětšená? a kdy jdeš na Prediko? já už tam nepůjdu, tak je mi to docela líto.
30. bře 2009 v 15:08  •  1 dítě  • Odpověz
Holky a to ve 30-týdnu půjdete na ultrazvuk do Batovky,ne?Protože ještě jeden ultrazvuk se dělá,a pak musíte někam chodit na ktg,pokud ho váš gynekolog nemá v ordinaci.Tady v Hradišti ho mají asi jenom tři doktoři,takže mě čeká ultrazvuk v porodnici.
30. bře 2009 v 15:11  • Odpověz
sajmi - dnes jsme tam vic nic nekupovali - jen jsme se divali po prebalovacich komodach protoze toho mista u nasich moc nemame tak resime misto a usporadani... urcite neco dostanem ale barvama to asi moc nepujde :wink: a uz sem toho docela dost nadostavala tak uvidime co jeste koupit...
30. bře 2009 v 15:12  • Odpověz
ami - to už se vyřizuje dolem toho 30. týdne? tak pak písni, co po tobě všechno chtěli. to zbožňuju, létat po úřadech :confounded: , takže ti přeju hodně zdaru a pevné nervy!
leu - chodím i s Romčou na kurz psychoprofylaxe do kulturáku ve Zlíně. vede to paní Křemenová (super ženská) a vždycky se tam toho hrozně moc dozvíme, je to fakt fajn. a taky chodím ještě cvičit na balonech každý pátek v 15:45. nechceš se mnou třeba někdy zajít??
30. bře 2009 v 15:13  •  1 dítě  • Odpověz
no pujdem tam 20.4. a sou to pry panvicky nad ledvinkama a my tam mame nejake odchylky - maji byt stejne velke a my v nich mame minimalni rozdil a tak pro jistotu to chce doktor videt a rikal ze se to obycejne za ty 4 tydny spravi samo...
ami no to asi uz nas poslou na porodnici - moje doktorka tam posila na ktg vsechny maminy takze asi porodnice to potom jisti.... :sweat_smile:
30. bře 2009 v 15:15  • Odpověz
sajmi-No pokud jsi na neschopence,tak doktor říkal že nástup na mateřskou dovolenou bývá 8 týdnů před porodem.Pokud ne tak 6 týdnů.Zítra jdu na osmou do poradny,tak odpoledne dám vědět co a jak.No taky to nemám ráda,něco vyřizovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2009 v 15:16  • Odpověz
ami - to já vůbec netuším, co mě čeká ve 30. týdnu. ale jsem pro všelijaké kontroly, ať víme o mimi co nejvíc a hlavně, jestli je v pořádku.
leu - to se máš, že máš po kom dědit. my nemáme v rodině žádného prcka, takže všechno kupujeme :frowning2:
30. bře 2009 v 15:16  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - na balony - to bych brala - a kde to je?? nevadi ze bych tam nechodila od zacatku?? nebo to tam je jinak?:??
30. bře 2009 v 15:17  • Odpověz
leu-to jo,to už asi bude porodnice.To bude sranda chodit na kontroly častěji.
30. bře 2009 v 15:18  • Odpověz
ami - no jasně, napiš, jak jsi dopadla! na neschopence nejsem, ale chtěla bych jít na mateřskou od 1.6. myslíš, že to nepůjde? že budu muset jít třeba na týden, dva na neschopenku?
leu - tak to na vás budu myslet, pak dej taky vědět, jak jste v Prediku dopadli :wink:
30. bře 2009 v 15:19  •  1 dítě  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
30. bře 2009 v 15:20  • Odpověz
leu - já tam chodím asi měsíc, ale těhulky mezi tím odešly ty skoro rodící a přišly zase úplně nové, takže to tam není nějak na lekce. každá lekce je skoro stejná, ale je to dobré uvolnění, člověk se zahopsá mezi svýma a mimišku to taky prospívá! :slight_smile:
30. bře 2009 v 15:22  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi-tak to nevím,ale náš doktor říkal že to jde uhrát o nějaký den dřív.Ale 14 dni asi ne.
30. bře 2009 v 15:23  • Odpověz
ami - teeeeeda ty mas informace...uz sem si to zkopirovala...
sajmi a kolik se tam na ty balony plati?? jestli to neni tajne... :wink:
30. bře 2009 v 15:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.