• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ami - a já jsem si myslela, že mi to vyjde tak akorát, do háje zeleného. no nic, nějak to budu muset vymyslet. děkuju moc za ten přehled, parádní!!! jen jsem si myslela, že mě test na cukrovku už minul a ono mě to teprve čeká :frowning2: . nebo se nevyšetřují všechny těhulky??
30. bře 2009 v 15:26  •  1 dítě  • Odpověz
Já jsem jenom zkopírovala,co nás posílala porodní asistentka e-mailem.
30. bře 2009 v 15:26  • Odpověz
sajmi - cukr te ceka - ja uz mam i datum...17.4. to bude chutovka... :frowning2: ale pry to vsechny prezily musime i my... a kde ty balony sou??
30. bře 2009 v 15:29  • Odpověz
Náš doktor posílá všechny maminky bez vyjímky.Někdo posílá pouze díky rodinné anamnéze.Já jsem byla na cukrovce,a bylo to ok.
30. bře 2009 v 15:31  • Odpověz
ami - šikovná porodní asistentka :slight_smile:
leu - hodina cvičení stojí 70,-, při předplacení 5 hodin je to 350,-. pak je možnost chodit ještě plavat a to je prý taky super, ale tam já nechodím. to je každé pondělí od 18:15 do 19:15 a hodina stojí 100,-, ale zase při předplacení je to 450,-
30. bře 2009 v 15:31  •  1 dítě  • Odpověz
takže cukr mě asi nemine, no fuj, ale co bych neudělala pro miminko, že? :slight_smile:
leu - balony jsou taky v kulturáku
30. bře 2009 v 15:33  •  1 dítě  • Odpověz
no jo jenze ja mam vychazky do 19hod... to je des ale moc to nejde nekdy dodrzet... a to je taky na kulturaku??? nebo nekde jinde??
30. bře 2009 v 15:34  • Odpověz
no to asi ten cukr nas jeste ceka... ja uz sem jista... :unamused:
30. bře 2009 v 15:37  • Odpověz
leu-já si myslím že pokud to organizuje porodnice jako u nás,tak nemusíš mít strach.Já mám vycházky do 17-ti hodin a plavání já mám do pěti,paní asistentka dává čárky do průkazky a kdyby došla kontrola,stačí jí zavolat a ona řekne,jestli jsem tam byla nebo ne.Ona si pokaždé píše kdo byl a kdo ne.
30. bře 2009 v 15:37  • Odpověz
plavat se chodí do lázní na 25m, ale jak to tam vypadá nebo jaké je to cvičení, to vážně nevím. tak třeba bys aspoň stíhala to cvičení na balonech do těch 19 hod.
30. bře 2009 v 15:38  •  1 dítě  • Odpověz
Nemějte strach z cukrovky,je to sice hnus,ale je lepší vědět co a jak.
30. bře 2009 v 15:38  • Odpověz
ami-tak to je fajn, že paní asistentce může ta kontrola kdyžtak zavolat. je to ale stejně divné, že se těhotným dávají vycházky. přece když se cítíte dobře, tak můžete být venku jak dlouho budete chtít, ne?
30. bře 2009 v 15:39  •  1 dítě  • Odpověz
My cvičíme ve vodě,v plavání a plaveme teda.Pak bývá v pondělí relaxace a ve čtvrtek se nacvičují porodní polohy a dýchání,procvičuje se pánev a tak.Jednou měsíčně je kurz profylaxe,a je to šest lekcí,tady v Hradišti.
30. bře 2009 v 15:40  • Odpověz
já jdu ve středu na kontrolu na gyndu, tak jsem zvědavá, jestli mě na ten cukr pošle. a když se projeví cukrovka, tak se berou jen nějaké prášky nebo se zrovna pichá inzulín? u nás v rodině sice nikdo cukrovku nemá, ale já papám dost sladkého, tak se bojím, jak dopadnu :frowning2:
30. bře 2009 v 15:41  •  1 dítě  • Odpověz
jo vycházky těhotným je blbost.Těším se až mě uschopní a půjdu na mateřskou,pak už nebudu omezená časem.
30. bře 2009 v 15:42  • Odpověz
v té vodičce se musí parádně cvičit. aha, takže u vás je to trošku jinak. tady je ten kurz jako taková teorie do sedmé, osmé lekce, pak je návštěva porodnice a nacvičování porodu, celkem 10 lekcí
30. bře 2009 v 15:44  •  1 dítě  • Odpověz
ami - kdy nastupuješ na mateřskou? za dva týdny??
30. bře 2009 v 15:46  •  1 dítě  • Odpověz
Já taky baštím dost sladkého a piju sladké vody.No inzulín se hnedka nepíchá,při špatném výsledku tě odešlou na diabetologii,kde doktor určí další postup,tak je to u nás.

Doporučené hodnoty pro diagnózu gestačního diabetu:

glykémie na lačno – 5,5 mmol/l

glykémie 60 minut po podání glukózy - 8,8 mmol/l

glykémie 120 minu po podání glukózy – 7,7 mmol/l (7,8 svědčí pro diabetes již před otěhotněním)

Těhotenská cukrovka je nejčastěji diagnostikována na konci druhého trimestru gravidity mezi 24.-28. týden těhotenství.

-to jsou doporučené hraniční hodnoty:Já jsem měla-na lačno-4,8
glykémie po 120 minutách-5,4

takže je to ok.Byla jsem z toho vytřepaná,tak jsem zašla za tetou co dělá na diabetologii,ukázala papír doktorce a říkala že prej krásné.A to jsem měla strach jak vy.
30. bře 2009 v 15:49  • Odpověz
sajmi - me ten cukr taky napsala ted jak sem byla na kontrole ... tak uvidis... na ten kurz nejaky musim jit - nebo budu vypadat asi jak slon :slight_smile:
to jo vychazky sou pekne na prd - sice kazdy rika ze ne tehule nikdo nechodi ale pokazde mi to lezi v hlave a pry podle novych neschopenek to jinak nejde napsat mi rikala moje mudr tak nevim
ale ty balony me moc lakaji... nemas cislo?? nebo nejaky kontakt??
30. bře 2009 v 15:50  • Odpověz
mateřskou bych měla nastoupit okolo 15.4.
30. bře 2009 v 15:51  • Odpověz
leu - je to paní Křemenová, tel. 736 520 479 anebo si najeď na www.dkzlin.cz a klikni na kurz psychoprofylaxe. je tam popsaný i ten kurz i cvičení i plavání :slight_smile:
30. bře 2009 v 15:56  •  1 dítě  • Odpověz
ami, tak to už máš za chvilku! já už bych taky chtěla nastoupit na mateřskou. můžu se ještě zeptat na to vyšetření cukrovky? jdeš tam teda na lačno ráno, vypiješ to sladké pití, oni tě vyhodnotí, pak si jdeš na dvě hoďky sednout do čekárny a pak tě zase nějak vyhodnotí? to já tam bez rohlíku asi padnu!
30. bře 2009 v 15:59  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - mokrat dekuji za info - musim to co nejdriv zkusit nebo to odlozim a uz bych pak nemela cas...
jo me uz tu cukrovku vysvetlovala sestra u dr - prijdes vemou ti krev a moc, vypijes sladkou vodu a cekas 2 hod a pak ti zase vemou krev a moc... a ja jeste v tech dvou hodinach mam jit na kontrolu k dr - pry aby mi to utikalo... ale ja vydrzet 2 hodiny bez jidla je nemozne...
30. bře 2009 v 16:04  • Odpověz
Ve Zlíně co vím,tak je to bez čaje.U nás si čaj černý neslazený,čtvrt litru vzít můžeš,dá se to aspon vypít.Jinak se doporučuje od 21 hodin nejíst a nepít,já jsem šla na sedmou na lačno,vzala nám krev poprvé,pak jsme dostaly vypít glukozu,a pak dvě hodiny jsme čekaly v čekárně na další náběr krve,ten nám vzali za dvě hodky,pak jsme čekali 10 minut na výsledek a pak domů.No lepší je tam sedět a nikam nechodit,jednak je to velká zátěž na organizmus,jsi na lačno a nesmíš nic jíst ani pít ty dvě hodiny,hodně maminek se pozvracelo a nebo omdlelo,proto nám říkala sestřička že pokud chceme odejít na ty dvě hodiny pryč,tak na vlastní zodpovědnost.Navíc se zkresluje ten test když chodíš.Proto je lepší klid.
30. bře 2009 v 16:05  • Odpověz
no tak prave prijely neterinky tak vas musim opustit ale doufam ze si zase popovidame... mejte se ja hned jak budu moc se ukazu...
30. bře 2009 v 16:08  • Odpověz
leu - pa
ami - tak to není nic moc. prcek už si žádá svoje a jak nedostane napapat, tak zuří a já mám z toho mžitky před očima a je mi špatně. no uvidíme, co mi řekne doktor ve středu. já už se taky budu muset rozloučit. tak zatím ahoj a snad se tu brzo potkáme! :slight_smile:
30. bře 2009 v 16:15  •  1 dítě  • Odpověz
Tak já se taky loučím,mám tlak na houby,jdu si lehnout,at to se mnou nesekne,než dojde manžel.
30. bře 2009 v 16:16  • Odpověz
ahojky holky
tak jak se dnes mate?? ja toho v noci moc nenaspala - maloch se ozyval a ozyval tak to vidim na nejaky odpoledni odpocinek... :wink:
31. bře 2009 v 09:09  • Odpověz
ahojte holky :slight_smile: venku zas hnusně tak valte do peřin :wink:
31. bře 2009 v 09:28  • Odpověz
ahoja lus - a co vy vyrabite s lucinkou?? co budete varit?? nejak se mi nic nechce...
31. bře 2009 v 09:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.