• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Jity-ahojda,kašli na zubaře,na to máš ještě čas,znám jednu maminu co měla týden do termínu a neměla razítko ani jedno,já vím že už jsi to chtěla mít za sebou..
27. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ameli moc ráda bych tě poznala, dokud jsi ještě 2v1, ale chápu, jak ti je a vůbec..ty peníze jsou na prd, manža mi taky vykládá za co mateřskou rozfofruju, přitom já si opravdu pro sebe nekupuju vůbec nic (od porodu mám nové 1 rifle a šaty), Lucce teda kupuju, ale tak to je jasné, od nikoho jsme nic nedostali takže jí vše musím pořizovat a to se prodraží. No a hlavně jídlo pro ni to je docela opravdu síla...prostě se ty peníze někam poztrácejí - no co ti mám vykládat...taky mě to štve, když vidím kolik některé maminy mají. ale co naděláš. vykvákni se na to...

tady už prší, ach jo :angry:

jity ahojky!!! s tou zubařkou je to blbé, to naštve, když se nervuješ a nic z toho. Holky já měla taky malinké bříško a moc jsem nepřibrala, ale je to blbé, miminko je tam pak strašně zkroucené a třeba Lucka s tím má do teď problémy (ale tím jako nechci strašit) to je případ od případu, to já jen tak, aby řeč nestála :wink:

A jinak už máte všecko pokoupeno? už jste všechny v posledním trimestru že?
27. kvě 2009 ve 12:48  • Odpověz
Luss-já tebe taky moc ráda poznám.Aspon ty víš jak to je,oni ti chlapi si myslí že jít do obchodu ze 100kč,tak ho donesu skoro celý domů,my jsme pro malého taky nic neměli,všechno jsem kupovala.No a sama víš kolik to stojí,ale štve mě že ti chlapi nám to vyčítají.
27. kvě 2009 ve 12:56  • Odpověz
no a já si ještě vyslechnu že má všeho Lucka hafo, jestli to fakt potřebuje, že už doma dvoje punčocháčky má, jestli by jí to nestačilo neznačkové atd :unamused:

a s tím nákupem máš pravdu. Za 100 Kč nekoupíš skoro nic. Já nechávám každý den takolem 230 Kč a to jdu druhý den zas :frowning2:
27. kvě 2009 ve 12:59  • Odpověz
Ty jo,to je fakt,náš malý má převážnou většinu věcí z mimibazaru,ale to víš že bych mu koupila i nějakých pár kousků někde v HMku a tak,ale když na to není.Proto mě strašně štve,že sestřenka bude brát 21.000,- mateřské.Já bych vraždila,fakt. :angry:

A s nákupama je to fakt,člověk přemýšlí na čem by ušetřil,ale na jídle to fakt nejde,já utratím nejvíc za jídlo a za věci domů/drogerku a tak,a to jen myslím prášky na praní,okeny,toaletáky apd./Na sebe si nekupuju nic,nechci ani.Připadám si kolikrát jako socka.
27. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ami to jsme na tom stejně...to jídlo je mega položka.

Jinak já na mimibazaru taky nakupuju (i prodávám) a spousta věcí tam jde koupit o moc levněji a není na nich znát že jsou nošené. Ale už se mi i párkrát stalo že došla věc v hrozném stavu nebo tak...prostě nové je nové no.Naposledy jsem se tak vypekla s kočárkem - golfáčkem z bazaru. Ale jak říkám - Lucka má tak půl na půl nové a bazar. Ale když byla mimiško měla všecko nové.

Teď musím koupit židličku na krmení, to zas bude :unamused:
27. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
no tak to jsme na tom stejně,to jo.Židlička,tak 1500-2000 tipuju.

http://www.uzlaticka.cz/detail.php?zbozi=880051

ta se líbí mě. :slight_smile:
27. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz
ta je pěkná, ale drahá, tolik za ni nedám
27. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
no právě.hezká je ale drahá.

Musím manžovi říct jak přijde domů,že si připadám jak pako,ležím v posteli a během pár minut,nějaký chlap co ho neznám,na mě zvoní abych mu otevřela a pak nějaká bába co sem chodí imrvére schánět tchýni,která tady není a doufám ani nebude,prej jestli je tady maminka a já říkám Kdo jako??? :grinning:
27. kvě 2009 ve 13:41  • Odpověz
21tis mateřské???????????To není možné....maximum je 15tis...
27. kvě 2009 ve 13:42  • Odpověz
To je možné,když máš vysoké výdělky....
27. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz
není, já měla vysoké hodně a max je 15tis, měla jsem je taky....
27. kvě 2009 ve 13:58  • Odpověz
víc opravdu možné není....věř mi, mám to zjištěné...
27. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz
Bralas víc jak 30000 čistého?
27. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz
Žena odešla na mateřskou až v roce 2009

Ženám, které nastoupí na mateřskou až v příštím roce, se výše peněžité pomoci v mateřství vypočítá podle nového zákona o nemocenském pojištění. Hlavní změnou je zavedení tří redukčních hranic (786, 1 178 a 2 356 korun). Mění se i sazba pro výpočet peněžité pomoci v mateřství z 69 na 70 %.

Nepřesáhne-li denní vyměřovací základ první redukční hranici (786 korun), bude denní dávka peněžité pomoci v mateřství odpovídat 70 % denního vyměřovacího základu (viz příklad 1).

Bude-li denní vyměřovací základ mezi první a druhou redukční hranicí, je třeba denní vyměřovací nejdříve upravit. Částka do první redukční hranice se započítává v celé výši, z částky přesahující první redukční hranici se započítává 60 % (viz příklad 2). Denní dávka peněžité pomoci v mateřství odpovídá 70 % upraveného denního vyměřovacího základu.

Pokud je denní vyměřovací základ mezi druhou a třetí redukční hranicí, postupujeme jako v předchozím případě. Do první redukční hranice se započítává 100 % částky, z částky přesahující první redukční hranici se započítává 60 % a navíc z částky přesahující druhou redukční hranici se započítává 30 % (viz příklad 3). K části denního vyměřovacího základu přesahující třetí redukční hranici se již nepřihlíží.

Příklad 1.: Výše mateřské v roce 2009 při denním vyměřovacím základu 500 korun

Denní vyměřovací základ (DVZ): 500 Kč

Úprava denního vyměřovacího základu:

* do první redukční hranice 786 Kč se započítává 100 % DVZ: 500 Kč

Peněžitá pomoc v mateřství za kalendářní den (70 % z upraveného DVZ): 350 Kč

Peněžitá pomoc v mateřství za 30 dní: 10 500 Kč

Příklad 2.: Výše mateřské v roce 2009 při denním vyměřovacím základu 1 000 korun

Denní vyměřovací základ (DVZ): 1 000 Kč

* do první redukční hranice 786 Kč se započítává 100 % DVZ: 786 Kč
* z částky nad 786 Kč do 1 178 Kč se započítává 60 %: 129 Kč

Upravený denní vyměřovací základ: 915 Kč

Peněžitá pomoc v mateřství za kalendářní den (70 % z upraveného DVZ): 641 Kč

Peněžitá pomoc v mateřství za 30 dní: 19 230 Kč

Příklad 3.: Výše mateřské v roce 2009 při denním vyměřovacím základu 1 500 korun

Denní vyměřovací základ (DVZ): 1 500 Kč

* do první redukční hranice 786 Kč se započítává 100 % DVZ: 786 Kč
* z částky nad 786 Kč do 1 178 Kč se započítává 60 %: 235,20 Kč
* z částky nad 1 178 do 2 356 Kč se započítává 30 %: 96,60 Kč

Upravený denní vyměřovací základ: 1 118 Kč

Peněžitá pomoc v mateřství za kalendářní den (70 % z upraveného DVZ): 783 Kč

Peněžitá pomoc v mateřství za 30 dní: 23 490 Kč
27. kvě 2009 ve 14:01  • Odpověz
lus - ahojky, jsem si říkala, co se dějě, že vůbec nepíšeš. ten srazík by byl fajn, kdyby bylo hezky
ami - ani mi nemluv o mateřské! já mám v práci docela pěkné peníze, ale na výplatní pásce mám min. mzdu, takže se mi to vypočítává z toho. takže moje mateřská bude asi 5500 a do 7500 (což je min. mateřská) mi to bude doplácet sociálka. takže se cítím úplně stejně jak ty, jak socka! :frowning2: vůbec nevím, jak vyžijeme :frowning2:
27. kvě 2009 ve 14:03  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi-jo tak to je všude stejné :frowning2:
27. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz
tak já pádím k doktorovi, večer na noční tu mrknu. zatím pa
27. kvě 2009 ve 14:05  •  1 dítě  • Odpověz
Tak at ti to dobře dopadne!!! :slight_smile: :dizzy_face:
27. kvě 2009 ve 14:06  • Odpověz
tak to si musím přečíst...brala jsem víc jak 30000Kč čistého a to o hodně...leu ví o co jde... :wink:
27. kvě 2009 ve 14:28  • Odpověz
Ami- razítko, mám jen jsem chtěla mít zoubky spravené, ať na to nemusím myslet, sice nebolí, ale do porodu bych to chtěla mít z krku, pak budou docela jiné starosti.
Co se týká těch peněz, tak jsem na tom podobně, ale jak říkáte na jídle se šetřit nedá, pro sebe si poslední dobou taky nic nekupuju a dřív to bylo, že jsem si z každé výplaty koupila nějaký hadřík. Teď má přednost miminko, spoustu věcí jsem dostala od kamarádky, ale vše si nejde vypůjčit. Ale zase na druhou stranu peníze nejsou všechno, když se tak zamyslím, tak mě stačí i to co mám, ještě jsou na tom lidi i hůř......
27. kvě 2009 v 15:14  • Odpověz
honzi, tý jo, tolik peněz si ani nedokážu představit!
jity - já jsem si vždycky přála, abych přišla k zubařce a ona mi řekla, že jí nejde vrtačka! :grinning: zase je ale blbé, že se musí člověk přeobjednat.
jinak kontrola mi dopadla dobře, jen prcek je menší, tak snad ještě trochu poroste, aby pak nebyl třeba nemocný nebo tak
27. kvě 2009 v 18:51  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak hlasim dalsi prichod...teda dnes toho mam az az a jeste musim sbalit nejake veci - jak ja se tesim ze budu mit klid...
sajmi-a jak ti merili mimi???
jity - zubar je vzdycky nejlepsi kdyz je po jeho navsteve... :grinning:
honzi-jj akorat nevim jestli tenhle druh zamestnani se taky pocita do mat. pavlovi to v necem nechteli zapocitat... ale ja fakt nevim jak to je...
ami - bud v klidu - ja v pedagogickem smeru uz sem si zvykla na platy a materska bude to same... :angry: ale nas to nerozhodi :wink:
27. kvě 2009 v 19:15  • Odpověz
leu - jak bylo u dětiček? no byl u toho i Romča, tak byl rád, že se mohl dívat. přeměřoval všechno, ale míry teda nevím. jen mi říkal, že je menší hlavička, ale že to nevadí, že všechno ostatní je v pořádku, placenta i plodovka je taky supr, takže se nemám ničeho bát, mám jen papat a odpočívat. asi jsem málo přibrala, tak je to možná i tím, ale říkal, že mimi živiny nechybí, tak já nevím :frowning2:
27. kvě 2009 v 19:35  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - tak me dr rikala ze ultrazvuk mi udela priste a ze manzela mam nechat doma ze tam stejne nic nejde videt tak ze je to spis pro ni aby vedela jak je ulozeny a tak...
tak se setri a papej a papej
a u deticek - prima - holky chodily porad hladily brisko a chtely vedet jak se to miminko tam dostalo :grinning: :grinning:
27. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz
no já jsem byla překvapená, že mi doktor řekl, ať vezmu dál i manžela, ať nečeká v čekárně. měl dnes asi nějakou dobrou náladu. jako vidět tam toho opravdu moc není. kdyby ti neřekl, co kde je, tak z toho není poznat nic.
ty dětičky jsou dobré! :dizzy_face:
27. kvě 2009 ve 20:23  •  1 dítě  • Odpověz
holciny tak ja se loucim - jeste sem narychlo balila... a jdu zalehnout rano jedem brzo... tak se opatrujte
jo pondeli by bylo super - jen reknete jestli dopo nebo odpo...
sajmi - deti sou vzdy prekvapeni...a dnes zase nezklamaly :grinning: :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:20  • Odpověz
ahojky holky, dnes nic nového? my jsme byli s kurzem v porodnici a bylo to tam docela zajímavé. nic to ale nezměnilo na tom, že se porodu hrozně bojím! :frowning2: jinak dnes jsem na poslední směně, tak jsem hrozně ráda, ale zároveň i trochu smutná :cry:
28. kvě 2009 v 18:59  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,
sajmi-porod zvládneš určitě neboj :wink: Za miminko to stojí všechno vydržet,ne? :slight_smile:

My jsme byli včera plavat a můj manžel je strašně šikovný,urval si nehet na noze a jeli jsme ještě večer do nemocnice,protože mu to oteklo,krvácelo.Tak mu to zatejpovali.Připadala jsem si že mám vedle sebe malinkého chlapečka,on vypadal tak bezmocně.
29. kvě 2009 v 07:32  • Odpověz
Ahoj holky

sajmi, já se porodu taky děsně bojím, bojím se bolesti , bojím se jestli bude miminko v pořádku, bojím se toho co bude potom, já se bojím i všech doktorů, v nemocnici jsem nebyla snad 15 let, nevím jak totam zvládnu :frowning2: :frowning2: :frowning2:

ami, víš že já já mám doma taky takového malého chlapečka, teď ho začel bolet zub, skoro týden jsem ho přemlouvala, ať si s tím zajde, poslední noc už nemohl bolestí vydržet, musela jsem ho držet za ruku a utěšovat, že zákrok určitě nebude bolet, nakonec šel, jenže mu tam moc nepomohli a zub bolí dál, sice míň , ale bolí, znovu tam má jít za týden, dřív nechce jít ten můj hrdina :grinning:
29. kvě 2009 v 08:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.